Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Palesztin994 válasza konzumpro (#3900) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Értem, köszi! Még 1 kérdés: 2 féle aqua cleant látok a neten (CA6903/10 és CA6903/22) mindkettő jó a gépbe, vagy ez sem mindegy?

(#3902) konzumpro válasza Palesztin994 (#3901) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ugyanaz, csak a /22 két darabos csomag.

(#3903) Palesztin994 válasza konzumpro (#3902) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Értem, köszi szépen! :)

(#3904) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Bocsi a kunyeralasert, valaki nem tud megdobni egy Philips kuponnal? Vennek egy PicoBaristo Deluxe-ot, es csak 15%-os kedvezmenyem van, es olcsojanos vagyok. :D

(#3905) konzumpro válasza z-csongor (#3904) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Van rá topic, ahogy dbius írta, hátha szerencsével jársz.

(#3906) anadroid válasza konzumpro (#3905) üzenetére


anadroid
senior tag

Ma küldtek ki 20%-os kupont mindenkinek, aki kapja a hírlevelet.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#3907) vicces válasza anadroid (#3906) üzenetére


vicces
addikt

teljesen elkényeztetnek ott titeket. én rendeltem végül egy második lattego tejtartót. remélem jó lesz. arra kaptam 10 € kedvezményt. igy ha jó lesz akkor megúsztam 30€-ból. magyar forrásokra keresve találtam 23k+áfáért is :C

:)

(#3908) vicces


vicces
addikt

megérkezett a lattego tejtartály. :)
4 verzió van, de gyakorlatilag szerintem csak 2x2. 2 kifolyó verziót lehet kombilálni 2 tejtartóval. vagy valami ilyesmi.
a német philips oldalán találtam nagy nehezen egy választót. lehetett válaztani, hogy krómozott kifolyós legyen vagy sem. és ezután a következő kérdés, hogy az újabb C vagy D jelölésű a pohár része vagy sem. 30 euró szállítással a nem krómozott. így már mindenki a saját tejesverzióját /laktózos vagy laktózmentes/ issza nálunk. :C

:)

(#3909) zsocy


zsocy
őstag

Részben itteni tanácsokra megvettem a Jura S9-et, eddig elégedett vagyok, pont azt tudja amit akartam.
Espressot, capuccinot, lattet próbáltam, meg a gyereknek egy kakaót, mindet jóra csinálta, nagyjából egy gomb megnyomása után.
Szívesen bíbelődtem én is a kávé készítésével, Bialetti Brikka kotyogóm és Saecco karos gépem is van, de ez egy másik világ. Eddig tetszik :)
Bónusz hogy ugyanolyan színű mint a hűtőm.

(#3911) legendz


legendz
csendes tag

PicoBaristo Deluxe is ajanlott vagy inkabb a sima?

(#3912) z-csongor válasza anadroid (#3906) üzenetére


z-csongor
csendes tag

Koszi, meg is van, remelem lesz raktaron es ki is kuldik :D
Ugyanitt lesz majd egy Delonghi Esam 5400 Perfecta 30k-ert miutan elokeszitem szepre :D

(#3914) Rolly


Rolly
veterán

sziasztok, ma reggel megadta magát a használtan vett Jura Ena 9 Micro OTC kávéfőzőnk... Milyen kávéfőzőt lenne most érdemes venni? (Ráadásul hétvégén családi összejövetel is lesz ahol felnégyelnek ha nincs kávé :D)

Olyan gépet keresek ami OTC tehát egy lépésben tud készíteni cappuccino, latte macchiato-t.

(#3915) viktorhu válasza Rolly (#3914) üzenetére


viktorhu
veterán

Mit jelent, hogy megadta magát? Az ilyesmit javítani szokták. Ha ma elviszed szervizbe, lehet, hogy holnap lesz is kávégéped.

(#3916) Rolly válasza viktorhu (#3915) üzenetére


Rolly
veterán

Bekapcsolásnál darál... legutóbb 1-1,5 éve volt hasonló baja akkor a szervizesek azt mondták, hogy bontott alkatrész 20e... új 60-80e ... szóval nem biztos, hogy ennyit szeretnék rá költeni :), főleg úgy, hogy pár évente megadja magát...

