Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) bodnor


bodnor
friss újonc

Sziasztok!
70mai pro plus kiírta, hogy sérült a kártya. (Toshiba 32g) Kivettem és beraktam egy tabletba, de az sem ismerte fel. Kártya biztos tönkrement ( két éves) gondoltam, úgyhogy rendeltem egy nagyobbat.(sandisk 64 g)De hiába dugom bele ugyanazt írja ki, hogy sérült a kártya. A tablet viszont felismeri az újat, tehát valszeg nem rosszat vettem. Számomra az a furcsa, hogy a kamera csak a ki/be kapcsolóra reagál, a többi funkció billentyűt hiába nyomom, nem történik semmi. Nem tudok a menürendszerébe belépni. Esetleg járt már így valaki?

(#29002) sambenez válasza bul07 (#29000) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Igen, ez egy megoldás, csak a nem mozgó jármű nem feltétlen jelent parkoló járművet.
A feszültség figyelése jobb megoldás.

(#29003) gebro


gebro
aktív tag

Üdv.
Lecserélném a 70mai 1S kamerámat egy első-hátsó szettre.
Az A810 szerintetek megéri a felárat, vagy bőven elég az A800s is még?
A műszaki különbségekkel tisztában vagyok, de azért ki kérném a véleményeteket.

Az A800s-hez van itthon hw kitt is amit korábban vettem még egy akcióban.

(#29004) axlfsi válasza sambenez (#28972) üzenetére


axlfsi
veterán

Volt néha csak annyi is, igaz :D ... a dojcse pályák már csak ilyenek :K

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#29005) Upo válasza sambenez (#28999) üzenetére


Upo
addikt

HW kit nélkül, az a sima szivargyújtós kábelt jelenti. Ha ott megszűnik a tápellátás akkor vált át. Ha nem szűnik meg, akkor lehet a menüben állítani auto switch off időt, nekem 20 perces és még valami opció rémlik. De HW kittel ezt ki kell kapcsolni, mert olyankor timelapse közben is kikapcsolja x perc után (!!! agyrém !!!).
Nincs olyan hogy csak akkuról működve, csak akkuról a régi szoftverrel is kikapcsolt rövid idő után.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#29006) Taci


Taci
addikt

Sziasztok!

Adott egy 70mai Dash Cam Pro Plus A500S kamera duó. Tegnap majdnem összetörtek, így ma gondoltam, fogom a vészhelyzeti videót, és megnézem a részleteket. A videó megvan a megfelelő mappában, rajta minden részlet.
Viszont meg akartam nézni a tegnapi útnak még más részleteit is, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy a vészhelyzeti videón kívül (reggel fél 10) semmi sincs egészen délután 4 óráig...

64GB-os SanDisk Extreme kártya van benne, amin még 54GB szabad hely van...

Én nem értem, hol van a többi felvétel... Volt benne 6 óra parkolás (Timelapse), aztán fél óra vezetés, aztán 2 óra parkolás (timelapse), aztán 2 óra vezetés - és csak ennek az utolsó 15 perce van rajta... (16:08-16:23)...

Hát mi a fene van itt? Hol a többi felvétel? Minden indításnál mondja, hogy new time lapse video is available, és eddig ott is voltak, mert néha ránézek.

Most viszont a Lapse és a Parking mappa is üres, és az út nagy része is hiányzik. Nem értem.

Ott van még 54GB hely... Hol vannak a korábbi felvételek? Nem úgy kéne működnie, hogy veszi a 2 perces videókat, aztán amikor tele a kártya, akkor a régebbieket elkezdi felül írni?
Így most ha tele is lett volna a kártya, akkor is látnom kéne még simán a tegnap előtti videókból is párat, nem beszélve a parkolós timelapse videókról?

Vagy olyan h.lye, hogy ha tele van, akkor formáz egyet, és kezdi egy "üres" kártyáról...? Hát remélem, nem, mert ez baromi nagy probléma lenne... De más magyarázatot nem látok rá, miért hiányzik a tegnapi felvételek 90%-a....

