Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) TaaT válasza cocus007 (#850) üzenetére


TaaT
veterán

Biztos van más megbízható ember is az ebay-en, de itt ph-n több embernek vele van személyes (pozitív) tapasztalata, ahogy nekem is, ma hozta a postás amit tőle rendeltem. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#852) havri1 válasza cocus007 (#850) üzenetére


havri1
félisten

Ahogy Taat is mondta, biztosan vannak még megbízható eladók. Én úgy vagyok vele, ami egyszer bevált, nem rizikózok. Eddig amit rendeltem ettől az eladótól, mindig megérkezett.

havri

(#853) Frankye6565


Frankye6565
csendes tag

Beüzemeltem az Overmax05-öt. Egy gond van vele: ha ráadod a gyújtást és indítod a motort akkor sok kocsi leveszi a szivargyújtóról a feszültséget. Ekkor leáll a kamera és hiába kap tápot újra mert a motor már beindult nem kapcsol be a kamera Azaz ha leállás közben kap tápot nem indul e újra. Ekkor vagy bekapcsolod gombbal vagy kihúzod egy pillanatra a szivargyújtóból.(Nyilván az automata üzemmódról van szó amikor gyújtásra indul a kamera)

Azért írtam le mert másoknak ez esetleg gond lehet.

Engem ez nem érint egy biztosítékról veszem le a 12 V-t. Találtam egy olyan biztosítékot amin ha ráadom a gyújtást utána ha leveszem a gyújtást vagy ha önindítózok addig van rajta a 12 V amíg ki nem veszem a kulcsot. Ez jó mert lámpánál ha kikapcsolom a motort vesz tovább a kamera.(piros vezeték ami a töltőhőz megy)

Holnap tesztelem a kép minőségét.

(#854) schumy1 válasza Frankye6565 (#853) üzenetére


schumy1
aktív tag

Nekem Camroad06 van, de nekem a beépített akksi miatt nincs ilyen gond. Nem olvastam utána a 05-nek, de akkor abban nincs akksi?

ui: nem akarlak megsérteni, de ez egy kicsit gáz megoldás, igazi sufni tuning. :)

[ Szerkesztve ]

(#855) TaaT válasza Frankye6565 (#853) üzenetére


TaaT
veterán

"ha ráadod a gyújtást és indítod a motort akkor sok kocsi leveszi a szivargyújtóról a feszültséget."

Ez milyen autó? Sose hallottam ilyenről (főleg német autókban "vagyok otthon") :)

Give them hell Ukraine!

(#856) Wheelbarrow válasza Frankye6565 (#853) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Nem a kocsi akkuja gyengélkedik? Én megnézetném a nagy hideg előtt. Indításkor az önindító minden más fogyasztót überel :DDD Egyébként meg indítás után dugd be a szivargyújtóba és akkor nem kell barkácsolni. Persze ha nem veszed ki a kocsiból soha a kamerát (nagy bátorság) akkor macera. Én ha kiszállok kiveszem. Nem adok lehetőséget K. Rómeónak egy általa ismeretlen kütyü megszerzésére :D

(#857) Frankye6565 válasza schumy1 (#854) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

Nem sértesz meg, de miért sufni tuning? 30 A-s biztosítékra rákötöttem a töltőt. Vezetékek elvezetve a kárpit alatt a hátsó kamerának, a töltő a műszerfalban, az "A" oszlop kárpitja alatt megy a táp a kamerának. 2x 10 cm drót jön ki a tükör mellett. Én inkább profinak nevezném .Beülsz a kocsiba indítasz és amig a kulcs a helyén vesz a kamera. Nincs kábel, nincs szivargyújtóba dugdosás nem látszik semmi, nem felejted el bekapcsolni, GPS-nek megmarad az aljzat, nem feltűnő a drót stb.
Tudsz hátrányt említeni? Mert én nem tudok (leszámítva azt, hogy nehezebb beszerelni)

Van benne akksi csak mint írtam nem indul el a kamera mint ahogy írtam amikor indítod a motort. Egyébként az előző is így volt bekötve.

Taat: Saab 9-5 egyébként.

(#858) Frankye6565 válasza Wheelbarrow (#856) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

Ez a kocsi ilyen már ami az elektromos részét illeti. Egyébként 1 hónapos 80 Ah az akksi benne és benzines a kocsi A dugdosás az aljzatba nekem nem jön be. Egyébként ezt a kamerát is kiveheted a fekete rész miatt ami a tükör előtt van még a tartó sem látszik. Ez még a régi kamera.

