Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) TaaT válasza huncutka1029 (#1650) üzenetére


TaaT
veterán

Kíváncsi vagyok mit fogsz kapni, ez a kam újonnan 20.000ft Kínában. :) Ha jól sejtem hogy ez az... Részletes teszt. [link]

Give them hell Ukraine!

(#1652) huncutka1029 válasza TaaT (#1651) üzenetére


huncutka1029
addikt

Jaja, Elvileg Concorde, és hivatalos magyar garival 25990-ért jön.
Vagy ez a kínai, csak "konkordosítva" :P

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1653) TaaT válasza huncutka1029 (#1652) üzenetére


TaaT
veterán

Természetesen kínai, a concorde nem gyárt semmit. :)

Give them hell Ukraine!

(#1654) Sanyabá válasza havri1 (#1648) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor nem létezik meg oldás erre a problémára?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1655) Gépötty válasza Sanyabá (#1654) üzenetére


Gépötty
senior tag

Dehogynem. Elvileg bármilyen kamera képes arra, hogy értékelhető képet készítsen az elkövetődről, csak a kamera minőségétől, az elhelyezéstől, és a fényviszonyoktól függően teljesülnie kell néhány feltételnek.
A minimum az, hogy az embered sétáljon bele a képbe olyan távolságban és megvilágításban, hogy amikor visszanézed a felvételt, felismerd. Gyakorlatilag minden ekörül forog, filmgyári kamerát is használhatsz, ha az illető a háta mögött megy el, vagy el van takarva az arca. Ugyanígy egy VGA felvételt előadni képes vacak is jó lehet, ha rá tudod venni, hogy egy méterről nézzen bele az objektívbe úgy, hogy közben meg van világítva az arca :)
A képalapú, szoftveres mozgásérzékelés elég instabil - már amennyit én próbálgattam. Nem menekülsz meg, muszáj lesz jobban odafigyelni, bármilyen rendszert is használsz.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1656) bul07 válasza Sanyabá (#1654) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát az is egy megoldás hogy a csomagtartóba egy aksi majd ara kell rákötni a kamerát ami folyamatosan rögzít egész éjszaka, szerintem simán kibír akár több éjszakát is
Csak egy olyan kamera kell ami csekély fényviszonyok között is jó felvételt csinál , csak ugye ha úgy állítod be hogy jobb oldalt sétálókat vegye fel akkor ha másik oldalt tevékenykedik nem veszi fel

Esetleg egy Mobius

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1657) bul07 válasza bul07 (#1656) üzenetére


bul07
nagyúr

Sőt a Mobius-t át is lehet alakítani így könnyebb belőni a kamera lencséjét hogy a kellő irányba vegye fel az eseményeket
Egy tapadókorongos tartónak azért vannak határai

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1658) Rick4 válasza Sanyabá (#1647) üzenetére


Rick4
félisten

A kamera oké, de vegyél hozzá infra fényvetőt, vagy bármit, ami infrafényt bocsájt ki. Nekem vannak itthon biztonsági kameráim, szedtem is szét őket, belülről se nagy cucc, drágának se drága, bekábelezni se lesz nagy ügy. Elhelyezés kérdése, de az infra 20m-ig tuti jó, akár egy fejre húzott kapucniba is belevilágít, akkor is, ha töksötét van.
Rengeteg alternatíva van, de minden attól függ, milyenek a körülmények. Ha a ház, lakás közel van a parkoló autóhoz akkor akár lehetne ip kamera is, otthon a gép bekapcsolva, veszed a műsort, kint a kamera meg dolgozik, a jobbak se túl drágák, legalábbis egy elem fényezésénél nem drágábbak. Ha van az autóra rálátás, mehet két kamera is, egyik fentről, szélesben, másik az autóból, úgy már nehéz kimagyarázni bármit is. Ha messze van az autó, marad a kocsiba pakolt kamera, abból is van pár alternatíva. Lehet elrejtett noti, és usb-s webkamera kombó is, ez a legegyszerűbb megoldás, P4-es noti 15K, a kamera meg 3 ezres max, és akkor már csak két infravető kell: [link] az előtte- mögötte álló autóba, hogy minden meglegyen.
Ha ez se működik, mert körülményes, vagy egyben megoldás is: [link]
És akkor még ott vannak a komplett csőkamerák, lehet külön- külön minden xart venni hozzájuk, így megoldható pl hogy két autóban van két infra, két autóban meg két kamera.
Ezek is jók már, és itt infra is van: [link], csak itt a felvételt kell szintén elrejtett laptoppal megoldani, de egy usb-s vacak is tudja a funkciót [link], mozgásérzékeléssel kombinálva, viszont csak képeket vesz, egymás után 100-at is, tehát gyorsan lapozva mozgókép lesz belőle.
Egy ilyen megoldással buktattam le a köcsög kutyámat, nem tudtam, a négyből melyik szedi le a kimosott ruhákat a szárítókötélről. :D

