Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lipati


lipati
csendes tag

Sziasztok!
segítséget kérnék szerintetek ez a konfiguráció jó .nem fog vele problémám lenni?

Sempron 2600+ (S754/64bit) BOX

Alaplap AMD64-754 ASROCK K8Upgrade NF3

RAM 400MHz 512MB BRAND

Ház 300W Mercury Elegant

VGA ATi 9250 128MB ABIT

most szeretném megvásárolni és egy kis támogatást szeretnék abban hogy a konfig stabilan fog üzemelni előre köszönöm a segítséget.
fontos lenne!


(#52) Lortech válasza lipati (#51) üzenetére


Lortech
addikt

Nagy valószínűséggel igen.
Viszont:
1, mercury tápra nem bíznám a gépem.
2. a memóriánál a brand jelölés baromság, semmi pluszt nem jelent általában
3. radeon 9250 nem valami jó vásár, újonnan szerintem nem éri meg az árát. Ált: 240/200 az órajele (a butítás butítása a számozás ellenére), van belőle 64bites is, és passzív hűtős is.
Ezek közül a memória a legkritikusabb, azzal szokott a legtöbb inkompatibilitási probléma lenni.

Thank you to god for making me an atheist

(#53) lipati válasza Lortech (#52) üzenetére


lipati
csendes tag

Szia köszönöm a válaszod.
videokariba válasszam inkább a GF FX 5200 128MB Inno3D?
még egy kérdés maximum mekkora procit lehet belerakni?
kislemezhez való ide kábelt nem lehet hozzá csatlakoztatni?

(#54) Lortech válasza lipati (#53) üzenetére


Lortech
addikt

Egyik jobb mint a másik. :)) A kettő közül nem is tudom melyiket lenne érdemesebb. A lényeg, hogy ne 64 bites legyen.
Lehet kapni 10-11-ért használt, 128 bites 9550-9600-akat a itt a ph-n, ez jó vételnek számít.
Milyen proci max? Amilyet csak kapni lehet. CPU bővítókártyával ugye még S939-es procikat is tud fogadni, de alapból bármilyen jelenlegi S754-es procit kezelni tud. (Mobil procikat kivéve, arról nincs infóm.)

Thank you to god for making me an atheist

(#55) amajom válasza Lortech (#48) üzenetére


amajom
tag

És mennyin használod? Én 250-en.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#56) as_Rock válasza lipati (#53) üzenetére


as_Rock
őstag

A 2600 helyett 2800+-os procit rakass bele, jobban húzható, és kétszer akkora L2-cache van benne.
Videókártyából tetess bele egy radeon 9550-et, a 9250 és az fx5200 is elég vacak és elavult.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#57) amajom


amajom
tag

Megnéztétek már azt a videót, amelyik az alaplap cd-jén van, hogy hogyan kell összeszerelni a gépet?
Sztem röhejes. :D

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#58) amajom


amajom
tag

ASROCK lapokoz tuning bios merre található? Én csak ezt [link] találtam, de itt ASROCK nincs!

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#59) L3zl13 válasza amajom (#58) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Megjelent az FireFox 1.5... Ez hogyan is kapcsolódik az Asrock alaplapokhoz? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#60) tomesto válasza amajom (#57) üzenetére


tomesto
aktív tag

Miért?? Valakinek szüksége lehet rá...nem kell lenézni a kisebbséget :DDD :DDD :DDD

[Szerkesztve]

(#61) amajom válasza L3zl13 (#59) üzenetére


amajom
tag

A csudába!!! :((( Ez ez lesz a jó link: [link]

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#62) amajom


amajom
tag

Semmi reakció? :(

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#63) celeron válasza lipati (#53) üzenetére


celeron
senior tag

Sz.tm tápnak elég lessz egy 360W-os energmax, videókari pedig Geforce 6200-as legyen a shader 3.0 támogatás miatt. Ennek sem olyan nagy az ára. :P

(#64) Lortech válasza celeron (#63) üzenetére


Lortech
addikt

5200-ról volt szó, nem 6200-ról, de ha arról lett volna szó, az is elég röhejes lenne, mert pont az sm 3.0 miatt ilyen kártyát venni.. :F

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#65) celeron válasza Lortech (#64) üzenetére


celeron
senior tag

Miért?????? Azért érdemes egy kicsit jövőbe tekintő rendszert építeni! A videókártyát nem érdemes spórolni! Egyébként meg Fx 5200-al mit ér manapság? A 6200-asnak se nagy az ára kb.20000 HFt.

