Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) Babsanyi válasza Kalandor (#1950) üzenetére


Babsanyi
csendes tag

Van tabletem kettő is, de ezekkel szerintem sok kompromisszum lenne a hardver miatt. Jól gondolom?
Ami nekem fontos a Full HD kamera, a tisztességes navigáció (nem AGPS) és persze a kompakt felépítés, hogy el tudjam süllyeszteni a kocsiban.

(#1952) Moleman válasza Babsanyi (#1951) üzenetére


Moleman
addikt

Mit értesz kompromisszum alatt?
Ez a 3-in-1 eszköz, amit linkeltél, elavult, harmatgyenge ipari hulladék (még a WinCE PNA-kon oly népszerű navigációs szoftver is csak akadozva futna rajta).
Egy Wayteq 7X tablet (itthon 30 ezer, Kínából rendelve kb 17) több mint négyszer erősebb, igaz, a kamerája nem sokat ér. De még mindig sokkal jobban jársz, ha veszel egy ilyet, meg hozzá egy normális különálló kamerát (pl G1W, és még spóroltál is 6000 ft-ot).

(#1953) havri1 válasza Moleman (#1952) üzenetére


havri1
félisten

Arról nem is beszélve, hogy vagy DVR vagy navi megy, kettő együtt szvsz ilyen gyenge hw-n kizárt.

havri

(#1955) cigam válasza BrownB (#1954) üzenetére


cigam
félisten

Érdekes, hogy ez a cikk sem írja le, hogy tőlunk nyugatabbra miért tilos. Mi a jogalapja a bírságnak?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1956) huncutka1029 válasza cigam (#1955) üzenetére


huncutka1029
addikt

A miénknél is szigorúbb személyiségi jogok

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1957) BrownB válasza cigam (#1955) üzenetére


BrownB
tag

A tiltásra nem nagyon tudok ésszerű indokot.
Amúgy ha mobillal csinálom a felvételt, hogy szűrik ki (navigációnak nézik úgyis)? :U

(#1958) cigam válasza huncutka1029 (#1956) üzenetére


cigam
félisten

Na de konkrétan?

Nem hinném hogy a mi "fotó korlátozás"-i törvényünknél nagyobb butaság a bevett gyakorlat.

Persze felhozhatnám a Franciák WiFi korlátozását is. Ennek se tudom a logikus magyarázatát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1959) Wheelbarrow válasza cigam (#1958) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Számomra is érthetetlen ez az új törvény. Egy ügyvéd ismerősön szemléletes példával érzékeltette azt, hogy a hazai törvényalkotók mennyire nem a 21. században élnek.
Kirándulsz a családdal. Megálltok valahol egymást és a tájat fotózni valami népszerü kiránduló helyen. Elég egy kártérítésre vadászó állampolgár aki "véletlenül" belegyalogol kicsit a háttérben a képbe, videóba. Ti beültök az autóba és tovább mentek, Ő meg fölírja a rendszámot és ügyvédhez fordulva beperel. Ha felkészületlen vagy és jóhiszeműen beismred, hogy ott jártál, fotóztál videóztál, esetleg még a felvételt is megmutatod, már buktad is a pert. Persze az illetőnek valószínüleg lenne tanúja is aki megesküdne rá, hogy nem egyezett bele a szereplésbe.

Elég furcsa, hogy a köztrerületen közlekedő autók rendszámai is személyiségi jogok alá tartoznak. Nincs oda írva, hogy ki a tulaj és hol lakik, kikérni sem lehet csak úgy az adatokat egy rendszámról egy átlagembernek. Mi lesz a következő lépés? Betiltják a fotó és videó kamerák árusítását és használatát? Vicc ez az ország.

A külföldi tilalmakról annyit tudok, hogy németországban nem tilos a kamera használata a kocsiban, hivatalosan kapni is lehet őket, lásd pl. Rollei kamerák. A nyilvánosságra hozatalt szabályozzák szigorúan.

