Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) havri1 válasza Rick4 (#1800) üzenetére


havri1
félisten

Na, íyg már nekem is kezd körvonalazódni.
Első körben formázd meg a kártyát normálisan, lehetőleg az SDFormatter -el, és fat32-re.
Aztán nyomnék egy load defaultot a kamerán, majd újra beállítanám a 2 perces felvételt.

Normáls esetben, a kártyára szépen tolja a 2 petrces videókat, ha megtelik a kártya, a legrégebbit törli.
Ha elmetesz egy videót, azt a 2 perces részt, átteszi egy másik mappába, amit nem töröl.

Ennek így kellene működnie normál esetben.

havri

(#1802) Gépötty válasza Rick4 (#1800) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szerintem meg teljesen rosszul gondolod.
A kamera folyamatosan menti a kétperces felvételeket a kártyádra, Te pedig, mikor rányomsz a mentésre, akkor szépen zárolod ezeket, azaz törölhetetlenné teszed :) Így persze, hogy betelik a kártya.
Nézd meg fájlkezelővel, ha nem tudod letörölni, mert írásvédett, akkor ez van. Emellett a beépített rázkódásérzékelő (G-szenzor) önmagának is lezárhat felvételeket, ha úgy érzékeli, hogy ez bizony baleset volt.
Ezeket szintén nem lehet törölni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1803) huncutka1029 válasza Rick4 (#1800) üzenetére


huncutka1029
addikt

A felvétel beállítása nem végtelen, hanem 2 percre van állítva, vagyis újra és újra veszi a 2 perceket. Ez nekem azt jelenti, hogy a kártyán nem lehet több, mint 2 percnyi felvétel, hiszen nem kértem mentést

Ez így hülyeség amit írsz, olyan nincs hogy csak 2 percet vesz, és felül írkálja ugyanarra a helyre.
A lejátszó program, amit formázásnál rápakol, elvesz egy kevés helyet. A többi helyen 2-2 perces felvételekkel tele lesz a kártya. a loop recording az, ami engedi neki, hogy felül írja a régi fájlokat.
olvasd el, a használati utasítását. G szenzor, érzékenységét vedd kisebbre, mert az is lezárhat
Ha mindig leáll a felvétel, és nem írja felül, akkor valószínűleg bekapcsolt/ad a felvétel védelmet, kis lakat ikon jelzi általában a fájl mellett, ami megakadályozza a fellírást.

megelőztek..

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1804) Moleman válasza Rick4 (#1800) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem egy kamera sem működik így. Folyamatosan veszi fel egymás után a 2 perceket, és mikor elfogy a hely, törli az első fájlokat, és folytatja a felvételt. Ha a tiéd nem így működik, valami el van állítva. (Ez a törlési folyamat az én low-end kamerámnál több perc kiesést is eredményezhet, a drágábbaknál gondolom igényesebben van megoldva, de okozhat látszólagos fagyást.)

[ Szerkesztve ]

(#1805) Undoroid válasza TaaT (#2) üzenetére


Undoroid
őstag

Az az első szerintem nem ajánlott! Az ismerősöm beszerzett egy ilyet és csak baj van vele! Néhány érdekes feat a "működéséről" :

- a gyári Nokia akkuja tönkrement pár hónap alatt. (Zárlatba ment át, felpúposodott és tűzforró lett)
- az elkészült felvételek időnként lejátszhatatlanok voltak (10 felvételből legalább 8, márkás memókártyával)
- a loop funkció még az elején működött, majd már az sem...
- használat közben (saját töltőről használva) elektromágneses zavarokat generál = keményen zavarja az autórádiót :W
- sötétben 5Méternél tovább nem is lát, amit mégis lát az zajos
- rendkívül könnyen törik a gyári tartója
- stb...

Nem nyitottam szét, de nem is érdemes időt / pénzt pocsékolni rá ellenőrizni a belsejét! ...persze lehet, hogy egy "jól sikerült" FAKE-verzióhoz jutott az ismerősöm.

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#1806) TaaT válasza Undoroid (#1805) üzenetére


TaaT
veterán

Ebből nehéz megmondani hogy eredeti vagy fake volt-e a készülék, bár a rádió zavarás utóbbit feltételezhet.

