Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) [Vazz]


[Vazz]
tag

Hi all! Van egy asrock p4dual-880Pro lapom, s478 3.0Ghz Prescottal. Nos az a problémám hogy egyáltalán nem tudom feljebb tolni az fsb mert a gép behal. A lapon van AGP és PCX is, az utóbbi csak x4. Mikor 6600gt AGP volt akkor az fsb-t fel tudtam tornázni 250 közelébe, de mióta pcx-es 7600gt van azóta nem tom semmennyire. Gondolom a pcx frekvencia nem fix ezért ha tolom az fsb-t tolom a pcx-et is, viszont ebben a csodálatos biosban nem találok semmilyen arra utaló optionst ami arra utalna hogy fixáljam. Ha valaki vágja a lapot akkor segítsen már ha tud. Én csak ezt gondolom hibának, mert ha emelek az fsb-n akkor a win faszán bootol csak néha belefagy a kép az XP kukacfuttatós képernyőjébe viszont tovább bootol jön a zene is csak a kép nem hozzá. Uhho valszínű az lesz az. Csak nem tom a bios beállításokat mert akkora gyökér e az asrock bios hogy nagyon. Köhi! BB!

(#802) pepeno1


pepeno1
tag

Üdv!

Asrock K2NF7-RAID-nél valakli tapasztalt-é olyat, hogy a videókari telepítése után minden elindul, működik rendesen még a játékok is, de ha filmet nyitok meg a procihazsnálatot felvágja a videó player 100%-ra és szinte kifagy a képernyő. Csak nagy nehézségek árán tudom lelőni a playert, de után megen minden normális.
+ Tudja-é valaki, hogy az Asrock alaplap által telepített codekeket hogy lehet letíltani, leszedni?

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#803) Loha válasza pepeno1 (#802) üzenetére


Loha
veterán

Ha HD videót akarsz nézni akkor teljesen normális dolog.
Nem hiszem, hogy a driverekkel bármilyen codec is felkerülne...

(#804) kariad


kariad
senior tag

Alaplap:Asroc Conroe945G-dvi
Processzor;)4 3,2Ghz 800Mhz 2Mb (640)
Ram: Kingstone 512mb667Mhz
Videokártya:Gf7300 256mb
Wincheser:Samsung 160Gb Sata2

Most vettem az alaplapot!Na szal az a problémám h a gép elindulás mindig leáll, és vagy 10 percnyi próbálgats után indul be normálisan a windows.Szervízbe + azt
mondták h valószinű h memoriahiba de nem nézték át mert nem ott vettem.Amugy elötte a másik alaplapmban tökéletesen müködött!Mi lehet a gond?

(#805) fledermaus válasza kariad (#804) üzenetére


fledermaus
csendes tag

Problémádra orvosság lehet:

[link]

(#806) kariad válasza fledermaus (#805) üzenetére


kariad
senior tag

Ezt csináljam?

Answer:You could refer to the following steps for try.
1. Enter the BIOS and Load BIOS default setting (F9).
2. Disable ''Spread Spectrum'' option. BIOS -> Advanced -> CPU configuration -> Spread Spectrum -> Disable.
3. Save changes and Exit BIOS (F10).

(#807) fledermaus válasza kariad (#806) üzenetére


fledermaus
csendes tag

Egy próbát megér... :)

(#808) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok:) Asrock alaplapom van nekem is meg vagyok vele elégedve, most is hasonlót terveznék egy alapszintű géphez.7900gs vga és A-Data 2x512MB 800 Mhz DDR2 memória KIT (ADT800D2U8K2/1G) lenne a lehetséges hozzávaló.Tudtok esetleg Intel Amd vonulatban jó lapokat mondani úgy hogy alap+proci 40-45-ig bezárólag...esetleg egyébb tippeket segitségeket.Előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

(#809) mazda626


mazda626
addikt

Hali!
ASRock AM2NF3-VSTA alaplapról vélemények? Tuningot hogyan szereti? BIOS-áról részletes tapasztalatokat tudnátok mondani? CPU feszt lehet állítani? Chipset feszt? stb stb... Előre is THX! :R

(#810) mazda626 válasza mazda626 (#809) üzenetére


mazda626
addikt

UP! UP! UP!
Bocsánat, de nagyon sürgős lenne. Csütörtökön venném a cókmókot, persze csak ha érdemes. Ezért is kérem a véleményeteket! Fontos az AGP, ezért lett ez.