(#1960) Rick4 válasza Wheelbarrow (#1959) üzenetére


Rick4
félisten

Rossz az értelemezés, ugyanis a véletlenszerű felvételt nem szankcionálja a törvény, vagyis ha fotózol, és magáncélra használod, abból biztosan nem lesz bajod. Az totál más kérdés, ha kirakod a FB-ra, hogy ez meg ez a pupák belegyalogolt a képedbe... A konkrét probléma a nyilvánosságra hozással van, és gondolom Te sem azt csinálod, hogy veszed a napi autókázást, majd teszed fel vágatlanul a Youtube-ra, hanem ha problémád van a másik közlekedővel, és rendőrségi- bírósági ügy lesz belőle, akkor mint bizonyítékot, felhasználod a saját igazad alátámasztására. Ezzel pedig nincs az égvilágon semmi baj.

Tehát van egy kamerád, amivel felveszed ahogy közlekedsz, és ha baj van, mented, majd később a bíróságon bemutatod. Ebben semmi kivetnivaló sincs.

A másik eset, ha van egy kamerád, úton- útfélen filmezel, és ezeket felvételeket publikálod. Na ez már nem az autós kamerák normál felhasználása, sőt, beláthatod, maga az, hogy van egy felvételed bármiről, önmagában nem bűncselekmény, viszont a felvételt feltöltöd a netre, akkor a felvételt csinálhatod akár fényképezőgéppel is, telóval is, lehet belőle probléma.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1961) Rick4 válasza Wheelbarrow (#1959) üzenetére


Rick4
félisten

Mutasd meg ezt az ügyvéd ismerősödnek, úgy néz ki, nem hallott még róla:

A Legfelsőbb Bíróság egy 2000-ben született, és azóta több bíróság által hivatkozott döntésében kimondta, hogy a felvételek „bírósági vagy szabálysértési eljárásban bizonyítékként való előterjesztése felhasználásnak minősül, és a felhasználás tényének megállapítása szempontjából közömbös, hogy a felvétel készítése a személyiségi jogok megsértésével történt. A bíróság vagy más hatóság eljárásában az igazság érvényesülése közérdek, és a bizonyítás ezt a célt szolgálja. Ezért
nem lehet a felvétel felhasználását visszaélésnek tekinteni.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1962) Khelben válasza Babsanyi (#1951) üzenetére


Khelben
nagyúr

Vegyél egy használt Galaxy S2-t, kielégíti minden igényed. Dailyroads+navigáció simán megy rajta.

Rick: én itt nem látok olyat, hogy csak a közzétételhez kell engedély. Itt bizony az van leírva, hogy az elkészítéshez is kell az illető engedélye.

2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]
(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.
(2) Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.

[ Szerkesztve ]

(#1963) Wheelbarrow válasza Rick4 (#1961) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Jobb ha tudod, hogy az új PTK alapján már azért is perelhetnek ( akár a rendszámod alapján) ha meglátják a kocsidban a kamerát azt feltételezve, hogy fölvetted az illetőt. Persze nem vagy köteles törölni vagy átadni a felvételt, le is tagadhatod, de ha beperel akkor házkutatás, számítógép lefoglalás is lehet belőle. Mondjuk a gépeden nem legális az oprendszer meg néhány program, még azért is fizethetsz. Elég ha haragban vagy a szomszéddal és látja a kamerát a kocsiban.
Persze attól még működik a kamerám a kocsiban és ha kell akkor bizonyításra használni is fogom.
Meglepődnél, hogy hányan készítenek úti videókat és töltik föl őket a YouTube-ra. És nem csak az eszetlenségükkel hencegő boyracerek ;)

[ Szerkesztve ]

(#1964) Moleman válasza Wheelbarrow (#1963) üzenetére


Moleman
addikt

A nem listázott, csak link birtokában elérhető videókhoz nem férnek hozzá, ugye? Tehát az nem számít explicit publikálásnak, ha csak 2 ismerősömnek mutatom meg?

