Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) CoolBoy323 válasza viktorhu (#3700) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nagyon kemény. Tiszta vízkő lesz a zuhany csaptelep is egy zuhany után, ezért törölgetem minden zuhi után.

Ezért akarnék inkább olyat, ami használ is, ha már pénzt adok érte.
Ásványvíz is vizkoves? Tényleg csak hétvégén használnám, max hétköznap reggel egy, délután 1.

(#3702) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Van egy 4 hónapos saeco picobaristo gépem. Mindig szűrőbetétes kancsóból kapja a vizet, és a készülékben is ott a szűrőbetét, mert nagyon kemény a víz nálunk. Naponta 3-4 kávét főz, plusz pár bögre teához is abból jön a forró víz. Nemrég jelzett a készülék hogy cseréljem a szűrőbetétet, amit megtettem, wessper szűrőt kapott. Pár hete feltűnt, hogy ahhoz képest hogy eleinte kikapcsoláskor milyen bőségesen öblített, manapság néha szinte egy csepp sem jött, máskor egy kicsi, de korántsem annyi, mint az első időszakban. Ma reggel pedig adott 2cl eszpresszót. A gyári érték kb 5cl, hiába csináltam gyári visszaállítást, a mennyiség nem változik. És miközben az állapotsáv azt mutatja hogy holt tart a főzés, hallom hogy odabent mintha sziszegne, mintha vagy levegős lenne a rendszer, vagy elengedné a nyomást. De a rendszer elvileg nem levegős, a forró vizet továbbra is szépen, folyamatosan, mennyiségi változás nélkül adja. Egész biztosan befelé, a csepptálcába folyik minden, mert 3 cappuccino elkészítése után már szinte tele volt a tálca, korábban pár napig ürítés nélkül elvolt. Most csináltam egy kávéolaj eltávolító tablettás tisztítást, ami közben úgy tűnt szépen, bőségesen öblít kifelé, de utólag látom nincs változás és a kávé mennyisége nem megy 2cl fölé.
Mit javasoltok?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3703) konzumpro válasza dethroner (#3702) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vízkőmentesítést. Utána zsírozást a fontosabb pontokon, esetleg ha ki lehet deríteni hol ereszt, tömítéscserét.

(#3704) rumos XIII válasza dethroner (#3702) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Vedd ki a szűrőt, nézd meg, hogy anélkül a probléma megszűnik-e.
Ha igen, akkor nagy valószínűséggel rosszul lett beüzemelve a betét.
Nekem is hasonló volt tegnap.

(#3705) dethroner válasza konzumpro (#3703) üzenetére


dethroner
veterán

Zsírozást 2 napja csináltam, azt most kihagynám, de vízkőmentesítést megpróbálom. Fontos a gyári lötyi, vagy jó lehet a wessper cleanmax?
Ha ez nem válik be, akkor sajna szerviz lesz, mert nem tudom hogy deríthetném ki, hol ereszt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3706) dethroner válasza rumos XIII (#3704) üzenetére


dethroner
veterán

Szűrő nélkül is próbáltam, nem változik semmi.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3707) rumos XIII válasza dethroner (#3705) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Én itteni ajánlásra használtam [ezt]

(#3708) konzumpro válasza dethroner (#3705) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem ismerem, de nem lehet rosszabb mint a többi általános háztartási vízkőoldó, Denkmit, Xavax, Scanpart, stb.

