Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) opeter70 válasza PiciPeti (#33349) üzenetére


opeter70
senior tag

Van itthon hegesztőtrafó, már vizsgáltam a kábelét korábban is.
A mechanikai tulajdonságait nem vonom kétségbe, számomra inkább az elektromos tulajdonságai kérdésesek a hifi tápkábelhez képest.
Pl az ellenállása. Az lehet, hogy többzsáz amper folyik rajta hegesztés közben, viszont nem mindegy, hogy mekkora feszültségesést lehet mérni rajta.

Sebaj, tavasszal úgyis tápkábel cserére készülök (azért én maradok az OFC réz tápkábelnél), össze fogom hasonlítani az elektromos tulajdonságait ugyanolyan hosszú és közel azonos átmérőjű hegesztő és hifi tápkébelnek.
Kíváncsivá tettetek. Beszámolok majd az eredményről.

(#33352) aneda válasza opeter70 (#33351) üzenetére


aneda
aktív tag

Gondolj bele:
Nagy áram folyik át rajta=I
Nagy feszültség esik rajta=U
A kábelen keletkező hőteljesítmény=UxI

Vajon ez kívánatos egy hegesztőkábelnél, ahol akár fél napig is terhelve van tényleg(!) 150-200A-al?
Ellentétben az autóval ahol esetleg(!) átfolyik rajta 80A... ;)

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#33353) footy válasza opeter70 (#33348) üzenetére


footy
addikt

Most rendeltem be egy par metert Lappkabel-bol, de csak marciusban fogok tudni nyilatkozni, ha megjon a joido. (remeljuk :) )

(#33350) shteer
Ezek nem tunnek veszes adatokatnak:
6 3,6
10 4,6
16 6
25 7,5
35 8,5
50 10,5
70 12,7
95 14,7
120 16,7

[ Szerkesztve ]

(#33354) djTech válasza aneda (#33352) üzenetére


djTech
csendes tag

Hegesztő kábel témához:

szerintem azért nem jó mert az elemi szálak a kábelben jóval vastagabbak mint egy autóhifi kábelben.
Az autóhifi kábelen a sok amper nem állandóan áll fenn,
hanem impulzus szerűen a zenének és a hangerőnek megfelelően.
Az erősítőkbe beépített kapcsoló üzemű tápegység rángatja az amperokat ahogy éppen kell a végfoknak a teljesítmény.

A fentiek miatt az elemi szálak felületén folyik el az áram jelentős része. (Skin hatás)

Ezért a kábel ohmos ellenállása csak az egyik adat ami fontos, a másik,
hogy bírja kiszolgálni a nagyfrekvenciás áramigényt is és szerintem a hegesztőkábelnek itt jóval nagyobb az ellenállása (impedanciája) , mint az autóhifi kábelnek.

Hallható különbség persze csak vájtfülüeknek lesz. :))

(#33355) shteer válasza djTech (#33354) üzenetére


shteer
titán

szerintem azért nem jó mert az elemi szálak a kábelben jóval vastagabbak mint egy autóhifi kábelben.

abban biztosan nem amit én vettem, sőt még talán vékonyabb szálakból is áll a 16-os hegesztős mint a 10-es hifi
a 25-ös coroplast-ot nem tudom hova kategorizáljam :)

..szerintem jónak tűnik

(#33356) opeter70 válasza shteer (#33355) üzenetére


opeter70
senior tag

Az én hegesztőtrafómon lévő kábelben is nagyon vastagok az elemi szálak.
Lényegesen vastagabbak, mint a hifi tápkábelemben.
Ezt még anno a faterom tette rá (mert övé volt a hegesztő), el tudom képzelni, hogy ez valami olcsóbb kábel lehet.
Gondolom ott is vannak minőségi fokozatok, de nekem "a hegesztőkábel" ezt jelentette idáig, ezért nem volt jó véleményem róla. Azonkívül a színéből láthatóan nem tiszta réz, hanem valamilyen ötvözet.

(#33357) shteer válasza opeter70 (#33356) üzenetére


shteer
titán

Biztosan vannak kulonbsegek ott is.

