Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38651) raidx válasza Cabaye (#38648) üzenetére


raidx
őstag

Mit akarsz fúrni a géppel? Betonhoz kőhöz jobb egy fúrókalapács. Téglához meg az ütvefúró.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38652) raidx válasza sanzi89 (#38650) üzenetére


raidx
őstag

Szerencsés vagy. Köszönhető a hosszába repedésnek. Kritikus alkatrészeknél hőkezelés utánn külőnféle technikával ellenőrzik van e hajszálrepedés az anyagba. Sőt nagyon kritikus cuccoknál röggenezik is, hogy a belső hibákra is fény derüljön. A fúrók nem tartoznakk a vizsgálati körbe.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38653) Cabaye válasza raidx (#38651) üzenetére


Cabaye
csendes tag

Otthoni bontási munkákhoz kellene legfőképpen ( csempe vésés, régi járólap felszedése, falról vakolat vésése )
Később villanyszereléshez csatornák kivésése a falban. Szóval ilyen jellegű dolgokhoz kellene, azért gondoltam hogy egy ütvefúró kompaktabb megoldás számomra. Fúni betonba nem nagyon tervezek vele, max téglába.

(#38654) ecaddsell válasza Cabaye (#38653) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Ezt nem az asztalos topikban kellene kérdezd hanem itt.

Arra a munkára amit leírtál egyébként jobb lenne egy 4-5J-os állómotoros gép. Amiket linkeltél max. nagyon alkalmi vésésre jó, de leginkább fúrásra.

(#38655) Cabaye válasza ecaddsell (#38654) üzenetére


Cabaye
csendes tag

Okés, akkor átmegyek :)

(#38656) yooccoo válasza Cabaye (#38653) üzenetére


yooccoo
aktív tag

a csatornát sokkal inkább vágni szokták, főleg betonban

(#38657) Cabaye válasza yooccoo (#38656) üzenetére


Cabaye
csendes tag

Horonymaró után gondoltam, kipattogtatni vakolatot :) Biztos nem túl szakszerű a megfogalmazás :D

(#38658) mdk01 válasza Winner_hun (#38647) üzenetére


mdk01
addikt

Ugyanolyan tolóajtó vasalattal kalkuláltad?

(#38659) Sanyabá válasza Cabaye (#38648) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nem tudom hogy elkerülte-e a figyelmedet , hogy az előbbi 40 ezer, az utóbbi meg 160 ezer ft :Y
Egy átlagos felhasználásra bőven elég az első linken szereplő gép!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#38660) Winner_hun válasza mdk01 (#38658) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem tudom milyen van rajta. Nem számoltam semmit, megnéztem a méretet, kb. árat beírtam. Elsőre 260-300k-t akartam írni, lehet hagyni kellett volna?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38661) epmd válasza Sanyabá (#38659) üzenetére


epmd
tag

El van írva ez az ár,ha jól emlékszem mi 50 ezerért áruljuk.

(#38662) yooccoo válasza Sanyabá (#38659) üzenetére


yooccoo
aktív tag

soha nem került annyiba, az egy kamu listaár

(#38663) sanzi89 válasza sanzi89 (#38650) üzenetére


sanzi89
addikt

Meg is jött az új fúrószár, és csodák csodájára simán sikerült megfúrni ugyanazt a fenyő deszkát, amibe a másik beletört. A profibarkacs.hu előtt megemel a kalapom.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38664) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lehet nem a legjobb helyen érdeklődöm, de borovi fenyő éjjeli szekrényt, hol tudnék jó árban vásárolni?
Csak mezei lakkal kellene. Elfogadható szállítási költséggel.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#38665) Gergello válasza Predator2 (#38664) üzenetére


Gergello
addikt

neten nézzél szét

(#38666) sanzi89 válasza sanzi89 (#38663) üzenetére


sanzi89
addikt

A hétvégén használtam egy kicsit ezt a Wolfcraft Undercover Jig szettet a kicserélt fúróval. 50*30-as fenyő lécekből készítettem el egy téglatest "vázát", a sarkokat ezzel rögzítettem. Teljesen laikusként könnyen, és aránylag szépen tudtam vele dolgozni, tetszik.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#38667) fasyrt válasza Predator2 (#38664) üzenetére


fasyrt
őstag

Szigedi Butor foglalkozik fenyö butorral.