Szóval ha konkretizálod, próbálok segíteni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1659) bul07 válasza bul07 (#1656) üzenetére


bul07
nagyúr

(#1657) bul07

Most hogy olvastam Rick4 hozzászólását jöttem rá hogy DVR folyamatos rögzítés nem jó mert ha betelik a memóriakártya akkor felülírja és lehet pont a lényeget (Mobius 1080p30 32GB-ra kb 3.5óra fér)

Rick4 hozzászólásához
Egy laptop hogy üzemel akkumulátoról 7-9órát?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1660) TaaT válasza bul07 (#1659) üzenetére


TaaT
veterán

Talán autóstöltő. :)

Give them hell Ukraine!

(#1661) bul07 válasza TaaT (#1660) üzenetére


bul07
nagyúr

Oké de egy régi laposhoz, vagy egy inverter
Viszont ezek plusz költségek, és utána másra nem is igen használhatóak (nem az invertere gondolok mert az azért jó ha van)

Invertere van történetem , tesóm vett laptopot meg egy invertert hogy a kamionba majd kell
Ki is próbáltuk csak arra nem figyeltünk hogy a kamion 24V-os , nem kicsit füstölt el az inverter

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1662) meganorbi


meganorbi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek, mert szeretnék kamerát venni mindennapos használatra.
Buszsofőrként dolgozom, és nemrég történt egy kis afférom az egyik autós kollégával. Mivel a buszon lévő utasok a segítségemre siettek tanúként, ezért sikerült komolyabb problémákat elkerülnöm, de ha nem lett volna senki aki az igazamat védte volna, nagy kakiba kerülhettem volna! Ekkor gondoltam vennem kellene egy kamerát a buszba, de olyat ami két irányba is lát, meg hangot is felvesz. Plusz az sem baj, ha egy csomó extrát is tud. Elkezdtem kutatni a neten és ezt találtam

http://www.ebay.com/itm/2-7-TFT-LCD-HD-Dual-lens-Vehicle-Blackbox-CAR-DVR-Recorder-Camera-G-Sensor-GPS-/231162565259

Ha tudtok róla valamit, vagy tudtok jobbat és segíteni szeretnétek nekem, azt nagyon megköszönném!

(#1663) Rick4 válasza bul07 (#1661) üzenetére


Rick4
félisten

Megveszed a cuccokat 30K-ért, majd mivel végképp semmi szükségd nincs ezekre. eladod 25K-ért egy hónap múlva. Ha ez a történet neked nem ér meg 5K-t, szerintem feleslegesen beszélgetünk róla....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1664) Sanyabá válasza Rick4 (#1658) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Mondjuk annyiból könnyű a feladat,hogy adott a helyszín és adott az időpont, Ez a karcolásos dolog a hét egy napján szokott bekövetkezni du 4-7 és között egy uszoda előtt, Van mikor 1-2 hónapig semmi , aztán sorozatban karcolnak.
Környékbeli gyerekekre gondolunk, de erről ugye 100%-ban meg kell bizonyosodni.

