Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) csiki52 válasza Kolondrum (#26999) üzenetére


csiki52
tag

hát én nem fogok :) decemberben önként lehajoltam egy leesett dologért, felvenni ugyan nem tudtam de egy hónapon át szenvedtem és nem tudtam kiegyenesedni, még most is kezelésekre járok. Majd beszereli a mühely én csak gondoltam valakinek megér két kamerát.

(#27002) TheProb


TheProb
veterán

Az normális szerintetek, hogy 1 hét állás után 12,2V-ot mérek az új akkun? Mert ha nem, akkor a dashcam még mindig szopja az akksit...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27003) Ciccuka válasza TheProb (#27002) üzenetére


Ciccuka
veterán

Előtte teljesen feltöltötted az akkut?
Ha igen, akkor nem.
Lehet az akku is cellazárlatos vagy más gondja van.

Meg kell mérni műszerrel, hogy valami leeszi -e.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#27004) saril válasza TheProb (#27002) üzenetére


saril
senior tag

Ez még mindig ez az akku: [link] amit írtál hogy már 2x csutkára lemerítette? mert válaszoltam rá hogy nem sok nagy péntekje lesz az akkunak innentől, úgy számolj vele.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#27005) TheProb válasza saril (#27004) üzenetére


TheProb
veterán

Írtam, hogy új akksi

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#27006) saril válasza TheProb (#27005) üzenetére


saril
senior tag

Ha nem AGM akku, akkor jó az érték.
Ha indítózásnál nem villan fel az ABS vagy ESP visszajelző piktogramm addig jó :) ha igen, akkor indításnál a kapocsfeszültség 9 volt alá esik.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#27007) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem kettő kamera HW kit van rajta és ha 1 hetet áll akkor sincs gond. Sőt mellé nagyfesz nyestriaszó is van. Sőt sőt melle a riasztó is kér tápot.

[ Szerkesztve ]

(#27008) BBéci válasza vihartigris (#26998) üzenetére


BBéci
titán

Azt nem tudom. Budapesten a IX. kerületben fogadja a pácienseket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27009) zsiz válasza pakfong (#26992) üzenetére


zsiz
őstag

Nem kérdeztem, de megoldódni látszik. Van a boltnak, csak webshopban nem rendelhető. De beszéltem ügyfélszolgálattal és küldenek egyet.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#27010) at11 válasza pepe001 (#26987) üzenetére


at11
tag

Szia, ezek tudják, online, asztali felületről is nézheted, térképestül, élő képpel, beszélgethetsz is a sofőrrel.

BlackVue DR750X PLUS LTE

Vagy külön LTE modul is tehető a 750-es és 900-as sorozatra kameráira. A fentibe be van építve az LTE modul.

Az élőkép az ingyenes felhő szolgáltatásban limitált, de pár dollár a a havi előfizetése a korlátlannak. Térkép is van. Üzembiztosan tudja a kamera.

Ha van wifi a kocsiban, nem kell LTE modul sem, akkor egy BlackVue 750X Plus is tudja alapból a felhőt.

(#27011) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Viofo A119SV2 kamerám szeretném lecserélni, mert a felvett videó minősége nem üti meg az általam elvárt szintet, azaz tegnap délután 16.20 körül felvett videón alig lehet kivenni a szemből jövő autók rendszámát, jó ha 10-ből 2-nek tudom épphogy elolvasni.
Van példavideóm, de nem tudom mennyire lenne publikus vagy etikus feltenni valahova, nem tudok rendszámokat takarni (bár nem is nagyon van mit :D ).
Szóval szeretnék egy olyan kamerát, akár első-hátsó kitet, ami értékelhető minőségben vesz fel videót éjjel-nappal. Napi 70km-t autózok a városban, nagyon szükségét érzem a felvételeknek!
Maradva a Viofonál, a 139Pro tetszik pl. de ha van ultimate megoldásotok itthonról, garanciával az is teljesen megfelelő, az ár elsőre legyen mellékes, mondjuk 50k, 100k? Mind1, normális felvételt szeretnék, amivel utána tudok is kezdeni valamit.
idén megyünk a Garda tó-hoz, esetleg útivideónak is felhasználnám a felvételek egy részét.
Apple telefonom van, ha ez még itt számít valamit a letöltés-kezelés szempontjából!

