Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) chgergo válasza amajom (#100) üzenetére


chgergo
tag

Fontos forrasztani? Nem elég monnyuk ezüst pasztával festeni átkötést? Vagy ez nem csak jelet, hanem plusz áramot is vezet a prociba?

(#102) chgergo


chgergo
tag

Tudnék szerezni használtan Asus K8N sima, nem ''-e'' nem ''delux'' lapot 9 birodalmi kreditért. Szerintetek érdemes bevállalni, vagy a K8Upgrade NF3 így is jobb választás?

(#103) OptimusPrime


OptimusPrime
csendes tag


Az öcsémnek egy P4i45GV típusú ASRock alaplapja van! Szeretne bele egy videókártyát, kb. radeon 9600-sal egyenértékűt. Felmentem az asrock homepage-re, hogy megnézzem, milyen videókarival kompatibilis az alaplap, de nem igazodtam ki rajta.

Kérem valamelyik asrock guru segítsen, hogy ehhez az alaplaphoz milyen videókarit érdemes venni. Kb. 20ezer forintos áron, amelyen elfutnak a nem csúcsminőséget kívánó játékprogramok.

Előre is köszi!

Senki sem tud segíteni? :F

(#104) amajom válasza OptimusPrime (#103) üzenetére


amajom
tag

Itt 112 kártya van, ami passzol a deszkába: [link]
Én a helyedben egy használt Radeon 9700 Pro-t vennék bele.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#105) amajom


amajom
tag

Vki csinálja már meg a feszemelős mutatványt az NF3 lapjában, aztán számoljon be, hogy működött -e. Mert ha okés, akkor én is megcsinálom. :)

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#106) Lortech válasza amajom (#98) üzenetére


Lortech
addikt

A topikjában olvashatod szenvedéseimet. Nem a grafkártya nem bírja, mert ki van kapcsolva, egyébként meg nincs köze hozzá elvileg, mert pci-e-n lóg az integrált is, az meg fixálva van. szerk: másik hszedre, 1.5 van fent.
chgergo: nem, nem csak a procitól függ, sőt, általában nem a proci szabja a gátat ezeknél a kis alapórajelű sempronoknál.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#107) amajom válasza Lortech (#106) üzenetére


amajom
tag

elolvastam. hehe. :D most te szenvedsz a rammal. én meg hamarosan feszt emelek. :P ha lesz hozzá bátorságom :(((
nézd már meg, hogy rajta van e a lapodon az a chip, amivel az NF3-on lehet feszt emelni.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#108) chgergo válasza Lortech (#106) üzenetére


chgergo
tag

Akkor valahol 1600-1800MHz gyári órajel az optimális választás, ha várhatóan 280-300MHz FSB-t tud egy alaplap?

(#109) Lortech válasza amajom (#107) üzenetére


Lortech
addikt

Ma késő este érek haza, ha lesz erőm, meglesem, de legkésőbb holnap.

Thank you to god for making me an atheist

(#110) Lortech válasza Lortech (#109) üzenetére


Lortech
addikt

chgergo
Ha a legolcsóbból akarod kihozni a legtöbbet, és 280-300körül tud a lap, akkor én egy 3000+-os E6-ost javaslok. Cnq miatt is, ennek hozadéka, hogy feszemelés is játszik, és jóeséllyel elmegy kényelmesen 2500-2600 körül is.

szerk: na.. ezt a hszt az előzőbe akartam belemoddolni, csak elenéztem :B

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#111) chgergo válasza Lortech (#110) üzenetére


chgergo
tag

Még nincs kiválasztva a lap, nem tudom mit fog bírni, de úgy látom jó esetben ennyire számíthat az ember.
Nf3-as Asus - Asrock között hányódom, esetleg egy MSI K8N Neo FSR amiért az nf3-250Gb-s chipes, de még nem biztos, hogy ki tudnám használni a plusz fícsöreit.
A fesz emelés csak 3000+ -tól játszik?
Vagy az élettartam miatt jobb, ha levesz a proci a tempóból amikor csak lehet?