Tehát mozgás érzékelős kell, nappali viszonylatban.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1665) Rick4 válasza Sanyabá (#1664) üzenetére


Rick4
félisten

Na akkor egyszerűbb a feladat, infrás dolgok kilőhetőek. Szerintem a kocsiba rejtett noti + akár usb-s 2-3 mpixeles kamera.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1666) Sanyabá válasza Rick4 (#1665) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ez:[link]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1668) TaaT válasza Kalandor (#1667) üzenetére


TaaT
veterán

"Kár, hogy nincs egy jó topic összefoglaló :( :B"

Akkor az első hsz micsoda? :(

Give them hell Ukraine!

(#1670) havri1 válasza Kalandor (#1667) üzenetére


havri1
félisten

Összefoglaló kinyitása ▼

Én 1 hszben nem találtam infókat, de általában yt videók alapján érdemes a minőséget meglesni.

Most tettem be, csak azért van.

[ Módosította: Kalandor ]

havri

(#1671) TaaT válasza Kalandor (#1669) üzenetére


TaaT
veterán

Nem tudtam hogy ezt kérni kell, pl a Skoda, VW, Audi, Seat club-ba kérés nélkül lett aktiválva ez a funkció. :)

A felsorolt kritériumoknak a Novatek 96650 - Aptina AR0330 belsős kemerák felelnek meg a legalacsonyabb összegből szerintem: G1W, G1WH, LS300W, stb...

Give them hell Ukraine!

(#1672) huncutka1029


huncutka1029
addikt

Sziasztok,
Most hozta a futár a 220volt.hu-tól megrendelt concorde roadcam HD40 kamerámat.
Ami valójában Egy Tracer follow tipusú kamera.
ezért még egy fekete pont az áruháznak.
+ még egy mert a gari jegy sincs lepecsételve kitöltve.
egyébként is egy A/5 másolt kétoldalas valami amit a dobozba tettek.
a dobozban volt a kemera, a GPS-es talp, egy plusz 3M ragasztó, egy USB kábel, és eg kb 4 méteres szivargyujtó töltő.
+1 sotvare cd, amit a céges gép mindig kiköp, majd otthon megnézem mi van rajta.
A kamera le volt fóliázva, a lencse is és a kijelző is külön fóliázva volt, lengyelre állított nyelvvel.
Fényképet 4 mpixellel tud készíteni, az irodai tesztvideó szerint elég jó, fehéregyensúlyt, kontrasztot, stb ,még nem állítottam, MOV-ban rögzít ez nem tudom jót jelent e?
hazafelé kipróbálom az autóban, és otthon meglesem milyen a felvétel.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1673) Rick4 válasza Sanyabá (#1666) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyenem van, erről már nyilatkoztam. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1674) Gépötty válasza huncutka1029 (#1672) üzenetére


Gépötty
senior tag

Nincs ezzel semmi gond. A Concorde nem gyárt semmit. Gyanítom, hogy magyar vállalkozás lehet, mint a MyAudio. Pár száz darabos rendelésnél már olyan márkanevet nyomtatnak a cuccodra, amit kérsz, így működik az M.N.C, a SAL, és még egy csomó futó név, akikről az országhatáron túl nem is hallott senki. Sajnos sok nemzetközileg is elismert márkanév is ilyen, annyi különbséggel, hogy ők már a kinézetbe is belenyúlnak (autóhifiből ilyen pl. a MacAudio-Magnat-Jensen-Phase Linear négyes, amit ugyanaz a befektetői csoport(!) gyártat. Akit érdekel, nézzen utána a Recoton GmbH-nak, találkozhat még pár ismert és elismert márkával - elsőre kicsit illúzióromboló, míg rá nem jössz, hogy üzlet az egész).
Szóval nincs ezzel semmi baj, mini0801 néven szerepel legtöbbször a kamerád, de ezt már mondták előttem is. Ettől még jó kis kütyü, én is gondolkoztam rajta, de nem vagyok biztos benne, hogy annyira kell nekem a GPS, hogy kétszeres árat kifizessek érte. A fénymásolt tájékoztató megintcsak költségcsökkentés. Neked kellene kifizetni a 300 grammos félfényes papírt és a nyomdát is, vedd úgy, hogy ennyit hagytak a zsebedben.
A garanciapecsétre nincs mentség, bár lehet, hogy hivatalos beszerelővel kell aktiváltatni, erre figyelj.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1675) Gépötty válasza huncutka1029 (#1672) üzenetére