(#38668) BullZeye


BullZeye
veterán

Ezek az IKEA-s fiókok mennyivel rosszabbak mint egy BLUM? Mert árban jelentős különbség van, viszont IKEA-ra van 25 év garancia, ami miatt kezdek elcsábulni.

Van köztük valami jelentős különbség ami indokolja a majd dupla felárat?

(#38669) Winner_hun válasza BullZeye (#38668) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ikea blum vasalatokat is használ. Ha van rá lehetőség el kell menni, meg kell nézni hogy milyen vasalat van az adott fiókhoz ha ennyire számít.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38670) BullZeye válasza Winner_hun (#38669) üzenetére


BullZeye
veterán

25 év garancia nem számít? Nem szokták ezek megadni magukat? Sokkal gagyibbat nem akarok mint a BLUM, viszont a 25 év gari miatt gondolkodom rajta. Az ár másodlagos, engem csak az mozgat, hogy ha 25 évet vállal rá, akkor szar nem lehet, viszont ha szar, és 2 évente vihetem vissza IKEA-ba, BLUM meg X évet ad rá, viszont 10 évig hozzá se kell nyúlni, akkor egyértelműen Blum.

(V-tach izzókra adnak 2 évet, tök jó, de 5 havonta tönkremennek, sokat nem érek a garanciával, ha fél évente rohangálhatok a teljes izzó szettel)

(#38671) yooccoo válasza BullZeye (#38670) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nem egyértelműen ad mindenre 25 évet, az a garis feltételekben van leírva, hogy mire vonatkozik

(#38672) pali923 válasza yooccoo (#38671) üzenetére


pali923
tag

Szerintem is konkrétan kell tájékozódni az ikeás vásárláskor. Vettem konyha- és más bútorokat 1-2 év eltéréssel. A korábbi vasalatok minimum Blum-minőségűek, de az újabb vásárláskor már a leggagyibb akatrészeket adták hozzá, amit eddig a kezembe fogtam. A bútorlapokról nem is beszélve. Vagyis tapogasd meg, mielőtt megveszed, és olvasd el a garancialevelet is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38673) BullZeye


BullZeye
veterán

Asztalba épített elosztóból van valami kis helyet foglaló de stabil megoldás, ami nem jelent közvetlen életeszélyt (van kis pereme, vagy ha asztalra borul valami akkor elvezetődik, esetleg rejtett)?

(#38674) raidx válasza BullZeye (#38673) üzenetére


raidx
őstag

Van pár fajta: [link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#38675) BullZeye válasza raidx (#38674) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, google nekem is barátom, ezeket meg is találtam, viszont otromba nagyok ahhoz képest amilyen méret indokolt. Ezért érdeklődöm, hogy esetleg létezik e olyan ami pici kompakt, és nem halálos tea kiömlésnél, amit használni szoktatok megelégedéssel.

(#38677) BullZeye válasza BullZeye (#38675) üzenetére


BullZeye
veterán

Ebbe az asztalba szeretnék 2x3db konnektort amúgy. (album)

Mivel soha nem csináltattam bútort, csak annyi tudásom van amit olvastam vagy hallottam futólag, ez alapján csináltam ezt a vázlatot.
285cm széles, 75+3,6cm magas, 90cm mély munkaállomás 2 géphez.
Nagyon örülnék, ha kapnék egy kis építő kritikát, hogy amit elképzeltem mennyire valósítható meg, hogy amikor megyek a lapszabászhoz / asztaloshoz, már ne legyen fölösleges plusz munkája vele, csak átnézze, és lista alapján vágja a lapokat.