(#859) Frankye6565 válasza Frankye6565 (#858) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

(#860) havri1 válasza TaaT (#855) üzenetére


havri1
félisten

Sok autó ilyen, az akksi védelem miatt. Pl lámpákat lekapcsolja stb indításkor.

havri

(#861) schumy1 válasza Frankye6565 (#857) üzenetére


schumy1
aktív tag

Ne haragudj, így már nem az, csak elhamarkodottan a képből ítélve hoztam meg a gondolatomat.

Az én Suzukim is leveszi róla a feszt miközben indítok.

Mindenesetre várom a beszámolódat.

[ Szerkesztve ]

(#862) schumy1


schumy1
aktív tag

Egy kis beszámoló a Overmax Camroad06-ról:

Tegnap be is raktam gyorsan, sikerült nagyjából középre helyezni, a tükör alatt van, így kényelmesen hozzáférek. Először 1080p-ben rögzítettem, aztán 720p-ben. Nappali és esti felvételek is születtek hang nélkül, 5perces loopolással.
Ma beszereztem egy hdmi átalakítót és megnéztem tv-n hogy milyen.
Specifikáció szerint az 1080p 25fps, a 720p 30fps ami igaz is.
Van magyar nyelv a menüben, a kezelése könnyűnek mondható.
Az 1080p kicsit darabos, mármint az autók mozgása, 720p alatt folyamatos, de mind két esetben 2-3ms-ként megröccenés látszódik, de nem vészes. Nappali videó jó, az esti elfogadható.
A kártya Kingstone 8gb class 10.
Arra jutottam, hogy elég nekem a 720p is, nem az a cél hogy ezzel csináljak utazási és egyéb videókat, a célnak tökéletesen megfelel, kicsi, könnyű, a tartó is jó fixen tartja a helyén, nem bántam meg.

Mivel én sem tartom a kocsiban csak a tartót, így a kiszedése kicsit macerás és figyelni, vigyázni kell.
Usb kihúz, a kontraanya meglazít, és le kell csavarni a tartóról.

Szerintem megérte a 15eft-ot.

(#863) Pityus


Pityus
csendes tag

Sziasztok!
A következő kamerát tervezem megrendelni, de előtte kikérném a véleményeteket:
ConCorde RoadCam HD 30

(#864) Wheelbarrow válasza Pityus (#863) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Nekem az van, tökéletes ;)

[link]

(#865) Pityus válasza Wheelbarrow (#864) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszi! Milyen kártyával használod, és van magyar menüje?

(#866) alphamoon


alphamoon
csendes tag

Sziasztok!

Korábban vásároltam egy GS1000 kamerát. [link]
Eddig egy videót raktam fel, de nem sokára ismét feltöltök egyet, de nem a youtube-ra.[link]
Keresek egy tárhelyet és eredetiben teszek fel videót.
Az elsődleges véleményem az , hogy a kamera, ami 14.500.-volt szállítással, megérte az árát.
A képminőség csak max. felbontáson egészen jó, de a többi felbontás… hát elég borzasztó.
Samsung 8GB-os c6-os kártyával tökéletesen dolgozik.
A GPS iszonyatosan gyors. Bekapcsolás után 1 perccel már talál jelet és a kijelzőn látszik a zöld szignál.
Örültem volna, ha a 720 felbontás jó minőségű lett volna, mert nagyobb a látómező, de ez nem jött be…
A datakam playert használom hozzá, tökéletes.
A tartó konzol a megszokott kialakítású, igen stabilan tartja kamerát.
Az USB kábelt a szélvédő felső részén, a tetőkárpit alatt szépen el lehet vezetni, még jó is , hogy a kamera tetején van a csatlakozó.

Röviden ennyi.

Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

(#867) Frankye6565 válasza schumy1 (#861) üzenetére


Frankye6565
csendes tag

"Mindenesetre várom a beszámolódat."

A Hd20-nak jobb a képe a 1080p miatt.
Az Overmax05 nek kisebb a látószöge.
A menüje és a a menü ikonok szinte 100% azonosak lehet van közös alkatrész a kettő kamerában.
A bekapcsolást már írtam. (Overmax fail)
Még nem lett tele a 8GB-os kártya, kb 40 fájlt vett fel azok olvashatók mind.
Összességében SOKKAL jobb (lenne) a HD20-as HA nem tévesztene írás közben.

