Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) BBéci válasza hefot (#24999) üzenetére


BBéci
titán

Kisebb felbontásban 1100 percet vesz a 128 GB-osra, az sem elegendő?
Valamint ott az említett probléma, az áramellátás. Hogyan fogod biztosítani?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25002) zsolt19900 válasza simonjoe (#25000) üzenetére


zsolt19900
őstag

mire gondolsz? elsőre hw kitel szerettem volna beköttetni a kamerák, utána szimpla szivargyújtó megosztás és csak gyújtáson használva, most megkértem a hw kitet, azt mondták, hogy nem basztatja az akkut

most akkor mi az igaz?

engedi úgy merülni, hogy meg se makkanjon? vagy ettől azért nem kell félni?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25003) BBéci válasza zsolt19900 (#25002) üzenetére


BBéci
titán

A HW kit egyik feladata, hogy nem engedi 11,4 V alá merülni az akkumulátort.
Egyrészt az már túl alacsony, másrészt a folyamatos kamera működés simán lemerítheti arra az értékre és akkor megáll a felvétel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25004) zsolt19900 válasza BBéci (#25003) üzenetére


zsolt19900
őstag

tudom, hogy mi a feladata épp ezért is merül fel bennem a kérdés/kétely, mert olvastam vagy itt vagy máshol, hogy volt olyan aki mérte és engedte még az alá is esni a feszültséget, ami ugye nem valami rózsás :)

szóval tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy hogy köttessem: vele vagy nélküle

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25005) BBéci válasza zsolt19900 (#25004) üzenetére


BBéci
titán

Egészen biztos, hogy kárt nem okoz, ha a kamera hardwire kittről kapja az áramot. Pár hete vettem, de még nem szereltem be, mert hideg van, nincs fűtött garázsom és a merev vezetéket sokkal nehezebb normálisan elvezetni a burkolatok mögött.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25006) pakfong válasza zsolt19900 (#25002) üzenetére


pakfong
tag

Egy új, feltöltött autó akksi 12,72V. Ha a fesz. 12V vagy néhány tizeddel felette, akkor már mindenképpen tanácsos tölteni. Magyarán 12V alá nem igazán kéne meríteni. Ehhez képest a hw-kit 11,4V-os védelme/határa nem épp egy életbiztosítás. Az addig oké, hogy a hw-kit nem engedi csutkára meríteni az akksit, de nehezen vagy nem fog beindulni az autó 11,4V-al.
Ha jól emlékszem korábban itt is volt ez téma.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#25007) Milka 78 válasza pakfong (#25006) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Az én aksim 11.7v-t tart ami kuka kategória. Ebből kiindulva 11.4-el nem biztos, hogy egy -8 fokos éjszaka után beindulna, de ha még is akkor egy hétvégi pihi (péntek 18-tól hétfő 6-ig) után tuti bikázni kéne.

(#25008) zsolt19900 válasza pakfong (#25006) üzenetére


zsolt19900
őstag

na akkor itt az ellentét válasz, hogy NE szereljem azzal be :D

alakul alakul a dolog, tudtam én :)

nekem amúgy szinte semmi szükségem a parkolós megfigyelésre, akkor legyen "szimplán" megcsapolva a szivargyújtó és úgy köttessem be?

Mert akkor át sem veszem a megrendelt hw kitet....

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25009) sambenez válasza zsolt19900 (#25008) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Attól még bekötheted HW kittel, sokkal normálisabb mint szivargyújtó foglalatba dugni. Kikapcsolod a parkoló módot és nem fogyaszt semmit.

(#25010) zsolt19900 válasza sambenez (#25009) üzenetére


zsolt19900
őstag

értem, nem is konkrétan az autó "alap" szivargyújtójába terveztem és bármennyire is kerestem azt az oldalt/videót nem találtam meg, hogy hogy gondoltam

a lényeg, hogy az oldalon úgy láttam, hogy "megcsapolja" a műszerfal mögött a szivargyújtó kábelét a tag és ott fel is gyorskötözőzi és kvázi ott "dugja bele" a kamera áramvezetékét, így használható marad a gyári szivargyújtó (persze figyelemmel kell lenni, hogy x Ampert elvesz a kamera belőle) és így is rejtve van és gyújtásra indul....

