Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) konzumpro válasza bigrock (#3649) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Tchibo Esperto 84e körül, ha új kell.

(#3652) bigrock válasza konzumpro (#3651) üzenetére


bigrock
addikt

Köszönöm a választ, behúzom. :)

(#3653) Voice24


Voice24
őstag

Ha valaki most nézelődik, egy gép jó áron: Philips

(#3654) ZS3NI válasza Voice24 (#3653) üzenetére


ZS3NI
őstag

+kupon THANKYOU15

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#3655) jambiyya válasza ZS3NI (#3654) üzenetére


jambiyya
őstag

Ez így nagyon jó ár!

(#3656) wolf033 válasza ZS3NI (#3654) üzenetére


wolf033
senior tag

ÓÓÓÓÓ, hogy kapnák be. Szombaton vettem 134-ért. :Y

(#3657) dethroner válasza wolf033 (#3656) üzenetére


dethroner
veterán

Mert nem kérdezel :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3658) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Már a Bio sem a régi, vagy túl sokat változott a géppark, most épp friss fű ízzel örvendeztet meg alacsony és magas hőfokon is. Régebben ez kifinomultabb, fás-pézsmás íz volt. Na majd még később megpróbálom máshogy. :F

(#3659) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Sziasztok

4 gep kozott agyalok, segitsetek. A fo szempont a megbizhatosag! Krupsom van amit maximum az ellensegeimenk ajanlanek jo szivvel!!!! :) (2019ben vettem es 2x volt szervizben, most megy ujra!)

Philips EP2236/40
Philips EP5064/10

Delonghi Delonghi ECAM23.460.W (nem butitott)

MELITTA Solo Perfect Milk

150ezres kategoria.

(#3660) konzumpro válasza tacsk0 (#3659) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A Melitta a legmasszívabb.

(#3661) jambiyya válasza tacsk0 (#3659) üzenetére


jambiyya
őstag

Azonos áron az 5064 jobb vétel, mint a 2236. Előbbi 119e...

(#3662) Graphics válasza L4ller (#3574) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Úgy látom nem jött válasz.

Én egy használt, garis Jura gépet vennék. F50/F55/F70-est már lehet kapni kb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3663) tacsk0 válasza jambiyya (#3661) üzenetére


tacsk0
aktív tag

Indoklást is kérhetek hozzá? Tényleg érdekel!

(#3664) jambiyya válasza tacsk0 (#3663) üzenetére


jambiyya
őstag

Az egyik az előző széria teteje volt (ugyanilyet használok itthon), a másik frissebb, de a palettán lentebb van. Persze nem azért írtam, hanem azért, mert megnéztem, végigtapogattam mindkettőt, és
-az 5064 jobban összerakott, logikusabb felépítésű cucc szerintem
-az 5064-nél egyedül a pattintós tejtartály nem tetszik, de egyrészt ritkán használjuk, másrészt nem gáz, csak +1 mozdulat az újabbakhoz képest
-2236-nál oldalt van a víztartály, nekem jobban kézreesik a felső beöntéses tartály
-az 5064-es jobban testreszabható, pl. az erősség 3 helyett 5 lépésben állítható.
-5064 több italt tud (nem mintha kihasználnánk :) )
-5064-nek van kijelzője, nem kell gombkombinációkkal vacakolni

Hirtelen ennyi. :)

(#3665) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Philips 5000 -nél az 5-ös aroma strength nagyjából 14g kávét ölről le kb (ami ugye doppio.nak számít)? :U

(#3666) jambiyya válasza ToBeY (#3665) üzenetére


jambiyya
őstag

Én akkor használom, ha túl keserű a kávé. ha emelek a kávészemeken, savanykásabb lesz. Illetve a savanykásabb kávé 1 kávészemen kesernyésebb lesz.

(#3667) ToBeY válasza jambiyya (#3666) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ez nekem teljesen új infó amúgy. Azt hittem hogy az "aroma strength"-el csak a leőrölt kávé mennyiségét lehet változtatni. (de nem emlékszem már hogy melyik hány gramomt jelent)

(#3668) jambiyya válasza ToBeY (#3667) üzenetére


jambiyya
őstag

Szerintem csak azt változtatja. Ha jól értettem, akkor a kávéréteg ellenállása (ami pedig függ a mennyiségtől), a lefolyás sebessége ami az ízekre hatással van.