(#1965) Rick4 válasza Khelben (#1962) üzenetére


Rick4
félisten

Nem is kell látnod, pont elég, ha a vonatkozó törvény bírói gyakorlatban történő értelmezésével tisztában vagy. Magyarán mondva perelhet, de sokra nem megy vele.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1966) Rick4 válasza Wheelbarrow (#1963) üzenetére


Rick4
félisten

Jobb, ha tudod, hogy az új PTK nem fogja tudni felülírni azt a bírói gyakorlatot, amint az imént bemásoltam. Tőlem szajkózhatod ami a fejedben van, de ez a konkrét bírói gyakorlaton nem fog változtatni, akkor se, na naponta 3x beírod ide. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1967) Wheelbarrow válasza Rick4 (#1966) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Az én fejemben legalább van valami ;) Köszönjük tekintetes bíró úr.

(#1968) Wheelbarrow válasza Moleman (#1964) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Igen, de mi van, ha valamelyik megosztja mondjuk a Facebookon a linket, hogy ezt figyeld wazze?
Ha megnézték akkor tedd privátra vagy töröld.

Egyébként itt egy kis olvasnivaló a törvényről. [link]

[ Szerkesztve ]

(#1969) Gépötty


Gépötty
senior tag

Hardvired. Végre megszületett.
A képen látható semmi két nap munkája. Minthogy a belsőtér-világításban van állandó- és gyújtásplusz is, adott volt a lehetőség, hogy egy 7805-ös stabIC-vel építsek a tetejére egy tápot, ami kiszolgálja az első és a hátsó kamerát is. Akartam egy kapcsolót is, amivel álló helyzetben is felvételen tudom hagyni a kamerákat, adott esetben jó lehet, ha meg akarom tudni, miért lett fél év alatt minden lökhárítósarok meghúzva, mikor alig hagyom az utcán. Ez a kapcsoló látszik a jobb oldali térképvilágításban. Volt egy kis szopás, kentem magamnak a szaroskenyeret ezerrel, de működik, és persze a lámpa minden eddigi funkciója is megmaradt. A kihangosító mikrofonja lesz a következő projekt, azt a balos térképolvasóba szeretném besüllyeszteni :)

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1970) havri1 válasza Gépötty (#1969) üzenetére


havri1
félisten

Jól néz ki!
Vállalsz még ilyen munkát? :DDD

havri

(#1971) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Üdv. kedves fórumtársak!

Sikerült beszereznem egy mini 0801 pro (0803 superHD-s) GPS tudással rendelkező kamerát.
Nos a kamera az egész jó felvételeket készít, de viszont a GPS nem igazán akar működni :(
Az elején mikor próbálgattam egy 4gigás kártyával még időnként fogott jelet, de elég lassan és a pontossága sem volt tökéletes, igaz csak rövid utakon teszteltem. Aztán vettem bele egy 32 gigás kártyát, csináltam egy gyári visszaállítás és kártya törlés és azóta abszolút nem működik a GPS. :((
Mivel nem sok tapasztalatom van az ilyen autós kamerákkal kapcsolatban (konkrétan ez az első :B ) ezért szeretném megkérdezni, hogy van-e valakinek tippje, tanácsa a problémával kapcsolatban?

(#1972) Gépötty válasza havri1 (#1970) üzenetére


Gépötty
senior tag

Soha többet! :D
Igazából vállalnék, de ilyen munkát másnak nem adnék ki a kezemből. Csupa újrafelhasznált anyagból van, a kapcsoló például valami régi számítógép bekapcsológombja (mióta nem használunk kétállású kapcsolót a gép ki-bekapcsolására?), tehát van benne hibaszázalék. Nálam elmegy, ha megmakkan útközben, majd megcsinálom ha lesz időm, de garanciás problémákat nem akarok a fejem fölött lebegtetni.
Teljesen más lenne, ha lennének olyan gépeim, amikkel egyszerűbben és precízebben meg tudnám valósítani fizikailag, mert így megfizethetetlenül sokáig tart egy panelt legyártani, egy hűtőbordát méretre vágni, satöbbi.
Hobbinak viszont elsőrendű.
Egyik következő tervem a kamerát feltenni a tükör fölé. Még éppen kilátna a zöld sáv alatt, de nem lenne ilyen feltűnő, és egyúttal meg lehetne úgy csinálni, hogy elforgatható legyen oldalra, hátha valaki odaáll mellém balhézni.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1973) Gépötty válasza ZoleeWolf (#1971) üzenetére


