Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-04-15 21:13:52

LOGOUT.hu

Az ajánlott gépek listájához, a gyakran használt beállításokhoz és
karbantartási tippekhez olvasd el összefoglalónkat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) MegalodonS válasza ToBeY (#4200) üzenetére


MegalodonS
őstag

Tul zsiros volt,amugy te melyik tejet hasznalod???Lehet amator kerdes :D te forraltad elotte, vagy a gozoles eleg neki??

(#4202) ToBeY válasza MegalodonS (#4201) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most az Aldi laktózmentes tejét (1,5%) mert nekem eddig ebből volt a legjobb tejhab
Akkor még nem kávéztem és egy bácsi árulta ilyen "fém konténerből' a piacon.
Persze felforraltam mert elvileg ez olyan tej volt,ami a tehénből van egyenesen
(termelő :F)
De lehet, hogy a bácsi hőkezelte előtte, de erre inkább nem alapoztam...

(#4203) Palesztin994 válasza Dr. Szilikát (#4179) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Értem, köszi! Az a furcsa, hogy fél éve van még, és csak most kezdte.

(#4204) konzumpro válasza MegalodonS (#4197) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

De, minden modding garanciavesztéssel jár.

(#4205) konzumpro válasza Zirowe (#4199) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Majd csinálok képsorozatot, meg beszerzési forrást rakok fel, anno ebayen volt a legolcsóbb, most 9e körül adják alkatrészboltokban. sbs szelep a neve.

(#4206) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Sziasztok!

Sokat olvasgattam ezt a fórumot, ezúton is hálás vagyok a sok hasznos információért.

Nespresso kapszulás gépről szeretnénk váltani, automata eszpresszó vonalra.
Régóta vágytam rá, hogy kipróbálhassam a szemes kávé világot.
Alapvetően én nagyon szerettem a Nespresso ízeit, Ristretto és a Napoli volt a kedvencem.
De egyre többet olvasni az alumínium kapszulák környezeti terhéről, illetve hogy a kapszulákban azért nem csak kávé, hanem adalék is van, amitől olyan szép krema lesz a kávé tetején.
Az aroma élmény pedig nyilván elmarad egy komoly eszpresszó, karos gép ízétől.

Párommal úgy döntöttünk, hogy beruházunk egy Philips EP2235/40 gépre.
Ez lesz az első automata gépünk, remélem hogy hozza majd az elvárt ízélményt.
Hogyha nem is egy olasz kávézóban főzött aromát, de legalább a Nespresso gépet ütni fogja.

Indulok is a gépért, majd jövök a beszámolóval. :DD

(#4207) Zirowe válasza konzumpro (#4205) üzenetére


Zirowe
nagyúr

:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4208) konzumpro válasza Greg Vinous (#4206) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jelentősen olcsóbb lesz, ami azt jelenti, hogy a 20e ft/kg-os kapszulás árhoz képest a már elég jónak mondható 8e/kg-os friss pörkölésből akár kétszer annyi kávét is felhasználhatsz, még akkor is olcsóbban jön ki egy sokkal jobb minőség.

(#4209) konzumpro válasza Zirowe (#4207) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Még arra gondoltam egy előtte-utána főzés is fontos lehet, persze úgy, hogy mondjuk előtte két bemelegítő főzés legyen, hogy friss legyen az őrlemény mindkét verzióval.
Az újabb sorozatnál már azért nincs gond a cremával, a Minutoknál kell ilyen trükközés.
Az őrlő lutri, van akinél biztosan kapásból jó a kalibrálás.

(#4210) Rolly válasza Greg Vinous (#4206) üzenetére


Rolly
veterán

én javaslom sok-sok különféle kávé bab kipróbálását... Biztos megtalálod azt ami egy automatából hozza azt a minőséget amit a Nespresso tud (de tuti nem elsőre :) )...

én a kevésbé savas és pörkölt kávékat szeretme a lidlben a Bellarom Arabica Crema jött be (ha pörköltebbet szereted akkor van belőle esspresso). Árban nagyon jó kb 3e Ft / KG az ára (félkilós kiszerelésben kapható).

Próbáltam pár drágább kávét is ennél de nem volt annyival jobb (vagy jobb-se) mint a fent említett... Esetleg ha van valakinek jó kávéra tippje szívesen kipróbálom...

