Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) lemcsi válasza chgergo (#447) üzenetére


lemcsi
tag

lehet h idióta de amikor csak a sata meghajtó van benne, és még ugyse müködik az már kissé idegesitö.és már a második meghajtó...
mondjuk nálam raid módban fel se ismeri a satát ugyhogy nem kapcsoltam be....
na meg a másik.1 alkalommal sikerült raknom rá oprendszert, de ugy h 4szer jumperoltam át a telepités közben,minden ujrainditásnal.felraktam az alaplapi cuccokat,és kékhalál :F :DD

(#452) BlueAthlon válasza net84 (#428) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

nekem van . Ha dual channel 1T memóriát használ vele (relatíve van memsávszélesség) az integrált VGA az ember egész elfogadható sebességet ad ki magából ahoz képest mire tervezték. Pl a Heroes 5 is eldöcög vele, én meg pl Battlefield 2-őt játszom vele..

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#453) ész ventura


ész ventura
aktív tag

Sziasztok!

Nekem 775Dual-880 Pro lapom van!

Megy valakinek a PCIE x 16?
Vagy csak a PCIE x 4?
Tényleg csak a felsorolt (support list) kártyákkal és driverekkel lehet kicsiholni a x 16-ot?
Mennyit jelent ez a különbség, mondjuk 3D Markban?

Üdv!

Ventura

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#454) Komplikato


Komplikato
veterán

AsRock AM2-es Upgrade kártya ... :C
[link]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#455) AusWolf válasza Komplikato (#454) üzenetére


AusWolf
őstag

Nem értem. Mi akar ez lenni? Nem az angollal van bajom, csak elég ködös az egész. Átalakító 939-ről AM2-re? És hol a DDR2? :F

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#456) Komplikato válasza AusWolf (#455) üzenetére


Komplikato
veterán

Ha AsRock Upgrade alaplapja van valakinek (sárga bővítőhellyel), akkor beteszi ezt az alaplapba, és tud bele AM2 procit és DDR2-t rakni. :)
Az mindegy, hogy s754 vagy s939 lap volt ... a proci foglalathoz nem nyúl.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#457) Lortech válasza AusWolf (#455) üzenetére


Lortech
addikt

Asrock upgrade 754/ 939 lapokra am2-es bővítő kártya. Igen, átalakító, ezeket a lapokat már eleve így hirdették, hogy lesz hozzá, és be is váltották az igéretüket. Van a bővítőn ddr2 foglalat.
/szerk: megelőztek/

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#458) dokar válasza Komplikato (#454) üzenetére


dokar
addikt

végre vmi jó hír :C

bár milyen bizarr lenne, hogy írnám az adataimnál, hogy 754-es lapom van am2-es procival :D

bár2: kicsiny hazánkban nem hiszem, hogy nagyon lehetne ezt majd kapni

extra - SEXRay

(#459) Lortech válasza dokar (#458) üzenetére


Lortech
addikt

Én sem hiszem, meg azt se, hogy olyan áron tudnák adni, hogy különösebben megérje. ígyis baromi olcsó lapok, gondolom az am2-vel se lesz ez másként. Mindenesetre nem sikerült rosszul a cucc a review alapján. Lehet olyan akinek jobban megérheti, mint egy másik lapra váltás, árfüggő.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#460) AusWolf válasza dokar (#458) üzenetére


AusWolf
őstag

Pedig jó cucc, akinek kompatibilis Asrockja van, annak megérné.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#461) Komplikato


Komplikato
veterán

Úgy tudom 7-8e körül szoktak lenni itthon, már ha kapni. Ebből arra gondolok, hogy 4-5e lehet kint.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#462) vedini válasza dokar (#458) üzenetére


vedini
őstag

így is bizarr :DDD

workworkwork...