most, hogy mondod (nem ez eszembe sem jutott), hogy amikor nem kell kikapcsolhatom a park módot és akkor ki is kapcsol a kamera jól értem?! akkor az teljesen jó úgy is

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25011) BBéci válasza zsolt19900 (#25010) üzenetére


BBéci
titán

A hideg miatt ideiglenesen USB aljzatról táplálom a kamerát és 20-25 százalékban nem indul el, amikor beindítom a motort. Olyankor sokszor megesett, hogy csak több kilométer megtétele után vettem észre és indítottam gombnyomással. Remélem, ez a HW kittel nem fog előfordulni!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25012) Hauptmann válasza sambenez (#25009) üzenetére


Hauptmann
addikt

Én is agyalok a hw kiten pont ezért, zavar a szivargyújtós megoldás.

(#25013) sambenez válasza BBéci (#25011) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Ha olyan autód van ami az indítás pillanatában elveszi a feszt. a szivargyújtóról, akkir ez lehet az oka.

(#25014) BBéci válasza sambenez (#25013) üzenetére


BBéci
titán

Nem szivargyújtóról kap áramot, hanem a központi egység USB aljzatáról.
Ha az lenne az ok, akkor miért csak 20-25 %-ban fordul elő, hogy nem indul a kamera?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25015) polonic


polonic
félisten

Az miért van, hogy a 128-as kártyán a kamera csak 70-80 giga adatot ír rá?
Hátsó kamerával azért ez így nem olyan sok videót jelent.

(#25016) pakfong válasza polonic (#25015) üzenetére


pakfong
tag

Milyen kamera? Milyen kártya?
Kamerával próbáltad formázni a kártyát? Védett videók nincsenek rajta? Kártyát ellenőrizted, hogy nem hibás-e?

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#25017) polonic válasza pakfong (#25016) üzenetére


polonic
félisten

70mai A800s. Kingston microsd. Alig két hónapos.
Védett videók az 5 giga.
Van valami pc-s program, amivel ellenőrizhető?

(#25018) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok,
Ilyen
vagy
ilyesmi
tartót keresek.
Tudtok ajánlani Pesten boltot ahol kaphatok ilyesmiket? Nem várnék rá két hónapot amíg ázsiából ideér.

S23

(#25019) pakfong válasza polonic (#25017) üzenetére


pakfong
tag

Van
Kártyának a pontos típusa kellene, hogy lehessen róla mondani vmit. Ha linket adsz, hogy honnét és mit vettél, úgy is jó.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#25020) polonic válasza pakfong (#25019) üzenetére


polonic
félisten

Köszi, megnézem.
Pontosan egy ilyen kingston van.

(#25021) pakfong válasza polonic (#25020) üzenetére


pakfong
tag

A kártya sebessége jó, nyáron meg majd kiderül mennyire bírja a tűző napot.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#25022) Peathee válasza polonic (#25015) üzenetére


Peathee
aktív tag

Az A800s nekem is ezt csinálta. Sosem jöttem rá, hogy miért. Sandisk és Adata 128-as kártyával is próbáltam.

(#25023) kenuba01


kenuba01
tag

Sziasztok.
Autós kamerát szeretnék venni mivel a mostani 6 év után úgy döntött nem működik tovább.
Tanácsot szeretnék kérni az alábbiak közül melyik a legjobb vétel.
Elvárásom a minél jobb képminőség 50-60 ezer Ft körüli max. áron.
- Mio MiVue 812
- VIOFO A129-G PLUS DUO (ez egy kicsit drágább)
- Azdome M63
- AzDome m550 (ez tűnik a legszimpatikusabbnak 3 kamerás)
Esteleg más is szóba jöhet, ha tudtok az értékhatáron belül ajánlani.
Köszönettel

(#25024) hefot válasza BBéci (#25001) üzenetére


hefot
csendes tag

Alapvetően nem szeretnék szarakodni a felbontás lejjebb vételével, ennyi erővel vehettem volna kisebb felbontású kamerát is olcsóbban.

Az áramellátás nem probléma, nyilván gondoltam rá, de simán bírni fogja, mert szinte korlátlan (több hónapnyi) akkukapacitás áll rendelkezésre. (Elektromos autó)
De ennyit úgysem fog állni, csak max 1-2 napot.

