Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) jambiyya válasza Mittu88 (#3246) üzenetére


jambiyya
őstag

Hááát, nem is tudom. Én csak gyári cuccokat veszek (philips 5000), mert nem értek hozzá és nem ér annyit a spórolás.
Ugyanakkor meg van pár terület, ahol tudom, hogy a feleannyiba kerülő cucc legalább olyan jó, így akár jó is lehet, szóval...

(#3252) oszy válasza jambiyya (#3251) üzenetére


oszy
veterán

Jól írtad. :) ezen a véleményen vagyok én is. Mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy bevállalja-e. Szerencsére megtudtam venni jó pár db eredeti szűrőt a mallból annak idején, így arra nem lesz gond. A többi meg "filléres" tétel.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3253) Mittu88 válasza jambiyya (#3251) üzenetére


Mittu88
senior tag

Megértem az álláspontod. Én emagon vettem újracsomagoltan 2235-ös lattego-t 85ezerért, ez az egyik oka, ha 150ezerért vettem volna, valószínű én se kísérletezek. (Így 2 év alatt megtérül az ára, addig meg garanciális).

A másik, hogy nem tűnik noname gyártónak ez a Wessper, viszont töredékáron van a cucca. Az AquaClean-je például nem 95 liter vízhez elég, hanem 250-hez (állítólag).

Beszámolok majd, mert a típusspecifikusnak árult cuccok jellemzően filléres dolgok jelentősen túlárazva.

[ Szerkesztve ]

(#3254) Mittu88 válasza oszy (#3252) üzenetére


Mittu88
senior tag

Akciósan mennyi amúgy a szűrő? Én 4500 Ft alatt nem láttam még.

(#3255) oszy válasza Mittu88 (#3254) üzenetére


oszy
veterán

Postával (990.-) együtt 6.180 Ft-ért vettem a CA6903/22 2db-os csomagot.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3256) Mittu88 válasza oszy (#3255) üzenetére


Mittu88
senior tag

Az mondjuk igen jó ár :R

(#3257) oszy válasza Mittu88 (#3256) üzenetére


oszy
veterán

Igen! Sajna azóta sem volt annyiért. :/

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#3258) dethroner válasza oszy (#3250) üzenetére


dethroner
veterán

Fura hogy a szett leírásában semmi nincs erről. Meg arról se, hogy a tabletták (már ha tényleg 2 dobozzal lesz) kávéolaj elleni és tejkör tisztítók lesznek-e.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3259) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3258) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Megtalálható éppen máshol, de mindegy elvileg, zsír-zsír. Úgy látom, fő hatóanyag ezeknél az oxigénalapú fehérítő / zsíroldó, azaz hidrogén-peroxid, vagy annak "elővegyülete" a nátrium perkarbonát, amiből keletkezik a hidrogén-peroxid.

További adalékok lehetnek még a citromsav, illetve szódabikarbóna a pH-érték beállítására (is), illetve a szokásos ionos felületaktív anyagok, ami emulgeáló / hatásjavító jellegű. Végeredményben nincs ezek között túl nagy különbség.

(#3260) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
Ti minden tisztításkor cserélitek a szűrőt is a gépben?Vagy van aki használja 2-3alkalommal is? :))

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#3261) dethroner válasza Mittu88 (#3253) üzenetére


dethroner
veterán

Mivel épp tart a Brita szűrőbetét tesztem, így rendeltem egy ilyen betétet is a kancsóba és majd összehasonlítom a mostani tesztem eredményével. Abból majd lehet sejteni, hogy minőségre mit tudhat a Wessper, mint márka :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3262) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3259) üzenetére


dethroner
veterán

Philips kiemeli, hogy a CA6705/10 tejkör tisztitó 54% kálium-karbonátot tartalmaz. Ez vajon miért fontos, és mi is ez?

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3263) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3262) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az egy figyelmeztető felirat, mivel erős lúg, amivel nem árt óvatosan bánni (vagy szabály is vonatkozik rá, hogy fel kell tüntetni), noha egyébként nem mérgező, fogyasztható anyag, csak nem ilyen koncentrációban.

Amúgy ez is csak egyfajta lúgos zsíroldó, fertőtlenítő, a többféle lehetőség közül. Itt a gyártó erre tette le a voksot, de nem kizárólagos megoldás, gondolom.

