Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) Upo válasza CHIPman (#18000) üzenetére


Upo
addikt

Az EU Priority line-al vigyázni kell, mostanában elég problémás. Több olyan esetet olvastam, hogy ezzel rendeltek, de csak nem indult el a csomag. A kérdésekre nagy nehezen kibökték, hogy a vírus miatt most nincs EU Priority szállítás, de persze a pénzt vissza innen még egy külön küzdelem. Pl. a Gearbest-nél most tuti ez a helyzet, de legjobb rendelés előtt bekérdezni hogy most tudják-e küldeni EU priority-vel, és jól elrakni róla a screenshotokat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18003) CHIPman válasza Xavius (#18002) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Magyarországra az EU-ból jön már, tehát az itthoni vámolási folyamaton gyakorlatilag nem megy keresztül. Hivatalosan nyilván sehova nincs leírva, mert simlizésen alapul az egész, ha van egyáltalán ÁFA fizetve rá, akkor az valamilyen másik EU-s országban történik.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18005) CHIPman válasza Xavius (#18004) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem kötelező azzal rendelni, engem pedig nem kell meggyőznöd (pláne nem fogsz feltevésekkel, tapasztalat hiányában), hogy működik-e. :) Ha kérdésed van kérdezz, de ennek az alaptalan ötletelésnek semmi értelme a tapasztalatokkal szemben.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18006) Neck


Neck
veterán

Sziasztok,

Fedélzeti rögzítő kamerát szeretnék. Elvárásaim:

- jó minőségű felvétel, SD kártyára vagy belső memóriára, használható codeccel
- éjszaka is használható felvételt produkál
- rögzít GPS adatot
- bírja a meleget (szuperkondenzátoros vagy mi a fene)
- mágneses vagy hasonló egy mozdulattal rögzíthető le és felhelyezés egyébként beton stabil rögzítéssel
- Duál camera. (első és hátsó)
- Legyen kompatibilis a következő országok törvényi szabályozásával: Németország, Ausztria, Svájc, Olaszország, Csehország, Magyarország.
- Legyen megbízható ha van vele tapasztalat, ha nincs, 2-3 év európai garancia.

Magánszemély vagyok, személyautóra (Kia Ceed kombi) kell, Németországban élünk. Nem a legdrágábbat szeretném megvenni, hanem a legolcsóbb Best Buy terméket, ami a fentieknek megfelel.

Tudtok valami jót ajánlani? A TrueCam nevű cuccot próbálta valaki?
Előre is köszi. :R

Szerk: most olvasom, hogy az osztrákoknál tilos. Akkor legyen olyan a rendszer, hogy egy mozdulattal le tudjam venni a határon, és vissza tudjam tenni, ha kijöttem. :B

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18008) osszaki


osszaki
tag

Sziasztok, Viofo A129 Proval szemezek. A kérdésem az, hogy honnan érdemes rendelni? Előre is köszi a választ.

Xbox 360 gamertag: osszaki

(#18009) CHIPman válasza Xavius (#18007) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mert ez valami alap, és teljesen egyértelmű kőbe vésett dolog, csak te nem vagy képes ezt elfogadni, és koncepciókat gyártasz saját magad igazolására.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18010) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Vacillálok, hogy melyik kártya kerüljön majd bele a Xiaomi Mi 70 Mai Smart Dash Cam 1S dashcamhoz.
SanDisk 64GB Ultra MicroSDXC UHS-I
Samsung microSDXC EVO Plus 64GB UHS-I U3

Ki melyiket ajánlja?

