Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Joe fiú válasza tomic (#33250) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Hát..20 ezer körül lehet a reális ára..vagyis a reális magasabb lehet..de kb. ez amit adnak érte itthon.

(#33252) imi314


imi314
senior tag

Milyen kategória ez a mélynyomó.?:Mac audio absolute 304 egy magnat rx44 kiszolgálná?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#33253) Osynho válasza imi314 (#33252) üzenetére


Osynho
addikt

Nekem 300-as van zárt ládában (eladó) és RX44-el hajtottam (szintén vihető :D). Szerintem jó páros.

(#33254) imi314 válasza Osynho (#33253) üzenetére


imi314
senior tag

Akkor azt mondod ,h érdemes beruházni rá? Ez reflex ládában van.

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#33255) footy válasza aneda (#33247) üzenetére


footy
addikt

Ha ennek lenne értelme, akkor minden gyári rendszer jól szólna. Ha ugyanaz szól négy helyről akkor van káosz. Miért kellene egy mély/subhangszórónak ugyanakkora érzékenység mint egy méyközépnek? A gyártmányt pedig végképp nem értem :(

(#33256) kavics325i válasza imi314 (#33254) üzenetére


kavics325i
őstag

Ez ízlés dolga,de engem még próba kedvéért sem tudnál rá beszélni reflexre

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33257) mm89


mm89
őstag

A tegnapi hsz-omat folytatva: [Blaupunkt] páros, még mindig az aktív blau ellen.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33258) kavics325i válasza mm89 (#33257) üzenetére


kavics325i
őstag

Akkor úgy unplug válaszolok. A mély-láda általában ízlés kérdése. Én zárt párti vagyok,de pl. dzsojí az olyan pumpálós odabaszóst szereti. Ő még nem találta meg az igazi szerelmét.
Egy a lényeg viszonylag jó minőségű hsz-val szerelt ládát kell venni és hozzá egy nagyon erős monót.
A kárpit és az aktív láda lényege mi is lenne??Csak az,hogy az autóban ne legyenek lyukak?Mert akkor tépőzárat rögzíts az erőre is a ládára is és az helyben tartja. Az rca-t én mindig középen viszem és az akksi oldalán a tápot.A hsz vezeték az mehet az ellenkező oldalon,de ha kiadja akkor az rca mellett középen is.
Egy szó mint száz ha nem az a lényeg,hogy erősítőstől lehessen kivenni a cuccost akkor mindenképp külön álló kombo.
A két linked közül akármelyik láda jó lehet,de a két erő úgy szar ahogy van.

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33259) imi314 válasza kavics325i (#33256) üzenetére


imi314
senior tag

Milyet ajánlasz a magnathoz?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#33260) kavics325i válasza imi314 (#33259) üzenetére


kavics325i
őstag

Látod,hogy hirdeti ósinyho az övét.Hallgasd meg az övét és ha tetszik vedd meg.Nem a legjobb lehetőség a meghallgatás vásárláskor???

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33261) gigi21hu


gigi21hu
csendes tag

Azt szeretném kérdezni, hogy ha veszek egy jelszint átalakítót a hangszóró kimenetre ( nincs erősítő kimenet a rádión ), és úgy csatlakozom erősítőre, akkor mi történik, ha növelem a hangerőt a rádión? Nem történik semmi, mert a jelszint átalakító konstans jelet ad és csak az erősítőn lehet hangerőt állítani vagy így is változtatható a hangerő?

