Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Friss pörkölés után jó kis Bellarom brazil-kolumbiai keverékkel etetem az automatikát, erre nem megszaladt 22-ről 28-ra a kalibrált mennyiség? Újra kellett állítani, 20.5 lett, így egész jó, még sava is lett ahogy kicsit hűl. Szóval érdemes időről időre kalibrálni a mennyiséget, nálam nem az a cél, hogy minél több sötét levet facsarjak ki az egységnyi kávépogácsából, hanem hogy egy könnyed, aromás, sűrű viszkozitású, krémes, kissé (nem nagyon!) savanyú, gyümölcsös magvas utóízű italt kapjak. Többnyire szokott sikerülni.

(#3352) h1mpi válasza konzumpro (#3351) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez mindig is érdekelt, hogy honnan tudom meg, hogy az én gépemet, hogy állítsam be?
Nekem ez van: e'Longhi Dinamica ECAM 350.15 B. Van 13 őrlési fokozat. Legtöbbször Pellini Espresso Bart, Dallmayert és ritkábban Illy Columbia-t iszok. Erre van esetleg egy tutorial vagy kísérletezni kell?

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#3353) konzumpro válasza h1mpi (#3352) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az őrlemény nálam most a legfinomabb, miután egy tégla koffeinmentest megvizsgálva szinte porszerű állagot tapasztaltam, pedig mokkához való. Előtte addig durvítottam amíg már nem volt zavaró a keserűsége minden nélkül, ennek természetesen egyfajta fanyarság lett az eredménye. Most inkább vállalom a keserűség veszélyét, ami cukorral ellensúlyozható, viszont magát a kávét annyira rövidre főzöm, hogy kb. 1:3 arány legyen, 7 grammból max 21 g főzet. Így értem a kalibrálást.

(#3354) h1mpi válasza konzumpro (#3353) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Köszi holnap reggel kipróbálom , hogy milyen, ha a legfinomabb őrlésre állítom

Eladó 2 db használt HyperX Alpha Gamer füles

(#3355) jambiyya


jambiyya
őstag

Kaptam egy csomag frei nicaraguai dohánykávét. Illata nagyon jó, és a főzet íze is.
De! A torkomon egy savas gombóc keletkezik, kellemeteln. Tejjel jobb a ehylzet, de így is fura savas utóíze van.
Phlips 5000-es gépem van.
Melyik beállítással játszak?
Köszi.

(#3356) coolabácsi válasza jambiyya (#3355) üzenetére


coolabácsi
tag

Attól a kávétól nem rakódik ragacsos cucc a darálóba ?

(#3357) jambiyya válasza coolabácsi (#3356) üzenetére


jambiyya
őstag

Őszintén remélem, hogy nem, illetve ha mégis, maj a sima kávé lekoptatja.
Erdeti kérdésre valami? :)

[ Szerkesztve ]

(#3358) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Akkor ugye CA6903/10 filter kell a 5330/10 philips gépbe?
Holnap mennék venni és nem lenne jó ha nem belevalót vennék... :U

(#3359) coolabácsi válasza jambiyya (#3357) üzenetére


coolabácsi
tag

Nekem 2200-as van. Presszót iszok 7 ml tejszínnel, egy csapott mokkáskanál cukorral.
A víz mennyiségét 2-es fokozatra állítom a 3-ból, a hőfokot legforróbbra, a darálót legfinomabbra, a darálás mennyisége 2-es néha 3-as a 3-ból.
Én minden fajta kávét így iszok, vastag cremát kapok, itt már csak a kávé fajtája befolyásolja az ízeket számomra.
Most Mövenpick El Autentico-t vettem (ez keserűbb,savasabb, erőteljesebb ízű), de attól nekem jobb az Omnia Silk (finom mogyorós ízű)

(#3360) jambiyya válasza ToBeY (#3358) üzenetére


jambiyya
őstag

Nem hiszel nekem? :U

(#3361) ToBeY válasza jambiyya (#3360) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Inkább csak szeretnék biztosra menni mielőtt vennék egy olyan filtert ami nem a gépbe való :B

(#3362) jambiyya válasza ToBeY (#3361) üzenetére


jambiyya
őstag

5064/10-es gépem van, és CA6903/10 van benne. Két tanús jegyzőkönyvet esetleg? :D

(#3363) MuKi^


MuKi^
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Decemberben vásároltunk egy Philips Lattego 3200-as kávéfőzőt, ami ma reggelig tökéletesen működött. Ma reggel azonban a daráló funkció indulásakor megáll és csak villog a 3 piros visszajelző led. Őrölt kévból lefőzi a kávét, forró vizet is ad. A leírásban található lépéseket elvégeztem, de továbbra sem működik. :(

Találkozott esetleg már valaki ezzel a problémával? Lehet otthon orvosolni vagy mindenképp szakszerviz a megoldás (még garanciális)?

