Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) tibcsi2012


tibcsi2012
csendes tag

Én biztos nem vennék felújított gépet. Az az 1 év garancia is csak legtöbbször rá van mondva hogy van de mikor vissza viszed egyből hárítanak. Ha vissza olvasol leírtam, hogy szerezhetsz 30as kupont a Phillipsnél. A 200ra leárazot Picobaristo Deluxot meg tudod venni pl 139 ért. 2 év gyártói garanciával.

(#3852) vicces válasza tibcsi2012 (#3848) üzenetére


vicces
addikt

na ez egy nagyon jó ütlet. az asszony is kap rendszeresen a tassimora szólinapi kuponokat ;)
ma majdnem kitöltöttem a személyes adataimat, de akkor még várok amíg szükséges lesz a vizszűrő rendelés. csak 1-et adtak a géphez.
egyébként az eszpresszo szar ahhoz képest amit megszoktam. de ez ugye a kávétól is függ. már nem teljesen friss. néha sikerül itt 2-3 hetes pörkölést találnom. valószínűleg úgy más lesz az eredmény. bár az eszpresszót csak én iszom. még. viszont a tejes italok nagyon nagyon jók!! kávézóban sem kapsz sokkal különbet. teszteltem anno, a gasztronómiába szállítottam árut. napi 5-15 kávét kaptam mindenféle kávéitalt. 1-2 helyen tudtak csak kávét főzni.
ha nem szarik be a gép akkor én azt mondom, hogy megérte a pénzét :B

:)

(#3853) M3aN


M3aN
senior tag

Miután visszakaptam a gépet cserélve a hibás őrlőt, úgy döntöttem hogy eladom másfél évesen, még garanciálisan. Véleményetek szerint mi lehet a reális ár érte? Philips Saeco SM5478/10 PicoBaristo

(#3854) konzumpro válasza M3aN (#3853) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

150e

(#3855) M3aN válasza konzumpro (#3854) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszi a gyors választ :)

(#3856) MegalodonS válasza vicces (#3852) üzenetére


MegalodonS
őstag

Probald ki a Ristretto-t.En azzal kezdek reggel,utana jon espresso :D

(#3857) z-csongor válasza salapp (#3816) üzenetére


z-csongor
csendes tag

100% arabicat tartalmazo kaveval meg tudnad mondani, hogy hogyan folyik le egy espresso? Mennyi ido, meg hogy a kave jo lesz-e. A mostani Delonghim szerviz utan se keszit ertekelheto kavet legfinomabb orlofokozaton :/

(#3858) dethroner válasza konzumpro (#3854) üzenetére


dethroner
veterán

Mivel tud többet az 5478 mint az 5479? Én februárban 140K körül vettem 5479-et.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3859) xrvman válasza dethroner (#3858) üzenetére


xrvman
őstag

Philips szerint csak a szín különbözik.

(#3860) dethroner válasza xrvman (#3859) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor ha másfél évesen 150K az ára a használtpiacon, mennyiért lehet eladni 5 hónaposan? :U

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3861) konzumpro válasza dethroner (#3860) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hasonló korú de szimpla fekete ment el nemrég 160-ért. Nem mindenki tud árukeresőről meg kuponokról. Baj?

Mármint attól, hogy a gyártó alámegy árban saját magának, még nem kéne kidobálni azt ami még jó. Meg a használt gépekkel szembeni ellenérzések is csak az erkölcsi elavulást növelik, nem veszünk annyi új cuccot ha ilyen hamar szemétnek nyilvánítják. Vagyis hát de, viszont ez valahol szomorú, hogy már végre nem szemetet gyárt az ipar, mégis fenn kell tartani az eladások növelését, így az előző túlárazott modellek árait bedöntjük.