(#3709) dethroner válasza konzumpro (#3708) üzenetére


dethroner
veterán

Elindítottam a folyamatot, majd jelzem hogy mit értem el :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3710) dethroner válasza dethroner (#3709) üzenetére


dethroner
veterán

Na, még az is lehet hogy meggyógyult :) Végigment a vízkőmentesítés, csináltam egy gyári visszaállítást, és közben a kávémennyiség beállítást is kiválasztottam, de nem nyomtam a főzés közben ok gombot, vártam mennyit bír kipréselni magából. Nos, kb 7-8cl lett :DDD Most belövök egy elfogadhatóbb 3-4cl között és meglátom pár napi használat után hogy alakul.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3711) Vaze


Vaze
őstag

Kezdjek el félni? ;]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#3712) dethroner


dethroner
veterán

A tegnapi vízkőmentesítés nem gyógyította meg az öblítést. A kiadott ital mennyiségével nincs gond, de az öblítést 99%-ban befelé végzi, ezért telik meg naponta a csepptálca. Csináltam egy videót, azon jól hallani egy sustorgó, szuszogó hangot, ami még akkor is tart, amikor már a pumpa nem nyomja az öblítővizet. Kb olyan, mint amikor egy emelőn lévő autó kerekét megforgatva picit összeér a féktárcsa a betéttel. Mi lehet a gond? [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3713) zs198


zs198
aktív tag

Hmmm
Pedig ez a PB egy nagyon klassz gép!
Nálam az Exprelia is befelé hugyozik, de kikapcsoláskor a kifolyón pisál!
Nálad úgy láttam be-kikapcskor se jött semmi. Italt meg ad??!! Ettől kapok agyfaszt én is lassan!!
Veszek tömítést a belső csecshez, mert azt könnyű kiszerelni! Ha nálam megoldja szívesen megosztom a tapasztalataimat!

Üdv. -Zsolt-

(#3714) zs198


zs198
aktív tag

Belső csecs= csap boilerhez 😃

Üdv. -Zsolt-

(#3715) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3712) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Túlfűt a gép, túl sok gőz képződik a bojlerben szerintem.

Noha bármelyiknél előfordul ilyen, amikor először felfűt és kicsit túllövi magát, de később stabilizálódni szokott.

Régebbi konstrukciónál a gőzcsap megnyitásával lehet gőzteleníteni a bojlert. De ha neked ennyire túlfűt, azt okozhatja a bojler vízkövesedése is, mivel romlik a hőátadás, hőeloszlás, így a bojlerre szerelt termisztor sem úgy érzékeli a hőmérsékletet, ahogy kellene.

De egyébként szakaszosan kapcsolgat, vagyis amikor közeledik a 92 °C-hoz, már előtte leállogat, mivel amúgy túllőné a hőfokot, ha pont 92-nél állna le. De amikor normálisan működik, még akkor is túllőhet elsőre.

Kitapasztaltam, miután kivezettem hőmérőt is, valamint egy kis hangjelzőt kötöttem a fűtésre, ami halk zúgással indikálja nekem, ahogy kapcsolgatja magának a gép a fűtést.

[ Szerkesztve ]

(#3716) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3715) üzenetére


dethroner
veterán

Vízköves lenne? Épp tegnap csináltam végig a vízkőmentesítést. Meg amúgy is 4 hónapja van meg, mindig brita kancsóból öntöm bele a vizet és a készülékben is van szűrő, tehát kétszeresen szűrt víz kerül a vízkörbe.
De hogy jönne ez ahhoz a gondhoz, hogy befelé öblít, kifelé nem?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3717) konzumpro válasza dethroner (#3712) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez tökre olyan hang, mintha valami szivárgás lenne a nagynyomású vízrendszerben, elrepedt cső, vagy valami törés.

(#3718) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3716) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

4 hónap elég kevés, talán hibás a termisztor, vagy egyéb okból túlfűt és a túlnyomás miatt nyit a csepptálca felé, ahogy múltkor említettem:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_3548-3548.html

Normálisan, amikor stabilizálódik 92 °C-ra, nincs gőz, nincs szuszogás, csak forró víz. Ezért is szoktam figyelni a saját gépemnél, hogy akkor nyomatom a főzést, amikor beáll a megfelelő hőmérséklet és nem gőzöl, nem lövöldöz, csak folyik szépen a forró víz.

