Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Tiédetis válasza konzumpro (#4950) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Megvolt,
utána kezdett el vacakolni, most kompresszorral megfújtam azt a csövet, ahol folyna ki a víz, ezek után elindult.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4952) konzumpro válasza Tiédetis (#4951) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szuper, akkor ez megoldódott.
Van amikor vízkőoldás közben kioldódnak vízkő morzsák és megakadnak pl. a főzőegységbe menő pipacső szelepben, ilyenkor folyamatosan szörcsög és csepeg a gép, nem zár le a gomba ami egy adott nyomáson túl nyitna csak... De persze a gőzcsőben is fennakadhat.

OFF:
Ma pont cseréltem gőzcsövet a Minutoban megszokott rövid helyett Xsmall hosszabb gőzcsövére, sokkal jobb lett a gőzölt tej - hab arány lattéhoz, vagyis nem keletkezett olyan sok buborékos tejhab, mint ami cappuccinohoz kell, könnyebb latte artot önteni, nem olyan levegős az ital. Még az íze is más, nekem jobban tetszik.

(#4953) Tiédetis válasza konzumpro (#4952) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Remélem marad is így. kicsit zavaró, hogy állandóan jönnek, hogy nem csinál habot.
Ezt a csövet ebben is lehet cserélni?

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4954) #49155328 válasza inf3rno (#4940) üzenetére


#49155328
törölt tag

A rizsnek mióta van teje :U :F ;]
Meg a többi növények? :P

[ Szerkesztve ]

(#4955) konzumpro válasza Tiédetis (#4953) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az újabb sorozatoknál már nem cserélhető annyira egyszerűen, persze mindent lehet, de az már garivesztős buhera. Itt is reszelni kellett hogy belemenjen a műanyag idomba ami a helyén tartja.

Szűrt vízzel nem vízkövesedik nálam, persze havonta kell szűrőt cserélni a kancsóban. Elvileg van utántöltő gyanta is a Philips AquaClean-hez, kis tölcsér, dugó meg 1 liter gyanta szettben 8-10e forint, de sokba kerülne a szállítás Németországból. Viszont van errefelé is kis tölcsér, dugó meg vízlágyító gyanta... Lehet hogy megérné foglalkozni vele.

(#4956) konzumpro válasza #49155328 (#4954) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mióta meg lehet fejni az embereket ezzel is. :)

(#4957) inf3rno válasza #49155328 (#4954) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát tudod én már mindenhol csöcsöket látok, még ha ránézek a rizses zacskóra, akkor is. ;] :P

Buliban hasznos! =]

(#4958) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Keresztkérdés. Van egy Jura márkájú csoda a cégnél (elvileg Jura Impressa C5), és azt csinálja, hogy elkezd pirosan villogni a gőzölés, és amíg nem engedek belőle gőzt, addig nem hajlandó kávét főzni. Előtte vízkőtelenítettük, mert akkor meg azért nem akart kávét főzni. Az lement rendesen. Bármi ötlet, hogy mi lehet a baja?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#4959) mpo válasza konzumpro (#4952) üzenetére


mpo
veterán

Mi a titka a latte artnak?
Mikor jó hozzá a habosított tej?

Egyébként hivatalosan már nem írhatják rá a "tej" megnevezést, kókuszital, mandulaital lehet.
A hulala se "növényi tejszín", ahogy egyesek nevezik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#4960) #49155328 válasza mpo (#4959) üzenetére


#49155328
törölt tag

65-70 fok között legyen a tej.
Megvan a trükkje, hogyan kell felgőzölni.
Automatával nehéz lesz.

Legegyszerűbb egy frenchpressel lehet.

Dritan Alsela :
https://youtu.be/hywbrms5B1k

[ Szerkesztve ]

(#4961) konzumpro válasza mpo (#4959) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt mindent megmutatnak automatával.