Nalam a QM120.2 meg nem panaszkodott :)

..szerintem jónak tűnik

(#33358) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Teljesen logikusan nem tudok hozzászólni a témához, de elsőkörben szögezzük le, hogy mindenki azt használ amit jónak vél, én hifi kábelt használok, az egyik vékony réz szálakból épül fell, a másik meg egy hálós fonott alu ötvözet, egyikkel sincs problémám...Hegesztőkábelről hallani ezt is, azt is, teljes egészében engem sem győzött meg, ugyanúgy ahogy a soudaband sem szigetelésre, ugyanis mindkettő termék ipari felhasználásra lett szánva, az meg ugye nem autó...
Legnyomósabb érvet talán egy EASCA versenyző srác mondta a múlt héten, aki nem kevés pénzt fektetett az autójába, ami nem mellesleg nem is szól rosszul, többen valószínűleg ismerik, hogy zsoeri A6 Audijáról van szó, amit Szakáll épített jó részben..nos ő mondta azt, hogy hegesztőkábel, soudaband meg ilyen hülyeségeket el kell felejteni annak aki valóban normális, minőségi rendszert szeretne..

(#33359) kigoi


kigoi
senior tag

Ha már hegesztős téma van,én a cégtől 0 forintért szereztem ilyen sarukat [link].
Ilyet tervezek rakni a testekhez,jól gondolom hogy ezek a vastag vörös réz saruk jobbak lehetnek mint a kis aranyozott autohifis saruk?

(#33360) k-feri65 válasza Joe fiú (#33358) üzenetére


k-feri65
senior tag

szerintem meg nem kell elfelejteni.....mert volt annak az audinak,,felmosórongyos szigeteléssel ellátott ellenfele...ugyan "csak" magyar SQ versenyen.....szerintem .nem kell ezektől a nagy nevü versenyektől hanyatt esni... volt más autó is a mi országunkban versenyen, aki ilyen helyről jött..és hááááát nem ott végzett szerintem ahol végeznie kelett volna......pedig volt benne hxd2 meg steg meg 15 volt stabil táp...

értem én de le sz@..m

(#33361) kavics325i válasza k-feri65 (#33360) üzenetére


kavics325i
őstag

Tudjuk,tudjuk, valaki nagyon összerúgta a port szakállal és lefizette a bírót. Oszt valami nevesincset hoztak ki győztesnek.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33362) footy válasza k-feri65 (#33360) üzenetére


footy
addikt

Te próbáltad már a hegesztőkábelt? Kíváncsi lennék olyan ember tapasztalatára aki már próbálta mindkettőt estleg egymás után is.

(#33363) k-feri65 válasza footy (#33362) üzenetére


k-feri65
senior tag

Garden-nek assszem valami hegesztő kábele van...meg talán gabó nak is...de én szerintem egy vaktesztben nem nagyon mondaná meg senki mellik a jobb,,,,,hangra.....

értem én de le sz@..m

(#33364) k-feri65 válasza kavics325i (#33361) üzenetére


k-feri65
senior tag

:P

értem én de le sz@..m

(#33365) footy válasza k-feri65 (#33363) üzenetére


footy
addikt

Azt hogy más lesz a rendszer hangja nem is nagyon hiszem, de a vezetőképesség érdekelne meg hogy a hirtelen teljesítményfelvételnél melyik a jobb. Bár gyanítom hogy a heggesztőkábel, mert ott kell nagy teljesítmény egyik pillanatról a másikra. Viszont így lehet hogy akkor dinamikusabbak a mélyek hegesztőkábellel :F

[ Szerkesztve ]

(#33366) k-feri65 válasza footy (#33365) üzenetére


k-feri65
senior tag

hmmm..lehet hogy van ebben valami,,,én inkább máshol keresgélem a hangminőséget befolyásoló tényezőket....

értem én de le sz@..m

(#33367) djTech válasza kavics325i (#33361) üzenetére


djTech
csendes tag

A témához tartozik, hogy meghallgattátok az Pio szetett?
Csak azért kérdem mert én igen és baromira nincs beállítva. Így nem lehet nyerni.