Segítsetek, kérlek, mi lehet a baj. Mindjárt nyomok rá (újra) egy formázást kamerán belül, de hát bazz, ez így nem jó...

Köszi.

(#29007) Upo válasza GoNoSz_KiFli (#28993) üzenetére


Upo
addikt

Ez szándékos frissítés. A 20-as szoftverrel még bekapcsolható, az újabbakkal nem. Én frissítettem 22-re, utána 23-ra. Nem kapcsolt már be azokkal sem. A 23 egy katasztrófa volt, timelapse helyett folyamatos emergency videót rögzített, különféle beállításokra különféle badarságokat csinált. Visszaraktam a 20-as szoftvert, azzal ismét bekapcsolt akkuról, csak az ADAS kalibrálás nem akart sikerülni. Ráraktam a 22-est, az jó lett, érdekes mód rögtön ~10 másodperc alatt meglett az ADAS. Most minden jól működik, nincs gond.
Erre kb. másnap kirakták a 24-es szoftvert, most mindig azzal zaklat az app.
Majd egyszer ha ráérek, befrissítem. A régebbi frissítésekkel ellentétben már egy ideje factory resetet dob minden frissítésnél, elölről kell mindent beállítani. Meg én még az idegesítő bekapcs-kikapcs-nyomógomb hangokat is rövid, halk, kultúráltakra cserélem, úgyhogy annak neki kell ülnöm egy kis időre ha frissíteni akarom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#29008) Upo válasza Taci (#29006) üzenetére


Upo
addikt

Ilyeneket nekem a 23-as végű szoftver verzióval csinált a kamera. Nem lehet hogy neked is az a verzió van fent? Vagy esetleg a 24-es? Most nézem, hogy már azt is visszavonták. Múlt héten még kiabált az app hogy frissítsek, most meg az 1.2.22ww-re azt mondja, hogy naprakész. Eltűnt a 23ww és a 24ww szoftver is.
Javaslom, hogy állj vissza a 22ww-re, és gyanús hogy jó lesz.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#29009) Taci válasza Upo (#29008) üzenetére


Taci
addikt

Köszönöm, erre nemsokára rá is nézek, mert vásárlás után egyből frissítettem, így sanszos, hogy valamelyik új(abb) verzió ment fel.
Amúgy engedi a downgrade-et? Csak mert általában az tiltva van (biztonsági okok miatt).

(#29010) Taci válasza Taci (#29009) üzenetére


Taci
addikt

1.3.23. És azt mondja, naprakész, nem ajánl fel downgrade-et. :( Akkor hogyan lehet ezt megoldani?

(#29011) Upo válasza Gaborkik (#28995) üzenetére


Upo
addikt

Persze hogy megy egy darabig akkuról, még befejezi az aktuális videó részt, és lezárja a fájlokat mielőtt lekapcsol. Azért van benne az akku. Illetve a menüben is lehet pár percig turkálni lekapcsolás előtt, de nem az akkus üzemre vannak tervezve.
Szerintem ezt az akkuról bekapcsolást is azért vették ki belőle, mert az átlagamerikai vagy indiai ne tudjon reklamálni, hogy milyen keveset megy el egy töltéssel (pedig bele van írva akézikönyvbe hogy nem arra való).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#29012) Taci válasza Taci (#29010) üzenetére


Taci
addikt

Itt a Download gomb pl. csak újra betölti ugyanazt az oldalt, 0 letöltési opcióval. Szóval csak az appon keresztül tudnám - az meg azt mondja, az 1.3.23 a legfrissebb, örüljek.

