Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) soldi3r válasza hunluigi (#8000) üzenetére


soldi3r
veterán

Elofordulhat, hogy nem teljesen legalis uton kerult le a gyartosorrol.
Nem kizart, hogy eredeti.

E30 (oo=[][]=oo)

(#8002) Doggy dog


Doggy dog
senior tag

Sziasztok.
Kamerát keresünk kollégámmal.
20 alatt még mindig a G1W a nyerő?
Akkus,éjjeli felvétel,mozgásra rögzít.
Ezek fontosak,múltkor otthagyták a meghúzott autómat.Szerencsémre 6 nap múlva megfogtam,elismerte,kifizette.
Ilyen mázlim még 1x nem lesz!
Van esetleg más jó vétel a G1W-n kívül?
Lassan Black Friday. Mall-on,Emagon?

szerk: esetleg a fentebb linkelt A119,ha eredeti?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8003) atenza


atenza
senior tag

Parking mode vagy timelapse hogyan kivitelezhető az A119-el? Mivel nem akksis, így gondolom kell egy powerbank hozzá? Szokták azt csinálni hogy powerbankon keresztül kötik be a szivargyújtóba és akkor ha leállítják a motort akkor még a powerbankról vesz tovább? Vagy direktbe bekötik és akkor az autó akksiját szívja?
Csak fél-1 órás megállásokra kellene apámnak nappali vásárláskor ha esetleg valami történne a parkolóban.

(#8004) Kisszabó


Kisszabó
tag

Fiúk! Van már régóta egy 0806 Mini kamerám, eddig 2db 16GB-os kártyával ment (class10), most ezeket beleraktuk a telcsikbe, és kapott egy 32GB-os class 10-es kártyát, ugyanabból a márkából. Na, ezzel van úgy hogy elmegy 1 napot csendben, de van hogy másik nap minden mentésnél hangosan csipog. Elvileg azt jelenti, hogy nem tud írni, hogy lassú a kártya, stb. Van valami ötletetek, hogy mi a frász baja van? A kártyát leteszteltem, 12,8 Mbyte / sec-el ír jár a tesztelő progi.

Köszönöm előre is a segítségetek!

[ Szerkesztve ]

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#8005) rover45 válasza Kisszabó (#8004) üzenetére


rover45
senior tag

Mikor leszel itthon? Adok Transcendet hozzá ;)

szerk: Legalább nem alszol be vezetés közben :D

[ Szerkesztve ]

(#8006) Kisszabó válasza rover45 (#8005) üzenetére


Kisszabó
tag

Köszi Muci!
Sajnos ez évben már nem megyek balcsira...

de eddig működött mindig minden az Adata kártyákkal, sőt a 16GB-ossal ez is 1 évig soha nem csippant.

Sex & Girls & Rock 'n Roll

(#8007) Zinho válasza 2thletme2day (#7999) üzenetére


Zinho
aktív tag

"VIOFO11" kóddal pedig 71 USD.

(#8008) 2thletme2day válasza Zinho (#8007) üzenetére


2thletme2day
őstag

:Y Ennyiért ez best buy. Nagyon jó vétel.

(#8009) Samott


Samott
addikt

En is csatlakozom hamarosan, megjott a viofo A119 (koszonet a kupon kodert!) es a hardwire kit, bar azt lehet hogy beneztem: 5V1.5A-es jott... eleg neki a masfel amper? Es meg egy: melyik biztositekra erdemes kotni? Koszi!

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8010) Songo válasza Zinho (#8007) üzenetére


Songo
senior tag

Köszönöm meg is rendeltem 2dbot. kérdésem az lenne hogy van-e még szöükségem valamire mert itt az oldalon csak az eszközt találtam gps vagy nélküli verzióban. az alap 102$os gpses verziót rendeltem.

SD kártya az nyilván fog kelleni :D amúgy mekkora amit max támogat mert a kommentek között némi kavart láttam.

kábelek vagy valami kell még hozzá?

Illetve ez a powerbankos megoldás hogy is működik és melyik powerbank javasolt? mert ami nekem van az pl ha töltöm akkor nem tudja kiadni magából az energiát :S vagy töltöm vagy használom.
Köszönöm szépen.

