Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10151) Guargumi válasza kali (#10150) üzenetére


Guargumi
tag

köszi

Már négyszer elváltam, de 70es a karakterem.

(#10152) csaba54


csaba54
tag

Sziasztok!
Hol kaphatok Asus 8'-os netbookhoz billenytyűt?

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10153) csaba54


csaba54
tag

Sziasztok!
Hol kaphatok Asus 8'-os netbookhoz billenytyűt?

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10154) siraly84


siraly84
csendes tag

...

Törd le a rendszert: http://docler.hu/video/13722 http://www.zeitgeistfilm.hu/the-movie/ http://www.titokfilm.hu/ http://www.zeitgeisthungary.com/

(#10155) csaba54 válasza csaba54 (#10153) üzenetére


csaba54
tag

ja és sokszor duplán jelenik meg,vagy nem jelenik meg a betü

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10156) nemzavarsz válasza csaba54 (#10152) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Itt próbáltad már?
Cirma Kft
1045 Budapest, Széchenyi tér 9.
Telefon: (+36-1) 272-0708
Fax: (+36-1) 272-0709
asus@cirma.hu

(#10157) Abri


Abri
aktív tag

van vkinek GT220 M VGA val szerelt notija mondjuk T6670 proci társaságába és közzétenne egy 3dmark03 eredményt??

(#10158) ntomka válasza Abri (#10157) üzenetére


ntomka
nagyúr

[link]

ツ Headphones on - World off

(#10159) csaba54 válasza nemzavarsz (#10156) üzenetére


csaba54
tag

köszönöm,holnap megnézem

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10160) Lovasíjász válasza kali (#10133) üzenetére


Lovasíjász
tag

Hálás köszönet, Pioban volt a kis mocsok, de ahogy az általad leírtakat megtettem, minden ment simán. Soha nem jöttem volna rá. Köszönöm még egyszer! :R

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#10161) Lovasíjász válasza bohoc71 (#10136) üzenetére


Lovasíjász
tag

Köszönöm a segítséget, utána nézek, mivel megint visszadobta Pioba, (egy két nap után) felteszem azt az alaplapi drivert. Köszönet neked is!!! :R

" Saggitis hungarorum libera nos domine!!! "

(#10162) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Tegnap vettem a kislányomnak egy Asus X5DAD-SX074D notit.

Az lenne a kérdésem, hogy normális az, hogy ha üzem meleg a gép akkor folyamatosan maximumon pörög benne a venti?
Azért kérdezem mert így egy kicsit hangos.

Előre is köszi. :R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#10163) GManitou


GManitou
csendes tag

Sziasztok,

pár hozzászólással ezelőtt tettem fel egy kérdést egy problémával kapcsolatban, tudna nekem vki segíteni?

[link]

előre is köszi

(#10164) csaba54 válasza Tigi (#10162) üzenetére


csaba54
tag

az enyém is állandóan megy

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10165) csaba54 válasza csaba54 (#10164) üzenetére


csaba54
tag

észre se veszem a hangját

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10166) csaba54 válasza GManitou (#10120) üzenetére


csaba54
tag

ha garis akkor az a legcélravezetőbb

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10167) GManitou válasza csaba54 (#10166) üzenetére


GManitou
csendes tag

kérdés, hogy ez gariban érvényesíthető hiba!?
mennyi időbe telne egy ilyen garis javítás/csere?

(#10168) kisza25 válasza Tigi (#10162) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Asus oldalán lévő(vagy a driver CD-n) VGA drivert kell felrakni, mert az tartalmaz bizonyos alaplaphoz tartozó drivereket is, ha ez sem oldaná meg a gondot az ATK drivereket kell felrakni

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10169) Abri válasza GManitou (#10163) üzenetére


Abri
aktív tag

nem vmi kis piszok, az én monitoromon is volt olyan pötty, de letöröltem és már nem is volt ott :D

(#10170) csaba54 válasza GManitou (#10167) üzenetére


csaba54
tag

egy próbát megér
max egy-két hét

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#10171) GManitou válasza Abri (#10169) üzenetére


GManitou
csendes tag

:N :N sajna nem az... :N
de nem is beégés, vagy állandónak mondható pixel, mert ha fekete a háttérkép akkor nem látszik, ha világos a képernyő akkor jön elő, úgy hogy erősebb ott pár pixel...
délután ráküldöm a JScreenFix nevű progit ha le tudom tölteni, hátha segít....

