Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) konzumpro válasza Gigi01 (#3600) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez a kávé nem csokis. A velencei gondolások keverék kapcsán szoktak csokisságot emlegetni, de nem mindenki a csokis ízt keresi a kávéban.

(#3602) jambiyya válasza jambiyya (#3502) üzenetére


jambiyya
őstag

Csak mert szembejött jó áron, kipróbáltuk ezt a starbucks kávét.

A costa után ez valami nagyon más. Eleve sokkal sötétebb és olajos a felszíne. Még a darálónak is más a hangja, miközben dolgozik vele.

A costánál min. hőfok, min. darálási méret, és az erősség 1/5 volt. Így egy relatíve iható kávé lett belőle, nem túl savanyú, nem túl keserű, finom (bár enyhe) ízekkel, felütéssel
Na a starbucksnál ezekkel a beállításokkal egy híg, kesernyés lötyi jött ki a gépből.
Szemcseméretet növelve, hőfokot maxra állítva, erősséget 5/5-re állítva jobb lett.
Ötlet mit lehetne még, vagy ez a kávé lehet hogy ennyit tud?

Ha elfogy, a lavazza lesz a következő, amit azért vettem, hogy legyen egy kísérletezés mentes, "csak simán" jó kávé.

(#3603) dethroner válasza konzumpro (#3599) üzenetére


dethroner
veterán

És az ami írsz, azt ki és hogyan csinálja meg?
Az olyan mókolás, amitől ugrik a gari?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3604) konzumpro válasza dethroner (#3603) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Minden mókolástól ugrik a gari. Az enyém lejárt, cseréltem a főzőegységen a nyomásfokozó kimenő részét SBS-re, meg azóta már pumpát is kisebb vízhozamúra.

(#3605) dethroner válasza konzumpro (#3604) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor kivárom míg lejár a gari és majd utána visszatérek a kérdésre, ha még izgatni fog. Köszi a magyarázatot :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3606) konzumpro válasza dethroner (#3605) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nincs mit! Ha tud őrölt kávét fogadni az automata, akkor még a külső őrlővel tud érdekes lenni, ha eltalálod a presszó finomságot, egészen jókat tud főzni.

(#3607) dethroner válasza konzumpro (#3606) üzenetére


dethroner
veterán

Tud őrölt kávéból is főzni, de már eladtam a darálót, volt egy Nuova Simonelli Grinta őrlőm, ami nem rossz masina :) Két ilyen nagy gép nem fért volna el a konyhapulton.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3608) konzumpro válasza dethroner (#3607) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Grinta szép kis őrlő, nézegettem régebben én is. Aztán nagyobb vasakon gondolkodtam, de végül Graef meg Sage őrlők jártak nálam, aztán jött a Philips és minden más ment.
Persze még mindig hezitálok egy karos gép meg az automata között. Egy Kinu Phoenix szerintem eldöntené az irányt... :D

Ma visszacsempésztem a filterpapír korongokat a játékba, többször is fel lehet használni egy korongot, így az egyszerűség kedvéért most épp a fém filter alá raktam fel. Ezzel a megoldással akár egy napig is lehet használni egy korongot. A gép melletti kötelező tartozékok (kefék, törlőkendő, mérce, mérleg) mellé így indokolt a 10-es torx csavarhúzó is...

Kb. tíz adagot le is főztem egymás után, így már lehet hogy engedném finomabbra az őrlést is. Nagyon felturbózza a cremaképzést, olyan mintha egy napos pörkölést főznék, szinte hab folyik a gépből, ami csalóka, mert hajlamos az ember hosszabbra hagyni a főzetet, ilyenkor jó a volumetrikus adagolás, továbbra is az 1:3 arány aminél még nem üresedik ki a kávé ízvilága.

