Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#3500) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Köszi, nem vitt el a vírus szerencsére, legfeljebb trollok szívják néha vérem, más témákban, ami energiát vonhat el.

De igazság szerint én sem próbáltam ezeket, hogy melyik sűrűbb vagy hígabb. Amelyiknél írják, hogy kávégéphez is ajánlott, talán megér egy tesztet.

Ártani nem fog, legfeljebb megfigyelhető majd, meddig marad a helyén. Amit említettek Youtube-on (és logikus is), hogy a melegvizes zuhanyzás jobban leviheti a zsírt, mint a hideg.

Másik véglet, ha túl sűrű lenne, ami már fékez is, nem tudom, meg kell figyelni, kézzel átforgatva.

[ Szerkesztve ]

(#3502) jambiyya válasza Dr. Szilikát (#3501) üzenetére


jambiyya
őstag

Na ezt a zuhany dolgot akartam is kérdezni, mert nekem elsősorban a tisztításról szól, vagyis zuhanyfej erősre állít, víz meg melegre, csak így a zsír is "kopik".
Ugyanakkor úgy vettem észre, hogy a havi zsírzásnál nem száraz egyik helyen sem, pedig két zsírzás között van 4 öblítés.

Más: még mindig csak próbálgatjuk a kávékat, az "igazi" még nem jött szembe. Eddig talán a lidl bellarom volt a legkiegyensúlyozottabb.
Most ők jönnek :)

(#3503) dethroner válasza jambiyya (#3502) üzenetére


dethroner
veterán

A Mantaro után a Costa felüdülés lesz, nem olyan savanyú, de nem is az igazi. Nekünk az se jött be. Már a harmadik különböző Lidl csomagot isszuk és eddig mind nagyon ízlett. Volt bennem korábban olyan vágy, hogy próbálgassak különböző kávékat, de olyan nagy a lyukra futás lehetősége, inkább nem kockáztatok. Bellarom nagyon finom, úgy érzem megtaláltuk azt, aminél nem vágyunk jobbra.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3504) jambiyya válasza dethroner (#3503) üzenetére


jambiyya
őstag

Naja, a mantaro egy elég erős érv a kísérletezgetés ellen. :DDD

szerk: van egy rikító kék csomagolású dallmayr, karibi azt hiszem, majdnem elcsábultam :)

[ Szerkesztve ]

(#3505) konzumpro válasza jambiyya (#3502) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Amaroyt talán egyszer próbáltam, a szuszogóján jó kávéillat jött, kinyitva meg vegyszeres kemikália szag ami sajnos megfőzve is megmaradt. De az egyedi probléma lehetett, talán tárolási hiba.

(#3506) Gaben360 válasza jambiyya (#3502) üzenetére


Gaben360
senior tag

Az a Lavazza igen jó.
Most jött nekem is 2kg belőle.
Múltkor én is kipróbálás céljából vettem 1-et, nekem bejött.
A Costa sem rossz, mondjuk én ebből az erőssebet kostóltam.
Egy cimborámnak rendeltem Dallmayr D'oro Karibit, valami limitált kiadás, arra még kiváncsi vagyok.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3507) viktorhu válasza konzumpro (#3505) üzenetére


viktorhu
veterán

Az Amaroy-ból a kilós milde crema (100% arabica, kék csomagolás) nagyon bejött nekünk "váltásnak", szóval végre egy olyan kávé, aminek lágy az íze, nincs agyonpörkölve, és mégis jó automatával. Olaszosabb intenzívebb ízből meg a piros Pellini a kedvenc nálunk.

(#3508) Graphics válasza h1mpi (#3497) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Meg is jött, egy nap alatt

Dobozban nagyon kellemes illata volt

Közben a Jura hőfokon is állítottam, magasról normálra, így egy fokkal kellemesebb lett a kávé a Dallmayr-ből

Szerintem majd a Kimbo-val kezdem a próbat, a Pellinit tudom hogy szuper lesz :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3509) konzumpro válasza viktorhu (#3507) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Köszi a véleményt, ki fogom próbálni, én is ilyesmit keresek.

(#3510) coolabácsi válasza IG55 (#3493) üzenetére


coolabácsi
tag

Én vettem olyat (szilikonzsír A-500 E) egy vödörrel :), tusolás után az egész főzőegység zsíros -tapadós tapintású lesz.
Lecseréltem ilyenre : [link] 60g, 700Ft, nincs vele olyan probléma mint az előzővel.

(#3511) zs198 válasza coolabácsi (#3510) üzenetére


zs198
aktív tag

Én is ezt használom!
Semmi bajom vele!
Picit ez is ragad, de nem vészes!