Ha előtte begőzölt, azt meg ki kell engedni öblítéssel vagy a gőzölőn, ez típusfüggő is, mivel van gép, amiben külön gőzbojler található.

Nyilván az még belefér, ha valamivel 92 °C fölé megy, hiszen az még esik, mire a főzőegységbe jut / áthalad.

[ Szerkesztve ]

(#3719) konzumpro válasza dethroner (#3712) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Próbálj teszt módba lépni, kikapcsolod a hálózati csatlakozónál lévő kapcsolóval vagy kihúzod a hálózati kábelét, aztán az Espresso + Menu gombokat egyszerre nyomva tartva visszakapcsolod vagy visszadugod. A Power gombbal arra a lapra tudsz lépni ahol a HEATER | GRINDER látszik és látni fogod hány fokot érzékel az NTC.

(#3720) dethroner


dethroner
veterán

Akkor mi a megoldás, hívjam a gyártót és meséljem el a problémát?
Azért megtagadhatják a garit, mert nem gyári vízszűrőbetét van most benne?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3721) dethroner válasza konzumpro (#3719) üzenetére


dethroner
veterán

Erre a gomb kombóra semmit nem csinál.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3722) konzumpro válasza dethroner (#3721) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Lehet még Espresso + Milk, ha van olyan, több tippem nincs, bár ezzel is csak az derülne ki, van-e túlhevülés, talán tényleg a szerviz jön ilyenkor már.

(#3723) dethroner válasza konzumpro (#3722) üzenetére


dethroner
veterán

Milk gomb nincs.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3724) dethroner válasza konzumpro (#3722) üzenetére


dethroner
veterán

Ezekből a gombokból lehet választani :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3725) erzol válasza dethroner (#3724) üzenetére


erzol
őstag

espresso+menü gomb

link

[ Szerkesztve ]

(#3726) konzumpro válasza dethroner (#3724) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem találtam szervizkönyvet online. :U

(#3727) zs198 válasza dethroner (#3724) üzenetére


zs198
aktív tag

Nálam meg ez a szervíz mód:
[link]

Üdv. -Zsolt-

(#3728) egykori válasza dethroner (#3712) üzenetére


egykori
őstag

Szia, meghallgattam a feltöltött videódat és az általad "összeér a féktárcsa a betéttel" leírt hang biztos, hogy hiba. Nekünk 3 hónap múlva lesz 5 éves az ugyanilyen kávégépünk, de ilyen hangot sosem produkál. Kattogások a mi gépünkben is vannak, ami halkabb lesz zsírozás, kenés után.
Az öblítés a gépeden gyakorlatilag nulla, mert a mienkből bekapcsoláskor is jön öblítővíz, igaz, kevesebb, mint a kikapcsoláskor. 4 naponta zaccolunk és tisztítjuk a tálcát, ez idő alatt 16 kávét főzünk le, és nem telik meg teljesen a tálca vízzel.
Évente egyszer vízkőtlenítünk a gyári CA6700-as 250 ml-es vízkőoldóval. A gépeden szerintem, nem vízkövesedés a gond.
Szerkezetileg nem értek hozzá, csak az előírt karbantartásokat csinálom és évente egy vagy két alkalommal cserélem a gumigyűrűket.
Én vinném szervizbe, ha helyedben lennék.
Egyébként, újonnan vetted?

(#3729) egykori válasza konzumpro (#3719) üzenetére


egykori
őstag

Csak kérdezem: a teszt mód a kávégépeknél nem ugyanaz, mint a bemutató mód?
Ha igen, akkor a váltás 8 mp-ig nyomni kell a Standby gombot. Ha nem, akkor bocsi!

(#3730) konzumpro válasza egykori (#3729) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem, teszt módban pl. tudom használni az őrlőt külön, ami jól jön kotyogóshoz vagy utántölthető kapszulába. Meg kiír infókat az érzékelőkről is, ami most jól jött volna. Szerintem sem átlagos a hiba, olyan hang mintha elrepedt volna valami cső.