Gépötty
senior tag

Egyébként meg teljesen jó vétel volt 25k-ért, az Ebay-en húsz környékén lehet találni, és abból sem mind GPS-es. Ráadásul ennek van gyengébb verziója is ugyanebben a házban, így megkímélted magad egy hosszú várakozás utáni kellemetlenségtől.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1676) Gépötty


Gépötty
senior tag

Érdekességképpen. Egyszer lesz rá idő és keret, kipróbálom.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1677) huncutka1029 válasza Gépötty (#1676) üzenetére


huncutka1029
addikt

kollégám néhány hete vett ilyet, meg van vele elégedve,
Csak azt nem szereti, hogy a rögzítése elég butus.
elég korlátozott a mozgási helye.
Most akar másik tartót rendelni hozzá

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1678) huncutka1029 válasza Gépötty (#1675) üzenetére


huncutka1029
addikt

azért bőven kellett rá várni, ennyi idő alatt az e.bayről is megjött volna.
a gari papíron, és a számlán nem szerepel olyan kitétel, hogy szakemberrel kell beüzemelni.
Csak a 3 napos csere jogról, és a visszaküldésről, gari partnerről írnak.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1679) Gépötty válasza huncutka1029 (#1678) üzenetére


Gépötty
senior tag

Na ez viszont már elég csúnya, hogy ennyit kell rá várni. Lehet, hogy nincs is raktáron, hanem a beeső rendeléseket továbbítják. De akkor ez is csak egy dropshipper cég...
Most, hogy az Ambarella A7-esekre keresgélek, találtam egy mini0801-et ezzel a procival, SuperHD felbontással. Ez még jobban hangzik, mert kompaktabb, nem lehet annyira észrevenni. Rájöttem, hogy elég macerás mindig kiszedni a kocsiból, és bár az 5110-es Nokiák tokjába pont belefér, azért mégsem a legjobb dolog a lencsét suvickolni. Ez a picike egész jól el lehetne a tükör mellett/mögött, nem kellene piszkálni.
Az milyen, hogy már most megvan az utóda annak a kamerának, ami még csak most repül felém? :D

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1680) aronpapa válasza Gépötty (#1674) üzenetére


aronpapa
tag

"A Concorde nem gyárt semmit. Gyanítom, hogy magyar vállalkozás lehet ..."

Pontosan, jól sejted.

(#1681) Gépötty válasza aronpapa (#1680) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ennyi. Ennek nem esett jól utánamenni, köszönöm, hogy megtetted helyettem :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1682) Piet_


Piet_
tag

Sziasztok!

Egy GS8000L után boldog tulajdonosa lettem egy SJ4000-es "akció" kamerának, rengeteg tartozékkal, ajándék plusz akkuval, és némi felár ellenében egy autós töltő+tartóval. Így az egész megállt Estore009-nél 25k-ba ingyen postával. A gs8000 a maga árkategóriájában elég jó képet csinált, bár én nem voltam vele túlzottan megelégedve, és korábbi tapasztalatok és körültekintő utánajárás híján szomorúan tapasztaltam hogy nincs benne annyi akku szufla hogy akár egy fél óráig kibírja saját erőből, így egy olyan opció után akartam nézni ami megfelel ezeknek a kritériumoknak, de nem go-pro-s áron, így akadtam rá erre kis go.pro klónra, addigra már rátaláltam erre a topicra is, és youtubos teszteken meg videokon felbátorodva rendeltem egyet. Szerintem megérte az árát, főleg hogy jár hozzá egy plusz akksi is, így kb 200percet lehet vele rögzíteni. Minőséget tekintve sokkal jobb mint a gs8000, nekem megérte a 2x vagy inkább 3x-os felár érte. Nemsokára töltök fel képet yt-ra demonstráció képpen :)