Amik alapján készítettem:
1) Jobbra tőle kanapé lesz, így balesetek elkerülése végett nincs 5-10cm asztallap ráhagyva az asztallábra, nehogy beleakadjon láb, fej alulról.
2) Bal oldalt tőle radiátor lesz, egész pontosan 74,5cm magasságban lesz vége a radiátornak, és sajnos a 140cm-es radiátor jó 70cm mélyen be fog menni az asztal alá, ha szabad (de szerintem nem, hisz az asztal elég jó hőszigetelő, és nem tudom mit tenne a hő).
Ha nem egészséges, akkor 280cm széles lesz, és a radiátor feljebb kerül, így egy szintben lesznek, viszont a radiátor mellett lenne továbbra is a nagy része (ezért lenne nyitott a bal oldali asztal lába, HA egyáltalán megoldható ez a nyitás, jelenlegi asztalomon így van, de ez tömör diófa, szóval nem egyszerű...)
3) Monitorok falra lesznek fúrva, kábelek pedig 5-8cm átmérőjű körökön/félkörökön keresztül jutnak el a megfelelő helyre.
4) Sajnos bal oldalon a fűtéscső az ablaktól kb 55cm-re jön be, ezt áthelyezzük a fal mellé, viszont a padlónál kb 10cm-re így is ki fog lógni (így lehet az ívet megoldani csak). Ezzel nem tudunk mit kezdeni, viszont értékes helyet veszíteni nem szeretnék, ezért inkább a bal oldali asztalnál 10cm-el beljebb kerül az asztal hátlap, és a bal asztallábban lesz egy kis hely kihagyva a csőnek. Feleségem lábának így is marad 73-78cm.
5) Amennyire lehet zárt lenne az asztal, mert nyuszink van, aki szereti a szűk helyeket, és ha egyszer az asztalba bejut, soha nem akarna kijönni.
A parkettaszegélynek is egy 5cm-es derékszögű háromszöget hagytam (nem tudom mennyi kell valójában, jelenlegi lakásunkban nincs épkézláb szegély amit lemérhetnék, szóval ez változhat)
6) Fiókok BLUM-ra lettek tervezve, de elképzelhető, hogy 25 év garis Ikeát is megnézem mint opció, bár inkább a minőséget szeretném mint az olcsóságot, blumra nem tudom milyen garancia jár.

Bármilyen észrevételt szívesen látnék, mert tényleg nincs gyakorlati tapasztalatom, így közel biztos, hogy amit kitaláltam, hemzseg a hibáktól, mert pl lehetetlen megvalósítani.

Bónusz:
Asztallap frontját lehet úgy félkörívesen megoldani, mint a konyhában a munkalapokat szokták?

[ Szerkesztve ]

(#38678) pali923 válasza BullZeye (#38677) üzenetére


pali923
tag

6) Annak utánajártál, hogy az Ikeában kapsz-e pont ekkora fiókokat külön? Esetleg korpusszal együtt, ami pont ekkora? Nem vagyok benne biztos, hogy alkatrészeket tudsz külön venni, akármennyi garanciával szeretnéd.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#38679) BullZeye válasza pali923 (#38678) üzenetére


BullZeye
veterán

Ja igen, a fiókok méretezése PLUM-ra történt, IKEA-s az 40 vagy 60cm széles lehet. jelenleg 49cm-re van belőve, ez természetesen még változni fog.

(#38680) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Kapcsolt gerébtokos ablakom van amin ki kellene vezetnem egy 4cmx2cm méretű csövet.(csukott állapotában)
Csak a toknál, vagy az ablak szélein lenne megoldható, mert a cső egyik-másik végén egy mobil klíma kül- és beltéri egység van.
Hogy oldanátok ezt meg?
Azon gondolkodtam, hogy ahol összecsukódik a két szárny, vágok ki belőle egy darabot, télire meg készítek oda egy ugyan akkora betétet.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#38682) veze


veze
őstag

( nem vagyok asztalos szaki, ezért inkább kérdezek)
Hosszvágásra fenyő és egyéb hasonlo ( puha) fa vágásához váltófogas fogáshatárolós, átmérő 250x30 fűrészlapot keresek. Ebben az átmérőben milyen fogszámút keressek a megjelölt feladathoz , mi számít használhatónak?
googleztam freud és pilana lapok után, de nem igen találtam. Elvagyok tévedve hogy ilyeneket keresek
találtam, de ott 300mm nél kezdődött az átmérő . meg javarészt vegyes használathoz valót találok, de azt többfélét is viszont én 85-90százalákban hosszában vágok, ezért ugy gondolom nem kéne vegyes lap nekem.
valaki tudna bejáratott forrást ajánlani?

(#38683) veze válasza veze (#38682) üzenetére


veze
őstag

[link]
itt találtam 250mm átmérőben itt különbséget tesznek a görcsmentes hosszirányú vágólap és a nem görcsmentes között.
3,2mm vastag 20 fogas 2,5mm vastag 30 fogas. ez nem kevés? ( bár ha abból indulok ki hogy a gyártó mire szánja, nyilvan annyi fogat tesz rá ami a célnak megfelelő)
azt én nem tudom garantálni hogy görcsmentes fát vágok csak, szóval ez a megkülönböztetés is vízválasztó
mondjuk árakat itt sem írnak..