(#3731) dethroner válasza erzol (#3725) üzenetére


dethroner
veterán

Márpedig semmit sem csinál arra :(

zs198 Basszus, mint annak idején egy Mortal Kombat kódsor :DDD

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3732) dethroner válasza konzumpro (#3726) üzenetére


dethroner
veterán

Nem erre gondolsz? [link]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3733) dethroner válasza egykori (#3728) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, február elején vettem, 4 hónapos. Napi 3-4 kávét és 2-3 bögre teát készítünk vele. Szűrt vizet öntök bele, benne is ott a szűrő. Vízkeménységet 4-esre tettem, tényleg nagyon kemény a víz, de nem szólt hogy csináljam, ennek ellenére tegnap lefuttattam. Korábban ez is bőségesen öblített bekapcsoláskor és kikapcsoláskor. Bár random volt az is, néha kicsit több, máskor kicsit kevesebb, de jött belőle. A bosszantóbb az volt, hogy az öblítő víz megelőzte a kávé kifolyását. Értsd, bekapcsolás után öblített, ezután aláraktam a poharat, elindítottam a programot, darált, beadagolta a főzőbe, majd az áztatás során mindig beleböfögött pár csepp világosbarna trutyis vizet, kvázi öblített egyet újra :F majd ezután indult a főzés. Mindig figyelni kellett, és a poharat csak akkor alátenni a kifolyó alá, amikor már program ment, és az áztatás után elkezdett dolgozni a szivattyú. Ha nem így csináltam, megkaptam az előző főzésből bennmaradt trutyis vizet. Kb hasonló a tejes italokkal is a helyzet, mert a tej megindulása előtt egy kis ideig víz jön a tej előtt a kifolyóból. Szóval automata főző, de a poharat ki és be kell tenni többször, mert vizezi, főleg a cappuccino-t.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3734) konzumpro válasza dethroner (#3732) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nem, ez a felhasználói. A service manualban a hibakereséshez, javításhoz vannak infók.

(#3735) dethroner válasza konzumpro (#3734) üzenetére


dethroner
veterán

Valahol olvashatók a jótállási feltételek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3736) konzumpro válasza dethroner (#3735) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Azt hiszem a garanciajegyen. Forgalmazónként eltérő idő, vásárlástól számított 1-2-3 év (volt, most már értékfüggő).

(#3737) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3731) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ha jól sejtem, nem a gomb feliratát kell nézni, csak a helyét "átlósan":

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Ha jól látom, ezek egy 4 baros szelep segítségével irányítják a gyenge nyomást a tejkör felé. De amikor a mágnesszelep arra nem enged, értelemszerűen a főzőegységbe nyomja a vizet:

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Vízkeménységet érzékelni nem tudnak a kávégépek, hanem csak a beállítás alapján a vízmennyiséget méri (flow meter impulzusok, azaz a belső "vízóra" jelei alapján):

alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

Egy iszapos diszpenzer bemutatása:

https://www.youtube.com/watch?v=IlGBzeGVB3k

Nálad nincs eltömődve? Mindent összevetve, videódon nekem az volt a fura, hogy gőzmozdonyként viselkedik, pedig kávégép elvileg.

Nemrég láttam egy jó videót a 424-es mozdonyról, csak érdekesség / off:

https://www.youtube.com/watch?v=-5t3llCCza0

[ Szerkesztve ]

(#3738) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#3737) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A SteamOut módot nem is ismertem, pedig jó tudni elrakás, eladás előtt.

Nagyon szép ez a mozdony! :D

(#3739) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3737) üzenetére


dethroner
veterán

Valami gond van a ph appal, nem nyitja meg a képeket, majd otthon megnézem. Garival lehet gondom, ha nem gyári a vízbetét a tartályban?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3740) konzumpro válasza dethroner (#3739) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Elvileg ha nincs benne az sem gond, különben nem lenne rá lehetőség, hogy vízszűrő nélkül is lehessen használni.

