Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) szabadgy válasza tween (#73590) üzenetére


szabadgy
tag

Szia,

Szintén Macrom MSW.1000 néztem, illetve élőben is láttam, fogtam. Erről a márkáról itthon nem nagyon találtam tapasztalatokat, esetleg annyit, hogy pl. árukeresőn a vélemények között meg voltak vele elégedve.
Nekem a Paradox hifisek ajánlották.

(#73602) Ear001 válasza civicfan (#73599) üzenetére


Ear001
addikt

A pattogás lehet gyújtászaj is.

Meg kéne nézni, hogy a készülékek RCA földje jó-e.

(#73603) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Dacia Sandero 2018-as autó (Tudom - tudom de nem státusz szimbólumnak vettem :D ) , mely kapott ajtó szigetelést (mind a 4 ajtó) előre egy Audison APK 165 hátra pedig APX 5 szettet. Szeretném tovább fejleszteni a rendszert egy erősítő DSP párossal ami "nem kér helyet", mert abból nincs sok. Országon belülről beszerezhető termékből egyedül az Audison AP 5.9 -8.9 az amit találtam. Kérdésem a következő volna. Van más alternatíva erősítő terén? Továbbá lenne értelme az első szettet komolyabbra cserélni ha erősítőt is kap a rendszer? (Az első hangszórókat megkapná akkor a családi Yaris, így nem történne pénzkidobás.) Zeneforrás CD vagy a feletti minőségű FLAC DSD fájlok lennének, de tisztában vagyok vele, hogy ez egy autó és nem zeneszoba. (Zeneszobához ott a TEAC UD-503 és a Shure SRH 940)

Segítségetek köszönöm!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#73604) tween válasza szabadgy (#73601) üzenetére


tween
őstag

Szia!
Na ez jól hangzik.
Igazán videókat sem találok róla, valami minimális kiindulási pontnak :)

(#73605) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Agyalok valami BT fejegységen, semmi extra nincs a kocsiba, mélyláda tuti nem lesz

Első körben a Kenwood BT-306/356 típusokat néztem

Jelent valamit, hogy ipod ready? Gondolom Androidos telóval se lesz gond vele...

Illetve van valamelyik gyártó amelyik nem kéri a szakszervizes beszerelést? Mert ahogy néztem a Kenwood kérné, én meg azért nem fizetek senkinek, hogy összedugjon 2 kábelt

Xbox One: bandymnc

(#73606) civicfan válasza Ear001 (#73602) üzenetére


civicfan
tag

Másik erősítővel nem csinálja ugyanaz az RCA

(#73607) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok!
Egy 1999-es Vw borába tervezek venni egy érintős Pionner fejegységet, a gyári hangszórókhoz.
Két termék között gondolkodok:
Pioneer DMH-G120 és a Pioneer DMH-G220BT


Ezekről mi a véleményetek? Illetve csak Pioneer tolatókamerát lehet rájuk kötni?

"Samsung s23 ultra®

(#73608) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Ezek közül melyik a legjobb választás?

JBL Stage2 604C 69,90€
Hertz DSK 165.3 60€
Mac Audio APM Fire 2.16 39,90€
Hertz DCX 165.3 32,67€

A JBL pl. a legeladottabb az ár-összehasonlító oldalakon, de itt semmi infó róla. Valaki hallotta már élőben?

(#73609) grabber


grabber
addikt

Hello!

Napokban elkezdett az egyik oldalt nem szólni a hangszóró. Kontakt hibának tűnt. Néha megszólalt,majd nem. Kicsit csattógva szólalt meg amikor rossz volt.
Kábelfelcserélésekkel kiderítettem,hogy az erősítőnek van baja,valahol belül. Potoi vagy kapcsoló lehet kontakt hibás. Még befújom kontakt sprayel.
De szerintetek ilyenkor meghalt teljesen? Van-e értelme foglalkozni vele vagy néznem kéne másikat(20k körül max. )
Kenwood kac 646x van most.

(#73610) dokee78


dokee78
félisten

90-es évjáratú Suzuki Swiftbe keresek 12k alatt jó ár/érték arányú egyszerű fejegyseget!
USB-ről játsszon zenét.
Nem kell semmi plusz különleges extra.

