Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Scale válasza konzumpro (#7000) üzenetére


Scale
őstag

Gőzölni nem tud, hosszabbra akár tudnám venni de 1-es aromaszintnél is hasonló íze van, akkor már nem annyira rossz az íze de még mindig nem az iható, vagy akár finom kategória. :(

(#7002) konzumpro válasza Scale (#7001) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Energiatakarékos módja sincs, amit kikapcsolhatnál? Ellentmond a rezsicsökkentés szellemének, viszont stabilabb úgy a kazán hőfoka. :D

(#7003) Scale válasza konzumpro (#7002) üzenetére


Scale
őstag

Ki van kapcsolva elvileg, úgy emlékszem mikor beüzemeltem.

(#7004) konzumpro válasza Scale (#7003) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Akkor ez ennyit tud. :(( Melyik fajta kávéról van szó?

(#7005) Scale válasza konzumpro (#7004) üzenetére


Scale
őstag

Segafredo Arabica, ugyanakkor vettem SF Crema-t, az finom volt ugyanezen a beállításon.
Kávégép egy delonghi magfinica 293.61

(#7006) Nagya21 válasza Scale (#7005) üzenetére


Nagya21
addikt

Lehet állítani a vizhőfokot.....
Be kell menni a beállításokba, és ott lehet állítani a hőfokot, én mindég a legmagasaabat válsztottam idáig minden KV gépemen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7007) Skizz válasza Scale (#7005) üzenetére


Skizz
addikt

A crema gondolom tartalmaz robusztát. Ha az jó volt, az arabika meg nem, akkor alacsony a hőfok, ami jó a robinak, kevésbé az arabikának (nagy általánosságban).

(#7008) Scale


Scale
őstag

Valóban közepesen volt csak a hőfok, felraktam hármasra, illetve kiszedtem az energiatakarékos módot - bármit is csináljon ez, tényleg ez mit csinál? :D - de így is maradt egy kis érdekes íze ami nekem nem annyira jön be sajnos.
Reggel próbáltam közepes aroma fokozaton, még az alacsonyat meg a magasat is megpróbálom ezzel a beállítással.

(#7009) konzumpro válasza Scale (#7008) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A savasság sajnos ilyen. Az energiatakarékos módban csak akkor fűt amikor kell, de ha nem javít akkor akár vissza is kapcsolhatod. Régebben volt akinek bevált, nem mindenható megoldás ez sem.
Alacsony aromán jó lehet, mert olyankor kevesebb kávéból inkább túlkivonatoltat főz, ami inkább keserű ízeket hoz elő, a savakat elmossa, de ettől ki is üresedhet ízeket illetően.

(#7010) Dr. Szilikát válasza Scale (#7008) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Van olyan gép, ami energiatakarékos módban csökkent hőmérsékleten tartja a bojlert, már amíg nem áll le teljesen.

Ennek ellenkezője, amikor folyamatos 92 °C (körül) tart.

Míg a Krups például soha nem fűt, csak használat közben "pörköl oda". Meg a bekapcsolás után egyszer felfűt, utána leáll, ha nem csinálunk semmit. Itt nincs is választási lehetőség, noha a kijelző (elektronika) automatikus kikapcsolása beállítható, de az szinte mindegy, nem fogyaszt gyakorlatilag.

[ Szerkesztve ]

(#7011) mpo válasza konzumpro (#7009) üzenetére


mpo
veterán

A 100% Arabica nem savasabb, mint az Arabica-Robuszta keverék?

Ha érted, akkor már elavult.

(#7012) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Az alany egy Philips Ep2230. Az mennyire normális, hogy miután lefőzök egy adag espressot és visszamegy a helyére a központi egység, még kienged magából “odabent” a csepptálcába vagy 0,5 dl vizet. Tehát nem elöl a kifolyócsövön. Lehet kevesebb nem mértem csak elég soknak tűnő csobogást hallok. Es így már érthető lett, hogy miért van tele a csepptálca pár kv lefőzése után vízzel.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#7013) konzumpro válasza mpo (#7011) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Elvileg de, viszont pörköléstől, fajtától is függ.

(#7014) Scale válasza mpo (#7011) üzenetére


Scale
őstag

Pont a 100% arabica ami most savanykás, a keverék az finom volt, bár nem tudni milyen arányban, sehol se írják pontosan..

(#7015) mpo válasza Scale (#7014) üzenetére


mpo
veterán

Itt írtam a fajták kereséséről:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#7016) Scale válasza mpo (#7015) üzenetére


Scale
őstag

Igen, itt a Crema pont nincs, viszont ezek az adatokat egyelőre kezdő szemes kávé fogyasztónak nem sokat mondanak :DDD
Ilyen info az SF oldalán is elérhető:
arabica
crema

(#7017) mpo válasza Scale (#7016) üzenetére


mpo
veterán

Onnan szedtem össze, hogy erős pörkölésű keveréket választhassak.

