Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Akcija van az Euronicsban:
Delonghi ECAM23.460.W Automata kávéfőző, Fehér (euronics.hu)
De'Longhi Magnifica Evo ECAM290.81.TB Automata kávéfőző (euronics.hu)
Sztemk ezek most emberi áron vannak.........
Üdv Nagya
UI:a 290.81 ecam nekem idáig bejött.

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6002) Cold5 válasza Skizz (#5999) üzenetére


Cold5
senior tag

Köszönöm a tippet, 390.81 TB megvettem akciós áron! :R

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#6003) BaLee válasza Skizz (#5999) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ja, hogy az a típusa, megtaláltam, megnézem.

Köszi. :R

(#6004) [Ixub] válasza konzumpro (#5764) üzenetére


[Ixub]
tag

Bocsi, elég soká tartott mire találtam érdemi infót róla, de igen kettő. Egy belga oldalon :D

(#6005) konzumpro válasza [Ixub] (#6004) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az tényleg megérte annyiért. :K

(#6006) BaLee válasza Skizz (#5999) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm, ő lett a kiválasztott.

Régi Boschban vezérlőpanel gond volt 67k lett volna csak az alkatrész így nyugdíjazásra kerül.

(#6007) Skizz válasza BaLee (#6006) üzenetére


Skizz
addikt

Na, hajrá!

Én is rendeltem, ma meg is szivattak, mert tegnap jött az email, hogy mehetek érte, ma fénysebességgel haladva, programomat ehhez igazítva még zárásra beestem, aztán kiderült, hogy nincs és nem is volt. :D

Euronics is tud alkotni. :)

(#6008) Skizz


Skizz
addikt

A 350.50-es Delonghi mennyire lejárt lemez? [link]

Most nézem, hogy az is bekerült egy jó akcióba a Euronicsban.

Jobb annyival a 370.95, hogy megérje a +75 ezret?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#6009) BaLee válasza Skizz (#6007) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Kicsit fogtam a fejem az Euronicstól. Nincs velük jó tapasztalatom. Ma felhívtam őket, hogy mondjanak valamit kb. mire kapjuk meg a kávéfőzőt mivel az oldalon 1-3 nap van írva. Válasz: nem tudja megmondani, de az átfutási idő jelenleg 4-6 munkanap náluk. :Y Szuper, akkor az oldalon miért 1-3 nap van? Na mind1.

Hívás közben észrevettem, hogy elírtam a névben egy karaktert de már csak híváskor vettem észre így megkértem nézze meg, hogy a számlázási névnél is el van-e írva. Beazonosított, majd azt mondja, hogy igen, elírtam, nem tudja sajnos módosítani. Törli a rendelést de meg tudom rendelni ugyanilyen feltételekkel. Mondom jó. 1 nap ide vagy oda.

Belépek gépen és látom, hogy a számlázási névnél jól írtam, csak a szállítási névnél volt rosszul megadva azaz kb. semmit nem befolyásolt volna. :W Megrendelés törölve, újra leadva +1 nap...

Szóval várunk, Egy helyi boltban ugyanezt a típust ajánlották 286-ért ajándék kv nélkül. Végül az Euronics mellett döntöttünk tegnap, remélem nem bánom meg...

(#6010) Dreamie


Dreamie
őstag

Üdvözletem!

Tudnátok egy árat mondani egy Saeco Exprelia gépre? Minden rendben vele működik szépen rendbe van téve.

Köszönöm! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#6011) [Ixub] válasza BaLee (#6009) üzenetére


[Ixub]
tag

Nekem nincs velük különösebb bajom. Egész jó áraik vannak a nagy műszaki áruházaik közt. Elég sok mindent vettem már tőlük. A szállítás egy kicsit hektikus, de meg lehet szokni. Pont a kávéfőzővel jártam én is úgy, hogy megrendeltem, majd valamiért pont 1 vagy 2 nappal később jártam arra. Kiderült volt a boltban is. Megvettem helyben :D Külön készlettel dolgoznak a webshopon, míg van. Utána nézik csak a helyi boltokat. Értelmét ne keressük.

