Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) hobizoli válasza hobizoli (#650) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Na akit erdekel itt van rola egy masfel hete keszult iras [link]



hobizoli

több drón kell ;P

(#652) rAY.BAN


rAY.BAN
tag

Nekem van egy problémám az integált hangkártyával: Ha megnyitok egy zenelejátszót, és berakok egy zenét, akkor nincs mikrofon.
De ha a lejátszót bezárom, és megnyitok egy hangfelvevőt akkor mikrofon lesz, de hallani nem fogok semmit. Olyan mintha blokkolnák egymást... a kettő még egyszerre sosem működött. De viszont ha belefújok a mikrofonba az hallom. Esetleg nincs olyan beállítás a BIOS-ban ahol ez a hiba kiküszöbölhető lenne? :F

Hangkártya típusa: C-Media CM6501 7.1 channel audio compliant with UAA architecture

(#653) fledermaus


fledermaus
csendes tag

Conroe 865PE lappal van valakinek tapasztalata?

(#654) Ombi5


Ombi5
őstag

Hi!!

HAvernak osszeraktam 1 gepet Asrock Am2nf3-vsta lap+ Am2 4200 X2 proci + 2*512 ddr2 667 Mhz!!

A baj az volt ,hogy memtest lefut kulon kulon memoriaval de 667-en dualba nem,533-on igen!
Bios frissites megtortent most mar se 533/667-en nem megy csak singlebe!!

Ez mitol lehet? :F

(#655) ngabor2 válasza fledermaus (#653) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem szintén ez a lap izgatja a fantáziámat. mennyire ''conroe ready''? illetve a 4-magos procik fognak benne menni? szeretném minél olcsóbban megúszni az x2 -> c2d váltást, lehetőleg úgy, hogy még legyen lehetőségem 1(-2) évig fejleszteni.

még a ConRoe945G-DVI is esélyes, különös tekintettel a dvi-kimenetre, mivel feltétel, hogy dvi legyen rajta. mivel a videokártyával kapcsolatban egyéb feltételem nincs (nem játszom), és jelenleg agp-s kártyám van, ezért az olcsó kategóriából e kettő között vacillálok.

(#656) Bibor válasza Ombi5 (#654) üzenetére


Bibor
csendes tag

A biosban Flexybility option: [Enabled]-re kell állitani és a DRAM Frequency [AUTO] helyett [333]-ra és ugy probáld

(#657) Ombi5 válasza Bibor (#656) üzenetére


Ombi5
őstag

Oks atadtam neki,remelem megjavul igy! :DDD

MAr neked is volt ilyen amugy?

(#658) Bibor válasza Ombi5 (#657) üzenetére


Bibor
csendes tag

Pont a héten voltam én is ilyen helyzetben, de most már oké ezzel a beállitással :D

(#659) fledermaus válasza ngabor2 (#655) üzenetére


fledermaus
csendes tag

Kb. 1 hónapja építettem át a gépem egy ilyen alaplappal. Egy Pentium D 945-öst raktam bele (800 MHz FSB, 3,4 GHz, 2x2 MB cache).
Elsőre indult és az XP is símán felment rá. Nagyon stabil lap.
Megmenekült a Radeon 9600 XT videókártyám is.

A 865 PE chipsethez november végén adott ki az Intel egy firssítést. Azt érdemes feltenni rá, nem az alaplaphoz mellékelt CD-n levőt.

A gyártó honlapja szerint négymagos procira is jó ez a lap.

[Szerkesztve]

(#660) mazda626


mazda626
addikt

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék ezekről az alaplapokról. Kinek mi a véleménye? Mennyire tuningbarát? :F Ami pontosan érdekelne az egy ilyen lap lenne: ASRock AM2NF3-VSTA [link]
Megmondom őszintén leinte húzodszkodtam eme moboktól, de mostanában sok pozitív dolgot hallok róluk.

