Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) PrometheusX válasza shield (#21998) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Én fórumtársak ajánlását követve a következő memóriakártyát rendeltem: Sandisk High Endurance U3 C10 V30 256GB (SAVE5 kuponkóddal pont $39,99-ra jött ki, ami még nem ÁFA köteles). Van belőle 128 GB-os is, az is tökéletes lehet, és nem sokkal drágább mint a nem high endurance memóriakártyák.
Mindenesetre ugye ahogy leírják a terméknél, Class 10, U3, V30-as besolorású memóriakártya szükséges az A800(s) 4k-s felbontásához.

Amúgy ma hozta ki nekem is az MPL az A800s-t, minden rendben van vele (első + hátsó kamerák, hardwire kit). :) Egyenlőre nincs lehetőségem beszerelni és használni, de a következő 1-2 hétben lesz rá lehetőség.

(#22002) netreg válasza shield (#21994) üzenetére


netreg
tag

Dollár, dolcsi, dodó stb. Nekem itt pl 150, de kedvezménnyel 140. Ami érdekes, hogy ha hármat teszek a kosárba, akkor nem 420, hanem 450, szóval /db kevesebb a kedvezmény. Meg is kérdeztem az eladót, nem is érti hogyan lehet ez. Hát én sem.

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#22003) FireFox1996 válasza netreg (#22002) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Az szokott még lenni, hogy db-onként még plusz vmennyi szállítási díjat számolnak fel, ezért többet látsz.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#22004) pakfong válasza VaZso (#21989) üzenetére


pakfong
tag

Nekem A800s van. Nem néztem utána, azt hittem ugyanaz a Firmware, mint az A800-on.

Neked válaszoltam, de amúgy bárkinek segítség lehet a további.
Különösebben engem sem érdekel a hangfelvétel, de ha egyszer tudja, akkor legyen rendben. Youtube-on egyre több video van a torz hangról. Van már rá megoldás, csak még nem hivatalos. 0.0.47.ww-s firm-el futnak jelenleg az A800s kamerák, 0.0.49.ww-s firm-el javították a torz hangot.
Itt a 4. hozzászólásban van egy google drive link, letöltitek, benne van a 49-es firm meg egy txt fájl, csak az sd kártyára kell másolni mindkettőt, és ahogy indul a kamera már telepíti is. Nem kell félni, nem vírusos. Tegnap frissítettem a kamerát, ma kipróbáltam, és már nem torz a hang.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#22005) shield válasza sambenez (#21999) üzenetére


shield
őstag

Köszi. Látom PrometheusX is ezt a fajtát ajánlja, köszi neki is.
Mennyi idő alatt jön meg?

netreg a 450-en lepődtem meg. :D

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#22006) #65963264


#65963264
törölt tag

Sziasztok!

Holnap tervezek vasarolni egy 70mai A500-ast. A regi kameramban egy ilyen kartya volt: https://ipon.hu/shop/termek/kingston-canvas-select-plus-32gb-microsdhc-10-mbs-sdcs232gbsp/1790116 - ez sebessegben jo lesz (
Olvasási sebesség: 100 MB/s)? Tudom h a 32gb nem biztos h hosszutavon elegendo, de ha nem muszaj nem vennek rogton uj kartyat.

koszi!

[ Szerkesztve ]

(#22007) szabi86 válasza vihartigris (#21952) üzenetére


szabi86
csendes tag

Készítettem felvételt HD-ban az A800S-sel: [link]
Éjszaka még egyelőre nem közlekedtem vele, de majd az is jön.

(#22008) szabi86


szabi86
csendes tag

A HW kithez ma szereztem volna be ezt a biztosíték elosztót: [link]
Az autómba mini laposbiztosíték kell, amilyet az elosztóval is adnak, viszont magának az elosztónak a kése sokkal szélesebb volt, és nem fért be az eredeti biztosíték helyére, így vissza is vittem. Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy honnan lehet ehhez a biztosítékhoz való eloszót beszerezni? Kia Sportage-ról van szó egyébként, a neten találtam képet róla, volt aki meg tudta oldani: [kép]

Másrészt szeretnék a kamerához egy másik tartót is venni, amit fel lehet ragasztani a szélvédőre (kép), de nem találtam sehol aliexpress-en. Ilyet lehet valahol külön venni?

(#22009) VaZso válasza pakfong (#22004) üzenetére


VaZso
senior tag

Eszerint nem ugyanaz a firmware. :)

Egyébként más az SoC benne, így természetes, hogy az image különbözik.

