Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) sambenez válasza Flashback (#18998) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ddpai mini 3.

(#19002) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok,

van ajánlott Hardwire Kit kicsikínai olcsó kategóriában pl. az Aliexpressről? 70mai 1S-hez kellene.

Keresővel nem találtam egyértelmű eredményt, bár láttam hogy többen használnak ilyet.

(#19003) domerator válasza taki01 (#18997) üzenetére


domerator
veterán

Ha jol ertelmeztem, korabban valaki ugy irta le a hibat, hogy a gps modult a nem megfelelo gyari ragasztas miatt a kamera rugos erintkezoi ugymond “belenyomjak” a sajat kupakjaba es ezert nem erintkezik rendesen. En ez alapjan meg a felrogzites elott a modul es a kupakja kozotti vekony resbe tettem pillanatragasztot, probaltam a kepen bejelolni hogy a negy sarkaba tettem a ragasztot. Persze csak nagyon keveset, es a felesleget rogton letoroltem. Mar vagy 3 hete fent van es semmi gond vele.

Ja... es TELJESEN MEG KELL SZARADNIA A RAGASZTONAK, nehogy osszegyogyuljon a kameraval!! :D

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#19004) Gyuresz válasza Flashback (#18998) üzenetére


Gyuresz
tag

Szia.
Elvileg ezek is kondenzátorosak: [link] , [link] ha jól látom...

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte.Vagyis egyik szeméből a nyílt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#19005) taki01 válasza domerator (#19003) üzenetére


taki01
őstag

Szét pattintottam a gps modult és az nem rúgós érintkezők, hanem csak meg van hajlítva és u alakban és mindkét része rá van forrasztva a nyákra. Ez nem is volt összeragasztva, mert simán szét tudtam pattintani. Nem nagyon tervezem levenni úgyhogy én teljesen a kamerával ragasztottam össze :D. Ha még is le kellene venni akkor majd valami ragasztó oldószer segítségével leveszem. :D

[ Szerkesztve ]

(#19006) domerator válasza taki01 (#19005) üzenetére


domerator
veterán

“a kamera rugos erintkezoi” ezt irtam. A gps modul erintkezoi nem rugosak.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#19007) taki01 válasza domerator (#19006) üzenetére


taki01
őstag

Bocsi félre olvastam. :D Igen azok rugósak.

(#19008) avena71 válasza nihill (#18988) üzenetére


avena71
tag

Nekem is szokott ilyet csinálni, kb. 2 hónapos a kamera.Beépített USB táppal (5V 3A) használom, a másik ágon a mobilt töltöm, Waze megy rajta. Cseréltem már tápot is, de nem változott a helyzet...

(#19009) nihill válasza avena71 (#19008) üzenetére


nihill
őstag

GPS van hozzá?

(#19010) wrrs


wrrs
tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata ezzel a rendszerrel esetleg a kiépítő céggel kapcsolatban?
[MobilEye630]

(#19014) zolko74


zolko74
tag

Erről mi a véleményetek? [link]

https://xiaomi.hu/termek/xiaomi-70mai-rearview-dash-cam-wide-hd-backup-camera/

[ Szerkesztve ]

(#19016) sambenez válasza Neck (#19015) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Szerintem macerásabb bekábelezni a dupla kamerásat mint két külön kamerát. Nem kell még egy v3. Teljesen jó hátra egy sokkal olcsóbb 70mai pro is.

(#19017) NGA válasza zolko74 (#19014) üzenetére


NGA
addikt

Gondolkoztam én is ezen, de a Seat Altea hátsó rendszáma az alsó lökhárítóban van, így nem tudom hogy lehetne a hátsót beüzemelni, a tetejébe még a hátsó ablak gyárilag sötétített.
Ilyen, mint a képen:

(#19019) tutis válasza Neck (#19015) üzenetére


tutis
őstag

manapság már a legtöbb csomagtérben is ott a szivargyújtó, még nagyon kábelezni sem kell. illetve hardwire kábelhez is van biztosítéktábla külön, így nem kell áthúzni az egész autón a hátsó kamera kábelét. Hátulra elég egy olcsóbb kamera is, nem kell olyan aminek kijelzője van, pl egy 70mai 1s is elég.

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#19020) Neck válasza tutis (#19019) üzenetére


Neck
veterán

Igen, ugyanakkor viszont (én pl) gyakran használom a hátsó szivargyújtó kimenetet, mivel arról megy a hűtőláda. Ilyenkor nyáron nagyon jól tud jönni. Nem szívesen áldoznám fel az extra szivargyújtót csak ezért. Ráadásul az is előny, hogy elég egy helyről letölteni a felvételeket.

Sambenez: Szerintem a Viofo 119 + 70mai pro így is drágább, mint az a129.

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#19021) nihill válasza NGA (#19017) üzenetére


nihill
őstag

A sötétített ablakkal semmi gond, nekem is sötétített és gond nélkül kilát a kamera.