(#8011) taboros válasza Songo (#8010) üzenetére


taboros
tag

SD kártya hivatalosan (VIFO speckó szerint) 64GB, de olvastam külföldi fórumon, hogy elmegy 128GB-vel is.

Powerbank helyet inkább ezt (ilyet) ajánlanak (én is ezt rendeltem), ha hajlandó vagy tartósra beszerelni. Figyeli az akku feszt és leállítja, ha kezd lemerülni a kocsi akkuja.

Szivargyújtósra meg marad a powerbank.

(#8012) sambenez válasza taboros (#8011) üzenetére


sambenez
Topikgazda

"Figyeli az akku feszt és leállítja, ha kezd lemerülni a kocsi akkuja."
Ez honnan derült ki számodra. Nem találok ilyen utalást a leírásban.

(#8013) Songo válasza taboros (#8011) üzenetére


Songo
senior tag

Tartósra szerelnénk de mindenképpen olyan megoldás kellene ami az autó akkujától független és el tud vele működni pár napot. van amikor napokig sőt hetekig nem mozdul az autó. Az enyémben jobb a helyzet nekem max heti 1-1 napot áll.

(#8014) dmad válasza sambenez (#8012) üzenetére


dmad
aktív tag

A dobozán van rajta a következő szöveg:
"Low voltage protection parameter"
Pl a 12 voltos verziónál 11,6 volt a határ
Szerintem ez jelenti azt, hogy figyeli az akkufeszültséget.
Attól függetlenül vicces, hogy az egyik kimenetnél sikerült elírniuk a szöveget..(outptu..).
:R

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#8015) MaCS_70 válasza dmad (#8014) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a doboz tehát gyakorlatilag visszahozza az akkut mint gyenge pontot a kondenzátoros rendszerbe.
Ez az akku persze nem a szélvédő alatt fől, de azért meglepne, ha hosszú életű lenne, bár biztosan hosszabb, mint az akkus kameráké. Jó lenne látni a paramétereit.

Azért gyorsan rendeltem belőle... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8016) Gabesz84 válasza MaCS_70 (#8015) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ez egy tápegység ami az autó akksijára van kötve, azaz azt nyúzza. Te döntöd el hova kötöd, állandóra, vagy olyan áramkörre ami csak gyújtásnál ad áramot.
Kicsit drágábban, de jobban paraméterezhetően van ilyenje a mio-nak is smartbox néven.

(#8017) Rick4 válasza dmad (#8014) üzenetére


Rick4
félisten

Pont ilyet tudok kb 1$-ért venni. :D

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#8018) MaCS_70 válasza Gabesz84 (#8016) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ahha, értem. Mivel a powerbank alternatívájaként került be ide, azt hittem, ez egy áthidaló megoldás az indítózás és hasonló okok miatt beálló feszültségesésre.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8019) taboros válasza MaCS_70 (#8018) üzenetére


taboros
tag

Annyiban az, hogy ha ezt "fixen" az akkura kötöd (persze biztosíték van előtte), akkor erről nem veszi le a feszt, amikor indítózol. Annyiban esik a feszültség indításkor, amennyire magán az akkun esik. Tehát nem 0-ra.

(#8020) MaCS_70 válasza taboros (#8019) üzenetére


MaCS_70
félisten

De így mi értelme van? Ez így egy sima 12/5V DC/DC tápegység.
Meg aztán miért is kötném direktbe a fedélzeti kamerát, hogy aztán kapcsolgathassam? Az a praktikus, ha gyújtásról megy.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8021) AndrewBlase válasza MaCS_70 (#8020) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Meg aztán miért is kötném direktbe a fedélzeti kamerát, hogy aztán kapcsolgathassam?"

Mivel folyamatosan feszültség alatt van, nem kell kapcsolgatni, hiszen folyamatosan megy a felvétel. Így ebben a formában bekötve arra jó, hogy lásd mi történik az autóval, ha éppen parkol a jármű. Persze a kamera látószögén belül. :)

Miért mindig én???

