Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) Gaben360 válasza konzumpro (#4697) üzenetére


Gaben360
senior tag

Nekem sima fémcső van a Xelsisen, azzal érdemes lehet próbálkozni?

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4702) konzumpro válasza Gaben360 (#4701) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A legjobb a sima fém gőzcső. Kell egy kis gyakorlás, de tökéletes vele a gőzölt tejhab. A mindenféle indukciós, forgótárcsás tejhabosítók csak kakaót keverni jók, ami már jó az a termoblokkos, gőzcsöves tejgőzölő, ami 150e környékén kezdődik.

(#4703) Imy válasza jagofett (#4700) üzenetére


Imy
veterán

Az automata tejhabosító miatt választottuk, illetve tisztítása jobb, mivel szét lehet szedni.
Illetve talán itt is ajánlott kategória az is.

[ Szerkesztve ]

(#4704) JózsefK


JózsefK
csendes tag

Sziasztok! Innen vagyok a szomszédból, a hardcore coffee topic egyik lakója vagyok, így aztán mivel nem értek hozzá a segítségeteket szeretném kérni. Én maradok az eddig bevált eszpresszónál de segítségem kérték automata kávéfőző ügyileg. Legyen szép és jó, megbízható, digit kijelző és egyéb vakítás nem kell, új legyen és 200e-ig van keret.
Jelenleg melyik márka és/vagy típus ajánlott?
Köszönöm a segítséget!

(#4705) konzumpro válasza JózsefK (#4704) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Érdemes visszaolvasni mert hasonlót keres gyakorlatilag mindenki, bár jó lenne tudni mik az elvárások tejes italok kapcsán, mert akkor még két termoblokkos is beleférhet akciósan áfa nélkül.

(#4706) JózsefK válasza konzumpro (#4705) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Köszönöm válaszod! Igazából “presszó” a cél

(#4707) konzumpro válasza JózsefK (#4706) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Saeco GranAromára törekednék, bár fölötte van a keretnek, 15e-el, de ez a legjobb ebben az ársávban és még a tejes italok se jelentenek kihívást.

(#4708) JózsefK


JózsefK
csendes tag

Nagyon köszönöm, ránézek!

(#4709) konzumpro válasza JózsefK (#4708) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Várd meg a többiek véleményét is, rengeteg tapasztalat van itt. Igazából 4300-as Philips sorozat se rossz.

(#4710) MrCsiT válasza Gaben92 (#4651) üzenetére


MrCsiT
addikt

A tejtartály és a fémcső kapható esetleg itthon is? :F A gép ugye, kapható.
Ha nem, tudnál esetleg adni kérlek egy-egy linket a két kiegészítőhöz? :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#4711) gergo5991


gergo5991
őstag

szerintetek megéri kivárni a januárt kávégép vásárlással? igaz sk de gondolom a logika mindenhol ugyan az, jön a karácsony, felverik az árakat..
van 1 weboldal árukeresőhöz hasonló, és ott van árazás visszamenőleg meg lehet nézni, hát októberben pld egy delonghi 350.55 100 euróval olcsóbb volt, 499 euró, most meg 599 euró.
Itt a topikban is szó volt róla, rákerestem, valaki irta hogy 2-3 hónapja 170e volt akcióba, most meg 220 magyar üzletekben is...

(#4712) Gaben92 válasza MrCsiT (#4710) üzenetére


Gaben92
őstag

Gugliztam neked egyet gyorsan, jurastore.hu-nál elvileg kapható mindkettő.