(#33368) kavics325i válasza djTech (#33367) üzenetére


kavics325i
őstag

én nem,de az a vén buzi amelyik nyert ellene az igen :DD

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33369) djTech válasza footy (#33365) üzenetére


djTech
csendes tag

Fordítva. a hegesztőkábelnél nincsenek hírtelen nagy amperok.
Az áram felfutási sebessége jóval kisebb, mint a hifinél.

Hegesztőkábel:

Az invereres hegesztőknél is finom elemi szálakból szerelt kábelek vannak, ez akár jó vagy jobb is lehet a "autóhifi" tápkábelnél. Kérdés az, hogy melyik milyen áron kapható.
Lehet, hogy megér egy próbát :F

A sima trafós hegesztőkábel az szerintem alkalmatlan minőségi autóhifihez.

(#33370) djTech válasza kavics325i (#33368) üzenetére


djTech
csendes tag

ki nyert, melyik autó?

(#33371) djTech válasza djTech (#33370) üzenetére


djTech
csendes tag

ok már tudom.

(#33372) kavics325i válasza djTech (#33370) üzenetére


kavics325i
őstag

Nem voltam ott,az öreglány gazdája meg majd nyilatkozik ha akar

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33373) djTech válasza kavics325i (#33372) üzenetére


djTech
csendes tag

Izlések és pofonok.
pl én a Király féle scanspeakot odrrel tenném messze az első helyre.
az A6 nem is lenne benne az első 3-ban ;]

(#33374) kavics325i válasza footy (#33365) üzenetére


kavics325i
őstag

Szerintem a mélyben kell,hogy jelentősége legyen a vezető minősége. Én a 2x40 w-os erőhöz is oda álltam a 2 méter 4 awg-s kábellel,pedig csak a magasokat hajtja.
A felfogásom az,hogy a rendszert egyszer kell "túl" tervezni,többet nem kell a kábelekhez nyúlni.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33375) k-feri65 válasza kavics325i (#33372) üzenetére


k-feri65
senior tag

nem akarok:))))

értem én de le sz@..m

(#33376) kavics325i válasza k-feri65 (#33375) üzenetére


kavics325i
őstag

menstruálsz?
(#33373) djTechÉn már elmondtam a véleményem és tartom is. Az autómban lévő zenei reprodukció csakis az én igényeim kielégítésére épült. Más véleménye nem igazán érdekel.Mivel én hallgatom

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33377) 4850 oc


4850 oc
aktív tag

Sziasztok.
Valakit esetleg érdekel Golf 3 dupla 16-os ajtópanel? ...5 ajtósba való.
üdv

(#33378) djTech válasza kavics325i (#33376) üzenetére


djTech
csendes tag

tied az A6?

(#33379) kavics325i válasza djTech (#33378) üzenetére


kavics325i
őstag

nem,miért is lenne az enyém???

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33380) k-feri65 válasza kavics325i (#33376) üzenetére


k-feri65
senior tag

ebben a korban már zavaros a mikulás...

értem én de le sz@..m

(#33381) footy válasza k-feri65 (#33366) üzenetére


footy
addikt

Még nem fizettem ki a hegesztőkábelt, úgyhogy még éppen lehetne változtatni. Eddig dietz és audison kábeleim voltak, de mivel különböző rendszereknél így nincs viszonyítási alapom. Felépítésre hasonlóak voltak a kábelek, a dietz magasabb réztartalmúnak nézett ki az audison pedig könnyebben hajlott.

(#33369) djTech
Nekem pont fordítva lenne logikus, mert a hifinél van egy folyamatos terhelés néhány "peak"-kel de a hegesztésnél szinte nincs is folyamatos terhelés.
Nekem ez van képben 25-ösben: H01N2-D

(#33374) kavics325i
Nekem is max 40 amperes erő lesz mögötte, de ki tudja még mit hoz a jövő :)

(#33382) djTech válasza kavics325i (#33379) üzenetére


djTech
csendes tag

Akkor miért irod ezt:
"....Más véleménye nem igazán érdekel. Mivel én hallgatom"

melyik gép a tied?