(#3741) rumos XIII válasza dethroner (#3739) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Másnem, amikor viszed szervízbe, betét nélkül viszed, megmondod nem akartad, hogy víz nélkül kiszáradjon.

(#3742) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3739) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mindenesetre ez nem úgy működik, mint a másik konstrukció, ami alapján előtte írtam.

Esetedben, ha a processzor érzékeli a túlmelegedést és emiatt nyitja mindkét mágnesszelepet, akkor a gőz elsziszeg a csepptálca felé. Öblítés után kicsit esik a hőmérséklet, talán emiatt engedélyezi a kávéfőzést, mert egyébként elvileg bizonyos fok felett tiltania kellene.

Nyilvánvaló, ha a processzor túlmelegedést érzékel, akkor ennyi erővel a fűtést le is kell kapcsolnia, hiszen az a dolga.

Legfeljebb akkor nem képes, ha mondjuk a fűtéskapcsoló triac zárlatos lett. Ebben az esetben a fűtést már csak a bojlerre szerelt biztonsági hőkapcsoló képes megszakítani, de az jóval 100 °C fölé is engedi, mivel a gőzölést is engednie kell, nem tud különbséget tenni (itt nem úgy van, mint egyszerűbb kávéfőzőknél, ahol nem processzor mér, hanem két hőkapcsoló van, egyik vízre, másik gőzre). Ráadásul van olyan hővédő kapcsoló is egyes automata gépekben, ami egyszer leold, utána már többet nem fűt a gép egyáltalán, szét kell szedni, javítani. Ez meg láthatóan nem arra utal, de lehet benne visszaálló hőkapcsoló is.

[ Szerkesztve ]

(#3743) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3737) üzenetére


dethroner
veterán

Na, átlóban nyomva belépett :B mit kell nézzek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3744) dethroner


dethroner
veterán

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3745) konzumpro válasza dethroner (#3744) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az nálam is kb. ennyi szokott lenni Minutonál, kikapcsolás-bekapcsolás után. Egy ilyen sárkányos akció után nézted? Én még mindig valami törést sejtek, szervizt javasolnék.

(#3746) dethroner válasza konzumpro (#3745) üzenetére


dethroner
veterán

Sárkányos akció?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3747) konzumpro válasza dethroner (#3746) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Amit a videón bemutattál...

(#3748) dethroner válasza konzumpro (#3747) üzenetére


dethroner
veterán

Ja, nem. Bekapcsoltam, csináltam egy cappuccino-t, egyből kikapcsoltam, kényelmesen megittam, majd megpróbáltam átlóban nyomni és bejött. Akkor ezzel most túl sokra nem megyek, mert nem lehet működés közben monitorozni, ugye?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3749) konzumpro válasza dethroner (#3748) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Azért ha túl forró lenne, nem menne le ennyi idő alatt, meg talán a kávé ízén is érezni lehetne ha megég.

(#3750) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3748) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ahogy észrevettem, szervizmódban nem fűt a Saeco, de egyik gombbal bekapcsolható általában a fűtés. Itt az ESPRESSO gombot írja:

https://manualzz.com/download/48186016

https://www.manualslib.com/manual/913628/Saeco-Minuto.html

Viszont nyomásra elkezd fűteni (és csak addig fűt, amíg nyomom), abból annyit tudni, hogy kapcsol szabályosan a processzor (triac sem lehet zárlatos), de azt nem tudni, hogy hány fokra szabályoz üzem közben.

Úgy lenne jó, hogy nyomom és mondjuk látom, hogy egy ponton lekapcsol, illetve stabilizál. Plusz még hideg vízzel is rá tudok öblíteni a bojlerre, hogy az esetleges gőz kimenjen és közben szépen látható legyen az ismételt felfűtés működése.

De nem tudom, a tiéd hogyan működik pontosan.

SteamOut módot nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.