Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) egykori


egykori
őstag

Nem tudom, hány évet bírnak ki általában az automaták, hány éven keresztül használhatók, de itt az utóbbi időkben több, újonnan vásárolt géppel volt probléma. Ennek kapcsán a ma 5 éves PicoBaristo gépemet szeretném dicsérni, ami nem látott ez idő alatt szerelőt, szervizt - rendszeres odafigyeléssel és karbantartással, szűrt víz használatával.

Talán egy kis aggodalmat okozott az utóbbi néhány hétben, hogy a bekapcsolás utáni öblítéskor nem egyenletes, hanem hullámzik a hangja. Ettől függetlenül nagyon elégedett vagyok a géppel, még ha esetleg a jövőben nem is fog sokáig kitartani az egészsége.

[ Szerkesztve ]

(#4302) Bullitz


Bullitz
aktív tag

Sziasztok,

Napok óta keresem a fórumot, nem hittem el hogy hardverapron nincs kávé/kávégép fórum.. erre index fórumon linkelte valaki, na mindegy, meg van.

90-120 ezer körül milyen gépek javasoltak?
Krups / DeLonghi / Philips esetleg a Tchibo új gépei jöhetnek szóba, gondolkoztam használt Jura-n de maradnék az újnál.
A Philips volt az első kiválasztott, a céges is az, 3000-es széria azt hiszem, de nekem nem ízlik, lehet nincs is jól beállítva, de vizes, állandóan nyivákol valamiért így elvetettem, pedig design-ra jónak tűnik de fázok tőle hogy nem túl megbízható.

Ezután Krups jött szóba, szimpatikus német márka, megbízhatóbbnak tűnik de...
a DeLonghit megláttam hogy ugyanúgy árul 100-120 körül automata gépet, és valahogy videók alapján nagyon szép espressokat főz.

Tchibo gépei úgy tudom újak, így ettől is kicsit félek..

Mi a helyes irány, ha a finom kávé + megbízhatóság az első szempont?? :)

Köszönöm előre is, tanácstalan vagyok.. :)

HALA MADRID // 18' Auris HSD

(#4303) salapp válasza Bullitz (#4302) üzenetére


salapp
addikt

Segítségül. Omnia Barista Cremoso, anyukám hozta, ilyen lett belőle a Tchibo Espertoval. Gazdag, nem savas, kellemes utóízzel, crema nagyon sokáig megmarad(na).
A gépen semmi felesleges gomb nincs, nagyon könnyű a használata, vízmennyiségek beállítása. Kis helyet foglal, jól néz ki, nem hangos. Takarítása egyszerű. Eddig három vízkőmentesítés futott le (citromsav oldatot készítek, azzal csinálom), semmi faxni.
Két dolog, amit javaslok a gép használata mellé: A csészébe egy kis forró vizet engedni tíz-húsz másodpercre (ezt nagyjából az összes gépnél érdemes megtenni) előmelegítéshez. Csapvíz helyett kezdettől a Lidl lúgosított ásványvizét töltöm bele.
Esperto a Sencor gépének kicsit módosított változata és évek óta van már, a mienk még az első verzió, már a második kapható.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4304) Bpisti84


Bpisti84
tag

Sziasztok!

Siemens EQ.300-ról/Bosch Verocup 300-ról mi a véleményetek?
Mennyire megbízhatóak ezek a gépek?

(#4305) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! 1 hónapja írtam,hogy a laica kávéhoz való szurojevel szűrőm a vizet a pico baristoba, es, hogy a 4 vizkemenysegi fokozat közül mar 3-mat kipróbáltam, de az aqua clean százaléka megy le. A 3-mas fokozaton már-már jónak tűnt (összes többin ment le), 1 hónap után is 100%-on volt. Aztán fogta magát és egyből 80-ra ment le, tehát nem 10, hanem 20%-ot esett. Mi a francért nem jó egyik fokozaton se?:O

[ Szerkesztve ]

(#4306) konzumpro válasza Palesztin994 (#4305) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem törődik vele hogy milyen vizet töltesz bele, ez csak egy számológép, ami átfolyt mennyiséget mér, meg hónapokat is talán.