Ezeket néztem egyelőre:
SAL VB 3100
MNC 39701 CarGuard

[ Szerkesztve ]

(#73611) G.Zs. válasza dokee78 (#73610) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Azokat nem szabad megvenni. Keress a hasznalt piacon regebbi markas modellt. Pioneer/Apine/Kenwood/JVC/Clarion stb..

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#73612) rob72


rob72
tag

Sziasztok
Kèrdèsem lenne , van 1 auto erőssítőm 640w ,ès hozzà kb 1000w hangfal , milyen kàbelszett kell hozzà ami elbírja? Pl mnc 21 ?

Privibe kèrnèm a vàlaszt , köszönöm

(#73613) troll81 válasza rob72 (#73612) üzenetére


troll81
addikt

Szia írj egy pontos típust és hogy hol helyezed el. :R az 1000w hangfal erős kicsit

(#73614) pigmeus


pigmeus
tag

Sziasztok, S-Crossban szeretnék ajtók szigetlést tenni, illetve pár zörgő hangot megoldani, van aminek a pontos helyére nem jöttem rá, hogy mi okozza.
Aki esetleg már csinált hangszigetelést tudna nekem tanácsot adni, illetve terméket ajánlani?
Van amit kimondottan a vezető ülésben hallok, de nem igazán jövök rá, hogy mi lehet, Ablak, szigetlés, gumi?
Ha vannak további tippek, ki mivel, illetve mit szigetel ki, várom az ötleteket. Esetleg ha van olyan aki Debrecen környékén foglalkozik ilyesmivel, jelentkezzen bátran, vagy ajánlást is várok ha van olyan.
Köszi

(#73615) rob72 válasza troll81 (#73613) üzenetére


rob72
tag

Üdv
Írtam privàtba :R

(#73616) Ear001 válasza civicfan (#73606) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor az erősítőben elmehetett valamelyik földpont, valamelyik árnyékolás.

Kérdés még, hogy biztos nincs ott, vagy csak a másféle erősítés miatt nem hallod?

(#73617) numera007 válasza pigmeus (#73614) üzenetére


numera007
tag

Van típus fb csoport. Ott fényképekkel pontos anyagokkal le van írva minden.

(#73618) civicfan válasza Ear001 (#73616) üzenetére


civicfan
tag

Igen, na most ez egy Audison VRX, azt is hallottam hogy talán hangváltó modulok a hibásak!

(#73619) Dio111


Dio111
tag

Sziasztok
Tanácsra lenne szükségem, adott 1 audi A4 b5 szedán ebbe szeretnék normális hangot aplikálni. a gondom hogy szigeteljem le az első ajtókat.
Ebbe gyárilag 10"os hangszóró volt ami a kárpitba van aplikálva ide kerettel raktam 13" Kick szettet de elakadtam a szigeteléssel.
A régi vectámba sima ügy volt de ott nem a kárpitba volt a hangszóró.
Itt vajon mit "szigeteljek" le a kárpitot és az ajtólapot? ugyanis semmi vas nincs a kárpit mögött csak 1 keret meg az ablakmechanika.

(#73620) MunezXBK válasza Dio111 (#73619) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Volt nekem is B5, én elengedtem ezt a témát.

(#73621) Dio111 válasza MunezXBK (#73620) üzenetére


Dio111
tag

Viszont sajna az újabb autók szerviz igényei miatt ezzel megyek nyugdíjba :).
Ezért ebbe kell megoldjam.
Viszont nem gond ha be kellene lemezelni megoldom :)

[ Szerkesztve ]

(#73622) ZedTheOne


ZedTheOne
csendes tag

Sziasztok!

Volt egy Pioneer MVH - 190UB -m, amitől meg kellett válnom. Szeretnék egy másikat, de ez már nem kapható. Tudnátok egy másik modellt ajánlani ami ennek az utódja?

Köszönöm!

