Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3750) üzenetére


dethroner
veterán

Bameg, beléptem a steamout-ba, ott volt hogy on. Hm, nem tudtam mi az, megnyomtam a power gombot, nem volt bedugva a forróvíz kifolyó, erre lespriccelt vízzel :DDD
Mit csináljak ha belépek oda?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3752) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3751) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Kinyomja a gőzt, kiírja, hogy kész és reseteli a felsorolt paramétereket.

Bár nem tudom, hogy garancia szempontjából szólhatnak-e érte, de voltaképpen csak alapállapotba kerül:

(#3753) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3751) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Itt van egy ilyen szivárgó hiba, hasonló hangot ad:

https://www.youtube.com/watch?v=58jYPoUysiE

Csak nekem azért volt furcsa, mert a főzés normál 92 °C hőmérsékletén nem ilyen gőz szokott keletkezni a gépemben, hanem szimplán forró víz.

(#3754) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3752) üzenetére


dethroner
veterán

Ezt észreveszik?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3755) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3754) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Hogy 4 hónap alatt nem volt használva a szoftver szerint, az bizonyára észrevehető, bár lehet, hogy van más tárolt infó is, de mindegy elvileg, ez nem szakszerűtlen beavatkozás, nem szétszedés / rongálás stb.

Nem ugyanaz, mint amikor valaki a TV szervizmenüjében elállítgat mindent és emiatt lehal a készülék, amire persze vannak megoldások, de plusz munkát jelent a szerviznek, amit nem nagyon szeretünk, hiszen szívatás jellegű.

(#3756) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Hogyan kell beállítani a gépet, hogy ne legyen ilyen vizes a kv, de adag meg normális kegyen?
Nekem kicsit leveses, vizes amit csinál :) [kép]
Első használat :B

Aquitas ásványvíz, 4esen hagyva a víz keménysége, de amúgy csak 3 csík lett. Minden más alapon hagyva. Tchibo barista espresso a kávé

(#3757) Dr. Szilikát válasza CoolBoy323 (#3756) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ahogy az összefoglalóban is szerepel, 25 ml a standard olasz espresso, bár én 30-ig szoktam engedni, de aki koncentráltabban szereti, lehet 20 is.

Meg nyilván babfüggő is, általánosságban amikor kezd kivilágosodni a főzet, ott kell leállni vagy még azt is lehet visszább csökkenteni a későbbi próbálkozásoknál.

Itt persze semmi nincs kőbe vésve, ha valaki hosszabban szereti, de akkor már olyan anyagok is elkezdenek kioldódni, ami nem feltétlen jó.

Elkezded finomítani az őrlési szemcseméretet, a illetve a mennyiséget változtatni (aroma erősség), erre rá kell jönni egyénileg.

(#3758) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ma reggel csinálni akartam tonic espresso-t,de valamit elronthattam mert amint összeért a kettő és megkevertem, úgy elkezdett habzozni,mintha legalábbis fürdőhabot öntöttem volna bele :DDD

(#3759) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Kísérletezek egy karossal, sikerült vele két hét után egy olyan hibát szimulálni vele, mint automatánál, amikoris kakukkfű íze van a főzetnek. Egyszerű a dolog, alacsony a hőfok. :O
Vannak sötétebb pörkölések ahol elillannak ezek a fura nyers ízek, vagy átalakulnak. Meg jobb fajta kávék, amiknél nincs ilyen mellékíz.
Ez most Bellarom Bio. Kell neki a nagy hőfok, nem ártana ha stabilan tudná tartani az automata, addig is egyszerre csak egyet érdemes főzni, azt is gőzölés után visszahűtve, de olyankor már van egy kis környezeti hő a termoblokkon, onnantól szuper.
Lattét illetően nagyon versenyben tud maradni a karossal, de a presszója sem rossz. De talán a karossal egyszerűbb kísérletezni és az automatából sosem jön ki olyan kávé mint a karosból, olyan ez mint a frissen vasalt ing és a vasalatlan közötti különbség.

(#3760) lacam


lacam
aktív tag

Sziasztok.

Nejemmel kávéőrültek vagyunk, most esett úgy, hogy nem többet, de 160-180e ft-ig talán be tudunk invesztálni egy teljesen automata kávéfőzőre.