(#463) doc válasza Printszkrín (#446) üzenetére


doc
nagyúr

Volt nekem is ilyen lapom, és meg voltam vele elégedve, de szerintem
egy kicsit idegesítő, hogy a lphoz kell választani a VGA kártyát


ugye ez nem igaz általában az Asrock lapokra?
magyarul ha veszek a boltban egy tökátlag kártyát, az elmegy az alaplapomban?

amúgy egy nem mai csirke, de remekül működő K7V88 tulaj vagyok kb. egy hete :D

(#464) ész ventura válasza doc (#463) üzenetére


ész ventura
aktív tag

Kb. 50%-ban igaz!
A Te lapodra nem igaz, a honlapjuk szerint a tiéd viszi a 8 X -os AGP-t, de csak a 1,5V-t![link]

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#465) Rushbácsi


Rushbácsi
tag

Hali mindenkinek! Igaz nem ide vág csak szeretném tudni hogy a jelszavamat hol lehet módosítani? Amit megadott azt nem bírom megjegyezni:D

Noooormális vagyok... Azok a hangok is megmondták...

(#466) doc válasza Rushbácsi (#465) üzenetére


doc
nagyúr

fent: adataim link

(#467) doc válasza ész ventura (#464) üzenetére


doc
nagyúr

köszi, megnyugodtam :)
ezek szerint jól értem, csak a lassabb AGP-nél van gond?
amúgy eddig abszolút elégedett vagyok a cuccal, az eddigi Acorpnál fényévekkel gyorsabb :DD

esetleg vki nem tudja, honnan szerezhetnék a lapomhoz hátlapot (''IO Shield'')?
a hátlapos totyikban eddig nincs siker :(

(#468) Lortech válasza doc (#463) üzenetére


Lortech
addikt

Az a chipset, amire az említett lap épül, nem is rendelkezik AGP támogatással chipsetből. Szvsz becsülendő dolog, hogy az asrock mérnökei mégis megoldották ezt. Nem agp-ként hirdetik, hanem agi-ként, nincs benne semmi átverés, nagyon helyesen a support listát is közzétették. Amit ki lehetett hozni belőle, azt kihozták úgy gondolom, egyszerűen nem lehet egy ilyen megoldással szabványnak teljesen megfelelőt alkotni, ezért nem is várható el tőle az agp-vel megegyező működés, teljesítmény. Viszont kényszermegoldásnak megfelelő lehet. Ennek figyelembevételével kéretik kritizálni, szemlélni a dolgot. Lehet, jobban jártak volna ha lespórolják, és akkor volt probléma nincs probléma, volt agp, nincs agp...
Azoknál a lapoknál, ahol a chipset kifejezetten agp-s, és nem agi-val van megoldva, ugyanúgy működnie kell (jól), mint bármely más lapnál.

Thank you to god for making me an atheist

(#469) nyuzoka


nyuzoka
tag

Hi!
van 1 kérdésem hogy lehet + feszet adni a procinak ?
a lapom ASRockP4i64GV
előre is köszi

(#470) nyuzoka


nyuzoka
tag

:DDD

(#471) Lortech válasza nyuzoka (#469) üzenetére


Lortech
addikt

Nem lehet.

Thank you to god for making me an atheist

(#472) nyuzoka válasza Lortech (#471) üzenetére


nyuzoka
tag

és akkor ameddig megy FSB-én a procc addig lehet húzni?

(#473) Lortech válasza nyuzoka (#472) üzenetére


Lortech
addikt

így van. Szoftveres út nincs vcore emelésre. Voltmodot talán lehet hozzá találni.

Thank you to god for making me an atheist

(#474) nyuzoka válasza Lortech (#473) üzenetére


nyuzoka
tag

kár és itt akkor megvan meddig tudom húzni a proccot és tovább nem?
mármint most csináltam 1 peltier is vízhütést most akkor az semmit se ér??


[Szerkesztve]

(#475) dublin


dublin
csendes tag

sziasztok nekem egy asrock 775twinshdtvm van 1gb ddr2 667el és egy x1600pro ati pciex16os kari legújabb bios 2.8as cerka d proci és a gép vágtat mint az állat mihez képest kérdeznétek.??


az árához!!!!!!amúgy stabil és játékra is megfelelő teljesítményűűűűűűűű

ajánlom mindenkinek

ASROCK OLCSÓ ÉS FASZA

(#476) Madweek


Madweek
tag

HELLÓ!