Gondolom valami megszorulhatott a darálónál, csak nem tudom, hogy pár csavar eltávolításával esetleg lehet-e itthon ellenőrizni, orvosolni.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#3364) ToBeY válasza jambiyya (#3362) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem kell, elhiszem :DDD Holnap elmegyek és veszek egyet. felírtam a típusát :K

(#3365) csiki52 válasza MuKi^ (#3363) üzenetére


csiki52
tag

Ugyanezzel a hibával van szervizben a mienk, csak ez még őrölt kávét sem főz.
Kedden vittem be csütörtökre kész volt, gondolom alapbol tudják mi a gond cserélik amit kell, csak nem mentem érte majd husvét után.
Gondolom széria hiba, mellettem is adtak le gépet ugyanezzel a hibával, és toronyban álltak a lattego gépek a szervizben.
Vidd el ha garanciális, én is mindent betartottam, karbantartást tisztitást...nem oldotta meg, házilag meg ne nyulj bele.

(#3366) Tujmos


Tujmos
tag

hali!segítsetek légyszi!van egy delonghi magnifica esam 03.120s típusú gépem, és bármit csinálok vele, ha bezárom az ajtaját világít a 'zacc tároló tele/vagy nincs behelyezve' lámpa :O a falból kihúzva és újra bedugva se kezdi újra tekerni a főzőegységet ahogy szokta, csak vágít a zacc lámpa

(#3367) dbius válasza Tujmos (#3366) üzenetére


dbius
veterán

Általában egy mechanikus érzékelő van ezekbe beépítve. Nézd meg, hogy a zacctárolóról nem tört-e le pont az a darab, ami ezt a mechanikus érzékelőt benyomja, amikor a helyére tolod, vagy a gépnél ez a rész nincs-e eltömődve valamivel, ami megakadályozza az érzékelő működését. Vagy próbáld meg valamilyen eszközzel az érzékelőt benyomni miközben nincs is benne a zacctároló.

Más: visszaolvasva látom, hogy többen panaszkodtatok a Mantaro kávékra.

Én meg pont írni akartam, hogy esetemben valójában ez az első kávé, aminek semmilyen mellékíze nincs, se nem keserű, se nem savanyú a gépben, hanem pont jó.

Nekem egy Gaggia Naviglio van lassaan két éve, eddig kizárólag magyar kávémanufaktúrák kávéi voltak benne (Pallyotz, Black Sheep, ill. helyi pörkölő, hbkave.hu), de egyikhez sem tudtam két év alatt belőni a gépet úgy, hogy azt mondjam ez most hű de jó volt, mert legtöbbször volt keserűség vagy savanyúság az ízek között.

Erre most (mivel kifogytam és nem kaptam helyben friss kávét) itt van ez a Mantaro AHORA, amit március 25-én vettem (2022.03.22-i szav. idővel) és elsőre olyan ízek jöttek vele, amilyen még eddig soha és ezt a családból többen is megjegyezték.

A gép legfinomabb őrlésre van most állítva, közepes erősségi fokozaton (3 van, így szerintem kb. egy nespresso kapszula mennyiségű, azaz kb. 5-5,5g kávét darálhat le egy főzéshez) és 35g körülire van beállítva a kiadott mennyiség. Hőfokot nem tudok a gépen állítani.

(#3368) Tujmos válasza dbius (#3367) üzenetére


Tujmos
tag

na hát letörve nincs a pöcök, érzékel is, kihúzva hagytam most 1 órát kb, visszadugtam és működik. lehet csak valami idióta menüben ragadt, nem tudom.. köszönöm azért, a lényeg, hogy jön a kávé :)

(#3369) dethroner


dethroner
veterán

Pár hete volt téma a szűrőbetét, és akkor valaki linkelte a Wessper betétet. A kávéfőzőbe való betétről nem tudok nyilatkozni, de vízszűrős kancsóba rendeltem, így talán a gyártó más termékét vizsgálva lehet némi fogalmunk a minőségről.
Néhány lecsorgott tíz literenként szoktam keménységtesztet csinálni, a gyártó erre a betétre 200 litert ír hatékonyságnak. 86 liternél volt a mélypont, akkor 27-es keménységet jelzett a német skála szerint, azóta viszont újra egyre jobb értékeket kapok. 100 liternél már 25 volt, most 112 liternél tartok és már újra 20-as értéket mértem.
Szóval úgy néz ki hogy nem folyamatosan veszíti el a hatékonyágát, hanem hullámzik, mintha valahogy regenerálta volna magát :Y

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3370) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mikor aktiválni akartam az új filtert ezt az ikont mutatta és írta, hogy vegyem ki a filtert. Mi ez az ikon? :F

(#3371) konzumpro válasza ToBeY (#3370) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vízkőmentesítés.

