Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#10601) nagyjojo válasza legiaap (#10598) üzenetére


nagyjojo
csendes tag

Hát ezt nem tudom, nekem nincs áthúzva:) pedig amit felrakott nekem eddig az mindig jó volt, és már vagy 100szor használtam a progit. ebből 3szor úgy, hogy csupasz volt a gép, frissen telepitett windowssal.

(#10602) nagyjojo válasza nagyjojo (#10601) üzenetére


nagyjojo
csendes tag

nekem akkor van áthuzva, ha ki van kapcsolva a wifi-m az FN+F2 billentyűkombinációval...
De ha bekapcsolom akkor az x eltűnik és normális lesz a logo, és mutatja a jelerősséget.

(#10603) kali válasza kp78 (#10581) üzenetére


kali
legenda

ne vedd ki az akkumulátort, semmi értelme, sőt...
nem a ni-cd/ni-mh korban vagyunk már! :(

(#10604) kp78 válasza kali (#10603) üzenetére


kp78
addikt

Ebben nem fogunk egyetérteni, mert hiába li-ion, akkor sem jó neki, ha folyamatos töltés alatt van. Egy li-ion akksi is kb. 1000-szer tölthető fel, aztán már csak rosszabb lesz.(én így tudom)
Nyilván nem véletlenül adnak csak egy év garit az akksira, mert egy év alatt is simán tönkre lehet vágni.
Az akksinak is az a jobb, ha teljes feltöltésből lemerül, és újra van töltve, nem pedig a gépben hagyott akksi lemerül 95%-ig, ahol már bekapcsol a töltés, és szinte mindig töltés alatt van.
Tesóm a notiját 2 évig használta szinte mindig hálózatról, de már jó ideje kukás az akksija, semmit sem bír.
Az előző notim akksija 8%-ra volt elhasználódva két és fél évesen, 2,5-3 órát még mindig elment most, mikor eladtam. Nyilván keveset használtam akksiról (hetente 1-2 alkalommal) , legtöbbször hálózatról ment.
Mondjuk az is örök vita téma, hogy mennyire feltöltött állapotban tároljuk a kivett akksikat.
Nem tudom, lehet, hogy nem ajánlják, hogy kivegyék az akksit, de nekem az előző notinál így jött be, és láttam, hogy akik nem így csinálják, milyen hamar megdöglik az akksijuk.

[ Szerkesztve ]

(#10605) kali válasza kp78 (#10604) üzenetére


kali
legenda

ok, csináld belátásod szerint...
de azért olvasgass; link ; link ; link
mellesleg nem csak elméleti alapokra támaszkodok, amikor ezt szoktam javasolni, van olyan 2 éves akkumulátorom, ami sosem volt kivéve a notiból, pedig többnyire hálózati táplálásról megy a noti, és még mindig 0%-os az elhasználódása, és bírja addig, mint új korában! :)
egy kivételt tudok említeni; ha folymatosan húzós terhelést kap a noti, amitől szinte állandóan nagyon meleg, mert a nagyon meleg környezetet nem szereti az akkumulátor!

[ Szerkesztve ]

(#10606) kp78 válasza kali (#10605) üzenetére


kp78
addikt

:R , ígérem elolvasom őket, aztán vagy meggyőznek, vagy nem, de szerintem nem :DDD

(#10607) nagyjojo


nagyjojo
csendes tag

Az akksis témát ne erőltessétek sztem, mert ha visszaolvastok mondjuk itt, kb 10 oldalanként előjött ez a sztori pro-kontra:) nincs értelme, mindenki saját belátása szerint csinálja, azzal tuti hogy nem árt az akksinak ha kiveszi, legfeljebb potya energia...
Én inkább magamban tartom a véleményemet a témával kapcsolatban, mert nem jutna senki 1ről 2re :)

(#10608) csabesz123


csabesz123
csendes tag

Hello!
K50AF típusról mik a vélemények? (megbízhatóság, melegedés, játék)

(#10609) zoo8800 válasza csabesz123 (#10608) üzenetére


zoo8800
veterán

A K50 egy jó széria.
mondj egy konkrét típust.

rip and tear, until it is done

(#10610) kcs73 válasza kp78 (#10600) üzenetére


kcs73
aktív tag

Ott főleg Vista driverek vannak!
Azzal kezdtem. :R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#10611) yimm válasza Sapphi (#10597) üzenetére


yimm
aktív tag

Ok várom a többi játékot is. Lehet csak a régebbi játékokkal vacakol

(#10612) kp78 válasza yimm (#10611) üzenetére


kp78
addikt

Bár nem volt a kérdések között, de Call of duty 2-t be lehet állítani full képernyőre, viszont a Medal of Honor Pacific Assault-ot nem sikerült, ott nekem is van két csík a két szélén.