(#66) Lortech válasza celeron (#65) üzenetére


Lortech
addikt

''Jövőbe tekintő rendszer'' meg a GF6200, kissé vicces párhuzam. Neked nem esett le, hogy az illető nem a 20000 FT-os árkategóriát célozta meg, hanem nagyjából a felét?
Biztos szivesen rakna bele 7800GTX-et is, hogyha beleférne az általa rászánt összegbe.
20000FT-os kategóriában nem egy best buy a 6200, főleg nem az sm 3.0 miatt, amit nevetséges érvként felhozni egy belépőszintű kártya mellett.

Thank you to god for making me an atheist

(#67) amajom válasza Lortech (#66) üzenetére


amajom
tag

Na ebbe én is bekapcsolódom, nálam a következő a helyzet:
Két ATI video kari közül választanom kell: 9550EE v. 9600Pro

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#68) Obi-1


Obi-1
őstag

Lassan 3 éve egy K7VT2 alaplapot használok. Stabil lap, nulla tuning lehetőséggel. A dual (SD-Ram + DDR-ram) kiépítés és az USB2 miatt vettem ezt, nem bántam meg.

Only a Sith deals in absolutes.

(#69) gabe_ válasza amajom (#67) üzenetére


gabe_
őstag

Nekem egy 9600Pro-m van, (használtan már 11-12K körül sztem már lehet kapni...) és meg vagyok vele elégedve. Még az új játékok is eldöcörésznek rajta... Én mindenképpen ajánlom...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#70) amajom válasza gabe_ (#69) üzenetére


amajom
tag

Kinéztem egy 9600XT-t (128MB) 22000 Ft-ért, nem használt, bolti. Megéri? Ez a videokari ugye jobb mint a 9600Pro?

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#71) celeron válasza Lortech (#66) üzenetére


celeron
senior tag

Figyu azért jobban jár vele, megnéztem több boltban az árkülömbséget, és 4000 Hft, nem hiszem hogy belehalna abba a pár ezresbe, legfeljebb még gyűjt rá egy kis ideig. Inkább gyűjtsön több ideig, mint hogy elcsessze az egészet egy gyenge FX5200-al. Egyébként meg hogy kerül ide 7800GTX????? Egyébként meg mondj már jobbat 15-20000 Ft-s kategóriában.( Egyébként elnézést a rossz info-ért nem 20, csak 15 ezresbe kerül a kártya.)

(#72) celeron válasza amajom (#70) üzenetére


celeron
senior tag

Szerintem mindenképpen! És pláne 22000 ft-ért, szenzációs ár. Haveromnak van ilyen kártyája, a 3D mark 2005-ben 1700 pont körüli eredmény, szóval zsír. De nem írtad le a márkát, azért az sem elhanyagolandó a vásárlásnál.

(#73) amajom válasza celeron (#72) üzenetére


amajom
tag

Sapphire 22000 Ft //fél áfával ;)
Gecube 25000 Ft //egész áfával :(

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#74) gabe_ válasza amajom (#73) üzenetére


gabe_
őstag

Sapphire-t ajánlom! Elég megbízható cuccokat csinál...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#75) gabe_


gabe_
őstag

Egyébként a topichoz: Ezidáig nem volt semmi probléma az AsRock lapommal, már egészen hozzászoktam... :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#76) Skynet99


Skynet99
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire leszek témába élesen belevágó, mindenesetre Ti büszke ASRock Tulajdonosok elgondolkodtatok már azon hogy miért ismeri fel a kedves windóz az alaplapon az InfraRed portot?
És ha el is gondolkodtatok, meg tudnátok nekem mondnani hogy hol a fészkes fenében van...?
Mert én baromira nem látom (ez nem baj de a telóm se, és ez lenne a lényeg).
Szal ha tuggya valaki Elcsiripeli nekem is?
Előre is hálás köszönetet rebegve megyek aludni:D
Z

(#77) celeron válasza amajom (#73) üzenetére


celeron
senior tag

Mindenképp Sapphire legyen a választás! 22k-ért Remek!

(#78) lipati


lipati
csendes tag

Helló!
megvettem a gépet alaplap asrock k8u-nf3
cpu 2600+ sempron 64 bit gyári hűtő.
segítséget kérnék a tuningolásával kapcsolatban valaki részletesen letudná írni email-ben hogy miket? hol? milyen? értékre kell beállítanom a biosban ugy hogy a gyári hűtő elég legyen még kezdő vagyok.
jelenleg 37fokos a cpu alap beállításban.

