Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) inf3rno válasza Joc24 (#4800) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy hamisítvány? Nem lehet valami gyári szám alapján ellenőrizni? Én rákérdeznék a Tschibonál, hogy hogyan lehet ennyire egyenetlen a minőség...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#4802) Kisvyrag


Kisvyrag
csendes tag

Sziasztok,

Saeco gepen gondolkozom (kifejezetten tejes italokhoz kellene), de nem tudom megbizhatosag, esetleges szerviz szempontbol megerne-e a dragabb xelsis seria, v a granaroma is jol mukodhet.

6585 (most jonak tunik az ara) vs 7581 most a kerdes ?

Koszi elore is!

(#4803) Janusz001


Janusz001
őstag

Milyen zsírral lehet helyettesíteni a Philips gépekhez adottat?

(#4804) konzumpro válasza Kisvyrag (#4802) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az Xelsisnél az már a kifutó modell, az újaknak teljes kijelzője van, pl. 8885, 8889.
A Granaroma szerintem jobban megéri, hasonló a tudása a két gépnek.

(#4805) konzumpro válasza Janusz001 (#4803) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Étkezési szilikonzsír, csak a csúszópályákat kend. (Ejmiakő.)

(#4806) Kisvyrag válasza konzumpro (#4804) üzenetére


Kisvyrag
csendes tag

Igen, neztem az ujakat, de az mar nekem tul draga.

Koszonom, akkor megyek egy granaromaert.

(#4807) Dr. Szilikát válasza Janusz001 (#4803) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Szóba került korábban, időközben összegyűlt pár tapasztalat az Oxett A2 anyaggal kapcsolatban, ami szilikonolaj gyakorlatilag, azaz elfolyásra hajlamos (méz jellegű), emiatt idővel ragacsossá válik a főzőegység itt-ott, ami különösebb bajt nem okoz, de nem feltétlenül szimpatikus. Meleg / forró vizes zuhanyzással jól tisztítható.

Általánosságban a kenőolajokra mondják, hogy amelyik minél jobban be tud szivárogni valahová (ld. WD 40, ami még csavarlazítónak is jó, annyira kúszik befelé a résekbe), az onnan könnyen el is távozhat. A keményebb zsírok jobban megmaradnak, de azt meg esetleg nehezebb bejuttatni a kívánt helyre.

Utóbbira példa a Praktikerben is kapható, vízvezeték szerelési segédanyagként árusított szilikonzsír. Ilyen zsír bizonyára létezik a hasonló szaküzletekben is.

Mindamellett a szilikonolajat is nagyon sok célra tudom használni, tömítések megkenése vagy egyéb barkács témák is. Mivel az Oxett A2 eredeti tubusa nem a legpraktikusabb, próbáltam csőrös olajozóba tenni, de a szilikonolaj megtámadja az ilyen lágy műanyagokat, mint ahogy a tubus teteje is elreped tőle. Lehet, hogy ezek eleve szilikonolajjal lágyított műanyagok és megszívja magát, ha érintkezik vele.

A főzőegység anyagának természetesen nem árt.

Tettem rá Piros Arany kupakot, az is megrepedt egy idő után, itt feladtam. Végül egy nagy orvosi fecskendőbe töltöttem, amit vastag tűvel láttam el, a tű végére van egy gumi zárókupak is (tintapatron utántöltőjének tartozéka volt valamikor). Ezt nem tudta megtámadni, így használható is azóta.

Most nem nyomtam ki a levegőt, így jobban látszik, hogy milyen folyékony "takony":

[ Szerkesztve ]

(#4808) jocoka75


jocoka75
tag

Sziasztok !

Szeretném kérni a segítségeteket a következőkben.
Van egy Seaco primea cappuccino ring kávégépünk .
A napokban feltűnt , hogy áll a gép alatt egy kis víz. Leszedtem a gép oldalát és úgy indítottam el ennél az alkatrésznél vettem észre,hogy felül középen löki ki a vizet:
ez milyen alkatrész ? Meg lehet ezt valahogy javítani?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#4809) konzumpro válasza jocoka75 (#4808) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Multiszelep, lehet hogy nem pont ilyen, de hasonló. Lehet hogy javítható, talán csak egy új tömítés kell neki vagy drót, gyorskötöző.

Jófogáson is van hasonló bontott alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#4810) jocoka75 válasza konzumpro (#4809) üzenetére


jocoka75
tag

Igen ez a multiszelep a tetején van egy kis lyuk ott szivárog.
Esetleg valami erős ragasztó vagy szilikon ideiglenesen szerinted megoldás lehet ?