(#33262) imi314 válasza kavics325i (#33260) üzenetére


imi314
senior tag

Csak az a baj,h elég messze van tőlem

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#33263) mm89 válasza kavics325i (#33258) üzenetére


mm89
őstag

Sajnos még mindig nem jutottam el oda, hogy meghallgassam azt az aktív blaupunktot, pedig unokatesómnak van, csak nem tudjuk összehozni...
Annyira írjátok, hogy ennyi pénzből lehetne sokkal jobb különálló cuccokat venni használtan, hogy már azokat nézegetem (persze jobb lenne az új, de annyit nem szeretnék költeni rá).
Most, hogy mondod, ha ki kell venni a cuccot a csomagtérből, akkor végülis mindegy, hogy hány darabban veszem ki, mert a kábelek száma majdnem ugyanannyi (ha jól sejtem, csak egy plusz kábel van, ami az erőtől megy a hsz-ig), tehát ez se zavar annyira. Csak a rögzítés miatt nem akartam külön erősítőt és hsz-t, mert tényleg nem szeretnék sehova lyukat fúrni, csavart rakni. Egyik havernál láttam olyat, hogy csak simán ott figyel az erősítő mindenféle rögzítés nélkül, azért az gondolom nem a legjobb, mert ha megindul, akkor tépi a kábeleket is. Viszont ez a tépőzáras téma jó lehet az erősítőre is.
Gondoltam arra is, hogy az első hsz-kat is az erősítőről kéne meghajtani, de az már elég sok kábelt igényel.
Az is eszembe jutott, hogy azt kellene csinálni, hogy behúzni a kocsiba hátra a tápkábeleket, akár egy aktívnak, akár egy szett számára és akkor tudnék próbálgatni. Ez így megoldható, vagy a kábelek nagyban függnek a meghajtandó cucctól is? (tehát vinnék hátra egy tápot, bekészítenék egy testet, ezen kívül a fejegységről kell csak az rca kábelt hátravinni?)
Azt még mindig nem értem, hogy a fejegységem pontosan mire is képes:
- Lehet úgy csinálni, hogy meghajtsa az ajtókban lévő két hsz-t és a műszerfalban lévő csipogókat és még jusson az erősítőre is, ami a mélyet hajtja?
- Lehet úgy csinálni, hogy meghajtsa a csipogókat és az erősítőt, ami hajtja a mélyet és az ajtóban lévő hsz-kat? :F

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33264) shteer válasza gigi21hu (#33261) üzenetére


shteer
titán

nem konstans jelet ad

..szerintem jónak tűnik

(#33265) footy válasza gigi21hu (#33261) üzenetére


footy
addikt

Az erositokon nincs hangero poti csak gain, amivel a jelszintet illeszted a fejegyseghez.

(#33266) gigi21hu válasza shteer (#33264) üzenetére


gigi21hu
csendes tag

Köszi. Vagyis ahogy tekerem a rádión a hangerőt, úgy változik erősítőn keresztül is.

(#33267) gigi21hu válasza footy (#33265) üzenetére


gigi21hu
csendes tag

Helo. Korábbi autómban volt egy aktív sub, annak az erősítőjén volume felirat volt, ezért kérdeztem. Mindegy nekem, mi a neve, csak az érdekel, hogy a rádió hangerejének változásával tudom-e növelni a sub hangerejét, ha jelszint átalakítós megoldással próbálkozok a hátsó hanszóró kimeneteken.

(#33268) PiciPeti válasza mm89 (#33263) üzenetére


PiciPeti
őstag

Nah, látom végre van valaki, aki megérti miért pofázunk... :R

Ha első szettet is szeretnél hajtani erősítőtől (ami illő is lenne), akkor egy 4 csatis erősítőt kell keress.
Esetedben az lenne a legjobb megoldás, hogy az egyik első ülés alá tennéd az erősítőt, és innen menne az ajtókba, illetve hátra a mélyhez a hangszórókábel.
Ennek előnye még, hogy az ülés alatt könnyebb rögzíteni az erősítőt a tépőzáras megoldással is, illetve ha gyorscsatlakozót teszel kábel végére, akkor csak kihúzod a ládából, kiveszed a nyomót, és ennyi. Nem kell tápkábelekkel szarozni.

