Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) ToBeY válasza konzumpro (#3400) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen ezeket mind elolvastam már én is.
Csak azt nem tudom, ez a dm vízkőoldó mennyivel erősebb mint a gyári philips :F
Mind1 egy fél flakont beletolok, talán abból nem lehet gond :U

(#3402) egykori válasza ToBeY (#3399) üzenetére


egykori
őstag

Én minden évben egyszer (most szeptemberben fogom ötödszörre) beleöntöm a PicoBaristóba a CA6700-as 250 ml-es vízkőoldót, kipótolom vízzel, ahogy elő van írva, végig csinálom a procedúrát és semmi problémám sincs a géppel, vízkővel, most már több mint 4 éve. Természetesen, kizárólag csak szűrt vizet használok.

(#3403) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Egy újfajta kávét használok és nagyon finom, viszont elég keveset ad a gép, az előzőhöz képest, ez mitől lehet? Nem állítottam át semmit. :F

Van valami bevállt módszer, arra, hogy mondjuk emeljek kicsit a tej mennyiségén, úgy hogy a kávé mennyiségét ne változtassam (Philips 5000 gép)? Tudom, hogy ha hosszan nyomom, majd utána megállítom akkor elmenti a mennyiséget, de erre az esetre nem tudok jobbat, minthogy stopperrel megmérem mennyi ideig folyik a kávé most, és utána ugyanennyit csinálok a memonál. :D

(#3404) konzumpro válasza WaterWawe (#3403) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Kávéfüggő is, mennyi lesz az adag, friss pörkölések, fajták megváltoztathatják a lefolyás sebességét, de elvileg a volumetrikus adagolás precízen tartja az adagot, ha mégis, vagy azért mert szivárog valahol, tömíteni és kenni kell, vagy durvábbra kell venni az őrleményt és úgy már tuti átfolyik.

(#3405) WaterWawe válasza konzumpro (#3404) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát fél éves a gép, kenni pedig szoktam, szóval remélem nem ez a gond.
Az őrlemény mondjuk ilyen 1.5-ön van, szóval lehet az túl finom neki, bár nem nyúltam hozzá a kávécsere alatt, de gondolom különböző fajta kávébabokból különböző finomságú örlemény lesz.

[ Szerkesztve ]

(#3406) konzumpro válasza WaterWawe (#3405) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, vannak olajosabb babok amik akár be is tudják fullasztani, bár igyekeznek ezt elkerülni - sajnos. Azért sajnos, mert ha olyan finomra lehetne őrölni, amihez már nem kell nyomásfokozó, igazi presszót lehetne főzni a géppel.
Bár ahogy mostanában olvasom a profi topikban, elég a 4 bar is a jó presszóhoz, sok mindenben át lehet tehát lépni a hivatalos presszó paraméterek határait...

(#3407) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Ma kedvet kaptam és vízkőmentesítettem az EP3510*-et. Így is sistereg bekapcsoláskor a termoblokk egyszer, de mintha nem lőne túl a hőfokon a második főzésnél sem, mérni kéne, az mindennek az alapja.

Maradt még a kolumbiai-brazil barátságosból, durvábbra kellett vennem az őrleményt, mert nagyon markáns íze van, ami több mint ami kellemes, még legkisebb aroma állásban is (kávémennyiség). Másik kávéval (Crema) mehet finomabbra.

*Ez a gép most 130e körül kapható (még), drágábban van csak hasonló a Minuto sorozatból, ahol nem kell a víztartályt kivenni az utántöltéshez és a főzőegység kivételéhez. Igaz csak kétféle adagot tud és a hosszú minimum 90ml, de ezt lehet manuális hosszúsághoz használni, a rövidebbet meg risztretto hosszra beállítva. Nem indult zökkenőmentesen, kapott egy plusz nyomásfokozót, járt már benne másik ULKA pumpa is, ami végülis mindegy volt, le is lett cserélve egy karos Sage gépre, aztán visszakerült a pultra, mert ez a legjobb.
Közvetlen összehasonlításon tejet jobb gőzölni ezzel, kávét pedig a nyomásfokozó miatt akár bolti szemesből is jó állagút főz. Friss pörkölésből ugyanolyan jót mint karossal. Megérdemelne még pár tuningot, talán lehetne jobb helyen a hőelem, kaphatna egy szilikonhab szigetelést a termoblokk, egy szűkítőt az ULKA után, ahogy a nagyok. Meg új szálcsiszolt csepptálcát, egy sötétített film előtétet a kijelző, hogy csak a fényes pixelek legyenek láthatóak, esetleg egy arduino modot hogy telefonról is lehessen kávét főzni. Meg egy finomabbra állítható őrlőt még a régi Xsmall sorozatból. És egy rugócsere sem ártana, kerámia helyett a boroszilikát golyóval a nyomásfokozóban. Más nagyon nincs amit lehetne rajta javítani. Igazából gyári állapotában is tökéletes.