100% pontossággal tudom mi a baja HD20nak Ezért nem akarom elemezgetni a két kamerát részletesebben mert ha valakinek van egy csöpp esze akkor rájönne mi volt a hiba, ezért ezt nem teszem meg. Bár ezt erősen kétlem, hogy a Concorde-nál a "szakértő" jön rá a hibára.
Ott úgy vizsgálták a kamerát (szó szerint írom hangfelvétel van róla) :"hárman ugráltunk és integettünk a kamera előtt valamint lámpával a kamerába világítottunk több órán keresztül és jó volt".
A felvételt amit készítettek azért megnéztem volna: :) Szerintem nem úgy javítanak egy berendezést, hogy ugrálnak előtte mint a majmok. Legfőképp ésszel és logikával szoktak javítani.

(Bocsánat, hogy a régi lemezt vettem elő aki ilyen terméket akar vásárolni annak érdemes elolvasnia.)

(#868) Wheelbarrow válasza Pityus (#865) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Samsung C10-es 32 gigás kártyával használom. Van még egy 32 gigás C6-os Samsung kártyám, azzal is rendesen működik. Már egy hónapja használom gond nélkül. Van benne magyar nyelv.
A kollégám C10-es 32 gigás Kingstonnal próbálta de azt nem szereti. (sok a hamis Kingston) Samsunggal neki is jó.

[ Szerkesztve ]

(#869) Pityus válasza Wheelbarrow (#868) üzenetére


Pityus
csendes tag

A 32 Gb kb. mennyi időt tud tárolni? Még azon is gondolkodom, hogy 2 autóra használnám, és hogy ne kelljen mindig átszerelnem a tappancsot, meg a vezetéket, miként oldjam meg azt, hogy csak a kamerát rakjam át a másikba. Úgy látom, hogy nem lehet kapni külön tartozékokat hozzá. Te tudsz ilyen lehetőséget?

(#870) Wheelbarrow válasza Pityus (#869) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Kb 4-4.5 óra FullHD videó fér rá, de mindegy mert az érdekes felvételt le lehet védeni, nem írja fölül ha a kártya végére ér. Én csak azért használok 32 gigás kártyát mert nálam azt naponta teleírja. Talán hosszabb élete lesz ha csak naponta egyszer van írva.
Veszel egy szivargyújtó töltöt meg egy USB kábelt a másik kocsiba és akkor csak a kamerát kell átrakni. Én is így használom melóban és privátban. ;) Megnézed a töltőt, 12-24V 1000mA/h 5V és olyat veszel. (szerintem mind ilyen, ez az USB szabvány :DDD

(#871) Pityus válasza Wheelbarrow (#870) üzenetére


Pityus
csendes tag

Akkor tappanccsal együtt veszed le a kamerát? Ezt azért kérdem, mert a fotókon nem látni, hogy mennyire könnyen lehet a tartójából kivenni a kamerát.

(#872) Wheelbarrow válasza Pityus (#871) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

A tappancsal együtt rakom át. Nem javaslom a tartó rendszeres szétszedését mert macerás és műanyag, hamar lötyögni fog és akkor oda az éles kép. A tappancsnak meg az a dolga. Ha visszaolvasol megtalálod a képeket róla amiket feltöltöttem ide ;)

[ Szerkesztve ]

(#873) Pityus válasza Wheelbarrow (#872) üzenetére


Pityus
csendes tag

Köszi az összes infót!

(#874) havri1 válasza Wheelbarrow (#872) üzenetére


havri1
félisten

Én is tappanccsal együtt veszem le a buszból, be a tatyóba, és kész. Semmi baja sincs. Természetesen vigyázni kell, hogy ne törjön meg a gumi, mert akkor leeshet, ha falsot szív.
Amúgy elég 1x, hogy felvegyen olyat, amit a kamera nélkül nem tudná az ember bizonyítani, és máris behozza az árát (2 kamera, külön kocsiba meg melóba pl).
Nekem sokszor jól jött volna anno..
Viszont nekem kevés a 32gb kártya sajnos. Busz miatt jó lenne, a későbbi utaspanaszok tisztázása miatt is. Nem állt meg a busz, korán közlekedett, jelzett de nem állt meg stb. Ezek sajnos pár nappal mindig később jönnek, addigra meg törlődik az előző nap.