(#8022) MaCS_70 válasza AndrewBlase (#8021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, ez elméletileg igaz. De itt a fórumon is sok szó esett már róla, cikkekkel, videókkal, hogy ez gyakorlatilag semmit sem ér. Lehetnek persze egyéni helyzetek, de nagy általánosságban elmondható, hogy a parkolóőr funkció tök használhatatlan és felesleges.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8023) 2thletme2day válasza MaCS_70 (#8022) üzenetére


2thletme2day
őstag

A fix táp nem azt jelenti, hogy fixen van bekötve a 12V-ra és nullára a kamera. Akkor menne éjjel nappal addig amíg le nem merül az akksi. A fix jelen helyzetben azt jelenti, hogy nem szivargyújtóról üzemel hanem erről a "fix tápról" amit valamelyik biztosítékból táplálsz és amit a bizorsítéktáblából vezetsz ki. Ezt általában úgy szokás bekötni, hogy addig megy a kamera amíg a kulcs a gyújtáskapcsolóban van. Ennek lényegében annyi az előnye, hogy nem foglalja le állandóan a kamera a szivargyújtót és nem éktelenkedik ott folyton az adapter.

[ Szerkesztve ]

(#8024) MaCS_70 válasza 2thletme2day (#8023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, de ezekre reagáltam:

"Annyiban az, hogy ha ezt "fixen" az akkura kötöd (persze biztosíték van előtte), akkor erről nem veszi le a feszt, amikor indítózol. Annyiban esik a feszültség indításkor, amennyire magán az akkun esik."

"Mivel folyamatosan feszültség alatt van, nem kell kapcsolgatni, hiszen folyamatosan megy a felvétel. Így ebben a formában bekötve arra jó, hogy lásd mi történik az autóval, ha éppen parkol a jármű."

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8025) Ghoost1


Ghoost1
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék egy kamerát venni és ebben kérném a segítségeteket.
Kamionozunk, havi szinten 20 ezer km-ert és nagyon sok eset van, amikor kellene a kamera.
Ami fontos,hogy szép tiszta felvételt készítsen.
Ha plusz funkciókat is tud, az csak előny.

A kiszemelteim, de bármi más gép is szóba jöhet:
- Overmax CamRoad 6.1
- ConCorde RoadCam HD 50 GPS
- MIO MiVue 658 WiFi Touch

Előre is köszönöm a segítségeteket :R

Ghoost1

(#8026) Doggy dog válasza Doggy dog (#8002) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Senki?
Fontos lenne,ha csak parkol az autó,akkor mozgásra rögzítsen!
Ha véletlen megint meghúznák (nehogy!) az autót,akkor meglegyen egyből!!

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8027) MaCS_70 válasza Doggy dog (#8026) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt a parkolás közben rögzítést azért érdemes végiggondolni. Nem állítom, hogy Nálad is biztosan hülyeség, de a gyakorlatban nagyon-nagyon kevés esetben van értelme. Mondjuk úgy, hogy prospektusba való eye-candy minimális olyan helyzettel, ahol bevált. Itt a fórumban is vannak erről videók belinkelve, hogy mennyire nem alkalmas az esetleges parkolás közbeni események rögzítésére -- hacsak nem térkameraként a szemközti területet akarod biztosítani.

Úgyhogy szerintem gondold végig, csinálj próbákat -- de meglepne, ha érdemi ajánlást kapnál, mert a tapasztalat az, hogy ilyen eszköz nincs.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8028) oris


oris
aktív tag

A YI 5.0 inch Bluetooth 1080P Car DVR GPS Navigator csak nekem újdonság? Használja már valaki közülünk?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#8029) taboros válasza MaCS_70 (#8024) üzenetére


taboros
tag

Na, akkor még egyszer!

- A "fix" bekötés nem kapcsol be/ki a gyújtással és a korábban belinkelt akkuvédővel értendő. Annak a feladata az, hogy hosszabb (több napos) állás alatt a kamera nehogy lemerítse a gk. akkuját, ha a user elfelejtette kikapcsolni.

