Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) konzumpro válasza jambiyya (#3300) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A trükk az, hogy nem szórom bele a párás őrölt kávé csúszdába a kávét, hanem kiveszem a főzőegységet és beleöntöm.

(#3302) jambiyya válasza konzumpro (#3301) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen, ez egy tiszta módszer lehet. Most már látom én is. Az a felső nyílás a kávéolaj-kapszula bedobój nyílása lesz ezentúl. :)

(#3303) hkarcsii


hkarcsii
csendes tag

Nektek is előfordul, hogy az őrölt kávé betöltő felé vissza nyomja a darált kávét? Philips Lattego series4 gép...

(#3304) jambiyya válasza hkarcsii (#3303) üzenetére


jambiyya
őstag

Én még nem tapasztaltam ilyet. Elvileg a földi gravitációnak elégnek kell lennie, hogy az őrölt kávé belepottyanjon a főzőegységbe.

(#3305) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Philips-Saeco
pl. Hd 3000 széria
pipacső.
Lehet hozzá kétféle pipacsövet kapni, az egyiken van valami csúszka szelet a fehéren.
mi a különbség? Melyik jobb,
[link]

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#3306) Dr. Szilikát válasza csabulaxi (#3305) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A fekete egyszerűen csak hiányos. Aki azt veszi meg, kénytelen a régiből átépíteni a szelepet is, ugyanis anélkül nem használható. Vagy külön rendelhetők még a többi hozzávalók.

Amikor a főzőegység hüvelye rányomul a képen látható "apára" (nem is szexuális tartalmú egyáltalán), a kis füles fennakad a hüvely peremén és megnyitja a furulyában lévő belső szelepet.

A belső szelep ugyanis önzáró / visszacsapó jellegű. Ahogy nő a bojler nyomása, annál jobban betömi magát a szelepülésbe. Onnan pedig már csak visszafelé lehet kinyitni, azért kell rátolni.

[ Szerkesztve ]

(#3307) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#3306) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam gyárilag a fekete van, nem hiányos, van benne kis rugó, amin egy gumis dugó támaszkodik a belső bajonettes részbe.
Volt még az Xsmall-hoz egy másik konstrukció, az jobb volt, bele lehetett tekerni egy fúvókát, megfelelő tömítéssel, jól lehetett vele csökkenteni a vízhozamot.

(#3308) csabulaxi válasza Dr. Szilikát (#3306) üzenetére


csabulaxi
senior tag

nekem fekete van és nincs rajta a csúszka gyárilag sem

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#3309) Dr. Szilikát válasza csabulaxi (#3308) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem tudom akkor így látatlanban elképzelni, hogy mi nyomja vissza, a kupakban (főzőegységben) van valami tű?

Mert akkor nem is csereszabatos a kétféle megoldás.

(#3310) feketepeti


feketepeti
aktív tag

Sziasztok, a Delonghi Ecam 45.760 -ról (Eletta Capuccino Automata) van valakinek tapasztalat?
Nem teljesen mai darab, de tetszik a forma nagyon, meg az ára is elfogadható.

[link]

(#3311) Dr. Szilikát válasza csabulaxi (#3308) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Közben arra gondoltam, a tolattyú nélküli megoldás bizonyára nem is visszacsapó (tehát ami a nyomást képtelen elengedni, mert kvázi önmagát tömi be és csak visszatolással nyitható), hanem csak elengedő irányú dugós, mint a karos gépek alsó szelepe is.

Tehát éppen megtartja a vizet, hogy ne folyjon ki, de amikor jön a pumpa által tolt víz nagyobb nyomása, azt már átengedi. Ennek előnye, hogy a bojlerben esetleg túlfőtt víz tágulását, illetve a felesleges gőzt is elengedi. A másiknál csak visszafelé, a túlnyomásszelep irányába tud tágulni a rendszer, ami más szempontból is részben eltérő, illetve vannak a külön gőzbojlerrel szerelt gépek stb.