(#1683) huncutka1029 válasza aronpapa (#1680) üzenetére


huncutka1029
addikt

Azt írják, gyártjuk és forgalmazzuk!
És a márkanév is fel van tüntetve. Akkor legalább átcsomagolták volna, vagy rászitáztak volna egy concorde logót, a tracer kamerára ,amit concorde ként árulnak... :(

Mi a ConCorde-nál 25 éve azon dolgozunk, hogy magas színvonalú és kiváló minőségű termékekhez juttassuk hozzá Vásárlóinkat. 2013-ban cégünk ennek elismeréseként nyerte el a Business Superbrands megtisztelő címet.
A ConCorde Elektronik Kft. táblagépek (www.concordetablet.com), mobiltelefonok (www.concordemobiles.com), vezetékes telefonok, GSM tartozékok, hordozható multimédiás eszközök (MP3, MP4, MP5 lejátszók), fotó akkumulátorok, adó-vevő készülékek, diktafonok, gyártásával és importálásával foglalkozik, melyek ConCorde márkanév alatt találhatók meg a nagyobb áruházakban (TESCO, Media Markt, Euronics, Extreme Digital, Interspar, stb) és egyre növekvő számban több viszonteladó partnerünknél.
Gyártjuk és forgalmazzuk továbbá a CNS (ConCorde Navigation System) márkajelzésű GPS készülékeket (www.cnspna.com), melyeket az NNG Kft. navigációs szoftverével is értékesítjük.
Termékeink kiválasztásánál fontosnak tartjuk, hogy a legmagasabb és legkülönbözőbb vevői igényeknek, valamint a szükséges európai és magyar jogszabályoknak és szabványoknak is megfeleljenek.
Különös figyelmet fordítunk készülékeink támogatására. Telefonon, e-mailben, de akár a honlapunkon megtalálható fórumon is felteheti kérdéseit. Állunk rendelkezésére, véleménye fontos számunkra!

Köszönjük, hogy minket választott!

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1684) huncutka1029


huncutka1029
addikt

itt az első teszt videó a HD40-től
Minden érték gyári alapon volt. A jobb oldalon kicsit furi a kép szerintem azért, mert nem a szélvédő közepén van a kamera, így kicsit tükröződik a műszerfal is.

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1685) Gépötty válasza huncutka1029 (#1683) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ha jól emlékszem, nem a Concorde-tól vetted, hanem a 220-ról. Na. Nincs nekik raktáron, amikor rendeltél, nem onnan kértek, hanem kínából vettek olcsóbban. Ezért nincs Concorde dobozod.
A képe jó, ez az apróság meg most már ne zavarjon, úgysem tudsz vele mit kezdeni.
Azt néztem én is, hogy a jobb oldalon nem olyan éles a kép, de onnan süt a Nap. Azt majd meglátod a többi felvételen, hogy a kamera csinál így, vagy a szélvédő-napsütés miatt ilyen.
A bal oldalon viszont simán olvashatók a szembejövő autók rendszámai, ez azért nem rossz.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1686) BrownB


BrownB
tag

Szerintetek a Prestigio MultiRunner 710x jó vétel?