(#3408) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, esetleg használ valaki ilyen kávéfőzőt?
Mi a véleményetek erről a típusról?
Tchibo darálós kávéfőző
Köszi szépen előre is!

(#3409) arcsin válasza tomszli11 (#3408) üzenetére


arcsin
senior tag

Többeknek is van a topikban. Mi is ezt vettük a philips helyett. Mások, és mi is elégedettek vagyunk vele :) Kicsit gyorsan/látványosan porosodik, de könnyen orvosolható.

(#3410) WaterWawe válasza WaterWawe (#3403) üzenetére


WaterWawe
őstag

Na csináltam egy mérést (nem műszereset, csak időt és mennyiséget régi adat alapján). Úgy tűnik nem kávéből, hanem tejből ad kevesebbet mint korábban. A tejtartót (lattego poharat), sima csapvízzel szoktuk elmosogatni. Elképzelhető, hogy a kis csőbe belefolyt víz miatt vízköves lett? Vajon lehet értelme beáztatni citromsavba? (Ezért most a teljes gépet nem vízkőtleníteném). :F

(#3411) h1mpi válasza WaterWawe (#3410) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A tejben lévő zsír elég nagy lerakódást tud okozni. Nekünk a kölönálló Philips tejhabosítót kell mindig jól elmosni, mert ha csak kiöblítem forró vízzel, akkor elég durva dzsuva marad az alján.

[ Szerkesztve ]

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#3412) tomszli11 válasza arcsin (#3409) üzenetére


tomszli11
tag

Sajnos mi egy Philips 2200 Lattego-t vásároltunk, viszont nem vagyunk elégedettek a kávé erősségével és ízvilágával.

(#3413) konzumpro válasza WaterWawe (#3410) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Lattego kancsót szétszedve látszik lerakódás?

(#3414) konzumpro válasza tomszli11 (#3412) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt coolabácsi ír arról hogy tuningolta a 2200-asát.
Egy plusz nyomásfokozó is segíthet a gyári helyett ha túl gyors a lefolyás. Fanyarabb lehet tőle a kávé, de nálam friss pörkölésekkel ezzel a megoldással áll legközelebb a karos géppel főzhető minőségéhez.

(#3415) WaterWawe válasza konzumpro (#3413) üzenetére


WaterWawe
őstag

Nem, teljesen tiszta.
De ugye van egy rövidke kis cső, ahol jön a gőz. Abba nem látok bele.

(#3416) konzumpro válasza WaterWawe (#3415) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az viszont lehet vízkő, főleg a termoblokkban ami a gőzt fejleszti. De ahhoz nagyon vízkövesnek kéne lennie.

(#3417) WaterWawe válasza konzumpro (#3416) üzenetére


WaterWawe
őstag

Fél éves a gép és RO szűrő vizet kap. Nem hiszem, hogy annyira vízköves lenne. Viszont ugye a Lattego kancsót csapvízzel szoktuk elmosogatni. Arra tudok gondolni, hogy a pohár kis járatában van vízkő, még mielőtt még a tejhez érne.
Ha sima forróvizet engedek a gépből a gőz helyett akkor rendesen jön.

Na mindegy, azért így is meg lehet inni a kávét. :D

(#3418) konzumpro válasza WaterWawe (#3417) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha RO víz, akkor nem lehet vízköves. A hab állaga milyen? Nem lett kevesebb benne a levegő? Lehet hogy ahol beszívja a levegőt, az van akadályozva valahogy. De ha vízköves lenne a kancsó, szerintem az látszana.

(#3419) WaterWawe válasza konzumpro (#3418) üzenetére


WaterWawe
őstag

Hát én nem vettem észre, változást a habot illetően, de ez nem kizáró ok, elég szubjektív megfigyelés. Érdekes, hogy ez így úgy történt, hogy rendes mennyiséget adott. Nem voltunk itthon 4-5 napig (főzőegységet elöblítettük, tejtartót elmosogattuk távozásunk előtt). Majd mikor visszajöttünk, összeraktunk azóta kevesebb tejet ad.:F

Lattenal is megfigyelhető egyébként, hogy kevesebb tejet ad.