(#112) Lortech válasza chgergo (#111) üzenetére


Lortech
addikt

Asusná és Asrocknál a feszemelés cnq-hoz kötött, legalábbis ezeknél a lapoknál biztosan.
CNQ megy ugye 3000+ Sempron fölött van, a64-ben mindben van. Nem tudok tanácsot adni, itt a topikban sokan írják, hogy nem akarja az asus vinni a tuningot nekik, a saját tapasztalatom meg éppen az, hogy két asus k8n-ből kettő csont nélkül vitte a 300-as fsb-t 2800+ e6-os Sempronnal. Az asrock meg nagy általánosságban legalább 280-ig elment. Az Asus pl tud ventiszabályzást, az Asrock nem, de egyéb előnyt nem tudok hirtelen mondani, ami az asus mellett szólna. Én az asrockot venném, ahogy meg is tettem anno, az árát figyelembe véve főleg.
MSI nf3 lapokhoz nem volt szerencsém még.

Thank you to god for making me an atheist

(#114) amajom


amajom
tag

Csinálok hamarosan egy lapot, amelyiken Asrock tuning lesz.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#115) amajom


amajom
tag

Gyors összedobtam vmit: www.asrocktuning.fw.hu [link]
Ez még nagyon kezdetleges, de ha van rá igény, akkor később megcsinálom flessanimokkal és üzenőfallal.
Egyenlőre két dolog van fenn:
1. CPU feszemelés mod (avagy hogyan érjünk a DFI nyomába ASRock deszkával)
2. memória feszemelés mod (Lortech, ez talán neked is jól jöhet)

Várom a visszajelzéseket.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#116) Lortech válasza amajom (#115) üzenetére


Lortech
addikt

Rászántam magam és megnéztem végre, nekem is van L6711 a lapon, de én nem hinném, hogy megcsinálom voltmodot, mert semmit nem érek a plusz fesszel, amíg ez a k*rva lap nem kezeli rendesen a két memóriát. :(((

szerk: ja amúgy most ment 275-ig stabilan, de csak egy modullal, és csak úgy, hogy hülyére lebutítottam a memet. Most 250-en megy, egy memóriával eff. 400-on 2-3-3-5-tel, cr1-gyel, ez atomstabil, csakhát nem azért vettem 2*512-t, hogy itt álljon a polcon.
Csinált még olyat is, hogy beállítottam 275-öt a biosban, postolt, windows bootol, tesztelem, prime, superpi, minden ok, aztán restart - melegindítás, de meg se nyikkan.. alapra visszaállt a bootig, biosban mentettem, megint megy.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#117) amajom válasza Lortech (#116) üzenetére


amajom
tag

Sztem két megoldás van:
1. emeled a feszt a ramokon, ez néha segít (próbáld meg CL2,5be tenni)
2. próbáld ki más memóriával. nekem is lekellett cserélnem a Samsung-ot PQI-ra!

Tök mindegy, hogy mennyire butítod le a mem-et, az a lényeg, hogy 200 körül menjen rá. Szal vhogy kijöjjön az eff 400.

Egyértelműen javaslom, hogy lesdd meg, hogy más típusú memmel mit csinál a deszkád.

Hát az tök jó, hogy neked is van L6711. :C Lépjél túl a RAM problémán, aztán irány forrassztani! :D

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#118) Lortech válasza amajom (#117) üzenetére


Lortech
addikt

Ha figyelmesen olvasol, láthatod, hogy simán megy ebben a lapban is 400MHz-en 2-3-3-5, cr1-en a memóriám, ahogy az ezelőtti nf2, és nf3 lapban is gond nélkül ment. így tehát nem memória oldalról van a probléma, még azt se lehet mondani, hogy a lap nem szereti a memóriát, mert egy modullal ugye ''tökéletesen'' megy 250-es fsb/333-as ddr beállítással, valamint alapfsb-n, mindkét modullal a fenti értékek (eff. 400mhz, 2-3-3-5-1) mellett szintén képes stabilan működni. Egyértelmű számomra, hogy hiába adnék neki 3,5voltot is, akkor sem lenne jobb, mert nem ez a probléma. Köszi a további tanácsokat, de hidd el ezeken már réges rég túl vagyok. :)
Másik memóriával is ki lesz próbálva. Mindenesetre elgondolkodtató, hogy az ocworkbenchen is ezt írták:
So far, we haven't had much luck other than o/c the 2.2GHz (200x11) to 2.4GHz (220x11). Lowering the multiplier does not seemed to help at all. I suppose the BIOS seems to have some issues with ASync CLK setting to FIX the PCI/PCIe bus. Clockgen or nTune can't recognise this new chipset. Looks like we have to wait for a new BIOS.
Nagy összegben mernék rá fogadni, hogy ment volna feljebb is, ha kiveszik az egyik corsair modult.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#119) amajom válasza Lortech (#118) üzenetére


amajom
tag

Mindenesetre furcsa, hogy 1 memmel műxik, 2vel meg nem.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#120) Lortech válasza amajom (#119) üzenetére


Lortech
addikt

Nekem mondod? Furcsa, mi több rettentően idegesítő. :Y Az előző rendszeremet is 8*250-en használtam, mert ez kő stabil volt minden tekintetben, és a ramot is jól hozzá tudtam igazítani 400-2-3-3-5-1-gyel. Most meg vagy egy modullal járatom ugyanígy, vagy kettővel, de alap 200-on.