(#4962) markussandor válasza mpo (#4959) üzenetére


markussandor
senior tag

Még én sem jöttem rá. Minden 2. próbálkozásom sima forró tejjé válik, ami pedig sikerül, az sem tökéletes. De nem adom fel, mert szeretem a tejes/tejhabos kávét.
Megnéztem egy csomó videót, azok alapján gyerekjáték :-)

(#4963) konzumpro válasza markussandor (#4962) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Próbálj az elején levegőt belesodorni a gőzzel, hogy sziszegjen, kb. amíg hideg a tej. Utána már csak a tej felszíne alatt tartsd a gőzcső végét. Ja és forogjon a tejkiöntőben a tej, de ne sodródjon ki belőle. Kb. ennyi a tudománya, meg hogy abbahagyd, amikor már nem bírod érinteni az edény alját.

(#4964) Tiédetis válasza konzumpro (#4955) üzenetére


Tiédetis
senior tag

Már a gyári szűrőbe tölteni gyantát?
Nekünk 1 év alatt elfogyott 6 szűrő. A kancsós megoldás nem jó, mert kb. 25-30 fő használja a gépet.
Most utángyártott szűrőt vettem, de a tömődés előtte jött már.
Annyit tudtam csinálni, hogy még egyszer használtam vízkőmentesítést, sokszor engedtem forró vizet. Ha ez sem jön össze, el kell vinnem szerelőhöz.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4965) konzumpro válasza Tiédetis (#4964) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, megfúrják a gyári szűrőt és kicserélik a gyantát. A karos gépemnél szépen cserélhető a gyantapatronban a gyanta, sima mezei kationos, amit a pálinkások használnak.

(#4966) Kbali válasza Tiédetis (#4964) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha nagyon kemény a víz, akkor a forróvizes átmosás még rontja a helyzetet, mert az ásványi anyagok még könnyebben "kicsapódnak" a forró vízből. 25-30 fős használatnál és kemény víznél szerintem nem sok a havi egy szűrő. Gondolom napi 50-70 adag lefő a gépen, az havi legalább 1000.

(#4967) Tiédetis válasza Kbali (#4966) üzenetére


Tiédetis
senior tag

A víz nem éppen ideális, 4 éves rendszerünk van, de olyan mértékű a lerakódás pl. a WC öblító tartályoknál, hogy sokat kell már tisztítani vegyszeresen.
De ez más. Ma volt amikor működött és volt amikor nem. Szóval kezdem unni a dolgot. (ráadásul én csak kávézok )

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#4968) Mittu88


Mittu88
senior tag

Sziasztok.

Szeretnék ajánlani utángyártott Philips/Saeco AquaClean kompatibilis vízszűrőt.

Egy éve használom, teljesen elégedett vagyok vele. A gyárit 3 havonta vagy 95l átfolyás után kell cserélni, ezt 3 hónap vagy 250l után.

A gyártó amúgy konyhai gépek fogyóeszközeire szakosodott, de keressetek rá nyugodtan.

Most legutóbb rendeltem egy 10es csomagot, így 1600 Ftra jött ki darabja (a gyári akciósan 4500 Ft). 2000 Ft-ért tudok adni a készlet erejéig, nekem 3 havonta kell csak 1 darab.

Akinek nem sürgős és rendelne maga, ezen a linken tud.

Aktuális képek:

Ha nem maradhat a csoportban elnézést és kérem az admin törölje.

(#4969) konzumpro válasza Mittu88 (#4968) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam soha nem jön össze az ilyen literre megadott hatékonyság, 27nk°-os vízzel.
Ehelyett Tesco-s szűrőpatront használok Brita kancsóban, akcióban most 8800-ra jön ki az éves adag, havonta cserélem. Ez megy a karos gépbe is (3 naponta 3 liter), automatába is (kétnaponta 1 l), ivókulacsba is (napi 1 l) csapvízzel beállítva kb. 1:2 arányban, azaz kb. 80 litert bír megszűrni.