(#661) ngabor2 válasza fledermaus (#659) üzenetére


ngabor2
nagyúr

mivel úgyis linux lesz rajta, ezért nem hiszem, hogy az a frissítés engem érint.

ha megkapom a zsét, én is átépítem a gépet. vagy ha attól többet kapok, akkor építek egy másikat :D

amúgy én is a 4 mag támogatása miatt választottam ezt, mert egy dvi-s (már nem tudom a nevét, asszem 945-ös chipsettel) nem támogatta. lehet, hogy bios frissítéssel az is támogatná később, de nem szeretek kockáztatni.

(#662) mazda626 válasza mazda626 (#660) üzenetére


mazda626
addikt

UP! :U

(#663) HERR Z válasza mazda626 (#660) üzenetére


HERR Z
veterán

Mennyire tuningbarát?Hát ez relatív.......nem egy attom de elmegy:)
Ez a lap maga kb a chipset miatt maxx 280-300-as FSB-t tud, egy normális chipsethűtéssel, ezzel a kis töpszlivel lehet még annyit se
ergo ne a leggyengébb sempront tedd bele:)
Procifesz...hát izé a proci alapfesze+ 0.05V
Tehát kb max 1.4V-ot fox majd kipréselni belőle, ami nem túl sok

tuningnál meg összehasonlítás...
ugyanaz a proci:
DFI NF3 Ultra-D: 1.325V 11x 259 léghűtés
ASRock 939SLI-eSATA2: 1.375V 11x250:( vízhűtés:((
oké hogy a két véglet szinte de akkoris

(#664) mazda626 válasza HERR Z (#663) üzenetére


mazda626
addikt

:R Egyelőre úgy tűnik hogy AM2 A64 3800+ menne bele, de ha sikerül kicsit többet összegyűjteni :) akkor egy X2 3600+ sem kizárt.

(#665) HERR Z válasza mazda626 (#664) üzenetére


HERR Z
veterán

inkább várj egy kicsit és vegyél x2 3600+-t, igaz hogy 25-30k de későbbiekben sokkal jobb lesz, és az egymagost nehezen tudod majd eladni

(#666) mazda626 válasza HERR Z (#665) üzenetére


mazda626
addikt

:Y Nálunk a boltban az A64 3800+ kerül ennyibe. :Y Gyorsan nézek másikat. :( A mostani konfigomra, vagyis mobo+CPU+memó van vevő, 30e HUF-ot megad érte. ;]

(#667) Bibor


Bibor
csendes tag

Sziasztok
Van egy ASRock ConRoe945G-DVI alaplapom, van hozzá egy IDE 120 Gb vinyóm és egy dvd iró. Az alaplapon 1 IDE csatlakozó van, de nem ismeri meg együtt a két eszközt csak külön-külön. Együtt nem látja egyiket sem ,mit kell állitanom hogy működjön rendesen???

(#668) mazda626 válasza Bibor (#667) üzenetére


mazda626
addikt

Szia! Jumperokkal játszadoztál?

(#669) Bibor válasza mazda626 (#668) üzenetére


Bibor
csendes tag

Köszi a segitséget Jumper volt a gond :P

(#670) Blaise


Blaise
veterán

Üdv !

conroe945-DVi lapot próbálta valaki p4 D805-el ? Mennyire lehet húzni ? :R

(#671) veinertzsolt


veinertzsolt
csendes tag

Heló mindenkinek. Az Asrock-ról csak annyi a véleményem,hogy az első után a másodikat is megvettem és nem csalódtam.
A lapom AM2NF6G-VSTA ,azt szeretném tőlletek kérdezni,hogy ha jól tudom a szempron alapból csak ddr2 667 -et tud kezel ni, de olvastam ,hogy tuningal lehet hogy kezeli 800-on.Én alap feszem a 2800+ sempit sikerült 2400Mhz-re húzni.És ha jól tudom itt elméletileg már DDR2 800 -on kellene kezelni -e a ramokat.De nem találtam olyan tesztprogramot ami kiírná nekem.A bioszban ezt a beállítást használom,de nem vagyok meggyőzve.