Üdv. -Zsolt-

(#3512) konzumpro válasza coolabácsi (#3510) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nekem ez lecsorog. Az Expolygonos noname kimért fehér tégelyes meg ragacsos. A gyári volt jó, vagy pedig azóta hogy vettem, jobb lett a viszkozitása a linkelt Oxett A2-nek.

(#3513) IG55 válasza coolabácsi (#3510) üzenetére


IG55
senior tag

A 60 grammos nálam nem működik, túl híg, lefolyik, nem alkalmas a zsírzásra. Philips kávéfőzőm van.

(#3514) jambiyya


jambiyya
őstag

Lehet láma kérdés, de miért nem használjátok a gyárit?

(#3515) IG55 válasza jambiyya (#3514) üzenetére


IG55
senior tag

Rohadt drága. 5 gramm 1500 Ft. Ami elég, nem tudom..., 3-4 hónapra? Mondjuk, az azért nem olyan vészes, most hogy így leírom :)

(#3516) coolabácsi válasza IG55 (#3515) üzenetére


coolabácsi
tag

Ja, leírva nem vészes.
Mondjuk Euronics-ba 4000 Ft.
Én azért vettem a félkilósat, mert kb annyiba került mint a Philips 5g :) , de nem jött be.
Az Oxett A2 nek is vonzó volt az ára, rendeltem egyszer o-gyűrűket + a zsírt meg bedobtam a kosárba, nekem az bejött.

(#3517) Mittu88


Mittu88
senior tag

Na beszart a 2235/40-es 3 hónapos Philips-em... Vízpumpa lehet, egyszerűen nem ad levet. eMag-os garanciáztatással van tapasztalata valakinek?

(#3518) Dr. Szilikát válasza Mittu88 (#3517) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Hacsak nem szakadt meg a tekercse (ami talán kevéssé valószínű), a vízpumpa nem némul el, hanem halkan zúg és mondjuk azért nem ad vizet, mert vízköves, tömítési hibás például.

Viszont több helyen is olvastam, hogy a Hall-elemes áramlásmérő (mini vízóra) hibája okozhat ilyet ezeknél, hogy a processzor letilt és szinte halottnak tűnik tőle a gép.

(#3519) Mittu88 válasza Dr. Szilikát (#3518) üzenetére


Mittu88
senior tag

És egy 3 hónapos, még gyári aquacleanes gépnél előfordulhat, hogy vízköves? Minden gyári tisztítást elvégeztem, napi ~3 kávét főztem rajta.

u.i: vízkeménység a gépen maxra van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#3520) Dr. Szilikát válasza Mittu88 (#3519) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az nem valószínű, talán a Hall-szenzor meghibásodhatna, mindenesetre csak tipp, hiszen sok minden elképzelhető.

(#3521) glovemaker


glovemaker
csendes tag

Sziasztok!

Philips Lattego gép vásárlása előtt állok. Most akcióban az alábbi két gépet szinte azonos áron kínálják:

Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40
Philips Series 2000 LatteGo EP2235/40
A színbeli eltérésen kívül van valami különbség a kettő között?

(#3522) jambiyya válasza glovemaker (#3521) üzenetére


jambiyya
őstag

Egyszer már bennem is felmerült ez, és arra jutottam, hogy a burkoló műanyagon kívül az égvilágon semmi különbség. A drágábbakon mintha a fémnek tűnő burkolat fém lenne, de kb. ennyi.
Nem értek hozzá, ki voltak rakva egymás mellé, de nekem úgy tűnt, hogy a főzőegység pl. ugyanaz sok szériában, philips 1*,2*,3*

(#3523) arcsin válasza jambiyya (#3522) üzenetére


arcsin
senior tag

Az év elején elég sok gond volt a philips lattegokkal. Keress rá a topikban.

(#3524) jambiyya válasza arcsin (#3523) üzenetére


jambiyya
őstag

Vagyis azt mondod, mindegy melyiket veszi, úgy is el fog romlani? :DDD :DDD :DDD

(#3525) arcsin válasza jambiyya (#3524) üzenetére


arcsin
senior tag

Ez a poszt pld nem túl bíztató. Hát csak jeleztem, hogy előfordulhatnak vele problémák. :U Gariban megcsinálják, nem para.

[ Szerkesztve ]

(#3526) glovemaker válasza arcsin (#3525) üzenetére


glovemaker
csendes tag

Igen, olvastam ezeket a posztokat. Remélhetőleg nem futok bele ebbe a hibába :)

Akkor úgy tűnik, hogy érdemi különbség nincs a két típus között. Köszi az infókat!