De lehet megejtek egy telefont :)

[ Szerkesztve ]

(#3917) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
Van egy kb 2 éves Saeco Lirika (Sup041) gépünk.
Pár napja öblítéssel vannak gondok, bekapcsoláskor hol jön víz, hol nem, és gyorsan megtelik a csepptalca. A gép alatt is kisebb vízfolyás tapasztalható. Vízkőtelenítés rendszeres.
Mi lehet a hiba?
Köszi előre is!

(#3918) konzumpro válasza Zsadi (#3917) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vagy a pipacső tömítés ment tönkre, vagy elrepedt a vízcső.

(#3919) Zsadi válasza konzumpro (#3918) üzenetére


Zsadi
őstag

Köszönöm a választ! :R
Megnézem merre lehetnek ezek benne :) , annyira nem turkáltam még benne.

[ Szerkesztve ]

(#3920) dethroner válasza Zsadi (#3917) üzenetére


dethroner
veterán

Ezek a Saeco gépek nem szeretnek bekapcsoláskor öblíteni :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3921) Zsadi válasza dethroner (#3920) üzenetére


Zsadi
őstag

Szeret ez, csak nem ott ahol kellene :)

(#3922) dethroner válasza Zsadi (#3921) üzenetére


dethroner
veterán

Ja, beissza :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3923) konzumpro válasza dethroner (#3922) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nyár van, szomjasabbak ilyenkor a gépek is. :D

(#3924) dethroner válasza konzumpro (#3923) üzenetére


dethroner
veterán

Ha írásba adod hogy ez ősszel megváltozik, akkor elfogadom :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3925) Zsadi válasza konzumpro (#3918) üzenetére


Zsadi
őstag

Jó reggelt!
Reggeli kávé után megnéztem. Bal hátul áll alatta a víz.
Ez szűkíti valamelyest a hiba okának kiderítését?

(#3926) konzumpro válasza Zsadi (#3925) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Esélyes a csőtörés.

dethroner: Ha addig megjavítod, persze. :D

(#3927) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Egy Philips EP1224-et tesztelek, nagyon halk, jó kávét főz, de itt is az van mint a többi Philipsnél, nem szabad túl finomra őrölni a kávét mert fanyar lesz, tök jó középállásban, a Minutokhoz képest gyorsabb a mechanika, hamarabb pozícióra áll, a tejhabosítás viszont csak buborékosat tud, amit mondjuk át lehet keverni NanoFoamerrel, de nem nagy élmény ennyit vesződni vele, inkább hagyományos automata tejhab készül, amibe belefőhet a kávé.

Viszont ez azt is jelenti, hogy nem rosszabb, mint a drágább verziók. A háromféle hőfokból a gyári közepes pont jó. Őrölt kávét is le tud főzni, csak jó sokáig kell nyomni az erősség gombot.

A víztartály mögé rejtett mechanika az ennél a sorozatnál megszokott, elég sok őrlemény marad itt-ott, érdemes alaposan kitakarítani hetente. Indokolatlanul sok zsír van a főzőegységben, nekem nem tűnik higiénikusnak ez a rendszer, tele zsíros zaccal. Az előző felhasználók nem sokat törődtek a karbantartással, sima csapvízzel megy, ameddig megy. Kicsit sajnálom, de ez van. Aki hajlandó karbantartani, az elégedett lehet vele, ajánlom igényes embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#3928) Rolly válasza viktorhu (#3915) üzenetére


Rolly
veterán

Elvittük szereplőhöz, s bar nem volt olcsó a javítás (42+ áfa), de ilyen szép hangja még soha sem volt... Remélem jó pár évet ki fog még bírni...

(#3929) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Egyelőre még nem írok semmi storyt... Az alany egy Philips EP2230/10
Csak kérdezném, hogy szerintetek ez normális e? Ez kb. 3-4 nap és 15-20 adag főzés után néz így ki...