(#4811) konzumpro válasza jocoka75 (#4810) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem hiszem, talán fel lehet újítani és akkor még bírja egy darabig, de ez nem javítható ragasztással, a víz erősebb.

(#4812) jocoka75 válasza konzumpro (#4811) üzenetére


jocoka75
tag

Azt nem tudom , hogy hol lehet ott lyuk? Esetleg műanyag ragasztással vagy gondoltam még a forrasztó párkára össze olvasztom a tetejét ,hátha be tudom csinálni a lyukat.
Eléggé kokányolás ,de ez van.

Lehet, hogy itt van külön alkatrész :https://kavegepalkatresz.cady.hu/primea-ring-pre74114r38-c-94_106_250.html?osCsid=tobbe88avgpo7gbhg9hojkong4

(#4813) konzumpro válasza jocoka75 (#4812) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ebbők a videóból talán látszik hogy épül fel: https://www.youtube.com/watch?v=jq2TiTAuOB8
Lehet hogy a rámenő csöveknél szivárog.

(#4814) jocoka75 válasza konzumpro (#4813) üzenetére


jocoka75
tag

Nem a csőveknél szivárog a tetején látszik, hogy nyomja ki a vizet ,emelkedik ki a víz olyan fél centire ,de nem spriccel .

(#4815) jocoka75 válasza jocoka75 (#4814) üzenetére


jocoka75
tag

Lehet, hogy szétkapom a gépet és majd többet látok.

(#4816) konzumpro válasza jocoka75 (#4815) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet hogy a szelepben egy tömítés.

(#4817) jocoka75 válasza konzumpro (#4816) üzenetére


jocoka75
tag

Meg van a hiba! A multiszelep tetején ahova csatlakozik az 5 cső az egyik csatlakozásnál pont középen van egy hajszál repedés ,nagyon nehéz észrevenni fel kellett tegyem a nagyiítós szemüvegem Csináltam egy főzést csak tisztán vízzel ,hogy legyen nyomás alatt és akkor látszik, hogy könnyedzik . Megpróbálkozom valami spéci erős vizálló hőálló műanyag ragasztóval lehet hogy jó lesz .

(#4818) jocoka75 válasza jocoka75 (#4817) üzenetére


jocoka75
tag

Még a multiszelepet is szétkaptam darabokra ,megtisztítottam nagyon koszos volt / túrós kávézsíros trutymó / gusztustalan :O :O .

(#4819) konzumpro válasza jocoka75 (#4817) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem tudom honnan lehet ilyen alkatrészt venni ha a ragasztás nem válik be. De talán bontottból. Remélem sikerül megjavítani!

(#4820) Dr. Szilikát válasza jocoka75 (#4818) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Azt jól megbonyolították, ahogy látom a szervizdoksiban is:

https://manualzz.com/download/990422

Lehet, hogy én megpróbálnám kiiktatni a multiszelepet, avagy csak kávét főzzön, de hibátlanul.

Csak az érdekesség kedvéért mutatom, a régi Saeco Royal és társainál még egyszerűsítésre törekedtek: a bojler kimenete rövid úton a főzőegységbe csatlakozik, minimális hőveszteséggel. A forró vizes öblítés / előmelegítés persze itt sem árt.

Ahol piros nyíllal jelöltem, ott megy ki a gőzcső, egy kézi szeleppel szabályozva és ennyi a lényegi része az egésznek.

[ Szerkesztve ]

(#4821) coolrob


coolrob
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Rendeltünk egy Philips Lattego EP4341/50 típusú készüléket. A kiválasztásnál szerepet játszott, hogy itt az ajánlott készülékek között szerepel, de egyelőre még furcsán viselkedik, de gondolom kell neki egy kis bejáratási idő. (vizesebb kávé, folyamatosan víz van a tálcában, és a zacc is vizes volt a tartóban, míg a régi gépünk (Delongi) esetében száraz volt a zacc, és penészedés szempontjából nem mindegy a dolog).

A másik gondom, hogy készítettem lattét, és egyrészt a tejet nem melegíti fel eléggé (elkészítésnél már iható, szerintem max 38-40 fok lehet), illetve a mennyiség is fura, mert hiába állítottam maximumra a tej mennyiségét (340 ml), mégis csak félig volt a bögre elkészítés után, amit nem tudok hova tenni.