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18012) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Autós kamerához rendeltem hard wire készletet,szombaton délelőtt bekötöttem,látszólag jól működik. Feliratok: fekete test,ACC /red-ez gondolom csak kulcsfordítás utáni állapot,Bat+/yellow-ez az állandó feszültség ,ha jól gondolom.Autó garázsban áll,mozgásérzékelő funkció,és parkolószenzor bekapcsolva,G szenzor közép állásban. Tehát bekötés szombaton délelőtt. Ma kedd,autó nem indul,éppen csak átfordítja az indító motort. :W Akku fesz 11.6V Nézem a kártya kapacitást,hát a 64Gb-os majdnem tele.99% foglalt. Most kíváncsiságból a parkolómódot bekapcsolva hagytam,a mozgásérzékelőt kikapcsoltam. A garázs tetőszerkezete most készült el,elképzelhető,hogy a szél miatt mozgó tetőfólia indította el állandóan a kamerát?

Üdv: Attila

(#18013) nintendojet válasza bul07 (#17992) üzenetére


nintendojet
tag

Köszönöm az infót! Ez biztató :))

Sony Xperia P [CM] > Motorola Moto G 2014 [CM12.1] > Oneplus 3 [stock], Sony VAIO VPCCA2S1E [Arch Linux]

(#18014) pvt.peter válasza Xavius (#18011) üzenetére


pvt.peter
őstag

Értem, köszi a választ.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18016) btibiii


btibiii
csendes tag

Kérdezném, hogy Xiaomi 70mai smart dash cam pro kamerát dugott már valaki pc-re és ha igen milyen kábelt használt? 3db vezetékkel próbáltam, de egyikkel sem látja pc a kamerát, viszont a telefonal mindegyik megy.

[ Szerkesztve ]

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#18017) CHIPman válasza btibiii (#18016) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Gyári fw-vel nem működik mass storage-ként, ha erre vagy kíváncsi. Moddolt fw kell rá, de szerintem tisztább egy filléres kártyaolvasót használni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18018) ssarosi


ssarosi
tag

A banggood.com-on a Viofo A119V3 most $106 és $4,8 az EU-s szállítás,
az A129 duo pedig $144 + 2,67.
Ti melyiket vennétek meg?
Az A119 mellet szól a jóval magasabb felbontás (ha kell, kell?) és FHD-ban a 60 FPS,
az A129 mellett pedig a két kamera (ha kell, kell?).
Mi a jelentősége a hátsó kamerának?
Ha hátulról belém jönnek az a hibás aki nem tartotta be a követési távolságot, nem?

[ Szerkesztve ]

(#18019) btibiii válasza CHIPman (#18017) üzenetére


btibiii
csendes tag

Van kártyaolvasom, de szerintem egyszerübb a kamerát pc-re kötni mint mindig kiszedegetni az sd-kártyát.

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#18020) btibiii válasza CHIPman (#18017) üzenetére


btibiii
csendes tag

Köszi a segítséget!

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#18021) pvt.peter válasza btibiii (#18019) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hm, egyszerűbb kicsavarozni a helyéről a kamerát, mint benyomni körömmel és kiszedni a kártyát belőle?
Érdekes.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#18022) btibiii válasza pvt.peter (#18021) üzenetére


btibiii
csendes tag

Nem kell semmit csavarozni csak kicsúsztatod a helyéről, kb 2 másodperc.

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#18023) Lackooo84 válasza Neck (#18006) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ausztriával minden kamera kompatibilis. Nem kell bekapcsolnod. :DDD

The Truth is out there...

(#18024) Neck válasza ssarosi (#18018) üzenetére


Neck
veterán

Én direkt hátsó kamerásat nézek. Ha jön biciklis, gyalogos. Vagy ha parkolsz.

Lackooo84: Elfogadom. :B Van valami javaslatod / ajánlásod dashcam ügyben?

