Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) parfish


parfish
csendes tag

Sziasztok.
Melyiket ajánlanátok e két gép közül?
[link] a philips 127k kuponnal
[link]
ez pedig leárazva most 118k.

[ Szerkesztve ]

(#10002) mazsi70 válasza parfish (#10001) üzenetére


mazsi70
senior tag

Philips

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#10003) atala válasza parfish (#10001) üzenetére


atala
addikt

Philips

(#10004) apholyon válasza parfish (#10001) üzenetére


apholyon
aktív tag

Én is pont ezzel a Krups-szal szemezek. Érdekelnének a vélemények róla... Miért jobb a Philips?

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10005) atala válasza apholyon (#10004) üzenetére


atala
addikt

Előről tölthető víztartály, elülső zacc tartály, egyszerű tejhabosító tisztítás, kivehető főzőegység.

[ Szerkesztve ]

(#10006) apholyon válasza atala (#10005) üzenetére


apholyon
aktív tag

Köszönöm! Ez nagyrészt ergonómia, használhatóság-kényelem, ha jól értem. Minőség, élettartam és kávéminőség terén hasonlók? Van esetleg hasonló árkategóriában, amit érdemes megnézni?

Nem értek hozzá, de esedékes a vásárlás rokonnak. :R

Ha a dolgok nem fordulnak jobbra, hát majd balra fordulnak... :)

(#10007) lala666 válasza apholyon (#10006) üzenetére


lala666
senior tag

Nem jól érted, ez karbantarthatóság is ami lényeges.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#10008) atirag válasza atala (#10000) üzenetére


atirag
őstag

Igen általában mind így csinálja ,de ez forditva. Előbb csinálja a kávét és utána a tejet bele. Valamelyik tesztben is olvastam. Nem tudom mi a lényege vagy van e egyáltalán.

(#10009) ambushka válasza atirag (#10008) üzenetére


ambushka
aktív tag

Nekunk az 5400 a rendes sorrendben csinalja...

PSN ambushka8989

(#10010) atala válasza atirag (#10008) üzenetére


atala
addikt

Lehet úgy is, de akkor az nem Cappucchino. Az 5400-asban a cappuchino-t rendesen készíti, de lehet másik két fajtát is beállítani, ami fordítva csinálja.
Egyébként én mostanában úgy iszom, mert sokkal finomabb a kávés tejhab, mint a sima.

(#10011) konzumpro válasza atala (#10010) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Így van, a latte és flat white funkciós gépek tudják ezt. Mert azoknál ilyen a sorrend. Gőzcsővel, manuálisan én is így csinálom, csak így kerül rá latte art is. :)

(#10012) bandika753


bandika753
csendes tag

Üdv Mindenkinek

Segítségeteket kérném darálós kávéfőző gép vásárlása előtt állok.
A keret nem túl nagy, elsősorban jó minőségű felújított gép érdekelne.
Mi a tapasztalat, megéri venni ilyen felújítottat, esetleg tudnátok ajánlani eladót.
Köszönöm.

(#10013) Nagya21 válasza bandika753 (#10012) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mégis azért támpontot adhatnál, mennyi az a nemsok.
Lányomék eladnák a delonghi főzőt, mert akut helyhiánnyal küzdenek.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#10014) bandika753 válasza Nagya21 (#10013) üzenetére


bandika753
csendes tag

Szia.

50-60e kb

(#10015) vodrosjozsi válasza bandika753 (#10014) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hát ennyiért nem nagyon van, max Philips, de azok se szoktak lenni 50-60ért felújítva

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10016) konzumpro válasza vodrosjozsi (#10015) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kleinanzeigen-en vannak olcsó jó használt gépek, és mivel németek, sztereotipikusan tiszták. De általában tényleg. Pl. Philips EP 2131 van fent 110€-ért, plusz szállítás. Ami nem tudom lehetséges-e és mennyibe kerül... De meg lehet próbálni.

(#10017) atala válasza bandika753 (#10012) üzenetére


atala
addikt

Vigyázni kell a felújított gépekkel. Annak idején mi is vettünk egy felújított Jura gépet, ami jó is volt, de gondolom a felújítás azt takarta, hogy kicseréltek pár burkolatot, és tömítést. A darálója pl elég kopott volt.
Utólag láttuk, hogy a gépben már 15 ezer kávé lett lefőzve.

Tömegével hozzák be külföldről a leselejtezett kávégépeket, amiket itthon felújítanak.

Lehet érdemesebb inkább megbízható helyről venni egy használt, pár éves gépet magán embertől.

[ Szerkesztve ]

(#10018) atirag válasza ambushka (#10009) üzenetére


atirag
őstag

Az egy melitta gép?
Ez egy ilyen gép elvileg . [link]
De még nagyon gondolkozol rajta mert sok helyen olvsom,hogy milyen jó kávét készít, de kb 2 évig működik és utána elromlik valami típus hiba miatt.

atala : Igen eddig nem id láttam ilyet és nem is tudom miért csinálja máshogy.