(#4307) Csabee. válasza Bullitz (#4302) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia!
Ma vettem egy sencort. Ez a tchibo esperto átmárkázva szerintem. 90.000Ft-ról ma még lekuponozhatod 72.000 Fr -ra az Alzanál.
Most teszteltem nagyon finom kávét főz. Jó forró a kávé. Maga a gép halk a philipsekhez képest.
Előny hogy könnyen takarítható.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#4308) Dr. Szilikát válasza Palesztin994 (#4305) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ahogy már jeleztem:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3988-3988.html

- 95 liter után a betét ioncserélő képessége gyengül (vízkőcsökkentő hatás romlik).
- 3 hónap után a szénbetétben baktériumok szaporodhatnak, amit ezüstadalékkal igyekeznek mérsékelni.

Ha a gép nem figyelmeztetne, a betét gyártója akkor is ajánlja a fentiek betartását (vagyis cserét).

Ha a gépet úgy állítod be, mintha betétet nem alkalmaznál (amiről nem tud a processzor, az nincs), akkor amiatt nem fog jelezni. Vízkőtlenítésre fog figyelmeztetni az alábbiak szerint:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3987-3987.html

[ Szerkesztve ]

(#4309) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#4308) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kéne már egy FAQ az összefoglalóba ezekből a jó válaszokból.

(#4310) Palesztin994 válasza Dr. Szilikát (#4308) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Értem, köszönöm!

(#4311) salapp válasza Csabee. (#4307) üzenetére


salapp
addikt

Jó vétel volt. A Tchibo jelenleg legalább 83ezer. A Sencor volt előbb. A Tchibo kicsit átterveztette, pl. nekem a Tchibon jobban tetszik, hogy oldalt van a bekapcsoló gomb, így nem mehet por köré, illetve számomra szebb a lekerekített eleje, amin csak a megvilágított érintő gombok vannak. Azt nem tudom, a Sencor ad-e babtartály bővítőt, ha sok kávét akarsz tolni egy vendégségnek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4312) #49155328 válasza Csabee. (#4307) üzenetére


#49155328
törölt tag

Milyen örlőmű van benne?
Mert a Tchibonál fémet írnak a Sencor meg kerámiát. :F

(#4313) laca71


laca71
aktív tag

Sziasztok

Lenne 2 öreg automata kávéfőző

KRUPS 8320

SAECO PRIMEA TOUCH SUP030BD

Szabad valamelyikkel foglalkozni és felújatni egy kicsit..
Melyik volt valaha jobb minőségű?

Semmi extra igény, csak egy iható kv lenne a cél 🙂

(#4314) Csabee. válasza salapp (#4311) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Bővítőt nem ad, de csak egyedül iszom nem gond a kisebb tartály. Nálam a design nem volt létfontosságú.
FPSTunker: Rozsdamentes acélból készült daráló a precíz daráláshoz

Üdv: Csabee.

(#4315) salapp válasza Csabee. (#4314) üzenetére


salapp
addikt

Ja, én csak a különbségeket írtam. Én már nem is akartam automata gépet, de meglepett vele kis családom, mondták, amikor múlt novemberben 70ezer volt az Intersparban a Tchibo, hogy ennyiért érdemes adni neki egy esélyt. De akkor jól emlékeztem, hogy a bővítő az egyik elem, amiben a Tchibo újraterveztette kicsit a Sencor-ral a gépet.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4316) Dr. Szilikát válasza jambiyya (#4291) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Most a napokban savanyú arabica sikerült nekem is. Utána az őrlemény mennyiségét növeltem (kb. 9 gramm, finomra őrölt), de a vizet is. A keletkező pogácsa szilárd, kb. 17-18 mm vastagságú.

Összehasonlítva, ebből 25 ml főzet érezhetően savanyúbb, mint 50 ml. Igaz, hogy ezt nevezhetnénk a "hígítás" következményének is, de azért nem ugyanaz. Ahogy a topikleírásban szerepel (csak esetemben nyilván a kávé állandó és ahhoz képest a vízmennyiség változott):

Kevesebb kávéval keserűbb, túlkivonatolt, több kávéval savanyúbb, alulkivonatolt kávét főzhetünk. A cél az egyensúly megtalálása, ami többek között kávéfüggő is.

Az őrlőfinomság beállításával finomhangolhatjuk az ízek arányát, se nem túl savanyú, se nem túl keserű kell legyen, hanem kiegyensúlyozott. Ha legfinomabb őrleménynél is inkább a savasság dominál, megpróbálhatunk emelni a hőfokon.