Tejtartály
Fémcső HP1 csatlakozóval

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#4713) bads1


bads1
aktív tag

Mi a különbség a két tejrendszer tisztító között? Melyiket vegyem inkább? Ena 8-hoz kellene, köszi.
[link]
[link]

(#4714) CragON válasza gergo5991 (#4690) üzenetére


CragON
aktív tag

Nekünk 23.460 sb van és meg vagyunk vele elégedve. Főleg cappuccinot csinálunk, finom és a szerintem a tejhab is megfelelő. Egyszerű kezelni és tisztítani is.
Amire még nem jöttem rá, az az, hogy hogyan lehet melegebb a cappuccino. Mivel a tej hűtős hideg, így nem lesz forró, pont iható. Így is jó, azonnal fogyasztható, de talán jobb lenne ha melegebbre csinálná. Állítottam rajta, (mert lehet) hogy forróbb vízzel dolgozzon de az gondolom csak az expresso főzésekor érezhető. De ma feljebb tekerem még egy fokozattal...

Apósoméknak 22.110 van, az se rossz de ez inkább expresso készítésére való.

(#4715) Gyulu25


Gyulu25
tag

Sziasztok!

Az árán kívül szerintetek van különbség a két központi egység között?
[CP0501] és [CP1077]

Lehet csereérett lenne az egység, vagy nem is tudom mi baja lehet a gépemnek (Philips EP5365/10), ugyanis ahogy indítanék egy programot a főzőegységet szépen kinyomja a gép oldalfalának, és csak teker, de mást nem csinál.
Igaz nem tudom, hogy a főzőegységcsere megoldást jelent-e erre a problémámra...

CP0501:

CP1077:

Köszönöm előre is! (igen, még annyi különbség van, hogy a PUSH fölött az egyik sárga a másik fekete)

(#4716) konzumpro válasza Gyulu25 (#4715) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ott inkább szenzor hiba lehet a meghajtó keréknél, nem segítene a főzőegység csere szerintem.

(#4717) Gyulu25 válasza konzumpro (#4716) üzenetére


Gyulu25
tag

Otthon javítható valahogy vagy csak szerviz?

(#4718) konzumpro válasza Gyulu25 (#4717) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem szerviz.
Ha tudsz kölcsönkérni egy főzőegységet, ki tudod próbálni hogy javít-e a helyzeten egy új főzőegység, az is kiderülhet melyik résszel van a hiba, de gondolom azt már észrevetted volna, ha valami törött lenne. Ha netán mégis a főzőegységgel lenne a gond, lehet alkatrészeket is venni hozzá.

(#4719) Dr. Szilikát válasza Gyulu25 (#4715) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A nyíllal jelölt retesznél lenyomva, a főzőegység beforgatható kézzel oda-vissza, ellenőrzés céljából. Vagy takarítás / kenésnél is.

Végül alaphelyzetbe kell visszatenni (ahogy a nyíl jelzi), a PUSH gombbal visszaakasztani és utána mehet be a gépbe.

(#4720) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, megjött nekünk is a kis gyöngyszem :D , bár használtan (felújított 1 év garanciával) vettük, de a külseje újszerű állapotú :) , nekünk egyáltalán nem hangos sőt nagyon bejön a hangja :D , nagyon finom kávet főz es a tejhab is kiváló.
Előtte nesspresso kapszulásunk volt de ez azért teljesen más :) . Nagyon elégedettek vagyunk vele és reméljük sokáig bírja :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4721) ovics


ovics
aktív tag

sziasztok, saeco sm 6580 főzőegységét nem tudom eltávolítani, hiába nyomom oldalra a kart. valami ötlet? kicsit több mint 1 hónapos a gép.1-2 hétig nem volt használva, viszont a vizestartályt ürítettük előtte, hogy ne álljon benne a víz.
az alap probléma ami miatt ki akarom venni, hogy nem folyik át a víz, gondoltam ennek a tisztítása segíthet, de már a kivételnél megbuktam. előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4722) Dr. Szilikát válasza ovics (#4721) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Alaphelyzetbe áll (nyíl jelzés), vagy működik / teker egyébként?

Mit értesz azon, hogy nem folyik át?