- Hogy valakinek kell-e, hogy lekapcsolt gyújtásnál menjen a kamera vagy nem, az egyéni igény. Nem megyek bele, hogy van-e értelme vagy nincs. Bizonyos esetekben én látom a hasznát. Kérlek, ne győzz meg, hogy nincs. :)

- Ha így fixre van bekötve, akkor is ott van a manuális kikapcsolás lehetősége, ha nincs rá szükség (pl. védett helyen, saját kertben, garázsban áll hosszabb ideig). Akár a DVR-en lévő gombbal (A119-en van ilyen), vagy ha ilyen nincs a kamerán véletlenül, akkor az USB csatlakozó kihúzásával.

Szóval szerintem ez a full-komfortos megoldás. De akinek nem kell, ne így kösse be.

(#8030) taboros válasza Doggy dog (#8026) üzenetére


taboros
tag

Nem igazán értem, milyen választ vársz.

Az összefoglalóban nagyon sok infó van, ha visszaolvasol, akkor látod a pro- és kontra érveket.

Az általad említett A119 (nekem is ez van), tudja: "ha csak parkol az autó,akkor mozgásra rögzítsen".

De amit korábban leírtak jó páran: a kamera látószöge 160 fok. Ha csak előre néz, akkor nem látod a gyakori oldalról és hátulról történő meghúzásokat. Van 2 kamerás DVR is, az vesz hátul is, de oldalról az sem.

(#8031) MaCS_70 válasza taboros (#8029) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem akarlak én meggyőzni semmiről -- nyilván mindenkinek vannak a nagy átlagtól eltérő igényei, nem mindenkinél azonos a helyzet.

Csak a nevezéktannal kapcsolatban vannak komplikációk, azaz pl. hogy a fix az fix kábelezést vagy állandó tápfeszültséget jelent-e.

Számomra az a logikus, hogy a "fix" az a nem szivargyújtós, azaz az autó elektromos rendszeréhez "drótozott", nem alkalmanként ki-bedugott megoldást jelenti -- de én sem feltétlenül vagyok következetes.

A gyújtástól független, állandó tápellátást (ami lehet "fix" vagy szivargyújtós is) lehet, hogy érdemesebb következetesen "állandó táp"-nak hívni.

Az általános igény szerintem az, hogy a gyújtással, neaggyisten a motor működésével együtt működjön a kamera, kondenzátoros kivitelnél viszont problémát okoz az indítási tápelvétel. Ezért gondoltam, hogy a mutatott kütyü erre nyújt megoldást, azaz egy rövid távú UPS.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8032) Ghoost1 válasza Ghoost1 (#8025) üzenetére


Ghoost1
csendes tag

Nekem senki nem tud segíteni ebben?
Hétfőn megint megyek ki és addig szeretnék venni egy kamerát.
Köszi ;)

(#8033) negroo válasza Ghoost1 (#8032) üzenetére


negroo
aktív tag

ezzek mind rossz vagy aránytalanul drágák.:) Egy yi kamera 25.000ft pezeta, vagy dome201

(#8034) Doggy dog válasza taboros (#8030) üzenetére


Doggy dog
senior tag

Köszi a segítséget!
Milyen az a119? A fentebb említett ára az nagyon baráti!
Neked is onnan van?

[ Szerkesztve ]

APA LETTEM! Samsung Galaxy S4 Active GT-I9295

(#8035) Degeczi válasza MaCS_70 (#8031) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem minden autón könnyen lehet találni olyan biztosítékot, ami csak gyújtással kerül feszültség alá, de indítózás során is megmarad (hiszen pl. a motorvezérlő elektronikának is ilyennek kell lennie)

(#8036) MaCS_70 válasza Degeczi (#8035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valóban!