(#3669) Dr. Szilikát válasza ToBeY (#3667) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

A kettő összefügg, de a gép darált mennyiséget változtatja. Ahogy az összefoglalóban is írják:

Jól beállított szemcseméret mellett könnyen szabályozhatjuk a kávé keserű-savanyú egyensúlyát rövidebb vagy hosszabb őrléshossz kiválasztásával, ezt általában kávéerősség, aroma beállításnak hívják automata gépeken és 1-5 kávészemmel jelölik. Kevesebb kávéval keserűbb, túlkivonatolt, több kávéval savanyúbb, alulkivonatolt kávét főzhetünk. A cél az egyensúly megtalálása, ami többek között kávéfüggő is.

Ez abból adódik gondolom, hogy fix tömegű őrleményt feltételezve eleinte savanyúbb lé folyik, utána válik keserűbbé. Ha túl sokáig folyatjuk, akkor pedig nem csak kivilágosodik a főzet, de állítólag nem kívánatos anyagok is oldódnak ki, ami rontja az élvezeti értéket.

De ha a logikát megfordítjuk, a vízmennyiséget tekintjük állandónak és azzal szemben a darált mennyiséget változtatjuk, akkor annyival eltolódik az ízhatás változása is.

Ezek a korszerűbb gépek egy öntanuló folyamatban az őrlemény összenyomásakor előálló motoráramot figyelik és abból következtet a bedarálni szükséges őrleményre, amit az őrlő fordulatainak számlálása alapján határoz meg:

(#3670) tacsk0


tacsk0
aktív tag

Végül elvetettem a tej kérdést és egy De'Longhi Magnifica S Smart ECAM 250.23 SB lett. A régi hibás krupsot elküldöm újra a szervízbe és utána eladom vagy elcserélem egy használt melitta solo -ra.

(#3671) konzumpro válasza tacsk0 (#3670) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Manuális gőzcsővel inkább megoldódik a tej kérdés. :)
Bár a pannarello nélküli egyszerű fém fúvóka a legjobb, karbantartásként elég csak letörölni és a kapott tejhab is a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#3672) Gigi01 válasza konzumpro (#3671) üzenetére


Gigi01
őstag

Nekem az hiányzik a gépről,meg a toldó,így küldték ki.Lehet valahol azt kapni?,mert maga a csonk ugye kicsi.

(#3673) konzumpro válasza Gigi01 (#3672) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Azt jelezni kell, Philips ügyfélszolgálat jó fej szokott lenni garanciális panaszokkal, tuti küldenek alkatrészt.

(#3674) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Sziasztok! Lassan egy év után beüzemelném a philips 1220at :DDD
A házban nagyon vízköves a víz. Mit használjak, h ne vágjam tönkre hamar?

Ásványvíz?

(#3675) konzumpro válasza CoolBoy323 (#3674) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vagy a hozzá való AquaClean filtert, vagy valami szűrőkancsó által szűrt vizet, vagy desztillált vizet amibe 5 literenként adsz 1 gramm keserűsót. Rakhatsz bele 1/3 gramm szódabikarbónát is, de az kicsapódik a rendszerben és gyakrabban kell vízkőmentesíteni.
Én tesco-s szűrőbetétet használok Brita kancsóban, ez a legolcsóbb megoldás erősen kemény víznél. Az AquaClean nem bírná itt 3 hónapig.

(#3676) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Bellarom Bio kávéval most az a tapasztalatom, hogy kell neki a hő, maxra állítva a hőfokot is csak akkor ízlik, ha először gőzölök, aztán főzök, jól átmelegített géppel, 1:3-as arányban. Akár 1:4 is jó lehetne, csak azért az már elég fanyar, nem lesz tőle jobb ha hosszúra engedem. Kifejezetten igényli az erősebb nyomásfokozót, nálam ez széthúzott rugót jelent és plusz SBS nyomásfokozót a főzőegységen. A rugószéthúzás nem visszafordítható folyamat, kell tartalék hogy lehessen kísérletezni vele. A papírfilter korong ennél a kávénál nem javít, csak a keserű kávékon segít (pl. Rioba Platinum), így most nem is használom.