(#6012) BaLee válasza [Ixub] (#6011) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Igen helyben akartam először, de sajnos a boltban nincs. Viszont az online chat-en írták, hogy van online készleten és max 1-3 munkanap. Ezért furcsa, hogy a telefonos meg 4-6ot mondott.

(#6013) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Van egy érdekes minuto-elrendezésű manuális gőzpálcás gép, a Gaggia Magenta Plus. 170e, ezzel normális tejhab készíthető, persze a kávé amit főz, az alap Philips szint, azaz áztatott hőhiányos kotlakávé, de legalább jó tuningalap.

(#6014) konzumpro válasza Dreamie (#6010) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem vagyok kereskedő, de úgy 120e környékén megy el ha nincs szervizháttér. Felújítva 200e körül van, fél év "garival". 100e a fix ára most Vaterán egy ilyennek ami kicsit jobban le van harcolva, de csak egy 5e-es licit van rajta. Szerintem jó gép, ugyanúgy mint a Babila meg az Accademia, lehet vele házi baristáskodni, SBS is van benne ha minden igaz.

(#6015) kosmoo81


kosmoo81
tag

Sziasztok

ki milyen kávét használ?
amiket eddig szoktam inni sajna épp nem rendelhető, most rendeltem az alzacaffet.
a kilós annyiba kerül mint a 4x250gr csomag, de nincs keszleten, így rendeltem külön a sima 250gr-bol 4 db-ot, hat kb 1000 Ft-tal lett drágább 😎
Sok jót hallottam róla, gondoltam kiprobalom, de kiváncsi vagyok kinek mi vált be :R

(#6016) konzumpro válasza kosmoo81 (#6015) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Általában saját pörkölést, aztán amikor nincs kedvem pörkölgetni, a jól bevált Lidl Bellarom Crema, meg ami épp felkelti a figyelmem, így volt már Omnia, frissebb olasz robusták, piacon kilós Dallmayr, Aldis kávék...

(#6017) Sanki válasza kosmoo81 (#6015) üzenetére


Sanki
addikt

Pacificaffe
Indian Monsooned Malabar

(#6018) kosmoo81 válasza Sanki (#6017) üzenetére


kosmoo81
tag

az épp most fog elfogyni a napokban :)

(#6019) Skizz


Skizz
addikt

Delonghi gépeket lehet firmware updatelni?

A 370.95-ösömön nincs "max" vízhőfok a "high" fölött, ami a James Hoffman tesztben viszont volt.

(#6020) mpo válasza Skizz (#6019) üzenetére


mpo
veterán

Delonghi gépeket lehet firmware updatelni?
Hova jutottunk 2022-ben?

Amúgy csak kávét akartunk inni, nem?
Mit szóltok egy háromnapos áramszünethez, amikor minden megromlik a hűtőben?

Ha érted, akkor már elavult.

(#6021) Voice24 válasza kosmoo81 (#6015) üzenetére


Voice24
őstag

Costa Signature Blend (közepes pörkölés) most nálunk a favorit: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#6022) konzumpro válasza mpo (#6020) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Most megijedtem, min fogok ekönyvet olvasni ha ilyen hosszú áramszünetekre kell berendezkedni? Papíron?!? :D

(#6023) Nagya21 válasza kosmoo81 (#6015) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Mövenpick Der Himmlische szemes kávé 1000 g
nekem ez jött be, már évek óta.
Szeressem, főleg hogy olcsóbban hozzájutok.
Sógoroknál leárazás volt a Billába, a zasszony uncsitesója meg gondolt ránk, van vagy 4kg Dallmayr classic kv is.
Meg a Delonghi géphez kapott Kimbo is itt figyel.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6024) Dreamie válasza konzumpro (#6014) üzenetére


Dreamie
őstag

Köszönöm szépen! :R
Ahol éppen van, Szegeden, itt újították fel és tették most rendbe, ott 150000 Ft-ot mondtak. Felettem ennyiért, mi használtuk, nagyon jó kis gép.