(#33383) Joe fiú válasza k-feri65 (#33360) üzenetére


Joe fiú
senior tag

A te autód még sajnos nem hallottam, múlt héten hallgattam az Audit kábelcsere után..beállítatlanul, hallatszott rajta, hogy nem volt jól beállítva, de még így is órák hosszát tudtam volna hallgatni, úgy hogy azt a stílusú zenét nem is szeretem, de mondom, hogy pártatlan vagyok, nem tudok objektív véleményt megfogalmazni, csak azt tudom amit hallottam.

(#33384) Joe fiú válasza djTech (#33367) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Pont ezt írtam én is az imént, múlt héten hallgattuk meg még pár hifissel.

djtech: Kavics arra gondol,hogy ő önamgának csinálta a zenét, nem jár versenyekre..blabla..az a fontos, hogy neki tetsszen amit hall..én is így vagyok vele, de ahogy múlthéten állítgattunk a rendszeremen csorba zolival határozottan jobb lett..szóval én meghallgatom mások véleményét is, de alapvetően én is a saját kis zenei világomra építem fel.

[ Szerkesztve ]

(#33385) djTech válasza footy (#33381) üzenetére


djTech
csendes tag

Folyamatosan csak áram peak van az autóhifinél csak a peak hossza és esetleg a frekije más és más.
A végfok tápjában FET kapcsolgatja a pozitívot egy tekercsre aminek nagyon kicsi az ellenállása és a másik fele nullára van kötve.
Kapcsolás pillanatában kvázi rövidzár van.
Ennek a rövidzárnak a hossza és vagy frekije változik a teljesítmény és a dinamika függvényében.
Így lesz megfelelő nagyobb feszültség a végfokhoz. +- 40-60V

érdemes megnézni szkóppal !!

(#33386) kavics325i válasza djTech (#33382) üzenetére


kavics325i
őstag

Ami itt áll az udvaron,,kutyás autó.
Nem vagyok mahozista,hogy más döntse el mi a nekem jó

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33387) Joe fiú válasza djTech (#33385) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Egyébként ha már írtad, hogy DD-ről akarsz JL-re váltani..mi volt a baj a DD-vel..mert én meg pont JL-t akarok váltani, mondjuk ahogy beszéltem a Rodolphoval ő azt mondta, hogy JL-t csakis reflexbe, ott mutatja meg magát, nálam meg zártban van..

(#33388) kavics325i válasza Joe fiú (#33384) üzenetére


kavics325i
őstag

Én nem azt mondom,hogy nem hallgatok más véleményére. Hiszen akkor át se kötöttem volna ebben a geci szar időben aktívra. Hanem a sorrendben nem tudnak befolyásolni.
Nekem most ez az ahhhhhh

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33389) kavics325i válasza Joe fiú (#33387) üzenetére


kavics325i
őstag

Mer' nem hallottatok még jó zártatot :D

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33390) k-feri65 válasza Joe fiú (#33383) üzenetére


k-feri65
senior tag

de azt mondjátok már el hogy mi nincs rajta beállítva kábelcsere után???? nem kötekedni akarok de én már fejből belövöm a saját szarom ha kábelt cserélek vagy bármit,,,,ha meg más a beállítás akkor honnan halljátok,,hogy jó???????? mert ha szarul van beállítva akkor nem jóóóóóóóó!!!

értem én de le sz@..m

(#33391) kavics325i


kavics325i
őstag

Nahh ződ nyilas.cakkát

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33392) Joe fiú válasza kavics325i (#33389) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hova figyeltél amikor írtam, hogy dupl Xion10+ zárttal nyomulok most? :DD

(#33393) djTech válasza Joe fiú (#33387) üzenetére


djTech
csendes tag

JL 6-os vagy 7-es széria?

