Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#744) Loha


Loha
veterán

Beszereztem egy Asrock Conroe865PE lapot C2D E4300-al. NF2-ről és Bartonról váltottam, minden részegység tökéletesen megy az új lapban is még a windowst sem kellett újraraknom. Az alaplap teljesen rendben van, stabil minden frankó, 800-as FSB-s procival szépen megy szinkronban a RAM :) , szóval aki ilyen lapot tervez, én mindenképpen E4300-at ajánlanék E6300 helyett.

Egy apró hibát vettem észre, az egér PS/2-es portja nem szereti a nagyteljesítményű egereket X7-es egeremmel, 100%-os prociterhelésnél sípolgatott a gép és beakadt az egér, de szerencsére USB-ről kifogástalan.

Tuningot még nem próbáltam, de a PAT-ot be lehet kapcsolni a lapon, Bypass Access néven van a BIOS-ban. Everest memória sebesség alapórajelen, ramok szinkronban, PAT bekapcsolva, időzítések: 2,5-3-3-6: [link] Érdemes összehasonlítani a PH!-s teszteredményekkel: [link] Teljesen ugyan azok az értékek mint a tesztben i975-ös chipsettel és 800-as DDR2-es rammal, sőt a késleltetés még az E6300-nál is jobb! Szóval sztem aki ezt a lapot választja semmit sem veszít teljesítményben, és tuningban sem sokat... :) (3200+-os Barton után vhogy nem foglalkoztat jelenleg a tuning :D )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.