Gépötty
senior tag

Szia!
Hidegen indítva a GPS-vevő képes perceket is eltölteni azzal, hogy műholdat lásson. Bár szerintem a technika már átlépte ezt a problémát, és aránylag rövid idő alatt feláll a rendszer (az én trackerem fél percen belül működőképes, ha előtte jó sokáig nem volt áram alatt).
Két tippem van így hirtelen:
- valami hibája van a vevődnek;
- fémgőzölt első szélvédőd van, ezek alaposan leárnyékolják a vételt.
Ha még eszembe jut valami, belököm ide.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1974) Gépötty


Gépötty
senior tag

Nagyon láma kérdés, és feltehetően a hozzá nem értésem bizonyítéka, de arra nézve van valakinek tapasztalata, hogy több GPS-vevő mennyire tesz keresztbe egymásnak, illetve mennyire eszi el a jelet egymás elől?
Konkrétan arra gondolok, hogy ha az autóban van beépítve egy GPS-es DVR, egy nyomkövető, meg egy navigáció, meg tudnak-e osztozni a rendelkezésre álló jelen, vagy bekavarhatnak a másiknak?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1975) Moleman válasza Gépötty (#1974) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem semennyire nem zavarhatnak be egymásnak, mind csak vevő, tehát abból dolgoznak, amit fentről kapnak. A rendszer úgy működik, mint egy rádióadó, egy-egy műholdhoz mindig több ezer (százezer? millió?) vevő kapcsolódik, az mindegy neki, hogy lokálisan épp hányan "hallgatják" a műsort.

(#1976) Gépötty válasza Moleman (#1975) üzenetére


Gépötty
senior tag

Igen, nagy valószínűséggel ez az elmélet helytálló, és eddig eljutottam én is, de láttunk már karón varjút :)
Ezért kérdezem, hogy gyakorlati tapasztalata van-e valakinek, mert az elmélet szerint azt sem lehet kizárni, hogy bizony negatív hatással lesznek egymásra.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1977) Rick4 válasza Wheelbarrow (#1967) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt inkább az ügyvéd barátodnak mondd. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1978) ZoleeWolf válasza Gépötty (#1973) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

A hidegindítási percek rendbe lennének, de konkrétan lementem a balcsira meg vissza, és nem működött :(
A szélvédő sem lehet gond, mert a telómmal vígan navigáltam GPS-t használva.
Marad a vevő hibája...
Nem jó hír számomra, elméletileg ha lehet kapni külön akkor még vehetnék is másikat mert ha minden igaz akkor a talpába van a GPS vevő. Vagy írok az eladónak, hogy gáz van a cuccal...

(#1979) Gépötty válasza ZoleeWolf (#1978) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én megpróbálnék egyeztetni valakivel akinek ilyen van, hagy próbáljam bele a kamerát az ő működő kütyüjének a talpába. Nem biztos, hogy annak van baja sajnos, lehet hogy a kamerával van a gáz. Esetleg még egy firmware-frissítést meg lehetne ejteni rajta.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1980) cigam válasza ZoleeWolf (#1971) üzenetére


cigam
félisten

A reset nem kapcsolta ki a GPS-t?
Pontosan hol van a vevő? Nem árnyékolja le valami? Kültéren se kapja el a fonalat?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1981) ZoleeWolf válasza Gépötty (#1979) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Sajnos nincsen ismerősöm akinek ilyen kamerával rendelkezik, de ha itt a fórumon van esetleg olyan akinek van és még segítene is azt megköszönném.
A firmware v1.0 20140429, nem tudom van-e frissebb, fogalmam sincs honnan lehetne hozzá szerezni...