Honda The Power of Dreams

(#672) rollins válasza veinertzsolt (#671) üzenetére


rollins
őstag

Majdnem ilyet lapot vettem én is... Nekem is kedvencem az Asrock, bár most nem az van.
CPU-Z, Everest mutatja mennyin megy a ram. Hogy pontosan alapból...meg tuningolva? Na ez már bonyolultabb ha pontos értékre vagy kíváncsi. [link]
[link] Az az igazság már elfelejtettem hogy kell kiszámolni, kezdhetem előlről...

(#673) Partyface59


Partyface59
tag

Helló fórumozok!
Én egy AM2NF3 Vsta Deszkát vettem AGPs.
Athlon 64 3800+ X2 Procival.
Szándékosan AGP s választottam mert sztem AGP s vidkarikat még nem
szabad leírni. Jó a tapasztalatom a deszka terén,sokan fikázzák de hát csak tegyék
nyugodtan. Bátran ajánlom mindenkinek az ASROK termékeket.
Egy nagy UP ot a fórumnak.
:R :R :))

A pisztácia kifogyott ,csokoládé nem is volt!!!

(#674) veinertzsolt válasza rollins (#672) üzenetére


veinertzsolt
csendes tag

Köszi a tippeket,de az Everest adatait nem tom rendesen értelmezni.Az a másik link amin a mem AMD-s vissza osztását ecsetelik,új kérdéseket vet fel bennem. Szóval a hozzászólás szerint a HT órajele max 1000mhz ,namost én az everest szerint 1200mhz HT val rendelkezem sempronnál, ami ha jól tudom csak 800mhz-HT ra képes.A mem órajel az alap órajelből képezendő!? Ami nekem 200mhz alapon ez valójában azt jelenti,hogy a procim alapból csak DDR2 400-on kezelné a mem -et?Most jelenleg 300mhz-s Fsb-n megy ez a DDR2 667 hez is 33Mhz-nyire van 2,4Ghz-es effektív órajelen. Ezekszerint mivel nincs C&Q és így nem lehet sem szorzót sem feszt állítani nem is fogok tudni ettől feljebb jutni? :F :((

Honda The Power of Dreams

(#675) rollins válasza veinertzsolt (#674) üzenetére


rollins
őstag

Ezt már inkább az A64-esek klubjában vagy valamelyik tuning témában kéne megkérdezni.
800mhz -et húztál a 2800+ Sempronon és az am2 Asrock lapod 300 ''fsb'' -vel megy? :Y Az szép. Az alaplapod HT buszsebessége nem menjen 1000Mhz fölé!!
A Sempron tényleg csak 800 mhz valós HT buszsebességet tud adni = 4x200. Mivel vadállat módon tuningoltál :) (csoda hogy még így is megy), 4x300=1200mhz most nálad, ami sztem túl sok. Tehát ebből a 200 mhz HT ''alap''órajelből képződik HT sebessége, pont.
A memória sebessége viszont a cpu belső órajeléből lesz leosztva. 2800+ Sempron-nál a 8x200MHz-ből. Ebből ram freq.-ja kicsit bonyolult módon áll elő, mert figyelembe kell venni a cpu:ram arányt, cpu szorzóját és a cpu belső órajelét.
Az utolsó kérdésedet nem értem.