(#4317) jambiyya válasza Dr. Szilikát (#4316) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem tudtam olyan kevés világos pörkölésű kávét használni, hogy jó legyen nekem. Ellenben egy sötét pörkölésűt tudtam addig túlkivonatolni, hogy se savanyú se keserű ne legyen.

(#4318) Dr. Szilikát válasza jambiyya (#4317) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ez az, hogy előtte kevesebbre volt állítva az őrlemény, pogácsa helyett lekvár lett belőle, úgy igen savanyú lett. Noha korábban is volt ilyen babom, akkor ilyet nem tapasztaltam, de akkoriban a gép is másképp volt beállítva, csak arra már nem emlékeztem.

(#4319) jambiyya válasza Dr. Szilikát (#4318) üzenetére


jambiyya
őstag

Juteszembe, a cardamomot vajon hogy bírja az őrlő? :)

(#4320) emery2


emery2
tag

Jó reggelt !

[Készülök venni egy ilyet] Akinek esetleg van ez a tipus vagy hasonló, megosztaná személyes tapasztalatait ? Jót, rosszat, mindent. Köszönöm.

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#4321) #49155328 válasza jambiyya (#4319) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem az a baj hogyan bírja, hanem az aromája meddig marad benne!
Lásd pl. Frei ízesített "kávéi"

(#4322) jambiyya válasza #49155328 (#4321) üzenetére


jambiyya
őstag

Jó, de a Frei valami áztatott szirupos cucc, arról eltudom hinni, hogy bekoszolja az őrlő egységet.
Ez meg valami keverék lehet, mert van benne világos és sötét cucc. Az érdekelne a kardamom "bántja-e" az őrlőt.
No és kíváncsi vagyok, tényleg olyan lesz-e, mint amit ígértek (mert az eladó jó kávét főzött, bár lehet hogy nem ilyenből, ez csak eladásra megy). :)

(#4323) salapp válasza jambiyya (#4322) üzenetére


salapp
addikt

Freitől minden felhasználási formában célszerű távol maradni. De néztem a Lidl barista nevű kávéját is. Nekem nagyon nem tetszenek azok a szemes kávék, ahol a szemek felületén fényes bevonat van. Mint a drazsék, amiket fényesítenek, hogy a dagadék gyereknek vonzóbb legyen tömni az arca mögé. Az valami huncutság, nem? Szerintem azok a kávék se tesznek jót az őrlőműnek.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4324) #49155328 válasza jambiyya (#4322) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jajj, most látom ebben egész szem kardamomok vannak :F
Hát az őrlőnek nem lesz baja, mert ez puhább sokkal mint a kávébab.
Ha már megvetted, hajrá!
Majd megmondod hogyan sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#4325) Dr. Szilikát válasza salapp (#4323) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Olajkiválás előfordul, ami természetes és talán még "vitaminos" is, akár antioxidáns vagy ki tudja, egyéb hasznos összetevők.

Az acél vagy kerámia késeknek elvileg nem árt a lágyabb mag, hogy mennyire tapad be itt-ott, más kérdés, vagy utána kitisztul, vagy legrosszabb esetben szétszedéssel tisztítható.

[ Szerkesztve ]

(#4326) #49155328


#49155328
törölt tag

Na emberek ezt übereljétek!

Kávé helyett mehet az őrlőbe jófajta forralt bor fűszer + cukor. A víz helyére meg valami száraz vörösbor!

:R

Egészségünkre!!!! ;]

(#4327) konzumpro válasza #49155328 (#4326) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Rooibost szoktam főzni az automatával, de előtte propelleressel őrlöm és úgy rakom bele egyből a főzőegységbe, aztán őrölt módban megy egy kb. 90ml-es főzés max hőfokon. Ez elég szokott lenni két ír kávés pohárhoz, amibe először gőzölt tej kerül, majd ez a tömény rooibos-presszó, aztán egy kanál méz, majd fahéj a tetejére.
Amúgy kotyogósba régebben volt fruitcafé, gyümölcskávé, szőlőmag és cukor keveréke, az tök jó volt. Bár a savasság nem biztos hogy nem mart le egy keveset az alu kotyogósból, de hát kell egy kis vitamin!!!

(#4328) #49155328 válasza konzumpro (#4327) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez a roibos ez a sima tea?