Most úgy tűnik kipróbálom ezt a papírozást, napi cserével, bár lehet hogy ennyi hab nem kéne, latte artot csak pihentetés után lehet önteni rá, de ízre jó, eltűnt egy fanyarság amit nem annyira szeretek ebben a kávéban (Rioba Platinum).

(#3609) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Hát ez állat, nagyon tiszta presszó íz. Eddig a legjobb szimuláció automatából, úgy látszik csak meg kell teremteni a körülményeket a kávénak ahhoz hogy úgy oldódjon ki, mintha a megfelelő őrléstől és tömörítéstől lenne egyenletes és lassú a lefolyás. Minél inkább sikerül megközelíteni, annál jobban hasonlít ahhoz, amit egy karossal el lehet érni.
Még nem tudom hogy fogja bírni a ki-be tekergetést a szűrőtartó csavar, kell egy mini 10-es torx hogy ne kelljen a hengerfejet kiszedni hozzá.

(#3610) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Bitfejjel jól cserélhető, de inkább marad a vizesen felrakás a fém szűrőre, mert jobb ha a papír megfogja, mintha a fém szűrő és papír között megmarad a kávésár. Így ugyan főzésenként cserélni kell, de nem baj.

(#3611) Voice24 válasza konzumpro (#3610) üzenetére


Voice24
őstag

Most nem azért, de amennyit mókolsz egy-egy főzéssel, annyi erővel egy karossal is meg tudod főzni az "igazi" presszót. :D

(#3612) dethroner


dethroner
veterán

Érdekes, mennyi kávé kerül a csepptálcába. 4 napja takarítottam ki teljesen, erre ma reggel amikor újra kiöntöttem belőle a vizet, ez maradt a tálcában:

Napi 3-4 kávéitalt iszunk, normális hogy hogy 4 nap alatt, 14 kávé lefőzése után így néz ki?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3613) jambiyya válasza dethroner (#3612) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálunk is ilyen.

(#3614) wolf033


wolf033
senior tag

Üdv!

100000 környékén van normális darálós kávéfőző. Fontos lenne, hogy vagy tejtartálya legyen vagy dobozból szívja a tejet. [link] Esetleg ez? Ez most elég jó árnak tűnik.

(#3615) jambiyya válasza jambiyya (#3602) üzenetére


jambiyya
őstag

Na erre nem számítottam: a legfinomabb őrlési beállításon a kávé nem esett bele a főzőbe, hanem beragadt a "csőbe", és a következő adagok egy részét feltolta, és az őrölt kávé beöntő tetejét ki is emelte. Majdnem lisztszerű volt az őrlemény finomsága, és a kávé is lassabban folyt le.

(#3616) konzumpro válasza Voice24 (#3611) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igaz. :D De nem találtam még szimpatikus karost, talán a fekete Sage Bambino plus, szettben ha lenne, de nincs. Mikor volt akkor is 180e környékén. Régi karosra vadászni kell és eléggé üresnek látszik a terep, hiába vadászok.

jambiyya - Akkor érdemes főzés közben ellenőrizni a folyamatot, akár Dr Szilikon módszerével, kipeckelve az ajtónyitás érzékelőt. Erre nem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#3617) konzumpro válasza dethroner (#3612) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, ilyen. Még mindig jobb ha a tálca és nem a főzőegység. Nem tudom hogy csinálja a többi konstrukció, ahol van háromjáratú szelep és főzés után kinyomja a vizet a pogácsából, ott kevesebb a zacc, a pogácsa nem is büdösödik.

(#3618) konzumpro válasza wolf033 (#3614) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Krupsok megbízhatóságát nem mindenki tudja alátámasztani itt.

(#3619) wolf033 válasza konzumpro (#3618) üzenetére


wolf033
senior tag

Akkor ezek szerint nem igazán ajánlott kategória? Helyette valami?