(#1982) ZoleeWolf válasza cigam (#1980) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

A menüjében a GPS-nél ON állásban van, a vevő elméletileg a talpában van, mint írtam a kocsiban a telón simán megy a GPS, tehát nem hinném, hogy árnyékolás lenne, mert a teló még messzebb is van az ablaktól, a kamera meg közvetlen az ablakra van rögzítve. Sajnos Balatonig nem kapta el a fonalat :(

Így néz ki egyébként:

És a felragasztható kis kocka talpában van a vevő ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#1983) cigam válasza ZoleeWolf (#1982) üzenetére


cigam
félisten

Jó de a kocsin belül hol? Lehet 10cm-el odébb már jó lenne, mert ahova tetted ott kap vmi zavar jelet, vagy éppen leárnyékolja az üveg (fűtés, fólia), az autóba épített elektronika szór vmi zavart.
Van belsőaksija? Külső táp nélkül látja a műholdakat?
Kipróbáltad, csak úgy a szabadban?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1984) havri1 válasza cigam (#1983) üzenetére


havri1
félisten

A talp gondolom fixen ragasztva van, azt nem tudja leszedi csak úgy tesztelni.

havri

(#1985) ZoleeWolf válasza cigam (#1983) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

A kocsiban a tükör mellett, és annak a magasságában van, sajnos a ragasztás miatt nem tudom csak úgy odébb tenni :( Fűtés nincsen, viszont fólia csík van az autó szélvédőjén felül, elektronika nem hiszem, akkor szerintem az mást is zavarna...
Van belső aksi, de az csak rövid ideig tudja működtetni magát a kamerát, de a külső táp az a talpba megy bele és így a GPS csak a külső táppal megy szerintem.
Nos kipróbálni csak a kamerát próbáltam ki talp nélkül, aztán gyorsan ment a kocsiba...

(#1986) ZoleeWolf válasza havri1 (#1984) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Igen a talp fixen ragasztott sajna.

(#1987) Gépötty válasza ZoleeWolf (#1986) üzenetére


Gépötty
senior tag

Itt valami más lesz a probléma, kizártnak tartom, hogy árnyékolás, vagy hasonló kavarjon be.
1. Firmware;
2. a kamera vagy a talp hibája.
Próbáld meg kiresetelni is, azt hiszem, van rajta reset gomb.
[20140510V1]
Azt mondja, hogy csak a korábban kiadott 0803-akra, amiket A7LA50D+AR0330CS chipsettel szereltek.
Namost, hogy azt szétszedés nélkül honnan tudod meg, hogy a tiéd olyan-e...

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1988) ZoleeWolf válasza Gépötty (#1987) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

A tetején van valami kis tűhegynyi luk, szerintem az lesz a reset.
Köszi a linket, ez frissebb firmware mint ami rajta van a dátum szerint.
Én így vettem meg:
Ambarella A7LA50D Super HD 1296P Mini 0801 Pro 0803 Dash Car DVR Camera w/ GPS
Elméletileg a táblázat alapján még stimmelhet is a dolog:

De hogy az én kütyüben mi is van ténylegesen azt nem tudom.

(#1989) Gépötty válasza ZoleeWolf (#1988) üzenetére


Gépötty
senior tag

Bosszantó, hogy a GPS-es, belső memória nélküli változatnál A7LA30-at írtak, a többinél 50-et. Namostakkor ez elírás, vagy tényleg ezzel a chipsettel szerelték?
Gugli a barátom, ma már Isten tudja hanyadszor... Ahogy nézem, a 30-asok nem tudnak 1296-ban felvenni, "csak" FullHD-ben, szóval ha a tiéd tud SuperHD vagyminek becézett felvételt, akkor 50-es chipset van benne, és elírás a táblázat (ahogy ezt elsőre is gondoltuk).
Akkor meg jó lesz hozzá az a FW. Másold fel a kártyára, és etesd meg vele! :)
Reméljük, nem b@szarintja el.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1990) ZoleeWolf válasza Gépötty (#1989) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Fölveszem a "legyél bátor aligátor" stílust, és megpróbálom :)
Aztán vagy sírok :O , vagy nevetek :D a végeredmény függvényében.