Egyébként nekem gyanús, hogy az A800S-nél kevésbé látszanak a rendszámok mint az A800-nál, utóbbi képe részletgazdagabbnak tűnik.
...de lehet, csak rosszabb felvételeket néztem, esetleg a tükröződések miatt tűnt rosszabbnak...

Elméletileg a szenzor azonos lenne bennük, bár kérdés, az SoC képességei mit engednek.

(#22010) axod


axod
tag

Sziasztok! A500-at tervezek venni. Gyanítom, hogy működne, amit kitaláltam, de azért inkább rákérdeznék. A tükör mellett jobb oldalt gyárilag van egy USB-C kimenet (csak táp, nem adat) amire egy USB-C -> micro USB átalakítóval kötném rá. Ez így elég táp lenne neki? Ha már gyárilag van ott USB-C akkor nem kábelezném végig (egy kb. max. 10cm-es kábel elég lenne)... Köszönöm :R

(#22011) sgabor válasza shield (#22005) üzenetére


sgabor
csendes tag

Nekem 8 nap alatt megjött. Nem hajóztatják, hanem légipostán küldik! Az ebay-en is van storejuk, de onnan nem érdemes rendelni, mert bár az árak ugyanazok, de nincs 5% kuponkedvezmény, és onnan rendelve bizony hajóztatják super slow! :)

(#22012) vihartigris válasza szabi86 (#22007) üzenetére


vihartigris
őstag

Köszönöm :C
Mintha itt sötétebb lenne a kép.

bármi reciproka a semmi

(#22013) szabi86 válasza vihartigris (#22012) üzenetére


szabi86
csendes tag

Felhős volt az idő, szerintem csak amiatt.

(#22014) vihartigris válasza szabi86 (#22013) üzenetére


vihartigris
őstag

Vagy a kisebb felbontással automatikusan magasabb az fps szám, amit így reagál re a rendszer?

bármi reciproka a semmi

(#22015) szabi86 válasza szabi86 (#22008) üzenetére


szabi86
csendes tag

Közben a biztosíték kérdést megfejtettem. Micro 2-es biztosítékom van, ahhoz elvileg csak Kínából lehet rendelni ilyen elosztót.

Ha a tartó (kép) beszerzési forrásáról tudtok még tanácsot adni, megköszönöm.

(#22016) sgabor válasza sgabor (#21750) üzenetére


sgabor
csendes tag

Feucht-al kapcsolatban: a csomagom természetesen nem érkezett meg a 2021.04.08-i határnapig. Beadtam a Dispute-ot az Aliexpressnek, vissza is igazolták hogy full refundot kapok. Ez ma meg is történt, azonban pechemre az USD árfolyam a vásárláskor a plafonon volt, most meg a visszatérítés napján leesett a béka segge alá, így Ft-ban 2400 F-tal kevesebbet kaptam vissza, mint amit kifizettem. :W

(#22017) sambenez válasza sgabor (#22016) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezért kell dollárban fizetni mindent mert akkor azt kapod vissza.

(#22018) sambenez válasza szabi86 (#22015) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Tartót nem fogsz kapni külön.
Viszont Ő jópénzért biztos nyomtat neked egyet.

(#22019) sambenez válasza szabi86 (#22007) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ez biztos kisebb felbontású?
Mert ez is 3840x2160 mint az előző videód.
A bitrátája viszont feleannyi.

[ Szerkesztve ]

(#22020) sambenez válasza vihartigris (#22014) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A felhős idő miatt sötétebb.

(#22021) sgabor válasza sambenez (#22017) üzenetére


sgabor
csendes tag

Jól sejtem, ahhoz kell egy dollár alapú számla is? Aliexpressen hiába van dollárban megjelenítve az ár, mert ha forint alapú bankszámlához kapcsolódó kártyával fizetek (nekem csak az van), akkor az aktuális USD deviza középárfolyamon történik az átváltás Forintra, és ezzel terhelik meg a HUF számlaszámot. Visszafizetés esetén ugyanígy történik a jóváírás.

(#22022) szabi86 válasza sambenez (#22019) üzenetére


szabi86
csendes tag

Indításkor átállítottam a felbontást 1920x1080-ra. A mérete is kisebb. Ennél jobban nem vizsgáltam meg.

(#22023) sambenez válasza szabi86 (#22022) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Azért kisebb a méret mert a bitráta feleannyi.

(#22024) sambenez válasza sgabor (#22021) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha többször tervezel külföldről vásárolni, csinálj egy Revolut számlát és fizess azon keresztül.
Jobb lesz az árfolyam is és ha így jársz akkor dollárban marad a pénzed is.