[ Szerkesztve ]

havri

(#875) Wheelbarrow válasza havri1 (#874) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Ez igaz. Ezért lenne jó a 64gigás kártya de így marad a jó magyarázó képesség a szőnyeg szélén :DDD . Állítólag a G1W fórumon valakinek sikerült használhatóra formázni a 64 gigás kártyát. [link]

(#876) schumy1


schumy1
aktív tag

Annyira nem vágom a miértjét, de viszont feltűnt, hogy 1080p-ben közelebbről vesz mint 720p-ben, ez minden kameránál így van? Kicsit érdekes, hogy amit te látsz kinézve az ablakon az közelebb van mint ahogy a kamera látja. Vagy csak a kis kijelzőméret csap be, mert tv-n nem figyeltem meg.

(#877) 590227


590227
aktív tag

(#878) bul07 válasza 590227 (#877) üzenetére


bul07
nagyúr

Jó vicc
ebay-en ~22$

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#879) havri1 válasza bul07 (#878) üzenetére


havri1
félisten

Igen, ez a gyengébb verzió, ez itt nagyon drága ennyiért. Nem sokkal többért DVR027 kapható ebayen.

[ Szerkesztve ]

havri

(#880) 590227 válasza bul07 (#878) üzenetére


590227
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#881) 590227 válasza havri1 (#879) üzenetére


590227
aktív tag

Köszönöm a választ!

(#882) bul07


bul07
nagyúr

Régebben is említett DOD LS430W-ról teszt

Nagyon vagány a egész képernyős sebesség kijelzés

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#883) 590227 válasza bul07 (#882) üzenetére


590227
aktív tag

Vagány.Eléggé .szaggat.A navi programot hogyan kell feltölteni?

(#884) nova001


nova001
senior tag

hello

autos kamerát tervezek venni
kérdésem hogy 20-30k között mit ajánlotok ? mire adatokra kell figyelni az ilyen eszközöknél.
(most kezdem csak megismeri ezeket a dolgokat)
pl ez vagy ez ??
2 kamerás jobb ? van értelme ?

[ Szerkesztve ]

(#885) TaaT válasza nova001 (#884) üzenetére


TaaT
veterán

Ebben az árban (magyar viszonylatban) jó képe van a RoadCam HD-20-nak, de itt vki vett ilyet és voltak gubancok a készülékkel. :( Hogy egyedi eset vagy széria hiba nem tudjuk.

Az Overmax OV-CAMROAD-05 sem rossz, kicsit gyengébb kép, a hátsó kamera mondjuk már nehezen vállalható.

Give them hell Ukraine!

(#886) nova001 válasza TaaT (#885) üzenetére


nova001
senior tag

nekem az éjszakai felvétel és a hátsó kamera is fontos lenne. nem akarok tű éles képet este de a munkámból adódóan ha olyan eset történik amit rögzit, bizonyítéknak számítana.

menyivel lenne drágább az egyel nagyobb katergoria ? RoadCam HD-30 esetleg ?

(Overmax OV-CAMROAD-05 nekem se szimpatikus)

[ Szerkesztve ]

(#887) nova001 válasza nova001 (#886) üzenetére


nova001
senior tag

egy gps és g sensor se ártana :D

(#888) Pityus válasza nova001 (#886) üzenetére


Pityus
csendes tag

Én most rendeltem meg egy RoadCam HD-30 -as kamerát. 21000ft-ért. Tudomásom szerint a HD-20 első-hátsó kamerás. A 30-nál csak lehetőség van hátsó kamerát csatlakoztatni.

(#889) Pityus válasza Pityus (#888) üzenetére


Pityus
csendes tag

A (#868) hozzászólásban Wheelbarrow fórumtársunk hívta fel a figyelmet, hogy a RoadCam tipus nem szereti a Kingston sd kártyát, a Samsung-al simán működik.

(#890) TaaT válasza nova001 (#886) üzenetére


TaaT
veterán

Jó éjszakai felvétel, hátsó kamera. Ez a 2 dolog az achilles sarkuk az autós kameráknak.

szerk: jó éjszakai felvétel, hátsó kamera, gps, g-sensor: ez mind egy kamerában, hááát lehet 60.000ft felett vannak ilyenek. :D

Jobban jársz ha veszel 2db rendes kamerát. Előre egy GPS-est, hátra meg valami simát :)

Give them hell Ukraine!