[ Szerkesztve ]

(#38684) aszamóca válasza veze (#38683) üzenetére


aszamóca
aktív tag

Januári árajánlatuk, akkor vettem tőlük.
21LU1C 0100 FREUD körfűrész D:250x3,2x30 Z=22 10 950 Ft+Áfa/db Raktárról kapható (váltó, bevonatolt pasztásan zaj-csillapított változat)

Nem, nem hangfalnak hívják, gyűjtőnéven hangsugárzónak. A hangfal egy valamekkora tetszőleges geometriájú lapba épített hangszóró.

(#38685) veze válasza aszamóca (#38684) üzenetére


veze
őstag

Irtam mailt nekik tegnap de ma nem válaszoltak (árajánlatot kértem szállitassal)
holnap telefonalni kéne ugy lehet..

(#38686) martong válasza #46372352 (#38681) üzenetére


martong
tag

Szia
Én a Dósafa-nál szoktam venni.
Blum vasalat pedig a Sevrolandnál van jó áron még szállítással is.
Lapszabászatban a Woodexpressnek vannak a legjobb árai szerintem.
Mind rendelhető online

Okos embernek a nagyapja ültet diófát.

(#38688) jancsika


jancsika
újonc

Szép napot! Szeretném a segítségeteket kérni. Kombinált gyalugép vásárlását tervezem. Nem tudom milyet vegyek, ill. milyen fordulatszám kell ahhoz, hogy szép munkát végezzen. Nem csak hobbi célra használnám, de nem is szükséges feltétlen professzionális. 220V-os kell, 200-300 ezer Ft-ot költenék rá. Köszönöm!

(#38689) Winner_hun válasza Winner_hun (#38495) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lenkei bútorszerelvény Kft-nél árulják ezeket. Meg is jött, helyszínen össze lett rakva, csak félig működik. Felfele megy (bár néha megszorul, ezt a hangjáról hallani), lefelé viszont csak rásegítéssel. Elindul azon az oldalon ahol a motor van, billen az asztallap és megáll, befeszül. Ha a másik oldalon ránehezkedek akkor megy lefelé. Visszavittük hogy nem jó, majd a jövő héten szólnak hogy mire jutottak vele.
Végül nem a kiszemelt példány lett hanem egy kisebb, mert az fért el rendesen. Egy hátránya van, nincs hátul görgője.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38690) gaborbol


gaborbol
őstag

Informatikus vagyok, nem sok elozetes tapasztalatom volt az epites teren, igy nezzetek el az esetleges szakbarbarsagot.

Adott volt egy sorhaz egy 30 nm-es telekkel aminek kb 2 meter lejtese van, gyakorlatilag teljesen alkalmatlan volt barmire. Gondoltam csinalok ra hivatalosan epitesi engedellyel es epitesi ellenor altal felugyelten egy fa teraszt ami kvazi hasznalhatova teszi a teruletet.

Adtam magamnak 5 hetveget es a koltsegvetest $1800-2000 dollar kore lottem be, mivel $1600-at adott ki a barkacsaruhaz tokkal vonoval. Tobb ceg kijott felmerni a melot, de nem igazan erdekelte oket, tul kicsi melo, (keves haszonnal) ezert legtobben visszaleptek. Egy konkret ajanlat jobb be ok minimum $5000-6000 dollar kore lottek be a projektet, igy en alltam neki.

Innen indult a tortenet, megneztem hogy kb hogyan lehetne osszehozni ezt egy szintre:

Eredetileg kilenc 1.2 meteres beton alapot szantam neki amire 9 gerendat alitottam volna fel, de az epitesi ellenore nem rajongott erte. A teljes vaz szerkezetet joval erosebb anyagbol kellett volna megcsinalnom, igy dontottem a 15 darab beton alap mellett: ( mar itt sejtettem, hogy a keret nem feltetlen lesz eleg :) )

Mielott a galvanizalt oszlop tartokat lerogzitettem, megneztem, hogy mind sikban fut-e.

Amikor ez megvolt, betakartam az egeszet egy vizhatlan, novenyzetet at nem engedo anyaggal.

Jottek az oszlopok, rajtuk a tarto gerendak, majd a fo vazkeret.
4X4-es oszlopok es ketto darab 2X8-as gerenda osszeszogelve a 2X8-as felig kesz vazkerettel a tetejen.
Itt meg semmi sincs lerogzitve, latszik is hogy par oszlop csale.