 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3930) Toobee válasza Frontiner (#3929) üzenetére


Toobee
veterán

Ez nincs rendesen takarítva, azért néz ki így.

https://barbieripnk.hu/

(#3931) Frontiner válasza Toobee (#3930) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Khmm..
Akkor rosszul írtam. Illetve nem is írtam.
Kitakarítom, kb 30 percet cseszek el vele, heti 2x.
Majd 3-4 nap után így néz ki. A szerviz szerint ez a mellészóródás természetes...

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3932) salapp válasza Frontiner (#3931) üzenetére


salapp
addikt

Annak idején éppen ez a mellészemetelés volt az egyik oka annak, hogy a Philips Saeco Xsmallt száműztük. A batárságuk és az ilyen gondoktól való félelem miatt mondtam le az automata kávégépekről, aztan feleségem meglepett egy Espertoval, ami 7 hónap, 40+ liter kávé és két vízkőmentesítés után is teszi a dolgát és mindenki, aki jön, szereti a kávét, amit főz.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3933) tepenzed válasza Frontiner (#3931) üzenetére


tepenzed
őstag

EP2220-at heti egyszer takarítom, mondjuk kb csak napi 4-5 főzés. Minimálisan koszos, pillanatok alatt lejön vízsugár alatt, szerintem ez nagyon nem normális. Belül pedig nekem ott hátul kb nem is szemetel.

[ Szerkesztve ]

(#3934) Toobee válasza tepenzed (#3933) üzenetére


Toobee
veterán

3-4 nap alatt nem néznek ki így ezek a gépek. Ez szinte megkövült kávésár, kezdődő penésszel. Gondolom a kb. 3-4, az itt 3-4 hetet jelent(het).

https://barbieripnk.hu/

(#3935) pgemil


pgemil
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis útbaigazítást kérek Philips LatteGo típus beazonosítás kapcsán.
Alapvetően ezres, kétezres, háromezres (3200), négyzerzes (4300), és ötezres (5400) széria.
3200 alatt van LatteGo-val beépített és "klasszikus" tejhabosítós illetve, 2-3 italprogramos.
pl. EP2220/10 --2 ital + klasszikus tejhabosító 109.990 Ft
EP2224/10 - 2 ital + klasszikus tejhabosító 132.020 Ft
EP2236/40 - 3 ital + LatteGo rendszer 149.990 Ft
EP2230/10 - 3 ital + LatteGo rendszer 169.990 Ft
EP3249/70 - 5 ital + LatteGo rendszer 219.999 Ft....

Az ezres csoportokon belül viszont nem tudom mi a különbség a különböző (számomra beazonosíthatatlan ) számkombinációk között.
EPabcd/xy

(#3936) Frontiner válasza Toobee (#3934) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Leírtam! Nem véletlenül, hogy 3-4 Nap!! Ezért is küldtem szervizbe, de leráztak annyival hogy ez természetes. És 2 hetet állt nálunk a gépem. 150000 ért nem ezt vártam…

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3937) Frontiner válasza tepenzed (#3933) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Nálunk is max. 6 adag/ nap. A 15-20 adagot a 3-4 napra irtam összesen.És akkor azt meg sem emlitettem hogy a főzőegységből kb. egy marákkal mosok ki.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3938) Dr. Szilikát válasza Frontiner (#3931) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Száraz szórás előfordul, amit a kávé, illetve őrlemény minősége / fajtája is befolyásolhat esetleg. De nedves nem, eltekintve a pogácsa távozási útvonalától. Úgyhogy, én megnézném a szivárgás forrását, ami más gépnél az oldalajtó biztonsági kapcsolójának kitámasztásával megoldható, de tiédnél oldalt van a víztartály is, ha jól látom, ami további akadály.

A száraz őrlemény gépben maradó része akár porszívóval is könnyen eltávolítható, a főzőegységet meg csak lezuhanyzom, másnapra megszárad. Hideg vízzel ajánlott, hogy a szilikonzsír vagy olaj jobban megmaradjon.