(#10172) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Tiszteletem
e szerint az oldal szerint a vasam támogatja ezeket a cpu-kat
[link]
valaki cserélt már procit és ha igen milyenre a vas egy x51rl-ap015
érdekelne mert nemigen szeretném cserélni az egész vasat esetlegesen csak egy proci csere és használom tovább
előre is köszönöm a segítséget :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#10173) zajzon


zajzon
csendes tag

Sziasztok
Keresek egy Asus F5 AP 220 Notebookhoz zsanérokat.
Aki tud segítsen.

(#10174) kali válasza Kicsirics77 (#10172) üzenetére


kali
legenda

a havernak ilyen notija volt, amibe szerzett anno olcsón egy core 2 duo t5450 procit, arra cseréltem ki neki a celeron m 540 procit - pörgősebb lett a noti, és a néhány watt tdp többletű t5450 ellenére, speedstep mellett valamennyivel nőtt az akkumuláros üzemidő is!

(#10175) Kicsirics77 válasza kali (#10174) üzenetére


Kicsirics77
veterán

linuxot használok rajta szóval a speedstep nemigen hoz lázba viszont a teljesítmény növekedés már annál inkább.
melegedés? mennyire lehetett észre venni ha egyáltalán észre lehetett?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#10176) kali válasza Kicsirics77 (#10175) üzenetére


kali
legenda

szerintem még speedstep nélkül sem lesz érezhetően melegedősebb, mint a celeron proci! még a 3 - 4 watt tdp eltérés ellenére sem!

(#10177) kisza25 válasza kali (#10176) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni, én K50AB-ben cserélném le a QL65-öt(2,1Ghz) Turion ultra 84- re(2,3Ghz) elvileg a TDP-jük megegyezik(35W), de gondolom azért pár fokkal melegebb lesz a cucc a magasabb órajel miatt, de ha jól tudom a Turionnak fejlettebb az energiagazdálkodása és órajelet visszaveszi egészen 575Mhz-ig 0,8V mellett, addig QL65 1050Mhz és 0,95V-re veszi vissza, tehát arra mertem következtetni, hogy akár még nőhet is az aksis időtartam, ha pl. netezek és nem terhelem szét a gépet,
jól gondolom, vagy tévedek?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10178) kali válasza kisza25 (#10177) üzenetére


kali
legenda

a ql széria a melegedősebb, tehát ha az új procinak magasabb órajel mellett lesz ~ annyi a hőmérséklete, mint a jelenleginek alacsonyabb maximális órajel mellett, akkor már duplán nyertél a cserén! akkumulátoros üzemmódban, húzós terhelés alatt szerintem nem lesz érezhető különbség üzemidő szempontjából, de szerényebb használat esetén, az új proci mellett valóban nőni fog picit az időintervallum!

[ Szerkesztve ]

(#10179) kisza25 válasza kali (#10178) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezzel megválaszoltál még egy kérdésemet, amire eddig nem találtam sehol konkrét választ, az pedig az, hogy a Turion ua. -ra melegszik, mint a QL :R
találtam már olyan hozzászólást ahol egy turionra írták(igaz az RM-74 volt), hogy nem megy 70-75 fok fölé akármennyire van terhelve, míg a QL a 85 fokot is simán eléri :Y
de konkrét tesztet ahol hőmérsékleteket is írtak volna nem találtam a Turion ultráról, mindenhol csak a gép külső melegedését írták...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10180) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

Sziasztok
Olyan problémám van, hogy Asus A 6000 es notebookom bekapcsolás után pár másodperccel kikapcsol vagy a windowsba való belépés után. olvastam több topicot is azt írták hogy valószínű kontakthibás az aljzat a laptopon. Megoldást nem találtam ha valaki tud segíteni kérem írjon hogy hogyan lehet megszüntetni a kh hibát
Előre is köszönöm

(#10181) kali válasza blackmagic87 (#10180) üzenetére


kali
legenda

addig nem tudod megszüntetni a hibát, amíg pontosan nem lokalizálod!
mellesleg más is okozhatja a hibát; (túl)melegedés, bios...stb!
akkumulátoros és hálózati táplálás esetén is adott a hiba? minden indítás után szinte azonnal kikapcsol, vagy van olyan is, hogy kicsit tovább bekapcsolva marad? utóbbi esetben tudod ellenőrizni a hőmérsékleteket, nem túl magasak? ha live oprendszerről indítod a notit, akkor is jelentkezik a hiba?

