Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) dethroner válasza sambenez (#21000) üzenetére


dethroner
veterán

Az utolsó mondatod elgondolkodtat. Ha leáll az autó, pár másodperc múlva felbukkan a 70mai logó és kikapcsol a kamera, a zöld led alul előbb pirosra vált ha jól emlékszem, majd az is kikapcsol. Nem én kötöttem be, ismerőst kértem meg. Ha folyton kapná az áramot, akkor motor leállás után miért kapcsol ki?
A hátsó kamera tükröződést úgy értem, hogy ha a kijelzőn a hátsó kamera képét nézem, akkor a rendszámok visszafelé vannak, nem olvashatóak. Ami a kamerának bal oldalon van, azt a kijelzőn jobb oldalon mutatja és fordítva. Tehát ha odatennék a hátsó kamera elé egy könyvet, nem lehetne olvasni, kivéve ha héberül lenne :D De pc-n lejátszva a helyére kerül minden.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21002) Chrys_ válasza sambenez (#21000) üzenetére


Chrys_
addikt

Érdekes megoldás.
A VIOFO is állítgatja a felbontást, parkoló módban átállítja a 4K felbontást azt hiszem fullHD-ra helytakarékosság miatt. Gyújtáskor pedig vissza az eredeti beállításra.

(#21003) Feri 59


Feri 59
csendes tag

A800 nál mekkora távolság legyen a szélvédő fekete pöttyös része és a lencse között,hogy ne látszódjon a felvételen a pöttyözött rész.Nagyon ki van centizve a hely a tükörnél. Még nem vettem meg mérem a centiket,jelenleg egy akciókamerát használok de nem vagyok megelégedve a felvételekkel.Köszönöm

(#21004) sambenez válasza dethroner (#21001) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha leáll a felvétel akkor ez a része jól van bekötve. Viszont lehet a fix táp is olyan helyre van kötve ahol nincs fesz gyújtás levétele után.
A 3 kábelből egy állandó táp, egy gyújtásra táp, és egy test. Én arra tippelek a fix van rossz helyre kötve. Vagy rosz a hw kit.

(#21005) Tompie


Tompie
őstag

Akiknek A800-as kamerájuk van írjanak már plíz tapasztalatot, hogy működik a parkoló mód / működik-e rendesen?
Köszönöm

(#21006) dethroner válasza sambenez (#21004) üzenetére


dethroner
veterán

Ha jól olvastam a netes cikkeket, akkor az A800 beépített aksija 500mAh-es, ami nem hinném hogy bír több mint 20 perc felvételt bekapcsolt kijelzővel 2 kamerával. Mert ezen idő alatt nem kapott gyújtást a parkolóban. Szóval ha jól sejtem és ennyi energia kevés lenne a 20 perc felvételre, akkor kap áramot gyújtás nélkül is. Ha a hw kitt rossz, akkor nem kéne hogy átvigye az áramot, vagy rosszul gondolom?
Ha bármi bekötés vagy kamera beállítás rossz, tud úgy működni, áramot felvenni, hogy az alján lévő led nem világít? Mert ha gond lenne, akkor ugye nem kapcsolna ki, ezzel le tudja meríteni az autó aksiját? Azon agyalok hogy lemegyek, bekapcsolom, csatlakozok rá a telóval, majd leállítás után ha megszakad az alkalmazással a wifi kapcsolat, akkor csak leáll a kamera és nem vesz fel áramot. Jól gondolom?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21007) sambenez válasza dethroner (#21006) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha készített 20 perc felvételt gyújtás elvétele után akkor az nem jól van bekötve. Gyakorlatilag azonnal ki kellene kapcsolnia.

(#21008) dethroner válasza sambenez (#21007) üzenetére


dethroner
veterán

Nem érted amit írtam. El se volt indítva az autó, nem volt gyújtáson se, amikor elkezdtem felrakni a kamerákat. Szóval folyamatosan nyomkodtam, piszkáltam a menüt, így nem volt lehetősége leállni. Amúgy sincs olyan lehetőség hogy gyújtás elvétel után egyből leálljon, 5 perc a legkevesebb amit be lehet neki állítani.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21009) sambenez válasza dethroner (#21008) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Az 5 perc arra vonatkozik, hogy annyi idő után indul be a parkoló mód. Be is mondja leálláskor.
Mindegy, szerintem rossz a bekötés azért kaptad ezt a hibaüzenetet. Ha szerinted azzal minden rendben akkor nincs ötletem.