(#3527) jambiyya válasza arcsin (#3525) üzenetére


jambiyya
őstag

Ja, igazad van, ezen én is megborzongtam picit: "Gondolom széria hiba, mellettem is adtak le gépet ugyanezzel a hibával, és toronyban álltak a lattego gépek a szervizben."
Ugyanakkor elég sokat eladhattak belőlük, "mindenhol" promózzák, így alap hogy több is kerül szervízbe.

Tudom, fura vagyok, de utálok gariztatni, és utána valahogy nem is olyan már.

Én egyébként végül egy philips 5064 mellett döntöttem, bőven a tervezett ktgkereten túl. Kinézetre, tapintásra is messze szimpatikusabb, mint az új lattego-k, és az a színes képernyő nekem nagyon bazári.

(#3528) Mittu88 válasza jambiyya (#3527) üzenetére


Mittu88
senior tag

"Tudom, fura vagyok, de utálok gariztatni, és utána valahogy nem is olyan már."

Én is így vagyok, lehet gariztatás után el is adom a 2235-ösöm. Pedig isteni kávét csinál...

(#3529) jambiyya válasza Mittu88 (#3528) üzenetére


jambiyya
őstag

Pedig pl. a gyerek decathlonos kerékpárjánál gariban cseréltek (kattogó) műanyag egységeket fémre, ami mindenképp értéknövelő, szóval ez tényleg az én hülyeségem (és a tiéd :P ).

(#3530) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Sziasztok!
Elegedetlen vagyok a Delonghi ESAM 5400 kavefozovel, igy lecserelnem. Van valakinek tapasztalata a *quick mill* automata kavefozokkel? Elvileg sokak szerint az tunik a legjobbaknak az espresso minosege szempontjabol, es engem csak az erdekel.

(#3531) konzumpro válasza z-csongor (#3530) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ránézésre egy karos gép automatizálva, lehet hogy ki lehet hozni belőle presszót, bár ha fél ricnikkel kell vacakolni ha párásabb a levegő, akkor nem hiszem hogy hozza a naked karos nyomásfokozó nélküli pidelt űrgaggia minőségét. Nincs tapasztalatom. De ez áll tényleg legközelebb a karosokhoz.

(#3532) konzumpro válasza z-csongor (#3530) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Meg kéne nézetned szervizben, ezt a részt: https://youtu.be/MvSc2WAUoDo?t=636
A nyomásfokozót. Vagy tömítést amin elmehet a nyomás. Nem rossz gép, jó eredményt kéne adnia jó kávéval.
Nálam aromahiány egyenetlen őrlés miatt volt, amit imbolygó forgórész és csorba kés okozott. Arra is érdemes ránézni.

(#3533) z-csongor


z-csongor
csendes tag

Koszi, elviszem akkor szervizbe hogy nezzek meg, es kiemelem ezt a ket dolgot. En se szivesen cserelem le mert a quick mill is ismeretlen es az is lehet rossz...

(#3534) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Metro Rioba Platinum, 100% arabica.
Ajánlottam már, jelenleg az a tapasztalatom, hogy nem egy izgalmas kávé, alacsonyra állított hőfokon, középállású őrlővel (tuningolt őrlőnél középtől durvábbra állítva kettő ricnivel) és minimálisra állított vízmennyiséggel (20ml) iható. Kb. Tchibo Sicilia szint, sokkal izgalmasabb a Lidl Bellarom bármelyik fajtája.

(#3535) jambiyya válasza dethroner (#3503) üzenetére


jambiyya
őstag

Costa tényleg egy jó kávé. Semmi extra, ráadásul ár/értékben nem túl jó, viszont nem tudok belekötni, bár sokkal jobbak is vannak. Nekem kicsit savanykás. Mondjuk lehet, hogy nem a mantarohoz kéne hasonlítani. :)
No és végre bejött, amit az összefoglalóban olvastam, miszerint kevesebb kávé, keserűbb, kevésbé savanyú. 4 kávébabon volt a beállítás, és miután levettem egyre, eltűnt a zavarú savanyú íz. :)

(#3536) dethroner válasza jambiyya (#3535) üzenetére


dethroner
veterán

Én már csak a Lidl kávéját veszem, ettől nem kell jobb :DD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3537) h1mpi válasza dethroner (#3536) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most én is vettem egy próbát belőle, ahogy elfogy a Pellini kipróbálom :K

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3538) dethroner válasza h1mpi (#3537) üzenetére


dethroner
veterán

A 3. különböző zacskót isszuk és mind kiváló :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3539) goku888


goku888
tag

Sziasztok
Delonghi ESAM40XY kávéfőzömmel lenne egy kis problémám a vizet és a kávét is cseppekben akarja leadni a gép dolgozik . Vizkő jelző nem világit ennek ellenére próbáltam vízkőtelenítés elindítani de nem csinált semmit tudnátok e segíteni ?

