Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:01:23

LOGOUT.hu

Hasznos információk, fogalommagyarázat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) mcll válasza havri1 (#300) üzenetére


mcll
senior tag

Pl itt: E-bay Kb 16-17ezer HUF

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#302) pusi1981 válasza havri1 (#300) üzenetére


pusi1981
aktív tag

(#303) pusi1981


pusi1981
aktív tag

(#304) bul07 válasza pusi1981 (#303) üzenetére


bul07
nagyúr

Tűrhető felvétele van

Bezzeg ma mentem 600Km és semmi említésre méltó nem történt , pedig már készültem hogy berakom ide is ha történik valami

Egy ráfutásos balesetet láttam de az is egy perccel azelőtt történt hogy odaértem :)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#305) havri1 válasza pusi1981 (#302) üzenetére


havri1
félisten

Köszi az árakat!

Lehet a következő egy ilyen lesz :) 027-nem rossz, de nem is valami nagy szám :(

havri

(#308) mcll válasza havri1 (#307) üzenetére


mcll
senior tag

Köszi a linket. Nem rossz, kár hogy nincs benne több, mondjuk a 207-es. :(

Apropó, elméletileg a jövő héten megérkezik a Cam. :) Alig várom...

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#309) hzsolee válasza pusi1981 (#303) üzenetére


hzsolee
őstag

Láttam és is a tecsóban, volt egy rakattal. Megnézve a videót kedvet kaptam, de mire visszamentem már beszedték. Lejárt az akcíjóó. Kérhetnék még videót? Pld. este milyen a képe?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#310) pusi1981 válasza hzsolee (#309) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Persze csinalok neked.
De tegnap lattam kikopott ugyanilyet csak mas nevvel az Auchanban 9000-ert!

(#311) pusi1981 válasza pusi1981 (#310) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Azt hiszem ez az : Overmax CAM-01

(#312) havri1 válasza pusi1981 (#310) üzenetére


havri1
félisten

Sajnos a külső nem mindig jelenti azt, hogy hw és sw terén is ugyanaz a kamera :( Ettől még lehet jó vétel!
Érdemes amúgy ha van rá keret, megvenni, kipróbálni, és ha nem jó, 3 napon belül visszavinni eredeti dobozban, és levásárolni..

havri

(#313) hzsolee


hzsolee
őstag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nem biztos, hogy ugyanaz a "bele". De az is egy megoldás amit a levásárlásról mondott. Nem volt még ilyen esetem, az auchan-ban ez működik?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#314) havri1 válasza hzsolee (#313) üzenetére


havri1
félisten

Ez minden üzletben kell, hogy működjön, 72 órán belül visszaviheted, ha nem tetszik.
Multiknál többször volt nekem ilyen, töltő, DVD, stb. Szó nélkül visszaveszik, csak eredeti állapotban legyen, tartozékok stb.
De érdemes azért megkerdezni..

havri

(#315) bul07 válasza havri1 (#314) üzenetére


bul07
nagyúr

Személyes vételnél csak hiba esetén jár a 3 nap csere vagy pénzvisszafizetés, csak a bolt jóindulatából van olyan hogy nem tetszés miatt le lehet vásárolni , semmi nem kötelezi rá őket(karácsony tájékán millió egyszer elmondják a híradóba is hogy csak a bolt jóindulatán múlik)
8napos elállás joga , rendelt dolgoknál van

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#316) havri1 válasza bul07 (#315) üzenetére


havri1
félisten

Akkor megmondod, hogy kipróbáltad, és szar videót csinál ;-)
Nekem eddig 3-4 alkalommal is volt hasonló esetem, sose volt gond.
Pl DVD lejátszó az írt lemezeket válogatta..

havri

(#317) mcll


mcll
senior tag

No ma a postás meghozta Hong Kongból a DVR207-esemet. Gyorsan csináltam két teszt videót (leugrottam cigit venni :D). Nézzétek meg és várom a véleményeiteket. :)

Teszt video 1

Teszt video 2

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#318) H1N1 válasza mcll (#317) üzenetére