Lényeg, eszerint olyat kell venni, ami van a gépben, az való hozzá. De ebből is látszik, nem vagyok kávészervizes, csak azokat ismerem mélyebben, amivel találkoztam, néhány típussal.

Egyébként fontos komplett cserélni? Gumigyűrűk sokkal olcsóbbak.

[ Szerkesztve ]

(#3312) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#3311) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ilyen:

A belső darabban van egy furat, a két tömítés között, ott megy be a víz.

Az ellendarab ami a főzőegységben van, néha nem illeszkedik precízen, ilyenkor hallani a betöltés végén ha megszorul, ha pedig túl lazán illeszkedik akkor meg elengedi a nyomást, néha segít ezeken a problémákon a tömítéscsere és a kenés. Ha gyári hibás akkor a csere.
A vízkő szeret megtelepedni a kis gumidugó környékén, ha beszorul egy vízkő morzsa, gőzölés után szivárog a víz a tálcába, ez kivett főzőegységnél látszik.

[ Szerkesztve ]

(#3313) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#3312) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Akkor másodszorra már jól sejtettem, csak elsőre azt hittem, mindenképpen visszacsapószeleppel kell zárni, de ezt befolyásolja a konstrukció többi része is, hogy melyik rendszerhez mi a jó.

(#3314) hkarcsii válasza jambiyya (#3304) üzenetére


hkarcsii
csendes tag

Pont ez az... Sose rakok bele őrölt kávét... az általa daráltat nyomja valahogy oda vissza...

(#3315) jambiyya válasza hkarcsii (#3314) üzenetére


jambiyya
őstag

Ugyanarról beszélünk: a darálóból bele kell pottyannia.

(#3316) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tud valaki mostanság jó árban aqua filtert? :U

(#3317) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
A Philips Automata eszpresszógépek EP1220/00 és a EP2224/10 között mi a külömbség ?
Válaszokat előre is köszönöm szépen :R:R:R

[ Szerkesztve ]

(#3318) jambiyya válasza Hzsolt11 (#3317) üzenetére


jambiyya
őstag

A színükön kívül, és hogy a 2-eshez adnak egy aquaclean szűrőt...szerintem semmi. Csodálkoznék, ha nem ugyanolyan őrlő, főzőegység, stb. lenne bennük. Bár gondolom a philips weboldalán Te is eljutottál idáig. :)

(#3319) Hzsolt11 válasza jambiyya (#3318) üzenetére


Hzsolt11
tag

Igen
Mondjuk én úgy láttam hogy az EP1220/00 is jár aquaclean szűrőt.
Na midegy
:R

(#3320) dethroner


dethroner
veterán

Szeretném megköszönni azoknak, akik dicsérték a lidl féle Bellarom kávékat. Az espresso-t vettük így elősre és nagyon ízlik. Szerencsére a Mantaro féle rettenet már csak az emlékeinkben él :((( A zacskóban lévő utolsó kb fél kilót elajándékoztuk, annyira rossz volt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3321) jambiyya válasza Voice24 (#3277) üzenetére


jambiyya
őstag

Figyu, én tegnap az M3 kivezetőnél lévő Metroban láttam ilyet, volt több féle is, emlékeim szerint a piros betűs a legfinomabb.

dethroner: ki a töknek lehet elajándékozni? A miénk sem fogy...

[ Szerkesztve ]

(#3322) Voice24 válasza jambiyya (#3321) üzenetére


Voice24
őstag

Az Omnia Baristára gondolsz, ugye?

(#3323) dethroner válasza jambiyya (#3321) üzenetére


dethroner
veterán

Csajom munkatársának adtuk, neki valami dugattyús kévéfőzője van, mondtuk neki hogy nekünk nem jön be, ha akarja próbálja ki, aztán ha neki se tetszik, dobja ki a tyúkoknak :DDD De azt mondja azon a masinán finom a főzet, szóval örül neki.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3324) jambiyya válasza Voice24 (#3322) üzenetére


jambiyya
őstag

Erre:

(#3325) Voice24 válasza jambiyya (#3324) üzenetére


Voice24
őstag

Ha jól látom, ez már nem a korábbi, 450g-os kiszerelés, hanem nagyobb.