Ezeket találtam eddig:

Viofo 129 Duo - 185 EUR -- Drága :D
iTracker mini0906 Pro - 130 EUR -- Sokan panaszkodnak arra, hogy kényes. Régebbi FW-el, lassú SD carddal, gyengébb USB kábellel nem megy jól.
TrueCam A6 - 130 EUR -- Erről borzasztó review-okat írnak.
Z-Edge T4 Touch - 124 EUR -- itt nincs GPS
Z-Edge Z3D GPS - 120 EUR -- Itt van minden, de a hátsó kamera képe az egyik videón gagyesz
Auto-Vox D5PRO - 78 EUR -- Erről nem találtam jó videót. Illetve, összepakolja a két videó képét egybe, a jobb felső sarokba, ez így nem nagyon használható - vajon ezt lehet állítani?

Találtam 2 Apeman-t is 50-50 EUR-ért, de a 720p-s olcsó hátsó kamerával kb olyan, mintha nem is lenne - és a front képminősége is eléggé fos. :D

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18025) CHIPman válasza Neck (#18024) üzenetére


CHIPman
nagyúr

BGCS10 kuponnal UK raktárból ~142$-ra jön ki a 129 Duo Banggoodon, úgyhogy a "drága", mint érv, már meg is szűnt.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18026) ANOka válasza pvt.peter (#18010) üzenetére


ANOka
őstag

High Endurance!

(#18027) Neck válasza CHIPman (#18025) üzenetére


Neck
veterán

Megoldottad a problémát. Már meg is rendeltem. Köszönöm szépen ! :R
Kolléga is írta fent, de teljesen elsiklottam az árak felett. :D

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#18028) frigomix1


frigomix1
újonc

Sziasztok! Keresek Prestigio Roadrunner 560 kamerához tapadókorongos GPS egységet külön. Hátha valakinek tönkrement a kamerája és ez a része még jó! Köszönöm.

Üdv.: Laci

(#18029) PNP válasza CHIPman (#18025) üzenetére


PNP
őstag

e4cf91 kóddal elvileg 130 dollár (EU)

(#18030) CHIPman válasza PNP (#18029) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nem.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#18031) Upo válasza PNP (#18029) üzenetére


Upo
addikt

Nekem erre 4$-t ad, hol 134 dollár euból?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18032) PNP válasza CHIPman (#18030) üzenetére


PNP
őstag

Nem volt időm kipróbálni, országra limitált a kód, nálunk nem érvényes. Ahol néztem, ott ezt nem jelezték.

(#18033) bul07


bul07
nagyúr

Most augusztusban lesz két éve hogy a szélvédő mögött van a 70Mai (D001)

Létezne e szerintetek hogy degradálódik az eszköz és romlik a felvétel minősége?

Tegnap hogy volt egy érdekesebb esetem és lementettem a felvételeket úgy nézegetem hogy nem olyan a minősége már mint régen
Ebben a mappában találjátok a két 1percest ami tegnap készült, érdemes letöltve nézni hogy a nyers videót lássátok

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18034) sb95


sb95
csendes tag

Sziasztok,

~15-20k környékén keresek egy dash cam-et. Ezt néztem: [link]

Ti mit ajánlotok?

(#18035) bul07 válasza sb95 (#18034) üzenetére


bul07
nagyúr

Bevált tapasztal típusok
70Mai 1S, (D06) itthon ha kapható és akciós 13e Ft, kintről 30$ magassága
Xiaomi YI Dash CAM (ezt linkelted te is) 15e Ft magassága, ennek egy hátrányát látni kocsiba elég nagy, feltűnő
70Mai Cam Pro (D02) itthon 22-23e Ft GPS modul nélkül, kintről 55-60$(+száll)

Itthoni vásárlásnak előnye a garancia, és hogy nem kell rá várni ki tudja mennyit(Angliából várok küldemény két hete és még semmi hír)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18036) Upo válasza bul07 (#18033) üzenetére


Upo
addikt

Valamelyik firmware frissítésnél panaszkodtak annak idején hogy rosszabb lett a minőség.
Illetve a lencsék is szívhattak port, vagy ha dohányos autó akkor rosszabbat.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#18037) bul07 válasza Upo (#18036) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem dohányos, hogy mikkor frissítettem hú
Majd megnézem mi van rajta

Nem por hanem úgy az egész mintha rosszabb lenne

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18038) tboldi válasza bul07 (#18035) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nekem egy pár ködlámpakeret közel 2 hónap alatt jött meg Ljubljanából.
............................................

