Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) lorcsi válasza misuti (#600) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi :C
conroeval is múxik rendesen
ok utánaolvasok
én is olyan procit szánok hozzá mint a tied csak ddr1-el

(#602) misuti válasza lorcsi (#601) üzenetére


misuti
tag

Eddig akinek ilyen lapja van,és írtak a topikba,azoknak nem volt semmi komolyabb probléma!
Tehát nem egy rossz lap ez! :)
Amúgy nincs mit!

(#603) zarándok


zarándok
csendes tag

Üdv!

nekem tegnap érkezett meg ezenfajta lapom. Sokat nyüglődtem vele, még végül sikerült beizzítani. Feltettem újra a windowst, mivel a régi alaplapra telepített megnyekkent. Új windowsra 4 in 1 telepítés, hangkártya, LAN... minden ok.

Probléma: Nem szól a hangfalam. Nem azért, mert el van némítva a hang, nem azért, mert le van véve a hangerő a hangcuccon, nem azért, mert az eszközkezelőben szar valami, nem azért mert rossz helyre van dugva a jack... minden oké, egyszerűen csak nem szól. Mindenféle drivert kipróbáltam már, de semmi. Elvileg játsza a hangot, csak én nem hallom. Próbáltam fülessel, de azzal sem. Szóval nem a hangcuccommal van a gond, hanem valahol a hangkártyában, vagy nemtom. A lejátszók szerint megy a hang, a windows szerint is problémamentes a feltelepített hangkártya, de mégsem szólal meg. Ötletek?

(#604) zarándok


zarándok
csendes tag

jah, a lapom: ASRock 775Dual-880Pro

(#605) MaddeNNNN válasza elfelejtette (#595) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Hát,én nem tudom mi a rák lehet ezzel,lehet h csak ''rosszat'' fogtam ki,de nem akar menni 2200 felett sehogy. Lehet, hogy az a baj h nem kap elég feszt, mert az alaplapon csak 1.45-ig lehet neki adni, de olvasgatom másokét,ugyanaz a proci, és nekik megy alap fesszel 2400 körül, én már nem értem...
Na mind1, lényeg a lényeg, most 2200mhz-en megy 400mhz-es RAMommal 2.5-4-4-8-as időzítéssel, HT 880-on megy, vidkarit nincs értelme húzni, ez a stabil.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#606) MaddeNNNN válasza elfelejtette (#595) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

de ezen a szar deszkán más a BIOS és nem találok ilyet h cpu/ddr arány! Valaki akinek ASRockja van pls segítsen!!

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#607) elfelejtette válasza MaddeNNNN (#606) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nekem olyan van, hogy Memory Clock. Állítható sebességek:
Auto
133MHz (DDR266)
166MHz (DDR333)
200MHz (DDR400)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#608) BCS CORPS


BCS CORPS
csendes tag

hy

van itt valakinek ilyen alaplapja ? P4Dual 915GL
a mostani alaplapom is 478 as foglalatu de szeretnék a jövőben valamikor egy pci karit venni de viszont amiatt nem cserélnék le egy egész gépet

elsősorban konkrét tapasztalatokra vagyok kiváncsi
olyasmire gondoltam hogy teszek bele mondjuk egy 7900 gt-ét
de eléggé régi már ez a lap meg nem halottam még sdehol arról hogy az ilyen fajta megoldásu lapok mennyire megbizhatóak emiatt félek egy csöppet

(#609) MaddeNNNN válasza elfelejtette (#607) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

igen igen,nekem is,de az a baj h sehol nem találtam szinkron beállítási lehetőséget:(
lehet aszinkronban kellene kipróbálnom, csak a lap miatt nem tudok több feszt adni neki :O

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#610) elfelejtette válasza MaddeNNNN (#609) üzenetére


elfelejtette
veterán

A szinkronhoz a '200MHz DDR400' opciót kell választani, ill. a Flexibility Option-t 'Disabled'-re tenni!
Így ha az FSB-t feltolod 250 MHz-re, akkor a ramok DDR500-on fognak menni.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#611) MaddeNNNN válasza elfelejtette (#610) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Nem fognak:) nem bírják,próbáltam,marad az aszinkron, 2300-on van most alap 33 fok hajtva 45 alatt 1.45 fesz, DDR333, HT 920,erre alapozok:)