[ Szerkesztve ]

(#10019) ambushka válasza atirag (#10018) üzenetére


ambushka
aktív tag

Nem, nem, ilyen.

PSN ambushka8989

(#10020) vodrosjozsi válasza konzumpro (#10016) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hát meg ugye én inkább nem vennék itthonról, nagyon sok olyat hallok, hogy ezek max 1 évet bírnak, aztán mennek a kukába..

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10021) konzumpro válasza vodrosjozsi (#10020) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Más a minőségellenőrzés is a németek felé, amit nemrég vettem alkatrésznek, soha nem szivárgott sehol, irodai por volt csak benne.

(#10022) bandika753


bandika753
csendes tag

Ezt néztem ki:

https://euronics.hu/automata-kavefozo/delonghi-magnifica-s-smart-ecam25031sb-automata-kavefozo-p229866

Vélemény?

(#10023) vodrosjozsi válasza bandika753 (#10022) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Az alap automata kávéfőzőknél biztos jobb, én is szívesen ilyet vettem volna, de a családban a krups győzött

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10024) Kbali válasza atala (#10017) üzenetére


Kbali
nagyúr

Az számít, hogy a felújítottra vállalnak-e garanciát, stb...
Nekem egy nem is hivatalosan felújított Saeco Granbaristo-m van talán tavaly január óta, semmi baja, pedig ezen is többezer adag kávé lement korábban.

(#10025) konzumpro válasza vodrosjozsi (#10023) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én is úgy voltam vele, a Krups régi név, ágyút is gyártottak*, biztos értenek a kávéfőzőkhöz is. :D Aztán nem vettem.

* ja hogy az Krupp volt!

(#10026) viktorhu válasza konzumpro (#10025) üzenetére


viktorhu
veterán

A Philips se az már, ami volt, háztartási gépekkel már nem is foglalkoznak, eladták az üzletágat egy külső cégnek, amelyik a Philips logótól remél forgalmat.

(#10027) vodrosjozsi válasza konzumpro (#10025) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Látod, lehet nekem se kellett volna de majd az idő eldönti, hogy jól döntöttem e :DDD
Megjött ma a Csíbó Barista, hát hogy is mondjam, nem rossz de azért ennél eddig csak jobbat ittam, kivéve a starbucks kávék, annál talán de csak talán a sárga csíbó is jobb :))

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10028) Jenne válasza vodrosjozsi (#10027) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Melyik Tchibo? Én ezt [kép] vettem múlt héten pénteken a közeli COOP üzletben, Coop péntek lévén 20% akcióban 250 grammos kiszerelésban. Eredeti ára 1890 Ft/250 gramm, de akciósan 1510 Ft volt. Gondoltam ennyit csak megér, mivel Tchibo. Hát....nem az igazi, nekem is és a családnak is egyöntetű véleménye, hogy ittam/ittunk már ennél sokkal jobbakat/finomabbakat is. Történetesen az általunk már többször is fogyasztott Pellini Break Rosso Espresso Intenso sokkal finomabb vagy a "csak" robuszta tartalmú Lavazza Expert Gusto Forte is sokkal karakteresebb.
Két főzet után gyorsan el is ajándékoztam a szomszédnak... :)

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#10029) vodrosjozsi válasza Jenne (#10028) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez más lesz, közvetlenül a tchibo oldaláról vettem, és hát nem nyűgözött le de nem olyan rossz.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10030) lala666 válasza vodrosjozsi (#10029) üzenetére


lala666
senior tag

Nálunk sem jött annyira be, viszont erre álltunk rá egy ideje.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#10031) vond válasza lala666 (#10030) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Eddig nálunk is ez jött be a legjobban, csak sajnos már el is fogyott. Most a Lavazza Caffé Crema Classico pörög. Szép, krémes a lefőtt kávé, de érezhetően gyengébb, mind erősségben, mind ízben. Kicsit olyan, mintha fel lenne vizezve. Ebből nem veszek újra, az Anticabottega-ból viszont mindenképpen. :K Érdekes, mert ezt a Caffé Vergnano-t pont hogy lágynak írják.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10032) lala666 válasza vond (#10031) üzenetére


lala666
senior tag

Most rendeltem az újjabb adagot, 5e. a kávéáruháznál megint. Árban is jó, ízre is.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#10033) vond válasza lala666 (#10032) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, még mindig akciós. Én is ennyiért vettem másfél hónapja. De szerintem rendelek is 1-2 csomaggal. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#10034) vodrosjozsi válasza lala666 (#10030) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én is vettem ilyet a kávéáruházból, de nekem ez nem jött be valamiért.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10035) Jenne