(#4723) ovics válasza Dr. Szilikát (#4722) üzenetére


ovics
aktív tag

Se a tisztításnál se a kávéfőzésnél nem folyik ki a víz (kávé) rajta, csak teker. Extra vizet se látok sehol.
A nyíl jelzés alaphelyzetben van. Néztem videót róla, de mintha valami megakasztaná a másik oldalon és nem jön ki, feszegetni meg nem hiszem hogy szerencsés.
Ha jól működne is ki kéne tudjam venni átmosni azért.

Most visszaraktam a víztartályt, a kifolyó tálcát és újra próbáltam (tulajdon képpen semmit nem csináltam vele ugyebár) és a tisztítás lement és a kávét is lefőzte, nem is értem igazából.

Ettől függetlenül ki kéne tudjam venni a főzőegységet ahogy írtam takarítás szempontjából is

[ Szerkesztve ]

(#4724) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valami hasznos tanács használt gép vásárlásakor?
Mit kell ellenőrizni,mit kell átnézni? Van valami jó tanács?
Egy DeLonghi 350.55-ről lenne szó.
Azt tudom, hogy kiírja a statisztikát de azt nem ,hogy milyen érték felett felejtős a vásárlás.
Köszi

(#4725) Dr. Szilikát válasza ovics (#4723) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A beömlőkeret elfordulása emeli meg a sárga reteszt, aminek funkciója kettős: a gépben működtet egy mikrokapcsolót, ugyanakkor a főzőegységet is rögzíti, amikor le van csúszva, az alsó széle beakad.

Így van felnyitva:

Így zár, reteszel:

https://www.youtube.com/watch?v=Ioi-7Td2gcg

(#4726) bazsimano


bazsimano
őstag

Szaisztok!
100ezwr alatt van barmilyen normalis ajanlott automata kv gep?
Elore is koszonom a tippeket.
Amire kellene..itthoni fogyazstas...rovid hosszu kave...semmi extra..
Koszonettel

(#4727) konzumpro válasza bazsimano (#4726) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Tchibo Esperto, Gaggia Besana

(#4728) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Közben tervbe lett véve a Philips automatám rezgőpumpájának visszacserélése a gyárira, mert az EX4 túl lassan építi fel a nyomást, ami nem nagy gond ha nagy a nyomásfokozó, de az új főzőegység (Sarista) esetében egyáltalán nem nagy a nyomás, tehát elvileg a nagyobb vízhozamú pumpával pont eleget öblítene bekapcsoláskor és kikapcsoláskor.
Hihetetlenül kevés karbantartást igényel a főzőegység, szerintem precízebb a főzőhenger, ötletesebb a hengerfej kialakítása, szinte a fej végén van a tömítés, míg a gyáriaknál vagy 5 millivel feljebb. Heti egy átmosás és annyi. Naponta csak a tálcát és zacctartályt kell üríteni. De mivel az EX4 pumpa lassú, időnként üres átmosással tisztítom a gépet. Meglátjuk az eredetivel megtalálja-e az optimumot az öblítés és persze a főzet.

(#4729) GZoli7


GZoli7
senior tag

Sziasztok!
Letérdelt a Jura 500 gépemben a főzőegység. A menetes rész, mindkettő tőben letört.
Szóval kellene vennem valamit a helyére. Nem lenne baj, ha valami tejesital funkciót is tudna.
Tudnátok valami ár/érték arányban és megbízhatóságban ajánlott gépet mondani?
Előre is köszönöm! :)

(#4730) konzumpro válasza GZoli7 (#4729) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Használt Jura.
DeLonghi 350.x, 170e körül szoktak lenni.
Philips 4300-as sorozat, 180e körül szokott lenni a LatteGo-s verzió, a gőzcsöves 160e körül.
A Tchibo Esperto Latte tartósságáról nincs infóm.

(#4731) GZoli7 válasza konzumpro (#4730) üzenetére


GZoli7
senior tag

Köszönöm. A Saeco lirika az nagyon gyenge?