Amúgy üdv mindenki! Ide még nem tettem be a pofámat. :D

Ha minden igaz, holnap érkezik meg a 70mai Dash Cam Pro-m a 220volttól. GPS modult is rendeltem innen, elvileg ezt is berakták már tegnap a csomagautomatába, de a Foxpost erről még nem küldött értesítést.

[ Szerkesztve ]

(#18039) bul07 válasza tboldi (#18038) üzenetére


bul07
nagyúr

GPS modult nem lett volna jobb kintről és majd megjön, addig meg nélküle
Ahogy nézem ilyen 15-16$ Kínából (5000Ft)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18040) tboldi válasza bul07 (#18039) üzenetére


tboldi
nagyúr

~3000 Ft ide vagy oda, annyira nem érdekes. Viszont nem akarnék annyit várni rá. :)

Egyébként eredetileg Viofo A119 v3-at akartam volna, de ezt is a bizonytalan szállítási idő miatt vetettem el.

[ Szerkesztve ]

(#18041) bul07 válasza tboldi (#18040) üzenetére


bul07
nagyúr

Mondjuk igen

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18042) tboldi válasza bul07 (#18041) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legfeljebb majd rendelek egy Viofo-t is, ha normalizálódott a helyzet, aztán a 70mai-t meg átadom apumnak.

(#18043) tboldi válasza tboldi (#18038) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, ebben a percben jött az email a Foxposttól, várhatóan 5-én érkezik a GPS modul. Akkor holnap nem veszem át a kamerát, majd pénteken együtt a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#18044) btibiii válasza CHIPman (#18017) üzenetére


btibiii
csendes tag

Megkérdezhetem, hogy a kamera neve után mit jelent a D02 vagy a Gps modulon a D03?

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#18045) porker


porker
tag

Srácok, segítsetek nekem!

70 mai Dash Cam Pro: eddig soha nem akartam letölteni videót telefonra, de most épp szeretném? WiFi-n keresztül megy ez és ha igen, akkor miképpen? Az alkalmazásban nem találok ilyet opciót és a kamerán sem nagyon.

Illetve egy másik kérdés: nincs opció arra, hogy amikor megállok akkor ha megmarad a táp át tudjam kapcsolni parkolóállásba a kamerát?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#18046) bul07 válasza btibiii (#18044) üzenetére


bul07
nagyúr

Model Number

[link]

70Mai (D01) az a 70Mai 1S (D06) elődje

Nekem 70Mai D01 van 2018-07-26 rendeltem 29.99$-ért (8000Ft volt kb, akkor még ennyi volt az árfolyam)
Ezen a linken látható

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#18047) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Nekem erre valakinek ötlete? [link]

Üdv: Attila

(#18048) porker válasza porker (#18045) üzenetére


porker
tag

" letölteni videót telefonra..."

Mindig lenyűgöz a kínai logika: az albumból lehet menteni! :W
Tulajdonképpen logikus :)

(#18049) porker válasza tillatrilla (#18012) üzenetére


porker
tag

Izé.... én úgy tanultam a színkódokat, hogy a fázis fekete (vagy barna; "L" jelzés), a nulla kék ("N" jelzés), a földelés meg a zöld-sárga ("'P" jel). Szóval nekem furcsa testre (nullára) valahol fekete kábel megy. De ha agyártó egyértelműen így jelölte...? Az ACC OK.

(#18050) tillatrilla válasza porker (#18049) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Okok,köszi,de ha a bekötés rendben,akkor miért ment a kamera addig,míg le nem merítette az autó aksiját,illetve teli vette a 64-es kártyát?

Üdv: Attila

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.