(#29013) Upo válasza Taci (#29012) üzenetére


Upo
addikt

Adtak ki 1.3.23-at és 1.4.24-et is, de ezeket visszavonták a hibák miatt. A 22 a legfrisebb. Neked a 23-ra azért írja hogy naprakész, mert újabbat nem talál.
Nem fog downgradelni magától. Letölteni se tudod sehol elvileg, csak az appból. Más kérdés, hogy a logból ki lehet nézni az url-t ahonnan letölti, de downgrade-re az a letöltés nem jó, oda spéci szerkesztett firmware bin kell.
Ebben a hozzászólásban van egy google drive link: [link]
Onnan letöltöd a zip-et, a benne levő FW96580A.bin fájlt bemásolod az sd kártya gyökerébe (nem a mappát hanem a fájlt).
Berakod a kártyát a kamerába, tápot adsz rá, ha nem indul el akkor bekapcsolod.
Nem kell semmi gombot nyomni, csak várni kell, akkor is ha látszólag nem csinál semmit. Elkezdi, frissít, újra is indul, de addig nem szabad piszkálni amíg nem jelenik meg a beállítási képernyő. Akkor kész a downgrade.
A fájlt utána töröld le az sd-ről, mert különben minden bekapcsolásnál nekiáll frissíteni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#29014) Taci válasza Upo (#29013) üzenetére


Taci
addikt

Nagyon szépen köszönöm a részletes leírást! :R

(#29015) Upo válasza Taci (#29014) üzenetére


Upo
addikt

Ami ott a drive-on van leírás és videó, azt hagyd figyelmen kívül. Az unbrick-re való, de oda más fájlok is kellenek, bootloadertől kezdve firmwaren konfig fájlokon át minden. Ott kell gombokat nyomni. De neked csak a kamera szoftverben kell visszaállni korábbira, oda nem kell nyomni semmit.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#29016) Taci válasza Upo (#29015) üzenetére


Taci
addikt

Megcsináltam, sikerült a downgrade, köszönöm szépen még egyszer!
Figyelni fogom most pár napig, hogy rendben van-e minden.
Köszönöm! :)

(#29017) at11 válasza Taci (#29006) üzenetére


at11
tag

Fat 32 korlátja 4GB, ezért a szabad hely. Formázd exFatra.

(#29018) Taci válasza at11 (#29017) üzenetére


Taci
addikt

A fájlméretek korlátja 4GB, tehát 4GB-nál nagyobb fájlt nem lehet rámásolni, nem kezeli. De a képernyőfotón is látszódik, hogy 4-500MB-os fájlok vannak, azoknak pedig mindegy a fájlrendszer, a 64GB-ot illene teljesen megtölteni velük.

Vagy másra értetted?

[ Szerkesztve ]

(#29019) Dr V


Dr V
őstag

Korábban beszéltetek arról, h olyan powerbankra kötnétek a kamerát, ami egyszerre tud tölteni és áramot leadni.
Motorkerékpár akksi nem lenne jó?

(#29020) AlyrArkhon válasza Taci (#29018) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

a kartyan magan osszesen van 4 gb, ha megszamolod.
vagy a formazas tipusa nem jo, vagy a kartya fake

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#29021) at11 válasza Taci (#29018) üzenetére


at11
tag

Nem ismerem a kamerát magát, én erre gondolnék, hogy a FAT 32 okozza az anomáliát. (firmware bug is lehet, manapság az exFat használatos az autós kamerákban miket ismerek, nem a fat32)

(#29022) at11 válasza AlyrArkhon (#29020) üzenetére


at11
tag

igen, igen.

(#29023) at11 válasza Dr V (#29019) üzenetére


at11
tag

Jó lenne, de túl lassan tölt. Ez a szűk keresztmetszet. Ha töltögeted magadnak otthon, fali konnektorból, akkor jó egy riasztó akku is, de automatizálni nem tudod, hogy mikor mész, feltöltsön. Na meg nem árt, ha vas foszfát akku, ami nem gyúlékony, stb.

(#29024) sambenez válasza Taci (#29006) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Teszteld le a kártyát ezzel H2testw

(#29025) Dr V válasza at11 (#29023) üzenetére


Dr V
őstag

Kocsi tudná tölteni, nem?

(#29026) at11 válasza Dr V (#29025) üzenetére


at11
tag

Tudná, tudja, de túl lassan. Kevesen autóznak mondjuk napi 6-8 órát egyben, hogy feltöltődjön(két parkolás között). A speci kamera akksik 9 amperrel töltenek, úgy is 40/50 perc mire 100% ra tölt nulláról. (Ólomsavas akkut nem is illik annyira lemeríteni, a LiFePo bírja azt is.)