[ Szerkesztve ]

(#3420) konzumpro válasza WaterWawe (#3419) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Beáztatnám szétszedve zsíroldóba, puha kefével átdörzsölném a járatokat. Pannarello is csak melegíti a tejet, ha a kis levegőző lyuk eltömődik.

(#3421) dethroner


dethroner
veterán

A sokat említett Bio Bellarom kávé nem mindig kapható? :U
Ma voltam egy Lidl-ben, ahol azt mondták, hogy ez csak akkor van, amikor akció van és az újságban szerepel.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3422) ToBeY válasza dethroner (#3421) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így van.Múltkor én is kerestem egy lidl-s kávét amit akcióban vettem,de azt mondták időszakosan csak akcióban kapható

(#3423) konzumpro válasza dethroner (#3421) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Már én se láttam rég, helyette a Crema van, ami hasonló karakterű.

(#3424) dethroner válasza konzumpro (#3423) üzenetére


dethroner
veterán

Ja, én is a Crema-t vettem, kipróbálom. Legutóbb a szűrke zacsisat vettük, az nagyon bejött, remélem ez se okoz csalódást.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3425) konzumpro válasza dethroner (#3424) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hasonló karakterűek, automatába pont jók. Bár vannak új márkák a Lidlben, ha bármi jót találtok, írjátok! 😄

(#3426) nyikszi


nyikszi
őstag

Facebookon olvastam:

"Judit Mecseki
Az automata frissen daralja, de nem azt fozi le, amit épp daral, hanem a 2 vagy hárommal ezelőtti daralast. Kávé szakuzlet és szervizben élem az életem 😉
Ha friss kávét akarsz inni, akkor karos gép! Vagy kávépárnás!
De ha ez nem lényeg, akkor Saeco és Delonghi!"

Noooooormális? :D

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3427) jambiyya válasza nyikszi (#3426) üzenetére


jambiyya
őstag

Valahogy mindig sejtettem... :D

Juteszembe, mit is jelent, ha fénylik a kávébab és nem fakó? Mintha olajos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3428) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Most fejeztem be egy saeco minuto hd 8762 karbantartását/felújítását.
Tömítés cserék, daráló tisztítás, kifolyó takarítás. Elképesztő mennyi "salak" gyűlt össze benne, úgy, hogy minden este nyomok neki egy üres hosszú kávét és betartom a rendszeres kávé olaj tablettázást.
Szétszedtem darabjaira a központi egységet is. Pipacsere, tömítések, golyó és rugó.
Pár milliméterrel hosszabb rugót vettem hozzá.
Ez befolyásolja valamiben a működését?

(#3429) Voice24 válasza nyikszi (#3426) üzenetére


Voice24
őstag

Akkor vajon miért mondják, hogy daráló-állítás után a 3., 4. adagot követően érződik a főzeten az új beállítás? :)

(#3430) gabross válasza Voice24 (#3429) üzenetére


gabross
tag

De akkor gyárilag van bennük 2-3 főzetre elég darált kávé? Mert ugye ahogy beüzemeled, rögtön adnak kávét. :)

[ Szerkesztve ]

(#3431) Voice24 válasza gabross (#3430) üzenetére


Voice24
őstag

Azt nem hinném, de ha a frissen darált kávé azonnal a főzőegységbe kerülne, milyen logika alapján kellene várni 3-4 főzést a daráló-állítás után a "rendes" végeredményre? Mondjuk én nem vagyok szaki, csak egy egyszerű kávéfogyasztó, akinek az a lényeg, ha megnyomom a gombot, jöjjön a finom kávé. :)

(#3432) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Annyit hallottam már erről a dallmayer kávéról, hogy gondoltam kipróbálom. Szerintem finom, érezhetően másabb mint az eddig kóstoltak,talán kicsit savas szerintem (számomra)

(#3433) Dr. Szilikát válasza Voice24 (#3431) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ezt abból is lehet érzékelni, ha szétszedünk egy már használt darálót és mondjuk összegyűjtjük a benne található őrleményt, hogy az mennyit tesz ki.

Első használatnál kell valamennyi, ami feltölti a daráló réseit, üregeit, de ez a mennyiség már ezeknél az újabb automatáknál nem tesz ki talán egy adagot sem.

A régebbi, rekeszes Saeco rendszernél kicsit többet, de nem a mérőrekesz miatt, hiszen az kiürül, hanem az odavezető csatornában is megáll valamennyi (összesen 1 adag?). De az sem olyan vészes és szerintem a zárt térben nem nagyon veszt aromát, főleg napi használatnál.