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#612) canniball


canniball
nagyúr

ASRock P4i65G, ASRock P4i65PE - ezek valamelyikével van valakinek tapasztalata? Mennyire stabilak/megbízhatóak/''időtállóak''?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#613) Pistee


Pistee
csendes tag

Üdv! A gépem:
-Asrock p4vm800
-Intel Celeron 325 Prescott 2533MHz 133,3*19 533,3FSB Socket 478mPGA
-1280Mb Memó: 1:1Gb400 DDR Kingmax 3200, 2: 256Mb400 Noname 3200
-Intel gyári prociht venti
-Gaba 400W-táp
-GForce mx440 Videókari

1. Kérdésem: Nem gáz egy kicsit az 50-60 közötti hőmérséklet sima win-használatkor ( Üresen megy a gép)?
2: Egy emberséges űberstabil tuningbeállítást (BIOS) tudnátok leírni nekem?

Válaszotokat előre is várom! Köszönöm! :C :R :

Ném lehet igaz! Tegnap vettem új gépet, ma meg-már elavult! Áhh....

(#614) Pistee


Pistee
csendes tag

Ja és ha két memó van benn, akkor csak 333-on mennek! Ezzel mit lehet kezdeni???

Ném lehet igaz! Tegnap vettem új gépet, ma meg-már elavult! Áhh....

(#615) ész ventura válasza canniball (#612) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Szia!

Nekem P4i65GV-m volt, több mint egy évig. Megbízható, stabil lap, húzni nem húztam, mert nem nagyon értek hozzá! Ár/érték aránya jó!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#616) canniball válasza ész ventura (#615) üzenetére


canniball
nagyúr

''Nekem P4i65GV-m volt, több mint egy évig.''
Aztán gond volt vele/meghalt vagy csak egyszerűen úgy döntöttél, hogy lecseréled? :F

Húzni én sem akarom. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#617) ész ventura válasza canniball (#616) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Az én hibámból meghalt (fordítva tettem bele a memóriát) :W
Szóval ajánlani tudom, semmi gond nem volt vele!

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#618) canniball válasza ész ventura (#617) üzenetére


canniball
nagyúr

''fordítva tettem bele a memóriát''
:Y Azt meg hogy sikerült összehozni? :F


''Szóval ajánlani tudom, semmi gond nem volt vele!''
Köszönöm a segítséget :R , benevezek egyre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#619) pisti666 válasza canniball (#618) üzenetére


pisti666
tag

ja ja az érdekes lehetett nem tudom hogy lehet forditva belerakni de azért ha van rola képed kérlek linkeld gyüjtöm az ijeneket

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#620) canniball válasza pisti666 (#619) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem tuti nincs ilyen képem, de ha szépen megkéred ész ventura kollégát és ha rendelkezik ilyennel biztosan rendelkezésedre bocsátja. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#621) Rick2 válasza zarándok (#603) üzenetére


Rick2
senior tag

Probléma: Nem szól a hangfalam. Nem azért, mert el van némítva a hang, nem azért, mert le van véve a hangerő a hangcuccon, nem azért, mert az eszközkezelőben szar valami, nem azért mert rossz helyre van dugva a jack...


ha van előlapi paneled, rá van dugva rendesen? ha nincs, akkor az alaplapon levő előlapi csatlakozón rajta vannak a jumperek, amik az előlapi némítást hidalják át? ez a tuti, ha nem újonnan vetted, akkor ez a gond, az előző tulajnak bizti volt előlapi panelje, és a jumpert nem dugta vissza, vagy csak le lett tiltva biosban az integrált hangkari?