(#3372) ToBeY válasza konzumpro (#3371) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Remek ilyenem nincs és úgy nyomtam rá az ok-rá most okádja ki a vizet feleslegesen. :W

(#3373) konzumpro válasza ToBeY (#3372) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az első alkalommal én még töltögettem is vízzel közben, így kétszer annyi ideig tartott mire elfogyott a víz. :D

(#3374) ToBeY válasza konzumpro (#3373) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Mi is töltögettük vízzel mert nagyon fogyasztotta :D
Szóval akkor nem kell utána tölteni se?

[ Szerkesztve ]

(#3375) konzumpro válasza ToBeY (#3374) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Vízkőmentesítés közben nem. :D

(#3376) ToBeY válasza konzumpro (#3375) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Áh ok, akkor ma is okosabb lettem. Majd legközelebb teszek bele vízkőoldót is, úgy tuti hatékonyabb mintha csak a vízet e engedné át :D

[ Szerkesztve ]

(#3377) konzumpro válasza ToBeY (#3376) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Most én is halogatom a vízkőmentesítést, csak szűrt vizet kap, nincs beállítva az AquaClean, csak nagyon lágyra van állítva a vízkeménység. Nincs baja. Főz, gőzöl, új szűrővel egy darabig más a kávé, aztán ahogy egyre keményebb a víz, tolódik el a pocsékabb íz irányba.

(#3378) viktorhu válasza ToBeY (#3376) üzenetére


viktorhu
veterán

Mindenképpen kell bele valamilyen sav hozzá, a víz nem szedi le a vízkövet.

(#3379) ToBeY válasza viktorhu (#3378) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát még tavaly nyáron vettem a rossmanban valami por alapú vízkőoldót, majd követjezónek beleöntöm azt, vagy egyszerű ecetet, az a szrvasinál régen nagyon bevált! :K

(#3380) konzumpro válasza ToBeY (#3379) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Ecetet semmiképp, megduzzasztja, gyengíti a szilikon tömítéseket, bennmarad a szaga is. Citromsavat inkább. Vagy vannak citromsav/tejsav oldat keverékek pl. a Denkmit a DM-ben.

(#3381) ToBeY válasza konzumpro (#3380) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi hogy szóltál ezt dm-et kipróbálom úgy is van egy dm kb 100m-re.Majd a legközelebbi filter cserélnék megelytem ezt vízkőtelenítést
PS: tudna valaki képet berakni erről dm-és cuccról? :B

[ Szerkesztve ]

(#3382) ToBeY válasza ToBeY (#3381) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Erről van szó?Valami hasonló van szerintem itthon csak rossmanos. [link]

(#3383) mazsi70 válasza ToBeY (#3382) üzenetére


mazsi70
senior tag

[link]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3384) ToBeY válasza mazsi70 (#3383) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor ez ugyan ez amit én linkeltem :K

(#3385) mazsi70 válasza ToBeY (#3384) üzenetére


mazsi70
senior tag

Igen

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#3386) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Jó még egy off kérdés és befejezem:
Most hogy megcsináltam üresen ezt a tisztítást (mivel nem volt más választás,nem volt itthon semmi hozzá :B )
Ha kiveszem a 100% felismert filtert és lefuttatom ezt a vízkőmentesítést DM cuccal,majd visszarakom a filtert az jó úgy?
Vagy most már hagyjam a francba és következő filter cserélnél ejtsem meg a vízkőtelenítést?

(#3387) konzumpro válasza ToBeY (#3386) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az úgy jó. Hátha van már egy kis vízkő. De ha nem, úgy is jó. Nem okoz gondot, azon veszed észre ha már vízköves, hogy nehezebben éri el a hőfokot, nehezebben gőzöl, stb.

[ Szerkesztve ]

(#3388) ToBeY válasza konzumpro (#3387) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a helpet akkor lehet veszek holnap dm-ben ilyet és megcsinálom a vízkőmentesítést
Vagy van itthon ilyen rossmanos cucc elég hasonlónak tűnik ez is jó? [kép]

(#3389) bbsofficial válasza ToBeY (#3388) üzenetére


bbsofficial
tag

Én a dm-es folyadékot szoktam venni, abban van tejsav is.

ebben is van, vagy ez csak sima citromsav?
citromsavat lehet venni olcsón félkilósat.