(#29027) Taci válasza AlyrArkhon (#29020) üzenetére


Taci
addikt

Most formáztam exFAT-ra, és teleraktam videókkal, volt, ami 8GB-os fájl volt, plusz mellé másoltam még jó pár 5-6-7GB-os fájlt is, megnyitottam mindet, gond nélkül megy minden. Szóval a kártya rendben van (amit tudtam eddig is, mert anno DJI drónban használtam, illetve egy nagyon hosszú fotózás erejéig adapterrel kamerában is telepakoltam).

Azt nem értem, a kamera miért formázza FAT-ra? Én ha formázom, alapértelmezés szerint exFAT-ra formázza, viszont amikor a kamerába teszem, szól, hogy újra formázni kell (jó sokszor írom le ezt a szót... :D ), és onnantól már FAT lesz. Szóval ezt a kamera állítja be magának valamiért. De nem hiszem, hogy ezzel lenne a baj, hiszen fájlrendszertől függetlenül tele kell(ene) írnia a teljes területet a 4-500MB-os fájlokkal.

Egyelőre nem tudok mit csinálni. A kártya jó. A korábbi FW-t visszaraktam. Meglátom holnap nap végén, mi maradt meg a felvételekből.

Köszönöm addig is.

(#29028) AlyrArkhon válasza Taci (#29027) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

fat32-vel sem szabadna 4 gigas korlatnak lennie (az a file-méretre vonatkozik, nem a kapacitasra), a 4 giga utoljara fat16-nal volt korlat.
ha tovabbra is fentall a hiba, es van ra lehetoseg, en kiprobalnam 8/16/32-es kartyaval, vagy akar 128-assal, hatha abba bukik bele, hogy a 64-est nem kezeli jol. vagy masik 64-essel, meg az is lehet, hogy hiaba jo a kartya, valamiert nem tetszik neki.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#29029) bul07 válasza AlyrArkhon (#29028) üzenetére


bul07
nagyúr

Fat32-nél ha jól tudom megvan a 4GB korlát (4,294,967,295 bytes)
[link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29030) sambenez válasza bul07 (#29029) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem a fájlméretről beszél AlyrArkhon, oda is írta zárójelben.

(#29031) bul07 válasza sambenez (#29030) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen most újra olvasva, gyorsba voltam reggel és fordítva olvastam

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29032) Essejó válasza sambenez (#29030) üzenetére


Essejó
veterán

Mondjuk nem hiszem, hogy Win alapú lenne a rendszer, de ne feledjük, hogy a 32 bites Win a 4 Gb ramból csak 3,6-ot kezelt.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#29033) Taci válasza Upo (#29013) üzenetére


Taci
addikt

Na úgy látszik, ez volt a megoldás (a downgrade). Megtettem egy pár órás utat, és megvan minden felvétel, jól működik végre a timelapse, vesz a parkoló mód, amikor mozgatom a kocsit stb.


(És a kamera formázza FAT32-re, mint kiderült, hiszen én exFAT-ként raktam be, de formázást kért, és ez lett belőle.)

Nagyon szépen köszönöm még egyszer a segítséget! :R
(És persze a többieknek is a segítő szándékot! :) )

(#29034) at11 válasza Essejó (#29032) üzenetére


at11
tag

Nem is, mert DOS alapú :) 1995-ben mutatta be a Microsoft a Windows 95-ben a Fat32 formátumot, és bizony a Windows 95 DOS alapú volt. Nem lehet olyan rossz, mert nem tudok egy kamerát sem, ami NTFS formátumot használna, ami újabb. A Thinkware saját fájlrendszert használ, ami sérülésálló, de ezenkívül mind Fat32 és exFat.

(#29035) GoNoSz_KiFli válasza Upo (#29007) üzenetére


GoNoSz_KiFli
csendes tag

Nagyon köszi a választ (többieknek is)!
Ezek szerint "normális" hogy nem kapcsol be már akksiról, még ha fura is (bár tagadhatatlanul jobb mintha az akksi halt volna be).
Azért lehet egy plusz teszt kör beférne mielőtt releaselik ezeket a frissítéseket....

