Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok van egy lapom(ASROCK K7S41GX), ami elvileg hibátlan, viszont nem akar éledni, bekapcsolom és elkezd pörögni a proci hűtő, hogy szürhetném ki a odolgokat, mi lehet vele mégis a baj?
A proci tuti jó (többel is próbáltam), ram szintén illetve már annak is örülnék, ha ram nélkül a speaker vadul vinnyogna, de nem azt se csinálja, nem tom mi lehet vele...
Tippeket léccike :DDD
Tehát az életnek csak annyi jelét adja, hogy elkezdi a coolert forgatni, lehet ez független az
állapotától és a lap attól még lehet használhatatlan...
Nos, szeritntetek?

═════════════════════════════════════════

(#1252) gyáliSanyi válasza Red Rebcs (#1250) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Köszi.

Nem mertem bevállalni lábanként a 2gb-t, így 2x1gb lett.
800-as ramot vettem amit nem "támogat" a lapom ,de 667-en szépen viszi.

Live poor, die ritch.

(#1253) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Nem tudnátok megmondani, hogy az alaplapom-hoz használhatnék-e egy E7300 Vagy esetleg egy E7400-as processzort?

Sajna már e E6700-ast nem nagyon találok így jobb lenne egy új E7300. Ugyanazt tudja, csak 3mb-s.

Szerintetek működne a lapommal A támogatott ramok közt nincs? (Úgy mint a ramokat.)

Live poor, die ritch.

(#1254) kpal


kpal
veterán

Hello !
Vanekem egy asrock 4coredual-sata2 alapom és annyi lenne a kérdésem hogy számit vlamit hogy a pci-e mijen sebeség üzemel? Mert ebben a lapban 4 szeres PCI-E van.Ugyértem játék közben 4 szeres és 16szoros között van látható külömbség pl: szagathat ,vagy kevesebb fps-el megy ?
Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#1255) Red Rebcs válasza kpal (#1254) üzenetére


Red Rebcs
tag

6800gst hibátlanul megy benne
bf2 fraps 1280 1024 mért 80 fps t is
8800 és 9800 kártyát nem érdemes venni benne
ati nagyobb kártyái már harapnak erre
olyat ne vegyél

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1256) Red Rebcs válasza gyáliSanyi (#1253) üzenetére


Red Rebcs
tag

7000 sorozat tudtommal 45 nm
ha nincs fenn a támogatot cpu a listán
( te esetededben nincs)
minimális az esély hogy elinduljon
ha netán el is indul ( amit erösen kétlek)
kérdés hogy fog menni ismeretlen cpu ként
meg kérdés hogy meddig

Sajnos erre nincs akkora szerencséd mint a ramnál

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1257) Vidori válasza Red Rebcs (#1217) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Én is már a sokadik Asrock lapot nyúzom, eddig probléma nem volt egyikkel sem.
Most egy ilyen van Asrock 945GCM-S:
[link]
Előtte ilyen volt Asrock 4CoreDual-SATA2:
[link]
És előtte 478-as Intelek.
Az új lapnak már a csomagolása is megnyerő, olyan Gigabyte-os reklámszlogenekkel( Smart,Simple & Stable ), elég szépen fejlődnek.
Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver, Extra ESD Protection és a CPU környékén szilárd kondik.
Az én véleményem és tapasztalatom az Asrockokról:
- mérsékelten alkalmasak tuningra( olcsóbb típusok )
- jó minőségű alkatrészek, megbízható
- jó ár-érték teljesítmény
Ami nekem tetszik de drága: Gigabyte
MSI felejtős
ASUS csak a drága típusok jók, de akkor inkább Gigabyte
Ja és az új Asrock P45-ösök is nagyon bejönnek

[ Szerkesztve ]

(#1258) kpal válasza Red Rebcs (#1255) üzenetére


kpal
veterán

Akkor ha egy erös videókártyát raknék bele akkor szagatna a 4 szeres pci-e miatt ?
Ijesmi kártyára gondoltam 8800 ultra oc vagy 8800 gts oc 320 mb.

[ Szerkesztve ]

(#1259) gyáliSanyi válasza Red Rebcs (#1256) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Esetleg Egy E 6550 vagy 6750-nek hasonló a teljesítménye az menne?