További előny, hogy elég kevesebb tápkábel, RCA kábel, esetleg vissza tudod húzni a testelést az akksira ugyanannyi kábellel (6m)

Van fent az aprón egy Signat Ram 2 erősítő, 15e-ért, az az év vétele szerintem, ha jól működik.

(#33269) mm89 válasza PiciPeti (#33268) üzenetére


mm89
őstag

Gondoltam már erre az ülés alá erősítő témára is, de az a baj, hogy nagyon kicsit ott a hely (vw polo classic). Most lemértem, max 12x20x3 cm :( Szerintem nincs az az erősítő ami befér oda :((. A hűtéssel ott nem lenne gondja egyébként? Pedig jó lenne, mert csak a mélyet kéne kivenni hátulról ha kell a hely, kevesebb kábel lógna a csomagtérben, kevesebb kábel kéne az egész rendszerhez, főleg ha az első szettet is meg szeretném hajtani vele.
Azt még mindig nem egészen értem, hogy egy 4 csatornás erősítő hogy tud ellátni 5 hsz-t (2 az ajótkban, 2 csipogó, 1 mély), vagy a csipogók jól vannak a fejről is? Ha a fejegységen 2 pár RCA kimenet van, akkor abból az egyik megy az erősítőbe, a másik meg a csipogókba és az ajtóba?

Nézegettem az aprót is, de Szegeden nem nagyon van éppen semmi.
(aprod.hu-t szoktam inkább nézni, ott több van, bár nyilván a minőség is más általánosan)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33270) PiciPeti válasza mm89 (#33269) üzenetére


PiciPeti
őstag

Huhh... Az tényleg nem nagy hely... :(

Úgy kellene bekötni, hogy a fejből 2 pár RCA megy az erősítőbe. Az egyik pár a "front", ez adná a jelet az első szettnek, a másik pár a "sub", ez adja a jelet a mélynyomónak.

Az első 4 hangszóró valójában csak 2. Ha gyári, akkor sorba vannak kötve a mélyközép, és a magas hangszórók, csak a magas előtt van egy kis kondi, am kiszűri a mélyebb frekvenciákat.
Tehát elég oldalanként 1-1 csatorna.
A mélynek pedig lehidalni 2 csatornát, így elegendő erő is jutna hátra.

Nézz körül az autóban, hova férne el az erősítő... Esetleg anyósülés előtt, a műszerfal aljára?

(#33271) aneda válasza mm89 (#33269) üzenetére


aneda
aktív tag

Az nem valami 2-es Golf származék?
Én annó a Golfba egész rendes méretű erősítőt tuszkoltam be az anyósülés alá.

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#33272) aneda válasza footy (#33255) üzenetére


aneda
aktív tag

Pont ebben az autóban tapasztaltam, elől valami ratyi hangszóró volt, a kalaptartóban pedig 20cm-es, egész tisztességes Magnat.
Ha tekertem a hangerőt változott a "fader pozíció", ill. ahogy egy zenében skálázódott a hang (zongora, női ének), úgy vándorolt a hang előre hátra.

Ezért gondolom hogy ha van a kollégának 4db 16,5cm hangszóró lika, ill. nem akar időkorrozni, procizni, legjobb választás ugyanolyan mélyközepet rakni hátra.

Szerintem a gyári rendszerek nem azért szólnak "szarul" mert esetleg egyforma hangszórók vannak bennük.
Pl. észrevetted a gyári rendszereken milyen jól lehet beszélgetős műsorokat, pl. Kossuth-ot hallgatni?