(#21010) dethroner válasza sambenez (#21009) üzenetére


dethroner
veterán

Most ez a hülye ünnepi készülődés miatt nem nagyon lesz lehetőségem foglalkozni vele napokig, de jó lenne valamire jutni. Annyit tudok biztosan mondani, hogy több mint 20 percet vesz gyújtás nélkül. Annyit kell tudni a beépített aksinak? Mert ha igen, akkor még az is lehet hogy arról ment közben. De ha nem bír annyit, akkor meg kap áramot gyújtás nélkül is, ami ugye feltétel a parkolómódhoz. Tehát ha kap áramot gyújtással és gyújtás nélkül, akkor mi lehet rosszul bekötve? Nem értem, ha azt akarod mondani hogy ebben a felállásban rosszul van bekötve, akkor hogyan kéne?
Neten többen arra panaszkodnak hogy az új, az 1.0.6 fw hibája ez a parkolómód gond.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21011) dethroner


dethroner
veterán

Ma megvolt egy próbaút, autó leállása után kevesebb mint fél perc múlva a kamera alján lévő led teljesen kialszik. Gondolom ez jó. Mindjárt ránézünk egy multiméterrel hogy a piros vezeték tényleg állandó feszültség alatt van-e, más ötletem nincs a parkolódhoz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21012) Tompie


Tompie
őstag

A Xiaomi 70mai Pro használati útmutatójában ez van, hogy
Ne használja a készüléket extrém hőmérsékleti körülmények között (5°C alatt és +35°C felett),
mivel ez megrövidítheti a készülék élettartamát.

De nyáron ha az autóban hagyom pl. parkoló mód miatt van, hogy bőven +35°C felett van a hőmérséklet illetve télen 5°C alatt, éjszaka meg mínuszok.

Mennyire van rá rossz hatással mik a tapasztalatok, vagy ezt úgymond csak kötelező volt beleírniuk?

Köszönöm

(#21013) sambenez válasza Tompie (#21012) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A YI dashcamon nem vettem észre hogy gondja lenne. Az A800 még nincs meg annyi ideje, hogy véleményt mondjak.
Egyébként amikor benne hagyod akkor nem használod. :DDD
Szerintem ezt bele írni azért fontos mert így neked kell erre figyelni, ők meg mossák kezeiket ha gond lenne.

(#21014) Tompie válasza sambenez (#21013) üzenetére


Tompie
őstag

De a parkoló mód használatához benne kell hagyni 🤭

(#21015) g@bo válasza Tompie (#21014) üzenetére


g@bo
nagyúr

letakarod a szélvédőt....

(#21016) sambenez válasza dethroner (#21010) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nekem is 1.6.0ww fw van, de semmi gondolt nem tapasztalok.

(#21017) dethroner válasza sambenez (#21016) üzenetére


dethroner
veterán

Kimértük a vezetékeket, piros állandó 12 volton lóg, a sárga pedig gyújtás függő, tehát jól van bekötve. Kocsi leállás után 15mp-en belül a led is kialszik a kamerán, az is jól működik. Viszont tuti hogy megkapja a gyújtás nélkül is az áramot, mert 20 percet nem tudna nélküle felvenni, most kipróbáltuk. Lehúztuk a piros vezetéket, és pár perc múlva már rinyált a kamera hogy alacsony a beépített aksiszint, csatlakoztassam áramforrásra. Még annyit kipróbálok hogy leszedem valahonnan a régi fw-t és telepítem.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21018) sambenez válasza dethroner (#21017) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A mostani fw-t te raktad rá? Ha igen, biztos jót szedtél le?

(#21019) dethroner válasza sambenez (#21018) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, én frissítettem. Persze, jót töltöttem le :) Most próbálom a régit megkeresni.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21020) Tompie


Tompie
őstag

Xiaomi 70mai pro plus estén nyugodt szívvel mennyi időre lehet ott hagyni parkoló módban úgy, hogy nem meríti le az autó akksiját, amíg nincs bekötve a Hardware Kit és csak simán szivargyújtóról megy?
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#21021) sambenez válasza Tompie (#21020) üzenetére


sambenez
Topikgazda

A szivargyújtó állandóan feszültség alatt van?