Igazad van, mert az E7 széria már 45nm.

Live poor, die ritch.

(#1260) Vidori válasza kpal (#1258) üzenetére


Vidori
aktív tag

Nem!
Csak lassabb lenne benne kb. 5-6%-kal a külföldi tesztek szerint.
És Red Rebcs-nek igaza van, drága kártyához komolyabb lap kell!
Itt a topicja ahol bővebben olvashatsz a lapról:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1261) Vidori válasza kpal (#1258) üzenetére


Vidori
aktív tag

8800-as hozzászólások:
[link]

(#1262) Red Rebcs válasza gyáliSanyi (#1259) üzenetére


Red Rebcs
tag

az intel 4 magosok nem igazán négymagosak
és teljesitmény felvételük prescot szinten van
én kerülném őket ha csak tényleg nincs szükség rájuk
(olyan progikkal dolgozol)
otthoni felhasználásra minél erőssebb kétmagos
meg egy kis tunning ha kell

Hogy melyik a gyorsabb a két v négy mag
azt a használt progik döntik el

ez alapján dönts

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1263) Red Rebcs válasza Vidori (#1260) üzenetére


Red Rebcs
tag

azért van még egy kis apróság

ezzek az intelek 2 chippes alaplapok

északi
déli

északi tart kapcsolatot a cpu val a rammmal és a vga val
DE

a mi esetünkben tied enyém
a 4 pci expressz (meg pár 945gz chipes alaplapnál)
a déli chipszettől kapják a kapcsolatot

a déli és északi chip sávszéll meg messze el van maradva a északi chip vga meg ram és cpu sávszélétől

és a déli chipnek kell még vezérelni a hdd bill usb pci kártyák

tehát ez a 4 pci sin nagyon erős forgalmat generál

a két chip között, aminek igazából nem jellentős az egymás
közötti sebbesége, lévén nem erre lett tervezve

A csúcskártyák tényleg lassabbak igy

igy felső kategóriát nem ezzel célszerű kihajtani

tesztek meg ált ban nem mutatják ki a teljes képet ez ügyben

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1264) AdamSnake


AdamSnake
csendes tag

Sziasztok!

ASrock K8upgrade-NF3 alaplapom van, 4 éve üzemel minden, a memóriával viszont baj van.

Kezdetben volt egy 512MB DDR400-as Kingston RAM benne, amit egy idő után nem volt hajlandó kezelni (nem boot-olt a rendszer), ezt cseréltem egy másik 512-es RAM-ra, ami Hynix. Ma vettem hozzá egy 1GB-os Kingmax DDR400-as RAM-ot és sehogy sem akar vele elindulni.

A 2 memória-slottal az összes variációt végigpróbáltam már (2 együtt, helycsere, csak az új RAM, egyik slotban, másik slotban, stb.) és semmi eredmény. A BIOS-t is frissítettem, hátha segít, de nem vezetett eredményre a dolog. Kizárólag a régi, Hynix RAM-mal hajlandó elindulni.

Tudnátok adni valami tippet esetleg? :) Már a gyártó TechSupport csapatának is írtam, de azok ki tudja, mikor válaszolnak... :(

...jah, és Kellemes Ünnepeket mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#1265) Red Rebcs válasza AdamSnake (#1264) üzenetére


Red Rebcs
tag

mivel biost frissitetél más megoldás már nincs
vidd vissza a ramot cserélj másik
gyártóra vagy alaplap csere

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1266) AdamSnake válasza Red Rebcs (#1265) üzenetére


AdamSnake
csendes tag

azt hittem, hogy a bios update segithet... :/ a regi bios verzioval lehetett volna kezelni valahogy a problemat?

Felhivtam a boltot, ahol vettem a memoriat, azt mondtak, hogy ez az alaplap "valogatos" szoval vagy visszaviszem, adnak masikat es kiproba, vagy vigyem be a gept es kiprobalnak benne par kulonbozo markaju ramot...