(#4732) konzumpro válasza GZoli7 (#4731) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Azt írják. Nekem hasonló, Minuto rendszerű gépem van és csak őrlőcsere után hozta azt az erősséget, amit Juránál megszoktam. Viszont teljesen elégedett vagyok vele azóta. Lehet, hogy csak ki kell fogni egy olyan példányt, amit nem hétfőn, nem pénteken és nem focimeccs másnapján gyártottak.

(#4733) GZoli7 válasza konzumpro (#4732) üzenetére


GZoli7
senior tag

Köszönöm.

(#4734) bazsimano válasza konzumpro (#4727) üzenetére


bazsimano
őstag

nagyon koszonom!
a philips 1200 vagy 2000 es szeria az felejtos? :R
most nezetm, hogya tchibot 80 korul lehet venni auchanba.

(#4735) Gaben360 válasza GZoli7 (#4733) üzenetére


Gaben360
senior tag

Ha Saeco, akkor Incanto és felette szerintem.
Nekem még a régebbi olasz Xelsisem van, én szeretem.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#4736) konzumpro válasza bazsimano (#4734) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Azok a sorozatok csak egyszerűbbek, de ugyanúgy használhatóak, ugyanaz a főzőegység meg a mechanika, csak nehezebben érsz el pl. hőfok állítás lehetőséget, de minden benne van a használatiban. Próbálgattam egyet nyáron, igazán nem rossz, csendes, jó nagy habot csinál a pannarello, könnyű tisztítani is.

(#4737) bazsimano válasza konzumpro (#4736) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom szepen a vaalszt!
felesegemmel egy egyszeru gepet keresunk...nme vagyunk nagy kave orultek, csak finom legyen es meglegyen a reggeli 1-2 kave gyorsan. Tudom borzalom de eddig nescafet ittunk ... ne kevezzetek meg minket :D
Tehat most gondolkodunk egy ilyen gepen.
bar lehet hogy picit varunk vele, hogy lecsengjen a karacsonyi orulet...
koszonom a valaszt...akkor ezeket a philips 1200-2200 szeriakat sem huzzuk ki a lsitainkbol...bar ugye a 2200 szeria az mar kereten felul van per pillanat...
:R :R

(#4738) konzumpro válasza bazsimano (#4737) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mi is így kezdtük, aztán volt közben csepegtetős Philips, Senseo párnás, Brikka kotyogós, Saeco/Jura/Philips automaták és Graef/Sage/Catler karosok... Azóta párszor már számolgattam, lehet hogy sosem térül meg a befektetés, de aztán mindig meggyőz az eredmény, a kávéházi minőség.

Érdemes megnézni a karos gépeket is egy őrlővel, szerintem kijön ennyiből egy Dedica, egy Graef CM702 meg egy tejkiöntő kancsó. Szóval a kellemesebb vége elérhető ugyanannyiért, amennyibe egy alap automata kerül. Viszont pepecselősebb.

(#4739) bazsimano válasza konzumpro (#4738) üzenetére


bazsimano
őstag

3 gyerkoc mellett, per pillanat most ezt a pepecselest azt hiszem nem tudjuk bevallalni :D :DD:
kotyogos is volt nekunk , az kivalo volt :) mi nagyo szerettuk..bialletti volt ha jol emlkeszem nem tudom jol irtam-e :) volt karos is...
de most lehet hogy az kell nekunk , hogy gomb megnyom es lesz egy ugy ahogy normalis kavenk, amit elvezthetunk :) meg a gyerek ordibalas kozepette is!!! :D :D :D

(#4740) tomic


tomic
addikt

[Erre] valaki?