Thank you to god for making me an atheist

(#121) lipati válasza amajom (#90) üzenetére


lipati
csendes tag

Szia!
tegnap sikerült a bios frissítése 1.3-as biossal köszönöm a segítséget a leírásod segítségével 2 ghz-n megy a 2600+-os procim!
ui: jó ötletnek kezdeményezésnek tartom a készülő honlapodat de szerintem egyszerű tuning beállítási lehetőségeket is leírhatnál amiket kezdő tuningolók is betudnának állítani és esetleg hogy milyen beállítással mit állít, mennyivel növeli a gép teljesítményét sok sikert a honlaphoz!

(#122) Bones


Bones
csendes tag

Hi all!
Én nemrég vettem egy Asrock P4V88+ alaplapot és sehogysem akar beindulni , pedig van benne egy P4 2.0Ghz-es procim, két 256MB 400MHZ-es memóriám , bekötöttem mindent , csak SATA-s vinyóm nincs. Mi lehet a gond vele?
Please HELP ME!!!!!!! :((

(#123) bandi20


bandi20
aktív tag

Sziasztok kérdésem a következő lenne :
Egyik ismerősöm vett egy komplett gépet valami Rcm a madaras tescoba.
Na elkezdem telepíteni rá a winfost és az eszköz felismeréseknél egyszercsak kifagy a gép és nem tudom hogy mitől lehet alaplap asrock p4v88+ egy cerka 2800 van benne meg valami agp -s karesz
A monitor dvi csatin keresztül csatlaokozik a géphez lehet hogy ez a gond?

35 perc van még hátra és utánna kifagy ????

bandi

(#124) amajom válasza lipati (#121) üzenetére


amajom
tag

okés. kösz az ötleteket. rajta leszek.

Valami nagyon furcsára dolog történt:
Volt egy felesleges alaplapra dugható 3 tűs hűtőventim. Gondoltam felhasználom és rátettem az alaplapra. (Az alaplapnak nem kell hűtés, mert nem melegszik) A VGA kari mellett van egy hűtőborda (asszem a Southbridge), arra szépen rácsavaroztam. Legalább jó lesz dísznek, a zúgása meg nagyon halk, a tápventi hangja elnyomja. :)
Kipróbáltam a következő tuningot: FSB=270, RAM: CL=2, DDR333-ba (CPU/10) 216 MHz-et kap, kicsit túl van húzva de nem baj. Kipróbáltam full loadon a rendszert és nem fagyott ki, nem indult újra. Prime95-el ráeresztettem egy tortúra tesztet, közben Super PI is dolgozott, Winamp+vizualizáció és figyeltem a Speedfan által mért hőmérsékletet. Egy óra kínzás után sem generált hibát a Prime95-ben és a CPU temp. sem ment 42°C fölé. Kicsit furcsáltam, mert ekkora FSB-n eddig nem volt stabil. Lehúztam az alaplaphűtő ventit és úgy teszteltem ismét, de pár perc után hibát generált. Mindkét esetben az alaplapi hőm érzékelő ugyanazt mutatta, tehát a venti hűtő tulajdonsága elhanyagolható. Szal, ha az alaplapi hűtőporton terhelés van stabilabb a rendszer. Hogy is van ez??? Aztán megfigyeltem, hogy a hűtőventi hatására 1,48-1,47 V között ugrál a CPU fesz, alapesetben pedig csak 1,45-1,46 V között.
Sztem ez nagyon furcsa, hogy a FAN1 (ez az alaplapi, FAN2=CPU hűtő) áramellátása befolyásolja CPU feszt. Bár lehet, hogy mindez a véletlenek sorozata.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#125) chgergo válasza amajom (#124) üzenetére