Amit nagyon szerettünk párommal az a CafeFrei vanilliás kávé... de azt meg az automata gépek nem szeretik (ugye vanília trutyiba van áztatva a kávé ezért ragadós...)

(#4211) Greg Vinous válasza konzumpro (#4208) üzenetére


Greg Vinous
tag

Igen ez is egy fontos szempont volt, nagyságrendileg én is hasonló számítást találtam neten. :R

(#4212) Greg Vinous válasza Rolly (#4210) üzenetére


Greg Vinous
tag

Köszönöm a tippeket.
Alaposan vissza fogom olvasni ezt a fórumot is, hogy találjak tippeket, ki miféléket használ automata gépekbe.
Azért különösen hálás vagyok, hogy megemlítetted az ízesített Frei kávék automata gépbe nem annyira egészségesek, legalábbis a gépnek nem tesznek jót, mert pont azokon gondolkoztam, hogy veszek elsőre tesztnek.
Végül most 2 csomag, 250g-os Lavazza-t vettem.

Azt biztosan tudom, hogy türelem kell az első pár naphoz, mire egyáltalán a gép és bejáratódik és mi is megtaláljuk a jó beállításokat.
Az pedig hetek játéka lesz, hogy különféle babokat próbálgassunk, bár ez számomra az izgalmas része, sok félét kiszemeltem már, amiket szeretnék tesztelni.

Itt az első beüzemelés előtt alaposan elolvastam a kézikönyvet és lenne pár kérdésem.
- Első használat előtt a Philips egy alapos átöblítési rutint ír elő. Ez elegendő, vagy ti egyéb lépéseket is javasolnátok?
- Kivettem a főegységet és láttam, hogy alaposan be van kenve több helyen is szilikonzsírral. Gyárilag ahogy szétkenték, ez jó így, vagy szükséges kicsit letörölni, átmosni, lemosni ebből a gyári zsírból?

Gép: Philips EP2235/40

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#4213) konzumpro válasza Greg Vinous (#4212) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Szerintem elég egy szimpla átöblítés. A gyári állapot jó, majd ha elkoszolódik, akkor érdemes kicsit visszafogni, mert öt tubus se lenne elég hogy úgy tele legyen zsírozva mint a gyárban.

(#4214) Greg Vinous válasza konzumpro (#4213) üzenetére


Greg Vinous
tag

Szuper gyors válasz, köszönöm, megyek is beüzemelni. :R :C

(#4215) jambiyya válasza Greg Vinous (#4212) üzenetére


jambiyya
őstag

Azért ha hébehóba egy 250g-os freit beleraksz, attól nem fog tönkremenni.

(#4216) vicces válasza jambiyya (#4215) üzenetére


vicces
addikt

csak kb nem megy ki belőle a szag. 1x raktam az őrlőmbe ilyen vackot és kb egy hónap múlva is szaglott :((

:)

(#4217) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

De akkor mégis milyen gépekbe való egy Frei kave?
Azt értem hogy egyszer-egyszer nem gond, ha főzök belőle, de üzemszerűen mivel lehet főzni?
Karossal?

(#4218) #49155328 válasza Greg Vinous (#4217) üzenetére


#49155328
törölt tag

A virágok alá! Trágyának. ;)

(#4219) salapp válasza Greg Vinous (#4217) üzenetére


salapp
addikt

Riporternek is csapnivaló volt (magyarok, akik húsz dollárral kimentek egy szigetre és milliomosok lettek, "önerőből" és a többi kamu szar), ez a kávé mizéria is csak egy megárpaattilázott lufi. Ajándékba kaptam múlt évben egy tasakkal, valami "dohányos" Frei kávét. Nem mertem elmondani, mennyire fosch volt.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4220) konzumpro


konzumpro
Topikgazda

Leírnám hogy milyen tehetséges üzletember aki a selejt zöldből aromásítva pörkölt döglött kávéból még kapszulát is tud tölteni, de még a végén félreértené és beperelne becsületsértésért.

(#4221) jambiyya válasza Greg Vinous (#4217) üzenetére


jambiyya
őstag

Hááát, ha szigorúan nézem, akkor nem is kávé, vagy valami divatmajomszarság inkább. Nem mondom, hogy nem lehet finom italt csinálni valahogy belőle, de ezt meghagynám a saját franchise partnereknek.