[ Szerkesztve ]

(#1267) kpal


kpal
veterán

Tudja valaki hogy a18-22e-ft -os ASROCK lapokon lehet állitani a feszt a procinál?
Köszönöm

(#1268) Vidori válasza kpal (#1267) üzenetére


Vidori
aktív tag

Nekem a 11000 Ft-os AsRock 945GCM-S-nél lehet szoftveresen a Win. alatt monitorozni és állítani a
- CPU, DRAM, NB, SB és VTT feszültséget
- a CPU szorzót, frekvenciát és a PCI frekvenciát
- monitorozni CPU, MB hőm. és venti seb., és feszültségeket (DRAM,MB,VTT)
- ventilátor seb. szabályozni
Itt a linkje képekkel:
OC Tuner
Az újabbak alapból viszik ezt a progit és van egy Gigára hasonlító IES energiagazdálkodó progi is. Nézd meg a venni kívánt lapnál, hogy támogatja-e ezeket a progikat.( némelyik csak BIOS frissítés után viszi )

[ Szerkesztve ]

(#1269) vizibolha


vizibolha
tag

Üdv mindenkinek!

Tervezem egy Asrock ALiveNF7G-FullHD R3.0 lap vételét és érdekelne hogy akinek ilyen lapja van, mi a véleménye róla.

Akad-e a az Nvidia chipset az Ati karimmal, vagy lesz e teljesitménycsökkenés, a vista rendesen megy e rajta, stb.

A válaszokat előre is köszönöm.

(#1270) Red Rebcs válasza vizibolha (#1269) üzenetére


Red Rebcs
tag

valamikor volt ilyen teszt valahol
eredmény az hogy nem

de valamilyen csak biztonság ha egyeznek a szoftverek

nvidia szoftverek megbizhatóbbak valamivel mint
az ati

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1271) Kicsimix válasza Red Rebcs (#1270) üzenetére


Kicsimix
őstag

Én úgy tudom ,hogy az atinál sokkal többet foglalkoznak a driverekkel...Nem hinném ,hogy jobb lenne az nv...Max abban ,hogy keni még plusz pénzzel a játékgyártók felét így néha arra billen a mérleg...

Így vissza emlékezve volt hogy meggyűlt a bajom a vga vezérlőprogramjaikkal párszor.....

Itt is ott is vannak hibák..

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#1272) zso73 válasza vizibolha (#1269) üzenetére


zso73
veterán

Jó kis lap. Nem akadhat a két gyártó cucca, mert kompatibilisnek kell lennie..

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1273) Lesley Gabor


Lesley Gabor
csendes tag

Hello!
Szeretnék segítséget kérni.Februárban sajnos ki kellett cserélnem az alaplapomat egy Asrock P4i65G re.Eddig igazából nem volt semmi problémám se szoftver se hardver területen.
XPSP3 oprendszer van fent.4 USB csaltakozóm rendben müködik (nyomtató,webcam,kártyaolvasó és monitor)
Szerettem volna MP4 lejátszót illetve illetve GPS csatlakoztatni USB-keresztül de nem igazán jött össze.Az MP4 lejátszó nem is ismeri fel mint hardver,a GPS USB driver telepítésekor pedig mindig újraindítja a gépet anélkül,hogy a progi feltelepülne.Szintén nem érzékeli mint hardvert.Van valakinek valamilyen ötlete a gép újrahuzásán kivül?
Előre is köszike.

(#1274) Red Rebcs válasza Kicsimix (#1271) üzenetére


Red Rebcs
tag

lehet
de személyes tapasztalom szerint
nv driverek kevesebb meglepit
okkoztak eddig mint az ati
nv kártyák sem annyira finyásak alaplapra

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1275) Red Rebcs válasza Lesley Gabor (#1273) üzenetére


Red Rebcs
tag

van olyan lejátszó media player 11 verzioval ismeri fel csak a gép
netről keress frissebb drivert

netre 1 magós semprón játékra 4 magós athlon

(#1276) Lesley Gabor


Lesley Gabor
csendes tag

Media Player 11 van fent.

(#1277) zso73 válasza Red Rebcs (#1274) üzenetére


zso73
veterán

Nv vs Ati? :U
Hol ez, hol az szar. De az Nv vezet eddig, mivel ő a fő szponzora a legtöbb játéknak. 178.16, 180.xx az új előtti drájver szar a 88GT-mhez. Az Ati-val csak szívtam az X850-esemel. Nem volt jó drájver, ami mindent vitt.

Denekem az Asrock lapokkal, és bármelyik videókártya gyártó cuccával nem volt gondom soha. :C

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#1278) Whynot?