(#3264) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3263) üzenetére


dethroner
veterán

Józan paraszti ésszel végig gondolva, a trutyit a tejes kancsóba kell tenni, amint aztán a kancsó tetején lévő kis fúvókán átnyom. Be a gépbe nem megy semmi. A tejes kancsót és a fúvókát amúgy is minden héten alaposan szét kell szedni és kimosni. Ez se egy világmegváltó dolog, lehet mosogatószeres vízzel átmosni és utána egy sima vizes öblítés ugyanezt tudja töredék áron.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3265) andrasferenc válasza dethroner (#3264) üzenetére


andrasferenc
tag

Philips Saeco HD 8761/09 Minuto kávéautomatám van, amelyet 2015. március közepén vásároltam. Készítettem egy statisztikát:
Eddig:
- 133 kg szemeskávét használtam fel,
- 26 flakon Philipt Saeco ca6700 vízkőmentesítőt használtam a vízkőmentesítésre
(Vízkeménység: 4)
- 33 db Philips Saeco Brita Intenza ca6702 vízszűrőpatront használtam fel.
(Patron beálltás: "B")
Ha a vízkőtlenítőt átlag 3 ezer Ft-tal, a vízszűrő patront átlag 4500 Ft-tal számolom, valamint háromszor cseréltem nagy "O" gyűrűt, és egyszer pipacső "O" gyűrűt, akkor kb. 226 ezer Ft-ot költöttem kellékekre. A szilikonzsírt már nem számolom, mert volt amikor Saeco egységcsomagokat vásároltam, amely tartalmazott szilikonzsírt, és gumigyűrűt is.
Eddig a kávéautomata szépen dolgozott napi 6-8 adag kávé elkészítésével. A tejhabosítót nem használom.
Előre őrölt kávéból eddig kb. 1000 grammot használtam fel.

[ Szerkesztve ]

(#3266) dethroner válasza andrasferenc (#3265) üzenetére


dethroner
veterán

Szép hogy mindent összeírsz :C
Vagyis 6 év alatt ráköltötted a gép értékének a kétszeresét. Ha ugyanezeket nem Philips, hanem valami olcsóbb, pl ezzel a most említett Wessper termékekkel csináltad volna, mennyit sprórolsz?

Lassan eljutok odáig, hogy kivágjam a picsába a még meglévő kb fél kiló Mantaro szemeskávét és kipróbáljam a féláron vett [Costa] kávét. Remélem nem lesz rosszabb mint a marketing fos Mantaro :((

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3267) viktorhu válasza dethroner (#3266) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem sokkal jobb volt a costa a mantaronál. Mondjuk nem emlékszem, hogy melyiket vettem, a medium roast 100% arabica lehet, hogy megint kicsit sok lesz az automatának, de úgy emlékszem, hogy én sem a legsötétebbet vettem el a Lidl-féle akció idején.

(#3268) Mittu88 válasza andrasferenc (#3265) üzenetére


Mittu88
senior tag

Az komoly, hogy tudtad ezt számolni?

Mielőtt megvettem a lattegot, én is azt számoltam, hogy a vételár a legkisebb költség.

(#3269) Mittu88 válasza dethroner (#3266) üzenetére


Mittu88
senior tag

Mondjuk én olyan sváb vagyok, hogy nem veszek olyan kávét, amit reklámoznak, mert a marketingköltséget nem vagyok hajlandó kifizetni :DDD

Nekem a lidlis fél kgos bellarom crema jött be nagyon.

(#3270) this_is_why válasza dethroner (#3266) üzenetére


this_is_why
csendes újonc

Amit linkeltél Costa, az ennyiért éppen jó még, kóstoltam, rendben van. Mondjuk a Mantaro-hoz képest szinte minden. Én 4 ízben próbáltam a Mantaro-t.
Személyes vélemény:1-1 adag után ment mind a kukába nagy lendülettel. Valódi hulladék. Azok gyártják akik a Bravos-t is. Kb. olyan, mintha a megdöglött Bravos-t átcsomagolták volna. Pedig a marketing része tetszik nekem, arra ment el a pénz..

(#3271) jambiyya válasza this_is_why (#3270) üzenetére


jambiyya
őstag

Van itthon egy csomag mantaro light roast, de még nem kóstoltuk...egyelőre nem sok kedvet csináltatok hozzá. Ha hozza a Bellarom Crema szintjét, akkor nem lesz gond, mert az ízlik.