(#891) nova001 válasza TaaT (#890) üzenetére


nova001
senior tag

Akkor olyan éjszakai mint a hd20 csak g sensoros és hatso kamera ?vagy várjunk a hd 20ba van g sensor? Mindenhol mástt írnak

[ Szerkesztve ]

(#892) Wheelbarrow válasza nova001 (#891) üzenetére


Wheelbarrow
aktív tag

Privát vélemény, de szerintem a GPS fölösleges pénzkidobás mert nem hitelesített. A sebességet egy közepes képességű szakértő pillanatok alatt kiszámolja a videó segítségével. Egyet értek a topik gazdájával. Jobban jársz két kamerával. Hátra valami olcsó, de tűrhető képminőségűt, előre meg ha nem akarsz kölföldről rendelni akkor egy Concorde HD30 tökéletes választás. Itt mindenki az eredeti kínai változatát favorizálja (G1W) ami tényleg jó. A HD30-ban van G szenzor és magyar nyelv. Ehhez még számolj két memóriakártyát, már kb 40 ropinál tarunk :D

[ Szerkesztve ]

(#893) nova001 válasza Wheelbarrow (#892) üzenetére


nova001
senior tag

akkor a gps nem kell :D
találtam egy oldalt ami összehasonlítja a hd 20 és hd30-at.
Ha kettő között kellene döntenetek melyiket vennétek ? pro-kontra viszonylatba és nem számít az árkülönbözet ?

ha jol értelmezem??:
hd 20: 2 kamerás (hátsó persze gyengébb), nagyobb látószög, 20 képkocka/mp , Automatikus felvétel funkció a motor indításakor?????, g sensor ???
hd 30: 1 kamerás, kisebb látószög, 30 képkocka/mp, Automatikus felvétel funkció a motor indításakor, g sensor

[ Szerkesztve ]

(#894) schumy1 válasza nova001 (#893) üzenetére


schumy1
aktív tag

Ha érdekel rakok fel youtube-ra videót egy Overmax Camroad 06-os készülékről nappali és éjszakai felvétellel.
Nekem bevált, g senzor is van benne, és 15300ft-volt.
Szép képe van szerintem 720p-is mert a 30fps miatt úgy használom.

(#895) nova001 válasza schumy1 (#894) üzenetére


nova001
senior tag

azt megköszönném ha megtennéd :D

(#896) schumy1 válasza nova001 (#895) üzenetére


schumy1
aktív tag

http://youtu.be/WM96Zes_zgI
Remélem megtudod nyitni, a másikat is megtalálod a videóim között.
Mobilról csak így tudtam betenni.

(#897) plömplöm válasza schumy1 (#896) üzenetére


plömplöm
őstag

érdekes dokumentálva látni, hogy mennyien szrnak a jobbratartásra... :(

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#898) nova001 válasza schumy1 (#896) üzenetére


nova001
senior tag

megtudtam nyitni mind2-t köszönöm szépen :):)

(#899) JOEPAPA


JOEPAPA
tag

Sziasztok!
A Tuskóban akciós a M-Tech DVR069HD és a 069D, a nagyobbikból, mert annak láttam a neten tesztvideóját vettem egyet.
Sajna nem olvasta a kártyám, leformáztuk Fat16 Fat 32 NTFS exFAT ba is, sőt linus os géppel particionáltuk is formázás nélkül, de csak "card error" volt, emiatt az a menü nem elérhető ahol lenne magában a kamera menüben format parancs. Sajna megpróbáltunk még kettőt annál is ugyanez a hiba, majd egy másik kártyát, aztán egy harmadikat.
Egyik kártya 2GB micro SD + átalakító a másik 2GB sima Kingston, a harmadik egy 4GB micro SDHC + egy másik átalakító.
Mindhárom kártya minden más gépben, fényképezőgépben, három notbookban hibátlanul működik.
Mi lehet a gond?

A kistesó a 069D viszont simán vett fel a 2GB SD re, igaz csak VGA ban és szerintem rettenet rossz minőségben.

Csöves audiophil 6P3S SE 2x4W 50e.

(#900) TaaT válasza JOEPAPA (#899) üzenetére


TaaT
veterán

"Mi lehet a gond?"

Szerintem ezt majd a szerviz fogja kideríteni :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.