Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) havri1


havri1
félisten

Ez meg mi már?

[link]

havri

(#1502) Shadows


Shadows
senior tag

Sziasztok!

Vettem egy ilyet. [link]

Szeretnék bele memókarit, ki milyet használ? jó lenne ha nem slideshow lenne :D hamár tud elvileg HD-ban rögzíteni.

Köszönöm :R

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1503) havri1 válasza Shadows (#1502) üzenetére


havri1
félisten

Üdw!

TRANSCEND MICRO SDHC PREMIUM 32GB UHS-I U1 CLASS 10 32G 32 G GB MICRO SD NEW

3831 ft. Gyári, eredeti. Sokadig G1W(H) -ba ezt vettem, és mind tökéletesen megy eddig. Legrégebbi kb fél éves kártya, naponta 1x telemegy, és hibátlan még.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1504) Shadows válasza havri1 (#1503) üzenetére


Shadows
senior tag

[link] Ez lett belőle, elvileg ez gyorsabb egy fokkal, majd kiderül. Köszönöm.

Még annyit, hogy van a kamerán "Loop Recording" 2, 3 illetve 5 perces intervallummal.

Tehát ez akkor úgy van, hogy ha egy új felvétel indul, akkor a régi helyére beteszi az új fájlt.

Viszont az nem világos, hogy mik ezek az időtartamok...Erről tudnál szólni pár szót? :R

[ Szerkesztve ]

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1505) Calogero válasza Shadows (#1504) üzenetére


Calogero
addikt

Én ezt vettem : [link]

Egy ilyenbe : [link] fogom használni.

Csak még várnom kell rá 2 napot.

(#1506) Moleman válasza havri1 (#1503) üzenetére


Moleman
addikt

Íj, de olcsó, most már bánom, hogy reflexből bevásároltam kettőt ebből. Bár baja nincs, tökéletesen működik.
Apropó, tegnap olvastam egy G1W tesztben, hogy a C10-es kártyákat nem szereti. Ezt gondolom azóta már javították, ha működik vele.

(#1507) havri1 válasza Shadows (#1504) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is ezt a kártyát küldte, nem a képen lévőt :)

Igen, jól tudod. 3/5/10 perces videókat csinál. Ha betelik a kártya, a legrégebbtit törli.

havri

(#1508) Rick4


Rick4
félisten

Gebasz van a kamerámmal, itt is el van mosódva a jobb felső széle, mint a dascamtalk-on mutatottnak. Cseréltetem egy másikra.

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1509) havri1 válasza Rick4 (#1508) üzenetére


havri1
félisten

Mit is kell pontosan nézni?
Nekem nem jelenik meg teljes képen, de elvileg el van ezen mosódva a jobb felső sarok?

havri

(#1510) Rick4 válasza havri1 (#1509) üzenetére


Rick4
félisten

Jaja, sajna itt tényleg nem látszik, de mindjárt feldobom valahova.
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1511) huncutka1029 válasza Rick4 (#1510) üzenetére


huncutka1029
addikt

Haljon meg a lovam, talán egy két levélen látszik egy kis életlenség, de ha nem mondod, ki nem szúrtam volna.
És kicserélték?

a női bugyi nem a legjobb dolog a világon! DE NAGYON KÖZEL ÁLL HOZZÁ!!!

(#1512) Rick4 válasza huncutka1029 (#1511) üzenetére


Rick4
félisten

Most írtam nekik, nem hinném, hogy vacakolnak vele. Csak beugrok egy MM-ba egyeztetve, és csere. Nem tudom, kinek milyen a szeme, én 39"-os monitoron nézem, és bizony csúnyán látszik. Persze más az, mikor a video-t megállítom, és süt róla, hogy ott homály. Nézd meg az utolsó előttit, amelyiken a jobb oldalon egy fém villanyoszlop van, jobbról totál gáz, míg balról minden levél látszik... Sajna ismert hiba, így eleve kerestem.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1513) arzén2


arzén2
csendes tag

Sziasztok!

concorde roadcam hd 40-al készített videot valaki tudna mutatni?