(#4222) MegalodonS válasza Greg Vinous (#4212) üzenetére


MegalodonS
őstag

En is Lavazza kavet hasznalok

Elsore a Lavazza Qualia Rossa kavet vettem, az erossege 5/10, nekem nem jött be :(
Masodikra a Lavazza Super Crema kavet vettem 8/10 es nagyon bejon
Vettem egy Lavazza Crema e Aroma 8/10, csomagot is, de az elobbi meg nem fogyott el, meg nem probaltam. Tudom ezek nem friss porkolesu kavek, de fenyevekkel jobb a kapszulastol!! En reggel 2x Ristrettot iszok, utana egy espressot mert annyira jok :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#4223) Dr. Szilikát válasza Greg Vinous (#4217) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Főként az őrlő problémája, néha én az automatánál is megtettem, hogy új bab kipróbálása előtt szétkaptam darabjaira és az utolsó szemcsét is eltüntettem belőle. Egyébként ugyanis elfekszenek benne olyan maradványok, aminek átcserélődése normál használattal nem olyan magától értetődő.

Többi rész nem olyan vészes, tisztítás, öblítés. A mechanika szilikonzsíros részei problémát nem okoznak, főzéssel nem érintkezik, illetve a főzés útjából kitisztul, egészségre ártalmatlan, semleges anyag.

Aki zuhanyozni szokta a főzőegységet, azt hideg vízzel ajánlatos, úgy jobban megmarad a zsírzás.

Amúgy nagyon jó kopásálló műanyagból gyártják, ami jól siklik önmagán, még kenés nélkül is. Noha ezt nem ajánlom, de tapasztalat.

Ami még szerintem javasolható a tömítések élettartamának növelésére, a főzőegység hüvelyének síkosítása, illetve a felülről behatoló nagy dugó nagy tömítését néha levenni és átkenni.

Nem akartam kertelni a megfogalmazással, inkább lényegre törtem.

(#4224) Greg Vinous válasza Dr. Szilikát (#4223) üzenetére


Greg Vinous
tag

Nagyon jó kis tippek :R , el is mentettem, ha majd aktuális lesz a szilikonozás, akkor előveszem.
Beállítottam magamnak naptári emlékeztetőt a karbantartásokra, szeretném hogy sokáig jó gép legyen, úgyhogy igyekszem majd gondozni megfelelően.

(#4225) Greg Vinous válasza MegalodonS (#4222) üzenetére


Greg Vinous
tag

Köszi a kávé tippeket, ki fogok próbálni más Lavazza-kat is.
Most elsőre ezzel teszteltük a gépet.

Kb 10 teszt lefőzés után kóstoltuk meg eszpressó és capuccino formában is.
Így első kóstolásra finom, selymes, de egyértelműen savas utóíze volt.
kb. 6-os-on van a darálója a 12 fokozatból és közepes aroma erősséggel főztük.

Két kérdés merült fel bennem.
- darálón, vagy aroma erősségen hogyha állítok, az változtat a savas ízeken?
- vagy inkább ez a tipusú szemes bab ilyen savas ízű?

Esetleg tudtok olyan kávét ajánlani, ami kevéssé savas hatású?

Abszolút kezdő vagyok a témában és fogok sokat utána olvasni, de ha valakinek van már ilyen tapasztalata, megköszönöm. :)

(#4226) MonRo


MonRo
tag

Sziasztok!
Segítsetek légyszi!
Két gép között vacillálok:
- Tchibo Esperto Latte vagy Café, ez javasoljátok az összefoglalóban. Arra panaszkodnak pár értékelésben, hogy hideg a kávé... Tényleg?
- Philips EP2220/10. Ez is szimpi. Több minden állítható. Vízszűrős.

Melyik a jobb?

Vagy esetleg más? Ebben az árkategóriában. (100 ezer Ft.)

[ Szerkesztve ]

(#4227) salapp válasza MonRo (#4226) üzenetére


salapp
addikt

Minden gép esetében, ha nem engedsz forró vizet előbb a csészébe fél percre, akkor a hideg csésze ki tudja hűteni a főzetet. Nekünk Esperto Caffé van, tökéletes ilyen módon használva.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4228) biker válasza salapp (#4227) üzenetére


biker
nagyúr

én pl ezért örülök a 2200-asban az őrölt funkciónak, mert ha a gőz/melegvíz csapon engedem ki, az nem olyan jó, kikerüli a kazánt.
Azt szoktam hogy átállítom őröltre, és üresen nyomok egy startot, akkor a meleg víz átmegy a főzőegységen, és előmelegít mindent, így a kávé melegen nem a hideg rendszerrel találkozik.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4229) MonRo válasza MonRo (#4226) üzenetére


MonRo
tag

De jobb a nevezett Philips mint a Tchibo ugyanannyiért? :F

(#4230) Voice24 válasza biker (#4228) üzenetére


Voice24
őstag

De a bekapcsolás utáni öblítés felmelegíti a rendszert, nem? Az forró vízzel történik, és pl. a Delonghinál a bekapcsolás utáni első kávé ugyanolyan meleg, mint a következők, nem kell vele mókolni.

