Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Ma őrlőt cseréltem, de ez se őröl olyan finomra mint anno az Xsmall. Viszont egyenletesebben jár, egyenletesebb a szemcseméret, nincs annyi porszerű szemcse, nincs keserű utóíz. Ez is valami.

(#3452) WaterWawe válasza konzumpro (#3451) üzenetére


WaterWawe
őstag

A gyárival nálad keserű utóíz volt?

(#3453) konzumpro válasza WaterWawe (#3452) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, kicsit egyenetlenül járt és túl sok volt a nagy szemcsék között az apró porszerű őrlemény, most precízebb, de sajnos nem őröl elég finomra ez sem. Alátétezni nem lehet, az alsó forgórész alatt egy eléggé fix talpcsapágy van. Azt talán lehetne kicsit emelni ugyanakkora alátéttel. A felső rész egy fokig betekerhető, a kések üresen összeérnek, de a kávé kicsit széttolja és szorosabbra tekerhető, valami deformálódik és marad egy relatíve durva szemcseméret, ahhoz képest amit pl. Graeffel lehet presszóhoz őrölni.
De legalább nincs annyi por, amitől keserű volt a főzet.

[ Szerkesztve ]

(#3454) konzumpro válasza tomszli11 (#3408) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Most látom, van ebből a Tchibo kávégépből latte verzió is, az Alzában 85e.

(#3455) jambiyya válasza jambiyya (#3330) üzenetére


jambiyya
őstag

Na, mivel ezt a kávét a család túl keserűnek érezte (nekem ízlik), kipróbáltam felesben keverve a light roasted mantaroval, és láss csodát, mindenkinek ízlik. Szerintem sem rossz, és így nem kell kiönteni a mantarót.

ui: lor-ból van 12-es is, nem tudom ahhoz mit szólnának :)

(#3456) dethroner válasza jambiyya (#3455) üzenetére


dethroner
veterán

Mantaro, pfujj :DDD
Hát még nem dobtad ki?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3457) jambiyya válasza dethroner (#3456) üzenetére


jambiyya
őstag

Sóher vagyok na!

(#3458) konzumpro válasza jambiyya (#3457) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Még az szokott ilyenen segíteni, ha durvábbra veszed az őrleményt vagy alacsonyabbra a hőfokot.

(#3459) mvkly


mvkly
senior tag

Már nincs sok készleten: Laica szűrőbetét

(#3460) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Nézegettem a Philips 4300-as sorozatot, ötletes ahogy americano-t főz, egy presszóra egy hosszú vizet.

Szép a kijelzője, ml-re be lehet állítani a folyadékmennyiségeket. Egy LatteGo modellt néztem, konzisztensen habosít tejet, mintha megszűnt volna az a probléma, hogy az első adag kevesebbre sikerült, a víztartálya nem akril, így nem rakódik le a vízkő rajta, a mechanikája nagyon csendes, az őrlője és a pumpa hangereje nem változott az előző modellekhez képest.
Öblítéshez elegendő vizet használ, van gyorstisztítás funkció a tejtartályhoz, ami nagyon egyszerűen karbantartható. A lefolyás sebessége a szokásos, a végeredmény is.
Aki szeretne színes TFT kijelzőt, 180e (mostanában inkább 230e) körüli kezdőáron juthat hozzá, van az 5400-as sorozat is, ami úgy 190e körül indul (mostanában inkább 240e), 8 helyett 12 féle italt tud, ha jól látom a különbség az Eszpresszó Lungo, Caffè latte, Flat White és Utazóbögre funkció.

Ha csak a kávé fontos, a kompakt Tchibo/Beko/Sencor automaták is jó választásnak tűnnek, egy hátrányuk van talán, az őrölt kávéval való használat lehetőségének hiánya.

(#3461) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok. Nem tudom jó helyen járok-e, de nem találtam más ilyen topikot.
Van egy delonghi magnifica kávéfőzőnk.
Nagyon jól működik,2 dolgot leszamitva.
Ami a legjobban zavar:nagyon sűrűn jelzi, hogy tele van a tartály a használt kávéval,általában 5-6 "zacc golyó" után már sikitozik.
A másik, ami annyira nem baj, csak emiatt a vizet kell sűrűn tölteni bele:be és kikapcsolásnal ugye átmossa magát, viszont nagyon sok vizzel. Ezt lehet valahogy szabályozni?
Előre is köszönöm, ha esetleg valaki tud ezekben a kérdésekben segiteni.
Szép napot.