(#22025) szabi86 válasza sambenez (#22019) üzenetére


szabi86
csendes tag

Ellenőriztem, hogy melyik videót töltöttem fel. Sajnos megzavart, hogy ennek a mérete jóval kisebb volt, mint a többié, és azt hittem ez a HD. Azt viszont nem értem, hogy a bitrátája miért lett kisebb a 4K-snak. Lehet ahhoz köze, hogy előtte át volt állítva HD-ra?

És akkor a valódi HD-s felvétel: [link]

(#22026) sambenez válasza szabi86 (#22025) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem.
Inkább ahhoz van köze, hogy változó bitrátával készül a felvétel, és a felhős idő és a környezeti tényezők miatt ide kevesebb is elég volt így lett alacsonyabb az átlag.
Ha lejátszod VLC-vel és bekapcsolod az eszközök - média információk - statsiztika menüt akkor láthatod ahogy folyamatosan változik.

(#22027) kvissi


kvissi
csendes tag

Sziasztok!

Itt olvasgattam, ezért én is egy 70mai A800s mellett döntöttem. Lengyel raktárból meg is érkezett gyorsan. A gondom, hogy az ADAS rendszerét akarja kalibrálni, de sosem jön össze neki. Viszont ezen kívül nem is tudom használni, mert felvételt nem készít, WIFI kikapcsolva, menübe nem tudok belépni. Ez így kezdi, szenvedjek még vele, vagy hibás a kütyü?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#22028) sambenez válasza kvissi (#22027) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Menübe nem tudsz belépni?
Ha 15mp-ig nyomod a bekapcsoló gombot azzal reseteled. Próbáld meg hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#22029) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy Xiaomi 70mai Dashcam 1S 1080p autós kamera (Midrive D06)van az autóban, de a minőségével nem vagyok kibékülve. Szerintetek érdemes lecserélni egy Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus-ra? Ennél a kameránál mit takar az A500 és az A501-es típus?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#22030) sambenez válasza Leki78 (#22029) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Arra tippelnék az A501 az a Pro plus+ kamera lehet. A pro plus+ kamerához lehet hátsó kamerát is kötni mint az A800-hoz, míg a sima plus-hoz nem.
De már nagyon nehéz követni mikor mit csinál a 70mai. :DDD

(#22031) Ciccuka


Ciccuka
veterán

70mai Dash Cam Pro-ra több, mint 1 év után se jelent új gyári firmware.
(1.0.9na 2020.03.11)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22032) sambenez válasza Ciccuka (#22031) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ebben a cikkben van letöltési link az 1.1.0na-ra.

(#22033) Ciccuka válasza sambenez (#22032) üzenetére


Ciccuka
veterán

Tudom, hogy létezik 1.1.0, de az úgy jelent meg, hogy a legutolsó verziójú kamerákat azzal adták ki.
Külön hivatalosan sehol nem létezik és az App se frissít 1.0.9-nél újabbra.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#22034) sambenez válasza Ciccuka (#22033) üzenetére


sambenez
Topikgazda

De gondolom ha letöltöd azt azt update-et tudod frissiteni

(#22035) mazsi70


mazsi70
senior tag

Megoldódni látszik a 70mai pro plus (A500) kamerám parkoló módja .
Legjobb tudomásom szerint a legutóbbi szoftverfrissítés óta a Hardwire Kit nélkül nem működik a parkoló mód . Nálam adott a Hardwire Kit .Viszont a menüben az automatikus 5-10-20 perces kikapcsolás helyett a "ne kapcsoljon ki" funkciót kell beállítani ,hiszen azt már a HW Kit vezérli .
Más : a Time Lapse funkciót is próbálgattam .Csak járó motornál tudtam bekapcsolni ezt a funkciót ,mert csak így érzékelte a HW kittet .Sajnos csak a menüben turkálva lehet be - ki kapcsolni ,aminek az az eredménye ,hogy elfelejtem kikapcsolni és gyönyörű TL videók készülnek a garázsom faláról .
Hát ,röviden ennyi .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#22036) Diamond500 válasza Leki78 (#22029) üzenetére


Diamond500
senior tag

Konkrétan mi a gondod vele? Nekem is ez van, olvashatóak a rendszámok stb.

(#22037) kvissi válasza sambenez (#22028) üzenetére


kvissi
csendes tag

Sem a menübe nem lép be, de resetelni nem tudom. Egyedül a ki/bekapcsolás működik. Hiába tartom a bekapcsoló gombot sokáig nyomva. Több mint egy percig.
https://youtube.com/shorts/jOwyBiftiXI?feature=share

(#22038) sambenez válasza kvissi (#22037) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Melyik logón van a piros x?
Esetleg próbálj meg SD kártyáról FW-t rátenni.