(#4741) konzumpro válasza tomic (#4724) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Minél kevesebb, annál jobb, ha valami agyonhajtott irodai gép, akkor már nem biztos hogy megéri, de ha nem túlhasznált, álltában akkor is megeszi az idő a műanyagokat, 4-5 év után pattognak, ami tovább bírja az még a régi szép időkből maradt ránk, néhány Jura F50, F90, Melitta. Ez a DeLonghi elég érzékeny a karcokra is, talán emiatt nem ez lett, pedig sokáig nézegettem, mert jó tejhabot csinál. Ha belevágsz, érdemes lehet felújítani, cserélni a kopó alkatrészeket, de ahhoz meg szét kell szedni, az meg szervizes meló.

(#4742) konzumpro válasza bazsimano (#4739) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha a tej nem fontos annyira, Tchibot vennék. Ha fontos, akkor a tejes verziót, belefér 100e-be. Csak a tartósságáról nem vagyok meggyőződve és nem lehet őrölt kávéval használni, csak szemessel.

(#4743) tomic válasza konzumpro (#4741) üzenetére


tomic
addikt

Köszi. Nem irodai gép lenne egy átlagos családtól lenne akik úgy döntöttek megvesznek valami felső katos gépet. 2018-as vásárlás kb 3000 kávát és 6000 tejet ír a kijelzője.
65.000 lenne.

(#4744) konzumpro válasza tomic (#4743) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha jól habosít tejet és jól működik, megér kb. annyit.

(#4745) tomic válasza konzumpro (#4744) üzenetére


tomic
addikt

Igen,nagyon jól és jót csinál.
Működik rendesen. Egyedül a króm tálcáján látszik,hogy használt. Minden mása szép és tiszta.

(#4746) GZoli7 válasza Gaben360 (#4735) üzenetére


GZoli7
senior tag

A Philips oldalán elég kevés dolog van raktáron. Bepróbálom az olcsó, de dicsért Tchibo-t. Vettem hozzá a Lidl-ben egy tejhabosítót, aztán meglátjuk... :)

(#4747) vicces


vicces
addikt

Sziasztok,
A fözöegység nagy sárgás-barnás gumigyűrűje mekkora?
Ebayen találtam és a legtöbb 4x 32 mm-t ír.
Egy méret létezik vagy van esetleg másik fajta is?
Tegnap ahogy tisztitottam és lefeszegettem egy kiskéssel, ráfeszült a pengére és most bele van vágva. Tart de már nem 100%-os.

[ Szerkesztve ]

:)

(#4748) Dr. Szilikát válasza vicces (#4747) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Olyan szokott lenni, itt említenek kivételt:

https://www.kavegepem.hu/saeco-koezponti-egyseg-toemites-gyari-alkatreszek-/149.html

Méret: 32 x 4 mm
Gyári új termék.
Egyes Saeco Incanto típusokhoz másik méret kell (38 x 4 mm)

Egyébként:
https://saecoalkatresz.hu/minden-hengerfej-tomites-szilikon-032040-p-15670.html
https://zegkave.hu/termek/saeco-kozponti-egyseg-tomites-gyari/
https://kavegepbolt.hu/Saeco_kozponti_egyseg_hengerfej_tomites

Aliexpressen láttam viszont, hogy gyakran a külső méretet adják meg: 40x32.

[ Szerkesztve ]

(#4749) vicces


vicces
addikt

Rendeltem ilyen 32x4 mm-est. Végülis nem volt nagy összeg. 4 euró és 2 vagy 3 darab.
Meg a tartalék kvgépem is megvan még nem maradok koffein nélkül :N

:)

(#4750) Janusz001


Janusz001
őstag

Van egy bő 1 éves Philips 2231/40 latte gépünk. Tegnap észrevettük, hogy jóval kevesebb a kiadagolt kávé mennyisége, valamint be és kikapcsoláskor alig jön víz, amikor átmossa a rendszert. Központi egységet takarítom rendszeresen, most sem látok rajta semmi rendkívülit. Talán az Aqua clean szűrő tömődött volna el? Anélkül használható a gép? Egyéb tipp?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.