(#79) amajom válasza lipati (#78) üzenetére


amajom
tag

emailben nem akarom

Ez egy elég jó kis tuning (+400Mhz):

HT Speed: 600
RAM: DDR333-ba (de fontos, hogy DDR400 (PC3200) RAM-od legyen!)
Flexibility Option: kikapcs
Tedd aszinkronba az FSB/AGP-t.
Az FSB-t tedd 250-re.

Ha 250 fölé akarsz menni, akkor DDR266-ba tedd a ramot.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#80) Lortech válasza celeron (#71) üzenetére


Lortech
addikt

''Figyu'', lehet, hogy jobban jár vele, de itt ku*vára nem ez volt a kérdés, hanem, hogy egy adott árkategóriában a két lehetőség, a 9250 és az fx5200 közül melyik jobb. Hol látok itt 7800GTX-et? Te hol látsz 6200-at az ő írásában? Az a helyzet, hogy az 5 ezres különbség max a 64bites meg turbocache-sel és egyáéb nyalánkságokkal ellátott változatoknál vannak.

Egyébként meg mondj már jobbat 15-20000 Ft-s kategóriában.( Egyébként elnézést a rossz info-ért nem 20, csak 15 ezresbe kerül a kártya.)
- Erre meg hadd ne írjak már semmit, mert nem ez volt a kérdés, szóval tök lényegtelen.
Sajna azt kell mondjam, nem nagyon érted amit írkálok. :F

Thank you to god for making me an atheist

(#81) amajom válasza Lortech (#80) üzenetére


amajom
tag

Mielőtt még eladnád a deszkád: van egy voltmodded bios (K8UNF31.01B), hivatalos ASROCK cucc. Mondanom sem kell, mire jó ez az új bios. Próbálom megszerezni.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#82) Lortech válasza amajom (#81) üzenetére


Lortech
addikt

És miből vagy benne biztos, hogy létezik, honnan van az infód? Majd a leendő tulaj felteszi, ha tényleg létezik, de vannak kétségieim efelől.

Thank you to god for making me an atheist

(#83) amajom válasza Lortech (#82) üzenetére


amajom
tag

Ment egy privát.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#84) csibor


csibor
őstag

P4S55FX+ ehez esetleg tuning bios?Bár nem valószinű :B

(#85) lipati


lipati
csendes tag

Mi a véleményetek a windows-os BIOS frissítésről valaki csinálta már?
mert olyan problémám van hogy az alaplap nem engedi húzni a procit ezt írja ki
CMOS CHECKSUN BAD
és ezért többen tanácsolták rakjak fel más biost .
esetleg valaki másnak volt még ilyen gondja és hogy oldotta meg?.

(#86) Lortech válasza lipati (#85) üzenetére


Lortech
addikt

Biztonságos windows alatt is a bios frissítés egy megbízhastó rendszeren, sokszor csináltam már eddig probléma nélkül. Mindazonáltal a dos a biztosabb.
Cmos reset volt már?

Thank you to god for making me an atheist

(#87) lipati válasza Lortech (#86) üzenetére


lipati
csendes tag

Szia!
Nem tudom mi az a CMOS reset ezért nem tudom hogy volt e már.

(#88) Lortech válasza lipati (#87) üzenetére


Lortech
addikt

Bios reset, amikor lenullázod/áramtalanítod a biost. Vagy kiveszed az elemet a lapból, vagy az (általában az) elem mellett lévő cmos clear jumpert clear állásba teszed. A gép teljesen áramtalanítva legyen, tehát még a táp se kapjon áramot.

Thank you to god for making me an atheist

(#89) lipati válasza Lortech (#88) üzenetére


lipati
csendes tag

Nem még nem csináltam és ez mire jó?

(#90) amajom válasza lipati (#89) üzenetére


amajom
tag

A CMOS reset ua, mintha a BIOSban betöltenéd a default beállításokat. Csak akkor szükséges, ha a gép nem indul vagy vmi.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#91) chgergo


chgergo
tag

Nagyon gondolkodom egy NF3 Asrock beszerzésén Abit vagy Asus helyett, de lenne pár kérdésem.
Mit jelent az, hogy tuningnál a RAM-ot 333 vagy 266 -ra kell beállítani? Annyin is fog ténylegesen menni, vagy csak a 200MHz-es FSB-hez viszonyított órajel-arányt jelenti?
Mekkora max FSB-t sikerült elérnetek ezzel K8Upgrade-NF8 lappal? Mi újság van ilyenkor a SATA-val?
Hasonlította már valaki a sebességét konkurrens lapokéhoz?
Lassabb, gyorsabb mire számíthat az ember?
És nem utolsó sorban, hol kapható jó áron?