(#4970) Imy válasza Mittu88 (#4968) üzenetére


Imy
veterán

Ez tényleg jó ár, de nem kötekedni akarok.

De biztos nem tartalmaz egészségre káros anyagot?
Biztos megszűri a vizet megfelelően?

(#4971) Mittu88 válasza konzumpro (#4969) üzenetére


Mittu88
senior tag

A szűrő kancsó egy teljesen jó megoldás, aki a sima vizet is szűrve inná, annak célszerű olyat beszerezni.

Én csak a kávét iszom szűrt vízzel, úgyhogy kényelmesebb ez a szűrő.

(#4972) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Van egy Jura C5-ös csodagépünk. Szorult a mechanikája szétszedtem darabokra , kitakarítottam, az összes tömítést cseréltem. A mechanika vaj puhán működik. Viszont a motor ami működteti csak egy irányba tekeri a mechanikát, nem vált át. Ez mitől lehet?

Más: PHILIPS EP3243/50 Series 3200 Lattego
PHILIPS Series 2200 LatteGo EP2231/40
Kettő között 15 ezer ft,. különbség van. Melyiket lenne érdemesebb megvenni? A 2000-es széria mennyivel lehet problémásabb, mint a 3000-es?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#4973) Mittu88 válasza Imy (#4970) üzenetére


Mittu88
senior tag

Biztosra a gyárit se tudom mondani, nem vagyok szakmabeli, csak felhasználó. A wessper weboldala alapján elég komolyan foglalkoznak ezekkel a cuccokkal, engem meggyőztek.

Kinézetre amúgy olyan szinten azonos, hogy nem lepődnék meg, ha a philips beszállítója lenne.

(#4974) konzumpro válasza bajtokarpi (#4972) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha nem kerreg-kattog, akkor valami végállás-érzékelőt keresnék...
Nálam kerregett-kattogott a Jura. Egy csavar kimaradt, ami megemelte a főzőegységet, amikor visszakerült, normálisan érintkeztek a fogaskerekek és megint normálisan működött.
C5-nél nem tudom merre vannak az érzékelők.

Ja és a fehér Philipsben több a program, tud latte machiatot egy gombnyomásra, ja és fehér. ;)

[ Szerkesztve ]

(#4975) konzumpro válasza Mittu88 (#4971) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Van pár vélemény Amazonon, hogy nem jól illeszkedik, de meg lehet mókolni gyári patron gumitömítésével, meg hogy nem jó az íze, meg hogy sötét lé jön belőle. Ilyen a kancsó patronja is, át kell öblíteni pár litert hogy jó legyen, ízben is. Lehet hogy egy filterkorong a kancsó talpszelepében megoldaná a szénpor problémát.

(#4976) bajtokarpi válasza konzumpro (#4974) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm szépen a segítségedet. Amúgy ezek a Philipsek mennyire megbízhatóak? Elég vegyes értékelések vannak róluk.

battletag: bossi#2666

(#4977) Dr. Szilikát válasza Imy (#4970) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A Wessper ugyanannyira megbízható, mint a Brita vagy bármelyik ismert cég, gyaníthatóan beszállítóként dolgozik még kávégépes cégeknek is "álnéven". Azaz más címke alatt.

Ami a "vicc", hogy gyakran Kínába vezetnek az alapanyagok nyomvonalai, bármelyik víztisztítónál. De attól még jó.

(#4978) pajorgergo válasza bajtokarpi (#4976) üzenetére


pajorgergo
aktív tag

Anthony001-nek ajánlottam hasonló Lattego 2200-as gépet, ami néha feltűnik a philips oldalon 1-1 darab, de ugye ezekből már a 3200-asat reklámozzák.
EP2236/40
Írtam neki, írja meg mi az első benyomása, ha megvárjuk mi a véleménye neked is tudok adni 30% kupont.
És akkor 104'999 ft ingyen szállítással 😁

Hozzátenném ha lenne Philips OLED tv a webshopban már úton lenne 🙄

[ Szerkesztve ]

(#4979) bajtokarpi válasza pajorgergo (#4978) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia.