Az elöl hátul hangszórós rendszer (+proci) megvalósítása nálam folyamatban van, csak ott elcsúszott a mutatvány hogy a német bauer csak bedobta a Morel hangszórókat egy dobozba, majd postázta, így a 8db hangszóróból épen megmaradt 3,5db... :W

[ Szerkesztve ]

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#33273) mm89 válasza PiciPeti (#33270) üzenetére


mm89
őstag

A csipogók gyáriak, a fejegységet és az ajtóhangszórókat az előző tulaj cserélte (barátnőm apja :D)
Az anyósülés elé csak akkor tudnám tenni, ha megfúrnám ott a műanyagot... Ez ugye kiesik.
Egyébként ILYEN ott a kinézet.

aneda
Tuti gyári az egész kocsi.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33274) gabber01 válasza aneda (#33272) üzenetére


gabber01
addikt

Mert ha ugyanolyan hangszórók vannak bent elöl, hátul akkor miért is nem kell időkorrozni?... Plusz a hátsó hangszórók elhelyezése még egyéb oldalról is szerencsétlenebb, mert amellett hogy fizikailag is távolabb vannak, több akadályba is ütközik a hang, vagy éppen visszaverődik.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33275) aneda válasza mm89 (#33273) üzenetére


aneda
aktív tag

Ezzel arra céloztam hogy tudtommal ugyanolyan széles az ülés sínje a 2-es Golfnak, ill. a Polo-nak, és az nem létezik hogy csak 20cm legyen...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#33276) aneda válasza gabber01 (#33274) üzenetére


aneda
aktív tag

Azt egy szóval nem írtam hogy nem kell időkorrozni...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#33277) gabber01 válasza aneda (#33276) üzenetére


gabber01
addikt

"Ezért gondolom hogy ha van a kollégának 4db 16,5cm hangszóró lika, ill. nem akar időkorrozni, procizni, legjobb választás ugyanolyan mélyközepet rakni hátra."

De lehet én vagyok a hülye...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33278) mm89 válasza aneda (#33275) üzenetére


mm89
őstag

A szélességre azért írtam annyit, mert elég fura az ülés váza, próbáltam pár képet csinálni, nem tudom mennyire adja át:
[link]
[link2]
Tehát oda nem fér erősítő az fix :( Marad a csomagtér ha ez a megoldás lesz végül...
A gond az, hogy összesen a motyóra (kábelekkel együtt) max 25-30e -t szánnék...

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33279) PiciPeti válasza mm89 (#33278) üzenetére


PiciPeti
őstag

Hát annyiból a 4 csatist + ládát+kábelt nehéz lesz megoldani... :F

Az ülés alá viszont úgy látom hogy beférne nagyobb erősítő is. Egy kartondarabból próbálj meg hajtogatni hasáb formát, ami még épp beférne. Így megmérni nem egyszerű...

Az még megoldás lehet, hogyha veszel egy 2 csatist + ládát, és azt bekábelezni az ülés alá, így ha majd fejlesztenél, egyszerűbb dolgod lesz... Bár sok értelme ennek nem nagyon van, főleg ha nem is biztos hogy fejleszteni akarsz...

Hát nem tudom mi lenne a jó megoldás. :(

(#33280) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

1,5éves Hollywood Excursion HX-6 Comp szettben lévő hangváltóm magas része megadta magát. csipogó amúgy jó, a mély/magas hangszóró megy, viszont a magas része meg sem szólal. :(
Ezzel mit tudok tenni? Hasonló hangváltót lehet külön rendelni? Esetleg van esély a javíttatására? Elvégre nem egy bonyolult eszköz...

Köszi előre is!

(#33281) shteer válasza Stehe (#33280) üzenetére


shteer
titán

Javittasd szvsz

..szerintem jónak tűnik

(#33282) kigoi


kigoi
senior tag

Galden audio ch-zero rca kábelemen az egyik végén van egy kilógó vékony kábel,azt mondták az plusz földelés.
Van jelentősége annak hogy az a vége a fej vagy az erőnél van,vagy mindegy?

(#33283) PiciPeti válasza kigoi (#33282) üzenetére


PiciPeti
őstag

Az a Remote kábel lesz... :)

(#33284) kigoi válasza PiciPeti (#33283) üzenetére


kigoi
senior tag

De csak az egyik oldalon van,a másikon nincs.