(#92) amajom válasza chgergo (#91) üzenetére


amajom
tag

Mit jelent az, hogy tuningnál a RAM-ot 333 vagy 266 -ra kell beállítani? Annyin is fog ténylegesen menni, vagy csak a 200MHz-es FSB-hez viszonyított órajel-arányt jelenti?
Hogy a RAM DDR400-ban működjön (tehát 200MHz-et kapjon), akkor így kell beállítani:
FSB 200, DDR400
FSB 250, DDR333
FSB 300, DDR266

Mekkora max FSB-t sikerült elérnetek ezzel K8Upgrade-NF8 lappal?
Nekem csak 292-őt. Volt aki alapfeszen elérte a 329-et. [link]

Mi újság van ilyenkor a SATA-val?
Azt nem tudom, jövő hónapban veszek SATA vinyót, ebben a hónapban videokarit vettem.

És nem utolsó sorban, hol kapható jó áron?
[link]

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#93) OptimusPrime


OptimusPrime
csendes tag


Az öcsémnek egy P4i45GV típusú ASRock alaplapja van! Szeretne bele egy videókártyát, kb. radeon 9600-sal egyenértékűt. Felmentem az asrock homepage-re, hogy megnézzem, milyen videókarival kompatibilis az alaplap, de nem igazodtam ki rajta.

Kérem valamelyik asrock guru segítsen, hogy ehhez az alaplaphoz milyen videókarit érdemes venni. Kb. 20ezer forintos áron, amelyen elfutnak a nem csúcsminőséget kívánó játékprogramok.

Előre is köszi!

(#94) Lortech válasza amajom (#92) üzenetére


Lortech
addikt

Ez csak 8-as szorzónál igaz pontosan, tehát 2600+, 2800+-os Sempronnál, magasabb / alacsonyabb szorzón kissé máshogy alakulhatak a tényleges órajelek.

Thank you to god for making me an atheist

(#95) amajom válasza Lortech (#94) üzenetére


amajom
tag

CPU is already blocking VID0, VID3, and VID4 by lowering them to the ground (''0''), so the rest is VID1(C652) and VID2(C293). Short them and you'll have maximum possible for K8Upgrade-NF3 Vcore -- 1,575V.

[kép]

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#96) Lortech válasza amajom (#95) üzenetére


Lortech
addikt

Már nem érint, eladtam, de az új asrock lapom is hasonló lehet, utánanézek majd, mert jó volna egy kis plusz fesz, mert a mostani lapom 0,05v-tal (szenzor szerint) kevesebbet ad a procinak, és valószínűleg ezért kevésbé megy. Eddig az nf3-ban 290 fölött is postolt, most meg 260körül a legvége. Megnézem majd, ha a gépem közelében leszek.
szerk: ha megcsináltad, majd számolj be. :))

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#97) amajom


amajom
tag

L6711 data sheet: [link]

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#98) amajom válasza Lortech (#96) üzenetére


amajom
tag

Miért cserélted le? Az új SATA2 miatt? A PCI-E miatt? Az NF3 csak SATA, ugye?
Úgy tudom az új lapodban is meg lehet csinálni ezt a feszemelős trükköt. Majd még utánanézek.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#99) chgergo válasza Lortech (#96) üzenetére


chgergo
tag

Most akkor már nem K8Upgrade-NF3 lapod van? Abban ment a 280-290MHz FSB, a mostaniban meg csak 260MHz? Most akkor nem a proci végsebességétől függ, meddig lehet tolni az FSB-t?
Olyan lap kellene, ahol ki lehet hajtani maximumig a procit, minek parlagon hagyni az értékes MHz-eket?

(#100) amajom válasza Lortech (#96) üzenetére


amajom
tag

Az új lapodat nem tudod annyira húzni, mint a régit, az integrált grafi miatt. Egyesek 280-290-et értek el, de 266-ot írják felső határnak. Az 1.3 vagy az 1.5 BIOS-al próbálkozz.

Más:
NF3ban a feszemelős trükkel 340-et is elértek, így full load 48°C. Az még ugye nem sok? Nálam meg az a helyzet, hogy félek forrasztani. Keresnem kell vkit, akkor precízen tud forrasztani.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.