(#676) veinertzsolt válasza rollins (#675) üzenetére


veinertzsolt
csendes tag

Hy köszi . Akkor szerinted vegyek vissza a prociból? Károsodhat a HT 1200mhz tól? HA 1000mhz felett van a HT az miért gond? Az utolsó kérdésem csak az lett volna,hogy mivel nincs C&Q ezért van az ,hogy Asus/Asrock lapokban -e nélkül nincs lehetőség szorzó és fesz állításra!? És arra próbáltam kitérni ,hogy ha lenne akkor 400FSb vel tudnám csak 400mhz ddr2 800 on járatni a ramokat mondjuk egy 6* szorzóval? Tehát ha ilyet akarok akkor értelmesebb venni egy A64 -et? :F :U

Honda The Power of Dreams

(#677) Lortech válasza veinertzsolt (#676) üzenetére


Lortech
addikt

Ahogy mondod, a procid miatt nincs CNQ, így nincs feszültség- és szorzóállítás sem. A te esetedben egyébként sincs igazán értelme a dolognak, mert szerencsédre megy 300-as FSB-t a rendszered. Ennél feljebb már nehezen menne, és az FSB növelése szinte semmilyen előnnyel nem járna. Nem az a szűk keresztmetszet. A HT-t azért érdemes csökkenteni, mert felesleges kockázat a magas HT. Azért felesleges, mert nem hoz a gyakorlatban nagyobb teljesítményt. Tehát 3-as HT szorzóra nyugodtan visszaveheted, nem lesz lassabb, biztonságosabb viszont mindenképp.

Thank you to god for making me an atheist

(#678) veinertzsolt válasza Lortech (#677) üzenetére


veinertzsolt
csendes tag

ok ,de ezt a HT nekem magától képezte nem én állítottam nekem bioszban csupán a Fsb hez enged hozzá piszkálni.Így hogyan tudom 3 ra csökkenteni a Ht szozóját? Csak úgy ha visszatérek Mondjuk 250Fsb re 2,0Ghz -re hogy maradjunk a kerek számoknál.
??? :((

Honda The Power of Dreams

(#679) rollins válasza veinertzsolt (#678) üzenetére


rollins
őstag

Ilyennek kéne lennie a biosban: [link]
CPU-NB Link Speed, ez a HT sebessége (itt az északi híd felé menő sebességet mutatja) a MHz-t kell állítani, nem szorzó van, de ugyan az végül is. Ha 300mhz alap HT -vel (fsb) tuningolsz, rakd azt a Speed -et 600MHz -re, ami tuning miatt úgy is 900 lesz.
szerk: mivel a chip egyben van (6100-430), nincs is déli híd

[Szerkesztve]

(#680) veinertzsolt válasza rollins (#679) üzenetére


veinertzsolt
csendes tag

Köszi nektek így tényleg csak 900 a HT .Nekem ez nem jutott volnaeszembe ,mégegyszer köszi. ;) :R

Honda The Power of Dreams

(#681) pasquale


pasquale
tag

Hello egy asrock p4i65g-re rámegy egy zalman cnps 7000b aécu?mert nemmertem megvenni, mert szerintem a kondik benne bannak abban a 4mm-eres tartományban ahova még átlóg a felfogatója, szerintetek rámegy? thx

(#682) Charle


Charle
csendes tag

Nem tudom, hogy miért, de elég sokan leírják az ASROCK-ot. Nagyon sok helyen olvastam, hogy ne vegyek, mert... nekem mégis az van! ÉS teljesen meg vagyok vele elégedve! Szóval nem értem, hogy miért .... Valakinek véleménye róla?
(Már egy éve használom a gépem, és minden ok. ,pedig szinte minden nap keményen dolgozik.)

(#683) Charle


Charle
csendes tag

ASRock 775Dual-880 Pro 1066MHz 64bit alaplapom van.
Tökéletes...

[Szerkesztve]

(#684) Nimda


Nimda
addikt

Valakinek van infoja erröl: [link] tuning,fesz,mobil proci kompatibilitás,stabilitás...stb.

ThX!