H1N1
aktív tag

A pőzsó vagy a szuzuki a dohányboltosé? :DD

(#319) havri1


havri1
félisten

Cirka 6000 km, és semmi esemény. :-\

havri

(#320) bul07 válasza havri1 (#319) üzenetére


bul07
nagyúr

A kamera elűzi a történéseket :DDD :DDD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#321) havri1 válasza bul07 (#320) üzenetére


havri1
félisten

Bezzeg az oroszoknál:-D

havri

(#322) mcll válasza H1N1 (#318) üzenetére


mcll
senior tag

Mittudomain. :)

Viszont nem tudom miért rángatja ennyire a kép világosságát. Ez nem tetszik nekem. :( vagy ez nooormális?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#323) bul07 válasza havri1 (#321) üzenetére


bul07
nagyúr

Azért aktív részvevője egynek se legyél

Ez tuti benne lesz a mai híradóban [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#324) havri1 válasza bul07 (#323) üzenetére


havri1
félisten

Nem, semmifélekeppen nem szeretnék még látni sem ilyet. Inkább cifra dolgokra vagyok "éhes". Ami inkább vicces, mint sem elrettentő.

Este nézegettem újabb orosz gyongyszemeket, azok nem normálisak... :-D
Egyik másik videó viszont olyan fullos minőségű... Jó lenne tudni milyen kamerákkal rögzítik a jókat.

[ Szerkesztve ]

havri

(#325) bul07 válasza havri1 (#324) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen vannak nagyon tiszta felvételek , és ami érdekes hogy van hogy Lada a kocsi a felvétel meg tű éles (ezzel nem azt akarom mondani hogy akinek Ladája van csak szar DVR-t vehet)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#326) havri1 válasza bul07 (#325) üzenetére


havri1
félisten

Bárcsak nekem is lenne egy szép Ladám, imádom :DDD
Úgy érzem, fogok majd venni egy jobb kamerát, mert ez a DVR 027 jó meg minden, de engem nem elégít ki :DDD
Hajnaltól szürkületig egész jó felvételeket csinál, de az oroszokéhoz képest siralmas sztem. Hiába 720p, szemcsés..van, hogy a zöld szín lila vagy rózsaszín lesz stb. Meg a fénnyel furán bánik. Van, hogy nagyon világos felvételt készít, vált egyet, és korom sötétet. Mintha nem tudná belőni valahogy a megfelelő fényértéket.
Az IR led meg számomra még mindig kérdőjel. Szerintem semmit se ér. Kipróbáltam kézben, halvány fény vagy korom sötét mellett, olyan 1-2 méterre mintha "bevilágítania", de messzebbre semmi..

havri

(#327) bul07 válasza havri1 (#326) üzenetére


bul07
nagyúr

Felbontást lehet változtatni , ha igen próbáld ki kisebb felbontáson mert lehet hogy csak fel importálja 720P-re és ezért van szemcsésedés , és lehet kisebb felbontáson szebb képe lenne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#328) havri1 válasza bul07 (#327) üzenetére


havri1
félisten

Áh, próbáltam, ugyanaz sajnos.

Ilyen amúgy (Busszal van a felvétel, és teljesen a bal oldalon van a kamera, azért lehet furcsa, nem középen megyek :DDD )

[ Szerkesztve ]

havri

(#329) mcll


mcll
senior tag

DVR207 esetében mik a legjobb beállítások? Főleg hogy ne rángassa a világosságot annyira. Hol sötét a kép hol meg ok (lásd a sample videóimat fentebb).

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#330) mcll válasza mcll (#329) üzenetére


mcll
senior tag

Most nézem a gyári EV beállítás -0.7. Maradjon ez vagy érdemesebb 0-ra állítani? Ki hogy használja?

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#331) havri1 válasza mcll (#330) üzenetére


havri1
félisten

Nálam is villog, pont nemrég írtam.
Nekem ha jól emlékszem 0.3 van beallitva.
Nézd már meg pls a videót amit linkeltem, nálad is ilyen szar a minőség? A cigis videót láttam, de az eléggé szürkületben volt, nem teljesen mervado.

havri

(#332) mcll válasza havri1 (#331) üzenetére


mcll
senior tag

Igen szürkületi felvétel, ezért valóban nem a legjobb. Kedden megyek Pestre, majd akkor csinálok újabb felvételt. Reggeli, délutáni és esti. Majd meglátjuk. De nekem mintha élesebb képet adna és kevésbé szemcsés. Neked 027-ed van nem? A 207-ben más lencse van, meg a videóchip is más úgy tudom. Azaz a 207-ben javítottak a képminőségen.