(#21022) Tompie válasza sambenez (#21021) üzenetére


Tompie
őstag

Igen, azért kérdeztem ha állandóan fesz alatt van a kamera, mennyi ideig lehet ott hagyni, hogy ne merítse le az autó akksit.
Igaz még nem teszteltem, hogy már ebben a Focus I. -ban is úgy van e mint az újabbakban, hogy x idő után lekapcsol. :F

[ Szerkesztve ]

(#21023) geryboro


geryboro
senior tag

sziasztok.
autos feldelzeti kamerat szeretnek venni.
ami fontos:
elol, hatul
0-24 parkolo motion senzor
wifi-s, vagy kijelzos az mindegy, ios-el menjen.
nekem jelenleg egy 70mai szuperal a kocsiban,
de az nem tudja a parkolo szenzort leallitott jarmuvel.
koszonom.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#21024) tboldi válasza geryboro (#21023) üzenetére


tboldi
nagyúr

nekem jelenleg egy 70mai szuperal a kocsiban,
de az nem tudja a parkolo szenzort leallitott jarmuvel.

Hacsak nem 1S-ről van szó, akkor csak egy hardwire kitre lenne szükség. :)

(#21025) geryboro válasza tboldi (#21024) üzenetére


geryboro
senior tag

nem 1s, sajnos az elso generacios.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#21026) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!
Ma próbáltam egy Xiaomi 70mai pro plus-nak megtalálni a szélvédőn a megfelelő pozíciót, de nem találtam meg.
Először amikor megnéztem, nagyon köríves a kép alja, utána ha viszonylag egyenes akkor kb csak a műszerfalat látja.
[kép]
[kép]

Ahhoz, hogy egyenes legyen meg azt lássa amit kell kb a levegőben kéne tartanom :)

De szélvédőre téve nem tudom oda rakni és beállítani úgy, hogy olyan legyen a képe mint pl a youtubeos videókon, hogy egyenes a kép illetve motorháztetőt is látja.
Vagy ilyen dőlésszögű szélvédővel és motorháztetővel ennyit lehet kihozni? :F
Ford Focus I. 2004. az alany.
Van rá valami megoldás vagy ez ilyen lesz?

Köszönöm

(#21027) Astrasta válasza dethroner (#21001) üzenetére


Astrasta
friss újonc

Segítség kéne Xiaomi 70mai pro ügyben. GPS modullal vettem, de nekem nincs rajta a felvételeken a sebesség, és a koordináták. Próbáltam bekapcsolni a modult, be is kapcsolt, de mindhiába. Nincs valakinek ötlete?

(#21028) tboldi válasza Astrasta (#21027) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#21030) Tompie válasza Csabex (#21029) üzenetére


Tompie
őstag

Köszönöm és viszont, Neked is Boldog Karácsonyi Ünnepeket Kívánok! 🎄🙂

[ Szerkesztve ]

(#21031) Németh Péter

Sziasztok! Van egy alap kérdésem egy Xiaomi 70mai pro kamerával kapcsolatban. Hova kerülnek az iPhone-os app-al lementett videók? Hogy tudom átmásolni az asztali PC-re a videókat? Az Androidos app berakja a Videók mappába, ahonnan lehet tovább küldeni. De iPhone esetén nem találom sehol a videókat.

(#21032) tomcsi23 válasza Németh Péter (#21031) üzenetére


tomcsi23
veterán

Appon belül local album, majd onnan lehet exportálni a fotók közé.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#21033) Németh Péter válasza tomcsi23 (#21032) üzenetére

Köszi, megtaláltam! El volt "rejtve" a főmenüben az avatar ikon mögé!

(#21034) Csabex válasza Tompie (#21030) üzenetére


Csabex
őstag

Köszönöm :R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#21035) .Sziszi.


.Sziszi.
csendes tag

Sziasztok,
70mai pro van elöl, a héten produkált egy furcsaságot.