[ Szerkesztve ]

(#3862) salapp válasza z-csongor (#3857) üzenetére


salapp
addikt

Automata gépek csak őrlőmű utánállítással tudnak 25mp eszpresszókat, viszont a tömítéseik, egyéb részeik nem erre lettek tervezve. Az Esperto egy presszó kávét, előáztatás után 12 mp alatt főz le, de nagyon szépen kihozza az ízeket és olajokat, nem savanyú, nem égett ízű a kávé. Éppen most döntöttem el, hogy veszek egy karost is mellé, néha játszadozni a vendégházba, de nagyon szereti a kis család és barátok is az Esperto kávéját.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3863) dethroner válasza konzumpro (#3861) üzenetére


dethroner
veterán

Ha tudnék ilyen 30%-os kupont szerezni, és 150 körül venni új gépet, átveszed ennyiért az én februári gépem? :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3864) salapp válasza dethroner (#3863) üzenetére


salapp
addikt

Elmondta, hogy nem a kutakodó, tájékozott fogyasztó az ilyen használt eladások célközönsége.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3865) MegalodonS válasza z-csongor (#3857) üzenetére


MegalodonS
őstag

Sajnos ezek a gepek nem erre lettek tervezve es allitgathatod az orlest, igazit soha nem fogsz kapni.Inkabb csaladi gepeknek neveznem es mindenkinek kiszolgalja az igenyeit.Tehat ha espresso + ristretto a fo profil akkor ez nem a te geped.Majd talan 5 ev mulva az ujabb tehnologia, megadja ebben az arban azt a minoseget :)

(#3866) salapp válasza MegalodonS (#3865) üzenetére


salapp
addikt

Igen, ez jó. Vannak az ilyen "családi" gépek (talán "családi békesség" gépei is lehetnének), meg a "pepecselős"' őrlő-karos gép kombik, amikkel már elég jókat lehet húzni (általában nem feleségbarát) és a "hardcore" PID-es karos Rancilio-tól az égig árazású őrlő-karos gép megoldások, bottomless karokkal meg miafenével alkotva meg a high-tech kávémániás napi szimfóniáját.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3867) vicces


vicces
addikt

Tegnap még csavartam az őrlő finomabb irányba. Reggel húztam egy eszpresszót majd egy kapucsínót. Aztán belenéztem a zaccgyűjtöbe és szép kerek kávépogik voltak már benne. Jó lesz ez a családi kávégép! ;]
Viszont kéne majd találnom olcsón ha lehet még egy lattego poharat hozzá, mert az asszony csak laktózmentes tejet iszik én pedig nem. A philips nél viszont marha drága. :K

:)

(#3868) salapp válasza vicces (#3867) üzenetére


salapp
addikt

Kávépogik az Espertoban is nagyon szépek, soha nem volt vizes pép, vagy ilyesmi. De gondolom, az a Philips sem tud 25-30mp-es lefolyású, olajos csodapresszót?

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3869) MegalodonS válasza salapp (#3866) üzenetére


MegalodonS
őstag

Igen ez feleseg+baratno(barat)gep :K

#3867vicces

Az en Costa latte poharam nem fer ala!! :Y

(#3870) konzumpro válasza dethroner (#3863) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Oké, adok érte egy 3510-est. Már költöttem rá egy őrlő meg egy pumpa árát is, így kb. egálban vagyunk...

(#3871) dethroner válasza konzumpro (#3870) üzenetére


dethroner
veterán

Miért lenne jó nekem azba csere?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3872) konzumpro válasza dethroner (#3871) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha egy pillanatra komolyan gondolom, akkor azért mert új az őrlő, új a pumpa kisebb vízhozammal, be van állítva a nyomásfokozó. Így hozza egy Xelsis szintjét presszóban, sőt.

(#3873) konzumpro válasza dethroner (#3871) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

(Viccelek ám, nem eladó.)

(#3874) vicces


vicces
addikt

A kiinduláshoz képest már ez is eredmény. Ha nem felejtem el majd lemérem az időket, meg a mennyiséget. De ez kávézók is függ.

:)

(#3875) dethroner válasza konzumpro (#3873) üzenetére


dethroner
veterán

Olyan vagyok mint a pufajkások 70 évvel ezelőtt, értem én a viccet, csak nem szeretem :D
Csak azért jött az ötlet, mert azt hittem te adtál el ilyen gépet 160-ért. Ezért írtam, hogy ha tudok venni jó áron, odaadom ezt a mostanit 140-ért és add el 160-ért, kerestél 20 rongyot :C

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3876) vicces


vicces
addikt

Na jó ez tényleg nem eszpresszó, kb 15 másodpercig folyik. A mennyiség az amit beállitok, bár ha túl kevés a kávé akkor nem jó. Bár gondolom hogy ez csak nekem újdonság itt. :U

:)

(#3877) sepsi0 válasza vicces (#3867) üzenetére


sepsi0
őstag

Ikea
Nekünk ilyenek vannak, itt a legolcsóbb és jó. Ugyan ilyeneket vettünk a Pepcoban és Tescoban 2x-es áron. Ha termo pohár kell, akkor néha Lidl, nemrég volt 6os pakk 2900ft-ért Ernesto vagy mi a márka neve.