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#6025) Neon


Neon
csendes tag

Sziasztok.
Segítségeteket szeretném kérni, teljesen kezdőként. A két gép közül melyiket válasszam? Delonghi ECAM350.50.SB vagy a Delonghi ECAM290.81.SB-t. Van jelentős különbség a kettő között? Ha igen pár szóban mik azok. Érdemes e a drágábbat megvásárolnom? Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. A kapott válaszok nagyon sokat segítenének.

(#6026) konzumpro válasza Neon (#6025) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A 350.50.SB-nél állíthatod a tejhab levegősségét, hogy buborékos vagy kevésbé buborékos legyen, cappuccino-szerű vagy inkább latte-szerű. Ugyanaz mint amikor gőzcsőnél adagolod a levegőt az elején, hogy több legyen vagy kevesebb. Pannarellonál nehezebb befogni a levegőztető lyukat, de nem lehetetlen. Szóval ha van tejhabosító kancsód, akár a sima gőzcsövesek is szóba jöhetnek, persze az nem "kényelmes", nem csak egy gombot kell megnyomni. Cserébe a végén csak egy csövet kell letörölni vagy pannarellot elmosni.

(#6027) Neon válasza konzumpro (#6026) üzenetére


Neon
csendes tag

Az eladó szerint, tartósabb a nagyobb, és dupla a kazánja. Ettől jobb kávét készít a 350-es. Bármit mondhat, mert nem értek hozzá... Ezért is kérdezlek benneteket hozzáértőket. Vegyem mert sokkal jobb, vagy felesleges, mert ugyanolyan jó a kisebb is. Mindkettő tejadagolós már.

[ Szerkesztve ]

(#6028) konzumpro válasza Neon (#6027) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem értek az eladókhoz... :D
Ha lattét is szeretnél 350, ha elég a cappuccino jellegű tejhab, ami nem rossz egyébként, akkor a 290.

(#6031) Neon válasza konzumpro (#6028) üzenetére


Neon
csendes tag

Köszönöm a segítségedet, megvettem a kávéfőzőt. Végül a ECAM 290.22B lett a befutó. Elengedtük ezt a tejadagolós történetet. Eddig úgy tűnik helyesen. Most keressük a helyes beállításokat. Köszönöm még egyszer neked a segítséget.

(#6032) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok, nem hagy nyugodni a Krupsom által főzött kávém íze, ezért megkérdezem a tőlem tapasztaltabbakat, hogy mi befolyásolja a kávé ízét? A beüzemelés után kb az első két hónapban isteni finom kávét főzött a masina, azóta viszont eltelt 4 hónap, és a közelében sincs. A frissen bontott kávé első főzete sincs olyan finom, mint az elején a 25 dkg-os töltet utolsó főzete...
Havi átlagban 40 adagot főzök, ez szerintem lópikula, minden főzés után elvégzek egy tisztítást, így a csőbe nem szárad bele a maradék kávé. Ezt szemrevételezve sikerült teljesíteni. Kipróbáltam mindhárom őrlési fokozatot mindhárom főzési hőfokkal kombinálva eddig öt féle kávé babbal. Volt közben egy vízkőmentestítési program is, főzőegység tisztítást még nem kért a gép. Levettem a tetejét, hogy belenézzek a főzőegységbe, tökéletesen tiszta, nincs égett kávé (se más) lerakódás a henger falán, se a szűrőn.
Akkor mégis mi a fene baja lehet?
Jómagam tejjel és tejhabbal keverve iszom, így nem annyira gáz, de rendesen szégyellem magam, ha vendégnek kell egy presszó kávét főznöm...

(#6033) konzumpro válasza markussandor (#6032) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Milyen vízszűrője van?

(#6034) markussandor válasza konzumpro (#6033) üzenetére


markussandor
senior tag

Bakker, már nincs benne szűrő, az elején volt úgy 2,5 hónapig... Ez lenne a bibi? Akkor veszek szűrőt. Még ki se dobtam a régit, beletekerem, rögtön kiderül a különbség. Köszi a tippet!
Pedig, amúgy finom vizünk van, egész nap azt iszom liter számra.