(#3272) dethroner válasza jambiyya (#3271) üzenetére


dethroner
veterán

Én még ilyen savanyú szart sose ittam :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3273) andrasferenc válasza Mittu88 (#3268) üzenetére


andrasferenc
tag

Semmi különös. Felírtam a naptáramba, amikor vízkőtlenítettem a kávéautomatát, illetve vízszűrőt cseréltem.
Általában igyekszem akciósan megvásárolni akár a kávét, akár a kellékeket. Amikor kedvező áron van valami, akkor többet vásárolok.
Ugyan ez van a szemeskávé vásárlásánál is. Figyelem a lejárati időket.
A közölt költségek tájékoztató jellegűek, mivel üzletenként is eltérnek az áraki. Volt, amikor vízszűrőpatront 500 Ft/db áron vásároltam.

(#3274) Voice24


Voice24
őstag

Aki szeret kísérletezgetni, annak ajánlom egy próbára a Caffe Corcovado termékeit. Én az olcsokave.hu oldalról rendelgetem, felváltva fogyasztjuk őket, a Classico, a Cremoso és az Espresso nekünk bejön, és árban is jók. Nem mellesleg frissnek mondhatók, ma jött meg egy rendelés, január 21-i gyártású a Classico és az Espresso, a Cremoso júliusi.

(#3275) jambiyya válasza Voice24 (#3274) üzenetére


jambiyya
őstag

Azt már most látom, hogy kilós kávét nem fogok venni, illetve ha lenne a közelben kávémániás, akkor lehetne kilósat rendelni, felezni, próbálgatni.
Annak a weboldalnak nem túl bizalomgerjesztő a neve, persze ettől lehet jó a kávéjuk.

dethroner: most már tényleg nagyon kíváncsi vagyok.

(#3276) dethroner válasza this_is_why (#3270) üzenetére


dethroner
veterán

A link csak a kévét megmutatni volt, amúgy 1324 jó magyar forintért sikerült a tesco kiárusításon hozzájutni a fél kiló costa-hoz.
Még van 1-2 főzetnyi babszem az adagolóban, azt csak porszívóval tudnám kiszedni, szóval azt már tejjel megiszom valahogy. A legdurvább az benne, hogy a pörkölés, vagy a válogatás nagyon nem megy a mantaro-nak. A legutolsó babtartály feltöltés után lőttem egy képet, amin látszik, olyan szemek is vannak benne, amik a sárgaborsóra hasonlítanak színben. Nesze neked mantaro, óvakodjatok tőle.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3277) Voice24 válasza jambiyya (#3275) üzenetére


Voice24
őstag

Azt aláírom, hogy az olcsokave.hu név nem túl bizalomgerjesztő, de az említett kávék máshol is kaphatók (pl. emag-on is), de talán náluk a legolcsóbb. Talán fészbúkos hirdetésben akadtam rájuk, azóta már több kilót elfogyasztottunk a kávéikból. Szerintem simán hozzák akár a Lidl-ben, akár máshol kapható, 3-4 ezer forintos ársávba tartozó más kávék minőségét, és ahogy mondtam, még frissnek is mondhatók.
Azt viszont szomorúan tapasztalom, hogy a nekünk szintén bejövős 450 g-os Omnia Barista Espresso szinte eltűnt a boltok polcairól. Múltkor véletlenül megláttam egy Sparban feltűnően olcsón, még meg is örültem, de amikor jobban megnéztem, otthagytam, ugyanis 1 hónap volt hátra a szavatossági idejéből, tehát az is egy beragadt készlet volt.

(#3278) Mittu88 válasza dethroner (#3276) üzenetére


Mittu88
senior tag

Atyaég, ezt a nyers kávébabot nem merném ledarálni :Y

(#3279) jambiyya válasza dethroner (#3276) üzenetére


jambiyya
őstag

Na akkor majd válogatással/pörköléssel kezdünk, még jó hogy a light roastot vettem, így elbír még egykis pörkölést. :D

[ Szerkesztve ]

(#3280) andrasferenc válasza jambiyya (#3279) üzenetére


andrasferenc
tag

Az Aldiban a közel múltban négy féle, kg-os kiszerelésű, kávé jelent meg. Elég kaposak, mert szinte mind elvitték. Korábbi tapasztalatok szerint nem rosszak. :)

[ Szerkesztve ]

(#3281) dethroner válasza jambiyya (#3279) üzenetére


dethroner
veterán

Szemezgessed csak, mint a Csipkejózsika :DDD Ha eljössz, adok még egy fél zacskóval.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3282) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Pico baristo 80%-ot ír az aquacleanemre, nem egész 3 heti használat után. Vizet csak laica kancsóból teszek bele, amiben kávéhoz/teához való szűrő van.
1. kérdés: ez normális?
2. kérdés: kell majd cserélni valahány %-nál (ha igen mennyinél) az aquaclean szűrőt a kávégépben? asszem van a karbantartókészletben vízkőmentesítő folyadék is, de ha nincs nyilván lehet venni. Ezt kell használjam, ha eleve szűrt vizet használok?
(Alapvetően úgytudom, hogy szűrt víz használatával nem is feltétlen kéne bele aquaclean, azért én teszek, hátha lehet/kell továbbszűrni picit).