Köszönöm, írtam egy pm-et.

battletag: bossi#2666

(#4980) konzumpro válasza bajtokarpi (#4976) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Itt elég nagy a közös tapasztalat több sorozatról is, szerintem a 2200-as, 3200-as sorozatok elég jók, nekem tetszik a dizájn, a felépítés, de az 1200-as is jó, sokszor csak annyi a különbség hogy nem lehet közvetlenül elérni egy funkciót csak spéci billentyűkombinációkkal.
De americanot meg lattét nem mindegyik tud, hacsak nem trükkökkel, de az se mindig jön össze.
Régebben a pannarellos modelleket preferáltam és ajánlottam, de a Minuto után az újabb sorozatok már nem fém gőzcsövesek hanem elég szűk tartományban forgatható műanyag csonkosak, nehéz velük jól tejet gőzölni, akkor meg már legyen kényelmes, legyen LatteGo-s egy gombos cappuccino lehetőséggel. Aminél viszont jobb a multiszelepes Xelsis és GranBaristo. De azok drágák.
Végülis a régebbi és olcsóbb modellek is jók, a Minuto sorozatba tartozó EP3510-em kicsit feltuningolva tisztességes presszókávét főz, remek cappuccinokat, lattékat csinálok vele, minimális karbantartási igénnyel. Egy 1200-assal is elégedett lennék, mert be lehet állítani rajta a hőfokot, hosszakat, őrlőt, jó presszót tud főzni, a tejhabja pannarelloval vastag, lattéhoz kicsit rá kell dolgozni egy NanoFoamerrel vagy eleve azzal kell mikrózott tejből krémes tejhabot csinálni és kész.

(#4981) Anthony001


Anthony001
senior tag

Sziasztok!

Philips automata kávéfőzőhöz milyen főzési beállításokat ajánlotok? Lavazza Crema e aroma szemeskávét vettem hozzá első körben, de kicsit még kesernyés/savas az utóíz.

(#4982) konzumpro válasza Anthony001 (#4981) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ha keserű, túl finom az őrlemény vagy túl hosszú a főzet.
Ha savanyú, túl alacsony a hőfok vagy nem elég hosszú a főzet.
Mindkettő variálódhat.
Lehet keserű és savanyú, ha alacsony a hőfok és túl hosszú a főzet, vagy túl finomra van őrölve a kávé.
Vedd durvábbra az őrleményt, ha eltűnik a keserűség 2-3 főzés után, ahogy átmelegszik a rendszer, a savanyú íz is eltűnik, de vedd magasra a hőfokot és akkor már bekapcsolás után magasabb hőfokon indul és hamarabb megvan a kiegyensúlyozott íz.

(#4983) mpo válasza konzumpro (#4980) üzenetére


mpo
veterán

Egy 1200-assal is elégedett lennék, mert be lehet állítani rajta a hőfokot
Philips EP1220-nál lehet hőfokot emelni?
Leírás szerint nem.
Őrlemény finomságot, folyadék maximumát, kávé erősségét tudom állítani.
Legfinomabbra állítottam az őrlést (1-12), a csésze tel van, az erősség 2-re az 1-3-ból állítva.
A LAVAZZA Qualitá Oro-val kezdtem, áttértem a Tchibo Espresso Sicilia Style-ra, ez nem savas.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#4984) inf3rno válasza konzumpro (#4982) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez kávétól is függ, nem? Nekem az egyikkel savanyú lett, a legtöbbel viszont teljesen jó a mostani beállítás.