előre is köszönöm szépen

üdv:ar

"ma van az a holnap,amitől olyan sokat vártunk tegnap" :D

(#1514) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Olvasgatom a Smarty weboldalát...ezt találtam:
"Informatikai témában tevékenykedő, független igazságügyi szakértő vizsgálta meg a Smarty kamerát, és az alábbi megállapítást tette: “A kamera által rögzített file utólag nem manipulálható. A rögzített GPS-adatok pontosak, a valóságnak megfelelnek. Ezen információk birtokában kijelenthető, hogy a Smarty autós kamera által rögzített anyag egy bizonyítási eljárásban felhasználható.”
De igazából nem tűnik túl szakértőinek, BÁRMI módosítható, megfelelő tudás és felszerelés birtokában. Plusz itthon azt hiszem, hogy a Rendőrség vagy a bíróság "jóindulatán" múlik, hogy mit fogad el és mit nem.
Ettől függetlenül én valami fixen beépített és nem nagyon feltűnő kamerát szeretnék, ez a tapadókorong és szivargyújtó kombó nem igazán tetszik, vsz azt érem el vele, hogy feltörik érte az autót. Tudtok ilyet?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1515) havri1 válasza Fryskitt (#1514) üzenetére


havri1
félisten

Ez ebben a fomában hülyeség.
2 rendőrtől is kérdeztem, bármilyen flvételt megnéznek, de hivatalosan nem számít bizonyítő erejűnek sajnos.
Amit bemásoltál, szvsz csak egy reklámfogás.
(Pl van egy járőr itt az M0-n, van neki is egy G1W(vagy klón), de csak saját védelmére, nem tudja felhasználni, ha esemény van. Arra van egy hivatalos, zárt rendszerű nekik)

havri

(#1516) Moleman válasza Fryskitt (#1514) üzenetére


Moleman
addikt

Ha nem szeretnél szivargyújtózni, van két megoldás:
1. Veszel egy 500 ft-os szivargyújtó elosztót/hosszabbítót, aranyos kicsi dugója van, nem feltűnő. Én most így használom, állandóra be van dugva a középkonzolon az aljzatba, az elosztó pedig a hamutartón keresztül hátra van vezetve a kesztyűtartó belsejébe. A másik oldalról, az A-oszlop menti gumitömítés alatt jön a kamera tápkábele, a vége a napellenző alatt bukkan ki. Mivel sajnos nem a G1W-hez hasonló reteszes rögzítésű, hanem menetes a tartóm, ezért tapadókorongostól kell levenni, de így induláskor csak annyi dolgom van, hogy felcuppantom és bedugom az USB kábelt.
2. Szofisztikáltabb megoldás, az alkatrészek már megvannak, csak időm nem volt még megcsinálni: a biztosítéktáblából kivezetsz egy fázist, és egy lengődugóval átvezeted a kesztyűtartóba. Az A-oszlopos rész marad a régiben.

[ Szerkesztve ]

(#1517) Calogero válasza havri1 (#1515) üzenetére


Calogero
addikt

Precedensértékű döntés - A jogosulatlanul készített hangfelvétel perbeli bizonyíték: [link]

(#1518) Fryskitt válasza Moleman (#1516) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hm... majd valaki megcsinálja nekem... ennyire nem vagyok jó sajnos. :F

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1519) Moleman válasza Fryskitt (#1518) üzenetére


Moleman
addikt

Én sem csináltam eddig soha ilyet, még forrasztópákám sincs (bár már érkezik Kínából, 700 ft-ért), a kábelhosszabbítás nálam összesodrásból és szigszalagozásból áll. :DD De működik.

(#1520) cigam válasza Calogero (#1517) üzenetére


cigam
félisten

Csakhogy a magyar jog nem precedens alapú! A magyar jog nem ismeri el a precedenseket, csupán ítéletek indokolásában lehet korábbi esetekre hivatkozni.

a biztosítéktáblából kivezetsz egy fázist

:) Bocs de ez annyira ... Az autó nem váltóáramú rendszer, egyenfeszültséget használ. Szakmailag korrekteb a "a biztosítéktáblából kivezetsz egy pozitív ágat" megfogalmazás.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1521) Moleman válasza cigam (#1520) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi a helyesbítést, nem vagyok járatos a terminológiában, csak hobbiból csinálom. :))

(#1522) Fryskitt válasza Moleman (#1519) üzenetére


Fryskitt
addikt

Annyi szar rendszer van ebben az autóban ami mind egymásra épül... lehidaltam múltkor is, hogy mi mivel függ össze. Tuti nem merek hozzányúlni. Szóval vagy várok, vagy találok valami megbízható céget.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#1523) Calogero


Calogero
addikt

Itt van nálam a választott kamera, holnap lesz tesztút.
Most nézegetem a beállításokat.
Folyamatos felvétel fájlméretének beállításánál az alábbiak szerepelnek: 128/256/512 MB fájlméret
Szerintetek melyikre célszerú beállítani (alapból 256-ra van állítva). a felbontás 1920X1080

(#1524) TaaT válasza Calogero (#1523) üzenetére


TaaT
veterán

Ha van egy C10-es kártyád akkor az 512-re.