Hálás köszönetem előre is! :R

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#27012) joocek


joocek
aktív tag

Uraim!
Kicsiny segítség. ólvastam a sok száraz adatott. :Y

Ami nekem kéne..

24 óra rögzítés mennyiség 1 kártyára. (naponta cserélnénk kártyát)
bírja az ipari megterhelést. az autók 20-22 órát mennek naponta. Nagyon érzékeny legyen. kis koccot is érezen mint esemény. esetleg jelezze is azt valahogy. a többi feltétel a szokásos.
A lényeg ha valaki kárt okoz az autóban( sofőr) ne tudja el titkolni Ja és csak magyar vásárlás.
előre is köszi.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#27013) Kolondrum


Kolondrum
félisten

OMNI

[kép]
[kép]

Sajnos a regi HW kit nem jó hozzá. Éled, de nem enged be a menübe ami ezzel kapcsolatos.

(#27014) Laox


Laox
aktív tag

Sziasztok, most vettem egy 70mai pro plus szettet, beszereltettem szakemberrel.

Minden jó vele, hardwire kit-et is szereltettem mellé.

A parking surveillance mode számomra nem igazán nyerő, mert tesztelés miatt kicsit meglökögettem az autómat, nem indult be a felvétel. Pedig 3x meglöktem úgy, hogy láthatóan megdőlt az autó (mondjuk parkolóházban egy enyhébb nekitolatást szimulálva).

Úgyhogy átállítottam a timelapse felvételre, ahol másodpercenként 1 felvételt készít és összefűzi, ezt is ugyanúgy automatán 5 perccel az autó leállítása után bekapcsolja, mint a ps módot.

A felvélek teljesen jó minőségűek még éjszaka is, töltök fel YT-ra tesztvideót.

(#27015) vihartigris válasza Laox (#27014) üzenetére


vihartigris
őstag

Jöhet a videó.

bármi reciproka a semmi

(#27016) Upo válasza Laox (#27014) üzenetére


Upo
addikt

Lökögetheted amíg akarod. Nem dőlés érzékelő van benne, hanem hirtelen ütésszerű gyorsulást mér. Vagy menj neki másik autóval :DDD , vagy esetleg a szélvédőt ütögetheted a kamera közelében.
Amúgy nem zárják ki egymást, mind a kettő lehet bekapcsolva, nálam is úgy van. Csak otthon a garázsban szoktam kinyomni a timelapse-t a gombbal, minek vegye a falat.
Timelapse közben ha van kocc, akkor megcsinál egy videót és megy tovább a timelapse.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#27017) Totemgroup válasza Laox (#27014) üzenetére


Totemgroup
tag

Mennyiért szerelték be?

(#27018) Laox válasza Totemgroup (#27017) üzenetére


Laox
aktív tag

82ezer volt a kamera szett, hw kit és a beszerelés együtt.

(#27019) saril válasza Laox (#27018) üzenetére


saril
senior tag

50 körül megy a kamera meg a hw kit, akkor ~30k- ért szerelték be??? bazz, akkor én is elkezdek ilyet vállalni :DDD

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#27020) Kolondrum válasza csiki52 (#27001) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én újra fogok, mert UP03 kell neki HW kitnek. Nem jó a régi mUSB - USB-C átalakítóval.
Egyébként kinek mit dob a gép. Én jobban vagyok mint a dolog előtt. Egy reggel arra keltem, hogy a jobb oldalan nem működik, 2 nap meló, lábhúzás után mentem dokihoz aki sürgősségire küldött. Vezettem így, miegymás. Torna stb, jól vagyok.

(#27021) Laox válasza saril (#27019) üzenetére


Laox
aktív tag

Vállalj, mert sokan voltak náluk, engem nem is érdekel és nem is tudnám beszerelni pl. a hw kitet. Simán megért ennyit nekem. Ja és kb. 20 perc alatt megvolt, szóval 90ezres óradíjjal számolnak. :D

[ Szerkesztve ]

(#27022) BBéci válasza Laox (#27021) üzenetére


BBéci
titán

Nem tudád beszerelni? Ez komoly? :Y
Két vezetéknek kell biztosítékról áramot adni, a harmadiknak testet egy csavar alá beszorítva. Pofonegyszerű. Aki ezért pénzt ad, az megérdemli, ráadásul a lehúzósok zsebét tömi.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27027) sambenez


sambenez
Topikgazda

Töröltem egy személyeskedő hozzászólást és a rá érkező többi választ.
Lehetőleg mindenki maradjon a topik témájánál, és ne egymást minősítsétek.