[ Szerkesztve ]

(#3283) jambiyya válasza Palesztin994 (#3282) üzenetére


jambiyya
őstag

Nekem 100%-ot ír 3 hetesen, vízkeménység 4-esen, és napi 2-3 KV.

dethroner: kibontottam, egyenletes pörkölésűnek tűnik, nemsokára az íze is meglesz

[ Szerkesztve ]

(#3284) viktorhu válasza Palesztin994 (#3282) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem tudja, mit teszel bele, a beállított keménységet és a készített kávék számát veszi figyelembe. Ha mindig szűrt vizet teszel bele, akkor a szűrt víz keménységét kellene megmérned, és azt beállítanod a gépnek.

(#3285) WaterWawe válasza Palesztin994 (#3282) üzenetére


WaterWawe
őstag

Én miután megtudtam, hogy 3 havonta mindenképp ajánlott az Aquaclean cseréje (baktériumok elszaporodása miatt), inkább kivettem. Én is szűrt vizet használok bele, bár én RO szűrő vizét, de ha csak nem cseréled 3 havonta az Aquacleant (nem olyan olcsó azért) akkor szerintem több gondot okoz mint amennyit megold.

Azért érdemes lehet lemérned a kancsó által szűrt víz keményését és ezt beállítani a gépen is (ahogy előttem írták). És arra is figyelj, hogy a kancsóban mindig időben cserélj betétet az előírtaknak megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#3286) jambiyya válasza dethroner (#3281) üzenetére


jambiyya
őstag

Na nem bírtam tovább. Tényleg light roast kinézetre és az íze is. Ittam már rosszabb kávét, de sajna ettől még nagyon gyenge. Már az illata is fura, nem is kávéra emlékeztet, hanem valamiféle dohos gabonára. Az íze nem az ihatatlan kategória, tejeskávéba végül is elmegy.
Egy sötét pörkölésűt váltott, arra számítottam hogy lágyabb, enyhén citrusos ízt kapok, valami hasonlót, mint a Bellarom Crema, de sajna nem nyertem.
Van itthon egy tesco finest Costa Rica, holnap megkóstolom. :)

(#3287) Dr. Szilikát válasza Palesztin994 (#3282) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Egy átfolyásmérő van ilyen gépekben (vízóra kicsiben). Egy kis lapátkerék, apró mágnessel ellátva, Hall-szenzor érzékeli a fordulatokat, így méri az átfolyó vízmennyiséget.

Eddigi információk szerint a Laica kávé/tea szűrője nagyon jól véd a vízkövesedés ellen. Már amíg ki nem merül az ioncserélő gyantája.

A gép gyári betétje viszont csak részlegesen csökkenti a vízkövet, mert a jó kávéhoz hivatalosan az kellene, hogy valami maradjon is benne. (Nem mintha én ehhez tartanám magam, csak ez az elmélet.)

Tehát itt van elvileg egy kis ellentmondás, ha egyik szűrő nagyon kiveszi a vízkövet, akkor utána a másik, mintha nem is lenne. Ráadásul egy igazi ínyenc még azt is mondhatná, hogy nem jó a kávé.

Amellett van még persze az aktív szén is, ami a szagokat, ízeket, klórt megköti. De az van mindkettőben.

(#3288) dethroner válasza jambiyya (#3286) üzenetére


dethroner
veterán

Neked nem voltak benne nagyon sárga szemek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3289) jambiyya válasza dethroner (#3288) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem, egységesen világosbarna mind. Szétrágva egyáltalán nem bántó az íze, lefőzve sem, de sajnos egy jellegtelen valami, tényleg csak tejeskávéba való. Egyértelműen csalódás.