(#3677) CoolBoy323 válasza konzumpro (#3675) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

AquaCleanem van, csak még biztosabbra akarok menni :)

(#3678) Dr. Szilikát válasza CoolBoy323 (#3677) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mivel a kávégépek gyártói minden jel szerint úgy gondolkodnak, hogy a teljesen vízkőmentesített, lágy víz nem ad az ínyencek számára is megfelelő minőségű kávét, ezért olyan betétet alkalmaznak, ami csak részleges mentesítést végez.

Ugyanakkor egy érdekesség, hogy a LAICA egyik szűrőbetétje, amit kávéhoz és teához ajánlanak, teljesen kiveszi a vízkövet, ezáltal a gépeket kíméli vagy megvédi teljesen.

De gyártanak más betétet is, ami csak részlegesen veszi ki, azt pedig ivóvíz céljára ajánlják:

alt="alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""" title="alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""""

[ Szerkesztve ]

(#3679) dethroner válasza CoolBoy323 (#3677) üzenetére


dethroner
veterán

Tedd azt amit én. Vízszűrős kancsóból kapja a vizet és a készülékben is van szűrőbetét. Itt is nagyon kemény a víz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3680) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Bekapcsoláskor nem öblít a gép vagy alíg, és kikapcsoláskor se úgy mint eddig Viszont kávét simán add úgy mint eddig.Ez vízkő probléma lehet?

(#3681) konzumpro válasza ToBeY (#3680) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Valószínűleg igen. Nálam csinál ilyet akkor is ha kezd elkoszolódni a főzőegység és elereszti a nyomást a pipacsőnél ahol a forró víz bemegy, vagy a főzőhenger és a dugattyú között ahol a nagy tömítőgyűrű van, bár elvileg azt nem kell zsírozni.
Mostanában nem csap alatt mosom el a főzőegységet hanem lágy vízzel, Brita kancsóból öntött vízzel mosom le a kevés zaccmaradékot és őrölt kávét ami hátulra kiszóródik. Jó annak, akinek van szűrt vizes csapja, pazarolhatja ilyenre. :) Azért jó, mert a vízkő lerakódik a főzőegységen is és utána már könnyebben megtapad a zacc is, nagyobb a súrlódás, több a felület a baktériumoknak is, megjelenhet a mocsárszag.

[ Szerkesztve ]

(#3682) zs198 válasza ToBeY (#3680) üzenetére


zs198
aktív tag

Ha megvan a hiba oka, akkor megírnád? Én is ezzel szívok egy ideje (Saeco Expr.)... :W

Üdv. -Zsolt-

(#3683) ToBeY válasza konzumpro (#3681) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Főzőegység hetente van takarítva, és nem rég zsíroztam ( kb két hete)
Ezért gondoltam a vízkőre első blikkre

(#3684) konzumpro válasza ToBeY (#3683) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Akkor az lehet. Gőzölsz is vele? Ott derül ki leghamarabb, kevés hab, gyenge nyomás, stb.

(#3685) ToBeY válasza konzumpro (#3684) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen, mindennap mivel latte macchiato-t iszom.A tejhabbal szerintem nincs gond olyan mint volt. Csak bekapcsoláskor észleltem hogy nem jön víz

[ Szerkesztve ]

(#3686) Dr. Szilikát válasza konzumpro (#3681) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Az is egy módszer, hogy előbb csapvízzel durván, utána lágyvízzel finoman.

Utóbbi képes teljesen levinni a meszes maradványokat, ezt több más esetben tapasztaltam, amikor cseppmentes száradást szerettem volna elérni, valamilyen tárgy tisztítása során.

Nekem van RO-vizes kifolyó beépítve, de az csak vékony sugárban termeli a vizet, komolyabb mosásra nem alkalmas.