(#10613) NÓPARA


NÓPARA
aktív tag

Helló!
Na előjött egy gond. Amikor bekapcsolom a gépet és bejön a főképernyő kiírja középre egy ablakba hogy Unable to find a compatible SRS AUDIO DEVICE. Gondolom a hanggal kellene valamit csinálni. A hang viszont van idításkor és leállításkor is. Valami ötlet? :R Ja XP van a gépen.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#10614) kali válasza NÓPARA (#10613) üzenetére


kali
legenda

az eszközkezelő szerint nincs hiányzó illesztő a hang tekintetében? a hang részt kinyitva ellenőrizd! szerintem lesznek még gondjaid az xp miatt más tekintetben is...

(#10615) kp78 válasza NÓPARA (#10613) üzenetére


kp78
addikt

Ha mindennek van hangja, akkor max. nem 100%-ig tetszik neki, de amíg nem jön kimondottam ehhez xp driver, addig ilyenekkel vszínű együtt kell élni.

[ Szerkesztve ]

(#10616) NÓPARA válasza kali (#10614) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Helló Kali!

Most néztem az ezközkezelőt és nincs semmi hiba benne. 7 darab alkalmazás van a hang-videó játékvezérlőben.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#10617) NÓPARA válasza kp78 (#10615) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

Kp78!

Én is így gondolkodom hogy együtélés lesz egy darabig a dolgokkal.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#10618) csabesz123 válasza zoo8800 (#10609) üzenetére


csabesz123
csendes tag

Hali!
Mondjuk ez: K50AF-SX024

http://www.notebookzone.hu/mid.php?l=ASUS+K50AF-SX024&mid=1&lkod=101&skod=4236

(#10619) Tonyk válasza nagyjojo (#10607) üzenetére


Tonyk
veterán

Én 2 éve az ASUS-tól kértem állásfoglalást akku ügyben.
Szerintük: Az akkunak a gépben a helye, felesleges kivenni (töbet ártunk vele mint amennyit sprolunk). Ugyanis a fiókban tartva lassan merül (kisül) és ezt egyáltalán nem szereti. (Li akkut pedig nem merítünk le sohasem!).

A tapasztalatom pedig:
Egy év alatt ki sikerült nyírni egy akkut, úgy hogy 1 héten 1x lemerítettem 1-2%-ra. 54% elhasználódottság lett az eredménye...
Szerencsére gariba cserélték, az akku két éve van benne folyamatosan és 4% -négy százalék- az elhasználódottság.
Ha valaki mégis merítgeti azt javallom, hogy 20-25% -nál kezdje el tölteni mert egyébként nagy szopásoknak lesz kis gazdája.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#10620) kali válasza NÓPARA (#10616) üzenetére


kali
legenda

akkor esetleg nézd meg a bios beállításait, hátha átkapcsolható az audio funkció, illetve kikapcsolható, amit az xp nem tud lekezelni - bár lehet, hogy mivel xp illesztők nincsenek, így a bios szintjén sem gondoltak az xp oprendszerre...
bios; f2

Tonyk; pontosan! :K

[ Szerkesztve ]

(#10621) NÓPARA válasza kali (#10620) üzenetére


NÓPARA
aktív tag

A bios-ba nem szeretnék csinálni semmit mert nem értek ahhoz. Inkább eltűröm ezt a kis dolgot. De köszönöm a segítséged. :R

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA

(#10622) zoo8800 válasza csabesz123 (#10618) üzenetére


zoo8800
veterán

Egész jó választás. Ez már az újabb fajta Athlon, kevésbé melegszik, és gyorsabb. A VGA pedig ha jól tudom egy átszámozott 4570-es, alacsony graf. beállítások mellett elég sok játék elfut majd rajta.

rip and tear, until it is done

(#10623) sputyi70


sputyi70
aktív tag

Sziasztok. Azt nem tudjátok miért van,hogy a külső HDD-t eddig felismerte az USB csatiról,de most valamiért nem látja egyik USB csatlakozon sem. Pendrive működik. A HDD külső tápról megy. Ja a gép K-52JR-SX101D :U

(#10624) Sapphi válasza yimm (#10611) üzenetére


Sapphi
aktív tag

yimm

Battlefield Bad Company 2 fut!