A reggeli körülményes kávéfőzés helyett gombnyomás, és jön a frissen darált, frissen főzött kávé...de jó is lesz :))

Már csak a típust kellene kitalálni.

Lattego-s Philips-eket néztem, de a típusok láttán :Y Series 2200, series 3200, series 4200...meg annak alszámozásának / alszámozása... mivan?! :D Árukeresőt próbálom alapul venni, de találtam drágább series 3200at series 4200-nál.. szóval nem értem. Mi a fene. :D

Tudtok ajánlani egy cappuccino készítésre is alkalmas lattego-t? Vagy ha nagyívben kerüljem el a Philips ezen termékcsaládját, akkor mi más férhet bele a fenti budget-be ami JOBB mint a Philips? :U

Jómagam kávéspohárnyi kávé + kis tej + cukor, nejem tejespohárba kávé + soktej + cukor illetve cappuccino az, amit szeretnénk inni...de ha több típusból is választhatunk, valószínüleg körbeisszuk a kínálatot. :K

Köszönöm szépen.

(#3761) dethroner válasza lacam (#3760) üzenetére


dethroner
veterán

Szerelő, aki 2 perc alatt elhárította a gépem gondját, ami egy tönkrement gumitömítőgyűrű volt, azt mondta hogy pl a lattego gépek nagyon jófajta masinák. És az egyszerű tejhabosító kancsó zseniális, nagyon egyszerű tisztán tartani.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3762) zs198 válasza dethroner (#3761) üzenetére


zs198
aktív tag

Melyik gumitömítőgyűrű, ha megkérdezhetem?
A KP egységben? Vagy a vizes blokk részén?

Üdv. -Zsolt-

(#3763) dethroner válasza zs198 (#3762) üzenetére


dethroner
veterán

Persze megkérdezheted, de nem fogok tudni pontos választ adni, mivel nem láttam bele. A gép köztünk volt, a nyitott ajtó a szerelő felé nézett, kivette a főző egységet és azt mondta van egy tipp, nézzük meg. Kivett egy apró, talán 1cm átmérőjű gumigyűrűt, ami kb 50%-ban szét volt málva. Azt mondta ezek az új, piros színű gumik elég rossz minőségüek, de van neki még a régi fehérből. És feltette az 500ft-os kérdést. Vagyis vegye be garis javításra, akkor pár napra be kell vegye, megrendeli az alakatrészt, ami ugyanaz lesz, amit most is bele tud rakni, majd a végén megcsinálj a a papirmunkát és majd szól ha kész, vagy most kicseréli 1 perc alatt 500 pénzért. Az utóbit választottam.
Már nincs a szuszogó hang, amit a szivárgó nyomás miatt hallottam, bekapcsoláskor néha kifelé is öblít kicsit, bár szerintem eleinte ez is több volt úgy emlékszem. Kikapcsoláskor van rendes öblítés és talán a kávé mennyisége is újra változatlan. Szóval szerintem ez lehetett vaklóban a hiba.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3764) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3763) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Feltételezem:

alt="" title=""

alt="" title=""

Rendeltem ilyet én is:

https://www.aliexpress.com/item/1005001460655299.html

Csak kicsit átverős, mert a kínai a külső átmérőt nézi. 2 mm a gyűrűvastagság, az 4 mm plusz összesen, azaz: 9x2 és 13x2. Ilyenek vannak nekem, láthatóan az eredetinek megfelelő, illeszkedés / tömítés is korrekt.

Ha már itt tartunk, ilyen kampós tűvel ki lehet akasztani a gumit:

https://www.aliexpress.com/item/1005001615059121.html

Ez a flakon pedig alkalmas az Oxett A2 szilikonolaj tárolására:

https://www.aliexpress.com/item/32724488875.html

Noha ezeket korábban a tűk miatt vettem, mivel azok egyéb elektronikai célra használatosak (forrasztásnál alkatrész kivétele), csak később jöttem rá, hogy a flakon viszont jó a szilikonolajhoz, mert az Oxett A2 van annyira folyékony, hogy használható ilyen módon is. De azóta láttam már többfélét, ha valakit esetleg érdekel ilyen olajozó flakon:

https://www.aliexpress.com/item/1005002069623477.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001775526040.html
https://www.aliexpress.com/item/4001278819371.html
https://www.aliexpress.com/item/1005001510923411.html

[ Szerkesztve ]

(#3765) zs198 válasza Dr. Szilikát (#3764) üzenetére


zs198
aktív tag

Szerintem az inkább a bojler csapja...
Ez a gép hátuljában van amit belinkeltél (pipacső).
Amire én gondolok:

Amire te:

Üdv. -Zsolt-

(#3766) Dr. Szilikát válasza zs198 (#3765) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Funkcionálisan ugyanaz, csak különböző neveken fut és az évek során többféle konstrukcióban gyártották.