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#622) Rick2


Rick2
senior tag

egyébként nekem eléggé vegyes az Asrock-os tapasztalat. konkrétan két lapom volt, egy 775 TWINS HDTV, az 1.0-s hangkrija elég érdekes volt, semmi procifesz állítás...a második ugyanez a lap 2.0-s változata, de egy intel D805ös procival. rendesen akadt a gép, mert alapból 1.22-1.26V között adott a procinak, magyarán mondva alulfeszelte, ugye állítani meg nincs hol. cerka D331es bele, annak érdekes: 1.34et adott, ment is benne 3.6GHzen. érthetetlen.....szal az ár mellett ott a rizikó: vagy bejön, vagy nem...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#623) HERR Z


HERR Z
veterán

AM2XLI-eSATA2 lappal van vkinek tapasztalata?ok hogy most volt ph tesztbe de személyes érdekelne....pl tuningra mennyire alkalmatalan meg ilyenek

(#624) userZ válasza HERR Z (#623) üzenetére


userZ
tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz! :) Most hogy az abit kn9 ára 20k alá ment e kettő lap közül kéne választanom. A teszt által nagyon bejövős az asrock (kis fogyasztás-melegedés, kis cpu terhelés audio és ethernet használatánál), viszont nagyon kevés helyen lehet kapni...ez miért lehet? Megköszönném egy hozzáértő segítségét a választásban!

Stop the Earth, I want to get off!

(#625) HERR Z válasza userZ (#624) üzenetére


HERR Z
veterán

nekem is az a másik kiszemelt, de azt meg errefelé egyátalán nem lehet kapni:(úgyhogy marad az asrock:(amúgy hol lehet 20k alatt kapniaz abitot?

(#626) userZ válasza HERR Z (#625) üzenetére


userZ
tag

Hát nem a reklám helye de én pl a madárpc :) árlistáján láttam 19xxx hufért, felhívtam őket ennyiért félre is tudnának nekem tenni...de még erősen agyalok melyik legyen, mert egyelőre egyik sem túl meggyőző (nem tuningolnám a gépet).

mod: off

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Stop the Earth, I want to get off!

(#627) HERR Z válasza userZ (#626) üzenetére


HERR Z
veterán

hmm, ahogy nézem a két lap szinte csuttraugyanannyiba kerül, akkor pedig a jobb tuning, a stabilabb driverháttér sztem a kn9 mellett szól....
viszont az sli szólhat az asrock mellett, kérdés kell-e

(#628) userZ válasza HERR Z (#627) üzenetére


userZ
tag

Igen kb egy árban vannak már, bár az 'eszrokot' még mindig egy ezressel olcsobbért tudnám szerezni ;] . Az asrock szerintem jobban felvan szerelve (HD audio, sli, meg van rajta valami hdmi port, raid 5) ezekre mondjuk nem biztos, hogy feltétlen szükségem lesz, bár az sli-re talán majd valamikor...Ugyanakkor felhívtam egy másik bótot ahol van asrock, de akivel beszéltem, szerinte az uli chipsetes lapok lassúak (tesztben usb és firewire átvitel tényleg lassabbnak bizonyult mint az nfore lapoknál). Ha nem terhelnék ennyire a procit az integrált cuccok az nforce am2 lapok esetében, habozás nélkül abit-ot venném, mondjuk ha tényleg ennyira gáz, venni kell hozzá külön hangkarit meg hálókarit. Jelenleg Abitot venném én is, de még van egy, max két hónapom, addig még lehet lesz más alternítíva is :)

mod: off ;]

[Szerkesztve]

Stop the Earth, I want to get off!

(#629) gorlin


gorlin
őstag

Én most vettem egy Asrock 774DUAL-VSTA-t E6400-es processzorral.
2*1Giga DDR1 Corsair memóriával és eddig ,tökéletesen megy(4 órája:) )
De tényleg nagyon meg vagyok elégedve ezzel a lappal.Elegem van a méregdrága Asus premium,deluxe stb lapokkal(bár tudom hogy az Asrock a leányvállalata)de eddig csak a baj volt velük.
Szerintem nagyon jó kis lap,remélem a késöbbiekben sem lesz vele gond.
Üdv

(#630) pisti666


pisti666
tag

Akkor felhivás bárkinek van ojan képe ahol valamit forditva tett bele a gépbe v hasonlóak azokat ha megkérhetem link eljétek be elöre is kössz mindenkinek.

Debreceni páros (daa-raa és én) By:PindurAnna "Hajtsd végre a küldetésedet minden erőddel. Ne ess kétségbe az utolsó leheletedig. Érd el, hogy a halálod számítson!"

(#631) baxika


baxika
csendes tag

Valakinek van-e tapasztalata az Asrock 775i65G, vagy az Asrock 775i65GV alaplapról, illetve a kettő közül melyik a jobb, s miért?