chgergo
tag

Én azért nem tenném az életemet az alaplapi mérő kütyük tévedhetetlenségére. Persze a jelenség símán belefér a feszültségszabályozás sajátosságaiba is, de mivel a hőmérő leginkább a saját hőmérsékletét méri, bármi elképzelhető. Lehet, hogy azon a helyen tényleg elenyésző a különbség, de a chipben teljesen más hőgradiens van.
Egyébként relative kis légáramlás is ''csodát'' tud tenni hőelvezetésben, mert az álló levegő az egyik legjobb hőszigetelő, (dupla üveg, lukacsos tégla, gázbeton, hungarocell stb.) te meg pont ''lezárod'' a borda végét az álló ventivel.
Próbáld ki úgy a gépet, hogy ''beterheled'' a venti csatlakozót, de jó messze rakod a ventit a bordától.

(#126) amajom válasza chgergo (#125) üzenetére


amajom
tag

Próbáld ki úgy a gépet, hogy ''beterheled'' a venti csatlakozót, de jó messze rakod a ventit a bordától.
Kipróbáltam és ugyanaz. Tehát a lap szereti, ha van ott terhelés. Vicces.

Találtam ismét egy új módszert, amivel akár 1,7 V-ra is fel lehet tolni a CPU feszt és még könnyen is forrasztható. Elsőnek letesztelem, aztán ha műxik, akkor itt beszámolok, majd pedig felrakom az asrocktuning.fw.hu-ra.

May the (overvoltage) power be with (your CP)U! :))



[Szerkesztve]

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#127) lipati


lipati
csendes tag

Szia !
ugye van egy 2600 +-os 64 bites palermo procim és asrok nf3 alaplap
egy kicsit húztam

core speed 2120 mhz
FSB 265
memory :
frequency:212.0 mhz
Ezeket az adatokat a cpuz vel mértem de a ram 333-ra állítottam esetleg 266 ra kéne állítani nem tudom segítsetek!

(#128) lipati


lipati
csendes tag

Szia !megpróbáltam 266-os ram beállítással úgy 176.7 MHZ-t mér melyik a jobb segítsetek mintha így stabilabnak érezném de segítséget kérek ja és nem szeretném tönkretenni!

(#129) amajom válasza lipati (#128) üzenetére


amajom
tag

A (FSB/RAM) 265/212 biztos, hogy gyorsabb, mint a 266/177. A stabilitásra: Prime95.
A következő linkre kattintva egyből letöltheted: [link]
A Prime95ben válaszd ki a Torture Test-et, hagyd menni úgy kb. egy órát. Ha közben nem ír ki hibát, akkor a rendszer stabilnak mondható.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#130) amajom


amajom
tag

Ha érdekel valakit: Forrasztottam az alaplapon és a Sempi 2800+ gyári 1600-ról felmászott 2542 MHz-re. [link]

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#131) mr_knight


mr_knight
senior tag

hi amajom !
megvettem a cuccost ! ez lett belölle:
AMD 64 2800+ 64bit BOX= Palermo magom 1800=9x200 ezen megy... 512cache etc :D
ASRock K8Upgrade NF3
512Ram Corsair
eddig még nem húztam mert már fáradt vagyok majd holnap kikosarazom ! :) AMúgy nagyon jó a teljesítménye ;)

(#132) amajom válasza mr_knight (#131) üzenetére


amajom
tag

csinálj már cpu-z-vel egy képetés dobj egy linket.
Athlon 64-et vettél?

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#133) mr_knight válasza amajom (#132) üzenetére


mr_knight
senior tag

Nem palermo benéztem :)
[link]
[link]
[link]
Minden alapon van szinkornba a mem-el... ahogy hozzányólok a biosba vamaihez pl. 5mhz-et emelek az FSB-n egyből Checksum error valamit még elötte ki kell kapcsolni vagy bekapcsolni ? :F

(#134) mr_knight válasza mr_knight (#133) üzenetére


mr_knight
senior tag

ClockGen-el most nyomtam egyet ! 2285MHZ-et tudtam elérni... 253mhz-es HT sebesség, 253mhz-es Memória sebesség ami eléggé jó egy 400MHZ-es Corsair-tól ! ;) És 253mhz-es FSB érték :DDD AGP+PCI az fix-en maradt természetesen.... :)
Kép itt van: [link]
Eddig csak SuperPI-t futattam 1M= 40.250 (2285mhz-en) Még csiholni kéne a memória időzítésén, mert 2T-be van 1T-ba megpróbálom berakni.... de még van hátra egy progi... Prime95 úúúúú na majd az... :D