Whynot?
aktív tag

Sziasztok!
Srácok, gyorssegély kéne, de nagyon :)
Egy régi P4VM800-as alaplapról szeretnék kérdezni valamit, hátha akad még itt olyan, aki emlékszik rá :)
Szétszedtem hugi öreg gépét, kifújtam a piszoktól, amikor összeraktam bootolt, de nem volt kép a monitoron. Régen jártam úgy egyszer, hogy a memóriafoglalatba került kis piszok okozott gondot a kifúvatás után, ezért megint szétszedtem. Akkor láttam, hogy a memóriafoglalat egyik kis beakasztó pöcke le van törve. Áttettem a másik foglalatba. Bootoláskor sűrű csipogás. Visszatettem a régi, egy rögzítős foglalatba, szépen bootol a gép, de nincs kép a monitoron. gyorsan ráakasztottam egy másik monitort, azon sincs kép, de no signal jel sincs.
Akkor beletettem egy másik AGP-s kártyát, de kép akkor sincs. Lehet, hogy a memóriás kavarásnak semmi köze hozzá, csak azért írtam le, hátha mégis. Szal tömören: se másik monitorral, se másik kártyával nincs kép. Mi lehet a baja?

(#1279) MolGabi


MolGabi
aktív tag

Asrock AOD790GX/128M alaplapról hallottatok már ? Mikor jelenik meg nálunk ?

Ill. külföldön ( Newegg ) már fent van, külföldi rendelés mennyi rizikós ??? ( amennyiben itthon hiánycikk lenne a lap, nem jelenne meg )

Kösz a választ

(#1280) Barthezz2 válasza MolGabi (#1279) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Külföldi rendelés esetén a gari lenne a bibis sztem..

Whynot?: esetleg egy bios reset?

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1281) ggaben1 válasza vizibolha (#1269) üzenetére


ggaben1
tag

Szia!
Hibátlan kis lap.Tunningra felejtős de alapon hajtva én csak jót tudok róla mondani.Az alaplapi video részét két napig voltam kénytelen használni de desktop alkalmazásokra az is hibátlan.Nekem jelenleg egy 4850-es Radeon van benne egy 5000+ Athlon X2 társaságában 2GB rammal és semmi problémám vele.
Az árát szerintem megéri,én nem bántam meg hogy ezt választottam., :))

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1282) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1281) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Bár nekem nem ez a lapom pontosan(alive nf7 hd720p r5.0) de ugy nézem hogy csak abban különbözik hogy az alaplapi nálam nem tudja a 1080p-t.
Nem vagyok valami tuningmester, de az 5000+ x2-et FSB emeléssel vígan viszi 3Ghz-en. Ram nekem is 2Gb, meg nekem egy 7600gst van benne..

Everybody lies.

(#1283) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1282) üzenetére


ggaben1
tag

Az őszintét megvalva még nem nagyon feszegettem ezt a tuning kérdést rajta,de majd lehet ránézek.Amúgy a tuning nagyban függ a CPU milyenségétől és ebben még azonos szérián belül is erős szóródás mutatkozik!
Na de hogy ne csináljak s*gget a számból amint lesz kis időm már meg is rángatom kicsit a bajszát hogy meg tudjam mit bír!

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1284) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1283) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

amugy neked hány fokos a proci meg chipset? ugy alapon, meg terhelve

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1285) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1284) üzenetére


ggaben1
tag

Szia!
A proci desktopban olyan 30 fok körül van ha zúzom neki akkor 52-53 fok.Ami érdekes hogy az egyik procimag mindíg 3-4 fokkal melegebb mint a másik pedig azonos kihasználtságuak.Cool&Quiet bekapcsolva,elég szépen működik,ha semmi dolga a procinak vissza kapja 1Ghz-re.
Az alaplapi chip-re az everest 34 fokot ír de hogy őszinte legyek ezt nem szoktam nézegetni.
A procihűtőm egy Artic Cooling frezzer 64,meg vagyok vele elégedve.A házban van még egy 8cm-is Silent Eagle ami a ház hátulján tolja ki a levegőt.