(#632) zotyesz66 válasza baxika (#631) üzenetére


zotyesz66
őstag

Válaszd a 775i65G-t, mert azon normális AGP slot van, nem egy PCI-re illesztett AGI port. Azonkívül a rev. 2-esekben mennek a core2 duo-k is.

(#633) baxika válasza zotyesz66 (#632) üzenetére


baxika
csendes tag

Kössz a gyors választ. Vagy esetleg inkább ezt? Asrock 775i865PE :F
Nem tudom, de egy olcsó, jó, stabil s tuningbarát alaplapot szeretnék.

[Szerkesztve]

(#634) gorlin válasza baxika (#633) üzenetére


gorlin
őstag

Szerintem inkább ezt 775DUAL-VSTA,van rajta AGP,PCI-E ,DDR1,DDR2 kezeli a core 2-őt ,és 13.800Ft az aqua-ban.Azt nem mondanám hogy tuningbarát de nagyon stabil kis lap.

(#635) baxika válasza gorlin (#634) üzenetére


baxika
csendes tag

Jó lapnak tűnik, de ''Azt nem mondanám hogy tuningbarát'' ezt hogy értsem? s a VIA csipszet hogy muzsikál? (sebesség -- mem írás-olvasás, stb? )

(#636) zotyesz66 válasza baxika (#633) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az nem tud conroe procikat fogadni. Van vmi olyasmi, hogy: ConRoe i865PE, akkor már inkább azt, még ha most nem is vennél olyan procit, a régebbiek úgyis mennek vele.
A tuning amúgy inkább szerencse kérdése, mert az Asrock inteles lepjaiban nem lehet VCore-t emelni. Nekem pl. nem sikerült húznom az állítólag istencsászár 805D-met, igaz, Asusben sem sikerült feszemeléssel sem.

(#637) wid22


wid22
aktív tag

Az Asrock lapok védjegye hogy a CPU ventillátor csatlakozon kivül 1 azaz egy db Fan csatlaskozot raknak a lapra azt is a lap végébe nehogy a ház ventilátor kábele oda érjen. 2006 t irunk tisztelt mérnök urak nem kéne váltani? Egy 200 ft s hosszabbitot 1500ft ér lehet megrendelni. Mert vidéken / Pécs/ nincs.

(#638) ész ventura válasza pisti666 (#619) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Hát nekem sincs képem! :DDD
Igyekszem erről a hülyeségemről elfeledkezni!
Nehezen tudtam betenni, az egyszer biztos! :D

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#639) Rick2 válasza baxika (#635) üzenetére


Rick2
senior tag

erre lapra, és a via chipsetre elég jókat írtak, ott volt az intel 945 és az inteles NForce4 nyomában,

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#640) HERR Z


HERR Z
veterán

asrock RD480+SB600 remélhetőleg bruttó 18é':D
[link]

(#641) .:T.H:. válasza baxika (#635) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Nekem sajnos csak 300-as fsb-éig ment el, vszínű azért mert ''mezei'' memória (DDR1) van benne.
Amúgy a Core2Duo procikat nem nagyon kell tuningolni, bővn elég az alapteljesítményük(főleg az 6800-asé!! ;] ) :R

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#642) Rover623


Rover623
félisten

Nagyon jópofa alaplapok az Asrock-tól:

775i945GZ: [link]

Kicsi, olcsó, a teljesítménye és a szolgáltatásai jók. Még ''Conroe Ready'' is, igaz hogy csak korlátozottan! Mivel a chipset csak 800MHz-es FSB-ig támogatja a procikat, csak a nemsokára megjelenő 4000-es sorozatú Core2 Duo procik fognak menni benne.
Fontos: a 945GZ chipsetben nincs PCI-e támogatás, ezért az alaplapon található 16x PCI-e aljzat igazából csak 4x sebességű. A 4 lane az ICH7 déli hídtól származik, ezért nem csak a kevesebb lane, hanem a két bridge közötti kapcsolat is lassít(hat)ja a VGA kártyát.
De ez nem akkora gond mint amekkorának látszik. Kb. NVIDIA 7600GS/GT szintig nem lassítja jelentősen a VGA-t...szintetikus benchmarkokkal kimérhető, de a gyakorlatban nem vehető észre...
Ajánlott vétel...:C