Nekem az Asrock K8Upgrade-NF3-as alaplapomon gyárilag az 1.60-as biosz van amivel ugye nem lehet tuningolni mert ''bad...''. Én sajnos nem értek a biosz frissítéshez ezért megkérlek titeket hogy valaki küldje el e-mailba lépésenként hogy mit és hogyan kell csinálni. e-mailom: madweek@citromail.hu Előre is THX!!!

(#477) dokar válasza Madweek (#476) üzenetére


dokar
addikt

Ezt használd: [link]

Így:

1.
Create a bootable system floppy disk.
2.
Download an updated ASRock BIOS file (WinZip format with .zip file extension) from the web site (www.asrocktuning.fw.hu), unzip the BIOS file and save both ASRFLASH.EXE utility and BIOS file to the disk you created in step 1.
3.
Boot from the disk you created in step 2.
4.
At the ''A:\'' prompt, type ASRFLASH, hit space bar once, and type BIOS file name then press <Enter>. Type: ASRFLASH K8UNF31. <Enter> then you will see a message ''Please wait for BIOS loading ROM''.
5.
After 30 seconds, you will see the message ''Flash ROM Update Completed - Pass'', then you have finished upgrading the BIOS.
6.
After finishing upgrading the BIOS, please remove the floppy disk. Restart your system and press <F2> to enter the BIOS setup utility during boot up.
7.
In Exit menu, please select ''Load Default Settings'' and press <Enter> to continue.
8.
Select ''Exit Saving Changes'' and press <Enter> to exit the BIOS setup utility.
9.
Now, system is booting up with new BIOS.


[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#478) Madweek válasza dokar (#477) üzenetére


Madweek
tag

Kössz, Dokar!!!

Csak még az lenne a nagy gondom hogy sajnos az angol tudásom nagyon gyér.
Tehát: Csinálok egy boot floppy-t. megvan.
rámásolom ezt a két filet: ASRFLASH és K8UNF31.61. megvan.
Nyomok egy restartot majd bootolok floppyról. itt elakadtam...
A:\ ide beírom hogy ASRFLASH.EXE? majd enter?
vagy csak space? és beírom hogy K8UNF31.61 és enter majd várok és ha kész akkor restart, és meg is van az új bios?

Ja és még valamit szeretnék kérdezni: Ha nem frissítem meg a bios-t tehát marad az 1.60-as (amivel nem lehet tuningolni) akkor windows alól Clockgen-nel(for nforce3) ugyanúgy tudnék tuningolni? Vagy szoftveresen csak jóval kissebbek a tuningolási lehetőségek???
A célom az lenne hogy bios macerálása nélkül (félek hogy elrontanám) a windows alól tuningoljak.Fő cél:szoftveresen a 2800+-os Sempront 8x200=1600 MHz-ról 8x250=2000 MHz-re tudjam húzni és úgy hogy a rendszer stabil legyen. Ez így megoldható lenne?

Előre is köszönöm a válaszokat és bocs ha kicsit hosszú lett de még kezdő vagyok.THX!

(#479) chgergo válasza Madweek (#478) üzenetére


chgergo
tag

Nem elég a ClockGen, osztókat/szorzókat időzítéseket is állítani kell.
A:\ASRFLASH.EXE K8UNF31.61 és enter majd vár és ha kész akkor restart.

A frissítésnél két dologra kell figyelni:
1. A BIOS-t default beállításra kell tenni a friss BIOS kezdő értékei miatt. Erre 100% tesztelik, egyéb beállításoknál furcsaságok léphetnek fel. (pl. MAC kinullázódása)
2. Nem fagyhat le a rendszer BIOS írás közben! Ezért is jó a Default BIOS beállítás, de nem árthat egy szűz DOS boot-lemez mindenféle felesleges driver nélkül. Procihűtő, csatlakozók legyenek rendben. 1000%-ra törekvőknek egy szünetmentes táp is megnyugtató lehet.



Ha megfrissíted a lapot, 8x300MHz sem valószínűtlen, 2.5-2.7GHz-re gyári hűtővel is van jópárpár példa!