Bár megjegyzem az érdekesség kedvéért, egyik főzőegységem legutóbb teljesen szárazra raktam össze, ugyanis ez a fajta műanyag, illetve annak egymáson (nagyon jól) sikló felületei annyira minimálisan kopnak, hogy nehéz elképzelni, mikorra rágna be.

Tehát ez ilyen kísérlet most, de nagyon jól működik kenés nélkül is a mechanika (nyilván a gumigyűrűket viszont kenem, illetve a bemenetet).

Nem ajánlat, mivel a gyári ajánlást mások részére nem ajánlom felülbírálni, azaz csak saját szórakozás.

(#3939) Frontiner válasza Dr. Szilikát (#3938) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Nézd! A gép még garanciás, ezért küldtem szervízbe.
Nem fogok kísérletezni. Bocs, nem téged akarlak csesztetni, de nem tudom azt elfogadni, hogy egy alig 1 éves,150000 Ft-os géppel ennyit kelljen szarakodnom, ráadásul még a szerviz sem hajlandó tenni ellene, mert szerintük ez normális.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3940) dbius válasza Frontiner (#3939) üzenetére


dbius
veterán

Ez elég csúnyán néz ki, az igaz.

Minden fajta kávéval ugyanígy néz ki pár nap múlva?

Tapasztalatom szerint (nekem ugyan Gaggia Naviglio van, de a KPE felépítését tekintve szinte ugyanaz) kávéfajtától is függ, mennyi megy mellé, vagy, hogy milyen lesz a kávépogácsa. Bár nálam inkább a száraz, darált kávé megy mellé kávéfajtától és mennyiségtől függően, szerencsére a KPE ilyen csúnyán nem koszolódik el.

Próbáljatok meg a darálandó kávémennyiségen csökkenteni, azaz kevesebb kávéból készíteni, ill. más kávéval is kipróbálni.

Szerk: Jobban megnézve a képeket úgy tűnik, hogy túl sok kávét darál egy főzethez és azért néz ki így.

[ Szerkesztve ]

(#3941) Frontiner válasza dbius (#3940) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Hidd el, ezen már túl vagyok. Próbáltam más kávéval, kevesebb mennyiséggel, durvábbra őrölve, őrölt kávéval,stb,stb.
Gyakorlatilag fél éve ezzel kísérletezek, most telt be a pohár, most vittem szervízbe.
(Ahol ugye semmit nem csináltak vele)

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3942) jambiyya válasza Frontiner (#3929) üzenetére


jambiyya
őstag

5564-es masina, a szokásos hétfői takarítás előtt. Napi 2-3 KV.

ui: csak száraz KV van rajta, az őrlő a legfinomabbra van állítva

[ Szerkesztve ]

(#3943) Frontiner válasza jambiyya (#3942) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Ha az enyém így nézne ki egy szavam nem lenne. És erre még a szervíz válaszát is elfogadom, hogy mellépereghet.
De gondolhatjátok a képeket látva, hogy a t@köm kivan, hogy heti 2x takaritom azt a trutyit.
Milyen kávét használsz,milyen beállításokkal?
Nálam a legfinomabban van az őrlő, az erősség középen. És espressot iszunk az asszonnyal. Nagyon ritkán ha vendég kér,akkor 1-2 cappucino. De 99%-ban az említett beállításokkal. Piros, szemes Segafredot használunk.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3944) dbius válasza Frontiner (#3941) üzenetére


dbius
veterán

Megértelek, de mivel erre nem tértél ki az elején, ezért javasoltam a leírtakat.

Ha még van kedved kísérletezni meg lehetne próbálni - ha van ismerősi körben, vagy lakóhelyed környezetében olyan fórumos kolléga, aki hajlandó és tud is ebben segíteni -, hogy ugyanolyan, de másik KPE egységet belerakni pár főzés erejéig, vagy a jelenlegit szétszedni alkotóelemeire és újból összerakni. Az is lehet, hogy "csupán" az a gond, hogy pl. szorul a jelenlegi, vagy pontatlanul van összerakva, vagy akár gyári selejt.