(#10182) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

Nem mindig rögtön kapcsol le van amikor eljut a windows betöltésig majd(folyamatosan) felpörög a ventillátor és kikapcsol. A hőmérsékletet még nem ellenőriztem nem tom mennyi a megfelelő.

(#10183) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

főként akkor kapcsol kia gép gyorsan amikor már többször is probálkoztam akumlátorosnál és tápnál is fennáll a probléma. Érdekes hogy amikor ujraraktam a winyót azt hittem az lesz ugy csináltam hogy kihuztam a tápot a gépből majd mikor felpörgötta lemez visszadugtam akkor gond nélkül ment a telepítés.Majd mikor lekapcsoltam és ujra bekapcs akkor megint leállt.

(#10184) kali válasza blackmagic87 (#10182) üzenetére


kali
legenda

ha leírod a noti pontos típusát (proci...stb), akkor lehet hozzávetőlegesen elfogadható hőmérsékleteket adni, vagy ha sikerül egy everest vagy hasonló jellegű alkalmazás segítségével ellenőrizned, akkor írd le az értékeket, megnézzük, hogy jók, vagy magasak!
ha túlmelegedés miatt pörög fel a venti, és amitt kapcsol ki a noti, akkor esetlegesen már egy takarítás (venti, légút, borda...stb) is segíthet, illetve a proci újrapasztázása!

(#10185) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

mobile Amd sempron processzor 3000+
1800 MHz
Asus A6000 eddig bírta lekapcsolt.
Egyébként a biosban hol lehete megnézni a hőmérsékletét mert nem találom

(#10186) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

Addig ment amíg be nem dugtam a tápkábelt a konnektorba majd lekapcsolt a biosba

(#10187) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=3487 ez a noti

(#10188) kali válasza blackmagic87 (#10185) üzenetére


kali
legenda

a notik (butított) bios felülete többnyire nem mutatja a hőmérsékleteket!
ha a hőmérsékletekkel van a gond, akkor arra, hogy akkumulátoros módból hálózati táplálásra történő váltáskor gyorsan kikapcsol a noti, az ad(hat) magyarázotot, hogy akkumulátoros üzemben energiatakarékos módban megy a noti, hálózati tápláláskor pedig felkapcsol maximális teljesítményre, ami által jobban melegszik a proci...stb, ezért gyorsan eléri a kritikus hőmérsékletet, és a bios önvédelemből lelövi a notit!
próbáld meg a noti kitakarítását, hátha segít!

(#10189) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

többször is kitakarítottam ahogy tudtam. sokmindenhez nem lehet hozzáférnia ventillátor tiszta meg a többi szerkentyű is.a csatlakozóhoz nm férni hozzá sajnos nem látom hogy valami elmozdult volna

(#10190) kali válasza blackmagic87 (#10189) üzenetére


kali
legenda

a borda mögött - belül - nincs beragadva szösz? a ventit lefogva próbáld kiporszívózni a légutat, és a bordát! egy tűvel óvatosan nyúlj be a borda mögé, és piszkáld meg az esetlegesen ott lévő koszt! langyos, vagy meleg a levegő, amit a venti kifúj a bordán át? a langyos, vagy kevésbé meleg levegő sajnos még nem jelenti azt, hogy nincs melegedés, abból is adódhat, hogy a hővezető paszta kiszáradt a proci és a hűtő között, és bár a proci melegszik, de a borda nem képes átvenni a hőt!

[ Szerkesztve ]

(#10191) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

langyos levegő nincs megragadva benne szösz teljesen tiszta pormentes.amint írtam belép a windowsba és ott pár másodperc mulva kezd el felpörögni a venti majd 2-3 sec után lekapcsol ez mitől lehet?Nem hiszem hogy por miatt.

melyikeza hővezető paszta közvetlenül a venti mellett.hogy érzem hogy kiszáradt e?