(#29036) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Az egyik családtagomnak van egy 70mai Dash Cam Pro Plus+ A500S kamerája. Megszeretném lepni egy nagyobb kártyával, de nem tudom mi a max GB, ami belemegy.
Ráadásul a leírása sem egyértelmű. az egyik oldalon 128GB Class10-et ír, a másik oldalon -a referencia táblázatban- már csak max 64GB van feltüntetve. Nem szeretnék mellényúlni. Van aki 128GB kártyával használja , fenti kamerát?
thx

(#29037) BBéci válasza Technoman (#29036) üzenetére


BBéci
titán

Sokan használjuk 128-assal, de nem a Class 10 a lényeges tulajdonság, hanem a High Endurance megnevezés.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29038) Technoman válasza BBéci (#29037) üzenetére


Technoman
őstag

Köszi. Meg is rendeltem, az általad írt verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#29039) ketrin


ketrin
csendes tag

Sziasztok!
Passat B8 2017 kombiba szeretnék egy kamera szettet (első+hátső) keret nagyjából 50 körül jó lenne ha megallna esetleg ebbe beleférne a memoriakártya is. Főként ejszaka megyek a városban (bp) 2-300km-t. Alló helyzetben vagyis parkolas kozbeni rogzites funkcio nem feltetlen szukseges. Szerintetek mit lenne erdemes venni?

(#29040) AlyrArkhon válasza ketrin (#29039) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

70mai pro plus a500? 30-40 között szetben itthon, 10 alatt hw kit, 10 körül kártya, ha jó helyet/akciót találsz, ezek együtt jó közelítéssel vannak 50 körül, 60 alatt. Ha nem kell a parkolás, és nem zavarnak a kábelek a szszivargyujtóhoz, akkor hw kit nem feltétlen szükséges. Ha nem akarsz uti videókat összerakni, a kártyából sem kell a 128-as, ezekkel faraghatsz is kicsit.

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#29041) BBéci válasza ketrin (#29039) üzenetére


BBéci
titán

Például a három hozzászólással korábban említettet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29042) bul07 válasza ketrin (#29039) üzenetére


bul07
nagyúr

70mai A500S

[link]

3perc 500MB
64GB kártyára ~5óra 40perc fér, ha valaki egy nap ennél többet is autózik akkor már kevés lehet, egy napot teljesen tudni kellene hogy esti mentésre meglegyenek a aznapi videók

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29043) ketrin


ketrin
csendes tag

Ha jól latom ehez kell kulon egy plusz hatso kamera is?

(#29044) bul07 válasza ketrin (#29043) üzenetére


bul07
nagyúr

37-38e Ft a szet, kit nélkül
[link], [link]

Amúgy ha nem sürgős lehet várni hogy hátha karácsony előtt kap valahol értelmes akciót

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#29045) ketrin válasza bul07 (#29044) üzenetére


ketrin
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm! :R
Van értelme esetleg A800s-t vasarolni ? Vagy nem jobb annyival :F

[ Szerkesztve ]

(#29046) sambenez válasza ketrin (#29045) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A810-et lenne érdemes a sok éjszakai utad miatt. Pár hete volt 60e-ért a szet.
Én várnék a helyedben, hátha karácsony előtt megint elérhető lesz hasonló áron.

[ Szerkesztve ]

(#29047) Dr V válasza sambenez (#29046) üzenetére


Dr V
őstag

A810 még van 52-ért IPON-nál

(#29048) ketrin válasza sambenez (#29046) üzenetére


ketrin
csendes tag

Koszonom szépen!

(#29049) simonjoe


simonjoe
senior tag

Azt nem tudjátok véletlen, h az A810 csatlakozói mennyire kompatibilis az A800s-el. Gondolkodom a cserén, úgy, h a hátsó maradna. Ha jól tudom az újnak USB-C-s tápcsatija van, a régin meg Micro USB. Ez egy átalakítóval megoldható, de vajon a hátsó kamerák csatlakozói egyeznek?? :F

THX!!

Joe

(#29050) sambenez válasza Dr V (#29047) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az is jó ár, elvileg az RC12 hátsó hozzá az 13e körül van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.