(#19022) vottokar válasza NGA (#19017) üzenetére


vottokar
senior tag

Én is néztem ezt a Xiaomi 70mai Rearview Dash Cam Wide + HD Backup Camera-t. A helyzetem pont ugyanaz, mint neked, csak a kocsi márkája más. Kíváncsi lennék, hogy miképp szuperál ez tolatókameraként, (általános iskola mellett lakunk, és káosz van sulikezdéskor és délután a parkolóban :((( ) ha beapplikálom a hátsó szélvédő mögé. Ahhoz azért drága, hogy kísérletezzek és nem is tudom használni érdemben. Ha valaki tudna csak egy használható tolatókamera "rendszert" ajánlani ami normálisan elfér a 2-es Puntón, azt is megköszönném.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#19023) avena71 válasza nihill (#19009) üzenetére


avena71
tag

Nincs.

(#19024) fcc


fcc
aktív tag

Azdome m06 hátsó kamerájának mekkora a felbontása?

(#19025) kw3v865 válasza fcc (#19024) üzenetére


kw3v865
senior tag

VGA, tehát hulladék. M06P-nek fullHD.

(#19026) fcc válasza kw3v865 (#19025) üzenetére


fcc
aktív tag

Akkor felejtős.
Kösz.

(#19027) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
70mai 1S-el meg lehet oldani, hogy valami módon automatikusan a telefonra kerüljenek a felvételek, ha más nem legalább az emergency felvételek?

(#19028) kw3v865 válasza fcc (#19026) üzenetére


kw3v865
senior tag

Én is azt akartam venni, de valószínűleg külön fogok hátsó kamerát venni. Az Azdome M06 amúgy elég jó képminőséget produkál, 60FPS-ben is rögzít fullHD-ben. A hátsó kamera amúgy is opcionális, felára, alapból nem adják hozzá. Inkább veszek mellé egy kijelző nélküli fullHD-s Xiaomi 70mai 1S-t, és beteszem hátulra. Szerintem így járok legjobban. Igaz, némi kényelmetlenség, hogy 2 kártya kell, és két csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

(#19031) gipsztigris válasza zolko74 (#19014) üzenetére


gipsztigris
addikt

Egy hete használom. Semmi extra, "pöcc röff, jön-megy, teszi a dolgát" ahogy az agysebészek szokták az eladó autóikat hirdetni. :DDD
Hátsó kamerából a gyengébbet vettem. Nappal elfogadható, éjjel silány minőségű.
Egész jól szinkronba vannak az első és hátsó felvételek, szépen össze lehet őket fűzni egymás alá. Szerintem ennyi pénzért nem rossz!
Videó.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#19032) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Rendeltem ajándékba egy 70mai pro + GPS készüléket, ami megérkezett és még bontatlan, de egy picit elbizonytalanodtam, hogy átadjam-e 2 ok miatt:
- GPS modullal kapcsolatos esetleges nehézségek (én magamnak ragaszgatnám, hajtogatnám, ahogyan írtátok, de ajándéknak...)
- Viofo 119 v3 feljavult képessége.
Arra gondoltam, hogy lehet inkább raszánok egy kicsit többet, és veszek inkábbb egy Viofo 119 v3-at. Írtátok, hogy van 35-ért gyors EU stock szállítással, de nem találtam. Hol lehet így rendelni?

Köszönöm

(#19033) Melorin válasza Melorin (#19027) üzenetére


Melorin
addikt

Egy újabb 70mai 1S kérdés. A 'Turn off automatically' opció azt jelenti, hogy a kocsi leállítása után még ennyi percig készül felvétel? De ha leállítom a kocsit és elmegy az áram, akkor hogy képes a beépített akksija ennyi ideig még felvételt készíteni amikor azt írják, hogy nagyon kis kapacitású?

(#19034) zolko74 válasza gipsztigris (#19031) üzenetére


zolko74
tag

Köszi a videót!
Mennyire stabil a rögzítése? Nem mozog, nem akar leesni?
Nappal jól látható a tolatókamera képe?

(#19035) gipsztigris válasza zolko74 (#19034) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mindkét kérdésre a válasz igen! :)
Stabil, nem remeg és nappal jól látható a hátsó kamera képe, bár én nem kötöttem be a tolatókamera funkciót. Alapból úgy van beállítva, hogy a hátsó képét adja be induláskor és egy percig mutatja, majd kikapcsol normál tükörre. A normál tükör viszont egy kicsit sötét, de meg lehet szokni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#19036) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#19002) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Erre valaki?

70mai 1S-hez milyen hardwire kit ajánlott olcsó kategóriából?

(#19037) szimla65


szimla65
aktív tag

Sziasztok!
Két kamera közül szeretnék választani Xiaomi 70mai MiDrive 1S,Xiaomi YI Technology Dash Cam segítsetek a döntésben.Előre is Köszönöm a segítséget.