(#6035) konzumpro válasza markussandor (#6034) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, sokat számít, ha már telítve van ásványi anyagokkal a víz, kevésbé oldja ki a kávéban lévő szárazanyagokat. Sajnos a vízszűrő eleinte jóval lágyabb vizet ad, aztán egyre keményebbet, így laposodik az ízélmény. Kávétól is függ, van aminek kifejezetten kell egy kis keménység hogy ne legyen savas. A kávéhoz finom víz önmagában nem annyira finom, fanyarabb.

(#6036) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Philips 5444/70 gép. Májusban volt 1 éves. Egyik napról a másikra,nem jön ki sem kávé sem víz az adagolóból. Rendszeresen átöblítettem a főzőegységet, Tablettás tisztítást is végeztem többször,zsíroztam is ahogy a videóban mutatják. Aquaclean szűrőt nem használtam,mivel egy elég komoly víztisztító/szűrő által tisztított vízet használtunk csak benne és vásárlás után a kis papír amivel a víz keménységet kell nézni egyáltalán nem színeződött el.
Csináltam rajta újra tisztítást tablettával,az összes vizet a csepegtető tácába engedte,a tabletta is egészben beesett a zacctartóba egészben. Hol lehet eltömődve? Még garanciális a készülék,de azt mondták,ha garancia vesztett mégis,akkor nekem kell fizetnem a szállítást és a bevizsgálási díjat.
Érdemes lehet megpróbálni a pihilips gyári vízkőmentesítő folyadékát?

(#6037) mpo válasza Viktor89 (#6036) üzenetére


mpo
veterán

SCANPART 2790000156 Vízkőoldó, vízkőtelenítő folyadék háztartási kisgépekhez, 1000ml
50 ml, erős vízkövesedés esetén 70-150 ml az ajánlott, amit a víztartályba kell önteni.
A többit a a kézikönyv szerint.

Ha érted, akkor már elavult.

(#6038) Beni2360 válasza mpo (#6037) üzenetére


Beni2360
félisten

Szvsz semmi koze a vizkohoz. Mivel irta, hogy lagy tisztitott vizuk van. Szerintem rendszerhiba az elektronikaban. Szervizbe kell vinni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6039) Dr. Szilikát válasza Viktor89 (#6036) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Léteznek ilyen szivárgásos problémák például:

https://www.youtube.com/watch?v=58jYPoUysiE

A pipacső tömítésének hibája is okozhatna ugyan szivárgást, de attól még a víz nagyobb része a rendes útján haladna. Egyébként, ha teljesen eltömődne a főzőegység (ami nem szokása), akkor sem szabadna szivárogni sehol, kivéve a vízpumpa utáni biztonsági szelepnél, ahol a túlnyomást elengedi a csepptálcába, hideg vízként.

Ha meleg vizet találsz a csepptálcában, az meg a bojler után szivároghat le. Feltételezve, hogy fűt a bojler, de anélkül nem is engedné elindulni a processzor, miután figyeli a hőmérsékletet.

(#6040) markussandor válasza konzumpro (#6035) üzenetére


markussandor
senior tag

Jó tippet adtál, visszaraktam a régi szűrőt, egyből jobb lett a főzet íze. Újra kipróbáltam a 3 őrlési fokozatot a 3 vízhőfokkal, meglett az én ízlésem szerinti legjobb :-)
Következő kérdés, érdemes szűrő vásárlása helyett inkább bubimentes ásványvízzel főzni a kávét? Ha igen, melyik vizet javasoljátok, amit be lehet szerezni auchan/lidl/aldi/spar üzletekben?

(#6041) konzumpro válasza markussandor (#6040) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Én szűrő helyett szűrőkancsót használok, ami szerintem annyiban jobb, hogy nem vízkövesedik le a víztartály. Kb. ugyanannyira jön ki a három hónapig jó vízszűrő, mint három egy hónapig működő szűrőkancsó betét. Most épp Wessper az Ebayről, de szokott lenni a Tescoban is AquaOptima, kb. egy ezresre jön ki darabja.

Bolti ásványvízből régebben gleccservizet (Norda) használtak a profik, alacsony az ásványianyag tartalma, de nem olcsó és hektikus az utánpótlás.

Vagy a DM-ből 5 literes desztillált víz, már az se olcsó annyira és szerintem büdös, acetonos szaga van, nem szívesen adnék belőle senkinek kávét.