Mi az EV beállításod? -0,3 vagy +0,3. Sztem -0.3 nem? Próbálgattam kézben, de a 0.00 is kissé túl világosnak tűnik nekem.
A többi beállítást pedig próbáld amit ajánlanak a dashcam-on, azaz:
- Video quality: 720p 30fps
- Clip size: 5 minute
- Motion detection: off
- IR: off
- EV: no change

Mondjuk az "EV: no change" alatt nem tudom mit ért, azaz hogy hagyjuk a defaulton (ami nálam asszem -0.7 volt)? Én a G szenzort is kikapcsoltam, nem tudom az mit csinál. Ha csatt van akkor külön rögzít, vagy mi? Vagy az maradjon bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#333) havri1 válasza mcll (#332) üzenetére


havri1
félisten

Igen, van némi változás a 207-ben, de azt hittem csak vakítás..
Ezek szerint tényleg jobb.

Most nincs itt, lent van a kocsiban, megnézem ha arra járok, hogy mik a beállítások.
A g-szenzor az a mozgásérzékelő. Egy idig úgy használtam, de volt, hogy nem is érzékelte, hogy elindultam, és csak 40-50 km/h-nál indult a felvétel, sőt, volt, hogy el sem indult.
A többi beállítás ugyanaz nálam is.

havri

(#334) mcll válasza havri1 (#333) üzenetére


mcll
senior tag

Ok köszi.

Ezek szerint a G szenzor nem sokat ér. :)

Ma csinálok két teszt kört EV 0.00-val és -0.3-al is. Meg lehet egy harmadikat -0.7-el. :) Most süt a nap ezer ágra. :)

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#335) mcll válasza mcll (#334) üzenetére


mcll
senior tag

Na csináltam három videót, különböző EV értékekkel. -0.7 szerintem túl sötét, talán a 0.0 a legjobb, bár nehéz sztem a 0.0 és a -0.3 között dönteni. Vélemény?

1. DVR207 Daylight EV 0.0

2. DVR207 Daylight EV -0.3

3. DVR207 Daylight EV -0.7

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#336) havri1 válasza mcll (#335) üzenetére


havri1
félisten

-0,7 és 0.0 között én semmi különbséget nem látok, szerintem a -0.3 a legvilágosabb :DDD

havri

(#337) Telda


Telda
addikt

Sziasztok!

Erősen gondolkozok egy ilyen kamera beszerzésén. Az első hozzászólásban lévő típusok mennyire aktiálisak, van esetleg azóta több ajánlott készülék is? Látom elég sok tesztvideót raktatok fel.
Illetve egy ilyen felvételt elfogadnak a bíróságon, lehet akár döntő bizonyíték is?

(#338) bul07 válasza Telda (#337) üzenetére


bul07
nagyúr

K6000-ret meg a K2000-ret is nyugodtan megnézheted (keres rájuk a youtube-n is hogy milyen felvételük van)
K6000-bem még G szenzor is van

Amúgy szerintem a G szenzornak parkolóban van szerepe mikkor áll a kocsi és valaki mondjuk nekitolat , próbáltátok már hogy meglökitek a kocsit kézzel hogy bekapcsol e a rögzítés
Mert a G szenzor szerintem ara való ha véletlen nincs bekapcsolva erőhatás hatására elmenti a erőhatás előtti és utáni történéseket , ilyen fél alvó állapotban van szerintem ilyenkor a készülék nem rögzít csak a belső pufferbe teszi a videót és ha erőhatás történik akkor felveszi a dolgokat, de ezt bizonyítani nem tudom mert az én olcsó kütyümbe nincs G szenzor
Így a tesztelés rátok vár

Tényleg TaaT ha gondolod min olcsóbb megoldás ez a kettő is felkerülhet az első hozzászólásba

Találtam itt a logout.hu egy GS8000 FullHD DVR tesztet de ha jól emlékszek van még más típus is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#339) havri1 válasza bul07 (#338) üzenetére


havri1
félisten

DVR-027 - be a g sensor annyit csinál, hogy ha elindulsz, akkor pár mp múlva rögzít, ha megallsz, kb 20 mp múlva leáll. Semmi több. Amúgy üresáratban megy a kamera, semmit nem rögzít. Mivel nagyon rossz az éjszakai képe, így szerintem nem sok latszodhat a felvételről, ha elindul egy lökésre. Na meg akksi.. Esemény előttit az enyém nem tárol, ez fix.