(#3326) konzumpro válasza jambiyya (#3324) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Erről jut eszembe, hogy van ilyen hogy lassú pörkölés, ki kéne próbálni házi pörkölésnél is, az IMEX-hez írják hogy résnyire kell nyitni a tetőt és akkor csökkenthető a hőfok, lassítható a pörkölés folyamata, ami nem ártana, eddig még nem próbáltam.

(#3327) Hzsolt11


Hzsolt11
tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni automata kávéfőző vásárlásában.
Naponta kb 5 kávét kellene lefőzni vele és szeretném ha lenne tejhabositó része is.
Ár kb 120k max
Ezt a hármat sikerült eddig kinéznem:
[link]
Kinek mi a tapasztalata az itt megjelölt gépekkel kapcsolatosan, és melyiket ajánlanátok megvételre, vagy van esetleg valami jobb?
Válaszokat előre is köszönöm szépen :R

(#3328) konzumpro válasza Hzsolt11 (#3327) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem EP3510/00 van, rövid gőzcsővel, pannarello nélkül latte artra is alkalmas tejet gőzöl, lehet hogy a 2200 sorozat gőzcsöve is jó erre a célra, de mivel nem lehet elfordítani a gőzcsövet, nem lehet könnyű forgásba hozni a tejet vele. Ha elég a habos tej, pannarelloval, akkor tökéletes bármelyik a két Philips közül. Célszerűbb a 2200-as sorozatból választani, mert az 1200-as mintha le lenne butítva, korlátozva szoftveresen, bár nagy variációkra nincs szükség, csak minimalizált kávéhosszra, azt hiszem az 1200-ason 40ml a minimum, a 2200-ason 20 körül, emiatt számomra az 1200-as kiesett.

http://101coffeemachines.info/philips/ep1200-ep2000-ep3200/

Itt azt írják az összes le van korlátozva minimum 40 ml-re, de persze kézzel le lehet állítani bármelyik fajta főzést, így elvileg megoldható a ristretto mennyiség főzése, ami igazán kellemessé tudja tenni a tejes italokat, nem az a túlfőzött keserű lé tejjel, hanem könnyű, gyümölcsös, virágos ízek, amihez alulkivonatolt, rövid kávé kell.

[ Szerkesztve ]

(#3329) konzumpro válasza konzumpro (#3326) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Egyenletesebb és lassabb a pörkölés így, a végeredmény magáért beszél, könnyű elcsípni az első reccsenés kezdetét, folyamatosabb a babok forgása is, még a ragacsos mosott kávéval is ami végre elfogyott, a harmadik pörkölés etióp, végig szépen mozgott, egyenletesen pörkölődött, időben kb. 8 perc az eddigi 7-hez képest, világosabb összességében az elért szín. Vannak jobb pörkölők drágábban, Gene 170e, Behmor 180e, de így az Imex se rossz.

(#3330) jambiyya válasza Voice24 (#3325) üzenetére


jambiyya
őstag

Igen, 900g ha jól rémlik.

Nálam a következő kipróbálandó ez lesz. Aldi, 2200Ft, 500g. Már egy ideje nézegettem, és ugye kb. 800g mínuszban vagyok a nyomorék mantaro miatt. :)

(#3331) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok! Van egy 2.5 éves DeLonghi Dinamica automata kávégépem, ami tökéletesen működik, amikor kéri tisztítom, vizlàgyítóval üzemel. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy ezt nem kell bizonyos időközönként elvinni szervizbe, hogy karbantatsák? Ha esetleg igen, akkor van valakinek olyan szerviz ötlete Budapesten, ahova jó szívvel vitte és foglalkoznak is ezzel a márkával?