A teljes vazkeret kesz:

Korlat oszlopok es fenyo burkolat:
4X4 es 2X6

Befejezes:

Elkeszulesi ido: het hetvege es 4 szabad nap hetkozbe :DDD
Teljes koltseg olyan $3200 dollar :Y

Persze ebbe benne vannak a szerszamok is, mint pl lezeres szintezo, 3 meteteres vizmertek, korfuresz, darabolo furesz, aso es betonozo eszkozok. A tobbi nagyjabol megvolt, ami igazan megdobta az arat az szallitas. Normal esetben csak 75 dollar, de mivel nincs telek, igy nem volt hol tarolni az anyagot igy negy korben sikerult csak kiszallitani mindent. Az afa szinten nem volt benne a tervezetbe, igaz az csak 7%, valamint a haztol kiepiteni az esoviz elvezetot szinten belekerult parszaz dollarba, mivel nem akartam hogy a tetorol lefolyo viz az alapot mossa.

Mostani tudasom alapjan par dolgot maskepp csinalnek, es picivel olcsobban is ki lehetne hozni, de majd a kovekezo jobb lesz! Csutortokon jon ki a muszaki ellenor a varostol vegso atadasra, remelem atmegy ez a szar, mert a kezelt fat nem lehet elegetni, igy meg felgyujtani se tudnam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38691) kapu2006 válasza gaborbol (#38690) üzenetére


kapu2006
tag

Arra készülj fel, hogy bele fog kötni. Átlátsz a szomszédba.

(#38692) veze válasza kapu2006 (#38691) üzenetére


veze
őstag

nekem is ez volt az első, ami eszembe jutott.
én nem is engedélyezném az ilyet.. gondolj bele fordított esetben, ha neki jó lejtősen , és a szomszéd épít mellé ilyet, amiről aztán totál beláthat ezután. akár az ablakán is , ha a lejtős területre néz ablak stb
a jobbra mellete lévő is barkácsolt már ilyesmit magának korábban, létszik a képen...

[ Szerkesztve ]

(#38693) gaborbol


gaborbol
őstag

Mielott elkezdtem epiteni be kellett adni egy "hivatalos" tervrajzot ami szerepelt a meretezes es jova is hagytak. Valamint az ellenor mar ketszer kint volt es es ala is irta, hogy a vazszerkezet torvenynek megfelelo .

A magassag nekem is furcsa volt, de azt mondta az ellenor, hogy ebben a sorhazas kozossegben 100% bepitheto, es nincs torvenyi szabalyozas, hogy milyen magas lehet a terasz vagy a kerites.

Mivel a terasz akar ket szintes is lehet hivatalosan akkor meg meg 4 meterrel magasabban van a terasznak a masodik szintje + azon is a korlat.
Az egyeduli magassag korlat ami letezik az a tarto oszlop vastagsagan mulik, kb 9 meter magas lehet, azon kivul semmi.

Kulonben nagyon normalis az egesz ugymenet. Nem baszogatnak feleslegesen, a tervrajzot akar kockas papiron is be lehet adni golyostollal megrajzolva, amig meret aranyos es rajta van minden addig nem erdeklik oket a kulsosegek. Az ellelor is ugy kezdte, hogy nem a szopatas a cel, hanem a biztonsagos es szabalyos epites es kerdezzek batran, ha kerdes van segit es elmagyaraz mindent ha nem lenne egyertelmu a szabvanyfuzet amit adtak az epitesi engedellyel.

[ Szerkesztve ]

(#38694) bim válasza gaborbol (#38690) üzenetére


bim
veterán

Pár dolgot máshogy készítettem volna.
Hiányérzetem van hogy nincs se hosszában se keresztben nincs kiandrásolva vagy könyökfázva a szerkezet ami az egyre növekedő mozgást felveszi. Ha ilyen vékonyságú "gerendával" dolgozol szerintem be kellett volna fiókoznod mert ezen a távolságon meg fog vetemedni. A deszkákat nem szabad zártra rakni hanem hagyni kell közöttük legalább 2 collstoklapnyi hézagot a mozgás/vetemedésnek. A fóliát teljesen feleslegesen húztad ki ebben a formában mert pár év alatt tönkre fog menni. Erre még kavicsot kell szórnod minimum 7cm vastagon. Geotextilt kellett volna terítened az tartós. A korlát oszlopait legalább ahol szelemenek vannak a betonról indítottam volna amibe a szelement egy rovással teszem be. Kevésbé tartanék attól hogy ha neki rohan valaki átszakítja a korlátot.
Amúgy minden saját kezű ház körüli barkácsolást/építést messzemenőkig támogatok, csak előbb kérdezzetek mert szívesen adunk tanácsot. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38695) gaborbol válasza bim (#38694) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem raktam fel mindenrol kepet, de par dolgot ki lehet huzni a listadrol.