Lehet még reverz ozmózisos víz, vagy saját vízdesztilláló.

[ Szerkesztve ]

(#6042) Nagya21 válasza markussandor (#6040) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Én ilyet használok, eddig bevált, különböző méretekben kapni.
Bilt Oscar - olaszpresszo.hu | olaszpresszo.hu
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6043) Beni2360 válasza Nagya21 (#6042) üzenetére


Beni2360
félisten

OSCAR60-s eleg (100l) ezekbe a 2l-s tartalyokba? Napi 4 kave az atlag.
Meddig all el bontanúl? Kb egy evig elegenne egy parna.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6044) konzumpro válasza Beni2360 (#6043) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kemény víznél (25nk° körül) csak kb. 60 litert tud meglágyítani a 60-as, utána telítődik.

(#6045) Nagya21 válasza Beni2360 (#6043) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Napi 4 espresso, az 4*50ml, az 2dl, legyen 5dl/nap, a mosakodás miatt.
Ha a 60-ast használod kurvakemény viznél, akkor 60l elég kb 120 nap.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#6046) konzumpro válasza Nagya21 (#6045) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem nem vált be annyira. De közepes keménységű víznél jó lehet. Még a kationos vízlágyító gyanta lehet jó amit pálinkafőzéshez használnak, a Catlerhez nálam az volt egy patronban, fél évig.

(#6047) Beni2360 válasza konzumpro (#6044) üzenetére


Beni2360
félisten

Szürt vizet 2 csik amit bele öntünk.
Azelott forraltunk a regi XSmallba a vizet.
Vagy lehet nagyobbat venni es kette osztani valahogyan? Itt mi a helyzet ha fél evig benne van? A kancsónal havi szinten ajanlott a patron csere.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#6048) kosmoo81 válasza Beni2360 (#6047) üzenetére


kosmoo81
tag

Havonta, de felesleges. Nekem laica van, 2x nullázom a számlálót, utána cserelem. Nekem se fogy annyi kávé, de közben kancsobol fogy a sima ivasra használt víz is, 2 havonta elég cserélni.
nekem 4 éve ez van, bevált a karosba is ezt használtam meg most a melitta is ezt kapja.

(#6049) Dr. Szilikát válasza Beni2360 (#6047) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az aktív szénben 3 hónap után szaporodhatnak a baktériumok, amit ezüstadalékkal 6 hónapra tolnak ki.

Ha csak ioncserélő gyantát használsz, szerintem az tovább bírja, bakteriális szempontból. Még azt is megteheted, hogy egy idő után csapvízzel átmozgatni / öblíteni a granulátumot, a klór segíthet fertőtleníteni.

Elvileg úgy tanácsos elhelyezni a tartályban, hogy az elvezető nyílást lefedje, így a víz a gyantán keresztül kényszerüljön átáramlani, ahogy az a kancsóknál is működik. A vízpumpa átszívja rajta, így nem képez akadályt, szerintem.

Ízhatással kapcsolatban természetes, hogy a meszes / lúgos víznek van egy jellegzetes íze, míg az ioncserélt ahhoz képest savanykásabb. Ezt főleg összehasonlításkor lehet érezni, mert az ízlésnek is van egy hozzászokása, ezért idővel az ioncserélt / mentesített vizet érezhetjük semlegesnek és ahhoz képest lesz a meszes víznek "érdekes" íze.

Plusz, ehhez jön még a jellegzetes "csőszag", vagy inkább egyfajta dohos aroma, amit az aktív szén elvesz, a klórossággal együtt, míg a meszes jelleget nem.

[ Szerkesztve ]

(#6050) Beni2360


Beni2360
félisten

Koszonom mi denkinek a segitseget.
Rendelek 2 db 60-t 540 ft szallitassal es az eleg lessz 8 honapig ami 540 ft havi osszegre jon ki, az nem nagy osszeg.:R
Na most akkor mit?
Ez a dohos dolgot nem ertem. Nalam konnyen jon elő ez "dohos" a cucc effektus. Savas kavet nem kultivalom.:U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.