Sötétben (vagy mondjuk inkább rossz fényviszonyok között) csak az újabb (2013-tól) kamerákból tudnak az "olcsóbbak" jó felvételt csinálni :)

Give them hell Ukraine!

(#1807) Wheelbarrow válasza andaman (#1798) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ha minden működik, hivatalos és garanciás akkor persze.

(#1808) Rick4 válasza havri1 (#1801) üzenetére


Rick4
félisten

Oké, tehát legyen több fájl, azzal nincs gond. Egy 2 perces fájl 189MB. a 8GB-os kártya kb 7.4 formázva, tehát a 189MB-os fájlokból fel kell férjen kb 39db, ezeket felülírja a készülék, ha betelik a kártya. Eddig tiszta. A baj viszont az, hogy én nem ezt tapasztalom. Itt a kártya, a 7.41GB-ból szabad 111MB, értelemszerű, hogy itt már nem tud 2 percet felvenni, holott 2-3 mentett fájl lehet, ami ugye 2-3x 189MB, a maradék 6.8GB-on meg felvesz- töröl, felvesz- töröl. Most megyek, megnézem, mit csinál, de szerintem nálam megáll időnként, 2-3 mentett fájlnál is.
Oké, vegyem természetesnek, hogy a kártya mindig tele van, rendben. Mert azt innentől értem, hogy vette folyamatosan a fájlokat, és amit védek az nem törlődik, amit nem védek, az törődik, de ez mindenkinél így megy? Mert akkor elfogadom, a képzavar csak annyi volt, hogy én azt gondoltam, ez olyan, mint a kamerás videofelvevő rendszer, egy bizonyos területre folyamatosan veszi az élő műsort, majd ha jelet észlel, pl bemozdul valami, akkor a két perccel előtte lévő időszaktól is megvan a felvétel.

Ok, jó ez így, csak másképp képzeltem. :K

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1809) Rick4 válasza Rick4 (#1808) üzenetére


Rick4
félisten

Kiültem a kocsiba, a 111MB hely ellenére végigment a 2 perc, 2:11-nél szépen nullázott, vett tovább, végigment a második 2 perc, majd a harmadiknál 15 másodpercnél húztam ki a töltőt, ekkor ugye szépen befejezi a felvételt, és kikapcsol. Újra gépbe dugva a kártyát, most 329MB szabad hely van. No akkor nem bántom, figyelem, mikor nem vesz. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1810) Gépötty


Gépötty
senior tag

Tegnap már nem mentem a kocsival, de ma le lett próbálva az LS650W. Sokkal jobb a képe (erre azért lehetett számítani), mint a G1W utánzaté, de a legnagyobb eltérés a hangjában van. Leírhatatlan a különbség, még úgy is, hogy sokat javítottam a G1W rögzítésén.
Apropó!
Ha valakinek hasonlóan elszabott felfüggesztése van, mint a G1W és családja, az LS650W, vagy a GS8000 esetében, sokat javíthat a lötyögésen egy kis puha szigetelőszalag használatával. Ilyen szöszös, bársonyra hasonlító (talán pamut?), tekercsben kapható dolog (kép), épp egy kicsi kell csak belőle, és a lötyögés csörgő hangja megszűnik. Gyanítom, egy darab puha textil pont ennyire megteszi, csak azt nagyon szépen meg kell kérni, hogy a helyén maradjon.
Még egy apróságot elkövettem:
Szétszedtem a szivargyújtóba dugható töltőfejet, és a belét beinstalláltam a belsőtér-világításomba. Ott úgyis van gyújtásplusz, egyelőre simán rákötöttem. Mivel el van törve a lámpatestem, nem foglalkoztam vele tovább, de a v2.0 verzióban egy kapcsoló is lesz, amivel álló helyzetben lehet működésre bírni a kicsikét, így ha beszaladok valahova, vissza tudom nézni, ahogy a parkolóban beletolattak, vagy rápakolták a zöldségesrekeszt a szpojlerre...

