Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48928) pali923 válasza Tibicsucsu (#48925) üzenetére


pali923
aktív tag

Én is 18-as bútorlapból csináltam a spájzba polcot, de nem mertem 60 centisnél hosszabb polcokat csinálni. Most is vannak olyan polcok, amin 20db 7decis piás, vagy literes befőttes üveg van. Számold ki, ez hány kiló. 17 éve nem nyúltam hozzájuk, és működnek.
A könyvespolcunkban 90centis 18mm-es táblásított fenyőpolcok vannak. Ezek bírják, bár némelyik meghajlott, de nincs mindegyiken 20kg.
Én nem mernék csak úgy méteres polcokra akkora súlyokat pakolni, mint ami egy spájzban előfordul, még rétegelt lemezre sem. Hiába mondod, hogy majd a földre pakolod a nagy befőtteket, ez egy idő után elfelejtődik, nem beszélve pl. a mikróról.
Az is tapasztalat, hogy 2 összecsavarozott 18-as bútorlap tartása és teherbírása a töredéke annak, mint ha alátámasztod a 2 szélén 20x50-es lécekkel. De pacman megoldása is jobb, ahol középen van alátámasztva a polc.
A spájzba 5 centinként fúrtam lyukakat, hogy a polcokat variálni tudjuk. Tippeld meg, mióta bepakoltunk, hány polcot, és hány alkalommal tettük át másik helyre! :) Igen eltaláltad. Ha egyszer kész lesz, az úgy fog maradni.
Szerintem.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.