[ Szerkesztve ]

havri

(#340) bul07 válasza havri1 (#339) üzenetére


bul07
nagyúr

Elhiszem neked
De elég sok olyan felvételt lehet látni hogy parkol az autó és nekitolatnak és rögzíti a dvr (van egy emlékezetes, akkor indul a felvétel mikkor a kocsi ablakát betörik és ellopják a dvr-t majd a kocsi gazdája üldözőbe veszi a tolvajt, dvr meglett mert futás közben eldobta ) , nem hinném hogy folyamatosan menne nekik a felvétel valamilyen szenzor kapcsolhatja be a felvételt , és szerintem ez a G szenzor
Lehet van egy beállítási combó amivel el lehet érni

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#341) mcll válasza bul07 (#340) üzenetére


mcll
senior tag

Hát nem tom, most bekapcsoltam a G-sensort, próbáltam medium, high és low állásban is, de nem csinál semmit. Ütögetésre nem indul el a felvétel sem bekapcsolt, sem kikapcsolt állapotában.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#342) bul07 válasza mcll (#341) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor nem tudom
Mi kapcsolhatja be a felvételt parkoló autónál ?(mert biztos van ilyen opció)

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#343) Telda válasza bul07 (#338) üzenetére


Telda
addikt

Mindkettő jónak tűnik, köszönöm!

Ennyit találtam.
"its function of "G-Sensor" will allow you to see car on speed, braking, collision, driving directions"

Amúgy van olyan is amiben van GPS? Mert akkor már olyat kellene vennem :).

(#344) mcll válasza Telda (#343) üzenetére


mcll
senior tag

Hát nem tudom, de ilyeneket nem ír ki a kijelzőre. Nomeg a beállításai úgy szólnak, hogy "off, low, med, high", tehát ez az érzékenysége lesz a szenzornak.

"Microsoft gives you Windows... Linux gives you the whole house."

(#345) Telda válasza mcll (#344) üzenetére


Telda
addikt

Talán sikerült rájönnöm, ha minden igaz a hirtelen gyorsításra, lassitásra és irányváltásra indul be.
Felraktam ezt az Axel voyager programot a telefonra és ott lehet állítani, hogy hány G (erőnél?) kapcsoljon be. Szóval én erre tippelnék, hogy ezt csinálja ez a G szenzor.
Bár nem tudom mekkor G erők érik az embert az autóban.

(#346) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Teljesen amatőr vagyok autós kamera témában, de elkezdtem gondolkodni rajta, hogy hosszabb távon érdemes-e valamit venni.

Ha vennék, akkor mindenképpen olyat vennék (ha létezik) ami rejtett, nem tűnik fel a kocsiba bepillantva, mert állandóan kiszedni-betenni nem szeretném. A képminőség egy elfogadható (rendszámolvasható) szint felett nem szempont.

Létezik már ilyen eszköz?

(#347) havri1 válasza Telda (#345) üzenetére


havri1
félisten

Így van. Buszban pl nekem a g szenzor nem is jól működik, mert mivel lassan indul, így volt, hogy már 40-50km/h -val mentem, még állt a felvétel.
Személyautóban egész jól működött..
Jó lenne ez a parkolós nekitolatós felvevős megoldásra rájönni, mert nekem napi szinten van ilyen sajnos :(

havri

(#348) bul07 válasza DeFranco (#346) üzenetére


bul07
nagyúr

Létezik ilyen DVR
Mondjuk ehhez hasonló [link](bár ennek a felvétele nem a legjobb)
Vagy akár tükör formájú is [link](ki tudja a felvétel minőségét)
Keresgélni kell

G szenzor
Nem lehet valahol állítani az érzékenységét, hogy kisebb erőhatásra is beinduljon

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#349) Telda válasza DeFranco (#346) üzenetére


Telda
addikt

A K6000 szerintem egyáltalán nem feltűnő, erősen hasonlít egy GPS-re.

(#350) bul07 válasza Telda (#349) üzenetére


bul07
nagyúr

Pont ez a hátránya , GPS miatt könnyeben feltörik a kocsit mint egy kis fekete valami miatt

De ettől függetlenül lehet nekem is az lesz a következő

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.