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1811) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok, a G1W szivargyújtó vezetéke milyen hosszú?(pontos infót nem találtam sehol)

(#1812) havri1 válasza rellif (#1811) üzenetére


havri1
félisten

3m amit én kaptam.

havri

(#1813) rellif válasza havri1 (#1812) üzenetére


rellif
senior tag

Köszönöm!
Még lenne egy kérdésem...a készüléket a szélvédőhöz képest milyen távolságra érdemes elhelyezni?(torzítás-tükröződés miatt) vagy csak simán a visszapillantóval legyen egy vonalban?

[ Szerkesztve ]

(#1814) havri1 válasza rellif (#1813) üzenetére


havri1
félisten

Nekem a buszban a szélvédő teljesen sík, és függőleges, erre megy a kamera. Egy kicsit van csak megdontve a kamera, hogy inkább többet vegyen az útból, mint a kék égből. Így kb 1cm-re van a lencse a szélvédőtől, és nem láttam így különösebb tükröződést.
Kivétel, ha este a buszban az utasterben világos van, na az visszaverodik, és látszik.

Szgk-ban sztem tök mindegy, arra figyelj, hogy a szélvédőn belül A műszerfal ne tükröződjön, az zavaró.

Bocs, Mobilról vagyok.

havri

(#1815) rellif válasza havri1 (#1814) üzenetére


rellif
senior tag

Köszi még1x :R

(#1816) Rick4


Rick4
félisten

Ma megint úgy gondolta a kamera, hogy elég, megállt mint a cövek. Ezt d.u. 17:50-kor fényképeztem, csontra fagyott, resetelni kellett.... Holnap jön a 16GB-os kártya bele, meglátjuk, háklis-e erre az eredeti Samsung 8GB-osra... Persze miután reseteltem, megint megállt a felvétel, formáztam a kártyát, nem nyúltam hozzá, hazáig (250km) vett rendesen...

Nekem elég furcsa, hogy pont 3:00-nál állt meg, leginkább azért is, mert emlékeim szerint 2 percre van állítva a felvétel... :C

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1817) Gépötty válasza Rick4 (#1816) üzenetére


Gépötty
senior tag

Elvileg az enyém bele ugyanaz, mint a tiéd. Kinézetre és elrendezésre az ikonok is. Az enyémen 3, 5 és 10 percre lehet állítani a felvételek idejét. Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ezzel a hosszal van összefüggésben, de akkor neked sem kétperces felvételeket csinál, hanem három.
Arról nem is beszélve, hogy ha csak kétperces lenne a felvétel, nem tarthatna három percig :)

De ha már így szóba került.
Van a menüben egy olyan pont, hogy "Auto power off". Ez neked mit csinál?
Én azt hittem, hogy a gyújtás levétele után még ennyi ideig működik tovább a kamera, de nem, azonnal kikapcsol, amint elfordítom a kulcsot. Most visszakapcsoltam, legközelebb megfigyelem, nem a kijelzőt kapcsolja-e le, a G1W utánzatnál annak van külön menüpontja.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1818) huncutka1029 válasza Rick4 (#1816) üzenetére


huncutka1029
addikt

resetelted,
az alapértékre állít mindent. az alap felvételi idő 3 perc, G senzor normál,értékre beáll, stb.
Keress egy hozzá való szoftvert, és másold fel a kártyára, és frissíts rá a mostanira.
Az majd helyrehozza.
Ha nem akkor vissza a feladónak.

Amúgy lefagyott képernyőről fotót készíteni nagy ötlet volt... Szerinted mit látunk belőle?
Egy fotó, ami azt mutatja, hogy nem változik semmi a kijelzőn. :F ;] ;] ;]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1819) Wheelbarrow válasza Rick4 (#1816) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Szerintem kártyahiba, vagy nem szereti azt a típust, bár az enyém a C6 32gigás Samsung kártyával hibátlanul működik.

(#1820) Wheelbarrow válasza Gépötty (#1817) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az "Auto power off" nálam azt csinálja, hogy a megadott idő után kikapcsolja a kamerát ha az nem vesz föl csak bekapcsolva maradt mert mondjuk bekapcsolt mozgásérzékelővel parkolok.