(#811) pepeno1 válasza Loha (#803) üzenetére


pepeno1
tag

Nem HD videó, hanem egy sima hétköznapi avi, wmv, mpeg kiterjesztésű file-nál is ugyanez a helyzet...HD videóig el se mertem menni. :)

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#812) szucsinka


szucsinka
őstag

sziaSZTOK
jólenne egy kis segitség a biosba van ez a menüpont . BYPASS ACCESS
ki és bekapcsolni lehet MIT JELENT ÉS MI EZ ???
help :Y

[Szerkesztve]

(#813) Borosz


Borosz
senior tag

Sziasztok!
Van egy K8NF6G9-VSTA mATX PCI-e lapom. A gondom az, hogy egy LG 16X íróval (2004-es) prímán működik, de ha berakok neki egy PIO110-et (2006) vagy egy NEC 16X írót akkor amint olvastatni akarom vele a lemezt kifagy a gép és ferde csíkos lesz a kép.
:F
Tapasztalat...?

(#814) Borosz válasza mazda626 (#809) üzenetére


Borosz
senior tag

Az AsRock általában nem tuningbajnok, de ha nekem pl. az mATX lapom 200 FSB helyett megy 265-öt alapfeszen akkor ez szerintem jónak mondható és általános az AsrRock lapjaira. Inkább egyéb bogarai miatt lehet gond egy-egy lappal, mint pl. nálam az írókkal. :(

(#815) mazda626 válasza Borosz (#814) üzenetére


mazda626
addikt

:R Sajnos upgrade egyelőre kilőve. Elúszott. :O Lapodnak nem segítene egy BIOS frissítés?

(#816) elfelejtette válasza Borosz (#813) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Sajna én csak fél választ tudok adni. Nálam is egy elég régi LG író van a gépben, egy 4081B, és ezzel hiba nélkül megy a gép. Elég régi író, lassú is, mivel csak 2x-4x sebességet tud, de nem rontott még lemezt. (Igaz, hogy csak TDK-t, Verbatim-ot írok.)
#814-re: nekem a te lapod elődje van, egy K8NF4G-SATA2 egy 2800+ procival, és mivel no c'n'q, ezért alapfeszen megy és nálam is 265MHz FSB a max. tuning. Nekem elég.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#817) Loha válasza szucsinka (#812) üzenetére


Loha
veterán

Azzal lehet ki/be kapcsolni a PAT-ot. [link]

(#818) Madweek


Madweek
tag

Hi

Nekem nem rég sikerült kiégetnem az Asrock K8Upgrade NF3 lapomat úgy, hogy a ramot nem nyomtam bele rendesen, és bekapcsoltam a gépet.
Jó büdös volt utána, de csodák csodájára túlélte a Ram modul.
Az alaplap többet nem indult.
Szerintetek ha visszaviszem gariztatni, akkor tudnak valami okot-indokot mondani, amiért nem jó, és nem garis az miatt? :F
Égési és egyéb sérülések sem láthatók sehol az alaplapon, csak egyszerűen nem indul.
THX

[Szerkesztve]

(#819) lazydog válasza Madweek (#818) üzenetére


lazydog
addikt

Ha nincs külsérelmi nyom, nem köthetnek beléd a garancia kapcsán.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#820) Borosz válasza mazda626 (#815) üzenetére


Borosz
senior tag

Már frissítettem. :(

(#821) Zoza24


Zoza24
senior tag

üdv!

keresek olyan lapot,ami ddr1-es memókkal is rendben megy,core2-es procit is támogat,pci-xes vga is működik benne...egy tipusról hallottam,asrock 775dual-vsta...ezen kívül a fentiekkel bíró lap van még?

Forza Italy!

(#822) fledermaus válasza Zoza24 (#821) üzenetére


fledermaus
csendes tag

Ezek között találsz ilyent, talán többet is: [link]

[Szerkesztve]

(#823) Zoza24 válasza fledermaus (#822) üzenetére


Zoza24
senior tag

köszi,de így együtt én nem találtam még egy olyan lapot,ahol van pci-x,ddr1,és core 2 duo támogatás...vagy még létezik ilyen?

Forza Italy!

(#824) dodopek


dodopek
addikt

sziasztok!
Teljesen instabil a gépem. Amióta összeraktam,csak a bajom van vele,és többet láttam XPtől kék halált,mint az évek(és oprendszerek)alatt bármikor.939dual VSTA alapban van 3200+ venice,2x256mb 400 mhz elixyr,sata 2 samsung 160GB hdd,Gforce2 64mb vga,pio 111l dvd író,matsita dvd ram.Meg minden szokásos dolog...
A gép egyszerűen nem hajlandó rendesen menni.Fagy,kék halál naponta,nem áll fel a rendszer,és hasonló gondok.
A biosban átállítottam,hogy 400nak ismerje fel a ramokat,mrt auton csak 333 volt,a vinyót ide-ről satara állítottam,az elsődleges VGA-t pci-ról AGP-re, az acpi-t engedélyeztem,és non-raidre állítottam.
De bármit változtattam is,nem lett jobb.Visszaállíttam a biost alapra,de ez sem segített.
Van valami 5letetek,hogy mi lehet a gond?
Félek,hogy lassan be kell vinnem egy szervízbe,pedig ilyet még sosem tettem...
Előre is köszi a segítséget!
Dodo

Ps:Az alap,és a proci lett kicserélve,minden ás kipróbált dolog,az előző gépemből maradt.Memtestet futtattam,a ramok jól dolgoznak 1ütt.