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3332) csiki52


csiki52
tag

Sziasztok, van egy Philips 2236/40 lattego kávégép, amit december elején vettem, egy héttel ezelőttig semmi gond nem volt vele.
Egyik pillanatrol a másikra egyszerre elkezdett villogni a 3 hibajelzés /ikon/, minden leirt dolgot elvégeztem, amint kávét akarnék csinálni szemes vagy daráltat egyaránt megsem nyikkan és ujrakigyullad a hibajelzés.
Garanciális de sajnos a Philips ügyfélszolgálata és a szerviz sem veszi fel a telefont, az üzenetrögzitőre a visszahivás kérésre nem reagálnak, a webshop müködik, elvittem a Karinthy utra természetesen a szerviz zárva csak ez a honlapjukon nincs jelezve.
Jo covid van de a Philips egy nagy csalódás az egész ...110 ezer volt a kávéfőző 40% os kuponnal.
Esetleg ha valakinek van ötlete erre a hibára mert látszólag a gépnek semmi baja.

(#3333) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok! Ha anyum philips kavegepeben gyárilag aquaclean van, akkor ahelyett tehetek bele brita intensa szűrőt? (már ha egyáltalán belemegy).

(#3334) Dr. Szilikát válasza csiki52 (#3332) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Főzőegységet kiszedve, kézzel átforgatva oda-vissza, alaphelyzet, retesz, betesz, helyére pattint pontosan?

#3333 Palesztin994

Magam részéről ennyit látok róla:

https://www.philips.hu/c-p/CA6702_00/saeco-brita-intenza-plusz-vizszueroe-patron

(#3335) Palesztin994 válasza Dr. Szilikát (#3334) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Rendeltem a pico baristohoz karbantartó szettet, és most jöttem rá, hogy nem is aquaclean van benne. Mivel én vízszűrő kancsót használok, így nem is fontos, gondoltam odaadom anyumnak. Meglátjuk, ha belemegy, csak megszűri. :D

(#3336) csiki52


csiki52
tag

Szia , ezek mind megvoltak, folyamatos karbantartás a leirás szerint, eredeti eszközökkel.
Most vittem be a Karinthy uti szervizbe javitásra.
Érdekesség képpen toronyban állnak a lattego gépek.... egy hölgy mögöttem is ugyanezzel a hibával hozta be a sajátját.

(#3337) konzumpro válasza csiki52 (#3336) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi az infót. Mondtak valamit, mi az oka ennek a tömeges meghibásodásnak?

(#3338) jambiyya válasza konzumpro (#3337) üzenetére


jambiyya
őstag

Lehet, hogy csak a szokásos ráta, de az otthonmaradós balhé miatt többet adtak el, így összességében több a hibás is.

(#3339) konzumpro válasza jambiyya (#3338) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kár, hogy a gyártási számból nem derül ki, melyik napon gyártották. A hétfő nem-oda-figyelős, a péntek már-hétvégére-készülős, a csütörtök túlhajszolós, a szerdai jó, ha kedden nem volt meccs.

(#3340) WaterWawe válasza h1mpi (#3331) üzenetére


WaterWawe
őstag

Bár nekem Philips van, nem DeLonghi, szerintem ne akard megjavítani ami jól működik. :D

Az enyémnél a főzőegységet kell néha takarítani és megolajozni. Hetente átöblítem langyos vízzel a főzőegységet. Havonta kávéolaj eltávolító tablettát is kap a procedúra előtt. Két havonta pedig megolajozom a főzőegységet.

Szerintem a többi alkatrész amivel gond lehet (örlő, szivattyú stb.) esetén nem nagyon tudod "megelőzni" a bajt, legfeljebb ha kiválogatod a kavicsokat a kávébabok közül. :D

(#3341) h1mpi válasza WaterWawe (#3340) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi :) Az a baj ezt semennyire nem lehet szétszedni. Mélyebben nem nyúlnék bele, de pont ezeket a dolgokat szeretném karbantartani. De ha nem hát nem :N