(#1821) havri1 válasza Rick4 (#1816) üzenetére


havri1
félisten

G szenzort kikapcsoltad?
Vagyis ezt a mozgásérzékelést?

[ Szerkesztve ]

havri

(#1822) Gépötty válasza Wheelbarrow (#1820) üzenetére


Gépötty
senior tag

Na ilyen még nem fordult elő, a mozgásérzékelést nem is próbáltam eddig. Majd meglesem alkalomadtán, kösz a tippet!
Az egészben az a vicc, hogy a világ legtermészetesebb dolga lenne előkapni a bedienungsanleitungot, és kiolvasni belőle, de erről épp egy nyomorult szó sem esik.
A kínaiak amúgy sem szeretik elhalmozni információkkal az embert, épp egy GPS trackerrel szívok a szűkszavú, géppel fordított használati utasítás miatt. Annál már van pár, egymásra is különböző módon ható beállítási lehetőség.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1823) Gépötty válasza Wheelbarrow (#1819) üzenetére


Gépötty
senior tag

Simán lehet összeférhetetlen a kártyával, de lehet akár szoftveres bug is.
Az enyém HDMI-vel tévével összekötve egyszercsak lekapcsolja a hangot, és legközelebb csak újraindítás után jön ki belőle. De ez legyen a legnagyobb baja.
Első körben megpróbálnék mindent ha nem is defaultra, de egy általánosan használhatóra visszaállítani, és azzal tesztelni, aztán egyenként állítgatnám ízlés szerint az apróságokat.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1824) Rick4 válasza huncutka1029 (#1818) üzenetére


Rick4
félisten

A mediamarkt volt a feladó. :D Ez a második kamerám, gariban cserélték, igaz, majd egy hónapig jött.. A másik is itt van nálam, az is ugyanezt csinálta, ma bekerült a kártya, azért még meg kell tömni felvétellel, ma nem mentem annyit, de hét végére okosabb leszek....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1825) Rick4 válasza havri1 (#1821) üzenetére


Rick4
félisten

Persze, ki van kapcsolva.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1826) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Nincs valakinek eladó G1W vagy G1WH? Esetleg GS9000?

(#1827) havri1 válasza ЯΞD (#1826) üzenetére


havri1
félisten

Van az a pénz biztosan, de mennyi az annyi?:-)
Megnéztem, nem éri meg eladni, storno

[ Szerkesztve ]

havri

(#1828) Rick4 válasza ЯΞD (#1826) üzenetére


Rick4
félisten

Mennyit szánnál rá?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1829) ЯΞD válasza Rick4 (#1828) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Már mind1 megvettem ezt.. [link] Amennyire utána jártam elég megbízható a geekbuying Remélem nem valami hamisítvány lesz belőle.

(#1830) TaaT válasza ЯΞD (#1829) üzenetére


TaaT
veterán

Főképen M-Jpeg, leírásban H.264, reméljük csak elírás az előbbi. :U

Give them hell Ukraine!

(#1831) ЯΞD válasza TaaT (#1830) üzenetére


ЯΞD
senior tag

Az itt ajánlott ebay-es eladónál is ezek a tulajdonságok vannak. [link]

(#1832) bul07 válasza ЯΞD (#1831) üzenetére


bul07
nagyúr

Arra gondol hogy a hirdetésnél a képen jobb balul M-Jpeg szerepel

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1833) Rick4


Rick4
félisten

Úgy néz ki, a kártyával volt a gebasz, pontosan a kamera nem csípte, máshol nincsen vele gond. A berakott 16GB-os UHS-1-es kártyát szereti, már megy két napja, és nem cirkuszol, törli a régit, veszi az újat, pedig volt felvétel mentés (védetté tétel) is. Remélem így is marad.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1834) havri1 válasza Rick4 (#1833) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is a 3. kártya volt a befutó. Azóta csak transcend -et veszek mindenhova..

havri

(#1835) huncutka1029 válasza havri1 (#1834) üzenetére


huncutka1029
addikt

Én meg Adata C10-est, azt minden eszközöm megeszi.
concorde HD40, korábban X3000, Samsung Note 2, Samsung galaxy ace3, Sony dig.camera,
Huawei y300, Navi, és a tabletem is.
És árban is király, 16 GB megvehető 3400-ért