Ui: A 3Ghz-t milyen beállításokkla zúzod, 12X250?Egyéb setup beállításaidat szabad megtudni?Csak hogyha már belenyúlok tudjam merre tapogatózzak! :D

[ Szerkesztve ]

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1286) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1285) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nincs semmi extra, anyit csináltam, hogy az fsb+pcie aszinkronban van, igy csak az fsb-t toltam fel 230-ra, a szorzó procifesz manuálon van, 13x szorzó, a fesz meg 1.375
Így nem megy a CnQ, mert ugye az a szorzóval játszik, de hiába írja nekem auto-ra állítva a bios, hogy a szorzó 13 fesz meg 1.375, de mégsem annyi, mert ugy nem bootol be a cucc. Memórajel 400(800) ra állítva biosban, flex options: disable, a többi auton, igy, mivel az fsb viszi magával az everest szerint 860mhz-en mennek.

Nekem sajna gyári amd hűtővel alapórajelen, CnQ-val is 40-50fok a proci alapjáraton, terhelve van hogy 60 felett :U

De szerintem ne told fel egyből 3000re, mert lapja meg procija válogatja..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1287) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1286) üzenetére


ggaben1
tag

Ok!
Köszi a tippet,amint tudok rásasolok.
Amúgy a procihűtőre visszatérve véleményem szerint mindenképpen érdemes egy a gyárinál jobb hűtésbe beruházni!Én ha jól emlékszem olyan 4000Huf környékén vettem a procihűtőm és azt kell mondjam minden forintját megérte!Márcsak azért is fontos volt lecserélnem a gyári megoldást mert azon a ventillátor 3 vezetékes volt az alaplap meg csak 4 vezetékesen tud fordulatszámot szabályozni. :F
Nem tudom ennek mi értelme van de biztos jó okuk volt rá.

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1288) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1287) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

tudom, már néztem is egy CM Hyper TX2-t, akkoriban 5-6k körül mozgott, csak aztán sajna nem jutottam el odáig, de már rajta vagyok :))

Everybody lies.

(#1289) Lesley Gabor válasza Lesley Gabor (#1273) üzenetére


Lesley Gabor
csendes tag

Örültem volna neki,ha valaki legalább némi szagot fog a kérdéses témában.Ahogy beleolvastam több hozzászólásba itt is az ignatyov féle ködhomályegyengető elv érvényesűl.
Ettől azért többre tartottam volna a fórumot,de hát ez jutott.

(#1290) ggaben1 válasza Lesley Gabor (#1289) üzenetére


ggaben1
tag

Szerintem ha egy fórumon feldobott témára senki nem ír semmit az nem azt jelenti hogy sz*rnak a fejedre hanem azt hogy másnak sincs lövése see hogy mi lehet a gond!Amúgy az én GPS-em pl valami virtuális témán keresztül tudna USB-n kommunikálni ha csak simán rádugom a pc-re nem csinál semmit!Az Mp4 lejátszót meg pláne passzolom mivel eddig akárhány ilyet láttam az mind a JANG-JIN ipar remeke volt és az öszintét megvalva én ezektől már semmin nem lepődök meg!Még mi előtt valaki azt kezdené firtatni hogy miért fikázom ezeket a dolgokat annak elárulom hogy az elektronikai gyártásban ténykedek (mint SMT mérnök :U ) és hát szómiszó láttam már ezt azt,úgyhogy nem lepődök már meg az ilyesmin! :Y

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1291) Barthezz2 válasza Lesley Gabor (#1289) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Talán azért nem írt senki semmit, ahogy előttem is írták, mert senki nem tud semmit ezzel kapcsolatban? Erre esetleg nem gondolsz, mielőtt ilyeneket írsz?? Ködhomályegyengető? Nemazért, te talán okosabb vagy mint a többiek itt? akkor mértnem válaszolsz a saját kérdésedre.. :U
Meg az, hogy mp4 lejátszó, meg GPS nem megy eléggé tág fogalom, ugyanis millió egy fajta van mindegyikből, személy szeint is találkoztam többel is, de ilyen gondom még nem volt. A másik dolog meg, attol hogy AsRock lapod van, attol még nemhiszem hogy itt kellet volna ezt a kérdést feltenned, mert ahogy írtad is, a többi usb-s eszközöd működik, igy valószínüleg nem a lappal van a gond..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#1292) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1288) üzenetére