Buliban hasznos! =]

(#4985) konzumpro válasza mpo (#4983) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A kávé hőmérsékletének beállítása
Hőmérséklet ikon nélküli készülékek

1 A készülék kikapcsolásához nyomja meg a be-/kikapcsoló gombot.
2 Amikor a készülék ki van kapcsolva: nyomja meg és tartsa nyomva a kávé mennyisége ikont, amíg az ikon lámpái világítani kezdenek.
3 Érintse meg a mennyiség ikont a kívánt hőmérséklet kiválasztásához: normál, magas vagy
maximális. - Sorrendben 1, 2 vagy 3 lámpa világít.
4 Amikor befejezte a kávé hőmérsékletének beállítását, nyomja meg a start/stop gombot.
5 A bekapcsológombbal kapcsolja be újra a készüléket

(#4986) konzumpro válasza inf3rno (#4984) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Igen, kávéfüggő, valamennyire lehet korrigálni főzési hőfokkal. De van amit sötétebbre pörköléssel sem, van egy alap karaktere a pörköléstől függetlenül is minden kávénak.

(#4987) mpo válasza konzumpro (#4985) üzenetére


mpo
veterán

Köszönöm, valóban benne van a kézikönyvben "A kávé hőmérsékletének beállítása", olvastam is, de a kávé forróságára értettem és ezért nem foglalkoztam vele.
Amit a #4982-ben írtál az sokat segít, mert erről egy árva szó sincs a kézikönyvben és ha nem olvasom a topikot, sose tudom meg.

Gondolom az erősség a ledarált kávé mennyiségét szabályozza, de már ebben sem vagyok biztos.

Ha érted, akkor már elavult.

(#4988) konzumpro válasza mpo (#4987) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Túl sok összetevős a dolog, kávéfüggő is, talán ezért nem írnak róla, meg egyénfüggő is, ki mit szokott meg.
Igen, az őrölt kávé mennyiségét változtatja az aroma erősség.

(#4989) bajtokarpi válasza konzumpro (#4980) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Köszönöm szépen a válaszodat. pajorgergo-nak köszönhetően (innen is nagy köszönet) sikerült megvenni a kávéfőzőt meg pluszban hozzá karbantartó készletet 30%-al olcsóbban. Végül egy EP3246/70-es gép lett a kiválasztott. Megbeszéltük kedvesemmel, ha egyszer már rászánjuk magunkat akkor legyen Latte Macchiato képes (mi nagyon szeretjük). Remélem nem bánjuk meg, én a Jura C5-öt is szerettem, bár nem volt így utólag egy jó vétel, de finom kávét főzött. Most meg egy Delonghi "sima" kávéfőzővel főzzük a kávét. Mit is mondjak nem az igazi. Aki egyszer hozzászokott a viszonylag ízletes kávéhoz annak ez egy kicsit más élvezeti faktort nyújt, és nem a kedvező irányba. Remélem mihamarább megjön, és majd beszámolok a tapasztaltakról.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#4990) konzumpro válasza bajtokarpi (#4989) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Remélem megfelel majd az elvárásaitoknak! Ha mégsem sikerül két héten belül beállítani, éljetek az elállási joggal, használtan nincs nagy értéke az automatáknak.

(#4991) bajtokarpi válasza konzumpro (#4990) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Én is bízom benne. Hónapok óta őrlődünk egy kávégép megvételén.Olvastam egy pár hozzászólással feljebb, hogy mire kell figyelni. Amúgy ezeknél a Philips kávéfőzőknél legtöbben nagyon jókat írnak a lefőzött kávé minőségéről. Amit sokan negatívumként rónak fel, az a viszonylag sűrű karbantartás. Na azt sokan nem szeretik. Amúgy létezik egy komplex átfogó táblázat, vagy szakmai utasítás, hogy a sima mezei user hogyan kezdje beállítani ezeket az automata kávéfőzőket?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#4992) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Beállításokról nem találtam de karbantartás, első használat stb. Philips Magyarország YouTube csatornáján van pár hasznos videó