Ezek normális jelenségek, vagy esetleg beállítás probléma lehet? Segítségeteket előre is köszönöm!

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#4822) konzumpro válasza coolrob (#4821) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez nem szokványos probléma, a vizes zacc arra utal, hogy nem elég finom az őrlemény, de a tej mennyiségének eltérése a beállítotthoz képest valamilyen tömítési vagy nyomásprobléma lehet, ezzel már szervizhez fordulnék, nem várnék arra hogy bejáródjon mert nem fog.

(#4823) Dr. Szilikát válasza coolrob (#4821) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A kávéerősség növelése (ami a bedarált őrlemény mennyiségét növeli), segíthet a szárazabb pogácsa érdekében, de ezt a következő 5 főzés alatt a gép önbeállítása korrigálhatja.

Ennek során figyeli a tömörítés közben mérhető motoráramot, ebből következtet a préserőre, és ha szükséges, módosítja a bedarált fordulatok számát. Mindezt befolyásolhatja még a kávé fajtája is.

Ez azért is érdekes, mert ezeknél a főzőegységeknél nagyjából 7 g alatti töltet nem tölti ki a főzőüreget, de ahogy növeljük, már szorosabb lesz a helyzet, emiatt a dugattyú alatt található présrugó is engedni kényszerül, azaz rászorít az őrleményre. 9 g felett már túl szoros lesz, túlterhelődik a motor, amit érzékel és utána visszavesz őrlési fordulatból.

(#4824) Whynot? válasza coolrob (#4821) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Én is azt tapasztaltam, amit Dr. Szilikát írt. Az elején totál elkeseredtem, hogy 250e Ft-ért milyen vizes löttyöt főzött a gép és a zacc felét néha úgy kellett kifolyatni a tartóból. Később beállította magát és minden rendben van vele.

(#4825) bbsofficial


bbsofficial
tag

Sziasztok,

Éppen 2 éves 2000-es nem-latte-go-s Philips egyre rosszabbul habosítja a tejet, szinte semmi habot nem csinál. A tej folyós marad, kicsit buborékosabb lesz maximum.
Ilyenkor mindig vízkőtelenítem a gépet, 2 hónapja csináltam, de most megtettem újra, viszont semmivel nem lett jobb. A kávé megszokottan jön.

Van esetleg ötletetek, hogy ez mitől lehet?

Köszönöm

(#4826) tepenzed válasza bbsofficial (#4825) üzenetére


tepenzed
őstag

Nekem is volt ilyen. Két probléma volt a Panarelloval. Voltak benne lerakódások, illetve a végén az a műanyag bigyuszka beljebb nyomódott. Kivettem teljesen, jól kitakarítottam a csövet belülről és visszaraktam a műanyagot és teljesen kitoltam a másik végén, ameddig csak ment. Illetve a tejet is érdemes megnézni, múltkor egy másik fajtát vettem, na az aztán képtelen volt normálisan habosodni.

[ Szerkesztve ]

(#4827) konzumpro válasza bbsofficial (#4825) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Fúvóka, amiben lerakódhat a tej. Tűvel óvatosan ki lehet piszkálni.

(#4828) bbsofficial válasza tepenzed (#4826) üzenetére


bbsofficial
tag

Köszi a válaszokat, nem tűnt eldugultnak, de alaposan kitakarítottam, így már szuper. :)

(#4829) arin


arin
csendes tag

Sziasztok!

Egy ideje már olvasgatom a fórumot, hogy találjak támpontot az új kávégéphez amit venni szeretnék. Kapszulásról váltanék, és olyat szeretnék, ami gombnyomásra csinál latte -t.

Ezt néztem ki:

DeLonghi ECAM290.61.B

Ha jól láttam manapság ~150K környékén hozzá lehet jutni, ennél többet nem szánnék erre a dologra.
Itt azt olvastam a delonghis LatteCrema rednszerről, hogy jobb tejhabot csinál , mint pl. a LatteGo -s Phillips főzők.
(ha jól értelmeztem, közelebb áll a manuálisan készített tejhabhoz)

Szóval a két kérdésem ez lenne:

1. Ajánlanátok -e ezt a Delonghi főzőt? (Napi 2-3 kávéhoz kellene, automata tejhabosítással, inkább a könnyű használhatóság és tisztíhatóság lenne a fontos)

2. Létezik olyan automata habosítós kávéfőző, amihez a tejes kancsó helyett lehet habosító rudat csatlakoztatni, ha ahhoz szottyan kedvem?