(#480) Madweek válasza chgergo (#479) üzenetére


Madweek
tag

Miért kell a clockgennel osztókat állítani? Nem elég az ha az fsb-t 200-ról 250-re rakom és a szorzót pedig hagyom 8x-son?Így nem állít semmit?

(#481) chgergo


chgergo
tag

Szia Dokar,

K8NF4G ügyben volna kérdésem. Rátettem a mod BIOS-t, de maradt az alap 425MHz GPU sebességem. Ráadásul semmivel sem tudom emelni az órajelet. Coolbits-el megjelenik a csúszka, de már 1MHz emelésre is test failed, és visszamegy alapra. AtiTool-al is visszaugrál a csúszka. Mi lehet a gond?

(#482) chgergo válasza Madweek (#480) üzenetére


chgergo
tag

Memória, HT sebesség és PCI/AGP. Ezek nem fogják bírni az emelést, ezért kell az új BIOS.

(#483) Madweek válasza chgergo (#482) üzenetére


Madweek
tag

A Clockgen nem tudja a ht-t állítani??? Az AGP/PCI úgytudtam hogy fix.

(#484) chgergo válasza Madweek (#483) üzenetére


chgergo
tag

Akkor fix, ha arra állítod be.
Az 1.60-ban viszont bármiben eltérsz a default-tól, hibát jelez.
Jobb, ha megbarátkozol a BIOS frissítés gondolatával. Sok további kellemetlenségtől kíméled meg magad vele.
És egyáltalán nem kell félni tőle, ez nem holmi abit szemét, amit egy bios setup is halálba tud küldeni...

(#485) dokar válasza chgergo (#481) üzenetére


dokar
addikt

Te most az integrált VGA-t akarod húzni? :)
PowerStrip-el próbáld meg! :)

@Madweek:
Semmi ördöngőség nincs a BIOS frissítésben. Fogorvostól jobban félünk. :DDD

[Szerkesztve]

extra - SEXRay

(#486) Madweek válasza dokar (#485) üzenetére


Madweek
tag

OK! Akkor megfrissítem a biost!!! Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

(#487) Madweek válasza dokar (#485) üzenetére


Madweek
tag

Na úgy néz ki hogy lessz keret egy Athlon64 3000+ -ra!
Szerintem az egy 6600 GT-t teljesen ki tudna hajtani (meg túl drága ahhoz hogy húzzam :) ) Ezért nem állítanék semmit.
Viszont nem tudjátok hogy az 1.60-as bios a Cool & Quiet-ért is beszól vagy azt engedi már??? (Azért kérdezek ám ennyit és nem nézem meg mert még nem tudom megnézni mert még nincsen pénz a procira de már alakul.)

A Clockgen-t pedig szomszéd gépében ki tudtam próbálni (Sempron 3000+, Asus K8N) de 100 MHz húzás után már befagyott. :(

[Szerkesztve]

(#488) dokar válasza Madweek (#487) üzenetére


dokar
addikt

Viszont nem tudjátok hogy az 1.60-as bios a Cool & Quiet-ért is beszól vagy azt engedi már???

Ehh, ezt nem értem. :F Lényeg: Ha A64 3000+ot veszel, akkor olyan legyen, mint az enyém (lásd adataim). Rakd fel az 1.61-es BIOS-t, állítsd az FSB-t 250-re, ramot DDR333-ra, tedd a HT-t 600-ra, engedélyezd a C'n'Q-t. Ennyi.

extra - SEXRay

(#489) Madweek válasza dokar (#488) üzenetére


Madweek
tag

OK! Akkor frissíteni fogom a biost.

(#490) Madweek válasza dokar (#488) üzenetére


Madweek
tag

Viszont nem tudjátok hogy az 1.60-as bios a Cool & Quiet-ért is beszól vagy azt engedi már???

Ezt arra értettem hogy az 1.60-as bios-ban ha engedélyezem a cool & quiet-et akkor is hibát ír-e mint amikor az fsb-t állítom vagy ezt engedi.