(#3687) CoolBoy323 válasza Dr. Szilikát (#3678) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Aldiban most van akciós kancsó. Az is jó fajta??
Őszintén nem akarok havi szinten 10 rongyokat kiadni, annyit nem KVzok otthon, jellemzően hétvégén 2-3

[ Szerkesztve ]

(#3688) rumos XIII


rumos XIII
aktív tag

Sziasztok!

A EP5361/10 gépemen ma cseréltem szűrőt, viszont most már bekapcsolás után is csak nagyon hangosan búg, rezeg az egész gép, és nem nagyon akarja az első öblítést elvégezni. Kávé darálás után szintúgy, csak búg, rezeg, és a végén 20csepp kávé kijön.
Milehet vele? :(

(#3689) konzumpro válasza rumos XIII (#3688) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Légbuborék. Én is megszenvedtem ma vele. Vedd ki a szűrőt, rakd víz alá, mozgasd, forgasd, hogy kijöjjön a levegő belőle, aztán vizesen a tartályba, tartályba a víz, aztán hátha. Legjobb ilyenkor a forró vizet átengedni a gépen ha van ilyen lehetőség és akkor átdolgozza. Meg ha tele van vízzel a tartály, segít a víz nyomása.

Dr. Szilikát Igen, ez a tuti módszer.

ToBeY Amikor van kávé a főzőegységben, az is tömít valamennyit, üresen szivároghat a tömítés mellett és nem jut el a kifolyóig. Kávézsír lerakódás is lehet a csövekben.

(#3690) rumos XIII válasza konzumpro (#3689) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Forró vizeset csináltam, átnyomtam vagy 2 litert már :D De azis pár másodpercenként köpköd, de akkor nemadom fel, köszi! :R

Amikor rakom vissza a szűrőt, előtte üres legyen a tartály, vagy tele?

[ Szerkesztve ]

(#3691) jambiyya válasza rumos XIII (#3690) üzenetére


jambiyya
őstag

Szűrő nélkül is produkálja a hibajelenséget? Mi van ha az a rossz?

(#3692) rumos XIII válasza jambiyya (#3691) üzenetére


rumos XIII
aktív tag

Most rápróbáltam, szűrő nélkül a bekapcsolás sima volt.
Benne van, hogy a szűrővel van valami.

(#3693) Dr. Szilikát válasza CoolBoy323 (#3687) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Nem figyeltem eddig, hogy az Aldi melyiket forgalmazza, német oldalon a Britát látom, ami korrekt márka. De többféle betét létezik már ebből is:

Vízszűrő kancsók & kannák | BRITA®

Egyik jobban megköti a vízkövet, másik kevésbé, mivel ivóvízként nem jó elvileg teljesen üres vizet fogyasztani.

(#3694) CoolBoy323 válasza Dr. Szilikát (#3693) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Brita Aluna volt 6k ha jól rémlik

(#3695) viktorhu válasza CoolBoy323 (#3687) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor is cserélni kell a filtert, ha nem használod. Azért a két-három kávéért szerintem nem éri meg szűrőt használni.

(#3696) CoolBoy323 válasza viktorhu (#3695) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor marad az aqua cleaner meg az ásványvíz ;)

(#3697) arcsin válasza CoolBoy323 (#3694) üzenetére


arcsin
senior tag

Laica 6k , 3szürővel, free shipping :)

(#3698) CoolBoy323 válasza arcsin (#3697) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Köszi szépen. De ez sem a kv-s szűrő. Vagy a semminél jobb?

[ Szerkesztve ]

(#3699) arcsin válasza CoolBoy323 (#3698) üzenetére


arcsin
senior tag

A semminél biztos hogy jobb. :) 3 db szűrő után vehetsz bele kávé/teához alkalmas filtert. Mi is a géphez vettük a vízszűrőt, de aztán végül is főzéshez, szörpkészítéshez is szívesen használjuk a szűrt vizet.

(#3700) viktorhu válasza CoolBoy323 (#3696) üzenetére


viktorhu
veterán

De ha nem túl kemény a víz nálatok, akkor a csapvíz is teljesen oké. Én azt használom - amikor szól, akkor meg vízkőtlenítem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.