(#135) amajom válasza mr_knight (#134) üzenetére


amajom
tag

grat. oszd visszább a ramot nehogy szétmenjen. 253Mhz nagyon sok neki. jó tuningolást, de azért ne öld meg a rendszered. megyek veszek tvtuner kártyát.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#136) mr_knight válasza amajom (#135) üzenetére


mr_knight
senior tag

ok. :) Most nyomtam egy FIFA06-ot meg GTA: SA-t. Most jelenleg alapon megy... felrakom majd 2200MHZ-re úgy, hogy vissza osztom a memót úgy már atomstabil sztem! :)

(#137) Az-X


Az-X
őstag

Ugyan bevéstem már a külön erről a lapról szóló topikba is, de mivel azt 2 hónapja nem nézte senki ezért ide is beírom :)

2 napja vettem egy 775Dual-880Pro lapot egy 331-es CeleronD-vel (2666-os, 64bites). Emellé van benne 2*512Mb 667-es DDRII, a többi talán nem lényeges.

Korábban említették, hogy ezek a lapok nem tudnak fix PCI/AGP-t. Nos igenis tudnak. Legalábbis egy külföldi oldal tesztje szerint: [link]
Egészen konkrétan itt látható a lényeg: [link]

Megpróbáltam utánanézni, hogy ezt hogyan sikerült előcsalniuk, a fórumban találtam is valami idevágó témát, de szerény angoltudásom miatt nem jutottam annál többre, hogy létezik valami BIOS amiben benne vannak ezek a beállítások... Hátha valaki többet tud kezdeni vele: [link]

És akkor mondanám én a megfigeléseimet.
-Az első kellemetlen meglepetés akkor ért mikor megpróbáltam belépni a BIOS-ba. Ugyanis baromi lassú volt. Én még ilyet sosem láttam, valahogy sávonként kezdte el kirajzolni, meg minden lépéskor 3-4 mp-et kellett várakozni. Ez üzemszerű, vagy vigyem vissza?
-A második kellemetlen dolog, hogy a memória olvasás (~3500MB/s) és a mem. írás (~1500MB/s) véleményem szerint jóval elmarad a tőle elvárhatótól. Főleg, hogy Dual channelben hajtott 667-es ramok.
-A harmadik dolog amit nem tudok mire vélni... ha nem használom a hangkártyát akkor kb 1-2 óra után éktelen zúgásba kezd. De a fura az az egészben, hogy ma délután 5-6 órát játszottam egyfolytában és így teljesen jól működött. Ráadásul a hangerőszabályzóval lehalkítható a zúgás

Ennyi első körben, amúgy az alapján a teszt alapján nagyon kis szimpi lap és tényleg egy csomó minden van rajta. Reméljük ezek a problémák megoldódnak később valami normálisabb BIOS segítségével.

:)

(#138) Az-X válasza Az-X (#137) üzenetére


Az-X
őstag

Ha valakinek lenne valami hozzáfűzni valója, kérem írja be mert ha ma visszavinném ezekkel a gondokkal akkor elvileg 3 napon belül vagyok.

:)

(#139) Lortech válasza Az-X (#137) üzenetére


Lortech
addikt

A bios lassúsága az Ati kártyád miatt van, ne kérdezd, hogy miért, de nvidiákkal minden ok. Meg lehet szokni. Zúgást az előző asrock lapomnál én is tapasztaltam nagy hangerőm, kis mértékben, de aztán külsőt használtam, azzal nem volt gond. A mostani lapomnál az integrált sem zúg.
A memória lassúságára nem tudok mit mondani. szerk: illetve annyit, hogy hiába a nagy sávszél memória oldalról, ha az fsb csak 533 (?), az korlátozni fog mindenképp. Tehát az elméleti max 4x00 körül van, ahhoz mérten lehet, hogy nem túl jó érték, de annyira nem is rossz, hogy hibára utaljon. Kis tuninggal biztos lenne jobb is. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#140) Az-X válasza Lortech (#139) üzenetére


Az-X
őstag

Hála Lortech segítőkészségének, úgy néz ki a problémák megoldódtak :)

Az első és a harmadik probléma kb annyi amit be is írt a topikba... a második végülis kiderült, hogy a cerkó miatt ennyi :)

A BIOS-t is sikerült megtalálni... csupán vak voltam és nem esett le, hogy ott a link :)) Azóta előkerült a fix PCI/AGP, jelenleg 150-es FSB-vel megy (3200-on)