(#73623) Dika22


Dika22
tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy Pioneer DMH-G220BT fejegységet.
Videó vagy kép lejátszásánál, ezt írja ki:
"viewing of front seat video source
while driving strictly prohibited"

Mi lehet a baja?

"Samsung s23 ultra®

(#73624) dmad válasza Dika22 (#73623) üzenetére


dmad
aktív tag

A kézifékre kötendő kábelt kösd testre...
(világos zöld)

[ Szerkesztve ]

Élj úgy, hogy.......

(#73625) Dika22 válasza dmad (#73624) üzenetére


Dika22
tag

Köszönöm, sikerült! :DD

"Samsung s23 ultra®

(#73626) Adam8199


Adam8199
tag

Sziasztok.
Alany egy Audi A4 B5,szeretném a hátsó hangszórókat kicserélni mert az egyik màr nagyon recseg.Milyen hangszórókat tudtok ajánlani 20-30ezer ft között?Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Audi A4 B5

(#73627) Olcsi


Olcsi
senior tag

Sziasztok!
Egy gyári, car 300 fejegyseget szeretnék kicserélniegy sal vbt 1000-re. (Másodautoban lenne használva, nem a minőség a lényeg) Iso csatlakozo adapter megvan, bepattint mindent a helyére, működik a cucc, csak épp hang nincs. Mit kell átkötnöm és hova? Mellékelem a képeket is, köszönöm előre is a segítséget!

(#73628) dmad válasza Olcsi (#73627) üzenetére


dmad
aktív tag

Annak pedig mennie kéne...
Biztos jó a rádió?

Élj úgy, hogy.......

(#73629) Olcsi válasza dmad (#73628) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hátőő....gondolom. Zsír új...

(#73630) MunezXBK válasza Olcsi (#73629) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nincs gyári erősítő az autóban?

(#73631) Olcsi válasza MunezXBK (#73630) üzenetére


Olcsi
senior tag

Egy 98as corsarol van szo....tudtommal nincs. :U

(#73632) zeus_2k14


zeus_2k14
senior tag

Üdv.

Adott egy VW Jetta , gyári RCD300-as rádióval. Egyenlőre csak Bluetooth adaptert akarok hozzá csatlakoztatni, mivel egyenlőre drágának találom az RCD330-at. Illetve, milyen GPS-es rádió érné meg? Vagy felesleges az olyan?

Nos, néztem hozzá Bluetooth adaptert : [link] . Használt már valaki ilyet ? Anno G4-be volt nekem a gyári rádióhoz, ott, míg nálam volt a kocsi, addig működött. Gondolom ez ugyan olyan, tehát be a rádióba, majd testet kell neki adni , akár csavarral érintkezve. Biztonságos dolog az? :D

Gergő :R

(#73633) Alu


Alu
senior tag

[erősítő elhelyezés help]

Sziasztok!

Az alany egy passat b6, melyben már le lett cserélve a gyári fejegység (Kenwood DMX7017) és a csomagtartóba beszerelésre került egy mélyláda (Gladen RC1200 + Gladen SQX 10). A következő fejlesztés az első ajtók hangszóróinak cseréje lenne, melyeket külön erősítőről szeretnék hajtani. Az első szett már megvan (Hertz HSK 165XL.4), az erősítő még nincs. A mélyládához 35mm2 táp megy hátra, a test a karosszériára van csatlakoztatva. (Mélyből idővel szeretnék feljebb lépni egy komolyabb teljesítményű hangszóróval (<800W RMS) vagy még egy SQX 10- zel (ez még nagyon a jövő zenéje, de szeretnék előre gondolkodni). Az erő elvileg 1 ohm stabil, de nem tudom a feljebb lépés során azt mennyire lenne indokolt cserélni.) A lényeg, hogy szerintetek hova lenne érdemes tennem az első szett erősítőjét, illetve hogyan lenne érdemes azt bekötni? Amikre én gondoltam:

A verzió: az erő az anyósülés alá, külön táppal az akkutól, test karosszérián. Előnye a rövidebb rca- és hangszórókábelek. Hátránya, hogy így az erősítő méretében határt kell szabnom, hogy kényelmesen beférjen, illetve ha jól tudom ebben az esetben generátorzaj is felléphet.
B verzió: az erő a csomagtartóba kerül a mély erősítő mellé, viszont ebben az esetben a 35mm2 táp a csomagtartóban lenne elosztva és ezen osztoznának mindketten. Előnye, hogy szinte bármekkora méretű erősítő szóba jöhet, hátránya, hogy hosszabb rca- és hangszórókábelek szükségesek. Amennyiben ez az elhelyezés lenne a befutó érdemes lenne cserélni a 35mm2 -t mondjuk 50mm2 -re vagy behúzni még egy 35mm2 -t?
Az elhelyezésnél szeretném figyelembe venni a későbbi mély fejlesztést és az azzal járó esetleges tápkábel cserét, de jelen pillanatban nem tudom melyik lenne az előnyösebb, okosabb, olcsóbb megoldás és ebben szeretném a segítségeteket kérni.

(#73632) gergo07:

Nekem volt Dension márkájú adapterem RCD300 -hoz. Igaz az gyárilag nem bluetoothos volt, de lehetett belőle BT -s verziót is kapni, ha gondolod nézz utána, bár szerintem használtan is drágább lesz, mint amit linkeltél. (Én megcsináltam úgy, hogy vettem egy 12V -os, analóg jel kimenetű BT modult és voálá ;] )
A hirdetés alapján elég sok pozitív visszajelzést kapott, szerintem ha sz@r lenne ennyi eladás után már kibújt volna a szög a zsákból. A leírásban írja, hogy a rádió CD váltóként ismeri fel. Az általam említett Dension is így működött, úgyhogy szerintem jó lehet. A hangminősége már más kérdés, abban nem tudok nyilatkozni. A csavaros testeléstől ne félj, viszont ajánlom, hogy hátulról nézve a bal alul található rádió csatlakozók fölötti csavarhoz testelj.

λŁƯ™

(#73634) troll81 válasza Alu (#73633) üzenetére


troll81
addikt

Szia 2 ohm 800 W rms teljesen okés annak az erőnek.1 ohmot nem erőltetném...

A verzió: az erő az anyósülés alá, külön táppal az akkutól, test karosszérián. Előnye a rövidebb rca- és hangszórókábelek. Hátránya, hogy így az erősítő méretében határt kell szabnom, hogy kényelmesen beférjen, illetve ha jól tudom ebben az esetben generátorzaj is felléphet.

mekkora helyed van az ülés alatt??? :DDD a mumus bármikor jöhet bármely formában bármilyen minőségű kábellel páran meg jártuk már...( generátorzaj )

B verzió: az erő a csomagtartóba kerül a mély erősítő mellé, viszont ebben az esetben a 35mm2 táp a csomagtartóban lenne elosztva és ezen osztoznának mindketten. Előnye, hogy szinte bármekkora méretű erősítő szóba jöhet, hátránya, hogy hosszabb rca- és hangszórókábelek szükségesek. Amennyiben ez az elhelyezés lenne a befutó érdemes lenne cserélni a 35mm2 -t mondjuk 50mm2 -re vagy behúzni még egy 35mm2 -t?
Az elhelyezésnél szeretném figyelembe venni a későbbi mély fejlesztést és az azzal járó esetleges tápkábel cserét, de jelen pillanatban nem tudom melyik lenne az előnyösebb, okosabb, olcsóbb megoldás és ebben szeretném a segítségeteket kérni.

amig nincs konkrét döntés mi az amit elképzeltl fejlesztés terén addig ergo bármi lehet...
ha igy áll a helyzet egy 50 60 ah kis agm hátra a csomiba és arra tenném a jelenlegi 35mm2 kábelt(feltételezem réz kábel) amit töltene az autó.erről mennék tovább a két erősitőnek az árammal. így van áram elegendő és idő is amíg eldől hogyan tovább.