(#3620) dethroner válasza konzumpro (#3617) üzenetére


dethroner
veterán

De ez miért van? Túl sokat darál, és amikor a főzőegységbe betereli, akkor mellé hullik?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3621) konzumpro válasza wolf033 (#3619) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ennyiért lehet hogy jó, ha visszakeresel Krupsra, láthatod, van akinek bejött és semmi baja, van akinél harmadszor járt szervizben és akkor lett elege belőle. Emagnál nem tudom milyen a garis javítás.

Ami hasonló vagy kényelmesebb lehet az a LatteGo-s Philips, de 140e a legolcsóbb. :(

Tchibo van még, de csak manuális tejgőzölővel, vagy az Xsmall tesója szintén manuális tejgőzölövel, bár ez már nem az az Xsmall, amelyik olyan közkedvelt volt.

(#3622) konzumpro válasza dethroner (#3620) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Van akinél segít ha kisebbre állítja az aromát, de igazából szerintem azért csinálja amit írtam, nedves marad a zaccpogácsa, össze se áll, széthullik, de legalább lemossa.
Nálam amikor jó a zaccpogácsa, a kávé nem finom. Ha elég finom az őrlemény, meg hosszúra főzöm, akkor összeáll a pogácsa, látszik a fémszűrő csavarjának a lenyomata, alig van szemét, de a kávé amit lefőz, keserű, vacak, hosszú.
Gyakorlatilag karosként elmosom minden főzési session után a gépet, annyi csak az előny hogy egyforma adagokat őröl, tömörít, egy helyre gyűjti a zaccot, mármint a dobozon belülre.

(#3623) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3620) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Amikor főzés után a pipacső lecuppan, az alján lévő résen keresztül lefolyik a maradék víz a hengerből, illetve zaccról, a csepptálcába:

Ahol piros nyíllal jelöltem.

Régebbi Saeco egységekben ilyen fémszűrős dugattyú van, de erre is igaz, hogy mellette lévő résen vissza tud menni a zacc is, hiszen nem szoros az illesztés:

Újabbak meg már ilyenek, ezen jobban visszamegy a lé, de némi zacc is:

Mindenesetre régebben azt hittem, hogy a dugattyú kiépítéséhez és a henger belső tisztításhoz, bontani kell az egész egységet. Míg egyik videóban láttam, hogy az ember lazán kipattintotta az alsó akaszkodó kart (ehhez célszerű jól benyomni a dugattyút, a rugó ellenében), megfelelő szögben ez nem is okoz káros feszülést.

Utána a dugattyú kihúzható és a belső tisztítás elvégezhető.

(#3624) Mittu88 válasza dethroner (#3612) üzenetére


Mittu88
senior tag

Nálam 2235/40-esen is ilyen, ugyanennyi főzet mellett.

Jut eszembe, múltkor szervizbe kellett vinnem, 3 hónapos gép. Egy tömítés volt kicsit berepedezve, ettől teljesen elengedte a nyomást és egy csepp víz sem jött belőle. Hihetetlen, hogy ilyen apró hiba teljesen működésképtelenné teszi.

(#3625) Dr. Szilikát válasza Dr. Szilikát (#3623) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Közben meg is találtam az ötletadót:

https://youtu.be/l89XJIJoWf4?t=210

Csak én inkább benyomom a dugattyút is, úgy kíméletesebb, kézzel is kiakasztható.

(#3626) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#3625) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam a főzőegységben van egy plusz alkatrész, ott ahol a lehúzó rugó rögzítve van azon a rámpán ami a főzőhenger oldalán van, egy plusz papucs, ami kicsit távolabb próbálja lökni a zaccot a zacctartályba, hogy ne torlódjon össze a főzőegység közelében. Én ezt leszedtem mert megállt alatta a zacc, nem túl higiénikus, a rugóra sincs igazán szükség, de lehet hogy az visszakerül.
Most legfinomabbra állítva az őrlőt, papírfilterrel, közepes hőfokon sincs jelen az a keserű íz ami miatt érdemes durvára állítani az őrlőt, nyilván a kiszűrt apró szemcsék hiányának hála most kiegyensúlyozott, erőteljes az eredmény, bosszantó keserűség nélkül. Kicsit macerás, de megéri.