Még egyszer thx, már vissza akartam vinni és rádobn iegy 10-est egy ASUS-ra, de így teljesen jó, elégedett is vagyok :)

:)

(#141) Davids


Davids
csendes tag

Skacok.Asrock p4v88 as alaplapot néztem és a segitségeteket kérem.Jelenleg egy soltek lapom van.szerintetek érdemes lecserélni? :U

(#142) Davids


Davids
csendes tag

Sajnos kénytelen voltam cserélni :O eltünt a BIOS a gépröl. :((( :((( Végülis a P4V88+ lapot raktam béle! ;] Eddig ugy vettem észre h gyorsabb.Szerintetek érdemes huzni a procit?Érezhetö a gyorsulás?Vagy inkább a ramot huzzam?
:)) :)) :R

(#143) Bubu2


Bubu2
csendes tag

Asrock P4V88+ deszkát vettem és meglepően jó !

Intel Pentium 4, 2766 MHz (12 x 231)
Alaplap neve ASRock P4V88+ (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN)
Alaplapi lapkakészlet VIA Apollo PT880
Intel Pentium 4
CPU alias Northwood HyperThreading
CPU stepping M0
Engineering Sample Nem
CPUID CPU név Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz
CPUID revíziószám 00000F25h

CPU sebesség:
CPU órajel 2758.22 MHz (eredeti: 2400 MHz, overclock: 15%)
CPU szorzó 12.0x
CPU FSB 229.85 MHz (eredeti: 200 MHz, overclock: 15%)
Memóriabusz 229.85 MHz

Intel NetBurst
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 230 MHz (QDR)
Effektív órajel 922 MHz
Sávszélesség 7376 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai:
Busz típusa Dual DDR SDRAM
Busz szélessége 128 bit
Valódi órajel 230 MHz (DDR)
Effektív órajel 461 MHz
Sávszélesség 7376 MB/mp

még nem találtam ki

(#144) Davids válasza Bubu2 (#143) üzenetére


Davids
csendes tag

neked milyen bios verzio van fennt a lapodon?

(#145) Bubu2 válasza Davids (#144) üzenetére


Bubu2
csendes tag


Alaplap azonosítója 62-160-0000010-00101111-120105-VIA$P4V8P001_P4V88+ BIOS P1.60

még nem találtam ki

(#146) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Asrock 939dual-sata2 :DD
[link]

(#147) jakewyler


jakewyler
senior tag

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy kb egy hónapja vettem egy 2,8celeront ebbe a lapba: asrock p4i45d+!
Az vele a baj hogy amióta betettem a gépfagyogat:befagy az egér és felpörög a proci és hasonlókat!
400w-os táp van benne most vettem azt is,szal az kizárva!
Szerintetek próbáljak bios-t cserélni?
Várom a javaslatokat,mert eddig még a számtech boltba se tudtak segíteni!

(#148) Davids válasza Bubu2 (#145) üzenetére


Davids
csendes tag

És te frissitetted vagy igy vetted?
ert nekem 1.20 van rajta de nem tudom frissiteni mert nem engedi valamiért :O :O

(#149) Lortech válasza jakewyler (#147) üzenetére


Lortech
addikt

Ezer és ezer oka lehet. Ott kell keresgélni, hogy mi változott az új procival, de nem tudni, milyen volt az előző, feltételezem egy 400-as fsb-s cerka lehetett. Ez meg most 533-as ha jól gondolom. Kéne még konkrétabb leírás a fagyásokról. mikor szokott előfordulni, megfigyeltél-e valami rendszerességet benne stb.
Tápegységnél ne csak a számot nézd amit ráfirkantottak, mert ha codegen, mercury, acorp és társai féle, akkor nem sokat érsz a 400 Wattal. Egyébként a hiba nem utal kifejezetten táp problémára, inkább a ram és a proci házatáján keresném a hiba okát. Procinál felmerül a kérdés, nem melegszik-e túl, a fagyás milyen hőmérsékleten történt, ramok bírják-e a nekik kiosztott effektív órajelet, chipset nem melegszik-e túl? Bios cserét is meg lehet ejteni.
Egy everest teljes riportot készíts először is, és tedd fel valahova, vagy küldd el mailben.

Thank you to god for making me an atheist

(#150) Bubu2 válasza Davids (#148) üzenetére


Bubu2
csendes tag

Én frissítetem , letöltöttem és felraktam.

még nem találtam ki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.