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3342) csiki52


csiki52
tag

(#3337) konzumpro

Nem mondtak semmit, átvették, talán jövő héten telefonálnak, megjegyzést sem tett, nem kérdezett semmit, én ebből gondoltam hogy tipushiba lehet, meg abbol hogy éppen más is ugyanazzal a hibával érkezett, meg sok lattego készülék volt ott, persze lehet feltorlódás is a járvány miatt. /zárva voltak/
Nagyon sok promociót dobtak /40% stb/ ki biztositók, Shell stb.. karácsony előtt.
Igy vettem én is, pedig fenntartásaim voltak ugyanugy mint a Tefallal.
Megvettem hozzá mindent, zsirzo tubust vizkőmentesitőt kávé olaj tablettát...minden tisztitási "müveletet" betartottam..
Ugyanezt mondta a hölgy is aki ugyanilyen hibával hozta be az övét.

[ Szerkesztve ]

(#3343) jambiyya válasza csiki52 (#3342) üzenetére


jambiyya
őstag

Nézd a jó oldalát, hölgyekkel ismerkedhetsz, ami elég jó így pandémia idején. :D

(#3344) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok! Van egy használtan vett Saeco Intelia gépem. Kezdettől az a problémám vele, hogy heti kb 1 liter víz gyűlik össze a csepptálcában. Nem a víztartálynál lévő tömítés ereszt, mert minden teljesen száraz azon a részen. Gondoltam hátha egy tömítés cserével meg tudnám oldani és nem kell szervízbe vinnem, most a home office idején nem szeretném nélkülözni és időm is lenne megreparálni. Nincs ötletetek, hogy merre keressem ekkora mennyiség elfolyásának okát?

(#3345) konzumpro válasza Whynot? (#3344) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Öblítéskor összejön ennyi belül, akkor is ha pohárba folyik.

(#3346) Dr. Szilikát válasza Whynot? (#3344) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ez az, hogy azért van akkora csepptálca, mert szükség is van rá. Öblítéskor a pogácsa térfogatának megfelelő helyet csak víz tölti ki, ami ideális esetben a csepptálcába folyik vissza.

De kisebb része ömölhet a zaccfiókba is, ahol a pogácsák felszívják, még az sem mondható hibának.

Még normál főzés közben is van egy rész a bemeneti oldalon, ahonnan vissza kell jönni valamennyi víznek.

Ha feltételeznénk azt a hibát, hogy a főzőegység bemeneti tömítései a nyomás hatására engednek, azt észre lehetne venni a lefőzött kávé mennyiségén is, ha minden egyéb feltétel és beállítás változatlan. A bojlerbe bemenő vízmennyiséget pontosan méri egy kis "vízóraszerű" egység, így az állandó. Víz egy részét felszívja a pogácsa, többi része a kávé.

Ha a bemeneten egy rész elszivárogna, az hiányozna végül a kávéból.

Bár lehet típusfüggő, de a rácsot eltávolítva esetleg megfigyelhető az is, hogy amikor termeli a kávét, látszik-e közben lecsepegő víz a tálcába. Utána már nem érdekes, csak amikor konkrétan nyomás alatt van.

Ehhez mondjuk némi trükközés is szükséges (rács nélkül, de a pohár is ott legyen).

[ Szerkesztve ]

(#3347) h1mpi válasza Whynot? (#3344) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Poharat használsz? Ha nem, akkor simán összejön ennyi az öblítésnél. Meg az sem mind1 hány kv-t iszol az egy hét alatt :)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#3348) anadroid válasza h1mpi (#3347) üzenetére


anadroid
senior tag

És hogy napjában hányszor állítod le a gépet. Ha kihűl, akkor az újraindításkor ismét fürdik egyet.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3349) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Milyen aquafilter kell pontosan a philips 5000 gépekbe?
Csak mert van CA69003 10 és 22 filter is,de gőzöm sincs mi kellene nekem?!

(#3350) jambiyya válasza ToBeY (#3349) üzenetére


jambiyya
őstag

CA6707/10 (care kit) van itthon, ebben van két CA6903/10 (filter) is.

ui: szerintem a 22-es végű a dupla

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.