És még egy ha itt elindulsz nincs okos és olcsó megoldás ha csak nem a lobogtatás a cél :) bár az se olcsó.
ez egy sok ismeretlenes másodfokú egyenlet amit lehetetlen kibogozni :DDD

(#73635) Alu válasza troll81 (#73634) üzenetére


Alu
senior tag

Utána néztem ezeknek az agm akkuknak. Jól látom, hogy az 50-60 Ah -s 40-60eFt? :Y

A fejlesztéssel kapcsolatban, ha abból indulnánk ki, hogy még egy Gladen SQX 10 kerülne be a csomagtartóba a jelenlegi mellé, akkor is szükséges lenne egy pótakku hátra? (csak azért kérdezem, mert ha nem muszáj, akkor szeretném elkerülni vagy ha muszáj, akkor inkább visszavennék az igényekből)
Mivel jelenleg szűkös a keret autóhifire, ezért egyenlőre a célom egy ár-érték arányban jónak számító rendszert összedobni és a már meglévő első szettet mielőbb beszerelni. Úgy gondolom a fejen és az első szetten nem fog múlni a dolog és a mély szekcióval is meg vagyok elégedve. Utóbbit is csak egy kis plusz teljesítmény miatt szeretném fejleszteni később, de ha emiatt már súlyos összegeket kellene egyéb kiegészítőkre költeni (pl. pótakku), akkor egyenlőre jegelném és csak az első szettre koncentrálnék. :)
Ezek tudatában a jelenlegi formában (a mély szekció marad így, csak az első szett erője kerülne be a mély erősítő mellé hátra), illetve a későbbi fejlesztés esetén (a mély szekciót még egy Gladen SQX 10 hangszóróval kiegészítve és párhuzamosan kötve 2 ohm -ra. Ez így elvileg 2x350W rms lenne.) mit javasolnál tápügyileg?

Az anyós alatt kb. 25x25 cm helyem lenne. Néztem, hogy vannak kis méretű, digitális erősítők, igazából azokra gondoltam. Esetleg az anyós ülés előtt, közvetlenül a kesztyűtartó alatt tudnám elképzelni. Oda egy nagyobb erő is beférne. Bár egyenlőre a csomi tűnik a legjobb megoldásnak.

λŁƯ™

(#73636) troll81 válasza Alu (#73635) üzenetére


troll81
addikt

most mit irjak erre nekem 440 eu per db az aku.....

miért kell Gladen SQX 10 ?? nem értem.egy rendes nyomó elég szerintem :DDD

Mivel jelenleg szűkös a keret autóhifire, mennyi az annyi? :F

2 erősítő egy akurol hosszú kábel 4 4.5 méter... mekkora az aku elől?nekem se jött össze annó a kezdetben.
Ezek tudatában a jelenlegi formában (a mély szekció marad így, csak az első szett erője kerülne be a mély erősítő mellé hátra), illetve a későbbi fejlesztés esetén (a mély szekciót még egy Gladen SQX 10 hangszóróval kiegészítve és párhuzamosan kötve 2 ohm -ra. Ez így elvileg 2x350W rms lenne.) mit javasolnál tápügyileg?

minimum 35m2 kábel és az egy első aku kevés lesz
Der Verstärker muss mit einer 80A Sicherung
RMS Leistung, 2 ohm mono 650W :F

ehhez jön hozzá egy 40 60 A es első erősitő de átlagban ha csapod neki lesz +40 80 A plusz terhelés amit a generátornak kell tölteni és ugye az autó minden fogyasztása alapbol.

(#73637) Alu válasza troll81 (#73636) üzenetére


Alu
senior tag

miért kell Gladen SQX 10 ?? nem értem.egy rendes nyomó elég szerintem :DDD
Első körben egy gyári reflex ládában volt a nyomó, de gyakran előfordult, hogy az egész csomagtartóra szükségem volt és már nem volt hely a mélynek. Emiatt vásároltam egy olyan ládát, ami az oldalsó kárpitba illeszthető és jelenleg abban van a hangszóró. Mivel kis térfogatú, zárt ládáról beszélünk eléggé megváltozott a hangja. Feszesebb, pontosabb mélyet kaptam, de néha hiányzik a refelx ládára jellemző erőteljes alsó tartomány. Ezért gondoltam arra, hogy a kárpitban lévő zárt láda fixen bent maradna és vásárolnék mellé egy ugyan ilyen nyomót, amit be tudnék tenni a jelenleg használaton kívüli reflex ládba. Amikor kell a hely csak kivenném a reflexet ládástul, viszont nem kéne elbúcsúznom a mélytől, mert a zárt ugye maradna. Emiatt gondolkodok 2 "gyengébb" nyomóban, de valószínűleg ez csak az én hülyeségem.