Üdv,
Arin

(#4830) [Ixub]


[Ixub]
tag

Sziasztok!

Az normális, ha a DeLonghi 46.860, ami karácsonykor lett felbontva és a víztartályába szűrt víz kerül + ilyen zacsis lágyító már most vízkőtlenítést kér? Tudom, hogy kemény nálam a víz, de azért nem ennyire. Elvileg minimum 3 hónapot írnak. Vagy ez csak valami bejáratós rutin és később jobb lesz?

Köszi,
x.

(#4831) HoTDoG


HoTDoG
tag

Sziasztok,
Ma reggel felrobbant a Bialetti kotyogós kávéfőzőnk.
[kép]
Hálistennek senki nem állt a közelében amikor megtörtént, így szerencsére nem lett sérülés. A konyha falát majd takaríthatjuk még egy darabig... Közel 10 éve használunk kotyogós kávéfőzőt, ez a modell pedig nagyjából 3-4 éve volt szolgálatban. Viszont ezek után köszönöm szépen, nem kérek belőle. Sokkal szomorúbb sztori is lehetett volna.
Bár nem nyomkodtam bele az őrölt kávét, de valószínűleg túlságosan finom őrlésű volt. Emellett lehet, hogy a víz is picit több volt benne és esetleg a elérte a szelepet. Plusz az is lehet, hogy valami eltömődött, elgyengült az anyag. Valószínűleg több hibás lépés, karbantartás hiánya, megfáradt anyag kombinációja okozta. Egy biztos, hogy kora reggel félálomban többet nem fogom nézegetni, hogy pont jó-e a vízmennyiség, megfelelően van-e benne a kávé, egyáltalán megfelelő-e az őrlése, illetve, hogy a vízkőtől van-e bármi problémája. Mert ha nem és nincs szerencsénk, akkor jobb esetben csak égési sérülés, rosszabb esetben vakulás, arccsonttörés, stb.

Milyen kávéfőzőt ajánlottok? Elsősorban egyszerűbbet keresnék, minél kevesebb hibázási lehetőséggel :). Ha szükséges és megéri, árban 100-200 is lehet a plafon. A kapszulásokat kerülném. 2 felnőtt, alkalmanként vendégek kiszolgálására.
Nagyon köszi!

(#4832) HoTDoG válasza HoTDoG (#4831) üzenetére


HoTDoG
tag

Első körben ezt néztem - Philips EP5443/90
A lényeg, hogy a vízlágyítást, tisztítást amennyire lehet kezelje a gép.
Apropó, JURA gépekről mit gondoltok?

(#4833) Dr. Szilikát válasza [Ixub] (#4830) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem érzékelnek vízkeménységet vagy vízkövesedést ezek a gépek, a processzor csak annyit tud, amit beállítottál a menüben:

- Hogy szerinted mennyire kemény a víz.
- Hogy szerinted raktál be patronos betétet.

Ettől függően fog figyelmeztetni. Többi a szoftveren múlik.

(#4834) [Ixub] válasza Dr. Szilikát (#4833) üzenetére


[Ixub]
tag

Köszönöm!

Tehát akkor át kell írjam arra, hogy raktam, mert az a zacskós vízlágyító gondolom megfelel, mivel szűrt a vizem alapból. Ezért nem vettem meg a hozzá való patront.

Üdv,
x.

[ Szerkesztve ]

(#4835) Dr. Szilikát válasza [Ixub] (#4834) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Egyik dolog, hogy minél lágyabb vizet állítasz be, annál ritkábban figyelmeztet. Csak egy példa: Saeco.

Másik dolog a gyári patron berakása. Itt viszont már bejön a képbe egyéb feltétel is, szintén a Saeco példáján keresztül:

- 95 liter után a betét ioncserélő képessége gyengül (vízkőcsökkentő hatás romlik).
- 3 hónap után a szénbetétben baktériumok szaporodhatnak, amit ezüstadalékkal igyekeznek mérsékelni.

Tehát a szoftvernek ezt is tekintetbe kell venni. Vagy ellenkező esetben a betét gyártója azt mondja, az ember lépjen, 3 hónap után.