Én pl. Hajdúböszörmény - Debrecen vonalon segítenék szívesen ebben, ha kompatibilisek a KPE egységeink.

Ha nincs rá lehetőség, vagy kedved, amit szintén megértenék ÉS HA valóban jótállás keretein belül vagy még, akkor meg lehet próbálkozni a vásárlástól való elállással (remélem a szerviz adott ki papírt arról, hogy szerintük problémamentes a gép), vagy a Philips ügyfélszolgálattal való kapcsolatfelvétellel és nekik fényképekkel illusztrálva elmagyarázni, hogy ez szerk: nem biztos, hogy normális.

[ Szerkesztve ]

(#3945) Frontiner válasza dbius (#3944) üzenetére


Frontiner
aktív tag

A szerviz kiadta a papírt,hogy ez normális jelenség. Nem tapasztaltak rendellenes mellépergést.
Írtam a Philipsnek is,ezeket a képeket is elküldtem nekik. Ők javasolták, hogy küldjem szervízbe...
Ennyit válaszoltak:

"Köszönjük a türelmét! Kollégáink részéről az a válasz érkezett, hogy a mellészóródás megtörténik a kávéfőzésok során, ez egy normális folyamat. További kérdéssként merült fel, hogy a készülék működésében tapasztal-e valamilyen hibát a használat során?"

Nem tudom ezután még mit tudnék tenni.
Sajnos nincs a közelemben senki, akivel "cserélhetnék".
Ennyit kaptam:

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3946) dbius válasza Frontiner (#3945) üzenetére


dbius
veterán

Én visszavinném szervizbe, ugyanoda, és ha ismét kiadnák úgy, hogy nem tapasztalják a hibát, akkor ott helyben azt mondanám, hogy semmi gond, akkor csináljunk egy próbaüzemet és mindenki a vendégem egy vagy két kávéra akár és ott helyben lefőzetnék egymás után vagy 10 adagot (ehhez persze vinnék vizet és szemes kávét is), aztán utána rákérdeznék, hogy valóban minden rendben? A próbaüzemet követő mellészóródásról pedig felvételt csinálnék, majd újból felvenném a kapcsolatot a gyártóval, de nem hagynám annyiban.
A próbaüzemet kérésedre kötelesek elvégezni, elvégre hogyan tudnál meggyőződni arról, hogy a gépet üzemképes állapotban vetted át? ;)

Szerk: Akár a szervizben is meg lehet próbálni (persze ehhez normális hozzáállás szükséges részükről), hogy másik készülék kompatibilis KPE egységével is megnézzék, vagy a Te KPE egységedet másik gépben.

[ Szerkesztve ]

(#3947) salapp válasza Frontiner (#3945) üzenetére


salapp
addikt

Tök fura, a Szervíz kft (Guszti bácsi...) évekkel ezelőtt párszor javított nekünk Philips-eket, és mindig nagyon jó fejek, normálisak voltak...

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#3948) Frontiner válasza dbius (#3946) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Az a baj, hogy "vidéki" vagyok, futár vitte-hozta. Különben már visszavittem volna.
De komolyan mondom, felveszem otthon. Lefőzök vagy 15-20 adagot, mintha ment volna 3-4 napot. És elküldöm nekik. Kíváncsi leszek mit fognak szólni.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3949) Frontiner válasza salapp (#3947) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Jól mondod. Évekkel ezelőtt...
Akkor még lehet jó fejek voltak.
Egyébként mi a fura?
Gondolhatod, hogy nem jókedvemből írok ide a fórumra is.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#3950) dbius válasza Frontiner (#3948) üzenetére


dbius
veterán

Ebben az esetben próbáld meg újból felvenni a kapcsolatot a gyártóval és részletezd a szervizes tapasztalatod, valamint azt, hogy a gép működése számodra nem elfogadható és véleményed szerint hibás a készülék a szerviz kiadott véleménye ellenére is.

Szerk: Ha már itt tartunk merre laksz? Hátha lenne olyan segítőkész fórumtárs, aki tudna segíteni egy próba erejéig másik KPE egységgel.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.