(#4231) biker válasza Voice24 (#4230) üzenetére


biker
nagyúr

majdnem. az mondjuk 10-es skálán 9-es meleg lesz
én beállítottam a standby-t 180 percre mert kb 1-1,5-2 óránként iszik valaki kávét, és minden nap 5x ki-be kapcsolt. De a standby alatt azt vettem észre, engedi lehűlni egy kicsit, és mikor nyomok egy káfét, van is egy kb 10-15mp késés, amíg újramelegíti magát, de nem eléggé lesz meleg, akkor kb 10-es skálán 6-7 a melegség, a második kávéé mindig 10/10

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4232) salapp válasza Voice24 (#4230) üzenetére


salapp
addikt

Esperto-nál is kellően meleg az első kávé is. A lényeg, hogy a csésze ne legyen hideg.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#4233) konzumpro válasza salapp (#4232) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Jól beállítva a Philipsek is pont tudják biztosítani a kellően stabil hőfokot bekapcsolás után, de ehhez lassítani kell a lefolyást. Olyan mintha egy mérnök megtervezte volna az alap technológiát hogy jó kávét főzzön, egy másik meg lerontotta, hogy hülyebiztos legyen.

(#4234) ToBeY válasza konzumpro (#4233) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha bekapcsoláskor nagyon hangosan kattan egyet a gép, akkor be kén zsírozni az örlőt? :F

(#4235) konzumpro válasza ToBeY (#4234) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

A dugattyú kattan ahogy távozik a főzőhengerből öblítéskor, az nem baj, azt jelzi hogy jó a tömítés. Amikor erősebb a nyomásfokozó, akkor kattan nagyot igazán, egész veszélyes hangja szokott lenni.
Igazán lehetne egy szelep ami főzés után kinyit, akkor nem kattanna, de lenne még egy hibalehetőség.
Az őrlőt sehogysenem kell zsírozni. :D

[ Szerkesztve ]

(#4236) jambiyya válasza ToBeY (#4234) üzenetére


jambiyya
őstag

Valami agyonpörkölt, olajos felületű kávéval. :DDD

(#4237) ToBeY válasza konzumpro (#4235) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor megnyugodtam hogy ez így jó, hogy hatalmasat kattan bekapcsoláskor.

Hát én nem tudom, de én múltkor valamit nagyon bezsíroztam akkor az lehet főzőegység volt? :DDD

(#4238) konzumpro válasza ToBeY (#4237) üzenetére


konzumpro
Topikgazda

Az inkább! :D Akkor azért is kattan, jó a tömítés!

(#4239) Dr. Szilikát válasza ToBeY (#4234) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

Konkrétan a bekapcsolás pillanatában típusfüggő, lehet mágnesszelep kattanása is.

Amikor elindul a főzőegység tekerése, abban is hallatszik egy kis kattanás, de alaposabban megnézve kiderül, hogy direkt akasztanak rajta, mert így a mozgás közben megugró henger a benne lévő őrleményen ránt egyet, miáltal kicsit "helyrerázza", még a tömörítés előtt. Ez szépen látszik üzem közben is, mármint a nyitott gépen.

Őrlő zsírzása nonszensz, víz is kárt okozhat benne. Ha víz kerül bele, legjobb azonnal szétszedni darabokra, a fémkéses még korrodálhat is.

#4228 biker

Mármint a főzőegységet kerüli meg, bojler ezekben egy közös szokott lenni (van külön gőzbojleres típus is).

https://www.youtube.com/watch?v=4YEz7jMFOcE

[ Szerkesztve ]

(#4240) biker válasza Dr. Szilikát (#4239) üzenetére


biker
nagyúr

igen, úgy értettem, csak félreírtam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4241) Greg Vinous


Greg Vinous
tag

Tudtok ajánlani olyan kávét, ami erős, sötét pörkölésű, nem savas, de mégis gazdag kremája van?