(#3462) dethroner válasza d3tox1c (#3461) üzenetére


dethroner
veterán

A zaccot nem tudom, azt a kezelésiben elolvashatod, mennyi után szól.
Nekem saeco van, fél liter bele öntött vízből 2 kávét iszok, a többit fürdésre használja.
Ilyen ez a popszakma.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3463) konzumpro válasza d3tox1c (#3461) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Jura általában nagyon takarékos a vízzel, ezért is jó irodai használatra.

(#3464) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Köszi :)

(#3465) ToBeY válasza d3tox1c (#3461) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A zacc pogácsa teljesen kiszámíthatatlan mikor mennyi után szól.
Ha lapjára esik akkor 4-6 is elfér,de van hogy élére esik akkor már kettő után is sipákol nálam a philips hogy tele van

[ Szerkesztve ]

(#3466) zs198


zs198
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne.
Van egy Saeco Exprelia gépem.
Elkezdte vérszegényen leadni a kv-t!
Alig csepegett. Vízkőtelenítettem, KP egységet tisztítottam, tablettával is zsírtalanítottam de semmi... Gondoltam vízszivattyú (Ulka) baja lesz!
Bevittem egy márkaszervízbe ( Orczy u.).
Kitisztították, szivattyú csere, daráló takarítás, tömítések cserélve KP felújítás stb. 40k- ba fájt a szervíz !😱

Ezt követően a kv szépen folyik, viszont bekapcsoláskor az öblítésnél nem jön víz, vagy csak kevés, csepegteti! Előtte ilyenkor is folyatta a vizet! Kikapcsoláskor folyik szépen a víz mikor öblít!
Ez normális jelenség??
A szervíz adott rá 1 év garit, de oda többet nem viszem az tuti!!! Majd 4 hétig ültek rajta és én telefonálgattam, mert nekik ez nem fért bele???!!!
Válaszotokat előre is köszönöm!
:R

Üdv. -Zsolt-

(#3467) konzumpro válasza zs198 (#3466) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nagy a szórás az alkatrészeknél, pl. pipacsőben nálam egy régi kimentett darab működik legjobban, a gyári hallhatóan belassítja betöltéskor a meghajtó motort még megzsírozva is. Súrlódik a két alkatrész és nem illeszkedik tökéletesen.
A "hengerfejtömítés"-nek nevezett (Dr. Szilikon ezen is kiakad(hat)na a "központi egység" után :))) gumigyűrű, amikor még nagyon új, elengedheti a nyomást ha nincs megfelelő kenés, üresen. Kávéval már nincs baja mert az az éleknél kicsit tömít.
Egy Expreliát nem kéne veszni hagyni, kéne egy jó szerviz ahol lelkiismeretesek. Hátha van akinek van jó tapasztalata, mintha valaki emlegetett volna egyet ahol használt gépek is vannak garival. Mindjárt visszakeresem.
...
Még Biker írta hogy használt gépeket árulnak itt: https://saeco-kavegepek.com/saeco-termekek/ - nem tudom javít-e, vagy tud-e ajánlani jó szakit.

[ Szerkesztve ]

(#3468) zs198 válasza konzumpro (#3467) üzenetére


zs198
aktív tag

Értem.
Köszönöm szépen!
Marcali az nekem sajna messze van.. Bp.-en vagy környékén keresgélek!
De akkor ez az öblítési mizéria amit írtam az normális?
A kv-t szépen leadja az tuti👍🏼

Üdv. -Zsolt-

(#3469) erzol válasza zs198 (#3468) üzenetére


erzol
őstag

Szervíz tapasztalatom ugyan nincs, de mikor alkatrészt vettem segítőkésznek és hozzáértőnek tűnt a szervízes srác.
link

(#3470) konzumpro válasza zs198 (#3468) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az lenne a normális ha az elején is annyit öblítene mint eddig.

(#3471) zs198 válasza erzol (#3469) üzenetére


zs198
aktív tag

Megnézem őket!
Már lesegettem az oldalukat én is!
Köszi szépen👍🏼

Üdv. -Zsolt-

(#3472) zs198 válasza konzumpro (#3470) üzenetére


zs198
aktív tag

Igen ezt sejtettem...

Üdv. -Zsolt-

(#3473) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv! Rászántam magam egy Philips 2200 sériára!

Van itt aki gyakran szokta nézni a Philips oldalát? Jelenleg nincs raktáron a sima manuális gőzölös kivitel, 90 körül ki lehetne hozni, ha elfogadja a 15%os kupont. Eddig akárhányszor néztem nem volt készleten, vagy csak én nézem ritkán az oldalt? :U

Igazából az 1200-as is megfelelne, de ha jól olvasom, az őrölt kávéből nem tud dolgozni, és néha nekem a koffeinmentesnél jól jönne.