(#27028) BBéci válasza sambenez (#27027) üzenetére


BBéci
titán

Amit az autók nem elvesző garanciájáról írtunk, azt meghagyhattad volna, mert amint kiderült, nagyon sokan nincsenek tisztában azzal, hogy mit szabad és mit nem. Hasznos tapasztalatokat osztottunk meg.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27029) sambenez válasza BBéci (#27028) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Sajnos nem írhatom át senki bejegyzését. Így mindent törölnöm kellett, ne lógjon a levegőben a hozzászólás.
De úgy emlékszem volt már a garanciáról itt szó régebben.

(#27030) saril válasza BBéci (#27022) üzenetére


saril
senior tag

Leírta hogy nem is érdekli, és inkább kifizeti, szerintem teljesen érthető és tiszta beszéd volt. Elég baj ha ebből te nem érted meg a lényeget, bár mint tudjuk erős hozzászólásaid vannak...
Csak így tovább :C

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#27031) Ciccuka válasza Ciccuka (#26018) üzenetére


Ciccuka
veterán

70Mai A800S Firmware 1.0.14ww

És van ilyen is:
70Mai A800S Custom Firmware

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#27032) BBéci válasza saril (#27030) üzenetére


BBéci
titán

Te is szóvá tetted, hogy nagyon drága volt. Pedig tudtad, hogy kifizette. Neked szabad, engem meg kóstolgatsz ugyanazért?
Az a lényeg, hogy ameddig vannak balekok és irreális összegeket fizetnek ki 20 perces munkáért, addig semmi nem gátolja a lehúzásokat. Sőt, még durvábbak lesznek! Ha kiröhögte volna a jóembert, amikor benyögte a 82000-et, aztán a következő betérő páciensek is, akkor meggondolná a "szaki", éhen hal vagy tisztességesen árazza a szolgáltatását.
Jó példa az argentínai eset a tojás árával.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27033) blueye válasza Kolondrum (#27013) üzenetére


blueye
veterán

Marad nálad?

(#27034) saril válasza BBéci (#27032) üzenetére


saril
senior tag

Igen, olvass és értelmezz, rácsodálkoztam hogy hűha, és hogy én is elkezdek akkor beszerelni mert megéri, ennyit írtam. De szépen rárakod a te kis mögöttes szándékodat más hsz-ra. :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#27035) herdsman12 válasza Kolondrum (#27013) üzenetére


herdsman12
őstag

Dobjál majd képet és videót, ha felragasztottad.

(#27036) Kolondrum válasza blueye (#27033) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyelőre igen, kicsit attól tartok, hogy zavarja majd a kicsit belógó tárgy a látképet, de majd akkor kiderül. Egyelőre úgy néz ki, hogy a lencse lóg a tükör alá csak. Kijelző jó meg minden de nem kell nekem azt látni. Egyébként a kamera egy nagyon nehéz tárgy. Mint egy nagy kő, szóval a talpnak lesz mit tartani.
Már leadtam a rendelést a kit-re.
Egy rakás plusz talpat adtak mellé külön csomagolva, ha nem válik be megy eladóba. Mint anno az A800 is.

Lesznek videók, képek.

[ Szerkesztve ]

(#27037) sambenez válasza Kolondrum (#27036) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az A800-al mi volt a bajod? Szerintem az eddigi legjobb 70mai kamera.
Vagy az A800S-re gondolsz?

(#27038) Jakob.rabbi válasza sambenez (#27027) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Sajnálom, hogy törölted az én hozzászólásom, és a rá érkezett válaszokat, mert kíváncsi lettem volna mi okosat írhatott rá. De most már mindegy.
A lényeg, hogy bizony ugrik a garancia bizonyos esetekben. Akár egy menetrögzítő kamera direkt bekötése is olyan beavatkozás lehet, ami okán az autó elektronikai meghibásodását kizárhatják a garancia köréből.
A személyeskedésre utalást pedig nem értem, hiszen az érintett személy sokkal erősebb megjegyzést tett. De mivel te vagy a gazda neked van igazad, a megítélés pedig teljesen szubjektív. Hiszen az ő hozzászólása még mindig olvasható az enyémet pedig törölted. :F

(#27039) sambenez válasza Jakob.rabbi (#27038) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Melyik hozzászólásban tett rád sokkal erősebb megjegyzést? Amit írt az szerintem általánosságban volt vélemény, te viszont elég konkrétan fogalmaztál.
De szerintem engedjük el ezt a vonalat. Eddig nem volt jellemző ebben a topikban.