Give them hell Ukraine!

(#1525) Rick4 válasza Calogero (#1523) üzenetére


Rick4
félisten

Kb úgy számold, hogy a másodperceket szorzod 1.6-tal. Vagyis 100 másodperc felvétel 150MB adat lesz. Persze + - 10-15MB eltérés lehet, de számolni így a legegyszerűbb.

Vagy nagyjából átváltva 80-180-300 másodpercről beszélünk.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1526) Calogero válasza TaaT (#1524) üzenetére


Calogero
addikt

Ezt vettem hozzá: [link]

Rick4: neked is köszönöm.

(#1527) havri1 válasza Calogero (#1526) üzenetére


havri1
félisten

Hű, ennyiért 3db-ot lehet venni. Van ára itthon keményen.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1528) TaaT válasza Calogero (#1526) üzenetére


TaaT
veterán

Mehet. De próbálkozhatsz is hogy melyik jön be neked. :)

havri1: Hát igen, a magyar kisker árak. :)

Give them hell Ukraine!

(#1529) havri1 válasza TaaT (#1528) üzenetére


havri1
félisten

Pont a napokban érkezett meg egy transcend 32,és ez is úgy, hogy a simát rendeltem, de az ultrat küldte.
Ja, és ma megusztattam az akváriumban is.. :-D

havri

(#1530) zozor76


zozor76
tag

Üdv!
Szeretnék a G1W-hez egy második szivargyújtó töltőt-kb. ugyanolyan hosszút (4m, mini USB), mint amit adtak a géphez-, valamint egy 12/24V-os elosztót, hogy ne kelljen a személyautóból állandóan kivenni, amikor másik kocsival, vagy teherautóval megyek. Kérdésem, kitől érdemes venni?

(#1531) Rick4 válasza zozor76 (#1530) üzenetére


Rick4
félisten

A Concorde-tól. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1532) Moleman


Moleman
addikt

Azoktól kérdezném, akik kicsit jobban értenek a villanyászathoz: adott egy ilyen biztosítéktábla. Innen szeretnék fix 12 voltos lengődugókat kivezetni, kettőt. Csak a szivargyújtó és a tükörállítás szerepel ACC címkével, a kérdésem az lenne, hogy szabad-e a szivargyújtóéból két pozitív vezetéket kihúzni (két ilyet egymás hátára dugni), vagy biztonságosabb külön-külön a kettőből (az üres biztosítékhelyeken nem tudom, mi van, még a 3000 oldalas kézikönyv sem írja, bár kísérletezni lehet). Az egyikbe kamera, a másikba navi menne, az eredeti szivargyújtó csatlakozót már nem tervezem használni.

(#1533) cigam válasza Moleman (#1532) üzenetére


cigam
félisten

Nem túl szerencsés pokoli tornyot építeni belőlük. Célszerübb egyet-egyet megcsapolni, vagy egy ilyen kupakot átalakítani úgy, hogy a vége két felé ágazzon. Pl. egy ilyennel kettéosztod.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1534) Moleman válasza cigam (#1533) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi, akkor kettőt csapolok.

(#1535) Calogero


Calogero
addikt

Black Camel BC-FHD-1 1080p nappal :

Minden alapbeállításon kivéve a Sharpness érték
Nem tudom miért de gyári reset után alapból Hard-ra (kemény) van állítva, de a leírás alapján a standard-ra (általános) az alapértelmezett. Így én is arra állítottam.

[link]

Majd teszek fel olyan video-t is ahol az érték Hard-ra van állítva.

olyan tárhelyet ahová lehet video-t feltölteni, azt vettem észre hogy youtubera feltett video kicsit akadozik (pl 1,20-nál és utána amikor elindulnak az autók a zöldre. Nálam ez számítógépen és kamerán visszanézve nem jelentkezik

[ Szerkesztve ]

(#1536) Calogero válasza Calogero (#1535) üzenetére


Calogero
addikt

Black Camel BC-FHD-1 1080p nappal (országút)

[link]

Sharpness érték Hardra volt állítva

[ Szerkesztve ]

(#1537) Calogero válasza Calogero (#1536) üzenetére


Calogero
addikt

Black Camel BC-FHD-1 1080p nappal (országút II)
[link]

Sharpness érték Standrad-ra volt állítva

(#1538) Rick4 válasza Calogero (#1535) üzenetére


Rick4
félisten

Ez borzasztó rossz minőség, rosszabb, mint a G1W 720-as felbontásban.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1539) TaaT válasza Rick4 (#1538) üzenetére


TaaT
veterán

Khmm ez egy 16000ft-os GPS-es full hd-s kamera, nem mai technika de azért még bőven jó kategória. :U

Give them hell Ukraine!