Előbbi képet csak azért választottam, mert azon pont fel vannak tüntetve a méretek is, amire hivatkozni akartam. De azzal eleve tisztában voltam, hogy a szóban forgó típusban nem pont olyan van.

Csak ez most nem számít, mert a problémás gumigyűrű mérete azonos, mivel a főzőegység bemenetére csatlakozik:

alt="" title=""

Ezt pedig tudomásom szerint csak egyféle méretben gyártják, ezért ugyanazon gumigyűrűk valók hozzá.

Ha már itt tartunk, még azt is hozzá akartam tenni, hogy ahol piros nyíllal jelöltem, mosás után én általában meg szoktam kenni a belsejét vattapálcikára tett szilikonolajjal, ami utána rácuppan a "csapra" és ápolja a gumit. Az öblítés meg úgyis kinyomja a felesleget. Külön megkenem a nagyobb átmérőjű részt és belül / lejjebb a kisebb lyukat is, ahol a kisebbik gyűrű csatlakozik.

Példák, az alkatrész maga több néven fut nálunk (és részben típusfüggő is), de a kimenet mérete egyforma, tudomásom szerint:

alt="" title=""

alt="" title=""

alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

(#3767) zs198 válasza Dr. Szilikát (#3766) üzenetére


zs198
aktív tag

Ahhh
Értem.
És köszönet az infóért a kifolyó kenését illetőleg!
A szilikonzsírral is kenhetem, igaz?! Vagy csak szilikon olajjal?? Vagy tök mindegy? 😃

Üdv. -Zsolt-

(#3768) Dr. Szilikát válasza zs198 (#3767) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mindegy, konkrétan az Oxett A2 tubusára is azt írták, hogy szilikonzsír, de azért is neveztem már olajnak, mert fizikailag "az edény alakját felveszi", tehát nem szilárd, ha így nézzük.

Van még olyan szilikonzsírom is, ami a Praktikerben kapható, vízvezeték szerelési segédanyagként. Ez már inkább zsír, legfeljebb kisebb hányada olajos.

(#3769) egykori válasza Dr. Szilikát (#3768) üzenetére


egykori
őstag

Elnézést, hogy belekérdezek.
Az elég, ha 1-2 havonta csak a szóban forgó gumikat kenem meg, vagy pedig úgy az igazi megoldás, ahogy az előzőekben leírtad?

(#3770) dethroner válasza Dr. Szilikát (#3764) üzenetére


dethroner
veterán

Igen, igen, ez lesz az. Hogy pontosan melyik, azt nem tudom, de kivette a központi egységet és akkor mondta hogy úgy gondolja látja mi a gond. És itt az első képen látszik hogy ennek hiányában látszanak a gyűrűk. Majd holnap kiszedem és kimosom, akkor meg tudom nézni melyik lett más színű.
Kérdeztem amúgy tőle hogy mit tudnak az ilyen gépben lévő pumpkák, és azt mondta több hasonló gépben lévőt kimértek, és mindegyik tudta a 15 bar nyomást. Med ezeken a csapokon, amiken gyűrűt cserélt, mutatatott a fikókjából egy ilyen darabot, rá van írva hogy -4,4bar, vagyis ott veszít a rendszer ekkor anyomást, szóval ha a közhiedelem szerint a pumpa gyenge lenne, akkor az őrleményhez már nem is jutna víz.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3771) dethroner válasza egykori (#3769) üzenetére


dethroner
veterán

Ha megnézed, [itt] még a szűzmáriát is bekeni a fószer :Y Öccsém, ennyi kenőanyag nincs is abban a kis tubusban.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3772) Dr. Szilikát válasza egykori (#3769) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Mindegy lényegében, csak beszerelt állapotban nem lehet hozzáférni a gumigyűrűk másik feléhez, ezért találtam ki, hogy inkább a hüvelyt kenem időnként, aminek másik oka a tapadás, illetve akadó hangok kiküszöbölése, hogy a mechanika ne kínlódjon működés közben, hanem simábban mozogjon minden.