Bocs a Lidlben ezek szerint csak 3db-os volt, csak így találom a neten [link]

[ Szerkesztve ]

(#3878) sepsi0 válasza sepsi0 (#3877) üzenetére


sepsi0
őstag

Lehet lesz olcsóbban is [link]

(#3879) ToBeY válasza sepsi0 (#3878) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is ilyen lidl-s latte macchiato poharat vettem anno,nem rég volt akcióban
Már egy eltört sajna,szerencse hogy hármas packban volt 380ml,e több méretben is volt úgy emlékszem.

(#3880) vicces válasza sepsi0 (#3877) üzenetére


vicces
addikt

vaaaan.. nem pont ilyen, de szinte mindenfajta kávéhoz. duplafalú is, meg olyan is ami épphogy befér a gép alá. ha felét összetöröm akkor is sok marad. :K

:)

(#3881) konzumpro válasza vicces (#3876) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nincs jelentősége, café cremát tudnak ezek a gépek, más a szemcseméret optimum mint presszónál, más az optimális lefolyási sebesség, de el lehet tolni presszó irányba, de csak rossz presszó irányba.

(#3882) konzumpro válasza dethroner (#3875) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Simán megér 160-at a géped, csak nem azok fogják megvenni, akik mindent kuponnal vesznek. De ha elégedett vagy vele, miért adnád el?
Ha bekapcsoláskor nem öblít jól, valószínűleg még mindig valami szivárgás probléma lesz, vagy dugulás. Ha ennyire hamar elmállott a régi szilikon gyűrű a pipacsövön, lehet hogy a "hengerfej tömítés" is ereszt üresen, kávé nélkül. Szilikonzsírral lehet javítani rajta, de az csak pár főzés erejéig hatásos.
A főzőegység utáni csőben tud még lerakódni kávézsír, a tabletta megoldja, ha nem, kis kefe, van ahol lehet kapni Saeco gépekhez. Meg ha régi típusú a kifolyó, akkor ott tud még lerakódni a kávésár, amin nem küzdi át magát az első öblítővíz. Xsmallnál gusztustalan volt.
De szerintem ebben már az új kifolyó van, ami csak egy szilikon cső.

(#3883) MegalodonS válasza konzumpro (#3881) üzenetére


MegalodonS
őstag

Crema funkcios ital opcio is van, csak az nem tudom minek :(

(#3884) konzumpro válasza MegalodonS (#3883) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Van aki a kapszulás kávét is hosszan szereti, úgy a legtöbb benne a koffein.
"Caffé crema" durvább őrleményből készült hosszúra eresztett presszó - de sajnos a presszót is ilyen őrleményből készíti az átlag automata és nem lesz olyan tömény, mint egy igazi presszó.

(#3885) vicces válasza konzumpro (#3884) üzenetére


vicces
addikt

jah ez az eszpresszo nem nagy durranás.
viszont le akarok jönni úgyis a koffeinről egy picit, mert sokszor akkor is ittam a kávét amikor nem igazán kellett volna. akkor meg fél napig majdnem úgy éreztem, mintha be lettem volna speedezve :K
ma megint próbáltam valamelyik tejes italt az extra listából és megint nagyon jó volt.. mit tudom én már melyiket. a tejes része világbajnok :C
ugy csinálom, hogy vagy max kávé minimum vizzel és max tej/tejhabbal. vagy ha nagy a baj és kell a dózis akkor extra shot szintén minimum vizzel és a tej/hab maxon bele. 2x főzi bele az adott kávét.

:)

(#3886) konzumpro válasza vicces (#3885) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én mostanában megyek rá a koffeinre a karossal, nem lehet vele szimplát főzni, viszont kezdem érezni az összefüggéseket ízben a hőfok, nyomás, őrleményfinomság között.
Az volt a cél, hogy kiderítsem, mi a gyenge pontja az automatának, úgy néz ki az őrlő lesz az. Persze a gyártók nem fognak szabad kezet adni az őrlésfinomsághoz, mert akkor a befulladt kávé miatt küldözgetnék szervizbe a gépeket az emberek.