(#3627) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hogyan lehetne egzaktan kimérni az expresso mennyiségét 60ml-re lattego-val?
Nincs semmi ilyen poharam itthon :U

(#3628) dethroner válasza ToBeY (#3627) üzenetére


dethroner
veterán

3 centes rövides poharad van?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3629) ToBeY válasza dethroner (#3628) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van "feles" poharam persze,de gőzöm sincs,hogy 3cl vagy 4cl vagy 5cl-es :U

(#3630) dethroner válasza ToBeY (#3629) üzenetére


dethroner
veterán

Ha ilyen feles pohártól vagy a vendég lenne felháborodva , vagy a kocsmáros menne csődbe :D A pohár alján vagy oldalán lenni kellene egy űrtartalom jelzésnek.
(és megsúgom, hogy vannak 2 cl-es poharak is ;) , na itt lesz nagyon bonyolult a páleszes kérdés)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3631) wolf033 válasza konzumpro (#3621) üzenetére


wolf033
senior tag

A Krupsot elengedtem. Emeljük a tétet. 150-ig mi lenne ajánlott ami tejtartályos. Delonghikat megnéztük, azoknak tetszik a tejtartályos kialakítása a Philipsel szemben. A Philips kicsit gagyinak tűnik, olyan érzésem volt amikor levettem a tejtartályt, hogy ez nem sokáig fogja bírni.

(#3632) konzumpro válasza ToBeY (#3627) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mérleged van? :)

(#3633) konzumpro válasza wolf033 (#3631) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Akkor pl. a DeLonghi ECAM 350.315B ami belefér. Nagyobb lépés 300e fölött valamelyik ETAM, vagy egy Saeco Xelsis, 400e fölött Gaggia Babila, Accademia.

(#3634) ToBeY válasza dethroner (#3630) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak vendég van,de az meg bármennyiszer tölthet és választhat a több fajta pohár közül. :B

konzumpro: Igen, van konyhai mérlegem

(#3635) konzumpro válasza ToBeY (#3634) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az kevés, valami érzékenyebb kell hogy tudj mérni ~20 grammot. 60 ml? Az nagyon hosszú még 10 gramm kávéból is.

(#3636) ToBeY válasza konzumpro (#3635) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én ennyire nem vágom ezt a kávés dolgot,de Philips oldalán ezt javasolták latte macchiato-hoz :B [link] illetve 150ml tejet (de ezt tudom hogy annyi)

(#3637) konzumpro válasza ToBeY (#3636) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hőjjaj, ajjaj, ők csak eladni akarják a portékát...

(#3638) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Ha valaki a filterpapír korongos tuning mókát olyan géppel kényszerülne használni, mint az új sorozat, ahol a víztartály mögötti ajtó mögött van a főzőegység, akkor jelentem van megoldás!

Van egy adag filterkorongom, még 58-as kosárhoz vágtam, gondoltam peremesen ráhajlítom vizesen a fém szűrőre és úgy csavarozom vissza. Bevált, működik! Nincsen kávésár a fém szűrő mögött, a papírról szinte teljesen lejön öblítéskor, a főzet tiszta, krémes, ahogy azt már az előzőekben bőségesen kirészleteztem. Kíváncsi leszek milyen időközönként kell majd cserélni.

Közben karos irányba is nézelődök, 200e körül fájna a továbblépés, öntvényházas Catler kétbojleres 58-as karral, szintén Catler (igazából átbrandelt Graef CM80) őrlővel. Krups néven is futott a karos gép, a Welhome Pro gyártja, Sunbeam néven is van ilyen, kínai de a jobbik fajtából.