A monitor felbontásán futtattam (háttérben még a WoW is futott) És így is játszható volt!

(#10625) Sapphi válasza sputyi70 (#10623) üzenetére


Sapphi
aktív tag

Egy restart után se jött rendbe? Mert nekem ilyet a telómmal szokott csinálni.

Restart és utána már működik is rendesen, de ez a régi gépemen is ilyen volt valamiért külső winyómmal még nem tapasztaltam a problémát.

(#10626) yimm válasza Sapphi (#10624) üzenetére


yimm
aktív tag

Köszi. Mostmár így nekem is jó. Én nem néztem meg rendessen a beállításokat

(#10627) sputyi70 válasza Sapphi (#10625) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Sajna a Restart után sem jó. Bios-ban engedélyezve van az USB . Igazából a pendrive-t rögtön felismeri. Meg is jelenik a Device Manager-ben az illesztője.A külső HDD-vel nem tud mit kezdeni. Egyébként egy Toshiba 1TB HDD-ről van szó. Ráadásul drivert sem találok hozzá,hogy esetleg manuálisan feltoljam. Minden cucc azon van kicsit se vagyok ideges. :W

(#10628) mejanos


mejanos
csendes tag

Üdv Urak!

130-140eFt környékén laptopot készülök venni.
ASUS legyen és legyen benne normális vga.

Melyik típust ajánlanátok? :)

ASUS K50AD

(#10629) zoo8800 válasza mejanos (#10628) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez.

rip and tear, until it is done

(#10630) priest1117


priest1117
csendes tag

Tudnátok mondani 1-2 véleményt erről a gépről?

(#10631) animatrix11 válasza priest1117 (#10630) üzenetére


animatrix11
őstag

Főnökömnek van k50 szériából, ennek a 15"-os verzója, igaz az inteles, de nekem nagyon tetszett, az amdsek nem tudom milyenek de ez a sorozat elég jó, és tele van tömve memóriával, nagy vinyóval :C

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10632) animatrix11 válasza sputyi70 (#10627) üzenetére


animatrix11
őstag

Én ezzel akkor találkoztam amikor nem volt elegendő egy usb által adott áram, hanem rá kellett dugni két kábelt, persze ha va rajta, nekem asztali alaplap csinálta ezt hogy pendrivot felismeri, de az egy usb csatis külső vinyót nem, winfos mióta van fent?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#10633) zoo8800 válasza priest1117 (#10630) üzenetére


zoo8800
veterán

nekünk K70 van, egész jó kis gép.

rip and tear, until it is done

(#10634) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asus G2Sg notim.
Ez tudja a hibrid TV-t,de szemcsés a kép.
Van lehetőség állítani rajta,vagy másik driver kell,vagy mit próbáljak?
:R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#10635) kp78


kp78
addikt

Az mennyire normál, hogy rendszerindítás után közvetlenül 38%-os a RAM foglaltság :F
Eddig nem volt ennyi (sőt sokkal kevesebb), tegnap nero7-et telepítettem, meg, Fifa09-et, semmi egyéb.
K52JR noti, win7-tel, 2 giga rammal.
Amúgy ezen dolgok futnak: [link] & a lista vége.

(#10636) kali válasza kp78 (#10635) üzenetére


kali
legenda

teljesen normális!
mondjuk egy nero 8 illett volna, win 7 esetében az utolsó nero 7 verzió sem teljesen kompatibilis...