(#19038) koxkids


koxkids
őstag

Mit gondoltok, ez jó ajánlat most ennyiért?
Szállításnál melyik opciót érdemes választani, hogy mindenképp vám mentes legyen?

Köszi! :R

(#19039) CHIPman válasza koxkids (#19038) üzenetére


CHIPman
nagyúr

EU priority. De ennél drágább kb csak a megjelenésekor volt a duo, ha a kuponos árakat is nézzük.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19040) Sanki


Sanki
addikt

Ma szembejött velem egy 70mai rearview kamera kuponnal $56-ért (a sima), $66 pedig a hd kamerás (azt hiszem az éjszakai verziós meg $77 lett volna). Időközben elfogyott a kupon, szóval nem rendeltem meg.
Kicsit nézelődtem és pár kuponnal meg kedvezménnyel lenne hd kamerás $44-ért (elvileg ugyanaz, mint a fenti). [kép]

Valakinek van esetleg képe a sima hd-s verzióról?
Ezt lehet megrendelném most. :DD

(#19041) gipsztigris válasza Sanki (#19040) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nekem HD hátsó kamerás van. Ebben a posztban van róla videó.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#19042) Sanki válasza gipsztigris (#19041) üzenetére


Sanki
addikt

Köszi.
Szerintem ennyi pénzért megpróbálom, ahogy nézem többnyire akcióban is 55 dollár körül mozog.

(#19043) bul07 válasza gipsztigris (#19041) üzenetére


bul07
nagyúr

Csinálnál pár képet hogy hogy néz ki a kocsiba beszerelve
Az érdekelne hogy mennyivel nagyobb mint a gyári tükör mennyire zavaró már ha egyáltalán zavaró

Gondolom a wifis videó letöltés is rendben van
(nincs az a pénz hogy memóriakártyát kiszedjem vagy kábelezem a kamrát hogy le tudjam tölteni a felvételt)

Gondolkodok a fejlesztésen utódon mert ugye lassan két éves lesz a 70Mai(D001) és szerintem a elkövetkezendő tél megválassza

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19044) gipsztigris válasza bul07 (#19043) üzenetére


gipsztigris
addikt

A wifi letöltés gyors, telefonos alkalmazás jól átlátható, könnyen kezelhető.
A tükör kb. 5cm-el szélesebb mint a gyári, viszont arra készülj, hogy normál tükör esetében elég sötét. Kb. olyan mint amikor az éjszakai módra átfordítod a hagyományos tükröt. Megszoktam két nap alatt a tükör sötétségét. :)
[kép]
[kép]
[kép]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#19045) bul07 válasza gipsztigris (#19044) üzenetére


bul07
nagyúr

Vagány :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19046) tigipuf


tigipuf
senior tag

szia!
Én is kérdeznék ha lehet :) .Nekem a héten jött meg ugyanez a típus,csak nem volt még időm beszerelni.Nagyon nehéznek érzem a tükörbe mókárolt első kameramodult,elbírja a súlyát a gyári tükör gömbcsuklója?Másik dolog,hogy a hátsó kamerát a kocsin belül vagy kívül szerelted fel?Még nem foglalkoztam a vele,de mivel öreg astra kombim van jelenleg lövésem sincs hova tudom majd felfogatni.Itt a szobában kipróbáltam,rádugtam a hátsó kamerát az első kamerán lévő aljzatra, és szépen működik.Miért vezetnek párhuzamosan a fekete adat és tápkábellel még egy beköthető piros-fekete blankolt végű tápkábelt is?Köszönöm,ha válaszolnál :R .

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#19047) gipsztigris válasza tigipuf (#19046) üzenetére


gipsztigris
addikt

Simán elbírja a gyári tükör, legalább is nálam. Miután nem akartam tolatókamera funkciót -és a vezetékezés is egyszerűbb volt, a hátsó ajtó tetejére szereltem a HD kamerát.
A két plusz vezetéket kell a tolatólámpára kötni, ha akarod használni tolatókamerának.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#19048) tigipuf válasza gipsztigris (#19047) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszönöm a gyors válaszod,nagyon jó képeket raktál fel. :K

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#19049) bul07 válasza gipsztigris (#19047) üzenetére


bul07
nagyúr

Még esetleg kérhetek annyit hogy mondjuk drive-ba töltenél fel nyers felvételt mert a youtube ront a minőségen

Egyre jobban tetszik, lehet majd a nagy alis 11:11 leárazásban rámegyek
(Bár akkor meg átcsúszhat 2021-re és ha minden igaz akkortól még egy 100Ft kütyüre is áfát kell fizetni, de hátha lesz EU-s raktáron és úgy)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#19050) gipsztigris válasza bul07 (#19049) üzenetére


gipsztigris
addikt

Eredeti front video
Eredeti back video

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.