[ Szerkesztve ]

(#4836) [Ixub] válasza Dr. Szilikát (#4835) üzenetére


[Ixub]
tag

Nyilván a kötelező karbantartásokat betartom. Az aquaphor rendszeremen is mindig cserélve van a három betét és a SoftBall-t is cserélni tervezem két havonta. Ha ezt betartom, akkor már csak az a kérdés marad, mennyi időközönként kell vizkőtlenítenem? Tudom jó a kérdés, gondolom a 3 hónap lenne az ideális.

(#4837) Janusz001


Janusz001
őstag

Philips 2231/40 géphez melyik típusú aquaclean szűrő kell? Philips oldalán nem igazán tudok eligazodni.

(#4838) blu79 válasza HoTDoG (#4832) üzenetére


blu79
addikt

Szia, mi dec 16-tól egy Jura C5 kávégépet használunk :) , nespresso kapszulást cseréltük le, hát ez teljesen más kategoria azért. Az volt a lényeg hogy kb olyan kv-t igyunk mint amilyet csinál a profi kvgép a munkahelyünkön, ami naponta lefőz 150-200 kv-t, mi a cappuccinot / latte-t szeretjük.
Ettől a Jura-tól meg is kapjuk teljes mértékben :D , természetesen ugyanazt a kv-t vesszük amit a munkahelyen is töltenek a kvgépbe.
Nézegettük a Philips/Saeco , DeLonghi gépeket boltokban, de 150-60 ezerért olyan gépek vannak hogy csodálkoztam mennyire gyenge silány műanyagból van, hogy tudna ez kv-t főzni?! :) Sok gépnél még a tálca is műanyag nem fém :U, néztünk 240 ezerért Philipset de ugyanolyan gyenge műanyagból volt , ennél volt fém tálca de hajszálvékony...
Hát gondoltuk ennyi pénzért ilyen gépet nem veszünk.
Megnéztünk élőben egy használt Jura-t, hát itt csodalkoztunk is milyen masszív gép, nincs érintőkijelző, nincs csicsamicsa, de sugárzott róla, hogy ez bizony nem "játékgép" :)) , de ez az árán is meglátszik ...
Így hát maradtunk a használt Jura-nál , C5 (2012-es gyártás) lett, nem volt olcsó, de teljesen felújított és kaptunk rá 1 év garanciát, a gép teljesen újszerűnek néz ki (karcmentes) :) és első pillanattól olyan kv-t főz mint amilyenre számítottunk :)

[link]

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#4839) Dr. Szilikát válasza [Ixub] (#4836) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mivel a gép méri az átfolyó litereket, rá lehet bízni a figyelmeztetést, azután majd meglátod, mikor jelez. Hogy most szokatlanul hamar jelzett, az még nem feltétlenül mérvadó.

Elvileg mondhatnánk, hogy a betöltött vízkeménységet mérve, ahhoz képest egy fokozattal lehetne lágyabbra állítani, a SoftBalls miatt. De abból sem lehet baj, ha utóbbit nem veszed számításba.

(#4840) [Ixub] válasza Dr. Szilikát (#4839) üzenetére


[Ixub]
tag

Köszönöm a segítséget. Azért még annyit beállítok, hogy ne úgy figyelje, mintha sima csapvízről menne. Miután mind a tisztítás, mind a lágyítás megoldott. A keménységet hagyom. Bár mérni nem tudtam, mert hiányzott a kis csíkocska a csomagolásból, de felénk kemény a víz legjobb tudomásom szerint. Lehet erre még rámérek valahogy.

(#4841) markussandor válasza konzumpro (#4785) üzenetére


markussandor
senior tag

Mivel hamarosan engem is érinteni fog a dolog (úton van a kávéfőzőm), venni fogok pár utángyártott szűrőt, és ha véletlenül bármi ok miatt gariztatni kell, teszek bele eredetit.
Vagy eleve szűrő nélkül fogom használni, a vízkőmentesítő sokkal olcsóbb :-)

(#4842) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Saeco Magic Comfort Plus után mi a következő lépcső? Lehet, lecserélném egy kicsit újabbra, komolyabbra, leginkább tejeskávét iszom.

(#4843) mpo


mpo
veterán

Két hónapja vettem a Philips EP1220 kávéfőzőt, 125 helyett 90e Ft-ért.
Nekem elég a tudása, mert eszpresszót iszunk, cukor és tejszín nélkül, de vendégeknek tartok mini tejszínt.
A kávé mennyiségét addig vittem föl, hogy a csésze tele legyen.
Az őrlést a legfinomabbra állítottam.