(#3390) ToBeY válasza bbsofficial (#3389) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Van folyadék is a dm-ben? Én csak ilyen port láttam a neten, de akkor szétnézek, hogy milyen folyadék van
Most hirtelen ezt találtam folyadékban ez az amire gondoltál? [link]

[ Szerkesztve ]

(#3391) bbsofficial válasza ToBeY (#3390) üzenetére


bbsofficial
tag

:K

(#3392) jambiyya válasza bbsofficial (#3391) üzenetére


jambiyya
őstag

Ezek a DM/RM termékek jobbak mint a philips sajátja, vagy ugyanazt tudják, csak sokkal olcsóbban? Úgy értem miért nam ajánljátok csak simán a gyárit?

(#3393) Dr. Szilikát válasza mazsi70 (#3383) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Azt a tasakos fajtát néztem én is az üzletben, ahogy a leírásban is szerepel, csak kristályos citromsavat tartalmaz, ezáltal teljesen azonos a szupermarketekben is kapható sárga tasakos (befőzési) citromsavval és hasonlókkal.

Egy DM-tasak 25 g és 0,5 liter vízhez ajánlja, ami 5 %-os oldatnak felel meg.

Van egy karos gépem is, ennél például 3 % citromsavas oldatot ajánl a gyártó, de még az sem gyenge, sőt alubojler forralásos tisztításához nem is ajánlanék ekkora töménységet sem, miután láttam, hogy elég erős reakcióba lép a vízkővel, közben még bemaródásokat is okozhat a bojler belsejében. Nem is maga a sav, hanem a vízkővel való reakció közben létrejövő heves pezsgés / hőfejlődés által. Amivel mérsékelhető még a jelenség, hogy inkább átfolyatni, mint állni hagyni.

Az újabb Saeco / Philips automaták már spirális acélcsöves bojlerrel szereltek, bár amelyikben külön alu gőzfejlesztő van beépítve, az a része képes kirohadni, láttam ilyet a Youtube-on.

Egyébként a leírás szerint:

(#3394) ToBeY válasza jambiyya (#3392) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem hasonló a hatása csak nem kerül 3000ft-ba mint a gyári, csak ilyen 400ft környéke. És hát ha valami jó 400ft is, minek költeni 3000 rá.

(#3395) MuKi^ válasza csiki52 (#3365) üzenetére


MuKi^
csendes tag

Szia! Köszönöm az információkat, holnap beviszem a szakszervizbe. Nálad kiderült, hogy valami széria hiba volt-e vagy, hogy mi volt a probléma? Kicsit el vagyok kenődve, hogy napi 2-3 kávéfőzéssel, 3 hónap után vihetem szervizbe. :(

(#3396) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Megvettem ezt a dm-es sárga flakonos vízkőoldót amit javasoltatok
Kérdés ezt hogyan kell használni, mennyit kell a gép tartályába tölteni?
Mert a Philips-es folyadékból belezúdítja az egész flakont (250ml), de ez azt írja 50ml max 150ml öntsük a gépbe.
Szóval most egy kicsit még vagyok zavarodva :F

[ Szerkesztve ]

(#3397) bbsofficial válasza ToBeY (#3396) üzenetére


bbsofficial
tag

én ezt még sose olvastam el :Y

Mindig beleöntöttem az összeset, úgy használtam, mint a Philips-eset.

(#3398) konzumpro válasza ToBeY (#3396) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A biztonsági kupakot csavaráskor nyomja le. A használat előtt olvassa el a háztartási gép használati útmutatóját. Amennyiben más ajánlás nincs:

Kávéfőző/kávéautomata: 50 ml (1 beosztás a flakon oldalán) vízkőoldót keverjen el 500 ml vízzel és öntse a készülékbe, majd kapcsolja be a kávéfőzőt és folyassa át. Végezetül öblítse át a készüléket kétszer tiszta vízzel. Erős vízkőlerakódás esetén növelje a vízkőoldó mennyiségét 75-150 ml-re (1,5-3 beosztás a flakon oldalán).

(#3399) ToBeY válasza konzumpro (#3398) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen, ezt elolvastam el és ezért kérdeztem a dolgot,hogy akkor a flakon utasítása szerint vagy öntsem bele az egészet ahogy a philips-es folyadékkal teszi :F (mind a két flakon 250ml)

(#3400) konzumpro válasza ToBeY (#3399) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Philipsnél is azt írja: Ürítse ki a víztartályt, és öntse bele a teljes flakon Philips vízkőmentesítő folyadékot. Adjon vizet a vízkőmentesítő folyadékhoz a víztartály Calc / Clean jelzéséig, majd tegye vissza a helyére.
Szóval keveri. Nem is tudom mennyi a mennyiség a jelzésig. Talán úgy 1,2 liter.
Philips 20% vs Denkmit 10%~15%~30% ajánlások, ha ugyanaz a kiinduló töménység.

(Persze ki kéne vonni az 1,2-ből a 0.25-öt)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.