Nálam csak pár napig volt, mert ráakadtam közben erre a gyöngyszemre:[link]

ConRoe945G-DVI:

Az előző laphoz képest az előnyei: ''igazi'' 945G chipset, tehát valódi 16x PCI-e csatiba mehet a VGA, ha vkinek nem elég az integrált grafika (ami kb. az FX5700 színvonala).
FSB szintjén az 1066MHz-es támogatás is megvan, tehát full ''Conroe Ready''!
Amíg az előző lap csak 533MHz-ig kezeli a DDR-II memcsiket, ez a lap már 667MHz-ig, ráadásul 2 helyett 4 foglalattal rendelkezik...cserébe kicsit nagyobb, tehát a mikro tornyokban kicsit jobban elterpeszkedik.

De most jön a poén!

Gyárilag jár hozzá egy kis PCI-e kártya, amit a VGA helyére kell tenni, és így kivezethető az integrált VGA második kimenete...ráadásul DVI csatlakozással...:C

Hátránya: 30-40% ártöbblet a 775i945GZ-hez képest...de még ez is csak bruttó 17-18.000-es vételárat jelent...:P

A tökéletes kiinduló alaplap...:R

primus inter pares

(#643) Skyer


Skyer
senior tag

Valaki Am2xli-esata2? mit gondoltok róla? :) az asrock lapokmál hol lehet állitani a HT-t?

Honlaptervezést,számitógépszerelést,webprogramozást vállalok!

(#644) elfelejtette válasza Skyer (#643) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Nálam a K8NF4G-SATA2 lapon úgy szerepel, hogy CPU-NB speed, NB-SB speed.
200 MHz = 1x szorzó
400 MHz = 2x szorzó
600 MHz = 3x szorzó
800 MHz = 4x szorzó
1000 MHz = 5x szorzó
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#645) tzolee21


tzolee21
csendes tag

Épp most rendeltem a felújított gépembe Asrock alaplapot méghozzá az ALIVENF4g-dvi AM2 foglalatút.Ki tud valami tapasztalatot mondani erről a lapról????a leglényegesebb hogy támogatja e a régi vinyóimat, amik PATA-sak??

(#646) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Engem a CPU Quiet Fan funkció működése érdekelne az Asrock lapokon:
[link] (kép alján)

-Csak PWM ventilátor fordulatszámát képes állítani az alaplap, vagy normál ventilátorét is?
-Megbízhatóan működik a ventifordulatszám szabályzás van olyan jó mint az Asusnál a Q-Fan?

(#647) HERR Z


HERR Z
veterán

Sziasztok!
Beruháztam egy 939SLI-eSATA2 csodára....az érdekelne hogy tudtok-e valami fain tuningbiost e ehez a laphoz, mert ahogy nézem bármilyen procija is van az embernek max +0.05V-al lehet többet adni mint az alapfesz(de lehet 1.55V-ot is)Szóval a mostani 1.4V kevés, nagyon kevés, főleg hogy alulfeszel még így is...
Szóval biost tudtok e vagy marad a mod?Az is érdekelne ha nincs más....esetleg ahoz is ha tudtok linket adni azt is megköszönném:)
Amúgy a tuningot leszámítva teljesen jó lap, nem számítottam erre

(#648) Blaise


Blaise
veterán

Üdv !

Használ valaki ilyen lapot: ASrock P4Twins-HDTV ?

Hol lehet ilyet venni ? :R :R

(#649) Blamazs válasza Rover623 (#642) üzenetére


Blamazs
senior tag

En tegnap vettem egy ilyen lappal szerelt gepet. 2.8-as coreduo procival 1 gb rammal.
Ebbe szeretnek majd egy vga-t tenni mert szuksegem lenne a tvout-ra.
Mivel PCIe-s kartya kell bele, es irtatok, hogy nem teljeserteku a PCIe csatolo az lenne a kerdesem, hogy egy Nvidia 7300-as elmenne azert benne?
Koszi!
Udv:Balazs

(#650) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Errol [link]tud aszondani vki vmit? :F



hobizoli

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.