(#685) Loha


Loha
veterán

Milyen ötlet lenne egy ASRock ConRoe865PE + E4300? :D
Láttam a PH!-s tesztben, hogy 1066-os FSB-vel már nem az igazi, mert csak 177MHz-en hajtja a ramokat, viszont az E4300-al elvileg szépen menne 800-as FSB-n 200-on hajtott ramokkal, és így még tuningolni is lehet... Vagy jobb ötlet lenne 939-es X2 3800+ NF3-al? :) Igazából most minden frankó a gépemben csak a proci gyengus néha...

(#686) elfelejtette válasza Loha (#685) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Hát ezt a két konfigot én is szívesen egymás ellen ereszteném (E4300 vs. X2 3800+). De mivel az E4300-nak még sem az árát, sem a tuningkészségét nem ismerjük, addig inkább az X2 az ajánlott.
De persze javítsatok ki, ha rosszul tévednék!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#687) Lortech válasza elfelejtette (#686) üzenetére


Lortech
addikt

Nem, nem rosszul tévedsz, hanem jól. :)) Dehogy nem ismerjük az e4300-at:
[link]
[link]
[link]
[link]

A magasabb szorzója miatt alacsonyabb FSB-t bíró lapokban jobban tuningolható, mint az e6300, viszont azt mondják, hogy az magasabb órajelekre képes. Tehát az e4300 olyan 3,4Ghz körül megáll általában. De ez egy egyszerűbb lapnál nem is igazán lehet reális cél a >380-as FSB miatt..
A 3800+-nál jobb áőltalános teljesítményt nyújt alapjáraton is, és tuninggal is nagyobb érhető el vele (feltételezve mindkét rendszer tuningját).
Én is sokat gondolkoztam egy ilyen asrock + e4300-as konfigon, és hasonlóra esne a választásom jelenleg, de eddig még sikerült lebeszélnem magam róla, és továbbra is kivárok. :)

Thank you to god for making me an atheist

(#688) elfelejtette válasza Lortech (#687) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Köszi az infókat! Akkor nyugodt szívvel fogom ajánlani az E4300-at az X2 ellenében.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#689) Loha válasza Lortech (#687) üzenetére


Loha
veterán

Sőt már az árárt is ismerjük, mert láttam már itt aprón 37.500-ért E4300-at, de asszem én is várok még egy kicsit, de eddig az asrock + E4300 a befutó :)
Más gyártónak nincs véletlenül 865 chipsettel szerelt lapja ami C2D kompatibilis?

(#690) lazydog válasza Loha (#685) üzenetére


lazydog
addikt

Én a jövő héten fogok egy nagyon hasonlót összerakni.
ASRock 775i65G + E4300 + 2x512 DDR1. Ez lesz az új munkagépem, nem lesz benne videokároly.
Már most tudom, hogy elégedett leszek vele. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#691) Loha válasza lazydog (#690) üzenetére


Loha
veterán

Igen az kb. ugyan az a lap, csak mATX meg integrál VGA-s.

(#692) wwgolf


wwgolf
csendes tag

Üdv mindenkinek.

Asrock AM2NF3-VSTA alaplappal AMD A64 3800+ processzor + 2x512 DDR2 800 Samsung memória + AGP MSI 7600GS videókártya alkotja a gépemet.

DVD írás, vidó konvertálás minden más alkalmazás hibátlanul lefut, a gép gyors erős, de ha játékot indítok vége.

A problémám az, hogy a 3Dmarkok 05 -06 nem futnak le, bármilyen játékot indítok, a játékok mennek rövid ideig majd lefagy a gép és ujraindul.

3DMark 05-nél az első processzorteszt (3. teszt) kezdése után.
3DMark 06-nál 1-2x lefut hibátlanul, utánna ujraindítja a gépet.

A memóriák dualban mennek 800-on, de ha lentebb vettem őket (667 v 533) akkor is az történt, default bios beállításokkal is.

Most VGA drivereket kezdtem el cserélgetni, hátha az hozna megoldást, de kezdek kifogyni az ötletekből.