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1836) havri1 válasza huncutka1029 (#1835) üzenetére


havri1
félisten

Én 37xx-ert 32gb - osat veszem. Igaz kintről.

havri

(#1837) Rick4 válasza havri1 (#1836) üzenetére


Rick4
félisten

Az nem rossz ár, én itthon vettem (igaz, északi szomszédainktól) 2300-ért a 16GB-os, dobozos Kingstont, elég jól tolja, 30-35MB-tal írok rá. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1838) havri1 válasza Rick4 (#1837) üzenetére


havri1
félisten

Ezek már potom pénzek ilyen méretű kártyákért.
Sajnos itthon a boltokban duplája...

havri

(#1839) Rick4 válasza havri1 (#1838) üzenetére


Rick4
félisten

Abba belejátszik a jogdíj is, pont ezért jó kisebb tárhelyes tabletet venni, (pont pár napja gondoltam végig, miközben vettem is egyet) és egy ilyen kártyával megtoldani, ha a tablet meghalna, a rajta lévő adatnak is huss, a kártyát viszont másba is átteheted, és megy tovább.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1840) ЯΞD


ЯΞD
senior tag

Rick4: Okos gondolat

Nos nekem is kéne egy kártya majd a készülékhez és akkor várnék néhány linket ajánlatot milyet honnan érdemes. Illetve mekkorát érdemes venni. 16GB vagy 32GB? Mire mennyi adat fér el időben?

(#1841) Rick4 válasza ЯΞD (#1840) üzenetére


Rick4
félisten

Amennyire olcsóak ezek most, vehetsz 32GB-ost, az apróban is van fent, külföldről saccra 5K alatt lesz meg.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1842) havri1 válasza Rick4 (#1841) üzenetére


havri1
félisten

(#1843) Gépötty válasza ЯΞD (#1840) üzenetére


Gépötty
senior tag

Legutóbb Kingstont vettem, előtte pedig Toshibát. Utóbbit SD adapter nélkül adják.
Sincerityék szupermegbízható eladók, az első rendelés tíz, a második tizenegy nap alatt ért ide, de csak a hétvége miatt. És ez nem egyedi, hanem az elfogadott szállítási idejük, ennyire gyorsak.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1844) havri1 válasza Gépötty (#1843) üzenetére


havri1
félisten

Nekem most az utolsó már több, mint 2 hetes rendelés, de még nincs itt. Ettől eltekintve a leggyorsabb valóban.

havri

(#1845) Gépötty válasza havri1 (#1844) üzenetére


Gépötty
senior tag

1. zsebre rakta valaki;
2. Te vagy a kivétel, aki erősíti a szabályt.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1846) bul07 válasza havri1 (#1842) üzenetére


bul07
nagyúr

Másik nevével árul normális áron 32GB-ost
TRANSCEND 45MB 32GB 32G GB MICRO SDHC PREMIUM CLASS 10 300X UHS-I U1 MICRO SD

Nekem most 31napra jött meg tőle egy pendrive, de lehet azért mert ünnep alatt rendeltem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1847) Rick4 válasza havri1 (#1842) üzenetére


Rick4
félisten

Az első linken én 50$-t látok, az perpill ln. 12 ezres, az alsó meg 2 ezres. Akkor a 3800 az átlagolás után jön ki? ... :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1848) bul07 válasza Rick4 (#1847) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha nincs neki készleten vagy csak egy ideig nem akarja árulni bevett szokásuk hogy úgy megemelik az árat hogy ne érje meg megvenni
Nézd meg a eladási listát US $19.89 May-16-14 , ez az utolsó eladás , ekkor emelhette meg az árat

Amit én linkeltem az is ő

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1849) havri1 válasza Rick4 (#1847) üzenetére


havri1
félisten

Olvasd el az első sort is, amit írtam.

havri

(#1850) Rick4 válasza havri1 (#1849) üzenetére


Rick4
félisten

Úgy már mindjárt más.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.