Ehhez utólag kellene venni AquaClean szűrőt (6500 Ft), de ezek miatt nem veszek:
Megjegyzés: Az „5000 csésze vízkőmentesítés nélkül” csak azokra a készülékekre vonatkozik, amelyeken a víztartályon AquaClean matrica található.
* 0,1 literes csészék és a készülék által jelzett időben végzett 8 szűrőcsere esetén.

Inkább vettem WPRO CLD250 vízkőoldót (1500 Ft), aminek a fele kell egy tisztításhoz.

Mivel az öblítés és a főzés hangos, a kézikönyv alapján a hot water funkciót is indítottam.
A főzőegységet tisztítottam, szárítottam, zsíroztam.
Továbbra is hangos a víz előállítás, olyan mintha belül rezegne valami.

Ha érted, akkor már elavult.

(#4844) Kbali


Kbali
nagyúr

Sziasztok! Eddig kapszulás keszüléket vagy Bialetti kotyogóst használtunk, de felajánlott egy ismerős 100e alatt egy Saeco Gran Baristo-t (elvileg 4000 adag ment le rajta). Szeretjük a tejes kávékat is, ezért gondolkoztunk el rajta. Jó vétel lehetne?

(#4845) [Ixub] válasza markussandor (#4841) üzenetére


[Ixub]
tag

Miután nekem szűrt a vizem otthon, meg se vettem a gyárit. Mondjuk a leírás szerint nem is kötelező. Vettem bele vízlágyítót, ha kéri vízkőtleníteni fogom. Nagyon drágának találom így 2 havonta a szűrőt bele.

(#4846) mpo válasza Kbali (#4844) üzenetére


mpo
veterán

Barátomnak ezt ajánlottam, 3 éve használja.
Itt 7 év garanciával jobban megéri, mint egy használt.
[link]
Gyártói oldal:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#4847) markussandor válasza [Ixub] (#4845) üzenetére


markussandor
senior tag

A szűrt víz mennyisége alapján sokáig bírná (50 L), de a "minimum 2 havonta cserélni kell" megjegyzés miatt vagy kihagyom, vagy utángyártottat fogok hozzá venni harmad áron.

(#4848) HoTDoG válasza blu79 (#4838) üzenetére


HoTDoG
tag

Köszi szépen. Már találkoztam ezzel a modellel egy korábbi munkahelyemen.

Végül a tegnapi baleset után gyorsan döntésre is jutottam. Nem volt most kedvem aprólékosan utána járni minden részletnek, hetekig böngészni a teszteket, fórumokat. Kellett a kávé már ma reggel :).
Így végül a Saeco GranAroma SM6585/00 lett. Újévi kiárusítás volt a Media-ban, így a netes árakhoz képest is látható különbséggel sikerült megvennem. A majdnem ugyanolyan Philips volt még tarsolyban, de meggyőzött, hogy a Saeco-t még Olaszországban, míg a Philips-eket Romániában gyártják. Illetve az elején az integrált tej tárolót gondoltam jobbnak - sok pozitív visszajelzést olvastam - de aztán rájöttem, hogy jobb az ha külön van, több szempontból is. Pl csak simán beteszem a szívócsövet egy tejesdobozba, ennyivel is kevesebb tisztítás utána.

Eddig egy reggeli kávén vagyunk túl és elégedettek vagyunk :).

(#4849) [Ixub] válasza markussandor (#4847) üzenetére


[Ixub]
tag

Tegnap megtaláltam a vízkeménység tesztcsíkot a géphez, bele volt ragasztva az angol nyelvű user manualba. Átírtam 4-ről 3-ra a keménységet, mert azt mérte. Egyből eltűnt a vízkőtlenítési kérelem. Most kíváncsi leszek ez meddig tart. Nagyon rövidnek tartottam a 10 napot. Legszívesebben bekapcsolnám, hogy van benne szűrő csak nem tudom az változtat-e valamit a működésen. Erősebben szívja a vizet vagy valami. Pedig sztm az is növelné az időt. Mert ugye a szűrőben van a vízlágyító is alapból. Én meg megteszem a tisztítást és a lágyítást is csak nem úgy, ahogy gondolja.

(#4850) konzumpro válasza HoTDoG (#4848) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ijesztő volt a tegnapi képed. Ezek szerint nem biztos a biztonsági szelep, aminek nyitnia kellett volna, pedig nem is látszik vízkövesnek.
Igen, a GranAroma tejrendszere jobb egy fokkal mint a LatteGo.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.