7-es bassreflexben nekem jobban bejön,
a 6-os csak zártban megy jól, de úgy tűnik szereti a nagy és erős véget
Teszteletem...persze ez szubjektív.

A DD-vel a lassúsága miatt szakítottam. A 30-as nem elég gyors.
Lehet, hogy a DD 25-ös jó, de nem próbáltam.

(#33394) Joe fiú válasza k-feri65 (#33390) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát konkrétan én nyersen beszerelés után hallottam, aznap cserélt valamit az autóban, konkrétan szerintem csak a vágások lehettek beállítva..nekem pl. jobbos volt a színpad..

djtech:Nekem csak kis JL van: JL12W3v3-4...a 25-ös DD-kről csak jókat hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#33395) djTech válasza Joe fiú (#33394) üzenetére


djTech
csendes tag

Én is jókat:-)

Viszont közben meghallgattam a JL-t azóta nem szeretnék mást. 10W6 v3 vagy v2 lesz.
A W3 szériát nehéz jól beállítani, állítólag igényes a dobozra.
Hogy ez konkrétan a v3-ra is igaz nem tudom......

(#33396) k-feri65 válasza Joe fiú (#33394) üzenetére


k-feri65
senior tag

én csak arra próbálnék kilyukadni,,,ha van egy kihegyezett rendszerem,,mert ugye a versenyre olyannal megyek/mentem ami fullra van állítva,,,,akkor ha cserélek valamit,,akkor utána ugyan azzal a beállítással kéne meghallgatnom,,és nem egy más irányba állítottal...mert hogyan hallanám azokat a nüansznyi különbségeket amit pl..egy tápkábel cserénél hallanék????

értem én de le sz@..m

(#33397) Joe fiú válasza k-feri65 (#33396) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Én nem értek hozzá, nem hallottam sajnos előtte az autóját, így nem tudok nyilatkozni..az viszont biztos, hogy aznap cserélgetett valamiket, és látszott,hogy nem volt még összerakva, beállítva, viszont a mások 3 autóhoz képest így is érezhetően jó volt..és itt kb. le is zárnám, mert nem sok jogosultságom van ehhez a témához.

(#33398) rkgergo


rkgergo
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne felétek. VW Golf V-be(vagy Jetta V-be) szeretnék autóhifit vásárolni. A JVC KW-AV61BT-re esett a választásom több okból is. Ehhez szeretnék a VW-be való 2 din-es keretet venni. Gyárihoz hasonló megjelenést szeretnék ezért is néztem 2 félét:
Audiovox 151 50 30 [link]
Phonocar 3/585 [link]

Ezekben lehet állítani elvileg a rádió mélységét is, illetve a rádióhoz való vékony takaróperemet nem kell felrakni,mivel egész az előlapig takar a keret.
Van esetleg valakina ilyen vagy ezekhez hasonló? Mik a tapasztalatok,hogy passzol, mennyire veszi körül? Esetleg képet rakna fel valaki,hogy mekkora rések maradnak a keret és a rádió előlapja között?
Köszi előre is!

(#33399) k-feri65 válasza Joe fiú (#33397) üzenetére


k-feri65
senior tag

Értem én, hogy senki nem akar itt feszkót....de az a kijelentés hogy csak minőségi dolgokból lehet igényes autót építeni ez nem teljesen igaz....még egy példa a felmosorongy mellett....sq verseny mnc-sub LSB.suzukija picit jobb volt mint a Thezis-Morel es rendszer...

és nehogy most valaki azt higgye hogy leszarozom az audit....szerintem a legjobb autó a mezőnyben,,,csak be kéne állítani...

értem én de le sz@..m

(#33400) kavics325i válasza k-feri65 (#33399) üzenetére


kavics325i
őstag

Amúgy is feszültség keltésben én vagyok a legjobb. :D
Látod én is hiszek a felmosórongyban, a kutyákkal azzal szoktam apportozni. Végül is én is azért vettem dynamatot,mert jó a felmosórongy is. Csak nem értek hozzá

Amúgy az nem lehet,hogy a bírók nem értenek hozzá????

[ Szerkesztve ]

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.