(#1540) Rick4 válasza TaaT (#1539) üzenetére


Rick4
félisten

Értem én, csak egy ilyen képminőséget nem feltétlenül kompenzál a GPS. Lefordítva: Hiába van meg a pontos idő és a hely, ha nem lesz meg a másik rendszáma. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1541) TaaT válasza Rick4 (#1540) üzenetére


TaaT
veterán

A borzasztó rossz minőség inkább valami ilyesmi ;) [link]

Give them hell Ukraine!

(#1542) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Pontosan 1 azaz egy napja nézegetem ...itt... a kamerákat.

Ezek közül szeretnék választani de nem kifejezetten ismerem őket.

A technikai paramétereket ismerem és tudom ,hogy mi a különbség a 720p és 1080p között meg mást is de a puszta számok azért nem feltétlen takarnak jó képminőséget is.

Mivel kifejezetten autóba - és nem akcióra - keresek kamerát ezért a GoPro Hero 3 + és társai kiesnek.....vagy az is megy szivargyújtóról és automatikusan indul és áll le a felvétel ahogyan az autó is ?! Mert akkor Hero megfelelne.

Ajánljatok nekem valamit !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1543) TaaT válasza Borisz76 (#1542) üzenetére


TaaT
veterán

Igen vannak akció kamerák amik tudnak szivargyújtótóról is indulni, felvételt végteleníteni stb. Ezt a leírásukban kell keresni.

Give them hell Ukraine!

(#1544) jansky1


jansky1
senior tag

sziasztok

k6000-hez van firmware update? meg tudja valaki mondani, hogy mi az a loop recording? be lehet állítani, úgy, hogy ha megtelik a memóriakártya, akkor elkezdje felülírni a felvett videókat, ne kelljen törölgetni?

(#1545) TaaT válasza jansky1 (#1544) üzenetére


TaaT
veterán

pontosan :K

Give them hell Ukraine!

(#1546) jansky1 válasza TaaT (#1545) üzenetére


jansky1
senior tag

igen, közben rájöttem, hogy a loop recording az a funkció, amit keresek :) kár, hogy 3 perc a max...

firmware update létezik ehhez a géphez?

(#1547) Rick4 válasza TaaT (#1541) üzenetére


Rick4
félisten

Ez egy 720X480-as felvétel. A maga nemében rendben van. Viszont egy 1920X1080-asnak nagyon nem olyannak kellene lennie, mint amilyen a linken volt. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1548) TaaT válasza Rick4 (#1547) üzenetére


TaaT
veterán

"A maga nemében rendben van."

Ezt pl HD kamerának árulják sok helyen.

"nagyon nem olyannak kellene lennie, mint amilyen a linken volt."

Új vagy a témában ahogy látom, pár éve ez volt a csúcs Full HD-s kamera több 100$-ért ;) [link]

Azóta persze sokat fejlődtek az eszközök, és csökkent az áruk...

De 15000ft körül jobb ár/érték arányú Full HD-s GPS-es kamera ma sincs a GS1000-nél és az átcimkézett változatainál.

jansky1: Lehet hogy van, de én nem nyúlnék hozzá.

Give them hell Ukraine!

(#1549) Rick4 válasza TaaT (#1548) üzenetére


Rick4
félisten

Hogy minek árulják, az teljesen irreveláns, ha a kép minőségéről beszélünk, de szerintem az is, hogy új vagyok-e, vagy sem. Ráadásul látni is rosszul látod, hogy új vagyok, leginkább az a baj, hogy le is írtam az autós kamerákkal kapcsolatos eddigi előzményeimet, látnod se kellene. :D

Megítélésem szerint ha 15K egy kamera HD-s, akkor a kép legyen valóban HD-s, nem függ a GPS-től a minőség. Persze, ha meg akarjuk magyarázni, hogy ez 15K-ért jó vétel, legyen, ettől függetlenül én maradnék az eddigi állításomnál, szerintem ez a fullHD-s kép messze nem minősül jónak. Ha 1Ft a kamera, ha 100K, akkor sem.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1550) Kekebatta


Kekebatta
tag

Az ígért videókból 2-ő.
Sajnos a youtube lassan dolgozik picit... :F
Ha van érdeklődés, akkor rakok fel még.
Gyula esős időben, (a dátumot elnéztem, azóta tökéletes).
Nappal, de sajnos még a lencsén rajta volt a fólia... :O
De nézhető. :Y
Üdv.!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.