(#3773) Dr. Szilikát válasza dethroner (#3770) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ennek kétféle megoldása van. Egyiknél látszik ilyen karmos szelep, amit a főzőegység hüvelye tol vissza és ezáltal megnyílik a víz útja, korlátozás nélkül. De ennek sajátossága, hogy nyitás nélkül viszont önmagát zárja be (visszacsapó), akár szét is robbantaná a nyomás, nem fog engedni (de a vízpumpa kimenetén van biztonsági szelep, ami enged, ha kell):

A másik változatnál ilyen köröm nem látszik egyáltalán, hanem egy belső dugó tart ellen a víznek. Ha jön a nyomás, 4 bar felett egyszerűen kinyomja, elenged a rugó:

Itt látszik utóbbi működése. Amikor a piros nyíllal jelölt mágnesszelep nyitott, a tejkör felé halad az áramlás, hiszen a pipacsőben lévő dugó kifelé nem enged. Amikor a mágnesszelep zár, akkor viszont a nagy nyomás 4 bar felett könnyedén eltolja a szelepet és megindul a víz a főzőegység felé:

A pumpa jó erős ezekben a gépekben, azt én is tapasztaltam, hogy túl finom őrleménynél, ami már túltömít, a főzőegység recseg-ropog, alul visszanyomja a dugattyú rúdját is ütközésig, a dugattyúrúgó ellenében. Szinte lehet érzékelni szubjektíven is, annyira szétfeszíti a nyomás, hogy többet már nem is bírna a főzőegység.

(#3774) konzumpro válasza Dr. Szilikát (#3773) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Erős nyomásfokozónál is mindig recseg-ropog, mire elindul a főzet. Sokat kibír ez a konstrukció.

(#3775) viktorhu


viktorhu
veterán

Saeco Incanto de luxe. Itt csatlakozik a gőzcső az ajtóra. A textil azért kell, mert másképp a vízkőtlenítéskor ott folyik le a víz a kifolyó helyett.

Tudtok segíteni, hogy mi hiányzik onnan, és honnan szerezhetek?

[ Szerkesztve ]

(#3776) Dr. Szilikát válasza viktorhu (#3775) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Ha azt mondod, hogy nem a csőtőmítés szivárog a bilincsnél, akkor itt lehet látni egy 53 számú csatlakozót:

http://www.saecoalkatresz.hu/incanto-luxe-indlxe74082r83-c-94_428_432.html

Ami itt folytatódik, ha jól látom (83, 72, 73, 74):

http://www.saecoalkatresz.hu/incanto-luxe-indlxe74082r81-c-94_428_430.html

Lehet, hogy csak valami filléres gumigyűrű, de én csak a rajzot látom, így nehezebb kivenni, mint látni a valóságban.

(#3777) viktorhu válasza Dr. Szilikát (#3776) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak simán a fémcső van ott, amit kis gőznyomásra ki is köp magából.

De köszönöm a bolt linkjét, akkor mégiscsak leszedem a ruhát, és nekik küldöm a képet, ez már nagy segítség.

(#3778) tibe0309


tibe0309
tag

Sziasztok!

Philips 2200 (100.000) + THANKYOU15 kupon = 85.000

[ Szerkesztve ]

(#3779) tibcsi2012


tibcsi2012
csendes tag

saeco picobaristo deluxe sm5573/10 199900-ra le van árazva a Phillipsnél. Szülinapi 30%kupont elfogadta így 139900 ért ajándék volt.

(#3780) Mittu88 válasza tibcsi2012 (#3779) üzenetére


Mittu88
senior tag

Most esetleg nem tudtok rá Philips kupont (THANKYOU15-nél nagyobbat)?

(#3781) dethroner válasza Mittu88 (#3780) üzenetére


dethroner
veterán

Nagyobbat? Hm, esetleg THANKYOU16 :))

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3782) M3aN


M3aN
senior tag

Sziasztok! Saeco PicoBaristo 2-es hibakódról tudtok valamit?