(#3887) vicces válasza konzumpro (#3886) üzenetére


vicces
addikt

áhá, szóval ez a terv! majd szólj ha sikerült az upgrade, szíves átépíteném én is az én gépemet ;]

:)

(#3888) konzumpro válasza vicces (#3887) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nagyon egyszerű az upgrade, kell egy presszóképes őrlő és őrölt módban kell főzni a kávét. :)

(#3889) vicces válasza konzumpro (#3888) üzenetére


vicces
addikt

hát az nem jó! eddig is ezt csináltam. gombnyomásra csinálja a gép. :))

:)

(#3890) viktorhu válasza konzumpro (#3886) üzenetére


viktorhu
veterán

És tervezel valami upgrade-et az őrlővel? Hogyan? Ez megoldás lehetne arra, hogy a minőségibb kávékból savanyú eredmény lesz, bár most az új aldis kilós kávékkal teljesen elégedett vagyok, most épp egy roast mastert használok, előtte a kéket próbáltam, a következő a nyári kiadás lesz.

Szerk: mire beküldtem, válaszoltál is. Azért ez így macera, akkor már csinálhatnám a kávét a karossal is :)

[ Szerkesztve ]

(#3891) konzumpro válasza viktorhu (#3890) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, jó lenne valahogy alátétezni a gyári őrlőt, üresen összeérő késeknél még túl durva amit átenged a kések között.
A savanyúkon a magas hőfokon kívül még a túlkivonatolás segíthet, ha hosszabbra engeded, bár van amit nem lehet annyira hosszúra engedni, hogy egyensúlyba kerüljön, max. csak fanyar lesz.

(#3892) viktorhu válasza konzumpro (#3891) üzenetére


viktorhu
veterán

Igen, azzal próbálkoztam, csökkentettem a kávémennyiséget a savanyúval, de így is boldogság volt, amikor végeztem vele. Azt hiszem a Mantaro volt az utolsó ilyen kísérletem, előtte meg a lavazza oro volt ugyanilyen szenvedés.

(#3893) dethroner válasza konzumpro (#3882) üzenetére


dethroner
veterán

A főzött italokkal elégedett vagyok. De a franc se tudja, mikor és hogyan kell ennek öblíteni. Az biztos hogy bekapcsoláskor nem öblít kifelé, de a vásárlást követő hónapokban öblített ilyenkor is. Az előáztatás közben is is csorgott mindig egy kis víz a csészébe korábban, most ez sincs (mondjuk ez pozitív hozadék), kikapcsoláskor mondjuk normális az öblítés. Nem tökéletes, korábban kikapcsoláskor is több volt az öblítés, de szerintem most is vállalható még ez. Kíváncsiságból tegnap levettem a kifolyót, beáztattam 1 teljes napra citromlébe, hátha vízkő gondja van. Miközben nem volt fent, használtam úgy is, és néha öblített bekapcsoláskor is, néha nem. Szóval nem lesz mindig öblítés akkor se ha nincs fent, de ha fent van, akkor viszont sosincs öblítés. Citromleves kezelés nem hozott eredményt.
És hogy miért adnám el? Hát többek között ezért az öblítés mizéria miatt, plusz új készülék plusz 5 hónap garancia, meg lehet még anyagilag is jobban jönnék ki, bár ez utóbbi nem lenne szempont.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3894) konzumpro válasza dethroner (#3893) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem arra a kifolyóra gondolok hanem arra, ami régebbi gépeknél ilyen volt:

Az újaknál meg ilyen:

(#3895) dethroner válasza konzumpro (#3894) üzenetére


dethroner
veterán

De ha a kévé mennyisége rendben van, akkor gondolom ez a kifolyó rész rendben van.
Én inkább arra gyanakszom, hogy az új szilikongyűrűk túl jól teszik a dolgukat, elállják a víz útját. Kivettem a központi egységet és belefujtam a pipacső helyére, ott szépen átjön a levegő, abban nincs gond. Bezsíroztam az pipacsövet mint az állat, meg azt is, ahová a kp egységbe belemegy, de így se öblít bekapcsoláskor. Gyáva vagyok kiszedni a pipacsövet, de rohadt kíváncsi lennék hogy ha visszavinném a szervizbe és kérném hogy rakjon be egy pirosat a fehér szilikon helyett, mi lenne az eredmény.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3896) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#3894) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A tanulságos iszapos dispenser, amit múltkor linkeltem:

https://www.youtube.com/watch?v=IlGBzeGVB3k

Szivároghat még a dugattyú alsó tömítése is (dugattyúszár), ami saját mérésem szerint 9 mm belső, 14 külső, illetve 2,5 mm gyűrűvastagság. Bár a gumit nem egyszerű pontosan mérni, de így kijön 9+5 = 14, remélhetőleg sikerült eltalálni.

Ezt az alsó gumit ilyen kampós tűvel tudtam kiemelni, értelemszerűen a dugattyú kivétele után:

https://www.aliexpress.com/item/1005001615059121.html

Szivárgás leleplezhető nyitott oldalajtónál megfigyelve, az ajtó biztonsági kapcsolóját kitámasztva.

[ Szerkesztve ]

(#3897) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#3896) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Bizony, ebből nem szívesen innék vizet...

Nálam nincs labirintus a kifolyónál, mégis valahogy elmaradtak az öblítések, még kiszedett nyomásfokozóval is, simán lehet a rossz dugattyúszár tömítés, na oda mehet a zsír.

Közben teszteltem karossal is a Rioba Platinunot amit régebben automatával. Kb. 4 fokozattal durvább őrlemény kell mint a Bellarom Colombiából, olajosabb, sötétebb pörkölés, kakukkfüves, oregánós bukéval, mintha csak a Starbucksban innék. :Y
Legalacsonyabb hőfokon mini ristrettora véve éppenhogy iható, nem a legösszetettebb, fura ízei vannak, remélem ha kicsit még gyorsítok rajta meg feljebb veszem a hőfokot, eltűnik belőle ami furán émelyítő íz.

(#3898) vicces


vicces
addikt

Nézegettem a lattego tejtartó forrásokat. Asszem 4 különböző számmal találtam. Van ezek között funkcionálisan különbség vagy csak a szineltérés miatt kapnak más számot?
Van olyan amin a kifolyó krómozott van amelyiken nem. Meg kb mind fekete vagy szürke alapszinű. A színek nem érdekelnének, de az asszony laktózmentes tejet iszik én meg nem. Ezért kéne a második tejhabositó. :)

:)

(#3899) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Pico baristo kávégépem van, februárban vettem. Egy olyan problémám lenne, hogy hiába öntök szűrt vizet (Laica, kávéhoz és teához való szűrővel) a gépbe, az aquaclean 100%-ról szép lassan lement 10%-ra. Ez 6 hónap alatt történt meg, ezidő alatt max 600 kávét főztünk vele, a szűrőre viszont 5000 van írva. Mondtátok a vízkeménységet, a gépen 1-4-ig lehet állítani. Mivel anno nem találtam semmi tesztcsíkot, ezért hagytam az alap 4-esen, amivel gyorsan mentek le a százalékok, aztán átettem kettesre hátha, az sem segített. Próbálkozhatok még az 1 vagy 3 fokozattal, de nem tudom segít e. Számíthat egyáltalán ennyit ez a beállítás, vagy más lehet a gond? Elvileg ugye nem is kéne bele az aqua a szűrt víz miatt, de ha így használódik (még szűretlen vízzel is majdnem 10x ennyi kávét kéne bírnia), akkor felmerül bennem a kérdés, hogy merjem-e kivenni? Nyilván ha mondjuk most átteszem 3-ra a beállítást és az új szűrő gyorsan leugrik 90-re, akkor elméletileg az 1-essel már jónak kéne lennie, de nem nagyon hiszek ebben.

[ Szerkesztve ]

(#3900) konzumpro válasza Palesztin994 (#3899) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Pedig attól függ, mire állítod, egyszerű számítást végez az átfolyó vízmennyiséget mérve a beállított vízkeménységtől függően. Nem érzékel mást, csak az átfolyó vízmennyiséget.

Állítsd 1-esre, annyi haszna van a beépített szűrőnek, hogy megfogja a kancsós szűrőből kioldódó szenet, így nem rakódik le a gépben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.