(#3290) dethroner válasza jambiyya (#3289) üzenetére


dethroner
veterán

Nálam olyan a zacskó tartalma, mintha valaki mindenféle árnyalatú kávészemekből rakott volna bele :F Gondolom a savanyú íz is a nagyon világos szemek miatt van.
Tegnap már végre kipróbálhattam az említett costa-t. Nincs a savanyú íze mint a mantaronak, de érezni a világos pörkölést, sajnos elég vékony az íze, nem lesz ez se kedvenc. De a mantarohoz képest határozottan jobb.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3291) jambiyya válasza dethroner (#3290) üzenetére


jambiyya
őstag

"Nálam olyan a zacskó tartalma, mintha valaki mindenféle árnyalatú kávészemekből rakott volna bele" - gyereknek játszani pont jó lesz, és még az se baj, ha a szájába veszi, csak az orrába ne dugja. Bár ez függ a gyerek korától. :D
Nekem nincs bajom a világos pörköléssel, ittam már nagyon jó kávét világos pörkölésű szemekből. Igazából ilyet keresnék most, de a mantaro nem ilyen.

(#3292) viktorhu válasza dethroner (#3290) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem rossz a costa, csak sötétebb pörkölés kell az automatába. A Mantaroval nagyon megszenvedtem, az abszolút kedvencem még mindig a piros pellini, de olyat most csak házhoz szállítással tudnék rendelni, az meg elég sokat rátesz az árára :(

(#3293) egykori válasza Dr. Szilikát (#3287) üzenetére


egykori
őstag

"Már amíg ki nem merül az ioncserélő gyantája."

A tapasztalatom szerint, a havi cserével elkerülhető az ioncserélő kimerülése, amit szerintem szigorúan érdemes betartani. Mi havonta 45-50 kancsó vizet használunk kávé- teafőzésre, illetve heti egy vasaláshoz és most a téli időben a radiátor párologtatóba is ez kerül.

Nemrégen szóba jött a vízkőtlenítési procedúra. 2016 szeptemberében vettem a PicoBaristót, és azóta minden év szeptemberében az előírt folyadékkal elvégzem a folyamatot a fenti vízszűrő használata mellett. Eddig semmilyen vízkövesedést nem tapasztaltam a gépben, szervizes embert nem látott, a rendszeres karbantartás, odafigyelés mellett.

(#3294) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Köszi a válaszokat! Sajna a tesztcsíkot nem találtam a csomagban, kell szereznem. Dm-ben lehet kapni ilyet, vagy hol?

(#3295) mvkly


mvkly
senior tag

1 évre elegendő Laica Coffee&Tea szűrőbetét, ingyenes szállítással, 18e Ft: [link]
Így egy doboznyi 4.500-ra jön ki, a legtöbb helyen 5-6ezer között mozog +szállítási díj. Ez jónak tűnik, a boltról is igen jók a vélemények.
Akit érdekel.

(#3296) Voice24 válasza mvkly (#3295) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem is innen van az éves csomagom, ennél jobb ajánlat nem nagyon szokott lenni.

(#3297) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Tchibo Barista Caffe Crema-t nem ajánlom senkinek. :(
Van egy szörnyű mellékíze, ami még sok tejjel és cukorral is jelentkezik egy utóízként, natúrban még kortyolás közben is érezhető. A Bellerom és a Lucaffe után egyenesen szörnyű.

Szerencsére ajándékba kaptuk, szóval nem okoz akkora bosszúságot ha a kukában végzi, mint ha magunk vettünk volna.

[ Szerkesztve ]

(#3298) jambiyya válasza WaterWawe (#3297) üzenetére


jambiyya
őstag

Kár, hogy nem lehet visszacsomagolni és továbbadni...valakinek, akit nem kedvelsz. :)

(#3299) dethroner


dethroner
veterán

Szó volt nemrég a Wessper szűrőkről. Rendeltem én is a gépbe és hogy próbára tehessem, vettem a Brita kancsóba is. A Brita betétet már leteszteltem, most a Wessper van soron. Még csak 10 liter folyt át rajta, de egyenlőre úgy néz ki, pont 50%-al gyengébb a szűrési képessége adott mennyiség átfolyása után, mint a Britának.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3300) jambiyya


jambiyya
őstag

Őrölt kávé üzemmódban próbáltátok már? Nálam egy 5064 philips van, és ha egyébként is nem lett volna tisztító/zsírozó nap, elég pipa lennék.
A kávé egy része a csőben maradt, de jutott belőle mindenhova belül.
Van valami trükkje? Nem mintha mégegyszer meg akarnám próbálni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.