(#33285) opeter70 válasza kigoi (#33284) üzenetére


opeter70
senior tag

És a kilógó vég másik vége hova vezet? :)

(#33286) kigoi válasza opeter70 (#33285) üzenetére


kigoi
senior tag

Nem tudom mert ilyen /ún.kígyóbőr borítás/ van rajta aztán az alatt eltűnik.

(#33287) tib-bee


tib-bee
tag

Sziasztok. Szereztem egy 4 csatornás erősítőt, de a fejegységen csak 1 pár RCA kimenet van. Egyelőre csak a Sub-ot hajtom vele, de tavasszal rá akarom kötni az első szettet, és az RCA kábelt Y elosztóval akarom megoldani. Így csak annyi hátrányom lesz, hogy a fejegységen nem tudok fadert állítani?

(#33288) mm89 válasza PiciPeti (#33279) üzenetére


mm89
őstag

Hát igen, sajnos szűkös a keret.
Viszont úgy néz ki, megköszönöm az eddigi segítségeket, mert voltam ma meghallgatni unokatesómnál azt a bizonyos aktív blau-t :)
Hát azt kell mondjam, hogy nekem ez teljesen megfelelő cucc. Lehet, hogy botfülű vagyok :))
Még egyszer köszönöm a segítségeket! :R

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#33289) kavics325i válasza mm89 (#33288) üzenetére


kavics325i
őstag

Nincs ebben semmi.Van akinek elég

" A fantáziát kárpótlásul kaptuk mindazért, amik nem vagyunk, a humorérzéket pedig vigaszképpen azért amik vagyunk.” ( Széchenyi Zsigmond )

(#33290) shteer válasza kigoi (#33282) üzenetére


shteer
titán

Foldelheto RCA-t mindig a forrasnal, azaz a fejnel foldeljuk!

..szerintem jónak tűnik

(#33291) gabber01 válasza tib-bee (#33287) üzenetére


gabber01
addikt

Nem szerencsés RCA-t elosztani. Legtöbb esetben hallhatóan rosszabb lesz.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33292) kigoi válasza shteer (#33290) üzenetére


kigoi
senior tag

Oks, akkor jól húztam be,köszke

(#33293) tib-bee válasza gabber01 (#33291) üzenetére


tib-bee
tag

Akkor a legjobb megoldás a fejegység csere lenne? :F

(#33294) imi314 válasza gabber01 (#33291) üzenetére


imi314
senior tag

mi a teendő ebben az esetben?

sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ s23 ULTRA

(#33295) gabber01 válasza tib-bee (#33293) üzenetére


gabber01
addikt

Szerintem igen.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#33296) Joe fiú válasza tib-bee (#33287) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Az erősítő nem tudja közösíteni a csatornák jelét? A legtöbb erősítőn van egy kapcsoló, amely képes közösíteni az rcak jelét, így nem kell elosztóval szenvedni, hanem elég egy pár rca is.

(#33297) tib-bee válasza Joe fiú (#33296) üzenetére


tib-bee
tag

Na ez jó kérdés. Még annyira nem volt időm megnézni az erősítőt, csak bekötöttem, kipróbáltam, hogy működik e, és nagyjából beállítottam. Majd hétvégén lesz több időm. Egyébként ez az erősítő: [link]
Az alján van egy olyan kapcsoló, hogy In-Select, ezt lehet 1In és 2In-re állítani, lehetséges, hogy ez lenne. A manualjából erre következtetek.

(#33298) tib-bee válasza tib-bee (#33297) üzenetére


tib-bee
tag

Na a használatiban van pár ábra. Ha első szettet kötök rá és a mélyet hídban, akkor elég egy RCA szerencsére.

(#33299) tomic


tomic
addikt

Érdeklődnék ,hogy ESX Signum SE4120 erősítővel van-e valakinek tapasztalata? Milyen hangzású? Finom,vagy inkább kemény? Mi jellemző az ESX-re?

(#33300) footy válasza tomic (#33299) üzenetére


footy
addikt

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.