Amúgy ma éjfélig még van 25%os kuponos kedvezmény is, némelyik terméknél el is fogadja.

T

(#3474) daver88 válasza tomi5244 (#3473) üzenetére


daver88
aktív tag

Üdv!

Nekünk 1200-as van, tud őrölt kávéból is főzni. A 2200-eshez jár alapból az Aquaclean szűrő, az előbbihez nem. Más különbséget én nem találtam anno, amikor megvettük..

(#3475) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok

Amatőr kávézós vagyok, egy Jura F70-es masinával, előtte egy AEG Cafamosa volt, de az javítás után is kicsit bajos.

Szóval nem tudom van-e itt Jurás még, most kicsit szeretnék újabb szemest kipróbálni ebbe.

Eddig Costa Coffee volt , most vettem Dallmayr Prodomo-t, szerencsére a helyi piacon elég olcsón adják, Németországból, viszont nekem kicsit karcos, savanykás talán ahhoz képest, hogy arabica, nem olyan kellemes

Jurába ki milyen szemest szokott tenni? :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3476) h1mpi válasza Graphics (#3475) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Próbáld ki a Pellinit, Nekem nagyon bejött :K (nem Jurahoz, de szerintem az nem számít annyit)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3477) konzumpro válasza Graphics (#3475) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Érdemes végigkóstolni ezeket: https://maran.hu/termek/kostolo-csomag-3x125g/
Ezek kb. félévente változnak, ami nekem eddig innen bejött, és a kávéfajta maradt kedvencem, a brazil és a colombia típusok bárhonnan. A lényeg szerintem a sokféleség, aztán ami kedvenc lesz, azt többféle forrásból is meg lehet szerezni, változó minőségben és árakon.

(#3478) Graphics válasza h1mpi (#3476) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Abból melyiket ajánlod ? :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3479) h1mpi válasza Graphics (#3478) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ezt szoktam venni nem olcsó, de nagyon finom. Én szeretem az 50%-ban keverteket. Ázsia centerben 3500 Ft-ért szoktam megvenni 1 kg-ot. Nagyon jó az állaga, iszonyat krémes.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3480) zs198


zs198
aktív tag

Nekünk ez [link] jött be! Lavazza
1 kg olyan 5k körül mozog!
Ha van egy jó géped jó kávét önts bele😉!

Üdv. -Zsolt-

(#3481) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Ugyan Philips van nem Jura, de mi ezt szeretjük. :)

(#3482) dethroner válasza zs198 (#3480) üzenetére


dethroner
veterán

A jó kávéba besorolható a Lavazza is? ;]

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3483) zs198 válasza dethroner (#3482) üzenetére


zs198
aktív tag

Ez a fajta szerintem igen 😉!
Van 15-20k körül is , de azok ízesített cuccok!
Néha egy-egy Frei is befigyel nálunk😜!

Üdv. -Zsolt-

(#3484) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Köszi Mindenkinek, Pellini ha jól rémlik volt már, a másikat is meglessük :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3485) Viktor89


Viktor89
aktív tag

Sziasztok! 150-200 ezres kategóriában melyik gépet vennétek? Philips gépek tetszenek a legjobban, de a fórumot olvasgatva azokkal van a legtöbb gond. Delonghit néztem még, abból melyik ajánlott? 29.660 esetleg? A Philips 5444/70 tetszik amúgy legjobban, megér 220 ezret?

(#3486) WaterWawe válasza Viktor89 (#3485) üzenetére


WaterWawe
őstag

Csak azért látod, hogy azokkal van a legtöbb gond, mert kevés Krups tulaj ír. :D

Viccet félretéve, egy EP5330/10-et vettünk még november elején. Nagyon finom kávét főz azóta is és semmi gond nincs vele. Hetente egyszer elöblítjük a főzőegységet, havonta egyszer kávéolaj eltávolító tablettázunk. Ha kéri majd akkor vízkőtlenítés. Ennyi az összes “nyűg” vele. :)

(#3487) h1mpi válasza Viktor89 (#3485) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem Deloghi van 3 éves és hibátlan.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3488) jambiyya válasza WaterWawe (#3486) üzenetére


jambiyya
őstag

Nálunk ugyanez, csak 5064/10.
Én havonta egy kis zsírral is megkínálom. :)

Viktor: az ajánlások az összefoglalóban vannak. Philipshez pedig mindig vannak kuponok, épp 04.25-én járt le egy pár 15-20%-os, de leszenk újabbak. Ha van h&m reged, ott 40%-os kupont lehet kérni, de nem mindig van 5000-es masina, most a 2221/40 90e.