Mivel jelenleg szűkös a keret autóhifire, mennyi az annyi? :F
Így, hogy már megvan az első szett max 50k, amit még rá tudnék költeni, de ebbe mindennel bele kellene, hogy férjek. (Első szett hangszóró keret, első szett h.sz. kábelek, rca kábel, tápkábelek és erősítő. Utóbbinál használtban gondolkodok).

mekkora az aku elől?
77Ah Exide

RMS Leistung, 2 ohm mono 650W :F
Hű, ja, ezt benéztem. Abból indultam ki, amit korábban írtál, hogy a 2 ohm 800 W rms teljesen okés annak az erőnek.

Na mindegy, szerintem vessük el a sub upgrade témát és közelítsük meg másik irányból a dolgot. Tehát adott a már bent lévő Gladen erő + mély, melyekhez 35mm2 megy hátra. Ha nem szeretnék mélyet fejleszteni és nem szeretnék pót akksit, nagyon maximum kicserélni a 35mm2 -t 50mm2 -re (ha szükséges), ez esetben be tehetek egy plusz erősítőt az első szettnek vagy inkább hagyjam a fenébe és kössem őket a fejre.
Szerk.: Esetleg maradjak az erő utastérben való elhelyezésénél és oda vigyek külön tápot közvetlenül az akkuról? Vagy továbbra is az a probléma, hogy a két erőhöz az egy akku/generátor lesz már kevés?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#73638) Bazzzs


Bazzzs
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni hangzás javításában (mélyet és közepet szeretnék elővarázsolni). Jelenleg egy 20 éves Harman Kardon hangrendszer van a kocsimban, de eljárt felette az idő. Egy Rover 75 szedánról van szó, jó pár fórumot átnéztem, találtam is pár ötletet. Az első ajtókba Focal 165 AC, amit kinéztem, elvileg ehhez elég lehet a gyári HK erősítő. A magas maradhatna a gyári két Harman Kardon a háromszögben, a hátsó ajtókból kiszedném a hangszórókat.

Amivel inkább elakadtam, az a mély része. Gyárilag egy konzol van a csomagtartóban (lásd a lenti képen). Nem szeretném kiszedni, mert maga az ötlet jó, külön "dobozt" nem akarok a csomagtartóba tenni, csak ennek a hangzásán javítani. Angol fórumokon Rainbow EL-W5 13 cm-es (5.25 inch) hangszórókat ajánlottak, de az már sehol se elérhető. Tudtok valamilyen 13cm-es mély hangszóró párt ajánlani, ami dobhatna a hangzáson és bele is tudnám tenni ebbe a konzolba? Olyan 35-45e körül gondolkodtam árban. Előre is köszi :)

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

(#73639) troll81 válasza Bazzzs (#73638) üzenetére


troll81
addikt

Szia [link] [link] [link] kérdés a gyári erősítő teljesítménye hogy mi passzol mellé jobban.lehetoseg rengeteg van. :R

(#73640) troll81 válasza Alu (#73637) üzenetére


troll81
addikt

Szia sokkal több információt kaptunk így. Szerintem ha van helyed az ülés alatt akkor az a legolcsóbb megoldás.
Viszel az akurol külön tápot amit igényel kb az erősítő...aztán meglátod hogy bírja majd a terhelés t az autó akkumulátora.
Ha fejre kotod a szettet akkor megint a korlátozott teljesítményt kapod.
Neked kell eldönteni mit szeretnél valóban.
Használt erősítő jó ötlet ha csak szettet hajt nézz valami Rendes 2 csatorna st bár nem nézem a piacot mostanaban,mi van eladó.ules alá az aktív hűtés se hátrány :)