(#491) Lezly_1


Lezly_1
csendes tag

Sziasztok,

Egy probléma, amire esetleg tudjátok a választ.
Van egy Asrock 775Dual-880Pro alaplapom, vettem egy Gigabyte 6600 GT PCI Expresszes kártyát és sajnos a windows Xp-s bejelentkező ablak nem jelenik meg.
Pontosabban fekete marad a képerernyő...

Mi lehet a probléma?
Esetleg nem támogatja ezt a kártyát az alaplap?

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#492) Madweek válasza Lezly_1 (#491) üzenetére


Madweek
tag

Azthiszem ezen az alaplapon a pci-e nem teljes értékű ezért csak néhány videókártya kompatibilis vele.Ezeket az Asrock oldalán megtalálod [link]





[Szerkesztve]

(#493) Madweek


Madweek
tag

Valaki mondja meg legyenszíves, hogy a K8Upgrade-NF3 alaplap bios-ában hol lehet a SPREAD SPECTRUM-ot állítani? :F
THX!

(#494) zotyesz66 válasza Madweek (#492) üzenetére


zotyesz66
őstag

Kiegészítve azzal, hogy a melléjük írt verziójú driverrel érdemes használni, mert gondok lehetnek.

(#495) atecsko


atecsko
csendes tag

szasztok!
most vettem egy asrock k7s41gx lapot
az a gondom vele hogy 2x256 400mhz RAM ot szeretnék bele tenni ,de nem ismeri fel csak az egyiket.
illetve aida 32 ben megtalálom mind a 2 RAM ot, decsak az egyik müködik.
szoval nem tom hogy mit kéne beállitani a biosban hogy mind a 2 RAM ot felismerje.
akinek van valami ötlete jelezze bátran.
szasztok :F

(#496) dokar válasza Madweek (#490) üzenetére


dokar
addikt

Ezt arra értettem hogy az 1.60-as bios-ban ha engedélyezem a cool & quiet-et akkor is hibát ír-e mint amikor az fsb-t állítom vagy ezt engedi.

[link] ez válasznak megfelel?

extra - SEXRay

(#497) chgergo válasza dokar (#485) üzenetére


chgergo
tag

Igen az integrált VGA-t. Vagyis a mod-bios állítólag felteszi 500MHz-re, de nálam marad a 425MHz. Most a BIOS nem mod, vagy valamit én csináltam rosszul? Asszem csak egy link volt hozzá, bár több helyen is hivatkozták az OCW-n. Sok game élményt persze nem várok tőle, csak zavar, hogy nem megy...

(#498) dokar válasza chgergo (#497) üzenetére


dokar
addikt

Ehhez a modbios-hoz nem értek. PowerStrip-el kipróbáldtad?

extra - SEXRay

(#499) jkcdavid


jkcdavid
csendes tag

Hali! Van egy p4v88+ om . Egész jó, stabil is , de tervezm, hogy veszek 6600gt-t . Celeron d 2260-asom van . Félek, ha meglesz a 6600gt, a proci visszafogja a rendszert . Tuningolnám a procit, nagy a tuningpotenciája egyik PH!-s 3900-ig! hajtotta, 3700-en stabil volt neki . A lapom nem tud fix AGP/PCI-t, meg vcore emelést sem, de az utóbbi nem is kell, mert alapfeszen sokat tud gyorsulni a proci . Vkinek nincs ötlete a tuningra?( Most 141 FSB 2393 Mhz 70/35) A másik gépben szintén egy P4v88+ os van, northwood 2400-al . Ott próbáltam berakni a northvudut 100-ról 133FSB-re, hátha akkor megváltozna az AGP/PCI osztója is. Nem változott meg . Valakinek valami ötlete nincsen, hogy tudnám kicselezni az AGP/PCI-t? Erre nincs tuningbriós? :O

(#500) chgergo válasza dokar (#498) üzenetére


chgergo
tag

RivaTunerrel meg AtiTool-al nameg az Nvidia saját paneljére előcsalt csúszkával (coolbits).
Gondolom a Pstrip is ugyanezt csinálná...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.