(#1687) bul07 válasza huncutka1029 (#1684) üzenetére


bul07
nagyúr

Elég jó felvételt csinál

GPS direkt nem ment?

he he

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1688) huncutka1029 válasza bul07 (#1687) üzenetére


huncutka1029
addikt

ment a GPS csak alapértelmezésben a stamp-en nem az volt beállítva, hogy megjelenítse.
Majd ma készül olyan is. egyébként jól linkelted, valóban Nagykőrös volt a helyszín.
Ott lakom. :P
Alapjában elégededett vagyok vele, most kipróbálok több beállítást is, és lepucolom a szélvédőt.
;)

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1689) aronpapa válasza huncutka1029 (#1683) üzenetére


aronpapa
tag

(#1681) Gépötty - Nincs mit.

(#1683) huncutka1029 - Abba most ne menjünk bele, hogy mit írnak le, és mi az igazság.
Mobiltelefonos témákban már jó párszor ki lett ez tárgyalva, sőt, a saját fórumain is felvetődött ez a téma.

(#1690) aronpapa válasza Piet_ (#1682) üzenetére


aronpapa
tag

Egyéb költség (pl. VÁM) nem volt?

(#1691) Wheelbarrow válasza BrownB (#1686) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Maga a kamera nem rossz, autós funciója is van, de kocsiban mindennapos használatra macerás. Nagy és feltünő a szélvédő mögött ezért jobb nem bennehagyni. Ha felvétel módba van kapcsolva és be van dugva az autós töltő akkor rendesen indul a felvétel motorindításkor ahogy egy autóskamerának kell, de kikapcsolni már kézzel kell. Mivel nincs kijelzője ezért LCD TV kell a beállításához HDMI csatival.
PC-re kötve csak a memórikártya látszik, azon nem lehet állítani a kamerát sajnos. Másképp nem tudod beállítani a dátumot az időt a loop időt és az éjszakai módot. Ha kikapcsolod a loop időt akkor 25 perces videókat csinál amíg a kártya ben nem telik és ha betelik, akkor a felvétel leáll. Hangos csipogással jelez mindent és észnél kell lenni mert autóban fordított módra kell kapcsolni a képmódot, ha nem akarsz fejjel lefelé rögzíteni. Van hozzá egy szilikonpárna is de a müszerfalra rakva nem stabil a kép remeg mert a kamera elég nehéz. A szélvédős tapadókorong viszont jól és stabilan tartja.
A felvételei jók de a hang tompa és alapzajos mert ez egy vízálló sportkamera. Mintha befognád a mikrofont. A fullHD tökéletes, a 720p 60 FPS meg ütősen jó, a YouTube nem adja vissza a valóságot. Éjszaka sötétben viszont nem sokat lát.
Én csak autós kirándulások megörökítésére használom, arra nagyon jó.
Itt van a hivatalos oldal használati utasítások firmware és egyéb:
Prestigio 710X

Itt nézegethetsz róla videókat: YouTube

[ Szerkesztve ]

(#1692) BrownB válasza Wheelbarrow (#1691) üzenetére


BrownB
tag

Nagyon köszönöm, hogy leírtad a tapasztalataidat. A hivatalos oldalon, meg a YouTubos videókon túl vagyok. Pont egy ilyen kis összegzés érdekelt, amit írtál.

(#1693) Wheelbarrow válasza BrownB (#1692) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Szivesen :)
Felvételkor melegszik, ez kézi kikapcsoláskor kellemetlen ha a szélvédő mögött még a nap is süti. Alumínium a ház és nagyon igényesen van összerakva. Hogy a szinezés mennyit bír az kérdéses. Sportkamerának szerintem kényes a szinezett aluház, de én csak örömautózáshoz használom. A kiegészítök sem gagyik.
FullHD-ban 12000 Kb/s rögzít, egy 32 gigás (Samsung C6) kártyára kb 5 órát. Akkuról pont 1.5 órát vesz föl és kb két óra a töltés ha teljesen lemerül. A kezelési utasítás egyszer 32, máshol 64GB-s kártyát említ. Kérdeztem a Prestigiotól, hogy most akkor mekkora a maximum, még nem válaszoltak. Bár a kezelési útmutatóban az is szerepel, hogy nem vízálló, pedig az ha feltekered rá a vízálló hátlapot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1694) Sanyabá válasza Rick4 (#1673) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Akkor az én céljaimra meg felelne?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#1695) BrownB válasza Wheelbarrow (#1693) üzenetére