(#3783) sepsi0 válasza M3aN (#3782) üzenetére


sepsi0
őstag

Szia!

Nekem volt 3 hónaposan, meg másnak is...
Daráló hiba, gariban javítják.

(#3784) M3aN válasza sepsi0 (#3783) üzenetére


M3aN
senior tag

Másfél éves, akkor viszonylag sokáig húzta. Szériahiba? Érdemes javítás után lecserélni a gépet? :)
Garis javítás után egyébként újraindul a 2 év az adott részegységre, jól tudom?

(#3785) sepsi0 válasza M3aN (#3784) üzenetére


sepsi0
őstag

Nekem 1 éve volt a hiba, azóta nincs baja a darálónak, viszont az LCD kijelző behalt... :) megy majd megint szervízbe. A központi egység gumi tömítései most nálam is eresztenek, mint fentebb írva volt. Más baja még nincs ennek a gépnek 1 év 3 hónaposan...
Gari, hát nem tudom hogy megy, de a Philips Ügyfélszolgálat rendes. Kicsit bánom már ezt a gépet, inkább vettem volna használtan felújjítva egy Jura-t vagy hasonló gépet. Pedig minden előírt karbantartást megkap.
Egyik itteni fórumtársnak is 3 hónap körül volt ugyan ez a baja, egyszerre vettük a gépet. Ebből még nem gondolnám, hogy széria hiba, de lehet az is.
Ha lejár a gari, fel kell kötnöm a gatyát, hogy otthon is tudjam javítgatni.
Első "komoly" gépünk, nem tudom a többi milyen, de a Svájci gépekről csak jót hallottam, de nem akartam használtat... Nem hallgattam a jó szóra. :D

(#3786) egykori válasza sepsi0 (#3785) üzenetére


egykori
őstag

Nekem úgy tűnik, hogy valami megváltozhatott az idők folyamán a gyártás minőségét illetően, mert nekünk 2016-ban vásárolt PicoBaristo gépünk van, és a mai napig nem volt szervizben. Napi 4 kávét főzünk vele.

Egyébként is, de a negatív tapasztalatok alapján meg még inkább váltani fogunk Jura gépre, ha ez tönkremegy. (Annak idején Jura 1-est rendeltünk, de nagyon sokára érkezett volna meg, így az azonnal kapható PicoBarito lett helyette.

(#3787) sepsi0 válasza egykori (#3786) üzenetére


sepsi0
őstag

Lehet a Romániai gyártás nem segített... Mi napi 6-8 kávét/tejes italt főzünk. Vásárláskor tudtam, hogy a Philips bevásárolta magát, de reméltem, hogy a Saeco név még jelent valamit. Ezért is vettem célirányosan Saecot, nem Philips gépet. Kíváncsi leszek mi lesz a következő hiba. :)
Azt hozzáteszem, hogy kuponos ára 147eft volt, ami nem rossz...
Az olcsóbb (35-55k) kávéfőzők eddig gari idő lejárta után mindig meghibásodtak (3+év) és általában kazán+fűtőszál mert egyben van és drága. Van egy DeLonghi gép a kamrában, azt megcsináltatom valami nyomás problémája van, tartaléknak jó lesz. Ez 4 évig bírta.

[ Szerkesztve ]

(#3788) MegalodonS


MegalodonS
őstag

En tegnap vettem meg es mar uton van,a Philips EP5446/70 LatteGo gepet.Az arabol 15% engedtek(feliratkozas),ami nem rossz!!Nagyon kivancsi leszek,milyen minoseget ad.

[ Szerkesztve ]

(#3789) tibcsi2012


tibcsi2012
csendes tag

Én nem írnám le ennyire a picobaristot. Most ez a pár hibás gép az eladott mennyiséghez képest elenyésző. A 2 év gyári garancia alatt meg úgy is jelentkezik ha esetleg hibás lenne.

(#3790) Dr. Szilikát válasza tibcsi2012 (#3789) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Lehet, hogy elfogult vagyok, mert a Saeco konstruciót, illetve annak módosításait elég alaposan ismerem, apró darabjaira berheltem stb. (de attól még ne kérdezzetek hibákat / kódokat, ahhoz több példány típushibáit kellene ismerni).

