Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58088) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ide fog passzolni leginkább a kérdésem, de talán az asztalos fórumtársak időnként üveggel is találkoznak a munkájuk során és tudnak tanácsot adni.

Adott egy napelem modul, amiből kültéri asztal lesz. Magát a modulban lévő vékony üveget nem arra tervezték, hogy súlyt tartson, ezért fogok tenni rá egy víztiszta edzett üveg lapot. Amiben megakadtam, hogy mivel ragasszam az üveglapot a modul alumínium keretére?

Amikre én gondoltam eddig:
- valamilyen epoxi ragasztó: ezt azért vetettem el, mert ahogy ráteszem az üveglapot, alulról nem tudok benyúlni, hogy elhúzzam/letöröljem az epoxit és csúnya lesz, hogy ha elkezd megfolyni a panel közepe irányába, illetve ilyen fodros kinézetű lesz. Akármennyire is átlátszó az epoxi, látni lehet, hogy ott van.
- kültéri színtelen szilo: ugyanazért nem szimpatikus, mint az epoxi.
- kétoldalas átlátszó ragasztószalag: ez alapvetően tetszene, de nem találok belőle kültérit/vízállót.

Olyanra gondoltam még, hogy kétoldalassal rögzítem az üveglapot, majd a külső pereménél behúzom szilóval. Ez elvileg minden szempontból megfelelne, de hátha van valakinek jobb ötlete :)

Köszi szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.