Ha érted, akkor már elavult.

(#7018) viktorhu válasza Scale (#7005) üzenetére


viktorhu
veterán

Melyik ez, a piros espresso? Nem örülnék neki, mert ott van a szekrényben egy kilós bontatlan csomag belőle :(

Elvileg a nagyobb intenzitás a sötétebb pörkölést szokta jelenteni, a kisebb intenzitás meg a több savasságot.

(#7019) Scale válasza viktorhu (#7018) üzenetére


Scale
őstag

Az írásod előtti hsz-emben van a link hogy melyik, nem espresso hanem arabica. Zöld csomagos.

(#7020) viktorhu válasza Scale (#7019) üzenetére


viktorhu
veterán

Köszi! Akkor érdemes intenzitásban eggyel felfelé lépni a márkán belül. Lehet egyébként jó a 100% arabica is, ha azt szereted (nekem bejönnek az olaszos "blend" kávék), pl. az Aldi kilós kiszerelésű roast master szériáját szokszor egészen frissen árulják (abból még a világoskék csomagolású világos pörkölés is jól működik automatával, de sajnos pont azt ritkán lehet kapni).

(#7021) Dr. Szilikát válasza viktorhu (#7020) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nemrég vettem én is egy Roast Master barnát, először is visszaköszönt a jellegzetes fanyar robusta íz. Utána felvittem a Krups hőfokát maximumra (3 fokozat van, de a mostani gépem a korábbi Krupshoz képest alapból is kicsit jobban fűt).

Továbbá a víz mennyiségét is növeltem, mire visszaköszönt egy kakaós ízvilág, amit korábban a Saeco gépemtől is már megismertem. Bár nem biztos, hogy kell a több víz, de most így hagytam egyelőre.

#7012 Frontiner

Visszatérő kérdés, ezek ilyenek:

https://prohardver.hu/tema/automata_kavegepek/hsz_6840-6840.html

[ Szerkesztve ]

(#7022) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#7021) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ezeket össze kéne szedni az összefoglalóba, vagy blogba? Nem is tudom.

(#7023) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnénk itthonra venni egy automata gépet, elképzelés nincs sok - Philips 5400 van rokonoknál, ők szeretik. Sok elvárás nincs, presszó, capucchino és latte amik fogynak a családba.

Most vannak akciós gépek:
-Philips 5400 - 220e
-DE-LONGHI ECAM353.75 - 199e

Ezeken felül lehet még ami ajánlott kategória? A Philipsnél a sorozatszámok között van minőségi különbség? Esetleg egy Saeco?

Köszönöm a válaszokat - ma meg is vennénk :)

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#7024) Zoona válasza Zoona (#7023) üzenetére


Zoona
aktív tag

Már nem tudom szerkeszteni - de ha a Latte-ról lemondunk (marad a Cappuchino) akkor kedvezőbbek a gépek árfekvései?

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#7025) lorcsi válasza Zoona (#7024) üzenetére


lorcsi
veterán

Visszabb linkeltem egy delonghit , 140k
szerintem ez is tok jo ( topikban tobben is ajanolttak)

[ Szerkesztve ]

(#7026) Zoona válasza lorcsi (#7025) üzenetére


Zoona
aktív tag

Néztem, sajnos webshopban nem rendelhető már Miskolcon meg nem elérhető:(

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#7027) noblem1983 válasza Zoona (#7026) üzenetére


noblem1983
senior tag

Ez tud latte-t is.Én ilyenre pályázok, írták itt, hogy le volt már akciózva többször is.

[De'Longhi Magnifica Evo ECAM290.81.TB]

Bestbyte-nál van egyébként a 290.61-es de 159999 Ft

[ Szerkesztve ]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#7028) Zoona válasza noblem1983 (#7027) üzenetére


Zoona
aktív tag

Megvettük a Philipset itthonra szüleimnek, nekik pont tökéletes lesz:)

Én is felbuzdultam ezen, pont költözés előtt vagyok így majd figyelni fogom az akciókat, karàcsonykor gondolom sok akció lesz a kàvéfőzőkre is.

És a 130-140 es ár is barátibb lenne, de ez sem volt rossz ár az 5400as philipsér. De a bőség zavara van a gépnél, a 12 féle ital harmadàt hasznàlja kb az átlagember.

[ Szerkesztve ]

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#7029) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

4éves Delonghi kapszulás Nespresso-t cserélnék le végre, többek közt megőrülök attól, hogy a tejhabosítót tartani kell használat közben, különben lehet ledobja az érzékelést és megszakad a tejhab, pedig most volt vÍzkőtlenítve.
[Philips 5400] -zal szemezek akció miatt, B változatnak pedig a [Delonghi Dinamic Plus] jönne szóba.
Keret 300k.
Kb csak Latte fogy.
Philipsnél tetszik a tejhabosító könnyű szétszedése, és designra is jobban bejön, bár nem ez alapján akarok venni :D
Ugyanakkor félek a Philips oldalanként változó mennyiségű negatív kommenjeitől.
Valamelyik Delonghiról negatívot azt olvastam, hogy nem fér alá akármekkora latte pohár.