[ Szerkesztve ]

(#3489) konzumpro válasza Viktor89 (#3485) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha a kijelző megér egy százast, meg hogy nem kell trükközni a tejhabért akkor igen. Viszont borotvahabot nyom, lattéra nincs esély.

(#3490) tepenzed válasza konzumpro (#3489) üzenetére


tepenzed
őstag

Ezekből a tejtartályos gépekből egyik sem csinál normális habot?
EP 2220 van a családban mindenkinek, én mostanában akarok venni majd új gépet, de nekem is megtetszettek az 5ös széria gépei a sok sok kávéprogram miatt, meg az automatikus tejhab adagolás is bejövős.

[ Szerkesztve ]

(#3491) Graphics válasza h1mpi (#3479) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Végül egy Pellini N.82 Espresso Bar VIVACE lett, és egy Kimbo Extra Cream, majd beszámolok itt róla, hogy mit tud a Jurában

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3492) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Na már egy másik kérdés.

Jura F70 vízkőtelenítést ír.

A régi AEG-be mindig tettem a víztartályba JURA vízkőtelenítő tablettát, de itt most a leírás nem kéri.

Mi a valós? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3493) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Szilikonzsírt vennék.
A topikot böngészve ez a kéttő jön szóba:

https://szilikonbolt.hu/id/00544-Elelmiszeripari-hoallo-szilikonzsir-SILIFAT-M-Food-100gr

https://szilikon-webaruhaz.hu/id/00735-SzilGrease--174-OETI-minositesu-elelmiszeripari-szilikonzsir-A-500-E

Melyiket válasszam, illetve, van-e más, amit ajánlanátok?

(#3494) rigoberto válasza Graphics (#3491) üzenetére


rigoberto
őstag

A Pellini N.82 Espresso Bar VIVACE a legjobb választás.

(#3495) Graphics válasza rigoberto (#3494) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, reméljük jó lesz :D valamikor már volt, csak szeretem próbálgatni az ízeket, hogy ne szokjak hozzá egyhez nagyon.

Most Dallmayr Prodomo van, de az nekem valahogy nem jön be. Lehet ki kéne próbálni a gépet egy hőfokváltoztatással majd.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3496) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Sziasztok.
Lehet, hogy nem jó helyen kérdezem, de ez a legaktívabbnak tűnő topic.
Tudnék vásárolni egy használt Seaco Talea Touch-ot elég jó áron, egyetlen bökkenő van, hogy nagyon halvány a kijelzője. Néztem, hogy a Talea Giro gombos vezérlője (~5k) fizikailag beleillik az érintőkijelző helyére (~40k), és mindkettőn van valamiféle NYÁK. Kérdésem, hogy az ott lévő NYÁK, az az egész alaplap lehet, és ha ilyen módon átalakítom gombosra, akkor elképzelhető hogy működni fog vele, vagy ez teljesen kizárt?
Illetve ha esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a fakó kijelző dologgal: fog ez még romlani? Ha nem valószínű, akkor lehet hogy beleugranék.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#3497) h1mpi válasza Graphics (#3491) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Szuper, ezt még nem próbáltam, de akkor itt az ideje ;)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#3498) konzumpro válasza tepenzed (#3490) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az 5400-as sorozat jó, tud cafe lattét is, de sajnos nem olyat mint amilyet egy kétszer annyiba kerülő Xelsis tud. Viszont mivel alig van különbség árban az 5400 és a 4300 között, inkább a drágább éri meg, noha alig van tudásbeli különbség.
A Delonghi tud többféle tejhabot, de kézzel kell eltalálni a megfelelő arányt, macerásabb tisztogatni, de nem vészes.
Ha tetszik, vedd a Philipset a szolgáltatásai meg a kinézete miatt.
Továbblépés Xelsis, Gaggia Cadorna, Babila, Accademia irányba.
Vagy egy olcsó manuális gőzcsöves meg egy tejkiöntő kancsó és akrobatika ha sok embernek kell csinálni.

(#3499) konzumpro válasza CHIPman (#3496) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hozzá való alkatrésszel nagyobb az esély a sikerre, én hagynám úgy ahogy van.

(#3500) konzumpro válasza IG55 (#3493) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Hol van ilyenkor Dr. Szilikon, amikor a világnak szüksége lenne rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.