Vagy vannak a Cseh ipar remekei, Cecotec vagy ETA márkanév alatt, lemez termoblokkos gépek 50e alatt, mind nyomásfokozósok, hőstabilitásuk kérdéses.

Legérdekesebb a hőstabilitással kapcsolatban és teljesen elbizonytalanít, hogy vannak ötvenéves termosztátos gépek amik 1 fokon belül ingadoznak (sz.zs. beszámolója szerint), a relatíve új böszme rézbojleres Magister meg GICAR hőfokszabályozóval 8 fokokat is ingadozik. Akkor akár a termoblokk is jó lehet, az előző Graef jókat főzött csak nem volt benne OPV meg túl nagy volt a vízhozama.

(#3639) dethroner válasza ToBeY (#3634) üzenetére


dethroner
veterán

De ha hardcore-ra veszed a méregetést, akkor [itt] találsz segítséget :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3640) wolf033 válasza konzumpro (#3633) üzenetére


wolf033
senior tag

Mivel volt egy kávéfőző amelyikre nem emlékeztünk, hogy mi is volt, de hasonlított az egyik Gaggia főzőre így visszamentünk. Na az egy Philips EP5365/10. 150-re volt kirakva. Persze utolsó darabos volt így jött egyből a kérdés felőlem. Mennyi az annyi? 150-ért hoztuk el + 3 év garival. :) Remélem nem nyúltunk nagyon mellé. Máshol 200 alatt nem láttam ezt a készüléket. Most kezdődhet a tesztelés. Biztos hosszú idő lesz mire kitapasztaljuk.

(#3641) konzumpro válasza wolf033 (#3640) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem rossz, bírni fogja a gariidőt, vannak előnyei az új sorozattal szemben.

(#3642) V.T.


V.T.
aktív tag

Sziasztok. SOS kérdésem lenne.

Van egy Delonghi 23.460 kávéfőző tegnap megcsináltam szűrő nélkül a vízkőtelenítést de most szűrőt akár cserélni addig nem ad kávét. Csak a kikapcs gomb működik. Leírásban azt írja cserélném ki de ugye nincs itthon leghamarabb kedd vagy szerda lenne itt ha most megrendelem.

Kávét szeretnék inni hogy lehetne ezt megoldani?

Köszönöm

(#3643) konzumpro válasza V.T. (#3642) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem lehet leokézni, hogy cseréltél?

(#3644) V.T. válasza konzumpro (#3643) üzenetére


V.T.
aktív tag

Csak a kikapcs gomb működik a többit hiába nyomom. De most a víz adagoló fejét rá raktam nyomtam rajta egy forró vizet utána pedig kávét és így megcsinálta.

(#3645) konzumpro válasza V.T. (#3644) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Azt írja, ki kell venni a tartályt, friss vízzel teletölteni visszarakni, aztán jóváhagyni az öblítést. De akkor megoldódott.

(#3646) V.T. válasza konzumpro (#3645) üzenetére


V.T.
aktív tag

Kihúztam vártam vissza raktam. Aztán elkezdtem nyomkodni mert ugyan úgy nem engedett a menübe belépni. De most jó.
Rendelek bele szűrőt.

Köszönöm hogy foglalkoztál vele azért. :R

(#3647) konzumpro válasza V.T. (#3646) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az általános műveltséghez hozzá kell tartozzon, hogy ilyen esetekre is legyen tippem. :)

(#3648) Gaben360 válasza V.T. (#3646) üzenetére


Gaben360
senior tag

Vagy állítsd be a menüben,hogy nincs szűrő,és állíts egy vízkeménységet,amíg nem veszel bele.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3649) bigrock


bigrock
addikt

Sziasztok,
Mit ajánlanátok, minimál igényeim tudatában (napi 2 KV, presszó/hosszú, semmi többi extra)
Köszi!

(#3650) dethroner válasza bigrock (#3649) üzenetére


dethroner
veterán

Mondjuk egy közeli kávézót :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.