ggaben1
tag

Na,odakináltam egy kicsit a procinak hogy mit bír!A 3Ghz-t sajnos nem sikerült elérni mert ott már az XP betöltésénél lefagy vagy újra indul.Végül is úgy tűnik hogy a max amire húzni tudom az 2.86Ghz ami 220X13 ból áll öszze.A flexibility option-t mindenképpen enable-n kellet hagynom mert különben 10-ből 1-szer indult csak el a gép.Feszültséget 1,375-re állítottam.Így beton stabilnak tűnik a gép de sok értelmét nem látom ilyen kis (10%-os)húzásnak.Nem tudom hogy minek tudható be a gyenge eredmény,a lapnak vagy a procinak :( .Így max terhelésen 54fok volt a legnagyobb hőmérséklet amit mértem rajta.

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1293) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1292) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Lehet hogy a Ram-nak. Mivel ugye az FSB emeléssel, húzod a ramot is, lehet hogy az nem bírta el.

Everybody lies.

(#1294) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1293) üzenetére


ggaben1
tag

Előfordulhat.Próbáltam azoknak is adni egy kis feszkót de nem változott semmi.A 230X13 beállítással eljut odáig hogy XP töltögetés,megy a folyamatjelző egy karikát aztán megakad,de van olyan is hogy nem akad meg folyamat jelző de nem csinál semmit! :D

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1295) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1294) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

nah az is érdekes :DDD
Egyébként, nálam a hőfokok attól is lehetnek sztem magasak hogy egy noname 400as táp hajtja, amin ugyan van egy 12es venti, de olyan meleget küld a házba, hogy még levett házoldalla is durva :O
De tavasszal tervezek fejlesztést, a táp meg a prochűtő lesz az első, aztán valami jobb vga, meg mellé egy 22" fullHD lcd :))

Everybody lies.

(#1296) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1295) üzenetére


ggaben1
tag

Nekem is valami noname 500w-os tápom van.Az a baj hogy ez a proci egy jobb vga-t egyszerüen nem tud megetetni.Nekem egy 4850-es radeonom van de nagyon visszafogja ez az 5000+-os proci.Már ezzel a mimális tunnigal is 700 pontal többet hozott 3dmark06 alatt,úgyhogy erősen proci limites a gépem!
Egyszóval komolyabb vga-hoz sajnos proci upgrade is kelleni fog! :W
Nem arról van szó hogy így nem jó a vas csak pl. a kollégám ugyanilyen videó karija 4000 pontal hoz többet 3dmark06 alatt csak azért mert egy 6400+-os AthlonX2 eteti 3,5Ghz-re húzva! :O

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1297) Barthezz2 válasza ggaben1 (#1296) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Havernak ugyan ezzel a procival meg egy oc-s 8800GT-vel eddig minden ment :) nem a teszteket kell nézni :K

Everybody lies.

(#1298) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1297) üzenetére


ggaben1
tag

Nem az a téma hogy ne menne minden, hanem hogy ha nem fektetsz pénzt nagyobb prociba akkor egy bizonyos szint felett értelmetlen VGA-t venni mert úgy sem lesz gyorsabb hiszen a proci visszafogja. :K
Tehát pl a spanod 8800GT-je is tudna még menni jobbat is mint most csak kéne alá egy erősebb proci!

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1299) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1297) üzenetére


ggaben1
tag

Nem az a téma hogy ne menne minden, hanem hogy ha nem fektetsz pénzt nagyobb prociba akkor egy bizonyos szint felett értelmetlen VGA-t venni mert úgy sem lesz gyorsabb hiszen a proci visszafogja. :K
Tehát pl a spanod 8800GT-je is tudna még menni jobbat is mint most csak kéne alá egy erősebb proci!

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

(#1300) ggaben1 válasza Barthezz2 (#1297) üzenetére


ggaben1
tag

Nem az a téma hogy ne menne minden, hanem hogy ha nem fektetsz pénzt nagyobb prociba akkor egy bizonyos szint felett értelmetlen VGA-t venni mert úgy sem lesz gyorsabb hiszen a proci visszafogja. :K
Tehát pl a spanod 8800GT-je is tudna még menni jobbat is mint most csak kéne alá egy erősebb proci!

A Google nem a barátom, ő a szolgám!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.