[ Szerkesztve ]

(#10192) kisza25 válasza blackmagic87 (#10191) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azt csak úgy tudnád megnézni, hogy leszeded a hűtést,
a hővezető paszta a processzor és a rajta lévő hűtő borda között van, az vezeti át a hőt a bordára, mindaddig amíg ki nem szárad, mert utána nagyban csökken a hővezető képessége

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10193) kali válasza blackmagic87 (#10191) üzenetére


kali
legenda

a hővezető paszta a proci/vga és a hűtő között van, csak akkor tudod ellenőrizni, ha leveszed a hűtőt a prociról/videókariról! ha több éves a noti, akkor van esély a hővezető paszta kiszáradására!
ha nem szoftveres hiba - az oprendszer nem gányolt, és az illesztők is rendben vannak -, akkor akár hardveres hiba is lehet! próbáld ki live oprendszerrel is, cd/dvd lemezről indítva a rendszert!

(#10194) blackmagic87


blackmagic87
csendes tag

sztem nem szedegetem mert ugysincs itthon paszta meg valamivel le is van ragasztva a hűtés nem akarom feltépni meg nem is értek annyira hozzá. el kellene vinni szervízbe nem tudjátok hogy kb mi pénzért pasztáznák meg vagy ha kontakthibás akkor az mennyi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#10195) kisza25 válasza blackmagic87 (#10194) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a kérdéseidből ítélve én sem szedném szét a helyedben :)
vidd el egy szakihoz az megnézi és még az is lehet, hogy driver, vagy szoftver lesz a ludas ;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#10196) Abri válasza gabrielarky (#10099) üzenetére


Abri
aktív tag

hy
Járt a K72JR notidhoz táska meg egér?
Lefuttatnád nekem ezt a tesztet?
Üdv
Abri

(#10197) hory1987


hory1987
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Vettem egy Asus k52jr-sx116d notebookot! Nekiállt különböző hangokat kiadni, az egyik egy sipoló hang folyamatos és szaggatott sípolással.A másik meg egy kerregő hang olyan, mint ha töltene be valamit, pedig közben csak a windows fut. Visszaküldtem másnap a gépet, ki is cserélték 1 hétre rá küldtek egy újat. És az is nekiállt ugyan ilyen hangokat adni! :o :o

Mi lehet a baj?

(#10198) kali válasza hory1987 (#10197) üzenetére


kali
legenda

felvennéd - akár mobiltelefonnal is jó -, és feltöltenéd valamelyik tárra azokat a hangokat? mert így én például nem tudom beazonosítani, illetve több dologra is gondolok! ha hallanám, talán egyszerűbb lenne véleményt mondani!

[ Szerkesztve ]

(#10199) hory1987 válasza kali (#10198) üzenetére


hory1987
csendes tag

Az a baj, hogy nem olyan erős hangok, de ha dolgozom és csend van körülöttem akkor marha idegesítőek.Valahol a billentyűzet alól jön. Éppen dolgoztam egy sráccal közösen és ő is megjegyezte, hogy milyen hangot ad ki. Nekem előtte volt egy Hp nx 7400 asom és annak semmi hangja nem volt, ezért is lettem figyelmes én is. Mondom valami íipoló hang meg egy olyan mint ha töltene be valamit a gép, csak épp a windows fut, semmi más. Sajna közelebbit nem tudok mondani.

(#10200) ntomka válasza hory1987 (#10197) üzenetére


ntomka
nagyúr

A sípoló hang nem a gép hibája a tévhitekkel ellentétben, hanem a processzoré. Ha rákeresel a gugliban arra, hogy high pitch noise és utána írsz egy tetszőleges gyártó nevet, meglátod (komolyabb neveknél is panaszkodnak erre). A problémáról egyébként tud az asus, valszeg lesz rá egy bios javítás, de abban is csak annyit tudnak csinálni, hogy letiltanak egy-két feszültség állapotot. :( Legalábbis a hivatalos fórum tapasztaltai szerint.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.