Utólag visszanézve menet közben leállt a felvétel, a garázsban vettem észre, hogy autó leállítása után piros a fény a kamerán, és nem is alszik ki. A gombokra nem reagált, alkalmazással se lehetett elérni, a tápkábel kihúzása sem hozott változást.
Bevittem a lakásba, gondoltam, merülés után csak kialszik a fény, úgy is lett. Töltőre téve látszólag jónak tűnt, de csak egy ideig. Ismét merítés, töltés, hiba.

Kivettem az sd kártyát, meglestem pc-n. 1db. 10 nappal azelőtti vészhelyzeti videóm volt, meg persze a sok normál videó, csupán a fenntartott szabad hely volt üres.
Kártyaformázás után sem a lakásban, sem 3 nap autózás óta nem produkálta újra.

64GB-os Samsung EVO Plus UHS-I U3 kártyákat használok elöl hátul, kb. havonta szoktam őket formázni, a leírás mondjuk 2 hetente írja.

Ti szoktátok formázni a kártyát, avagy ki mire esküszik?

(#21036) geryboro válasza .Sziszi. (#21035) üzenetére


geryboro
senior tag

sima 70mai.
1 evben 1* eljatsza ugyanezt, formazom a karit es minden megy tovabb.

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#21037) parloc


parloc
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam kb. egy hónapja egy Mio menetrögzítő kamerát. Az utóbbi időben azt vettem észre hogy az autó beindításakor csak a piros led villog a kamerán. Addig a piros és zöld led felváltva villogott.(erről tesz említést a használati utasítás is, külön a pirosról nem) A kamera kikapcsolása vagy szivargyújtóból való kihúzása után ismét megfelelően működik.
Felvétel készül akkor is ha csak a piros led villog. GPS van benne.
Valaki tapasztalt már hasonlókat? Esetleg valami megoldás? Nem szeretném mindíg újraindítgatni a kamerát.

Köszönöm

(#21038) dethroner válasza geryboro (#21036) üzenetére


dethroner
veterán

De hogy veszed észre hogy előjött ez a hiba?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#21039) geryboro válasza dethroner (#21038) üzenetére


geryboro
senior tag

nem ugy villog ahogy szokott, meg nem pofazza hogy elkezdte a felvetelt.
belepek a menube, es ott is dobja az errort az sd kartyara, ki-vissza, formazom aztan minden megy tovabb, asszem a leheto legnagyobb eredeti piros samsung van benne.

viszont azt vettem eszre, otthoni xiaomi ip kamerakhoz hasonloan, ha a felveteleket egy masik androidos eszkozon probalom meg lejatszani VLC-vel, akkor nincs hang.
erdekes. :F

valamint a sz@r gagyi lowbudget-es androidos fejegyseggel a kocsiban nem tudok belepni az albumba a programon keresztul, mert nem fer ki az ikon a kepernyore, dp-t pedig nem tudok allitani a fejegysegen mert annyira gagyi. :N
szoval csak telefonnal tudom b*sztatni.

[ Szerkesztve ]

Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

(#21040) arti1121


arti1121
senior tag

Sziasztok

Nekem olyan kérdésem lenne hogy 70mai pro-hoz melyik a legjobb fw?
Tudom hogy van 1.1.0na.....
illetve néztem az orosz fórumot csak onnan nehézkes a letöltés, mert bejelentkezést kér. [link]

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#21041) Plero válasza arti1121 (#21040) üzenetére


Plero
tag

[link]

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#21042) Directors válasza Plero (#21041) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

A 70mai pro plus-hoz is van firmware ? Vagy arra jön majd hivatalos firmware ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#21043) Plero válasza Directors (#21042) üzenetére


Plero
tag

Nem tudom, csak olvasó vagyok!
Ez az 1.1.0NA nekem nem tetszik.
Korábban volt egy fent olyan fimware ami levette Xiaomi logot és ha pc-vel csatlakoztattam a kamerát akkor USB tárnak látta az SD kártyát. Azt fogom vissza tenni.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#21044) Directors válasza Plero (#21043) üzenetére


Directors
senior tag

Itt ugye azzal van a gond hogy az időt mindég elállítja. Mást egyenlőre nem tapasztaltam ami hátrányos lenne.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#21045) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok!