Aki valami hasznosat tud mondani kíváncsian várom.

THX.

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#693) Loha válasza wwgolf (#692) üzenetére


Loha
veterán

Az autómatikus ujraindítás ki van kapcsolva windowsban? Ha nincs kapcsold ki!
Rendszer->Speciális fül->Indítás és helyreállítás, vedd ki a piőát mellőle. Ha kékhalált dob a gép, jegyezd fel mi okozza a hibát. Ajánlott tesztprogi: Prime95

(#694) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hali!

Asrock lapom van, és sajnálatos módon elhalálozott :O :O benne a BIOS. Hogyan lehet egy biost újraírni abban az esetben, ha a lap nem indul el???

(#695) Renegade88


Renegade88
tag

Szasztok!, csatlakozom :DDD
Mondjuk már 1 éve kellett volna
Nekem egy K1S41GX lapom van....jó vicces, de már 1 éves.... :DD

[Szerkesztve]

"Egyensúly kell amíg állsz"

(#696) lazydog válasza R̲e̲m̲ (#694) üzenetére


lazydog
addikt

El kell vinni olyan emberkéhez, akinek van EEPROM égetője. Egyes szervizekben vállalnak ilyet, de itt a PH.-n is van olyan aki foglalkozik ezzel.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#697) wwgolf válasza Loha (#693) üzenetére


wwgolf
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, ma este és holnap tudok ügyeskedni a géppel, az eddígi időm elment azzal hogy barátnőm gépét 0-ról ujraraktam+beállítgattam.
Reméllem rendeződik a helyzet nállam is.

Mindenképp visszaszólok mit sikerült kihozni. :R
THX.

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#698) wwgolf válasza Loha (#693) üzenetére


wwgolf
csendes tag

Helo.
Kikapcsoltam az autómatikus ujraindítást de nem hoz ki semmi hibakódot v üzenetet csak simán ujraindul a gép így is.

Viszont arra már sikerült rájönni hogy az alaplapi chip-készlet programjai okozzák.
(az Azonnali alaplapos kérdéseknél javasolták, bejött :R )

Most a GART driver ami szerintem a gondot okozza, ha nincs feltelepítve a játékok hibátlanul mennek Dual DDR2 800-as módban, bár a késleltetési idő kicsit lassab mintha fel lenne telepítve + kb 100egységgel kevesebbet hoznak everestnél a tesztek is.

A videókártya programja rendbenvan, + az alaplapi csatlakozó is.

Ha sikerül megoldalom visszaszólok, hátha másnak nem kell ilyennel kinlódnia utánna.

A GART driver mit aktivál, mi a funkciója ??? :F

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#699) wwgolf válasza Loha (#693) üzenetére


wwgolf
csendes tag

Helo.
Kikapcsoltam az autómatikus ujraindítást de nem hoz ki semmi hibakódot v üzenetet csak simán ujraindul a gép így is.

Viszont arra már sikerült rájönni hogy az alaplapi chip-készlet programjai okozzák.
(az Azonnali alaplapos kérdéseknél javasolták, bejött :R )

Most a GART driver ami szerintem a gondot okozza, ha nincs feltelepítve a játékok hibátlanul mennek Dual DDR2 800-as módban, bár a késleltetési idő kicsit lassab mintha fel lenne telepítve + kb 100egységgel kevesebbet hoznak everestnél a tesztek is.

A videókártya programja rendbenvan, + az alaplapi csatlakozó is.

Ha sikerül megoldalom visszaszólok, hátha másnak nem kell ilyennel kinlódnia utánna.

A GART driver mit aktivál, mi a funkciója ??? :F

N8 ... Asus M4A88TD-V Evo, AMD Athlon II X2 240e , 4GB ...

(#700) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Hali!

Lenne 1 kérdésem:
A 775Dual880Pro-nál ha emelem az FSB-t, akkor az AGP és a PCI frekit is emeli, vagy az független??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.