(#1991) cigam válasza Gépötty (#1987) üzenetére


cigam
félisten

Ha a fóliában van fém, az kb olyan mintha szándékosan leárnyékolná, akadályozná a vételt.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1992) havri1 válasza cigam (#1991) üzenetére


havri1
félisten

De nullára nem hiszem, hogy blokkolná. szvsz más lesz ott a baj.

havri

(#1993) Gépötty válasza cigam (#1991) üzenetére


Gépötty
senior tag

Én próbáltam a saját, BT-s GPS-vevőmet leárnyékolni alufóliával. Újabb és újabb rétegeket tekertem rá, mert csak nem akart elnémulni, aztán mikor a BT kapcsolat megszakadt, még látott holdakat, mindezt úgy, hogy még egy emelet volt fölöttem. Akkor szétszedtem az egészet, és mellécsomagoltam a BT-vevőt. Mire sikerült elhallgattatni, ebből egy öklömnyi gubics keletkezett, és az asszony is letolt, hogy miért kísérletezgetem el a drága fóliáját.
Namost lehet, hogy az enyém egy különösen jó vevő (bár kétlem, mert a többi mitől ne lehetne ennyire jó), és az autó, meg a rádiótechnika is okozhat érdekes dolgokat (az egyik autómban nem tehetem a telefonjaim a boxba, mert lelépnek hálózatról), de nem hiszem, hogy akár egy fémgőzölt fólia is ekkora veszteséget okozna.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#1994) huncutka1029 válasza ZoleeWolf (#1990) üzenetére


huncutka1029
addikt

Szia
nekem 801 mini van, nincs gond a GPSel.
Viszont hogy nem látod a kijelzőn a sebességet, és a pozíciót, az nem biztos hogy GPS hiba, a display beállítások alapesetben csak a rendszám, vagy a dátum-idő beállításokat jelenítik meg. Display stamp ha jól emlékszem, ID number, ide írhatod a rendszmot, date/time, és GPS data opciók vannak.
Az sem mellékes, hogy a GPS idő milyen időzónára van állítva, nekem alapból CET+5 órára volt belőve, így eleinte nekem is gond volt a GPS-el.
Ne gondold, hogy valami bazi erős sGPS vevő van benne, gyengébb mint a telefoné, és a fémőzőlt szélvédő ( Francia autók jellemzője Peugeot, Citroen) nagyon le tudja árnyékolni. főleg, ha a rádió antenna is a közelében van.
A tükör mögötti rész, kb 10-15 cm magasságig( fentről nézve) nincs fémgőzölve. Ha ott van, akkor lehet még gond a gyári lejátszó progival is, ha a térkép szolgáltató nem a Google maps-re van állítva.
Nézd meg a kártyát egy olvasóval, hogy a GPS log mappában van e valami feljegyzés.
ha van akkor működik a GPS.
HA ezek közül egy sem jön be, akkor jelezz az eladónak.

[ Szerkesztve ]

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1995) SteveBeard


SteveBeard
senior tag

Örökre eltiltanám a vezetéstől...

[link]

Steve

(#1996) Moleman válasza SteveBeard (#1995) üzenetére


Moleman
addikt

Nagyon jó, még annak a Hilux-nak is olvasható a rendszáma. G1W?

(#1997) SteveBeard válasza Moleman (#1996) üzenetére


SteveBeard
senior tag

G1WH-nak vettem... jelentsen fel, akkor sem megyek el az ilyen mellett szó nélkül. Hova tart a világ, ha még ezért is nekem kell reszketnem...?

Steve

(#1998) bul07 válasza SteveBeard (#1995) üzenetére


bul07
nagyúr

Hát mifelénk itt az alföldön a buszsofőrök sokkal agresszívebbek ilyen szempontból , ki az index és már indul is
Ne félj engedik ki is őket rendesen, és nem csak személyautókkal hanem kamionokkal szembe is

A kettes autó után már indultak volna nálunk , úgyis megáll ha nem akar törést

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#1999) cigam válasza SteveBeard (#1995) üzenetére


cigam
félisten

Nem mellesleg a swift is megállhatott volna a zebra elött.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#2000) Gépötty válasza cigam (#1999) üzenetére


Gépötty
senior tag

Mind megállhatott volna...

Nekem ilyenem van.
Sajnos mielőtt letöltöttem volna felülíródott, ahogy 40km/h-ra korlátozott szakaszon, nagyságrendileg 80-100 körül érkezik a tesókkal megrakott mercidez szemből, és a szabályosan közlekedő kocsisort az én balra kanyarodó sávomon, zebrán, meg forgalomtól lezárt területen keresztül előzi.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.