Bár már május óta használok egy 70MAI Pro-t, csak most találtam rá a fórumra. Olvasgatok, okosulok! Lenne pár kérdésem.

Először is, szombaton voltunk egy hosszabb túrán. Főleg hazafelé láttam, hogy menet közben sokat ujra indul, és nekem is az SD kártya sebességéről papol. Igazából, most olvastam nálatok, hogy a kártyát 2 havonta formázni kellene. Ez a gond?

A kártyán volt egy csomó fájl, aminek a "Normal_s" mappában lévő 20 megás fájljait töröltem, ezeket nem törölte! Tehát a kártyán az út fele volt, a másik felén augusztusi fájlok. Formázás, ezt is megoldja?

Többen tettetek fel képet a műszerfal tükröződéséről. Nekem Peugeot 5008 van, ha úgy ér a nap a képernyő felében csak a tükröződést látom. Volt itt pár hsz.-el visszább éjszakai kép, ahol a lámpák nagyon éles pacák. Van erre valami szűrő?
(nyár elején polarizált lencsét javasoltak, meg is jött az Aliról, de semmit nem ér, mondjuk éjjel nem próbáltam.)

Az összefoglalóban lévő két Viewer semmit sem csinál, az egyik be sem rakja a képet, a másik lefagy. (Win10)

A WinMP4ext jó, egyes fájloknál! Én leginkább az útvonal megörökítésére használom. Ha összefűzöm a fájlokat, nem tud vele mit kezdeni. Külön külön, meg nagyon macera. :( Legtöbbször felgyorsított videót készítek, és úgy teszem el.

Foggalmam sincs így melyik Firmware van rajta, de azt írja a legfrissebb. Érdemes feltenni a mókoltat?

+1
azt írják, jelzi, ha közel van egy autó, nem tudom hogy csinálja, szerintem nem! Bár nekem úgy van elhelyezve, hogy normál vezetés közben nem látom a tükörtől.

++1
van még ezeken kívül valami okosság?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#21046) Oliver92


Oliver92
csendes tag

Sziasztok!

Most olcsóbb az alin a mola n3 dash cam, így vennék egyet. Van bárkinek tapasztalata vele ? Spanyolból vagy lengyelből érdemes rendelni? És milyen kártyát ajánlatok hozzá ?

Köszönöm szépen előre is.
[kép]

(#21047) edeleny válasza edeleny (#21045) üzenetére


edeleny
őstag

Az máris kiderült, hogy nem a legfrissebb firmware volt rajta. 1.0.7na. Androidból lefrissült 1.0.9na-ra. Angol, és Japán lett, Magyar nincs, és az ADAC alatt megjelent pár menü.

Leszedtem a 21041 hsz.-ben lévő 1.1.0-t de nem megy fel. Az Update könyvtáret felmásolom az SD-re, a Készüléken System update, de nem talál update-t. Valamit tuti rosszul csinálok.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#21048) Plero válasza edeleny (#21047) üzenetére


Plero
tag

Másoljuk az SD kártyára au update könyvtárat
Helyezzük a kártyát a felvevőbe, tartsuk lenyomva és tartsuk lenyomva a legszélső jobb oldali gombot, és egy nagy hosszú gombbal kapcsoljuk be , tartsuk lenyomva a jobb gombot, amíg a frissítés meg nem jelenik, majd engedjük el.
Várjuk, hogy a képernyő kialudjon (általában legfeljebb 15-20 másodperc). Egy nagy gombbal kapcsoljuk be a felvevőt és élvezzük a frissített firmware-t.
PS: Ha a felvevőt nem kapcsolták be a (4) bekezdésben leírtak szerint, akkor a felvevő egyszerűen elindul, és törli az "update" mappát - újra kell másolnia.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#21049) edeleny válasza Plero (#21048) üzenetére


edeleny
őstag

Remek, bár amikor ujra indult tiszta kandzsi betűkkel, nem volt őszinte a mosolyom. valahogy skerült faktory reset, és jó lett!

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#21050) Plero válasza edeleny (#21049) üzenetére


Plero
tag

Ja igen, bocsi ezt nem írtam le, de megoldottad! Ez a lényeg.

Milyen az 1.1.0?

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.