Amúgy nem olyan sokat fogyaszt ez a kamera, egy jó állapotú hagyományos 12V/50Ah akku is vígan kibír 24 órát úgy, hogy utána még simán beindul egy benzines/dízel is róla, leteszteltem.

Szóval a célom továbbra is az, hogy nagy (512GB) memóriát bele, amire ráfér legalább 24 óra jó minőségben.

Hátha valaki tudja a választ hogy kezeli e:
70mai Dash Cam Pro Plus+ A500S
512GB
esetleg 256GB

[ Szerkesztve ]

(#25025) hefot válasza polonic (#25017) üzenetére


hefot
csendes tag

Valahol olvastam korábban hogy az A800 bármekkora kártyának csak kb a 60%-át használja fel normál felvételekre.

(#25026) ITI-san válasza zsolt19900 (#25010) üzenetére


ITI-san
tag

Szóval ha nem akarsz parkoló módot, és költeni sem többet csak kicsivel, mint amibe került a kamera akkor azt taheted,, hogy veszel szivargyújtó aljzatot. Azt kötöd a bizt táblába mini bypass - szal és abba dugod a kamerához kapott töltőt és kábelt. Az aljzatot pedig oda gyorskötözöd a bizt tábla mellé. Így van normálisan 5v - od de nincs gányolás. A biztosíték bypasst pedig itt is találod.

A földönkívüliek már közöttünk vannak. Magyaroknak nevezzük őket............ "Enrico Fermi, olasz atomfizikus, aki együtt dolgozott Szilárd Leóval, Teller Edével és Wigner Jenővel"

(#25027) zsolt19900 válasza ITI-san (#25026) üzenetére


zsolt19900
őstag

jaja ez volt a másik gondolatom igen, pont ma hoztam el a hw kitet, szóval szerintem az lesz, de majd még megrágom :)

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25028) Beni2360 válasza ITI-san (#25026) üzenetére


Beni2360
félisten

Én anno egy ilyet vettem és 47 center azt biztosíték bypasst.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25029) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok!

A 70mai A500S milyen fájlszeleteket tárol?

Mekkora méretű, vagy hány perces egy fájl?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25030) Bogyó bá' válasza Graphics (#25029) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Beállítás kérdése: alapértelmezetten három perces darabokat vesz fel, ez a legjobb minőség mellett 500 MB.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#25031) Graphics válasza Bogyó bá' (#25030) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, akkor ez ki is esett, nekem olyan kamera kene, ahol a loop recording offra is tehető

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25032) dethroner válasza Graphics (#25031) üzenetére


dethroner
veterán

Pl vhs kamera?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#25033) BBéci válasza Graphics (#25031) üzenetére


BBéci
titán

Mi történik, ha autózás közben megtelik a kártya? Kikapcsol és annyi?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25034) Graphics válasza BBéci (#25033) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Spéci igenyeim vannak :DDD .

Oktatóautóba kellene, es az 1db mentett video nem igenyel utomunkat. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25035) sambenez válasza Graphics (#25034) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Akciókamera kell neked.

(#25036) Graphics válasza sambenez (#25035) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen igen, ebből kell valami jobb.

Habar a regi G1W-C tudott egyben ennyit, de hektikus volt

Ami meg felmerult a 360 fokos kamera, de ott nincs tapasztalatom

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25037) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Panelház előtt, utcán parkoló autómra szabad kamerát irányítanom lakás ablakjáról, és felvenni? Mik a jogszabályok erre?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#25038) sambenez válasza FireFox1996 (#25037) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Nem szabad, mert közterület.