(#73641) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! 2006 os Jettába raknék valamilyen 2 din fejegységet. Tudtok segíteni benne? Nem a legjobb hangzást keresem, gyári hangszórók vannak úgyis. Olyat keresek, amihez iphonet lehet bluethooton csatlakoztatni, usb belemegy és beépített mikrofonja van, nem kell külsőt rakosgatni. 50k körül létezik ilyen? Köszi :R

(#73642) troll81 válasza Asbee (#73641) üzenetére


troll81
addikt

Szia 50 k bol nem igazán tudok ajánlani aminek jó is a beepitett mirofonja... :R

(#73643) Asbee válasza troll81 (#73642) üzenetére


Asbee
veterán

Mehet feljebb is, ha ennyiért nem az igazi. Esetleg rcd330 aliról? Itthon most kb senkinek nincs, azért gondolkodom másban.

[ Szerkesztve ]

(#73644) zeus_2k14 válasza Alu (#73633) üzenetére


zeus_2k14
senior tag

Szia

Három éve vettem egy VW Golf 1.6 SR kocsit, gyári rádió volt benne, ahhoz rendeltem ettől az ez eladótól már. Azóta is müködik.
Tavaly vette megy Golf Plus kocsiba ismerősnek , szintén tőle, ugyan olyan rádióhoz, ami most nekem a Jettába van :D Az is működik.

Csak igazából azért kérdem, hogy , ugye van a kábelen 1 csati, meg van rajta a test. Ugye a csati megy a rádióba, a testet meg valahova le kell testelni. Edddig azokat a egy műanyag és egy csavar közé raktuk oda, az ott nem mozog, fix. Tehát ami csavar oda fogja a rádiót a műanyaghoz, hogy ne mozogjon, na oda raktam.

Az ott jó igaz? Vagy lehet bármi gond? Mert ha nem, akkor rendelek egyet :D

Szép napot.

Gergő

(#73645) Speeedfire válasza Alu (#73635) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jó cucc az sqx10. Viszont vagy vedd meg a gyári slicceltet, vagy csináltass Rábl Bencével vagy mással 30L-es sliccelt ládát (azt hiszem 30L). Én próbáltam a 35L reflex, és a 22L zártat is. Valami sosem tetszett benne.
Nekem 2x25mm2 megy hátra. Külön föld, és táp. Elég stabil a fesz, 2db 600-as erővel, és 4F kondi a mélynek az erősítőjére kötve.

[ Szerkesztve ]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#73646) szvoboda


szvoboda
tag

Uraim!
Egy pici segítséget kérnék.
Audi A4 B7.
Szett Raibow slc 6.2, Láda focal 350W rms zárt ládában, ajtók szigetelve.
Steg 75.4 a szettre, Steg 75.2 a ládára, mindez aktívban 80prs fejről. A magasak a műszerfalon a sarkokban gömbben.
Vágásokat beállítottam, fázisok szerintem rendben, elég sok időbe telt, nagyjából tetszik is a füleimnek.
A mikrofonos bemérés valami csapnivaló( az én füleimnek), de azért bepróbáltam.

Beállítom a vágásokat, oldalankénti hangerőt, az időkorrekciót magamnak egy reset után. Van dinamika láda nélkül is, ládával meg abszolút, a mély előrejön a műszerfalhoz.
Viszont amikor minden dinamikus, minden tetszik, a hangzás rettentő fókuszáltan, kimondottan középről jön a rádió fölött az ablak közepén. Annyira fókuszált, hogy mono hatása van, pedig valójában nem az, hiszen a hangszereket külön hallom, jól szeparáltan.

Namost, ennek így kellene szólnia? Vagy csak én nem érzem a teret, aminek lennie kellene?
Már ellenőrzésre összehajítottam otthon egy elfekvő Genius erősítőről hajtott Voce szettet, igaz passzívban a saját váltójával, és hasonlítom össze a hallottakat az autóban és otthon.
Tudom egy autó egészen szar hely, hogy azt halljuk, mint egy otthoni hifin. Viszont az autóban nem
érezni a teret, nincs szellősség a zenében.
Bevállalja valaki, tapasztaltabb, hogy meghallgatja a beállításaimat és segítene korrigálni a valamit?
Valamikor még egy műhelybe is beállítattam, de ott is mérőmikrofont használtak, s bár nagyon segítőkészek és rendesek voltak, de nem tetszett a hangzása.