(#10637) kp78 válasza kali (#10636) üzenetére


kp78
addikt

:R
Bocsi, 8-as került fel, nem 7-es, csak először akartam 7-et rakni, de 8 lett. :U

(#10638) sputyi70 válasza animatrix11 (#10632) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Az a fura,hogy másik Noti ill. asztali gép meg simán látja. Próbáltam több fajta Win7-el ,sőt Ubi live CD-vel is és az eredmény ugyanaz. Megnéztem a BIOS-t is hátha tudnám frissíteni ,de a legfrissebb van rajta ,így ez is kilőve. :( Teljessen tanácstalan vagyok,olyan mintha a Win7 számára a Toshiba HDD egy idegen bolygórol jött volna. :O

(#10639) zoo8800


zoo8800
veterán

Van egy K70-esünk.
Hiába szedem le és rakom fel a webkamera driverét, mindig fejjel lefelé lesz a kép. Ez miért van?
Win7 az oprendszer.

rip and tear, until it is done

(#10640) Cancer


Cancer
senior tag

Sziasztok!

Most vettem egy Asus K50AD-SX73D laptopot. Mivel nem volt hozzá OP rendszer, ezért az XP Professionalomat gondoltam feltelepíteni rá! Viszont ahogy a CD-ről tölti be a meghajtóprogramokat, egy bizonyos idő után mindig kékhalál lesz a vége.

Elképzelhető, hogy az XP már nem ismeri fel a Puma-t és a HD4570-et, és ezért hal be? Vs van valami más lehetőség is?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#10641) Cancer


Cancer
senior tag

...Odáig jut el, hogy FAT fájl rendszer / windows NT fájlrendszer ... ezután megáll és jön a KÉK halál!

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#10642) longjoe válasza Cancer (#10641) üzenetére


longjoe
csendes tag

A szokásos probléma:állisd át a vinyó modját,sata-ról kompatilis modra,ugy már menni fog.

486-os a dossal gyorsabb,mint az Asus F3-as az XP-vel!!!!

(#10643) Cancer válasza longjoe (#10642) üzenetére


Cancer
senior tag

Köszönöm, így már működött.
Azt még meg tudnád mondani, hogy mi ez a beállítás? Mert pl a 2006-ban vásárolt Fujitsum-ban is sata vinyó volt, de azzal nem volt gond.

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#10644) longjoe válasza Cancer (#10643) üzenetére


longjoe
csendes tag

Az xp-ben nincs benne a sata támogatás alapból/régi rendszer ugye/ ,de egyes gyártok a biosban eleve kompatibilis modra állitoták a vinyót,igy nem okozott problémát az xp telepités.

486-os a dossal gyorsabb,mint az Asus F3-as az XP-vel!!!!

(#10645) kali válasza Cancer (#10643) üzenetére


kali
legenda

az ahci miatt van; link
nem minden sata csatolású merevlemez/rendszer esetében van aktiválva az ahci mód, régebbi - főként amd alapokon nyugvó - gépek esetében jellemző, hogy - chipset függvényében - bios szinten alapban kikapcsolásra került!

zoo8800; írnál pontos szériát? mert szerintem még mindig nem a megfelelő webcam driver kerül fel!

[ Szerkesztve ]

(#10646) longjoe válasza kali (#10645) üzenetére


longjoe
csendes tag

Na ezt a linket jegyze fel mindenki,mert itt a lényeg!! Köszi!

486-os a dossal gyorsabb,mint az Asus F3-as az XP-vel!!!!

(#10647) Cancer


Cancer
senior tag

Akkor Windows 7-tel már bekapcsolhatom az AHCI-t.

Köszönöm a válaszokat! :R

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#10648) kali válasza Cancer (#10647) üzenetére


kali
legenda

nem csak a win 7, hanem már a vista is alapban tartalmazza a szükséges illesztőt, csak az xp nem - bár xp esetében is megoldható, csak külön kell integrálni!

(#10649) zoo8800 válasza kali (#10645) üzenetére


zoo8800
veterán

K70IJ-TY118
Amit saját magának rak fel, és amit innen szedek le és rakom fel, azzal se jó :U

rip and tear, until it is done

(#10650) legiaap


legiaap
nagyúr

Most vettem észre, hogy a notimon, mikor elindítom a beépített kamerát, akkor fejtetőn mutat engem. Ez miért lehet?
Notim: Asus X50Z
Szoft: Windows 7 Professional 32 bit

Megoldás esetleg?

How are U today? Just kidding...I don't care!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.