BrownB
tag

Köszi. Azért tetszett meg, mert nem csak autóban, hanem kerékpározáskor is tudnám használni. Meg minőséginek tűnik a kütyü. Viszont a kijelző hiánya visszatart. Ha autóst veszek, azt meg tekeréshez nem tudom használni. Jó hogy vízálló, ugyanakkor a mikrofon miatt meg nem. Még alszom rá, nem sürgős. :D

(#1696) huncutka1029


huncutka1029
addikt

ma melóhelyen kicsit játszottam a beállításokkal a HD40 kamerán.

Ami kiderült,
1 ha a GPS close ra van állítva, akkor a felvételen nem jeleníti meg a koordinátákat, és a sebességet, csak egy külön GPS log fájlba menti az adatokat, az útvonalról Ha a gyári lejátszó progin nézem, akkor akadozik egy kicsit, mintha nem bírkózna meg usb-n a full hD megjelenítéssel.(HDMI-n még nem volt lehetőségem mgnézni, de gondolom ezért van rajta ;] )akkor mutatja az útvonalat a google mapson.
2 ha open-re állítom, akkor megjelennek az adatok a felvételen , de elállítja az időt kb 5 órával.
ezt nem tudom hol lehetne orvosolni :F
A GPS log filéket külön mappába menti, ezeket át tudom KML fájlokká konvertálni, és ha megtalálom a módját, akkor összefúzve, GPS útvonal tervezéshez használhatóvá teszem.

És állítottam az élességen stanardról, hard-ra, valamint a kontrasztot is hard-ra állítottam, így jobb lett a felvétel, az oldalról érkező napfény, és a retkes szélvédő ellenére is.teszt videó itt A koordináták alapján meg lehet találni hol készült! Házi feladat ;]
mondjuk azt kell mondjam ,nem csak a YT nyomja le a minőséget.
Most visszanéztem a dropboxos felvételt, és elképesztően gyenge az eredetihez képest. :-( ha nem a letöltést , hanem a lejátszást választom

hamarosan megpróbálok még egy éjszakai felvételt is arra kíváncsi vagyok, és töltök majd fel.
Összességében azért azt mondom,erre a kamerára megérte ilyen sokat várni.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1697) Wheelbarrow válasza BrownB (#1695) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Akkor ez a Te barátod :)
Prestigio Roadrunner 700X
Kifutó termék de jó a videók szerint.

(#1698) bul07 válasza huncutka1029 (#1696) üzenetére


bul07
nagyúr

Először is JÓ BÁTOR VAGY, 50-es táblánál 120, büntetés rá 200.000Ft és 8 fekete pont
Régen én is nyomtam neki mint őrült de most már nem éri meg , nagyon magasak a büntetések
Szolnok-Berettyóújfalu 53perc volt a csúcsom (108Km) és még minkkor nem épültek meg az elkerülők

Lehet más időzónára teszi a GPS a készüléket, mert a műhold időt is küld

Amúgy Cegléd felé , és egy Lada talán

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1699) BrownB válasza Wheelbarrow (#1697) üzenetére


BrownB
tag

Nem tudom, elsőre nem vágott hanyatt.

(#1700) Rick4 válasza bul07 (#1698) üzenetére


Rick4
félisten

Lehet más időzónára teszi a GPS a készüléket, mert a műhold időt is küld

Viszont mivel pozíciót fogsz, képben lesz az aktuális időzónával, egyszer próbáld ki, hogy átlépsz a román oldalra, rögtön hozzáad egy órát. A navigáció is megkérdi, hogy átléptél másik időzónába, és akarod-e azt látni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.