Bár az lenne az igazi, ha magát az önindítót is letiltaná, hiszen mégiscsak az a legnagyobb fogyasztó! :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#8037) cigam


cigam
félisten

Ma reggeli felvétel

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#8038) negroo válasza cigam (#8037) üzenetére


negroo
aktív tag

El se hiszed ósonban nagy táblával figyelmeztet a jobb kéz szabályra ennek ellenére a jobb kezéről kijővők simán becsapatnak hatalmas satu balról és mutogat a szabályosan haladóknak. Nem mindig van ez így, mert rutinosan meg adják az elsőbbségüket és én magam is ezt a technikát alkalmazom, akin meg észre veszem azt virtuálisan hejre pofozom.xD

(#8039) Degeczi válasza negroo (#8038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tán mert nem egységes... Nálunk asszem pont az osanban vannak macisajtok a fő csapásra csatlakozó utak végén, a Tescokban jobbkéz

(#8040) Rick4 válasza MaCS_70 (#8022) üzenetére


Rick4
félisten

Pedig nekem a G1W fixen be van kötve, mozgásra, és lökésre is reagál, ha valaki álló helyzetben nekimenne, valószínű lenne valami látható belőle. Hadd írjon csak a kártyára, ha ahhoz van kedve, de legalább van esély hogy meglegyen a bűnös.

UNAS webshop szövegek feltöltéséhez, képi- tartalmi külalak formázáshoz keresek hozzáértő szakembert.

(#8041) sambenez válasza Gabesz84 (#8016) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A mio smartboxnak egy baja van, nem micro usb-s a csatija. Pedig a hosszú kábele miatt már majdnem megvettem.

(#8042) Surda-


Surda-
őstag

Ti hogy oldjatok meg, hogy a kamera miatt ne törjék fel a kocsit? Mindig magammal kell vinni a kamerát?

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#8043) Winner_hun válasza Surda- (#8042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Leveszed, beteszed az ülés alá és máris nem kell magaddal vinni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8044) blash válasza taboros (#7924) üzenetére


blash
tag

"Megállok, leállítom. Egy ideig tovább veszi, mert a szivargyújtó késleltetetten kapcsol ki. Egy idő után azért leáll. Viszont, amikor újra elindulok, tovább már nem vesz fel. A REC led világít. SW VER = 1.1."

A fix bekotesen kivul talaltal valami megoldast erre az A119-nel?

Es a geargesten most akkor a VIOFO11 kuponnal a legolcsobb?

[ Szerkesztve ]

(#8045) Gabesz84 válasza sambenez (#8041) üzenetére


Gabesz84
őstag

Ez sztem nem akkora egetvero problema: [link]

(#8046) sambenez válasza Gabesz84 (#8045) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Tudom, hogy van ilyen, sőt ennél kisebb átalakító is, de egyáltalán nem praktikus a kamera mellett még egy ilyet is beiktatni.

(#8047) Gabesz84 válasza sambenez (#8046) üzenetére


Gabesz84
őstag

igen, bevisz a rendszerbe még egy kontakthiba lehetőséget. Hirtelen csak ezt találtam, de gyanítom létezik olyan aminek van legalább fél méteres kábele, azt összedugod, oszeszigszalagozod, és brejted a tetőkárpit pereme alá (ha befér, nekem pl beférne).
Egyébként biztos létezik más hasonlóan jól paraméterezhető fix táp, csak nkem ilyen van a mio kamerához, ezért ajánlottam ezt :) Már egy éve be van szerelve, sosem voltak még indítási problémáim (akkuleszívás miatt pl), és a kamera is kiválóan üzemel.

(#8048) Surda- válasza blash (#8044) üzenetére


Surda-
őstag

ha eredeti,akkor ez

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#8049) blash válasza Surda- (#8048) üzenetére


blash
tag

Neztem azt a huszonpar dollaros hirdetest, de tegnap ejjel mar nem volt kaphato. Olvastam, hogy valaki azt irta erre, hogy estenkent szokott lenni negy darab, de ez mar majdnem egy hete, hogy elfogyott, szoval inkabb le is tettem errol:

Ended: Nov 15, 2016 , 6:06 PM
Price: US $21.99 [ 4 sold ]

(#8050) cigam válasza Surda- (#8042) üzenetére


cigam
félisten

Ki az a lüke, aki egy 10-20k-s kameráért betöri a kocsit? Nekem folyamatosan ott van az ablakban.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.