(#4329) Dr. Szilikát válasza #49155328 (#4326) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Gyakori Kérdéseken olvastam, értelmiségi hölgy a víztartályba tejet vagy kakaót öntött (pontosan nem emlékszem). Természetesen szándékos megfontolás alapján, ez egy "logikus" ötletnek tűnt számára. Majd a gép "valamiért" lehalt.

Jól belesült a bojlerbe, gondolom.

(#4330) konzumpro válasza #49155328 (#4328) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, szálas tea. Nagy tételben érdemes venni, a kis filteres aránytalanul drága és kellene belőle 4-5 egy adaghoz. Meg kell csapatni propelleressel, de nem szabad szitálni mert akkor befullad, a rostok segítenek egyenletesen főzni nyomásfokozósban mint az automata.
Red espresso néven van kapszula is, őrölt is, gondolom szemcsés méretűre vágják a tea szálait, ahhoz nincs technológiám.

(#4331) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#4329) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Olyat már olvastam hogy víz helyett tejjel főzik a kávét vagyishát cappuccinot, kotyogóssal. Az is biztosan megköszöni.
Az eddigi legjobb ötlet a levesfőzés volt kotyogós aljakban. Legalább olyan jó mint a lógulyás főzése szamovárban.

(#4332) #49155328 válasza Csabee. (#4307) üzenetére


#49155328
törölt tag

SENCOR SES 7015CH + OSZIKEDVEZMENYEK20 = 70990ft ,-
A Kampány időtartama 2021. szeptember 06. (0:01 óra) és október 10. (23:59 óra) között.

(#4333) Csabee. válasza #49155328 (#4332) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen így vettem. Nagyon bevált.

Üdv: Csabee.

(#4334) #49155328 válasza Csabee. (#4333) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ja, csak azért raktam ki, mert azt írtad lejár.

71990,- elírtam.

[ Szerkesztve ]

(#4335) erzol válasza konzumpro (#4327) üzenetére


erzol
őstag

Alkalom adtán szoktam főzni gyümi "kávét" automatába.
Őrölt ablakon bedobok két kanállal ebből:
link
és egy hosszú főzet.
Szeretem... ;)

(#4336) #49155328 válasza erzol (#4335) üzenetére


#49155328
törölt tag

Azt a k***a mennyi szart el lehet adni az embereknek! :N
🤦🏻‍♂️

(#4337) jambiyya válasza #49155328 (#4336) üzenetére


jambiyya
őstag

A sok marketing bullshit elég gáz, de ha jól esik meginni, akkor mi a gond?

(#4338) #49155328 válasza jambiyya (#4337) üzenetére


#49155328
törölt tag

Semmi, csak az ára! :Y
De ha jól esik, igyad persze. :R

[ Szerkesztve ]

(#4339) konzumpro válasza #49155328 (#4336) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ezért is nem linkeltem további akciós gépeket... :D

(#4340) jambiyya válasza #49155328 (#4338) üzenetére


jambiyya
őstag

Én ugyan nem. Gyümölcsből pálinkát szoktunk... ;)

(#4341) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Sziasztok!

Philips 5000-res gép. Minden tök jól működik, csak éppen kávét nem ad.
Tejhab jó, ha bekapcsolom akkor átöblít, ha őrölt kávé módban üresen főzök akkor nehezen de megindul a víz. Viszont akármilyen rendes kávét próbálok a csepptálcába engedi a vizet...
Semmi előjele nem volt ennek, egyik kávéról a másikra elkezdte.

Bármi ötlet mielőtt beküldöm garanciába? :F

(#4342) Csabee. válasza WaterWawe (#4341) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Szia, garanciáztasd. Belül szerintem a főzőegységnél dugult el valami. 2 philipsl is jártam már így sajnos.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#4343) WaterWawe válasza Csabee. (#4342) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi, akkor az lesz.
Kicsit szomorú vagyok. Decemberben vettük a gépet, csak RO vizet kapott, minden héten kipucoltam a főzőegységet, minden hónapban kapott tablettát, és olajat. Ehhez képest szerintem elég hamar feladta a harcot. :(

Tudom, tudom legközelebb Jurat vegyek. :))

(#4344) bigmasterg válasza emery2 (#4320) üzenetére


bigmasterg
addikt

Kicsivel több mint egy hónapja van ilyen Magnifica S gépem, így karbantartásról, takarításról még nincs túl sok infóm.
Kicsit sok vizet használ, bekapcsoláskor és kikapcsoláskor is öblít. Poharat rakok alá, különben nagyon hamar telítődik a csepptálca.