Keresztben ki van konyokfazva a legmagasabb resze, csak arrol nincs kep, azt az epitesi szabvany is megkoveteli, ha ket meternel magasabb az emelveny. Ez kb 1.9 szoval hatareset, de megcsinaltam, mert tenyleg stabilabba tette a szerkezetet. Igazabol X alakba kellett volna vagy ahogy irod mindket iranybol, de meg ehhez sem keso maradt meg anyag, ha az ellor szol erte holnap akkor teszek ra.

A deszkak nem zartra vannak teve hanem 1,5- 2 mm-re, mivel vizes volt a fa nem mertem nagyobb hezagot hagyni. Amikor betekertem a csavarokat szo szerint kibuggyant a le beloluk. Azok alapjan amit eddig talatam, ahogy szarad majd ugy fog noni a hezag kozottuk.Mar most lehet latni, hogy no itt-ott, gondolom nem mindenhol lesz tokeletes.

Az oszlopokat mar en sem igy csinalnam, a szabvany csak 4X4-est kert, de most mar 6X6-bol csinalnam minimum, viszont a 4X4-est nem lehet csapolni(rovatolni) hivatalosan, szoval ez az opcio kilove.

Viszont mivel a foz vaz keret 2X8 inch igy igy 8 " -et ul a keretben plusz minden oldalrol meg kulon be lett szoritva 2X8-as darabok koze, nem tudom hogy hivjak szaknyelven, nalunk boxed in. 3/8-os atmento terhelesturo galvanizalt csavarral meg lett fogatva, merg ipari fa ragasztoval megkinalva. Onnan ez nem jon ki egy darabig.

A kavics jo lenne, de egyszeruen nem tudtam kitalalni, hogy hova tudnam lerakatni amig behordom, meg mindig nem keso hozza, alurol a teljes terasz hozzaferheto, meg az elso oszlopok is. Talan berelnem kene egy platos kisteherautot, megkerni a szzomszedot, hogy bealhassak a helyukre amig lelapatolom meg kitalicskazom a cuccot.

A tanccsal meg miging nem vagyunk elkesve, mert a hibakbol lehet a legtobbet tanulni, es nagyresze korrigalhato. Meg mindig van egy nagy kerdes, hogy a terasz eleje, hogy lesz "osszekotve" az elotte levo beton savval. Ha van otlet azt szivesen vennem, mert abban egyenlore eleg tanacstalan vagyok.
Teszek fel rola kepet, hatha tudtok segiteni.

Koszi az epito jellegu kritikat! :R

Meg amit nem irtam, hogy az igaz hogy akkorara epitettem jogilag a teraszt amekkorara akartam, de eleg frankon labonlottem magam, hogy 20 centire van szomszed keritesetol mindket oldalon. Az aksis szerszam be se fert, erre csak utolag jottem ra amikor kellett volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#38696) bim válasza gaborbol (#38695) üzenetére


bim
veterán

Építs hidat.. ;]

(#38697) gaborbol válasza bim (#38696) üzenetére


gaborbol
őstag

Lol! mar megerte beirni. ;]

Kulonben nem is rossz otlet. Ugyis aggodtam a viz miatt, hogy ha esik akkor hogy vezetem majd el a vizet... Betonozok oda egy kadat rakok bele halakat, hid meg megy a tetejere.

[ Szerkesztve ]

(#38698) Haugland


Haugland
aktív tag

Ha egy használt gérvágónál azt írják, hogy: hangos a motor, akkor annál csapágycserékre és/vagy szénkefe cserékre lehet számítani?

Szerintetek merjek egy ilyenbe belegágni? Einhell gépről lenne szó...

(#38699) yooccoo válasza Haugland (#38698) üzenetére


yooccoo
aktív tag

ne

(#38700) kapu2006 válasza Haugland (#38698) üzenetére


kapu2006
tag

Lehet,hogy a csapágyfészkek is kivannak verődve. Esztergályos munkára is szükség lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.