Jenne
senior tag

Én ezt néztem ki a következő rendeléshez: Caffé Vergnano Gran Aroma na meg ezt a Pellinit hozzá, hogy ne unatkozzon egyedül a csomagban... :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#10036) jjeahh válasza jjeahh (#9095) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Eddig tartott a Magnifica S "egészsége", 3 hónapig működött és ma megint bedöglött, ugyanezt csinálja: ledarálja a kávét, zümm zümm, nem folyik a csészébe semmi, a pogácsát kidobja szárazon, bekapcsoláskor sem jön víz, nem öblít, de a tálcába valahol mégis belenyomja a forró vizet. Kicsit kezdett elegem lenni belőle, elkezdtem azon agyalni, hogy leváltom egyszerű karos gépre, mert az automatával csak baj van :U

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#10037) Voice24


Voice24
őstag

Ezt a Vergnano-t valaki kóstolta már?
jjeahh: gépe válogatja, melyikkel van gond vagy épp nincs. Az Ecam 23.460-at már 4 éve használjuk, kb. 13 ezer lefőzött kávénál tartunk, és a szokásos alap karbantartásokon (vízkőtelenítés, elmosogatás) túl más törődést még nem kapott, szerelő még nem látta.

(#10038) rbalint88


rbalint88
addikt

Sziasztok!
Elgondolkodtunk, hogy a Nespressorol atallnank egy automata gepre, de az itt olvasottak elbizonytalanitottak. Nespresso es karos gepbol a DeLonghival megszivtuk, ellenben a Krups Nespresso gepeinkkel nem volt problema.
Igy a Krups Essential-t es Evidence One-t neztem ki, arban ennel feljebb nem mennek (160-170k), de jobb lenne alatta meguszni a dolgot. Alapvetoen a sok program se lenyeg, inkabb az egyszeru kezelhetoseg fontos. A ket alap persze a jo kave es a megbizhatosag volna :)
Regebbi melohelyen volt alap Philips automata gep, attol annyira nem voltam oda es vissza, plusz eleg nagy dog, a lehetosegekhez merten kompakt meret elony lenne, ez is a Krupsok mellett szol :R

(#10039) Winnie The P válasza Jenne (#10035) üzenetére


Winnie The P
őstag

Az a Pellini nálunk nagyon ment! Lehet amik most elfogynak, veszek megint egy-két kilót belőle.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#10040) konzumpro válasza jjeahh (#10036) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mindig leváltom az automatát karosra, aztán vissza. Most is lesz egy eladó Barista Pro-m. Nem azért mert rossz lenne, csak nem jobb.

(#10041) vodrosjozsi válasza jjeahh (#10036) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Én azért visszavinném, hogy ezt most miért csinálja megint.

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10042) vodrosjozsi válasza konzumpro (#10040) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Mennyiért adod?
rbalint88:
Nekem alap krups van, meglepően jó kávé jön le, most emagnál 75 ezer lesz BF alatt

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#10043) vzozo


vzozo
senior tag

De'Longhi Magnifica ESAM 3200-zal van tapasztalan? A kereső konkrétan nulla találatot adott, ellenben Black Friday keretén belül 250 euróért lesz elérhető. A korábbi / elromlott Krupshoz képest nem digitális a vezérlés, de igazából teszek rá magasra, lehet potmétereket is tekergetni, csak működjön. :)

(#10044) Zaji válasza vodrosjozsi (#10042) üzenetére


Zaji
őstag

Ilyen a Tiéd? Mert én is ezt néztem ki csak nem ismerem a gépet.
Illetve bármilyen BF akciós gép érdekel ebben az árban.
Kapszulás gépről le kell állni, mert nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#10045) Vanka válasza vzozo (#10043) üzenetére


Vanka
tag

Ez az alpmodell.Az elődje volt kb 10 évig nagyon szerettük.Olyan 7-8 évig bírta a kazán .30000 volt felújjítással a csere.Most is működik a tejes italok miatt vettünk 1 szép Krupsot (pedig sokan szidták az újabb modelleket)Itt folyt ott folyt 1,5 év után.Megint DeLonghink van [lESAM3200ink] azért van találat.

[ Szerkesztve ]

(#10046) csemberlen


csemberlen
őstag

Szervusztok! Saeco Intelia mostanában a zacctartóban viz van, és nincsenek szabályos pogácsák. Rendszeresen tisztitom stb. Mi lehet a baja.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10047) Andris837


Andris837
senior tag

Sziasztok, akit érdekel az most BF keretén belül elkaphat 1-2 jó dealt az eMAG-nál.

Pl.: [link]

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#10048) Dr. Szilikát válasza csemberlen (#10046) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Lágy, vizes pogácsa, kevés őrlemény esete:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_9175-9175.html

(#10049) csemberlen válasza Dr. Szilikát (#10048) üzenetére


csemberlen
őstag

Köszi. Érdekes, kb 1-2 hónapja csinálja, a kávé mennyiség beállitohoz nem nyúltam, kávé ize nem változott.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#10050) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

240 Euro Amazonon a Philips EP2220/10 [link]

Ennyiért szerintem ajándék kategória...

www.smart-bus.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.