Kicsit játszani kellett a beállításával, hogy okés kávét sikerüljön főzni vele. Nálam ami bevált: örlő legfinomabbra állítva, kávé mennyiség (elején a nagy tekerő) kb 3/4 - 2/3-os állás, a kávé hossza pedig rövidebbre programozva a gyárinál.
Ja és nagyon számít, hogy milyen kávét raksz bele. Sima Segafredo pl számomra ihatatlan volt, házi pörkölésű, friss kávéval pedig egész okés eredményt lehet elérni vele.

(#4345) kory24


kory24
őstag

Fura kérdés:

Philips kávéfőző aqua clean-el.
Mikor már kevés benne víz, akkor ugye kell utántölteni.

Na ilyenkor ami kevés benne van azt ki lehet önteni és full frissel feltölteni vagy inkább csak ráengedni a frisset?

Tehát az aqua szűrőnek muszály mindig víz alatt lennie vagy nem? :)

(#4346) ToBeY válasza kory24 (#4345) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én mindig csak rátöltök.Mert elég vacak minőségűnek érzem azt a műanyag víztartályt és félek,hogy egyszer ki-be vétenél eltörik.Így csak néha nagytakarításnál szoktam kivenni. :U

(#4347) konzumpro válasza kory24 (#4345) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha egyszer telement vízzel, lentről szívja, nem tud annyira kevés víz lenni a tartályban, hogy ne jelezzen hogy töltsd meg. Szóval én mindig csak rátöltenék, ha épp nem vízkőmentesíteni kell.

Egy darab aquaclean szűrőt használtam el eddig, amit a géphez adtak, azóta csak aquaoptima filterrel szűrt vizet öntök bele. Előnye, hogy nem vízkövesedik az akril tartály, az újak már valami hidrofób anyagból vannak, nem csapódik ki rajtuk a vízkő.
A kancsós víz hátránya hogy leül a szénpor a tartály alján. Szétszedve a gépet a tartálytól a pumpáig vezető átlátszó csőben jól láthatóan lerakódott a szénpor. Könnyű volt kitisztítani, de gondolom az átfolyásmérőben is lerakódik egy kevés, a pumpa mondjuk tisztának tűnt. Szóval érdemes lenne valami utánszűrés a tartály alján, valami mikroszálas anyagból a kis műanyag kosár alatt, hogy megfogja a szénport.

[ Szerkesztve ]

(#4348) Csabee. válasza WaterWawe (#4343) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Remélem te szerencsés leszel. Én addig vittem szervizbe míg vissza nem adták a pènzt. Utána vettem másikat, újabb modellt, azzal is kezdődött minden elölről. Pedig én is vigyáztam rá.

Üdv: Csabee.

(#4349) emery2 válasza bigmasterg (#4344) üzenetére


emery2
tag

Köszönöm, hogy leirtad a tapasztalatod.

Azt szeretném még kérdezni, hogy melyik az a delonghi alaptipus aminek magyar nyelvű menüje van és kiirja a lefőzött kávék számát is. Tudja valaki ?

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#4350) Dr. Szilikát válasza WaterWawe (#4341) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Lehet ilyen vagy hasonló belső szivárgás például:

https://www.youtube.com/watch?v=58jYPoUysiE

Esetleg ilyen tömítések kopása:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3764-3764.html

#4345 kory24

A csapvíz klórozása elvileg kivédi a baktériumok szaporodását, avagy a víz esetleges poshadását a tartályban. Ha mégis kiöntöd a maradékot, annyi idő alatt a betét nem tud kiszáradni. Hogy levegőt mennyire kaphat, nem tudom.

De a szűrő nélküli gépek is ettől függetlenül már a víz elfogyása előtt valamivel jeleznek, illetve letiltja a főzést, így kivédhető, hogy épp főzés közben szűnjön meg a vízellátás, ami kellemetlen. (Onnan is tudom, egy régebbi verzióból ezt az érzékelőt kihagyták, párszor "megszívatott" akkoriban.)

#4347 konzumpro

Egyes típusokban szokott lenni ilyen szűrő, illetve hasonlót Aliexpressen is láttam:

https://www.google.com/images?q=saeco+144650300

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.