(#27040) Jakob.rabbi válasza sambenez (#27039) üzenetére


Jakob.rabbi
junior tag

Nem rám írta, de úgy látszik ez mindegy. Általánosságban lehet valaki sértő. :((
Részemről elengedtem, csak furcsa hogy más tehet dehonesztáló megjegyzést ha általánosságban írja.

[ Szerkesztve ]

(#27041) BBéci válasza Jakob.rabbi (#27040) üzenetére


BBéci
titán

Miféle dehonesztáló és sértő? Valami másik topikot olvastál, nem ezt!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#27043) Laox válasza Jakob.rabbi (#27038) üzenetére


Laox
aktív tag

A kereskedő azt mondta, hogy az autó garanciáját ez nem szünteti meg, a Pajzsot is be fogom szereltetni 2 hét múlva, az sem. Remélem egyik sem túrja szét az elektronikát majd.

(#27045) WaterWave válasza sambenez (#27029) üzenetére


WaterWave
veterán

Kössz hogy törölted a hozzászólásomat...
Én értem, de megoldhattad volna okosan is mert volt benne építő jellegű információ a garanciáról...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#27046) WaterWave


WaterWave
veterán

Újra leírom:

"A lényeg, hogy bizony ugrik a garancia bizonyos esetekben. Akár egy menetrögzítő kamera direkt bekötése is olyan beavatkozás lehet, ami okán az autó elektronikai meghibásodását kizárhatják a garancia köréből."

Ez egy netto baromság...
Nálam az OBD csatlakozó mögötti kábelkötegnél van megblankolva a kábel és hozzáforrasztva a kamera kábele, így nem kell barmolni a biztosítéktáblát, nincs benne plusz biztosíték, és rejtve van.
Köszöni szépen a garancia jól van.

Továbbá üdvözlőfény "welcome light" telepítése az autó ajtópanelébe és a panel mögötti 12v feszültségre rákötve sem jár garancia vesztéssel

Továbbá minden olyan égő ami utastérben van átalakítva ledes égősorra sem jár garancia vesztéssel..
Igy érthető okból a pajzzs védelem, a riasztók beszerelése és egyéb váltózárral kapcsolatos okosságok sem járnak garancia vesztéssel.

Ami pl garanciavesztéssel jár az a tuning és a chip

[ Szerkesztve ]

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#27047) sambenez válasza WaterWave (#27045) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Okosan hogyan? Nem írhatom át amit beírtál. Vagy törlöm vagy marrad nem tudok részben törölni, mert van GDPR.

(#27048) bul07 válasza WaterWave (#27046) üzenetére


bul07
nagyúr

Amíg nincs baj
Mert ha mondjuk jön egy zárlat OBD csatlakozónál, vagy azon vezetéken bármi tönkre megy és a vezeték nem gyári hanem el van vágva akkor bizony hivatkozni fognak rá hogy átalakítás volt, és a miatt is lehetett a hiba, így garancia nem vonatkozik rá.
Persze lehet szakértőt hívni bírósságra menni, de az sok idő és pénz

A biztosíték táblás bekötés pont ezért is jobb mert ott akár két biztosíték is védhet, és átalakításmentesen beköthető(nem kell hozzá semmit vágni)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27049) Kolondrum válasza sambenez (#27037) üzenetére


Kolondrum
félisten

A800 mert mint az OMNI az első darabok egyike volt. Nem tudott hangutasítást. El sem hittem, hogy ez komoly. Autóban nem járt nálam. Ez meg tud >> [kép]

(#27050) sambenez válasza Kolondrum (#27049) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Így már értem.
Ebből is látszik mindenkinek más a fontos. Szerencsére én a régebbiekben sem használtam ezt a funkciót, valószínűleg ezért nem hiányzott az A800-nál sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.