(#25039) Graphics válasza FireFox1996 (#25037) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hivatalosan nem. Gyakorlatilag en is megteszem

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25040) FireFox1996 válasza Graphics (#25039) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#25041) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok,
Elolvasva az összefoglalót, számomra a Xiaomi 70mai Dash Cam Pro Plus+ A500S a 27 ezer Ft-os árával megfelelőnek tűnik. Talán még többet is tud, mint kéne, valószínűleg a lite is elegendő lesz.
Viszont sosem láttam élőben ilyent. Vákuumos módon helyezhető fel a szélvédőre? Ha nem akarom, hogy a szivargyújtóból / USB csatiról kapja a tápot és ezért lifegjen középen egy kábel, akkor mi a megoldás és mennyiben kerül? Mármint gondolom kell hozzá venni valami másik kábelt és csatlakozót, és a burkolat alatt bekötni valahová: ez az anyag-része (itt HW kittként szoktátok emlegetni ha jól értelmezem), és ezt mennyiért végzi el valaki?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25042) Stynki válasza Dorian (#25041) üzenetére


Stynki
lelkes újonc

Régebben leírták (nekem is 500S pro+ és hátsó kamera van), de segítek: Az üvegre egy fóliát kell feltenni(csomag része 2db) és a kamerát öntapadós felületével erre a fóliára kell feltenni. A fólia sztatikusan szuperül feltapad és így nem kell a kamera öntapados felületét később "leküzdeni" a szélvédőről. A táplálást meg lehet oldani alapvetően kétféleképpen: kapcsolt (pl. gyújtásra "felélő") 5V-t adsz ez lehet a szivargyújtó vagy a biztosíték táblánál "bármi". Másik lehetőség: hardwire kit ez egy 12V-ról 5V-ra átalakító . Ezt is a biztosíték táblánál valahol bekötve lehetővé teszi a "time laps" üzemmódot is. De ha ez nem kell, akkor a menüben nem kell bekapcsolni ezt az üzemmódot.Nekem egy autó vill. szerelő 10k-ért rendesem bekötötte (Toyota Corolla Sedan).

(#25043) BBéci válasza Dorian (#25041) üzenetére


BBéci
titán

Te is be tudod kötni, nem bonyolultabb, mint egy AVR installálása.
Nem ajánlom a Lite változatot, lényegesen jobb a másik, lassan két hónapja használom.
Nem vákuumos a rögzítés, a mellékelt fóliát kell feltapasztani, majd arra ragasztani a kamera talpát. Csak arra kell figyelni, hogy oda kerüljön, ahol a legjobb helye van. Az enyémet fél centivel lejjebb és kettővel jobbra kellett volna ragasztani. Ez van, így marad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25044) Beni2360 válasza BBéci (#25043) üzenetére


Beni2360
félisten

Na meg nem art az ablaktörlő hatosugaraba tenni. :K
Meg 3 m-s kábelt adnak hozzá.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25045) BBéci válasza Beni2360 (#25044) üzenetére


BBéci
titán

Magától értetődő, hogy a törölt területre tesszük. A vezeték hosszabb, mint amennyi kellene, pont emiatt bosszankodom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#25046) Beni2360 válasza BBéci (#25045) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajnos volt aki ezt nem vette figyelembe.
Na jó, nem Polski 126 Fiatba kell rakni. :D

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#25047) vacs válasza Graphics (#25034) üzenetére


vacs
veterán

Az én Viofo kamerám 1 órás felvételeket készít! ;)
Én sokkal jobban szeretem, mint a sok másik kamera pár perces felvételeit, ezért is vettem Viofo-t!

(^)(>.<)(^)

(#25048) sambenez válasza vacs (#25047) üzenetére


sambenez
Topikgazda

Miért jobb 1 órás felvételen megkeresni valamit mint 3 percesen? Arról nem is beszélve, sokkal nagyobb fájlokat kell mozgatni.

(#25049) vacs válasza sambenez (#25048) üzenetére


vacs
veterán

Ha az autóban ülsz, akkor tudod, hogy pl melyik utcában történt az amit keresel, így számomra semmivel sem nehezebb megkeresni, mint a "száz" db 3 perces felvételt elindítgatni és azon megkeresni!
Ha nagyobb fájlok másolása valóban tovább tart, de ennyi baj legyen.
Illetve a Viofo-n is lehet rövidebbre állítani, ha valakinek az kell!

(^)(>.<)(^)

(#25050) FireFox1996 válasza vacs (#25047) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

:R
Az én kamerám 5 perces videót 1GB méretű fájlban tárolja. Ha úgy használnám, mint te, akkor 1 órás úthoz 12GB-os fájlt kell tárolni. Hát... :Y
És szívás lenne, hogy kocsiban ülve, telefonon vissza akarom nézni, mert ezt át kell mozgatni a telóra... :W

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.