(#3540) konzumpro válasza goku888 (#3539) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Dugulás lehet, Delonghinál nem tudom hogyan lehet kávézsírt oldani, azt hogy érted hogy a vízkőtelenítésre nem csinált semmit, hogy nem indult el a program vagy hogy nem javult tőle?

(#3541) zs198 válasza goku888 (#3539) üzenetére


zs198
aktív tag

Főzőegység takarítás esetleg?
Talán vízszivattyú?
:F

Üdv. -Zsolt-

(#3542) goku888 válasza konzumpro (#3540) üzenetére


goku888
tag

nem indult a program

(#3543) konzumpro válasza goku888 (#3542) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha hosszan nyomva tartod az öblítés gombot, 5 másodpercnél tovább, nem történik semmi?

(#3544) h1mpi válasza Graphics (#3491) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most esett le, hogy én is ezt iszom :DDD utántöltöttem és akkor láttam meg. Ez egy nagyon nagyon jó kávé :C 3950 Ft az Ázsia Centerbe.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3545) Graphics válasza h1mpi (#3544) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kimbo tegnap került be, nem rossz, de azt hiszem rá fér egy karbantartás a gépre, és a vízhőfok beállítását is megnézem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3546) Chris1983107


Chris1983107
tag

Sziasztok!

Lenne egy aprócska problémám és mielőtt 20-30 ezerért szervízbe vinném, gondoltam rákérdezek, hátha valaki tapasztalt már ilyet. Mindent szétgugliztam, de még csak hasonlót sem találtam, sem pedig troubleshooting-ra utaló jeleket nem leltem.

Szóval van egy legegyszerűbb automata gépünk. (Philips HD8827) Nem túl öreg, 1,5 éves bár már akkor kifutó lehetett mert viszonylag jó áron jutottunk hozzá. (100 körül)

Sajnos azonban az automatikus öblítési ciklus során a víz nem a kávéadagoló kifolyójából jön ki, hanem a gép belsejében landol. Annyi, hogy legalább belefolyik a cseppfolyó tálcába, viszont így iszonyat gyorsan megtelik. A kifolyóból nem jön víz, alatta van csésze, de soha nem ürül oda. Mindig a gép beleséjébe megy.

Szoktam karbantartani a gépet, használunk vízkőmentesítőt és a calc clean-nél le szoktattam futtatni a programot saeco-s vízkőtelintővel. Szóval nem tudom miért nem jön víz, ellenben a kávé mindig lefő és azzal semmi baj nincsen.

Esetleg van valkinek valami öltete? Előre is köszönöm!

(#3547) IG55 válasza Chris1983107 (#3546) üzenetére


IG55
senior tag

Szia!

Ki és bekapcsolásos öblítésnél is ugyanaz a helyzet? Nyisd ki az oldalajtót, dugj be valamit az érzékelőhöz, hogy így is működjön, és próbáld megfigyelni, hogy mi történik bent.
Szerk:
Zsírzást csinálod rendszeresen?

[ Szerkesztve ]

(#3548) Dr. Szilikát válasza Chris1983107 (#3546) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Gondolom, abban is van ilyen mágnesszelep, ami a csepptálca felé nyit:

Hogy neked miért nyit, amikor nem kéne, ugyanakkor főzés közben bizonyára nem nyit, az már érdekesebb, mivel a nyitás feszültségvezérelt, azt meg a processzor vezérli.

(#3549) Chris1983107 válasza IG55 (#3547) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Igen. Ugyanaz a helyzet. Kávét lefőzi, de a vizet a "gép belsejébe" öblíti. Kipróbáltam és sajnos nem igazán látom mi történik másképp. Csak azt látom, hogy megy le a víz a központi egységen kersztül lefelé. A zsírozásnál mire kell figyelni? Mert kenegetek össze-vissza :DDD Lehet az a baj. Van esetleg valami tutorial?

Köszönöm.

(#3550) Chris1983107 válasza Dr. Szilikát (#3548) üzenetére


Chris1983107
tag

Szia!

Akkor ez azt jelentehti, hogy nem úszom meg a szervízt? Feltételezem laikus számára ez otthon nem annyira orvosolható probléma, mármint, ha nem mechanikus, hanem inkább elektromos probláma lehet!?

Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.