A régi rekeszes egyszerűen úgy működik, hogy a daráló tolja bele a cuccot oldalról és amikor telítődik, a szemközti oldalát alkotó lap kibillen, mikrokapcsolót átállítja, daráló leáll. A rekesz mérete mechanikusan állítható / eltolható.

Az újaknál nincs ilyen, hanem az őrlő fordulatait számolja (mágnes + hall szenzor).

Üresen felpörög a fordulatszám, ebből tudja a processzor, hogy nincs bab. Beszorul a motor, azt is nyilván érzi.

Normál fordulaton leszámol valamennyit, betölt, utána figyeli a főzőegység hajtómotorjának áramfelvételét, hogy mennyire kell erőlködnie az összenyomáskor. Ebben szerepe van a dugattyú alatt lévő erős rugónak is, mivel az ellen dolgozik. Rendellenes ütközésről nem is beszélve (túltöltés).

Ebből levon egy infót, hogy legközelebb pár (vagy sok) fordulattal többet vagy kevesebbet kell bedarálni, amit befolyásol a felhasználói beállítás is (erős / közepes / gyenge).

Tehát itt van egy öntanulási folyamat, amire elmehet 3-4 ciklus is. De csak az őrlési fokozat változása miatti "átöblítődés" ennyit azért nem igényelne.

Ebből is levonható viszont, ha a főzőegységnek más okból szorulása lenne (pl. kenés hiánya), az megzavarja a processzor "gondolkodását" is, amiből gondok lehetnek.

[ Szerkesztve ]

(#3434) WaterWawe válasza Dr. Szilikát (#3433) üzenetére


WaterWawe
őstag

Köszi, ez igazán informatív volt. :R

(#3435) erzol válasza erzol (#3428) üzenetére


erzol
őstag

Újra zsíroztam a fogaskereket.
Elmondhatatlanul halkabb lett a gép. :)

(#3436) erzol válasza erzol (#3428) üzenetére


erzol
őstag

Hosszabb rugó tanulsága:
Nem tudta a gép áttolni a kávét az erős rugó miatt, befulladt.
Szervízes véleménye, hogy a "koros' szivattyúknál szokás rövidebbre vágni a rugót, hogy ne kelljen erőlködnie. És tényleg. :U

[ Szerkesztve ]

(#3437) nyikszi válasza Voice24 (#3429) üzenetére


nyikszi
őstag

Miért? Azt ne mondd, hogy nem a frissen darált kávét iszom, mert kihajítom a francba az egész kócerájt :)

Más. Hol találok hivatalos információt az arabica és a robusta kávék koffein tartalmáról?

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3438) ToBeY válasza nyikszi (#3437) üzenetére


ToBeY
nagyúr

google első találat ;)
"how much caffeine in robusta coffee" Egyébként én ilyen számokat találtam.

Robusta coffee (drip brewed)140–200 mg caffeine per 6 ounce average cup
Arabica coffee (drip brewed)75–130 mg average 6 ounce cup

Robusta bean has 2.7% caffeine content, almost double the 1.5% of Arabica

(#3439) nyikszi válasza ToBeY (#3438) üzenetére


nyikszi
őstag

Kösz, azt gondoltam van valami pontosabb is. :R

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3440) konzumpro válasza erzol (#3436) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hol vetted a hosszabb rugót? Nekem kéne, nem félek a túlnyomástól... :C

[ Szerkesztve ]

(#3441) erzol válasza konzumpro (#3440) üzenetére


erzol
őstag

(#3442) konzumpro válasza erzol (#3441) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszönöm! A rövidebb fajta nincs 35 mm? Vagy más a keménysége?

(#3443) erzol válasza konzumpro (#3442) üzenetére


erzol
őstag

Most, hogy írod én használt, felújított gépet vettem anno.
Valószínű már akkor vágott rugó került bele.

(#3444) konzumpro válasza erzol (#3443) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet egy új pumpa javítana rajta, bár mostanában kiderült hogy nem kell 9 bar sem a jó kávéhoz, 4-et meg talán vágott rugóval is előállít. :)

(#3445) erzol válasza konzumpro (#3444) üzenetére


erzol
őstag

Készített kávéra nincs panaszom.
Jóvan ezígy nekem. :)

(#3446) Dr. Szilikát válasza erzol (#3436) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Többszöri oda-vissza próbálkozás után én már nem használok sem rugót, sem golyóbist. Nem csak azért, mert néha enyhén letapadt és olyankor kilőtt a nyomás, fröcskölve a kávét is, de azt vettem észre, hogy a felső fémszűrő jobban letisztul, ha a visszacsapó szelepként is szereplő golyó nincs ott.