[ Szerkesztve ]

(#73647) fojtviki válasza szvoboda (#73646) üzenetére


fojtviki
senior tag

"a hangzás rettentő fókuszáltan, kimondottan középről jön a rádió fölött az ablak közepén. Annyira fókuszált, hogy mono hatása van, pedig valójában nem az, hiszen a hangszereket külön hallom, jól szeparáltan."
Igen, igy kell, hogy szoljon :) Kepzeld el, hogy szinpad elott allsz, ott all az enekes ahol most hallod, a zeneszek pedig mellette a szinpadon :) Igy a jo, de erdekes, hogy neked furcsa ez, en amikor elloszor hallottam, akkor nagyon tetszett :)

(#73648) Adam8199 válasza Adam8199 (#73626) üzenetére


Adam8199
tag

Erre valaki?

Audi A4 B5

(#73649) Alu válasza troll81 (#73640) üzenetére


Alu
senior tag

Köszönöm!
Mostanában én se látok normálisabb 2/4ch erősítőket, amik beleférnének a keretbe. Viszont az Alpine márkáról mi a vélemény? Találtam egy pmx-f640 -et használtan. Az 4 csatis, de gyártó szerint hídban 2x150W rms 4ohm. 2x25A bizti van benne, de elnézve a belsejét kételkedek, hogy valóban tudja is ezt a teljesítményt. Mondjuk a fejegység után lehet fele ekkora teljesítménnyel is megelégednék ;]
Illetve ha már itt tartunk lenne itthon egy Crunch MXB-4150 és egy Kick RTS 4.60. Ezekről mik a vélemények? Érdemes számolni velük és ezek közül valamelyikkel hajtani az első szettet vagy inkább valami magasabb kategóriás erőt lenne érdemes vásárolnom?

(#73644) gergo07
Edddig azokat a egy műanyag és egy csavar közé raktuk oda, az ott nem mozog, fix. Tehát ami csavar oda fogja a rádiót a műanyaghoz, hogy ne mozogjon, na oda raktam.
Ha eddig is így csináltátok és működik az eszköz, akkor jó. Az a lényeg, hogy a tested érintkezzen a rádió házával. Nagy gondot nem tudsz csinálni, maximum nem fog működni a BT -s modul, ha nem érintkezik rendesen a test. Esetleg annyi, hogy előbb kösd rá a testet és csak utána csatlakoztasd a csatit, csupán elővigyázatosságból.

(#73645) Speeedfire
Köszi az ötletet!

Nekem 2x25mm2 megy hátra. Külön föld, és táp. Elég stabil a fesz, 2db 600-as erővel, és 4F kondi a mélynek az erősítőjére kötve.
Tehát 1x25mm2 pozitív és 1x25mm2 negatív megy hátra? Vagy mindenből kettő? Milyen akkud van elől? A kondiról ahogy olvastam megoszlanak a vélemények. Valaki azt mondja hatékony tud lenni, valaki viszont azt, hogy az első komolyabb mélynél segítség, onnantól pedig csak terhelés a tápnak, mert ugye annak is vissza kell töltődnie. Itt mik a vélemények erről?

λŁƯ™

(#73650) Bazzzs válasza troll81 (#73639) üzenetére


Bazzzs
senior tag

Köszi a választ! Még abban kérhetek segítséget, hogy az első ajtókba jól gondoltam a Focal 165 AC szettet? Angol fórumokon ajánlgatták, de ez koaxiális, nem komponens. Van egy Focal 165 AS variációja ennek a gyártmánynak, az a komponens kivitel crossover eszközzel. Nekem jelenleg Harman Kardon hangrendszerem van, ami azt jelenti, hogy külön van tweeter elől a tükrök mögötti háromszögekben. Biztos, hogy nekem az AC (koaxiális) hangszórók kellenek?

Battlelog: theSaint87 | BattleTag: theSaint#2596

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.