Philips automata gépbe tenném

Eddig amiket próbáltam:
- LAVAZZA ESPRESSO CLASSICO - gyenge pörkölésű, eléggé savas, kevés krema
- LAVAZZA QUALITÁ ORO - közepes pörkölésű, alig savas, kevés krema
- Starbucks® Espresso Roast - erős pörkölésű, egyáltalán nem savas, kevés krema

[ Szerkesztve ]

(#4242) MegalodonS válasza Greg Vinous (#4241) üzenetére


MegalodonS
őstag

Igen,8/10 alatt ne vegyel Lavazza kavet(en legalabb is biztosan nem fogok venni mar) ;) En ugyan igy jartam, amiket lentebb linkeltem azokat viszont, erdemes lenne kiprobalnod

[ Szerkesztve ]

(#4243) Greg Vinous válasza MegalodonS (#4242) üzenetére


Greg Vinous
tag

Igen, most már kezdem érteni az összefüggéseket és köszönöm az ajánlást.

Azért nehezebb megtalálni szemes kávénál a jó ízeket, mert ritka a 250g-os csomagolás, de még az 500g-os sem túl jellemző.
A Nespresso évek után, ez kissé fura nekem, hogyha veszek egy kávét és annak nem ízlik az aromája, akár annyira nem, hogy konkrétan nem szívesen iszom, akkor ott vagy majd nem 1 kg kávéval.

De félreértés ne essék, nem vágyom vissza a kapszulás világba, nagyon élvezzük a szemes kávé vonalat a kis párommal, csak emiatt itt az elején nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki mit tud ajánlani erősebb pörkölésű, de jó kremás kávéhoz, aminek nincs savas jellege. :R

Ezt a két Lavazza-t amit linkeltél, pedig mindenképpen próbára fogjuk tenni :K

(#4244) #49155328 válasza Greg Vinous (#4243) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ha jársz a Metróban, vegyél Rioba Goldot. 80-20% A-R, automatába nekünk ez vált be.
1-2 hónapos gyártásúak mindig, árban is bb, 2600/kg. ;)

Erősebb pörkölésen mit értesz :F

https://www.kapucziner.hu/kaveporkoles-folyamata

Viszont ha már Kapucziner, akkor a Velencei Gondolások kávé is ajánlott nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#4245) Greg Vinous válasza #49155328 (#4244) üzenetére


Greg Vinous
tag

Köszönöm a tippet, egyelőre még keresem az utat és a megfelelő kifejezéseket.
Erősebb pörkölésen jelenleg azt értem, hogy kipróbáltuk a Starbuck Espresso Roast kávét, ami sötét pörkölésű és úgy tűnik, hogy ez a vonal lesz nekünk a jó. Maga a Starbuck márka azért lett, mert volt belőle 250g-os a próbához.
Gazdag karamellás jegyek, nem savas. Ellenben crema-ja sincs, emiatt kérdeztem, hogy van ami ehhez hasonló irány, de crema is több képződik?

Aztán ahogy olvasgatok és haladok a témában, egyre jobban fogom én is kommunikálni, hogy mit is szeretnék, de most még itt tartok :)

(#4246) Dreamie válasza Greg Vinous (#4243) üzenetére


Dreamie
őstag

[link] Szia!
Mi ezt isszuk már nagyon régóta, nagyon szeretjük. Nem olcsó, de nagyon finom kávé.

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#4247) jambiyya válasza Greg Vinous (#4245) üzenetére


jambiyya
őstag

Próbálj robusta tartalmút is. Egyrészt a crema hangsúlyosabb, másrészt az íze is bejöhet. Nálam egy 40% és egy 70% robusta volt a nyerő, mindkettő hazai pörkölőtől.

(#4248) htom127 válasza Greg Vinous (#4245) üzenetére


htom127
tag

Esetleg [link] ilyesmi próbacsomag, ha nem is pont innen.

" Bazinga !"

(#4249) #49155328 válasza htom127 (#4248) üzenetére


#49155328
törölt tag

Speciality automatába?
Abból minden lesz csak iható kávé nem.
Szerintem.

(#4250) kory24 válasza #49155328 (#4249) üzenetére


kory24
őstag

Milyen kávé jó bele?

Pl a velencei gondolások jó lenne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.