Golyó nélkül ugyanis azon a részen a maradék kávé visszaenged, ami jobban elősegíti a zacc leválását a felső szűrőről. Míg ellenkező esetben több maradványt tapasztaltam a szűrön, ami bár lehet, hogy nem olyan kritikus, de nem is valami szimpatikus.

A golyó szerepe egyrészt a habosítás, illetve a nyomást is növeli, de azt növelni tudom az őrlési finomsággal is, egészen olyan szintre, hogy már recseg-ropog az egész szerkezet, miközben megy bele a nyomás, illetve látszik a kifolyó kávén is, hogy már alig csordogál, erőlködik a pumpa is.

Nem így használom, de eszerint a pumpa nyomásával nincs probléma szerintem, van benne erőtartalék. Szét is szedtem annak idején a vízpumpát, kitisztítottam, zsíroztam. Előző gazdája csapvízzel használta, aminek persze volt is nyoma, én RO-vízzel.

Van egy másik gépem (csak alkatrész céljára), abban üveggolyó helyett a másik fajta megoldás van, de nekem ez sem vált be. Plusz habosítás hiánya viszont különösebben nem zavar, anélkül is képződik valamennyi, úgyhogy jelenleg feladtam ezt a golyós dolgot.

(#3447) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#3446) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mostanság nem raknak olyan őrlőt a Philipsekbe, hogy be lehessen fullasztani nyomásfokozó nélkül a gépet. Durvább őrleménnyel nyomásfokozó nélkül igen pocsék leveket lehet csak főzni, szerencsés vagy ha olyan gépet fogtál ki, amiben olyan őrlő van, amivel presszó finomságúra lehet őrölni a kávét.

(#3448) erzol válasza Dr. Szilikát (#3446) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm a részletes infót. :R
Ha szétszedném a pumpát szerinted tudnék javítani a kondícióján vagy cseréljem inkább 5e.-ért?

(#3449) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

2020 december elején vásároltunk egy PHILIPS EP2224-10 kávéfőző masinát. Első ilyen komoly gép, így nem bízva a véletlenre a manual alapján üzemeltük be ami sikeres, hiszen végzi a dolgát. Azonban a napokban érdekes jelenségekre figyeltünk fel!

1. jelenség:

- Az első adag őrölt kávét még lefőzi, de amikor ezt a folyamatot megismételjük, akkor már kevesebb mennyiség kerül a csészébe. Nem egészen értjük miért.

2. jelenség:

- Tegnap történt, hogy a megfelelő beállítások elvégzése után, a start gombot megnyomva, semmit nem adott ki a kávéfőző. Vagyis a kifolyócsővön nem jött ki semmi. Ellenben "koszos" vízzel telement a lenti tároló. Kivettük megint elmostuk a főzőegységet, utána jó volt. Ma megint csinálta. De valami az 1. jelenséggel ötvözve történik. Érdekes.

A fenti két szitu nem változik, ha darálásos verzióban próbáljuk.

A főzéegységet hetente öblítjük, zacctartályt megfelelően ürítjük. Dugulás nincs, se az őrölt kávé adagoló kivezető nyílásán, sem a kifolyó nyilásokon. Talán a szűrő?

Segítséget és ötleteket szeretnék kérni, köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#3450) Dr. Szilikát válasza erzol (#3448) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem tudom, milyen állapotban lehet, sajátom úgy kaptam, hogy be volt állva a vízkőtől és/vagy raktározástól, így csak zümmögött, de nem működött. Ahhoz képest elég sokat tudtam rajta javítani. Van benne egy gumigyűrű például, aminek lényegi szerepe van a működésben és folyamatos kopásnak van kitéve, annak nem lett baja, csak megzsíroztam.

Mindenesetre szétszedésnél oda kell figyelni, bár nem egy komplikált szerkezet, de azért megjegyezni, hogy mi, hol volt. Videók is vannak róla.

#3449 Carasc0

Állítólag néha elromolhat ilyen gépekben az átfolyásmérő, ami a gép "vízórája" lényegében, csak kicsiben. Egy kis vízkerék forog benne, mágnes + Hall-szenzor. A bojler előtt beiktatva ez indikálja a víz mozgását, illetve pontos mennyiségét.

A kerék beállhat éppen a vízkőtől is, de a Hall-elem is lehet hibás. Időszakos hibás is. Természetesen bármi kiderülhet még a szervizben, ez csak egy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.