(#4993) konzumpro válasza bajtokarpi (#4991) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Csak amit már leírtam, az üzembehelyezésen kívül.
- az AquaClean szűrő üzembehelyezése,
- az őrlő minimumra állítása
- egy ismert, eddig is használt kávéval próbafőzések, ha túl keserű a főzet, durvábbra állítani amíg eltűnik a keserű utóíz. Kis szerencsével az az őrlőbeállítás jó lesz a kávék többségéhez.
Aztán már csak jobb kávékat kell keresni. :)

(#4994) Mittu88 válasza bajtokarpi (#4989) üzenetére


Mittu88
senior tag

Amúgy ha kiszámolod 3-4-5 évre, hogy mibe kerül a kávézás, meglátod, hogy a kávégép ára kb. 20-30% a teljes költséghez képest. (Napi 2-3 kávé esetén). Ha meg hozzáteszed, hogy kávézóban mibe kerülne az ilyen minőségű nafta, még a rövid megtérülésnek is örülhetsz. Lényeg a lényeg, kávégép esetén kb. mindegy, hogy 50, 100, 150 vagy 200e Ft-os, olyat vegyél ami jó kávét csinál és tud olyan típusút, ami a párod szeret :D
Illetve még valami: vannak gépek úgy tudom, amiknek a karbantartása nagyon drága, annak célszerű utána nézni, mert elviheti a matekot.

(#4995) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

dicsértessék,

létezik olyan automata, ami google home-al integrálható, vagy bármi más smart okossággal bír? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4996) konzumpro válasza Mr.Csizmás (#4995) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Létezik, de akkor is kell hozzá egy komornyik aki artot önt a lattéra és az ágyhoz viszi.

(#4997) mpo válasza konzumpro (#4982) üzenetére


mpo
veterán

Ha keserű, túl finom az őrlemény vagy túl hosszú a főzet.
Ha savanyú, túl alacsony a hőfok vagy nem elég hosszú a főzet.
A főzet hossza az a főzési időtartam és nem a hosszú lére eresztett kávé?
Állítani ezt nem tudom, csak befolyásolni (őrlési finomság, kávé mennyisége, víz hőfoka)?

Azt olvastam, hogy automata gépeknél jobb az erősebb pörkölésű kávé.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#4998) konzumpro válasza mpo (#4997) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A főzet hossza az a főzési időtartam és nem a hosszú lére eresztett kávé?
Be lehet állítani, hány ml vizet préseljen át a kávén. Ugyanannyi kávén kevesebb víz a savanyúbb, több víz a keserűbb irányba billenti az ízek egyensúlyát.

Igen, sötétebb pörköléssel könnyebb az egyensúlyt megtalálni, vannak világos pörkölések, amikkel karos gépen se mindig sikerül olyat főzni, ami nem citromlé savasságú.

(#4999) [Ixub] válasza mpo (#4997) üzenetére


[Ixub]
tag

Hát a modernebb automatákon ez kb mind állítható. Ok a víz hőfoka nekem talán két lépcsőben, de lehet három..., de az őrlés és a vízmennyiség az nagyon tág határok közt. A kávé mennyiség, mint intenzitás is 5 lépcsőben. Ez mind szép és jó csak mire ebből kimatekozza ember fia a finom italt, az eltart egy darabig. :D

(#5000) mpo válasza konzumpro (#4998) üzenetére


mpo
veterán

Átlagosan 7 gramm kávé, a kávé erőssége 2-esen (1-3-ból), ha 3-ra állítom se érzek nagy különbséget.
A víz 2-es forróságú (1-3-ból), 50 ml kávé lesz a csészében, szeretem, ha tele van..
A kávé:
Intensity (1-6) 6.
Acidity: (1-6) 0.
Roasting (1-6) 6.
Arabica 80%, Robusta 20%.
Ránézésre elrontok valamit?
Philips EP1220 a gép.
Cukor és tej nélkül iszom.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.