(#825) elfelejtette válasza dodopek (#824) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
'Visszaállítottam a biost alapra' Ez mit takar? Default v. kézi beállítás? Próbáld a ramokat 2T-ben hajtani, ez néha bejön.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#826) dodopek válasza elfelejtette (#825) üzenetére


dodopek
addikt

ez azt jelenti,hogy jumperrel visszaállítottam a gyári beállításokat.Clear cmos.../Úgy érted,hogy vegyem ki dualból?Nem lassítja nagyon?

(#827) elfelejtette válasza dodopek (#826) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Nem, a duál maradhat, csak a Command Rate (vagy nálad hirtelen nem tudom, mi a neve) menüpontot állítsd át 1T-ről 2T-re. Vagy esetleg még megpróbálhatod megcserélni a ramokat, mármint az alaplapon átrakni őket másik memória-slotba, úgy, hogy a dual megmaradjon. Tehát ha az 1-3. slotban voltak, akkor átrakni a 2-4-be.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#828) elfelejtette válasza dodopek (#826) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Nem, a duál maradhat, csak a Command Rate (vagy nálad hirtelen nem tudom, mi a neve) menüpontot állítsd át 1T-ről 2T-re. Vagy esetleg még megpróbálhatod megcserélni a ramokat, mármint az alaplapon átrakni őket másik memória-slotba, úgy, hogy a dual megmaradjon. Tehát ha az 1-3. slotban voltak, akkor átrakni a 2-4-be.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#829) dodopek válasza elfelejtette (#828) üzenetére


dodopek
addikt

ezt nem állítottam át,mrt nem találtam meg,hogy mire is gondolsz,de letiltottam a beállításokban a cool&quiet (vagy vmi ilyesmi) funkciót,és azóta megy rendesen a gép!:)
Azért köszi az 5letet!:)

(#830) szucsinka


szucsinka
őstag

sziasztok lenne egy kérdésem
asrock lapom van nem lehet a biosba feszt emelni
win alatt Szoftveresen nem lehet ezt A problémát megoldani???

(#831) lazydog válasza szucsinka (#830) üzenetére


lazydog
addikt

Nem lehet.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#832) Paci84


Paci84
csendes tag

Sziasztok!

Nagyon nagyon jól jönne egy kis help!

Vettem egy Asrock 4coredual vsta alaplapot, és hozzá 2 X 512 ddrII-t 667 MHz-eset. (Geil márka kit-ben)
A bios viszont csak 266 MHz-snak ismeri fel, pedig az alaplap elvileg bírja a 667 MHz-t. Elég lamer vagyok ilyen téren, nem tudom mit tegyek!!

Azt a választ kaptam, hogy a biosban állítsam be, de a biosban a memória rész teljesen inaktív...

segítségeket előre is köszi, Árpi

(#833) zsozso68


zsozso68
csendes tag

Egy kis segítség kellene 4coredual-vsta alaplapon van és mindig újra indul már ram-ot (512MB 533mhzDDRII) cserétemill.slotot is nem tudom mit csináljak még

(#834) Frenky89


Frenky89
őstag

Hi all!

Nem éppen aktuális alaplapról szeretnék infókat, de mivel a topic címe ''Asrock lapok általában'' így gondoltam itt is megpróbálom. Szóval egy Asrock P4i45D lapról lenne szó amibe vhogy bele kellene paszírozni 1GB RAM-ot, de nem tudom, hogy bírná-e a kétoldalas 1GB-s vagy két egyoldalas 512-es modult.
Ha vkinek még akad a kezébe ilyen lap vagy valaha volt vele dolga pls segítsen rajtam egy picit!

(#835) probizz


probizz
tag

üdv!
kérdés!

Ezek adottak: asrock 775i65pe alaplap+ cel D336 2,8 533fsb + 2db samsung 512 400-as mem (dualban futnak jelenleg 333-on)

A bios nem engedi a memókat 400-on futtatni, ez az fsb-vel van összefüggésben?!
Nem mintha baj lenne hogy 333-on futnak,mert így jobb az időzítés és betonstabil:D

5:4 a ddr:fsb arány

vélemény,ötlet? hogy lehetne 400-on vagy akár 400 felett futtatni a ramokat?