Ehhez képest jött a szakmai kíváncsiság, hogy akkor főleg Youtube-on megnézni más típusokat, szintén darabokra szedve, hogy milyen megoldások vannak, szétszedhetőség, javíthatóság, ilyesmi.

Azóta még mindig ott tartok, hogy a Saeco (Philips) valamiért szimpatikusabb.

(#3791) egykori válasza tibcsi2012 (#3789) üzenetére


egykori
őstag

Ez a topik 2019-ben indult, amikor pl. a mi PicoBaristónk már közel 3 éves volt. Nyilván '19 előtt nem tudjuk, hányan panaszkodhattak volna. Mostanában pedig, ha nem is általánosan, de a fórumtársak mégiscsak panaszkodnak e típusnál erre-arra.

Egy biztos, én személy szerint maximálisan elégedett vagyok, akár hogyan is alakul a mi gépünk további sorsa.
Azért még egy adalék, nálunk sohasem lett főzve eszpresszón és elvétve hosszú kávén kívül semmi, főleg nem készítettünk tejes, capuccinós változatokat. A tejes cső, amit hozzá adtak, ugyanúgy van összetekerve egy dobozban, ahogy adták anno.

(#3792) konzumpro válasza egykori (#3791) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Nálam egy Minuto rendszerű Philips lassan két éve hogy megvan, eddig mindent kibírt, Romániában gyártották, talán pénteki lehet mert a mágnesszelep menetére kevés csavarrögzítő jutott így kicsit mindig szivárog. Eddig minden kávéból ki lehetett hozni vele a maximumot, ami tejes cuccokkal kb. a karos szint 80%-a.

(#3793) tibcsi2012


tibcsi2012
csendes tag

A picobaristo deluxban van lefőzött kávé számláló? Sehol sem találom.

(#3794) dethroner válasza egykori (#3791) üzenetére


dethroner
veterán

A tiéd öblít kifelé amikor bekapcsolod?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3795) egykori válasza dethroner (#3794) üzenetére


egykori
őstag

Igen, amikor bekapcsolom, a felfűtés után mindig öblít (ma pl. elég keveset, fel is figyeltem rá) változó mennyiségű vizet, és kikapcsolás során is öblít, akkor viszont általában többet, mint kezdéskor. Ha 2 kávét főzök, akkor a kettő között is nyom egy kis vizet. Kb. ennyi.

(#3796) dethroner válasza egykori (#3795) üzenetére


dethroner
veterán

A tököm se érti ezt. Picit feljebb olvashatod a sztorim, az enyém is öblített bekapcsoláskor is. Nekem is változó mennyiséget, de csorgatott magából. Aztán jött a sziszegő hiba, amit tömítés cserével orvosoltak. Már nem sziszeg, de bekapcsoláskor továbbra sem öblít. Kávé mennyiség megvan, kikapcsoláskor normálisan öblít, de bekapcsoláskor csak befelé, mert a csepptálca gyorsabban telik meg mint korábban. Franc se érti ezt.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3797) egykori válasza dethroner (#3796) üzenetére


egykori
őstag

Igen, olvastam, emlékszem az esetedre. A szaki, aki cserélte a gumigyűrűt a gépedben, nem szólt erre semmit?
A tied már az újabb típus, az enyém régi, nem tejtartályos, csak egy kifolyó csonk van. De lehet, hogy ez nem jelent semmit.

(#3798) dethroner válasza egykori (#3797) üzenetére


dethroner
veterán

Annyit mondott a szerelő amikor a csere után bekapcsolta, hogy úgy tűnik a sziszegés megszünt (és tényleg). Most próbáljam használni, és majd döntsem el hogy megfelel így, vagy visszahozom, de akkor ott kell hagynom, amíg eldől hogy mi van vele.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#3799) egykori válasza dethroner (#3798) üzenetére


egykori
őstag

Ha jól emlékszem, akkor garis még a géped. Ez esetben próbálj a végére járni, csinálják meg rendesen - csak javaslat.
Az a helyzet, hogy én sem értek hozzá, csak kifogtam egy jó példányt, amire persze vigyázok és becsületesen karbantartom.

(#3800) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon melyik növényi tejből lesz legjobb tejhab? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.