Melyik ami ajánlottabb? Vagy mind2 bátran vehető?

(#7030) Nagya21 válasza Devsey (#7029) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Nekem ez van:
DeLonghi ECAM 290.81.TB Magnifica Evo kávéfőző vásárlás, olcsó DeLonghi ECAM 290.81.TB Magnifica Evo kávéfőzőgép árak, akciók (arukereso.hu)
Én nagyon megvagyok elégedve vele....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#7031) noblem1983


noblem1983
senior tag

Bestbyte akció mától. Le is csaptam rá nem várom meg a .81-es akciót, lehet készleten se lesz.

[Delonghi Ecam 290.61.B]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#7032) mpo válasza noblem1983 (#7031) üzenetére


mpo
veterán

Van máshol is ennyiért:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#7033) Mike088


Mike088
csendes tag

Egyre közelebb kerültem ahhoz, hogy megvegyem a Delonghit, (https://www.kavegepwebshop.hu/delonghi-magnifica-s-ecam-22110b-automata-kavegep?utm_source=arukereso&utm_medium=cpp&utm_campaign=direct_link)
amikor is a philips honlapján nézelődve megtaláltam ezt:
https://www.philips.hu/c-p/EP2221_40/series-2200-automata-eszpresszogepek
Ami elgondolkodtatott az az ára ugyanis most 15%-os kupon aktiválható rá így 101907 cash. Ár érzékeny vásárló vagyok. Van valakinek tapasztalata philipsekkel?

[ Szerkesztve ]

(#7034) lorcsi válasza noblem1983 (#7031) üzenetére


lorcsi
veterán

Mi a kulonbseg a .81 es a .61 kozott ?

(#7035) z0d1@Ku$ válasza lorcsi (#7034) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Egész pontosan 20. :DDD
Egyébként a .81 tud pl latte macchiatot, meg talán burkolat más ahogy nézem a hivatalos oldalt. [link]

Itt lehet összehasonlítani is a gépeket. :)

(#7036) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok, igazán finom Nespresso Original kompatibilis kapszulát honnan érdemes venni, vagy rendelni?

Nem vagyok otthon ilyen téren, a gép ajándékba lesz, és tök jó lenne mellé szerezni egy halom kapszulát is. A szemes kávéból kiindulva ott vannak pörkölők ahonnan a boltinál picit drágábban lehet tök jó minőségű frissen pörkölt kávékat szerezni. Kapszulásnál is van valami hasonló lehetőség? Ha igen, hol?

Ha nincs, akkor melyik az a márka akinek a kapszuláit érdemes megvenni? A Lidl-ről írtátok feljebb, hogy a saját márkásuk egész jó, annak mindenképp utánanézek.

(#7037) Azteeek válasza z0d1@Ku$ (#7035) üzenetére


Azteeek
tag

Bocsánat a laikus kérdésért de mi a különbség a latte macchiato és a my latte között? Látom h az olcsóbb gépen my latte van míg a drágábbon van külön latte is pedig a leírásban mindegyiknél fel van tüntetve a lattecrema system

(#7038) z0d1@Ku$ válasza Azteeek (#7037) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Laikus választ tudok adni csak. A mylatte gondolom azt jelenti, hogy a saját ízlésednek megfelelően tudod beállítani a gépet. Kb mintha beállítanád magadra a vezetőülést és azt meg tudja jegyezni a gép. A latte Macchiato meg egy létező dolog már.
De ha rosszul tudom, akkor majd kijavítanak.

(#7039) Zoona válasza AeSDé Team (#7036) üzenetére


Zoona
aktív tag

Én a Nespressotól vásárolok kapszulákat, vagy ha van valami akció a szupermarketekbe, ott már próbáltam Davidoff, Starbucks, Lavazza, Frei de ha jól emlékszem még Auchanost is - nemtudok véleményt mondani igazából mind egykutya, ízben más de mivel mindig veszek sokfélét így nehéz összehasonlítani. A Nespresso kapszulákat szeretem. Mindig rendelek tőlük többfélét és egy üvegbe belerakom, oda csak belenyúlok és kiveszek 1-et.

Kérdésedre válaszolva is - google-be ha beírod, hogy nespresso kompatibilis kapszula akkor kiadja a kávétársaságot, ott sokat találtam most elsőre.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#7040) Azteeek válasza AeSDé Team (#7036) üzenetére


Azteeek
tag

Nespresso gépünk van jelenleg amit le fogunk váltani egy darálósra de a kapszulákrol tudok privát véleményt mondani. Szerintem a legjobbak az eredeti nespresso kapszulák, plusz nekem ízlenek a dallmayr kapszulás kavei is, de igazából ezt csak kostolassal lehet megállapítani.