A bios nem nagyon engedi a belepiszkálást.
Procinál pl csak az fsb-vel lehet játszani, feszt nem enged emelni.
Memónál is kipróbáltam mindenféle beállítást,de nem lehetett többet kihozni belőle.

bios frissítés segít valamit?

köszi, üdv mindenkinek :)

(#836) elfelejtette válasza probizz (#835) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hali!
Sajna INTELt nem nagyon vágom, de havernál is ilyen gond volt, hogy a cerka miatt nem tudta 400-on hajtani a ramokat. Egyébként egy bios frissítés mindig jót tesz.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#837) Lortech válasza probizz (#835) üzenetére


Lortech
addikt

5:4 a ddr:fsb arány
Te írtad, ha egyszer arányról beszélünk, akkor igen, függ az FSB-től. Ki lehet számolni, hogy 5:4-nél legalább 160-as FSB kell a ddr400-hoz. Vagy 200FSB / 1:1. Bios frissítés ezen nem segít. Ez nem hibás működés, egyszerűen ilyen az architektúra.

Thank you to god for making me an atheist

(#838) probizz válasza Lortech (#837) üzenetére


probizz
tag

köszi a hozzászólást mind2töknek
kipróbálom a 160-at

(#839) Kornel


Kornel
veterán

Hali.
Asrock K8upgrade nf3 laphoz van egy 2800+os procim. A HT vissza van véve 600-ra a biosban, a ram 266-ra, az FSB be van állitva 300-ra szoval 2400MHz-en atomstabil.
Plussz feszt nem lenne nehéz adni a procinak, kettöt kellene forrasztani, a memoriát windowsban A64 tweakerrel vissza tudom osztani 200-ra, viszont a HT-vel akadnak gondjaim. Ha a biosban 400-ra állitom, akkor csak 200-as FSB-vel indul a gép, 1600MHz-en. Ezután clockgennel ha növelném a HTT értéket, a pci frekvencia is növekszik vele :S De ezt csak akkor csinálja, ha 400-on van a biosban a HT, 600-on nem csinálja. Szoval kérdésem az, hogy érjem el a 2800 MHz-et ezzel a lappal?:)

(#840) Zoza24


Zoza24
senior tag

[link]

erről a lapról vélemény?ddr1el és pci-xes vgaval használnám core 2 duoval...aztán idővel jönne komolyabb lap és ddr2...

vélemények?kinek van ilyen deszkája?

Forza Italy!

(#841) Loha


Loha
veterán

Van mód Asrock lapokban is a proci feszültségének az emelésére, igaz kicsit barkács jellegű megoldás, de állítólag működik:

C2D: [link]
Egyéb LGA775-ös procik: [link]

(#842) handras


handras
csendes tag

hello
tudna vki segiteni asrock am2nf6g-vsta lappal illetve biossal kapcsolatban?van vkinek ilyen?kösz

(#843) lazydog válasza Zoza24 (#840) üzenetére


lazydog
addikt

Olvasgasd a lap régóta létező topic-ját. [link] :)

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#844) Zoza24 válasza lazydog (#843) üzenetére


Zoza24
senior tag

thx :R
olvasgattam,de ez csak annyiban különbözik a linkelt laptól,hogy 4magos procit is támogat?egy 2500+-os barton prociról váltanék erre a cuccra :))

Forza Italy!

(#845) lazydog válasza Zoza24 (#844) üzenetére


lazydog
addikt

Miben különbözzön még, ha gyakorlatilag ugyanarról a lapról van szó?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#846) Zoza24 válasza lazydog (#845) üzenetére


Zoza24
senior tag

javítottak-e vmi hibát,ami esetleg bosszantó volt az előzőben,stb...
de ha csak ennyi akkor ennyi :R

Forza Italy!

(#847) vzs


vzs
tag

Hi, ti sem éritek el az Asrok weboldalát? Van egy 4coredual vsta alaplapom. Kellenének hozzá a Vista driverek. El tudná küldeni nekem valaki? veres@zsolt.info a mail címem. Köszönöm előre is!

(#848) probizz válasza Lortech (#837) üzenetére


probizz
tag

nah,sikerült! :D 400 fölött is repeszt:),

(#849) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Sziasztok!
Felteszem itt is 1 kérdésem:
Használ vki S754 Sempivel Kingmax Hardcore DDR500-as ramokat? És ha igen, milyen lapban, milyen órajelen milyen fesz mellett milyen időzítést tud belőni? Mert az A64 procikkal sokan írnak 500-as órajel mellett 2.5-3-3-6 1T időzítést, nálam pedig csak az SPD-ben megadott 3-5-5-10 időzítésen hajlandó menni, de még így is néha 'read' hibát dob, pedig DOS alatt a memtest86+ v1.65 3-4 óra alatt sem dob hibát! A RAMos topicban azt mondták, hogy valszeg az alaplapommal nem komálják egymást!
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#850) elfelejtette válasza elfelejtette (#849) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hahó!
Senki sem tud nekem segíteni?
Itt mindenkinek tökéletesen megy az 'Asrock lap - Sempi proci - Hardcore ram' trió?
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.