(#22039) ugforma


ugforma
tag

Helló! Már hetek óta keresem a számomra megfelelő kamerát az autómba, de fogalmam sincs, hogy melyik milyen élményt fog nyújtani. Rengeteg tesztet nézek a keretemnek megfelelő kamerákról de egyszerűen döntésképtelen vagyok. Vantrue N2 Pro kerül bele mindig a kosaramba és jutok el addig, hogy most már pedig megveszem...de bizonytalan vagyok, így mindig csak áll a kosaramban és folyamatosan lejárnak az akcióim az Amazonon. Valakinek van esetleg és tud róla valamit mondani? Vagy hasonló árban tud valaki hasonló képminőségű kamerát javasolni? Számomra fontos a jó képminőség és az, hogy ne legyen akkora mint egy ólajtó. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#22040) sambenez válasza ugforma (#22039) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ezt a képminőséget a 70mai pro-tól már tudja bármelyik kamerájuk.
De ha az árhoz is ragaszkodsz akkor a Viofo a129 duo jó lehet neked.

(#22041) ugforma válasza sambenez (#22040) üzenetére


ugforma
tag

Akkor a vantrue n2 pro nem jó ezekszerint?

(#22042) kw3v865 válasza ugforma (#22041) üzenetére


kw3v865
senior tag

Azt a típust nem ismerem (nem hallottam róla, pedig én is alaposan utánanéztem vásárlás előtt), de hasonló áron van a Viofo A129 Dual, ami ismertebb típus. Egyelőre ezzel jók a tapasztalataim, igaz csak fullHD, de a célnak megfelel. Adatai alapján fényerőben jobb (F1.6 elől-hátul kamera), mint a Vantrue, amit linkeltél. Kicsi, ragasztós rögzítésű (nem tapadókorongos), és nem aksis, hanem kondenzátoros (jobban bírja a hideget-meleget).

(#22043) sambenez válasza ugforma (#22041) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én ezt nem mondtam. De annyi pénzért amibe kerül már 4K-s kamerát kapsz.
Megnéztem egy teszt videót mivel nem ismerem. Leírtam mit láttam, és mi az ami tudja ezt. Szerintem ilyen kamerája itt senkinek nincs, tehát nem fogsz tudni első kézből infót kapni.

(#22044) ugforma válasza sambenez (#22043) üzenetére


ugforma
tag

Rendben, köszönöm megnézem a xiaomi modelleket.

(#22045) ugforma válasza kw3v865 (#22042) üzenetére


ugforma
tag

A viofo-t is néztem de ezeket az infókat nem tudtam róla amiket leírtál. köszönöm

(#22046) bikfic1


bikfic1
tag

Sziasztok! olyan okos vagyok hogy nem neztem meg hasznalatit, es az elektrostatikus ragasztot nem ragtam ra a szelvedore mielott raragasztottam a ketoldalu ragasztot. gond lehet kesobb? leszedjem es ujra fel ahogy kell? koszi.

(#22047) szabi86 válasza bikfic1 (#22046) üzenetére


szabi86
csendes tag

Én is így jártam, de le tudtam szedni, csak valami vékony dologgal nyúlj alá. Ha a ragasztó meg is sérül, elvileg van tartalék belőle szerintem.

(#22048) sambenez válasza bikfic1 (#22046) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Én nem szedném le. Semmi hátrányt nem okoz a hétköznapi használat során.

(#22049) bul07 válasza bikfic1 (#22046) üzenetére


bul07
nagyúr

Az a fólia azért van hogy majd ha le akarod szedni akkor sokkal könnyebb legyen eltávolítani

Tehát a hátrányod csak annyi hogy majd ha le akard szedni akkor jobban megszenvedsz vele

Így ha jól lőtted be és rendesen áll akkor felesleges leszedne ezért

Ha mégis le akarod szedni akkor egy damillal, vagy vékony dróttal, fogselyemmel érdemes levágni
Egy bemutató videó fogselyemmel [link]
Techmoan videója a témában [link] (Kár hogy felhagyott a dashcam tesztelésekkel)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#22050) szabi86 válasza bul07 (#22049) üzenetére


szabi86
csendes tag

Én úgy voltam vele, hogy ha egyszer valamiért le akarom szedni, egyszerűbb még most frissen felragasztva, mint később.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.