(#7041) konzumpro válasza AeSDé Team (#7036) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Mindenből a legolcsóbbat. Az a legdrágább, de hát egyszer élünk.

(#7042) noblem1983 válasza AeSDé Team (#7036) üzenetére


noblem1983
senior tag

L'OR kapszulák is nagyon finomak, de a Costa is nagyon finom főleg a Columbian(sárga). Jacobs Lungo is egész jó, szokott akcióban lenni 20-as v 40-es pakkban. Persze a legizgalmasabbak az eredeti kapszulák már csak a választékot tekintve is.

Mylatte az a magadnak testre szabott habos espresso/ normál kávé ahogy nézem.

#7035 A .81-es tud Americano-t is.

[ Szerkesztve ]

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#7043) viktorhu válasza AeSDé Team (#7036) üzenetére


viktorhu
veterán

Az Auchan színesei (országmegjelöléssel - Brazília, Kolumbia) egész jók szerintem az olcsóbbakból, márkásból meg a Dallmayr Espresso Barista (rózsaszínű doboz) mindenkinek bejön, azzal eddig mindenki elégedett volt.

(#7044) Kbali válasza AeSDé Team (#7036) üzenetére


Kbali
nagyúr

Csatlakozom én is a többiekhez: mindenfélét kipróbáltam már én is az évek során, nekem teljesen az iható kategória a Spar és a Lidl sajátmárkás kapszulái, de a Costa, Starbucks, Jacobs kapszulák is jók. Nespresso-bol nekem legjobban a Velluto jött be.

Más: kipróbáltam most a Lidl Bellarom aranyzacskós szemes kávéját, nekem bejön, finom, lágy, krémes. Ráadásul nagyon szépen, egyenletesen világosra van pörkölve. Az utoljára használt Segafredo Espresso, az nagyon vegyes színű volt és sok esetben talán túl is volt pörkölve.

(#7045) konzumpro válasza Kbali (#7044) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

És még nem esett szó az utántölthető kapszulákról. Én még csak DG-kat töltögettem, általában hozta azt a szintet amit az átlag kapszulák. Semmi cicó, csak a bepattintható gumiperemes műanyag fedeles.

(#7046) AeSDé Team válasza konzumpro (#7045) üzenetére


AeSDé Team
őstag

És lehet hozzá kis utántöltő állomást és tamper-t is nyomtatni, de cuki :D

Többször hallottam már róluk, de rettenet macerának tűntek. Ilyen eszközparkkal viszont már egy fokkal egyszerűbb a folyamat.

[ Szerkesztve ]

(#7047) konzumpro válasza AeSDé Team (#7046) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ez már majdnem automata így. :D Ontopik lettünk. :D
Szerintem is marhaság, szakadnia kéne a membránnak mint a gyárival, vagy nyomásfokozó kéne bele, amúgy még így is macera lenne a töltögetés, viszont nem 25e/kg áron lehetne italozni hanem mondjuk 4e... Kb. az a szint ami a kapszulákba töltve van.

(#7048) Frankie50


Frankie50
tag

Üdv Mindenkinek!
Ma megérkezett az új gép :DD Végül a nagy napi, víz, kv kapacitás miatt a Saeco Lirika lett a kiválasztott. Most üzemeltem be és az első kvt iszom éppen :C Ha a tartóssága is hozza az előd Odea go idejét akkor jó lesz :D Sokkal csendesebb a daráló, és a szivattyú is. Egyelőre a tejrendszert még nem tettem fel, de az is sorra kerül, ha előbb nem akkor a hétvégén :)

(#7049) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok!

Munkahelyre keresek automata Kv fozot. Elvileg 3-400e kozotti árig elmehetünk.
Tejes italokat is jó lenne, ha tudna, úgy, hogy viszonylag egyszerüen takarítható lenne a tejes rész. Sok ember (kb40) használná egy nap, akár több kvra is.
Alapjaiban ugye a Philips Latte Go rendszere ranezesre tetszene, de kérdés, mennyire időtálló a szerkezet. Az nem igény, hogy 15 féle italt tudjon.
Azt gondolom, presszó hosszú kv capuchino latte nagyvonalakban lefedi az igényeket.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#7050) lorcsi válasza Bandus99 (#7049) üzenetére


lorcsi
veterán

Ilyen igényekre a Philips az kevés lesz, legalább egy Jura vagy valami ipari felhasználású automata ami tudja ezt a terhelest
Ha Philips-el állandóan csak a szervizest fogjátok hívni nem fogja bírni azt a kávé mennyiséget naponta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.